Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43601) gab.m válasza soldierboy (#43599) üzenetére


gab.m
senior tag

Erre már válaszolt:

m3ss
(senior tag)
kecskemeten, volt szovjet laktanya teruleten. van meg par kep ugyanerrol a helyszinrol az oldalamon ha erdekel.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#43602) m3ss válasza soldierboy (#43599) üzenetére


m3ss
veterán

mar valaszoltam, #43582.
amugy szerintem jo kepek, de en csak hobbifotozok. jok a pozok, ezeket te talalod ki nekik, vagy az ilyen kvazimodell csajok mar tudjak mi a dolguk kamera elott? Roxan_3 pl iszonyat jo, biztos csinalnek belole vmi highkey ff kepet.
talan a bimi 3 arcportre nem tetszik annyira. egyszinu a ruha a hajaval, beleveszik.
van itt jo par profi is akiktol lehet tanulni, majd biztos irnak delutan ha forum ele kerulnek...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#43603) *Ropi* válasza gab.m (#43600) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem a Lightroomot kellene megtanulnia kezelni, hanem a vakukat meg a fényképezőgépét. ;) Ha egy kép jól van exponálva, ahhoz nem kell hozzányúlni utána LR-ban. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#43604) soldierboy válasza m3ss (#43602) üzenetére


soldierboy
tag

RAW-ban fotózok természetesen. Elnézést, hogy nem vettem észre a választ. Ide én is el szeretnék menni. A kocsi az milyen?

(#43605) gab.m válasza *Ropi* (#43603) üzenetére


gab.m
senior tag

Ebben igazad van! My bad! Mondjuk elsősorban a retusálással kapcsolatban kérdezett, ezért is írtam ezt..
Azért kezdő létére elég jók ezek a softboxok, mondjuk ügyesebben is lehetne őket használni.. :)
Nekem várhatóan ezen a héten érkezik meg a kínai "testvérektől" az esernyőm, derítőlapom, vakukioldóm, úgyhogy én is majd jobban belemélyedek ebbe a nagy portrévilágba.. Beltéri stúdióm (pláne ilyen kevés felszereléssel) nincs, úgyhogy minden bizonnyal kültéren fogom használni, de nekem jobban be is jönnek a kültéri portrék.. Majd off topic-ként postolok pár képet, nehogy megint megkapjam, hogy ezek nem ide valók.. :D

[ Szerkesztve ]

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#43606) m3ss válasza soldierboy (#43604) üzenetére


m3ss
veterán

ja jo helyek vannak az ilyen elhagyatott laktanyak kornyeken. osszel foleg szep volt.
mazda mx5 na.

amugy elobb nem is a roxan3-ra gondoltam, hanem a roxan-ra. most csinaltam belole high contrast ff kepet, sztem soookkal jobb, mint szinesben, bar raw-bol jobb lenne :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#43607) cOxeR


cOxeR
Ármester

Atomboba robbant itt? - visszaolvasok :))

(#43608) cOxeR válasza Fejo (#43579) üzenetére


cOxeR
Ármester

Jó lett, a bemozdulásért tényleg kár, rövidebb záridővel esetleg? Ami még zavar, hogy vízszintesen is van bemozdulás.
Én is agyaltam ilyenen... de egymagad nehezen tudod kivitelezni, úgyhogy próbálkozásnak szerintem tökéletes.

(#43609) m3ss válasza soldierboy (#43604) üzenetére


m3ss
veterán

nekem igy jobban tetszik, bar boven lenne meg mit csinalni rajta, meg jpeg-bol..
termeszetesen mindjart letorlom, meg sorry, hogy engedelyed nelkul belenyultam..:) de nagyon tetszett ez a foto.
amugy ha tudsz angolul sok tutorialt talalsz neten, ha belefekteted az energiat konnyen belejosz utomunkazasba. de van 1-2 jo plugin, preset is ami segithet..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#43610) gab.m válasza m3ss (#43609) üzenetére


gab.m
senior tag

Picit túlélesítetted, de jó lett! :K

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#43611) cOxeR válasza soldierboy (#43583) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezek tényleg nagyon alexpósak... talán 1 kivételével.
Én gyanítom, hogy alapvetően az utómunka miatt lett alexpós, megnéznék egy raw-t, valamelyikből.

(#43612) Horbal válasza soldierboy (#43583) üzenetére


Horbal
őstag

Előre mondom, hogy nem vagyok portré orientált.

Én a duckface-t biztos megkértem volna, hogy ne csinálja (fekete lány) mert sexi de közönséges.

A mászós kép nekem alexpós, a portré szintén, illetve nagyon lapos, jobb lett volna ha az arca egyik fele kicsit árnyékosabb, nekem így kicsit tablókép. Ez a kék ruhás lányzóra is igaz nálam.

A fekete lány arca vagy én látom rosszul vagy tényleg nagyon csillog, smink kellett volna rá vagy nemtom (ahol rózsaszínben van) vagy nagyon telibe verte a vaku?
Mekkora softboxot használtál?

A stúdió hátterét meg le lehet szedni fotoshopban, kb 5 perc alatt.

A pózok jók (kivéve a kék szoknyás ott olyan mintha zsákot cipelne), a modellek is :) és a képek sem rosszak - szerintem abszolút fejleszthetőek...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#43613) cOxeR válasza Horbal (#43612) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem a pózokon olyan érzetem van újra és újra megnézve a képeket, hogy ezt a modell lányok lőtték be maguknak és egy szóval lehetne jellemezni az arcvonásaikat: unatkozok
Egy kis életet kellett volna vinni bele, nem egyszerű ezt gyakorolni kell, különben nem lesz élet a képeken... és gondolom nem az volt a cél a képeknél, hogy unott fejű lányok mutogassák habtestüket.

(#43614) soldierboy válasza cOxeR (#43613) üzenetére


soldierboy
tag

Értem. Köszönöm! Hogyan vigyek bele szerinted életet?

(#43615) soldierboy válasza Horbal (#43612) üzenetére


soldierboy
tag

Rendben, próbálok majd javítani! Próbálom majd jobban használni a derítőfényt.

Egy 120*40-est és egy 60*40-est használtam.

Hogyan szednéd le a hátteret úgy, hogy ne úgy tűnjön, mintha a lány lebegne.

Köszönöm!

(#43616) soldierboy válasza cOxeR (#43611) üzenetére


soldierboy
tag

Rendben, írj privit és küldök!

(#43617) soldierboy válasza m3ss (#43609) üzenetére


soldierboy
tag

Köszönöm szépen! :)

(#43618) Horbal válasza cOxeR (#43613) üzenetére


Horbal
őstag

Úgy értettem a jó pózokat, hogy önmagukban mutatnak - az, hogy a fejük unott az más tészta szerintem. Nem mondom hogy nincs hova fejlődni - de valahonnan el kell indulni.

Abban igazad van, hogy kicsit ilyen csináld már és legyünk túl rajta érzésem van nekem is.

Pl ott az a hajtartós kép egy ventilátoros megoldással pl ki lehetett volna sokkal többet hozni.
A hosszú haj állati jól mutat ha történik is vele valami.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#43619) soldierboy válasza Horbal (#43618) üzenetére


soldierboy
tag

Köszönöm szépen! Sajnos ventillátorom nincs. Én ezt az unott fejet valahogy nem érzem át. Tényleg nem úgy csináltam a fotókat, hogy legyünk túl rajta és a lányok is élvezték. Ezen nem tudom mit kéne változtatni.

(#43620) Horbal válasza soldierboy (#43615) üzenetére


Horbal
őstag

Miért itt nem olyan mintha lebegne, nincs azzal semmi baj de én eléggé tárgyas vagyok majd a portrésok megmondják:
[link]

Technikailag értettem, hogy nem tart sokáig egy optimális hátteret létrehozni ha a fotó megköveteli.
PL nálam itt kb semmi nem az eredeti háttérből (és nem nagyon lehet megmondani szvsz):
[link]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#43621) soldierboy válasza Horbal (#43620) üzenetére


soldierboy
tag

De-de, olyan mintha lebegne. Ez a problémám nekem is.

(#43622) Horbal válasza soldierboy (#43621) üzenetére


Horbal
őstag

Ja ha ez a bajod akkor árnyékok kellenek a háttérre, lábához, esetleg valami környezet, egy tárgy amire támaszkodik a modell ilyesmik - most már tényleg befejezem mert k%&@#°ra nem értek a portrézáshoz csak a számat tépem itt :B

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#43623) cOxeR válasza Horbal (#43618) üzenetére


cOxeR
Ármester

Más tészta az unott fej, de én azt nézem elsőre... egy jókedvű lány, egy kevésbé mutatós és sexy pózban néha sokkal többet ér. Aztán van az a kategória, aki inkább pózoljon, mert az mutat, az arca nem annyira.

(#43614) soldierboy
Beszélgetni kell velük, folyamatosan szóval tartani, erre koncentrálni kell, nem szabad lógva hagyni őket, ergo meg kell tanulni, több helyre figyelni, lelki ápolás kell nekik menet közben, és folyamatosan figyelni a technikai részletekre. Pl gyerekfotónál meg kell tanulni egy képzzél megfelelően exponálni, a másik kezeddel meg lehet integetni... hogy vigyorogjon, figyelmet keltsél...
Megy az a része is, hogy egzaktul megmondod, merre nézzen, hogyan nézzen... de nem mindenkinél működőképes.

[ Szerkesztve ]

(#43624) cOxeR válasza Horbal (#43622) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem nyugodtan írj... legalább lesz oka másoknak, hogy hozzászóljanak, és kijavítsák a nem jó meglátásokat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#43625) Horbal válasza cOxeR (#43624) üzenetére


Horbal
őstag

Kösz :DDD

Soldierboy:
Amúgy a ha ez a fashion vonal érdekel csak beírtam google-be, hpgy fashion photography blogoktól kezdve a képeken át ömlött a találat.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#43626) soldierboy válasza cOxeR (#43623) üzenetére


soldierboy
tag

Köszönöm szépen! :) Próbálok majd így cselekedni!

(#43627) cOxeR válasza Horbal (#43625) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nincs mit! ;]

Amúgy a lebegésnél van más megoldás is, mivel nem minden képre lehet tenni plusz képi elemet... simán rajzolsz egy árnyékot törésvonalként Ps-el a háttérre... de talán jön jobb javaslat is! Sanyi, Sztyui?

(#43628) soldierboy válasza cOxeR (#43627) üzenetére


soldierboy
tag

Árnyékrajzolást már próbáltam.

(#43629) cOxeR válasza soldierboy (#43628) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezek szerint az nem jött be? - mutasd, hogy sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#43630) zool1 válasza Racecam (#1) üzenetére


zool1
őstag

Ilyet használt már valaki?! :F Vélemény?!

[ Szerkesztve ]

(#43631) cOxeR válasza zool1 (#43630) üzenetére


cOxeR
Ármester

Válasz itt a megfelelő topikban: [link]

(#43632) soldierboy válasza cOxeR (#43629) üzenetére


soldierboy
tag

Inkább meg se mutatnám! :)

(#43633) zool1 válasza cOxeR (#43631) üzenetére


zool1
őstag

:R

(#43634) cOxeR válasza zool1 (#43633) üzenetére


cOxeR
Ármester

Érdemes ott kicsit visszaolvasgatnod és belerágnod magad a topikba, sok érdekes és hasznos dologra akadhatsz.

(#43635) total90 válasza *Ropi* (#43555) üzenetére


total90
veterán

1. kép: okés, értem...; 2. kép: jogos. Köszi a véleményt.

(#43557) cOxeR

Utómunkához felhasználhatod a képet... elég sokáig szöszmötöltem vele, de semmi használhatóbbat nem tudtam csinálni :U

(#43571) kiskornel

Köszi... sajnos egy borús égboltom volt csak :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#43636) zool1 válasza cOxeR (#43634) üzenetére


zool1
őstag

Kösz Zoli!

Tudod most a héten veszek , egy még 20 hónap garis d5000 18-105, 55-200-as objektívvel. És ehhez a kitthez adnák, a fent említett makrólencsét. De este leülök, és olvasok!

[ Szerkesztve ]

(#43637) cOxeR válasza zool1 (#43636) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ne az ajándék előtétlencse miatt válaszd! - ez olyan, mint amikor azt írják, hogy állandóan UV szűrő volt rajta...

(#43638) soldierboy válasza total90 (#43635) üzenetére


soldierboy
tag

Ha gondolod neked is átküldöm az eredetit.

(#43639) Larry303


Larry303
addikt

jönnék egy hattyú sziluettel sajnos az első mozdulatról lemaradtam, a többi már nem úszik "aranyárban"

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#43640) Sir Riccio válasza Larry303 (#43639) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Határozottan tetszik, balról talán kicsit szűk, egyébként gratulálok! :K

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#43641) cOxeR válasza Larry303 (#43639) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én is szűknek találom, de mozzanatra remek!

(#43642) Larry303 válasza Sir Riccio (#43640) üzenetére


Larry303
addikt

croppolva van amúgy, de csak a víztükör előtte, illetve fent az erdő ami úgyis teljesen be van bukva
itt a jpg ahogy kijött a gépből, ha esetleg ebből máshogy vágtatok volna azt szívesen megnézném!
amúgy kössz mindkettőtöknek

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#43643) priusz válasza Larry303 (#43639) üzenetére


priusz
aktív tag

Szép! Kellemes ez a színvilág, jó ránézni! Gratulálok!

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#43644) Fejo válasza cOxeR (#43608) üzenetére


Fejo
őstag

Vízszintes bemozdulás? Ez most komoly? Mit kezdjek a magyar útak híresen "jó" minőségével...? :U És ez még az M1-es volt...

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#43645) cOxeR válasza Fejo (#43644) üzenetére


cOxeR
Ármester

Totál igazad van... és tisztában is vagyok a kivitelezés lehetetlenségével... de ha ezt érzem "hibának", de majd fotóstaliról jövet éjjel kikísérletezzük, leszünk rá hárman! ;)
Ki kell találni egy csillapítást a tartásához steadicam jellegűt... és "ennyi" az egész.

[ Szerkesztve ]

(#43646) Fejo válasza cOxeR (#43645) üzenetére


Fejo
őstag

Akkor a kocsi belseje fog bemozdulni! Itt pont az a lényeg, hogy a gép együtt mozog az autóval, így a műszerfal és az egész belseje éles és bemozdulás mentes. ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#43647) cOxeR válasza Fejo (#43646) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezért írtam, hogy jellegű, mert több expot kell összerakni, egyet amit csillapítasz, egyet meg ami a kocsival együtt mozog. Hozzáteszem, hogy nem biztos, hogy van elég türelmem egy ilyen képért szenvedni. :) Úgyhogy továbbra is le a kalapval... ;)

(#43648) Karima válasza Fejo (#43646) üzenetére


Karima
őstag

A kamerarögzítést hogy oldottad meg? Kalaptartó+távkioldó?

(#43649) koxkids válasza Fejo (#43579) üzenetére


koxkids
őstag

Nekem is van hasonló képem..
Igaz, nem olyan jó mint a tied :U

Autó

(#43650) zool1 válasza cOxeR (#43637) üzenetére


zool1
őstag

Nem az miatt választottam! :N

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.