Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43451) spanyoll válasza koxkids (#43449) üzenetére


spanyoll
addikt

Így sokkal jobb tényleg :) Nem akartam én is beírni +1-ként, hogy cropold, de így tényleg jobb ;)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#43452) koxkids válasza spanyoll (#43451) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi nektek :)
Nemtudom miért hagytam benne, hogy mondom hátravigye a szemet, de ezek szerint nem jött be. :B

(#43453) gab.m válasza koxkids (#43452) üzenetére


gab.m
senior tag

Semmi gáz :)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#43454) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Kíváncsi lennék egy pro kolléga "mit csinálna" a csúszkákkal. :K
Ha kell adom a PEF fájl.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#43455) m3ss válasza koxkids (#43449) üzenetére


m3ss
veterán

valoban jobb igy, hogy levagtad az aljat.

hdr panorama, 4x3 kep. eredeti jpeg 9 mbyte, hat ugy azert joval elesebb mint feltoltve flickre :O kicsit ferde, meg itt-ott torzul de mar elegem van belole :) nem egyszeru ezeket a panoramakat osszehozni.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#43456) #31757056 válasza m3ss (#43455) üzenetére


#31757056
törölt tag

Ez igen, ezen mar latszik, hogy van mogotte igyekezet. Az elso keped ami tenyleg igazan tetszik nekem :R

(#43457) bubi92 válasza m3ss (#43455) üzenetére


bubi92
őstag

fhuu de sokat voltam én itt :U

(#43458) inprovision válasza fi:zi'k (#43441) üzenetére


inprovision
csendes tag

Sziasztok. Én eddig sehol, most februárban érkezett meg a DSLR. Próbálgatom... Ezt most délután sikerült lőnöm.

[ Szerkesztve ]

(#43459) gab.m


gab.m
senior tag

Pár órával ezelőtti kép:
[link]

Naplemente után fotóztam, még gyönyörűen piroslott az ég: azt hittem így egy gyönyörű fényjátékot tudok összehozni, de megnéztem milyen FF-ben, és sokkal jobban tetszett így, mint színesben..

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#43460) fi:zi'k válasza inprovision (#43458) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor hajrá! :K
Az előző vhogy jobban tetszett, "abból" jöhetne több is. :DDD (meseszép szeme van :B)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#43461) Larry303 válasza m3ss (#43455) üzenetére


Larry303
addikt

nagyon jó lenne ha a torzulást vhogy meg tudnád oldani!
nem portré állásban lőtted a panoráma képeit?

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#43462) #56824064 válasza gab.m (#43459) üzenetére


#56824064
törölt tag

nagyon kíváncsi vagyok a színesre :B

(#43463) inprovision


inprovision
csendes tag

(#43464) fi:zi'k válasza inprovision (#43463) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Na, hogy vmi hasznosat is mondjak...
Nekem nagyon lágy az arccsont(orca?)-orr-homlok trió a sminktől és/vagy (szoftveres/gépi)retustól.
A jobb szemöldöke feletti bőrhibát viszont mindenképpen javítanám.
Illetve a szájtartása sem túl szerencsés szerintem.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#43465) inprovision válasza fi:zi'k (#43464) üzenetére


inprovision
csendes tag

A smink az sajna instant készült, igazából a modell nem ő volt, hanem a barátnője, csak elkísérte :D A bőrhiba pedig szvsz hozzá tartozik az arcához. Úgy tudtam hogy a jellegzetes ismertetőjelek eltűntetéséért kézletörés jár :) A lágyítás tényleg sok picit, bár eredeti felbontáson mást mutat. Elkapott pillanat volt, nem pózolás és sajna nem is sorozatban készült... Ahhoz lassú a villanj szett is

[ Szerkesztve ]

(#43466) fi:zi'k válasza inprovision (#43465) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én ugyan nem tudom miért jár "kézletőrés", de szerintem ez még nem az a kategória.
Jöhet, ha van még. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#43467) gab.m válasza #56824064 (#43462) üzenetére


gab.m
senior tag

Azt jó esetben holnap tudom feltölteni.. Elkezdtem a színes verzión dolgozni, sőt már talán be is fejeztem, de egyszercsak rákattintottam a feketefehérre, majd rögtön reseteltem, és kezdtem előről a melót.. Szóval majd ha holnap lesz rá időm akkor megcsinálom :)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#43468) madgie válasza gab.m (#43459) üzenetére


madgie
titán

Ez pont jó FF-ben :K

(#43469) inprovision válasza fi:zi'k (#43466) üzenetére


inprovision
csendes tag

Igazából 10 évvel ezelőtt dolgoztam fotósnak, retusáltam. Bár gép nem volt a kezemben, csak előnyöm volt, hogy otthonosan mozgok PS-ben. Rengeteg tablóképet csináltam és a lelkemre kötötte a master, hogy ragyákat ilyesmiket el kell tűntetni, jellegzetes dolgokat meghagyni, de finomítva. Persze jogos ez nem tablókép... Meg fájdalmas előrántani 19 GB képet és elkezdeni retusálni :P Van egyébként még "pár" kép, nem róla is...

(#43470) *Ropi* válasza fi:zi'k (#43454) üzenetére


*Ropi*
félisten

xmp, csak Lightroom.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#43471) gab.m


gab.m
senior tag

Ha van pár szabad percetek, akkor vessetek egy pillantást a keddi Magyar Atom koncerten készített képeimre:
[link]

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#43472) fi:zi'k válasza *Ropi* (#43470) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Köszi!
Azért remélem nem azóta dolgoztál rajta mióta átküldtem. :))
Így utólag már én is inkább melegebbre venném a színhőmérsékletet, mert tényleg jobb. :K

#43471
Mekkora ISO ez? :Y

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#43473) gab.m válasza fi:zi'k (#43472) üzenetére


gab.m
senior tag

1600 és 6400 között, de a többség 6400on készült.
Ezt is utálom a facebookban, hogy nem lehet még csak a kép menüjéből se előcsalogatni az exif adatot. Ha már lenyúlták a Google + képnézegetőjét, akkor a két hasznos fícsört is vegyék már át: az exif-et és a teljes kijelzős módot.. :W

[ Szerkesztve ]

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#43474) *Ropi* válasza fi:zi'k (#43472) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem, dehogy. :N Rutinmunka volt, most dobtam össze 3perc alatt. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#43475) nesa válasza gab.m (#43471) üzenetére


nesa
veterán

Eloszor is dolj hatra es lazits nem kell ingerulten megint elhordanod, de ezek 80% szornyen pocsek null erteku, es olyan menyisegbe vagod hozzank hogy azjon at szamomra nem a minoseg szamit csak mennyiseg, de ami a legfontossab hogy jo nagy betukkel legyen ott minden kepen hogy mozsigaborfoto, ertem en hogy ez nev mar fogalom a szakmaba :D

Szamomra ez igy nezhetetlen pocsek sorozat ember nemlesz aki ezt a 178 kepet vegignezi, sokkal emeszthetobb lenne ha ebbol kivalasztanad a 3-4-5 legjobban sikerult kepet, megfeleloen feldolgoznad es azt talalnad ide, mert ez igy nemvalo ebbe a topikba.

(#43476) madgie válasza gab.m (#43471) üzenetére


madgie
titán

Sajnos egyet, kell hogy értsek nesa-val (bármennyire is nehéz sokszor elolvasni, mit ír), a képek nagy része alapvetően túl van exponálva, figyelj máskor a fénymérésre.

(#43477) forceberg válasza nesa (#43475) üzenetére


forceberg
veterán

Márketting!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#43478) cOxeR


cOxeR
Ármester

Kihagytam egy napot, erre neszeneked 44 hsz... :))

(#43479) cOxeR válasza KTTech (#43422) üzenetére


cOxeR
Ármester

1M alatti lesz egy picivel... így számoljatok...

(#43480) cOxeR válasza inprovision (#43437) üzenetére


cOxeR
Ármester

Egészen jó, ami probléma vele, hogy lefele néz és a jobb oldala picit szűk. A csillanásokat érdemes lett volna eltüntetned, nekem állandóan oda vándorol a tekintetem. Valamint az arcszőrzetet elpamacsoltam volna, hogy kevésbé legyen észrevehető.

(#43481) cOxeR válasza koxkids (#43449) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én nem láttam a korábbiakat, ettől függetlenül pár észrevétel.
A srác be van bukva... ami nem tesz jót a képnek, hogy a téma sötét, a háttér meg teljesen világos... nagyon jó a képen a körablak, de olyan mintha megfejelné, ergo az összhatása annyira nem szerencsés. A riasztó dobozokat kikapnám mindenképpen a képről, valamint bal szélén a csövet.

(#43482) cOxeR válasza fi:zi'k (#43454) üzenetére


cOxeR
Ármester

Engem zavar mindkét villa esetén, hogy kilógnak a képből. A szög alapvetően nekem tetszik, de a pohár nagyon ferdíti a képet. Élesség és dof ezen most szerintem jó lett.

(#43455) m3ss
Ferde lett ez az első benyomás, amúgy tetszetős lett.

(#43458) inprovision
Hangulatos, jó helyen van a fókusz, egy kicsit talán életlen.

De lehet csak a fáradtság miatt látom ma minden képen, hogy életlen...

[ Szerkesztve ]

(#43483) cOxeR válasza gab.m (#43459) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem ez így FF-ben jó, bal szélén az "világító" ablakkeretek nekem elviszik a szememet. A felhők bemozdulása nagyon jót tesz a kép összhatásának, felső harmadolós horizont vágás is tetszetős. Picit ez is ferde, jobbra dől.

(#43484) inprovision válasza cOxeR (#43480) üzenetére


inprovision
csendes tag

Utólag belegondolva igazad van. Egyébként meg vagyok lepődve a D5100-on. Nézegettem tesztfotókat, és 1 leheletnyivel gyengébbnek éreztem a gépet. A haja sajnos beégett, de amúgy crop a kép, mert eredetileg álló volt de sok sallanggal. Azt hozzáfűzném, hogy ez volt az első fotósorozatom, ahol vakukkal dolgoztam (nem röhög :D ) Még kell tapasztalgatnom. A természetfotózás meg szerintem nem az én világom, a hattyúk tényleg csak amatőr szinten mentek....

(#43485) cOxeR válasza inprovision (#43463) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez nálam jújsok részlet eltüntetés, de én annyira nem is szeretem az ilyen lágy képeket... én is csináltam ilyet, de most már kerülöm. Továbbra is az arcszőr zavar, és a homloka mérges tekintetet sugall.
Szerintem sem kell mindent kiszedni egy arcretus közben, de vannak azok az előnytelen hibák sérülések, amiket szerintem igen is el kell tüntetni... no persze ezt le szokták egyeztetni... nálam is van most egy képanyag, és megkérdeztem, hogy maradjon-e a heg, vagy tüntessem el... client choice.

(#43469) inprovision
Itt szívesen látott mindenki, úgyhogy hajrá, jöhetnek a képek! :)

(#43484) inprovision
Minden képen van mit javítani... de ezért vagyunk itt, hogy próbáljunk fejlődni... mások észrevételei által. A vakuzással én hadilábon állok... legalább is tegnap küzdöttem disznó a jégen... ;)

[ Szerkesztve ]

(#43486) cOxeR válasza *Ropi* (#43470) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem ez alexpós! :)) (igaz melóhelyen nézem...)

(#43487) kiskornel


kiskornel
addikt

(#43471) gab.m: szerintem ezek nagyon sötétek, és borzasztóan meg van húzva a telitettség. Még mindig azt gondolom, hogy először nem ártana normál expokat készítened, és csak utána kreatívkodnod.
Ez alkalommal egyetértek nesa-val.

(#43463) inprovision: szerintem egy pöttömnyit vágni kellene a jobb oldalból, az elhelyezkedés miatt. Aztán egy kicsti retusálni az arc bal oldalát (most a képen jobb oldal). Kissé szöszös a modelled arca. Valóban túlságosan összefolyt az arc, és pont az árnyékos részeken nincs retus.

(#43455) m3ss: nekem ez tetszik. Kicsit korrgiálni lehetne a hordó torzítást, és akkor mégjobb lenne.

(#43454) fi:zi'k: ez alkalommal olyan érzésem van, mintha ferdén fényképeztél volna. Sehova nem futnak a veztő vonalak, semelyik sem találkozik egymással.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#43488) cOxeR válasza nesa (#43475) üzenetére


cOxeR
Ármester

Biglike... ahogy a kor embere mondaná! ;)
gab.m - Kevés energiát fektettél bele... kevesebb szinte mindig sokkal több...

(#43489) cOxeR


cOxeR
Ármester

Jövök egy képpel, most hogy mindenkit szétkritizáltam...

Tegnap ilyen környezetben fotóztam, csak üres képeket tudok mutatni egyelőre...
[link]
FB oldalon van még fent.... werk képek, úgyhogy sok energiabefektetés ezekben nincs.

(#43490) fattyu válasza cOxeR (#43489) üzenetére


fattyu
veterán

Már néztem fbn. hangulatosak.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#43491) gab.m válasza cOxeR (#43488) üzenetére


gab.m
senior tag

Válasz mindenkinek aki írt:
Az expóval kapcsolatban: -0.3 kompenzáció volt "beírva" az összes képnél a kiégések elkerülése végett, de ezek szerint még néhol így is túlexponáltam.
178 kép, igen, először akartam egy albumot, ahova az összes (szerintem) nézhető képet feltöltöttem. Tudtam/tudom, hogy ez így túl sok, és nem mondhatom el mindegyikre, hogy az életem fotója, habár van 2-3 kép tényleg, amikben többet látok. Nem fektettem bele kevés időt (persze ez relatív), kb. három órát töltöttem el a képekkel. A túltelítettségre nem tudok mit írni: szaturációhoz nem nyúltam, csak a kontrasztot állítottam a tone curve-n.
Igazából azért is úgy raktam be ide a linket, hogy akinek van pár szabad perce és érdekli, nézze meg: nekem ez élményfotózás volt, próbáltam ezt, és a hangulatot, Tibusz játékának dinamikáját. Mondhatni személyes album lett, elfogultságokkal tele, de az nyugodtan vesse rám az első követ, aki még nem élt át hasonlót :)
A vízjel pedig pontosan azért van ott, amit forceberg is mondott: marketing. Pláne mivel honlapom még nincs, és a flickr-re feltöltött képeket meg nem az esetleges megrendelő közönség nézegeti, ezért a facebookon vagyok kénytelen tevékenykedni, ami végülis nem lenne akkora baj, ha nem cseszné szét a képeket. Azt is tudom, hogy ettől a sarokba rakott vízjeltől még ugyanúgy lophatók a képek, tényleg csupán marketing célt szolgál, mert aki csak rákattint az albumra, meg más képeimre, valszeg nem azt fogja fürkészni, hogy ki volt a feltöltő, így meg szembesül vele.

Visszatérve a képekre: mielőtt linkeltem ide, már tudtam, hogy kell belőle csinálnom egy válogatást, ahogy időm engedi azt majd alaposabban megcsinálom, és ha érdekel valakit, off topic-ként belinkelem ide :)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#43492) madgie válasza gab.m (#43491) üzenetére


madgie
titán

Olvasd majd el ezt, vagy akár más színpad/koncertfotós how-to-t :)

(#43493) eastsider


eastsider
nagyúr

megosztanék veletek néhány téli Balatonos képet

aztán van még sok hasonló a flickremen. ezeket sem emelném ki.. csak kiválasztottam párat

remélem tetszenek :))

[ Szerkesztve ]

(#43494) Larry303 válasza eastsider (#43493) üzenetére


Larry303
addikt

elég szépen megkponált képek, grat hozzá...drámai felhős képek tetszettek a legjobban...a hattyús kép nem tetszett annyira, ha tényleg a hattyúk voltak a témák :D

megnéztem több képed is nagyon tetszik a stílus :)
dobtam is egy buddyt

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#43495) forceberg válasza eastsider (#43493) üzenetére


forceberg
veterán

:C :C :C

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#43496) gab.m válasza madgie (#43492) üzenetére


gab.m
senior tag

Korábban már olvastam az írásod, de most átolvastam megint. Volt benne 1-2 olyan rész, amit csak most, jópár koncert után értettem meg igazán :)
Még koncertfotózáshoz ami jó felkészítő anyag lehet, az a kelbytraining-es videó. Alan Hess és még egy fotós (akinek a nevét most meg nem mondom) tartja az "órát". Szerintem bőven vannak benne használható információk, de néha mondanak hülyeségeket is. Pl. azt, hogy teljesen manuálban fotóznak.. Persze, változó fényviszonyok között, és minden képhez külön, manuálisan állítják be a záridőt/rekeszt/érzékenységet.. :)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#43497) gab.m válasza gab.m (#43496) üzenetére


gab.m
senior tag

Még annyit a kelbytraininges videóhoz, hogy már csak a D3-asok miatt is élvezet megnézni.. :P Kész voltam amikor a csávó még kivett a táskájából két D3-at, miközben már egy ott lógott a nyakában, mondván, hogy tartalék.. :D

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#43498) cOxeR válasza gab.m (#43496) üzenetére


cOxeR
Ármester

Pedig manuálban fotóznak nagyon sokan sötétben... és nem véletlenül. ;)

(#43499) gab.m válasza cOxeR (#43498) üzenetére


gab.m
senior tag

Sötétben igen, manuálban érdemes, de egy koncerten, ahol tizedmásodpercek alatt változnak a fényviszonyok, szerintem muszáj a gép gyorsaságára hagyatkozni. Sok koncertfotós pl. záridő prioritás módban belövi a kívánt értéket (legyen 1/125), belövi az ISO-t mondjuk 3200-ra, és a gép hozzáállítja a blendét. Ha több a fény legfeljebb lerekeszel, amivel valszeg élesebb képet kap, de elvész a szép, kis mélységélesség. Én ezért sem szeretem/alkalmazom ezt a módszert..

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#43500) madgie válasza gab.m (#43499) üzenetére


madgie
titán

Pedig ki lehet tapasztalni a fényeket, mikor hová mennyi megy, sokszor egyszerűbb M módban kitapasztalni, mint folyamatosan a fénymérés bakizását nézni.
Viszont ha már prioritás: záridő és rekesz is legyen fix, az érzékenység viszont auto. Egy próbát megér, én sokszor így lövök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.