Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) D4rkm4n válasza hali01 (#2177) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Köszi a kritikát! Ház, színügyileg tényleg elég gyengécske lett. :B

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2202) D4rkm4n válasza hattorihanzo (#2199) üzenetére


D4rkm4n
őstag

''Mercuito képe egyszerűen értékelhetetlen, egyetlen éles négyzetmiliméter nincs rajta, és fogalmam síncs, hogy mit akart bemutatni, ábrázolni vagy egyáltalán fotózni. Olyan az egész, mint egy elrontott, vaktában lőtt valami, amit az ember a következő pillanatban töröl a kártyájáról, nemhogy még felrak mutogatni egy nyílvános fórumra. Gyalázatos.''

Téged már most szeretlek Hattorihanzo! :DD :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2203) marsu válasza macy (#2200) üzenetére


marsu
addikt

:C

'' egy ISO100-as szöget ''

:DDD

Press any key to continue ...

(#2204) Allien válasza hattorihanzo (#2199) üzenetére


Allien
veterán

Oda van írva, ''szerintem'', már Amper szerint! Témát nagyon rittkán rakunk középre. :DDD Olvass utánna olyan dolgoknak, mint pl ''aranymetszés''! Ha a téma megköveteli, még a lábadat is levágjuk! ;) Ha a kacsa (réce stb...) feje a lényeg, akkor minek bemutattni az egész pereputtyot, odahívni a nagyszüleit, mert ugye nem csak karja van az embernek, szárnya a tás-nak, hanem dédszülei is! ;) Azokat is hívjuk oda? :R
Mercuito képén sokat lehet(ne) vitattkozni. Az a kérdés, mennyire csinálta tudatossan, és mit is akart kifejezni. Az, hogy Neked ebből semmi se jött le, még mondjuk jó alapötlet lehet másoknak (is), illetve, lehet(ne) belőle tanulni. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2205) #01758976 válasza BEE (#2181) üzenetére


#01758976
törölt tag

És hogyan érhette volna ezt el wertuzi? Ahogy emlékszem f4-en volt és elég gyors a záridő.Ez ''csak'' bridge.[link]
[kép]
most vettem állványt:)

(#2206) Hydra SR válasza hattorihanzo (#2199) üzenetére


Hydra SR
addikt

''...Hydra SR két képéből pedig arra következtetek, hogy képtelen a témát középre helyezni...''

1, Nem csak két képem van fönt
2, Hol hallottad, hogy a témát középre kell helyezni és nem lóghat ki semmi? Általános iskola alsó tagozatban technika órán? :DDD Megnyugodhatsz, hogy a legnagyobbak is csinálnak olyat, hogy kilóg a képből a téma egy része. Portrék készülnek úgy, hogy az ember feje teteje ''nem fért bele'' és ezt tanítják is csak nem ott ahova te jártál. Kinőttük már az óegyiptomi ábrázolást, miszerint mindent mutassunk meg. A képek egyébként vágva is vannak de meg sem próbáltam úgy vágni, hogy középen legyen egy madár egyforma távol a kép mindegyik szélétől.
3, Ne felejtsd el, hogy ez nem a National Geographic honlapja hanem egy alapvetően számítástechnikai fórum fotós rovata, de az előző ponthoz visszanyúlva mutatok onnan is képeket: [link][link][link] -> ezek mind valamikor a nap képei voltak, sajnos egyiken sem fért bele a téma a képbe és nem is középen van de az NG-nek azért még elmegy, úgysem értenek hozzá :). Ez meg még csak nem is az NG, amatőrök járnak ide kedvtelésből, tanulni, egymást segíteni, megnézni a képeiket, véleményezni. Persze néha betéved egy magadfajta idióta is fikázni de ha véletlenül sikerülne nagy port kavarnia akkor a moderátorok rövid úton helyreteszik flame keltésért.
További sikeres fórumozást.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2207) macy


macy
addikt

De jó nektek, hogy van türelmetek :)

hárásó: rossz a link :(
Ja nem, a photohost nem megy ha jól látom.

[Szerkesztve]

(#2208) #01758976 válasza macy (#2207) üzenetére


#01758976
törölt tag

[link]
nálam sem megy,akkor mégegyszer alátámasztásképp
[kép]
és távkioldót is:)

(#2209) #01758976 válasza #01758976 (#2208) üzenetére


#01758976
törölt tag

[link] bocsi..

(#2210) as_Rock válasza macy (#2200) üzenetére


as_Rock
őstag

Helyes, sőt az összes impresszionistát rúgd tökön, nem tudtak egy normális képet se festeni!! :DDD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#2211) Amper


Amper
tag

Lehet itt úgy képet linkelni, hogy a kis képre kattintva működjön a nagy képre hivatkozás? :F

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#2212) Jinxx válasza Amper (#2211) üzenetére


Jinxx
senior tag

Sajnos nem...Ha lehetne szerintem sokan így csinálnák...

(#2213) #01758976 válasza Amper (#2211) üzenetére


#01758976
törölt tag

sajna nem,de a 3.nekem már ment:DD

(#2214) Szten Márs válasza hattorihanzo (#2199) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Akartam gorombát írni, de inkább mégsem...

''Hydra SR két képéből pedig arra következtetek, hogy képtelen a témát középre helyezni,''

Ez most miez? Hát de komolyan, kétszer kellett elolvasnom, hogy egyszer elhiggyem, hogy ilyet képes volt valaki leírni. És ilyen hihetetlen tudással és műértéssel ilyen hangnemű kritikát van arcod betolni? Politikusnak készülsz, oda kellenek ilyen adottságok?

(#2215) Jinxx válasza marsu (#2196) üzenetére


Jinxx
senior tag

A sok fikázódás, meg veszekedés közben észre se vettem hogy feltöltötted. Nekem nagyon tetszik, grat hozzá. Jó helyen voltál jó időben? :U :DDD Talán a hegyből kicsalhattál volna valami kontrasztosabbat, vagy ha raw volt akkor egy hdr-t is megérne.

Ami pedig itt folyik jó volna abbahagyni. Lehet kultúráltan, segítőkészen is hozzászólni a másik képeihez, ha pedig valami nem tetszik rajta illik elmondani mi az, és hogy lehetett volna jól megcsinálni. Mi lesz ezzel a topikkal? Eddig tök jó volt idejönni, nézni a képeket, olvasgatni a segítőkész, vagy néha poénos hozzászólásokat, mostmeg egy rakat hozzászólás csak az, hogy 2 fórumozó vitatkozik a semmin, vagy hogy éppen egy idetévedt ''profi fotóst'' kell helyretenni, hogy ez nem az a hely... Na mindegy, ezt be is rakom offba, mert csak fel...om az agyam egyeseken...

(#2216) D4rkm4n válasza Szten Márs (#2214) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Szerintem még mindig Hydra SR a legnagyobb májer közülünk. :B :U :R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2217) hali01 válasza hattorihanzo (#2199) üzenetére


hali01
őstag

Így jó lessz mester? [link] ;)

(#2218) marsu válasza hali01 (#2217) üzenetére


marsu
addikt

Szerintem nem jó ....

:( :(

Túlságosan tökéletesek a méretek a szögek és a színek is ...

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#2219) werttzui válasza hali01 (#2217) üzenetére


werttzui
őstag

Hűűűűű de diplomatikus :) :) /jó példa a téma azért néha középen is jól mutat/ A kezdőket meg nem kell mindig bántani ez mindenkinek szól ill a kezdőknek nem kell egyből képszakértőnek lenniük ez meg minden kezdőnek szól :) Arany metszés,arany közép út :R

PENTAX

(#2220) marsu válasza werttzui (#2219) üzenetére


marsu
addikt

[kép]

Az OK. hogy arany ... De miért metszés? :F

:D :DDD :DDD

Press any key to continue ...

(#2221) werttzui


werttzui
őstag

Ez a topic is kezd át menni egymás fikázásába pedig ez a topic nem erről szól segíteni kell mindenkinek,hogy meg tanuljon fotózni és nem kell egyből le rohanni,hogy el menjen a kedve az egésztől és a kezdőknek is figyelniük kéne jobban két hsz után ne akarjanak képeket kritizálni előbb lássunk egy pár képet is tőlük ha lehet. Legyen már ez az a nyugis topic ami volt /lehetőleg/ :) Béke és kompromisszum!

PENTAX

(#2222) hali01


hali01
őstag

Huh!Megnyugodtam.Már aszittem,h ezt is eltam. :D

Marsu: Hun lehet ilyeneket izé...őőő...fényképezni? :U

[Szerkesztve]

(#2223) D4rkm4n válasza marsu (#2220) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ez csoki nem? :)

Amúgy érdekes kép! ;)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2224) werttzui válasza marsu (#2220) üzenetére


werttzui
őstag

haha :DDD :DDD :DDD sőt hahaha

PENTAX

(#2225) Smogus


Smogus
őstag

Mostanában csak olvasni járok, ide mert nincsen időm írni, és képeket feltölteni, de akkorákat tudok derülni egy-két fórumtárs hozzászólásán :D
MIndenkinek azt javaslom csinálja csak a képeket, aztán majd fejlődik, mutogassa és majd ír rá valalaki :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#2226) werttzui válasza Smogus (#2225) üzenetére


werttzui
őstag

Pedig igazán tehetnél föl pár képet már kezdem hiányolni :) Jó képből sohasem elég :)

PENTAX

(#2227) Smogus válasza marsu (#2196) üzenetére


Smogus
őstag

Technikaigal nem rosz szeritnem a kép, a látvány is jó, csak kicsit unalmasnak tűnik,esetleg egy erős vágással leheten érdekesebb, mondjuk felülről a felhőig, és alulról is egy kicsit talán a bal alsó fák tetejéig


werttzui : kezdek elpirulni ;]
remélem ha vége ennek a szemét hónapnak akkor majd lesz időm kattogni :D

[Szerkesztve]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#2228) werttzui válasza Smogus (#2227) üzenetére


werttzui
őstag

hajrá várjuk a jobbnál jobb képeket :) :)

PENTAX

(#2229) Smogus


Smogus
őstag

A szóban forgó kép :
(#2082) Mercutio_ : [link]
szeritnem jól sikerült, nem ismerem Mercutio-t de szeritnem tudatos, tudta hogy csak lassú záridővel tudná megcsinálni a képet és ezért azt is tudta, hogy így ilyen lesz az eredmény, lehet hogy még meg is kért valakit, hogy menjen át a képen
Bár ezeket a dolgokat nem tudom biztosan, de ha csak kattintott volna és a gép automatán ezeket az értékeket dobta volna be akkor szeritnem sokkal jobban bemozdult volna
Na mind1, attól mert esetleg véletlenül lett ilyen a kép attól még az övé, ő döntött úgy hogy nem törli le és megmutatja :)
Van akinek elindít valamit és valakinél nem történik semmi a képet nézve ez nem baj...

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#2230) Hydra SR válasza Smogus (#2229) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ezzel a képpel én is úgy voltam, hogy a kompozíció, az ötlet, a színek jók de engem is zavar, hogy az egész bemozdult és nem csak az átsuhanó alak. Nem kell pengeélesnek lennie, a bal széle már jó de a jobb széle nekem túl mosott. Csak ezt már egyrészt többen is elmondták előttem, másrészt nyilván Mercutio maga is látja, ezért én már nem írtam le eddig. Majdnem sikerült az amire szerintem gondolt. Nyilván állvány nem volt kéznél, különben használta volna.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2231) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nekem a kepfeltoltes.hu nem megy :(

Sütött a nap, mielött beborult volna, elkezdett esni. Gyorsan előkaptam a gépem, mondván lefotózom az esőcseppeket.
[link]

Hát nem jött össze. Nemtudtam olyan pici záridőt beállítani, hogy jól lehessen látni,, ráadásul a fény is kevés volt így. Amikor pedig elfogadható lett a fény, mégjobban elmosódtak a cseppek. Mit rontottam el? Esetleg ez nem megoldható feladat, egy szappantartónak?

[Szerkesztve]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2232) Smogus válasza Hydra SR (#2161) üzenetére


Smogus
őstag

Szerintem iszonyat jó lett a képed :D
Ha tetszik ez a képvilág akkor ajűnlom hogy nézd meg ezt [link] az oldalt
Egyébként jobb ha torzul, szerintem annyira jó lehetőség a torzítás a fotográfiában :D
Csak midnig módjával kell használni, nem szabad túlzásokba esni, de itt pont jó
:D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#2233) Mercutio_ válasza Szten Márs (#2162) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen tudom, de abban a magasságban gyerekek voltak és nem akartam őket félrelökdösni :DDD

HydraSR: #2161 épp a kicsit nemevilági feeling miatt jó úgy...szerintem. #2206 :C irigylem a türelmedet ;)

werttzui: Te nagy művész vagy! :DDD #2221:R

marsu: A 828 az egyik legjobb ''kompakt'' emlékeim szerint, és a kép is rendben van, kicsit képeslapos, de jóértelemben.

Smogus: :R és valóban bemozdult a jobboldala, ahogy Hydra is írta, de egy családi kirándulás nem arról szól, hogy állványt cipelek, meg a kedves és 2 gyerek rám vár, mert bemozdult és ezt most újrafotóznám... ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2234) marsu válasza Mercutio_ (#2233) üzenetére


marsu
addikt

:R

Tudom, hogy egy nagyon tuti kompakt gép ... Már sokat gondolkodtam, hogy cserélni kelle, de aztán mégis inkább megtartottam ... Már két éve megvan, és eddig bevállt.

:) ;)

Press any key to continue ...

(#2235) Smogus


Smogus
őstag

Na csak szkenneltem egyett :D
Nem nagyon csináltam még ilyen stílusú képet, csak arra jártam és megtetszett :D, ahogy ott áll meg a fények sem voltak olyan rosszak szeritnem

[link]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#2236) marsu válasza hali01 (#2222) üzenetére


marsu
addikt

:D :DDD

Na igen érdekes téma ...

Bevallom, nem az én képem, de szeretnék sok ilyet fotózni ...

(#2223) D4rkm4n, szerintem nem csoki.

:) ;)

Press any key to continue ...

(#2237) Hydra SR


Hydra SR
addikt

A ''természetfotós'' ismét akcióban:
[kép]
[link]
Ezt csak azért töltöttem fel mert a körülmények voltak viccesek: tulajdonképpen a munkahelyemen az asztalomnál ültem. Hátrafordultam, nyitva volt a raktár ajtaja és ott volt a járdán egy rozsdafarkú. Mellettem volt a gép az asztalon a 300-as Pentaconnal és onnan ültömből lőttem. Hát ha nem jutok ki a természetbe akkor a business park közepén fotózok madarat :) Van szarka is meg szajkó meg rigó, egyelőre etetéssel próbálom közelebb szoktatni őket. Megeszik a kitett húsokat de sosem látom, hogy mikor. Olyan helyre teszem ahol csak madár férhet hozzá, a szajkóra gyanakszom. Na majd hétvégén leszek igazi erdőben is, reszkess Pilis :)

Smogus: ehhez hasonló stílusú képem, kb. arról a helyről ahol te állhattál a te képednél:
(ha jól emlékszem, ezt nem is töltöttem még fel ide:) )
[kép]
[link]
Nekem a tied is tetszik, szeretek ff városképeket csinálni meg nézegetni. Ez már asszem volt de idevág ez is:
[kép]
[link]
Megnézegettem a linket amit adtál, azok is jók csak némelyik már nekem kicsit túl elvont de érdekesek azok is.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2238) Allien válasza Hydra SR (#2237) üzenetére


Allien
veterán

''Megoldás'', webkamera! ;) Kirakod, és figyelsz. De akár fel is veheted vdiejó formában, vissza nézed, idő feljegyez, és köv nap ismételsz. Valszeg kb. ugyan akkor fog jönni. Vagy nem, de ez most mindegy. :DDD Illetve, Ne csak kaját rakj ki, wizet is! ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2239) D4rkm4n válasza Hydra SR (#2237) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Várom a természetfotókat!

Szerintem ez a madárka is nagyon jó lett. Szarka pl. rengeteg van felénk is. Csak ugye kit obival... Sajnos nem jönnek olyan közel mint a gólya. :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2240) hali01 válasza Smogus (#2235) üzenetére


hali01
őstag

Én ezt teljesen más nézőpontból oldottam volna meg.
Közelebb léptem volna és csak a hölgyet a hajót és a várat vagy annak részletét vettem volna bele.A híd nekem nem kell.Folyton az alakra terelődik a figyelmem és arra a belógó hajóorra ami nagyon zavar.
De az már egy másik kép. :)

(#2241) Hydra SR válasza Allien (#2238) üzenetére


Hydra SR
addikt

A vizet nehéz a fára akasztani, meg hát olyan zuhék vannak hogy medencényi területeken áll a víz mindenhol.
Estefelé, munkaidő vége környékén szokott eltűnni a szalámi meg a bacon az ágról. Macskának túl vékony az az ág, tuti valamelyik madár volt.
Webkamerával az a gáz, hogy ha kiteszem az épület mögé notebookkal, eltűnik mire visszamegyek (a szarka fogja elvinni, de nem biztos, hogy a szárnyas szarka, inkább valami humanoid változat :D )

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2242) D4rkm4n válasza Hydra SR (#2241) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A második képedet szerintem már feltöltötted ide egyszer. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2243) Smogus válasza Hydra SR (#2237) üzenetére


Smogus
őstag

Örülök hogy tetszik, én imádok mindent ami ff ;]
de gondolom ez már kiderült .)
Emlékszem a képeidre, irracionális hogy enniyre világít a csatornafedő de tetszik :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#2244) Hydra SR válasza D4rkm4n (#2242) üzenetére


Hydra SR
addikt

A padosat? Igen, nekem is úgy rémlik csak most passzolt ide :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2245) Smogus válasza hali01 (#2240) üzenetére


Smogus
őstag

Megmondom őszintén, van egy tárgyam az egyetemen aminek az a lényege, hogy félév végén valami saját magam alkotta, úgynevezett művészeti alkotást kell leadni :)
Tavaj csináltam az első felét akkor is fotósorozatot csináltam és most is, most a BP-i hidak lettek a téma, és ezért szerepel a híd a képen, csak gondoltam oldom egykicsit

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#2246) hattorihanzo


hattorihanzo
aktív tag

Nos, helyesek az észrevételek. Soha nem tanultam fényképezni, soha nem hallottam aranyvágásról, és még soha nem sikerült egyetlen épkézláb képet lőnöm. De...
...esztétikai érzéke és igényei mindenkinek lehetnek, csakúgy, mint véleménye, amit megoszt másokkal, mégha az nem is mindenkinek tetszik.És mivel sehol nem olvastam negatív kritikát tiltó szabályról, merészségem arcátlansággá fajult, és a lenti véleményem publikálására sarkalt.
Mennyivel jobb egy olyan fórum, ahol csak lihegő, nyáltól csöpögő, csontig benyaló pozitív kritikákkal illetik egymás képeit?
Egyébként is, a negatív kritika megértéséhez és feldolgozásához szükség van némi intelligenciára, azonban ennek hiányáról meggyőtődhettem néhány reagálásból.
Nem baj, én képes vagyok megbírkózni azzal a tudattal, hogy egy ''idetévedt idióta '' vagyok, ettől még nem lesznek álmatlan éjszakáim, ez van.
És akármilyen idióta is vagyok, még nem fogom magam a ''legnagyobbakhoz'' hasonlítgatni( még a végén elhiszed, hogy közéjük tartozol), hibáimat és a tehetségtelenségemet az ''év fotói''-val takargatni, magyarázni.
Ennyit erről.
Jó volt itt lenni, sziasztok.

(#2247) marsu


marsu
addikt

Nem vagyunk egyformák. Nehéz olyan képet készíteni, ami egyformán tetszik mindenkinek. Véleménye mindenkinek lehet. Itt megmutathatod, hogy te mit tudsz, és megnézheted mások mit tudnak ... Megirhatod, hogy neked hogy tetszik egy-egy kép, vagy elolvashatod, hogy másoknak mi a véleménye a te képedről.

Tanulhatunk egymástól ...

Szerintem.

De nem?

:D

Press any key to continue ...

(#2248) Allien


Allien
veterán

Ha már madarak. Pár rigós képet felraknék, meg nem rigósat is. :B
Sorbanállás az itatónál:
[kép]
[link]
Aztán jött a nagyobb madár, és
''Hess rigó'' (ez nem olyan kézből evős galamb, kb 20-30 méterig enged)
[kép]
[link]
Késöbb jött egy számomra ismerettlen, elsőre rozsdafarkura tippeltem, de nem igazán tudom:
[kép]
[link]
végül szintén rigó, pancsizik, de türelmetlen, és szomjas kismadarak megpróbálták elhesegettni (ami mondjuk éppen nem annyira észre vehető ezen a képen, de sajna, a többi erős bemozdulások miatt nem rakom fel)
[kép]
[link]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2249) Allien válasza hattorihanzo (#2246) üzenetére


Allien
veterán

Elég rosszul fogod fel a dolgokat. Itt is elhangzanak negatív kritikák (is). Ez olyan, mint ahogyan én speciel nem értek az autókhoz (bár van jogsim) és elmennék egy autós totyikba, és osztanám az észt. Ami az esztétikát érinti, az nem jön magától! Bizony, tanulni kell, kinek többet, kinek kevesebbet. A kritika megértéséhez, illetve eleve a kritizáláshoz meg jócskán kell inteligencia, ezt jól látod. Ergo, inteligens ember nem kritizál úgy, hogy ne lenne valami alapja hozzá, illetve, ha téved, beismeri tévedését! :DDD Tehát, lehet, hogy azért van az, hogy: ''még soha nem sikerült egyetlen épkézláb képet lőnöm.'', mert Te sem vagy tökéletes (más se). Csak vannak, akik veszik a fáradtságot, és mondjuk átnézik pl ezt a totyikot hasznos linkeket kutattva. ;) :R
(szigorúan szvsz)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2250) Szten Márs válasza hattorihanzo (#2246) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Néhány észrevétel:

1, Azt hiszem talán tőlem eltekintve mindenki maximális jóindulattal reagált a te ööö... - hogy is nevezted? - ''kritikádra''. Ehhez képest ez az ősfelháborodás amivel kikéred, hogy esetleg más kijavítson kissé furcsa...

2, ''Soha nem tanultam fényképezni, soha nem hallottam aranyvágásról, és még soha nem sikerült egyetlen épkézláb képet lőnöm. De...
...esztétikai érzéke és igényei mindenkinek lehetnek, csakúgy, mint véleménye, amit megoszt másokkal, mégha az nem is mindenkinek tetszik''


Igen véleménye mindenkinek lehet. Esztétikai érzéke is - többé kevésbé. De ha valamihez nem értek, nem tudom korrekten megítélni, csupán, mint a témában teljesen jártatlan, veleszületett esztétikai érzékemtől sugallva akarok véleményt kifejezni a megfelelő módon teszem, tudva korlátaimat és tudva azt, hoyg esetleg mások, akik a képeket csinálták jobban értenek hozzá. A szavaidból pedig akkora felsőbséges ''majd én megmondom, hogy ti még erre sem vagytok képesek'' attitűd áradt, hogy majdnem kiverte a monitort. Már ne is haragudj, de ''Olyan az egész, mint egy elrontott, vaktában lőtt valami, amit az ember a következő pillanatban töröl a kártyájáról, nemhogy még felrak mutogatni egy nyílvános fórumra. Gyalázatos.''
ilyen szavakkal nem illet valamit az ember amihez nem ért, sőt még ha ért is hozzá megpróbál emberi véleményt alkotni. A középre komponálásos baromságodról már nem is beszélve.

3, ''Egyébként is, a negatív kritika megértéséhez és feldolgozásához szükség van némi intelligenciára, azonban ennek hiányáról meggyőtődhettem néhány reagálásból.''

Pont erről beszélek... intelligencia kéne ahhoz, hogy tudd, hogy mit milyen módon kritizálsz milyen tudással.Intelligencia kell ahhoz, hogy el tudd dönteni, hogy amit írsz, az egy maximálisan szubjektív meglátás ami vagy korrekt, vagy nem és ilyen pozícióból nem használsz olyan szavakat, mint ''gyalázatos''. Negatív kritika? Ehh... mert elmondod, hogy hogy képzeled, hogy nem középre komponáltál ez egy negatív kritika... és ehhez intelligencia kéne, hogy valaki mélyen magába nézzen és bűnbánóan ezentúl csak középre komponáljon... hát nem mondok semmit inkább.

A többiektől én kérek elnézést, de ledobta a szíjat az agyam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.