Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) hali01 válasza #01758976 (#2599) üzenetére


hali01
őstag

Köszi.
Rém egyszerű.Időzítővel megcsináltam a négy képet.Majd PS-ben rátettem egyiket a másikra és leradíroztam a nemkívánatos részeket az alatta lévő rétegről.

(#2602) hali01 válasza werttzui (#2600) üzenetére


hali01
őstag

Majd akkor megpróbálom,ha nem akarnak fizetni érte. :)

[Szerkesztve]

(#2603) werttzui válasza hali01 (#2602) üzenetére


werttzui
őstag

Próbáld meg nézzék meg és fizessenek annyit amennyit gondolnak :)

PENTAX

(#2604) hali01 válasza werttzui (#2603) üzenetére


hali01
őstag

Azért ez nem ennyire egyszerű.Esküvő többnyire egyszer van az ember életében.Ott nincs mód korigálni az expot,vagy a kompozíciót.Ha elszúrom akkor az úgy marad véglegesen.A beállított képek és a lagzi az smafu.Akkor kell nagyon ott lenni a szeren mikor a templomban vannak,vagy az anyakönyvvezetőnél.Ott nincs második lehetőség,nincs replay.Lehet,h a megrendelőnek megfelel,h kicsit kiéget,vagy bebukott,vagy éppen besült az árnyéka a falba.De nekem nem.
Nem olyan egyszerű ez ha az ember belegondol a részletekbe.

(#2605) biggamer


biggamer
veterán

[kép][link]

Hab party. :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#2606) xabolcs válasza biggamer (#2605) üzenetére


xabolcs
őstag

woow :C
grat, nagyon szep!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#2607) t-shirt válasza biggamer (#2586) üzenetére


t-shirt
veterán

Pana FZ30 :B

(#2608) hali01 válasza biggamer (#2605) üzenetére


hali01
őstag

Szép szinkavalkád.Jó kis háttérkép.

(#2609) Allien válasza hali01 (#2604) üzenetére


Allien
veterán

Nem régen volt az esküvőm. Mi úgy oldottuk meg, hogy hívtunk egy ''profit'', aki ugye mégis csak ezzel foglalkozik. De, szóltunk 2 kollegámnak is, akik bevállalták, hogy hozzák a gépeiket is. Az egyik még kölcsön is kért egy jobb obit, csak ezért egy ismerősétől. No, az egyik tényleg rosszul oldotta meg, sokat kellett utómunkálkodnia, bár a végeredmény nem lett rossz. A másik kollega (jó obival) viszont nagyon jól megoldotta. Persze, a profi is, de Neki ugye ez a dolga, és fizettünk is érte. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2610) orbano válasza biggamer (#2605) üzenetére


orbano
félisten

szép. honnan készült? a zajtól különösen hangulatos lett ak ép :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#2611) drkbl válasza biggamer (#2605) üzenetére


drkbl
őstag

Nagyon jó lett, keret nélkül tényleg háttérkép-esélyes! :C

(#2612) Jinxx válasza biggamer (#2605) üzenetére


Jinxx
senior tag

Tök jóóó lett, én is akarok atomrobbanást makrózni. :DDD

(#2613) Jinxx válasza t-shirt (#2585) üzenetére


Jinxx
senior tag

Sztem is jó lett, talán én egy kicsit szűkebbre vágtam volna, de jó pillanatot kaptál el, ez a lényeg. :)

(#2614) biggamer


biggamer
veterán

Köszi szépen csajok. :)

A kertünk végéből fotóztam a 70-200al + cirk.polárral.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#2615) D4rkm4n válasza biggamer (#2605) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Úúúú... Dájó :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2616) Jinxx válasza ArthurMiller (#2590) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ez az első kép tőled ami nagyon nem tetszik, remélem csak személyes vélemény, de sok dolgot leírt Hali is amit én is leírnék. Pl. tényleg nagyon előtérben van a karja, nagyon világos is, teljesen elvonja a vigyelmet. A haja is nagyon kusza, a szemébe lógó talán még nem is annyira zavaró, de takarja az orrát is, és a száját ami nem tetszik, fontosabb lenne az arca. A bal oldalt is elég kócos, követhetné a váll vonalát, de mivel nem beállított, ezzel nincs mit tenni. Egy nőnek pedig nem áll jól ha az arccsontja ennyire hangsúlyosan kiáll, nem szép, fordíthatta vona a fejét kicsit balra. A háttér sem az igazi, sem a függöny, a karja mellett lévő apró valami sem kellene, lehetne az egész homogén. Nekem a nyaklánc semm illik a hangulathoz. De nem is ragozom tovább, mert az már egy teljesen más (másik) kép lenne.

(#2617) johnjohn


johnjohn
addikt

[link] Egy részlet poros zongora.

(#2618) Hydra SR válasza johnjohn (#2617) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nekem tetszik :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2619) johnjohn válasza Hydra SR (#2618) üzenetére


johnjohn
addikt

Köszönöm. :R

(#2620) beltram


beltram
tag

[link]

[Szerkesztve]

pace be with you

(#2621) drkbl válasza johnjohn (#2617) üzenetére


drkbl
őstag

Hangulatos kép, gratulálok!

(#2622) beltram


beltram
tag

[link]

pace be with you

(#2623) ENERGYa válasza beltram (#2622) üzenetére


ENERGYa
tag

Az előző a felhők miatt jobban tetszik.A gyerekek minig szépek!

(#2624) macy válasza beltram (#2620) üzenetére


macy
addikt

Szerintem ez klassz. Talán egy pici teret hagytam volna felül.

(#2625) drkbl válasza beltram (#2622) üzenetére


drkbl
őstag

Talán kicsit messzebbről, nagyjából a gyerkőc szemmagasságából jobb lenne, így szvsz torzított, nagyon furcsán ''kicsinyített''. A megvilágítás szöge sem a legjobb, bár nem rossz így kicsit ''pandásan''. A fehér kicsit sok volt az automatának, legközelebb kompenzálni kéne, vagy ha lehet, spot fénymérést használni a kabátra.
Amúgy szerintem nagyságrendekkel jobb, mint az előző képed, jó ránézni!

(#2626) hali01 válasza beltram (#2622) üzenetére


hali01
őstag

:)

(#2627) ENERGYa


ENERGYa
tag

Végre portré.

(#2628) Hydra SR válasza beltram (#2622) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nekem ezen a kompozícióval és a témával semmi bajom, teljesen jó. A kivitelezésben látok problémákat. Valamit a színekkel lehetne inkább kezdeni, nagyon hidegek. Kisebb élesség-problémák vannak, valamit szerintem túlvakuztad, vagy lehet hogy ezek a természetes fények de túl van exponálva. A gyerkőc felsője kiégett és az arcán is vannak túl világos foltok miközben karikás lett a szeme.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2629) ENERGYa válasza Hydra SR (#2628) üzenetére


ENERGYa
tag

Kezdem ''látni''a hibákat.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2630) beltram válasza Hydra SR (#2628) üzenetére


beltram
tag

köszi a kritikát, sajnos teljesen jogos.
egyetlen mentségem, hogy a két éves fiamat elég nehéz lefényképezni, nem az az egy helyben üldögélős fajta. :)

ps: amúgy a gyereknek alapból is tök karikás a szeme. :)

[Szerkesztve]

pace be with you

(#2631) Allien válasza beltram (#2630) üzenetére


Allien
veterán

Pedig jól megoldottad, oda láncoltad a felső rúdhoz! :DDD Ergo, a hinta ''leszögezi'' a gyerekedet. ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2632) beltram válasza Allien (#2631) üzenetére


beltram
tag

hát igen, de nem fényképezhetem mindig hintában ülve! :D

pace be with you

(#2633) ENERGYa válasza beltram (#2632) üzenetére


ENERGYa
tag

Ha szeretnéd,hogy nyugodt legyen a gyerkőc,akkor el kell terelni a figyelmét a fényképezés erejéig.

(#2634) Allien válasza beltram (#2632) üzenetére


Allien
veterán

Akkor hagyjad, hagy áljon fel benne. ;) Vagy láncold máshova. :DDD Esettleg fizessed le, pl 1-2-3 gombóc fagyi! A téma még jobb lesz az elkenődött édességgel, és addig talán nyugton marad, amíg elnyalja. :R Esettleg kombináld össze. Hintába beültet, fagyi kezébe nyom, problema 5 percig megoldva. Elég lesz? :))

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2635) Hydra SR válasza Allien (#2634) üzenetére


Hydra SR
addikt

Látom nektek még kistesótok se volt :) Izgága gyerekkel nem sokat lehet kezdeni, csak sokszor próbálkozni mire összejön egy rendes kép.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2636) Allien válasza Hydra SR (#2635) üzenetére


Allien
veterán

Az most midegy! Én se ültem mindig egyhelyben! De, fagyiért, hát mit ne mondjak. Még a kamerába is bele néznék, ha hagyod, kalapáccsal meg is vizsgálom. Legalábbis, olyan 6 éves koromig pl az összes óra veszélyben volt. :DDD Nem is kérdéses, milyen szakmám lett (nem, nem órás). De természetessen, pályát tévesztettem. Fotósnak kellett volna tanulnom.;) Annyi rossz, tehettségtelen (tanult) fotós van, egy nem elfért volna köztük még? :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2637) beltram


beltram
tag

Mindenesetre köszönöm a jótanácsokat. :R

pace be with you

(#2638) D4rkm4n válasza johnjohn (#2617) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Nekem is nagyon tetszik. Végre egy igazán elgondolkodtató, művészi kép! Gratulálok! ;)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2639) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Pár régebbi képem. Utómunkák nélkül.

[kép]
[link]

[kép]
[link]

[kép]
[link]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2640) t-shirt válasza Jinxx (#2613) üzenetére


t-shirt
veterán

köszönöm

(#2641) t-shirt


t-shirt
veterán

Egy kis lepke makró [link]

(#2642) Hydra SR válasza t-shirt (#2641) üzenetére


Hydra SR
addikt

Hujjujj, a gép zajelmosása beszólt: megette a részleteket. Pedig makróban az alap a részletes kép, mondhatni az a lényege.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2643) BEE válasza hali01 (#2604) üzenetére


BEE
addikt

Valaki aki ezzel foglalkozik, egyszer itt a fórumon említette,
hogy az esküvő előtt elmegy a helyszínre próbafotózni.
Nem buta dolog, ha pénzért dolgozik valaki.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2644) BEE válasza beltram (#2622) üzenetére


BEE
addikt

Mindkét gyermekképnél ugyan azok a hibák.
Túl kontrasztosak és túlexpósak, a másodikon nagyon feltűnően.
A kompozíciók viszont nem rosszak, lehetne sorolni hogy mitől lehetne jobb,
de nem nagyon lenne mit felsorolni hogy mitől rossz.
Tulajdonképpen egészen jók lehetnének jobb tónusokkal.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2645) Smogus válasza D4rkm4n (#2639) üzenetére


Smogus
őstag

Észrevetted hogy a filléres aranymetszésben van :D
Egész jó kompozíciós gyakorlat :)

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#2646) BEE válasza biggamer (#2605) üzenetére


BEE
addikt

:R
Megint elkaptad a dolog lényegét.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2647) D4rkm4n válasza Smogus (#2645) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Igyekszem... Két érettségis pánikroham között erőltetem a fotózást... :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2648) biggamer válasza D4rkm4n (#2647) üzenetére


biggamer
veterán

Miért két érettségis ?
Az érettségi meg a pótvizsga között ? :D ;)


BEE
:))

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#2649) D4rkm4n válasza biggamer (#2648) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Na már vártam Biggamert meg a gyenge szóvicceit. :)) :DDD

A képekről esetleg vélemény? :U

[Szerkesztve]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2650) biggamer válasza D4rkm4n (#2649) üzenetére


biggamer
veterán

Akkor nem csalódtál. :)

Az első képnek tetszik a színvilága.
A második jó, de még sötétítettem volna rajta, megnézném B&W-ba erősebb tónusokkal.
A harmadiknál elgyalogoltam volna az oszlopokig, hogy ne lógjanak bele a képbe, aztán a képet jó sötétítettem volna, hogy látszódjanak a felhőből kijövő fénysugarak, csíkok.
Meg tettem volna még rá színt, meg kontrasztot is szerintem.

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.