Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) polika válasza D4rkm4n (#2022) üzenetére


polika
senior tag

Meg sem szólaltam...ill most hogy így mondod mind a 3 kép szuper, jó szerkesztés, jó fények, jó téma. Granulálok :U

(#2052) Hydra SR válasza D4rkm4n (#2015) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ég és föld a rajzolata az előzőhöz képest, és ez még csak a kitobi ami nem a remek makró képességeiről híres. Első kettő kicsit unalmas nekem, de a szitakötőt szépen elkaptad. Kompozíciót majd még lehet belevinni többet is de kezdésnek jó.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2053) johnjohn


johnjohn
addikt

[link]Vélemény ?

(#2054) Hydra SR válasza johnjohn (#2053) üzenetére


Hydra SR
addikt

Hatásos téma, de talán kicsit ki lehetett volna emelni belőle egy részletet, vagy jobban megmutatni az egészet.
Szépen van exponálva, a fémes csillogást jól megmutatja és az egyenletes fekete háttér is passzol hozzá.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2055) polika válasza johnjohn (#2053) üzenetére


polika
senior tag

Túl kemények voltak a fények. Nekem tetszik így ahogy van a szerkesztése.

(#2056) BEE válasza johnjohn (#2053) üzenetére


BEE
addikt

Technikailag teljesen jó, de a kompozíció valamiért nem elég hatásos.
Főleg hogy a fényjáték nagyon jó lett, kívánna valami másik beállítást.
Én a helyedben megpróbálkoznék újra vele amíg nem sikerül.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2057) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Variációk egy témára, egy szomorúbb ff és egy nyugodt aranyszinű. Remélem tetszik nektek is.

[kép] [link] [kép] [link]

[Szerkesztve]

(#2058) D4rkm4n válasza Fejo (#2043) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Filter / Sharpen

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2059) D4rkm4n válasza Jeannie (#2057) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az aranyszínű nagyon bejön. Egyre szebb képeket láthatunk tőled Jeannie! ;)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2060) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

1920. június 4.

[kép]
[link]

A címmel próbáltam egy kicsit filozófikusabb értelmet adni a képnek.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2061) Jeannie válasza D4rkm4n (#2060) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Ez már gondolom a 350D-vel készült :) Hiányzik nekem a repülő szöszmösz a jobb oldalról. Bár Trianonhoz igy zaklatottan jobban illik, sőt, talán a ff jobban állna neki.

(#2062) D4rkm4n válasza Jeannie (#2061) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Van egy kis szál a kaszattermésből amit hiába legyeztem nem akart elszállni. De az eredeti koncepcióm nekem is a repülő szöszmösz volt. :) Lehet hogy tényleg ff-ben kellett volna feltennem. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2063) tkazmer


tkazmer
addikt

[kép][link] Sajnos zajos egy kicsikét,de a ps-el sem tudtam már rajta segíteni..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#2064) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

[kép]
[link]

[kép]
[link]

Várom a véleményeket! A második kép csak kicsinítve lett, az elsőt vágtam.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2065) hali01 válasza D4rkm4n (#2064) üzenetére


hali01
őstag

A lepke egész jó,csak kőne dógozni rajta kicsit.
Kapásból félbevághatod.

(#2066) hali01 válasza D4rkm4n (#2064) üzenetére


hali01
őstag

Megnéztem az exifet és kérdezném.
Miért kellett iso1600?
Miért rekeszelted le agyig?
Miért auto modban fotóztál?
Miért jépegben kattogtatsz?

(#2067) D4rkm4n válasza hali01 (#2066) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Azért nyomtam auto módban mert egyenlőre az AF pont előválasztással és a manuális fókusszal barátkozok. Az aperture value-t egyenlőre sosem találom el rendesen. :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2068) hali01 válasza D4rkm4n (#2067) üzenetére


hali01
őstag

Az Af pontot szögeld be középre.
Próbálgasd a fénymérési módokat.
Használd a hisztogrammot.
Ilyen képhez M mód kell.A többi a hirtelen fotókhoz kell.Vagy a lusta embereknek mint én vagyok :)

(#2069) MekkMaster válasza hali01 (#2066) üzenetére


MekkMaster
tag

Az auto mód választ ad az összes többire :)

[Szerkesztve]

Mekk

(#2070) D4rkm4n válasza hali01 (#2068) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Csak itt [link] meg pont azt kritizálták hogy középen volt az AF.

Mostmár valamennyire kiismertem a manuális módot is.
Csak lusta vagyok folyton minden támához átállítgatni a dolgokat. :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2071) hali01 válasza D4rkm4n (#2070) üzenetére


hali01
őstag

Beteszed középre a témát,lenyomod az expogombot félig.Beáll az élesség,gyorsan átkomponálod a képet és lenyomod teljesen az expot.

(#2072) biggamer válasza D4rkm4n (#2070) üzenetére


biggamer
veterán

Nyugodtan használhatod a középső AF pontot.

Válasszad ki a témát, élesítsél rá, és tartsd lenyomva félig az expó gombot.
Utána már mozoghatsz a géppel, az tartja addig azt a pontot, amire élesítettél.
Ezután már exponálhatsz akkor is, ha nem tök középen van a témád.

Remélem hogy érthetően írtam le.

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#2073) D4rkm4n válasza biggamer (#2072) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A #2071-esből is levágtam a lényeget. Azért köszi a segítséget! :)

Ja amúgy ma elszalasztottam egy fácánt és egy mókust is. Utóbbi ott ugrált az arcomban, csak mire belőttem a fókuszt faszára pont megpattant. :W

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2074) Hydra SR válasza D4rkm4n (#2073) üzenetére


Hydra SR
addikt

''...csak mire belőttem a fókuszt faszára pont megpattant'' -> Elég az egész mókusra élesíteni, nem kell külön a faszára :DDD :DDD :DDD

Ma alighanem mókus-nap volt, én is találtam egyet. Rég volt ilyen mázlim, hogy kiszállok egy autóból, oldalamon a fotóstáska, a gépen pont a tele van fönt közgyűrű nélkül, van hely a kártyán, van szufla az akksiban, van (majdnem) elég fény telézéshez és előbukkan egy mókus és az orrom előtt kezd el inni egy tócsából és még észre sem vesz amíg le nem fotózom.

[kép]
[link]


A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2075) D4rkm4n válasza Hydra SR (#2074) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az én esetemben a probléma az volt, hogy egy pillanatra sem állt meg. Ráadásul ugye a kit objektívvel sokra nem is mentem volna. Csak amolyan önbizalomnövelő lett volna ha sikerül lekapnom. :( Na majd talán legközelebb!

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2076) marsu


marsu
addikt

Ma Esztergomban jártam ... Egyik haverom jött vonattal a vasútállomáson találkoztunk, de késett egy órát, így volt időm fotózgatni ... Pont ott volt egy gőzmozdony:

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

Press any key to continue ...

(#2077) cigam válasza marsu (#2076) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Tetszik.
Az elsőn a sín levágása zavaró. Vhogy úgy csináltam volna, hogy az üres sínpár benne marad, és elmegy a ''semmibe''.

A 3.on jópofa, hogy alul belelóg a sín, a címer pedig tuti lett.

[Szerkesztve]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2078) marsu válasza cigam (#2077) üzenetére


marsu
addikt

Sajnos túl sok volt a nézelődő tömeg, ... Így sikerült kihagyni őket a képből.

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#2079) marsu válasza marsu (#2076) üzenetére


marsu
addikt

a folytatás ...

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép][link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

Press any key to continue ...

(#2080) marsu válasza marsu (#2079) üzenetére


marsu
addikt

még egy pár kép ...

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép][link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

Press any key to continue ...

(#2081) cigam válasza marsu (#2078) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Gondoltam, hogy nem véletelnűl vágtad pont ott ;-)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2082) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Rég jártam errre, látom pörög a topic, darkman is beszerezett végre egy dslr-t :DDD én most csak egy kis művészkedéssel rontanám az összképet :R

[kép][link]

[Szerkesztve]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2083) marsu válasza Mercutio_ (#2082) üzenetére


marsu
addikt

Érdekes kép ...

:) ;)

Press any key to continue ...

(#2084) D4rkm4n válasza Mercutio_ (#2082) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Hát... Ööö... Érdekes. De igazán jó akkor lenne ha csak középen mozdult volna be. De a vitrinek is homályosak. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2085) Oly válasza Mercutio_ (#2082) üzenetére


Oly
senior tag

Most látom, hogy valaki elsétált előtted? :Y
Tényleg kár, hogy be is mozdult!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#2086) marsu válasza marsu (#2080) üzenetére


marsu
addikt

Ez a vége ...

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

Itt a vége, fuss el véle ...

Nagyon rosszak?

:DDD :D

Press any key to continue ...

(#2087) Mercutio_ válasza D4rkm4n (#2070) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha csak feleannyit olvastál utána a leendő gépednek és úgy általában a fotótechnikai alapfogalmaknak, mint amilyen lelkesen kritizálsz akkor tudod te is, hogy nem kell mindenhez ''állítani a dolgokat'':( az esetek 70-80%-ában vagy rekesz- vagy zársebességelőválasztással simán kezelhetőek, full manuálban ha van idő állítgatni és már kiismerted a géped és saját képességed határait akkor érdemes szüttyögni, de az iso1600 F=16 és az autoWB alapján ez még soká lesz :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2088) Mercutio_ válasza Oly (#2085) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen, elsétált, közben ''tudatalatt'' jött az ötlet, gyorsan lőttem és bíztam benne, hogy az jön ki a képből amit szeretnék :) lényegében sikerült, de kézből nem tdtam olyan stabilan tartani, hogy a jobb oldala ne mozduljon a képnek be :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2089) Mercutio_ válasza marsu (#2086) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én szeretem az ilyen nagy böszme régi vasakat és a korhű ruhákat is, így nekem bejönnek, ami esetleg érdekes lehet, hogy nagyobb méretben mennyire voltak zajosak a képek?
Ebből a sorozatból a 4., 5. számomra kicsit üres viszont a kiáramlógőzös képek tetszenek, az elsőből tetszik az 1., 4., 6., a második sorozatvól az utolsó kettő jön be, a harmadik sorozatnál a 2. kép jó lett volna, de ahogy nézem kiégett rendesen a jobb oldala:( ami azok közül még jó az a 4. és az utolsó:R

[Szerkesztve]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2090) marsu válasza Mercutio_ (#2089) üzenetére


marsu
addikt

:R

Köszi!

Én is szeretem ezeket a böszme nagy vasakat ... Most volt először alkalmam körbefotózni a gépet. A gőzös képek nekem is bejönnek, de a vonatfütty ... majdnem kiesett a gép a kezemből!

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#2091) D4rkm4n válasza Mercutio_ (#2087) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Tényleg nem akarok nagyon közködni de az eddigi fotóid alapján hiába vagy tudatában az egyes dolgoknak, mégsem sikerült tökéletes képeket készítened.

Vegyük példának ezt: [link]
Ez nem más mint egy elrontott kép amire ráerőltetsz némi filozófikus mondanivalót. Elhiszem hogy sokkal rutinosabb fotós vagy mint én, de azt hiszem, hogy azért mert megmondtam az őszinte véleményemet még nem kellene lehordani.

Szóval a kritizálás helyett szerintem gyakorolhatnád az állítgatást. Vagy ha már valaki nagyon bele akar mászni a képbe akkor szólj neki hogy maradjon nyugton! Ja és ajánlom a rövidebb záridőt! :P

[Szerkesztve]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2092) Mercutio_ válasza D4rkm4n (#2091) üzenetére


Mercutio_
félisten

Öhm, én hol írtam, hogy tökéletes képeket készítek? :Y
Ettől függetlenól azt hiszem az eddigi ide, és a makrós topicba felrakott képeim között volt legalább néhány amit nálad hozzáértőbb, és fotózni is tudó emberkék is elfogadhatónak minősítettek :B azt pedig rajtam kívül nem hiszem, hogy bárki is eldöntheti, hogy valóban ott és azt akartam-e fotózni, ami a képen van, főleg nem te...te....iso1600 :DDD

Nem hordtalak le, szimplán csak leírtam, hogy úgy osztod az észt, hogy közben képszerkesztési alapfogalmakkal nem vagy tisztában, lerekeszelsz olyan témát, ahol nincs rá szükség, egyetlen képen elkövetsz több olyan hibát is, amit másoknak már rég a szemére hánytál, és még sorolhatnám, de se időm se kedvem, olvasd vissza a korábbi felrakott képeidre (általad is elvileg nagyratartott itteni emberkék által) írt kritikákat, persze csak ha érdekel.

Azon pedig nem kell megsértődni, ha valaki görbetükröt tart eléd, és a te stílusodban veszi górcső alá az ''alkotásodat'', inkább egy kicsit gondolkozz el mit is jelenthet ez, meg van az a mondás a szálkáról és a gerendáról ugye... ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2093) D4rkm4n válasza Mercutio_ (#2092) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Nem akarok az önbecsülésedbe gázolni de ez [link] a képed homlokegyenest ellene van mindennek amit eddig mondtál magadról.

Szerintem ideje lenne ismételni a záridős gondolatokat... Mr. 1/3'' :P :P

Amúgy az eddig feltöltött képeimet egy ócska kompakttal csináltam. Míg te egy Pentaxxal sem tudsz normális képet csinálni. Na ez a ciki!

Egyébként sok esetben értékelem és megköszönöm a kritikákat és próbálok tanulni is a hibáimból. Csak azt nem szeretem ha olyasvalaki oktat ki aki maga sem tud rendes képeket csinálni.

Részemről a vita lezárva és hidd el, a Te véleményed ezek után főleg nem fog érdekelni! Persze nem fogom elvárni hogy értékeld a képeimet. Sőt, ezzel kimondottan megtisztelnél!


[Szerkesztve]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2095) Hacker75 válasza D4rkm4n (#2093) üzenetére


Hacker75
aktív tag

Szerintem az a kép direkt olyan záridővel készült...
És annak ellenére, hogy bemozdult egy kicsit, nekem pl. nagyon tetszik. :C

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2096) johnjohn válasza tothl (#2094) üzenetére


johnjohn
addikt

Az utolsón szépek az árnyékok, kár, hogy nem teljesen éles, a hatodik, /fácán vagy gyöngytyúk, nem tudom / jó lenne, csak lerontja a háttérben a drótháló. A másodiknak tetszik a hangulata. Én is kb. így szúrom el a képeimet. ;)

(#2097) Hacker75 válasza D4rkm4n (#2064) üzenetére


Hacker75
aktív tag

Egyszer megkritizáltad a ''holdamat'', hogy zajos... (bár én semmi zajt nem láttam rajta)
Ha az zajos volt, akkor a legyes képpel mi újság? (ami mellesleg életlen is...) :F

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2098) D4rkm4n válasza Hacker75 (#2097) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Erre gondoltál? [link]

Hát öregem akármennyire is fáj, ez tényleg zajos bizonyos helyeken. De ezt nem kötekedésnek írtam. Ha valaki jó képet csinál akkor azt meg is dicsérem.

Például erre [link] a képedre mit is írtam?

Valami ilyesmit emlékeim szerint: [link]

Ergo én nem kötekszem össze-vissza. Az, hogy zajos lett a legyem, belátom. De azért ezen sokkal nehezebb korrigálni mint a teljesen fekete felületen a holdad körül.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2099) Mercutio_ válasza D4rkm4n (#2093) üzenetére


Mercutio_
félisten

Figyelj tinédzser nethuszár, szerinted érdekel a véleménye valakinek akit nem ismerek, a képei komponálása is fantáziátlan, egy értékes képet nem láttam még az illetőtől, és olyan alapfogalmakkal sincs tisztában, mint az, hogy mire való a fix objektív, vagy mi az, hogy L-es obi, fókuszpontkiválasztás, meg usm? :Y
Nagyívben nem tartok igényt a véleményedre, és eddig se érdekelt mit írogatsz, persze tudom ,hogy számodra elképzelhetetlen az 1/3'' záridő, mivel még nem lelted meg hol kell beállítani a gépeden :DDD úgyhogy ne írj a továbbiakban véleményt a képeimről, ellenben ha hülyeséget írkálsz azt ne haragudj, de ki fogom javítani :R
Pentaxom 1 hónapja van, S5600al csináltam az ide feltett képeim 90%-át, korábban HP-m is volt 1 évig és azzal is tudtam a lehetőségeihez képest tisztességes képeket csinálni, azt, hogy mi a ciki pedig nem egy tojáshéj fogja nekem megmondani :P

Részemről a téma lezárva:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2100) D4rkm4n válasza Mercutio_ (#2099) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Végszó: akár hiszed akár nem, tisztában vagyok a gépem beállítási lehetőségeivel. Ennek ellenére a te képeiden semmit nem fog javítani ha másokat fikázol.

Tudod annak ellenére hogy egy hónapja van Pentaxod, szar képet csináltál lássuk be. Vagy manapság már minden gagyi képre rá lehet fogni hogy művészi? Jó. Akkor ezentúl én is ezt fogom tenni.

Mellesleg szerintem te nem vagy tisztában azzal, hogy hol lehet záridőt beállítani. Mert hogy az utolsó feltöltött képed véletlen lett ilyen, az is biztos. Szóval, kedves kivénhedt csatalovas nethuszár, fejethajtok a tehetséged és a nagy szád előtt. :R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.