Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:47:06

LOGOUT.hu

Debian GNU/Linux

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) GD


GD
őstag

gnome, etch: az iceweasel helyett az icedove (ala firefox és thunderbird) a levelek linkjeiben a gnome webböngészővel nyit, nem az icew-el..
alapértlemezett böngészőnek be van állítva az iw meg a környezet/beállítások/alapértelemzett alkalmazásoknél is iw van megadva (új fülön nyisson linket)

hogy lehet megheggeszteni hogy jó legyen?

(#2302) GD válasza GD (#2301) üzenetére


GD
őstag

update-alternatives --config x-www-browser

:C

akkor mire jó a gnome beállítója? :(((

(#2303) Johnsones


Johnsones
tag

Sziasztok,

érdekes dolgot vettem észre az elmúlt napokban.
Van egy gép amin Debian 4.0 fut. Cseréltem benne vinyót és hogy gyorsabb legyen az egész tettem bele egy ATA vezérlőkártyát. Sajna az egész gép cseréjére nem volt pénze a cégnek.....
2 vinyó volt benne eredetileg is és most is 2 vinyó van benne. Az ATA kártya előtt HDA és HDC-nek ismerte a kártya betétele után HDE és HDG lett. Persze a megfelelő módosításokat megtettem. Rendesen muzsikált is....
És most jön a számomra meglepő amivel még nem találkoztam.
Kicsit átszerveztem a lelkét és párszor restart volt. Az egyik restart után hibaüzenet hegyek jöttek és a végén azt írta, hogy a filerendszert nem tudja csatolni. Már kezdtem aggódni, hogy mi történt amikor visszaolvasva az üzeneteket láttam, hogy HDA és HDC lett a vinyókból megint. Semmit nem tettem csak újraindítottam a gépet és akkor már rendesen HDE és HDG volt és működött minden rendesen. Ez eddig kettőször jött elő.
Van valami tippje valakinek, h mitől lehet?

(#2304) ngabor2 válasza Johnsones (#2303) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a vinyók sorrendjét az határozza meg, hogy milyen sorrendben töltődnek be a modulok, vagy a kernelben levő cuccok. valszeg alapesetben igen közel egymáshoz van a kártya és az alaplapi vezérlő betöltése, így normál esetben előbb a kártya, aztán az alaplapi éled. egyszer volt, hogy a kártya lemaradt, így nem az kapta meg az első 4 címet. a betöltési sorrend fixre állításával (vagy köztük pár mp szünettel) tünetileg kezelhető, a megoldás talán az alias.

(#2305) Johnsones válasza ngabor2 (#2304) üzenetére


Johnsones
tag

köszi a választ
:R :R

(#2306) bambano válasza Johnsones (#2303) üzenetére


bambano
titán

Néha a pci scan sorrendje is változhat...
Viszont ha uuid vagy label szerint mountolsz, akkor teljesen mindegy, mi hol van,

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2307) Löaci


Löaci
csendes tag

Sziasztok!

Nagy problémám van. Hátha Ti tudtok segíteni. Adott egy debian 2.6.18-at futtató gép. Évek óta ment, ftp, torrent kliens, meg ilyenek futottak rajta. de most megállt. Újraindítottam, elkezdett vmi file system checket (ext3), aztán kifagyott. Ezután nem indul, a következő a hibaüzenet:

Mounting /sys on /root/sys failed: No such file or directory
Target filesystem doesn't have /sbin/init

Aztán elindul vmi busybox. És ennyi

Próbáltam live cd-ről fschk-zni...3 órát rángatta a vinyót, javított, törölt, aztán bejelentette, hogy clean, de ugyanazt csinálja a vas.

A hdd elvileg tökéletesen működik.

Megmenthető a cucc? Van valami javítási javaslat? Sokáig tartott bekonfigolni! :W

(#2308) ngabor2 válasza Löaci (#2307) üzenetére


ngabor2
nagyúr

valszeg megfirkant a filerendszer a vinyón, legalábbis részben. másik linux alól (vagy live cd-vel) rá kellene nézni, hogy mi van még rajta, remélhetőleg lehet még menteni róla.

(#2309) Löaci válasza ngabor2 (#2308) üzenetére


Löaci
csendes tag

Köszi :)

(#2310) GMC-SZABEE


GMC-SZABEE
csendes tag

Hi mindenki! Én is debian problémával küszködöm.
Van egy Debian 4.0 r0-s debianom és kellene rá ftpd,apache2, ssh,hylfax, mysql.

Nos hylafax felment beconfigolva megy, viszont a többihez, főként a mysql hez kérnék segítséget.
feltelepítem ugyanigy, és ha a mysqld parancsot irom be akkor az alábbi hibát dobja ki:

InnoDB: Unable to lock /data/mysql/ibdata1, error: 11
InnoDB: Check that you do not already have another mysqld process
InnoDB: using the same InnoDB data or log files.
InnoDB: Error in opening /data/mysql/ibdata1
071004 10:33:05 InnoDB: Operating system error number 11 in a file operation.

segítsetek pls.:U
nem nagyon vágom, csak meg akarom tanulni.. :K

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol, eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol, működni kezd.

(#2311) GMC-SZABEE válasza GMC-SZABEE (#2310) üzenetére


GMC-SZABEE
csendes tag

mind1. már megoldódott...

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol, eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol, működni kezd.

(#2312) Daneey


Daneey
tag

Sziasztok!

Debian Etch (4.0) rendszer: kérdésem az lenne, hogy mit és hogy kell módosítani a sources.list fájlt ahhoz, hogy lehetőleg friss csomagokat töltsön le?

jelenlegi sources.list fájlom tartalma:

[OFF]

#
# deb cdrom:[Debian GNU/Linux 4.0 r1 _Etch_ - Official i386 NETINST Binary-1 20070820-20:21]/ etch contrib main

# deb cdrom:[Debian GNU/Linux 4.0 r1 _Etch_ - Official i386 NETINST Binary-1 20070820-20:21]/ etch contrib main

deb http://ftp.hu.debian.org/debian/ etch main contrib non-free
deb-src http://ftp.hu.debian.org/debian/ etch main contrib non-free

deb http://security.debian.org/ etch/updates main contrib non-free
deb-src http://security.debian.org/ etch/updates main contrib non-free

[/OFF]

Úgy látszik, ez az összeállítás, már nem teljesen friss, mert ha pl. openoffice-t szeretnék letölteni, akkor 2.0.4 (!)-es verziót tölt le és telepít. Így nekem kellett egy gyári 2.3-as debet előkotorni a netről...

A stable ág ennyire régi lenne, vagy csak az ooo-nál van így? (Bár az Xfce4-nél is 4.1x-et töltött le, pedig már kijött a 4.2-es...)

Köszi előre is...
Daneey

(#2313) GD válasza Daneey (#2312) üzenetére


GD
őstag

debian a fontolva haladás linux-a :-)
a stable-ben még elég régi ooff van
megoldás: váltasz testing-re
hátrányai: nincs nvidia-kernel source, nincs security frissírés(?), nincs automatix, stb..
előnyei: minden csomag frissebb, jobb a laptop támogatottság
köztes megoldás: dist-upgrade és etch kernel megtartása (nekem bejött)

lépések:
etch átírása testingre vagy sid/lenny-re a sources-ben
apt-get update
apt-get dist-upgrade, leszed kb 500megát ha van desktop is

[OFF]deb http://ftp2.de.debian.org/debian/ sid main
deb-src http://ftp2.de.debian.org/debian/ sid main

#deb http://security.debian.org/ sid/updates main contrib
#deb-src http://security.debian.org/ sid/updates main contrib

deb http://www.debian-multimedia.org sid main

#deb http://security.debian.org sid/updates non-free

deb http://ftp.debian.org/debian sid main non-free contrib[/OFF]
# = nincs backportolva még

google: etch to sid, etch to testing,stb..

ha a jelenlegi rendszerben minden megvan és stabil, kár megborítani..

ui: agyam eldobom hogy linkelni meg offolni sem lehet normális megszokott módon.. :W

[ Szerkesztve ]

(#2314) ngabor2 válasza GD (#2313) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a sid-re security repók nem is lesznek, hisz permanently unstable (de szép magyar mondat :D)

linkelni kicsit másként lehet, az off meg csak 1-1 bekezdésre érvényes, tehát ha van benne sortörés, akkor nem fogja off-ba vinni...

(#2315) GD válasza ngabor2 (#2314) üzenetére


GD
őstag

oké, hiszek neked, nincs 100% rálátásom még a debian kiadások politikájára (lehet saját maguknak sincs ;) )
kezdetben csakis stable volt a látókörömben, csak elpofátlanodtam..

(#2316) Daneey


Daneey
tag

Érdemes lenne általában testing netinst (vagy 1. CD) iso-t használni, vagy inkább stable iso, és majd ha az ember úgy akarja, akkor frissíteni testing-re vagy unstable-re... ?

Szerintetek?

(#2317) GD válasza Daneey (#2316) üzenetére


GD
őstag

testing 1cd csak kde-vel van, ha inkább gnome akkor netinst és úgy gnome fel..

(#2318) Daneey válasza GD (#2317) üzenetére


Daneey
tag

Viszont a stable (etch) első CD-je pedig Gnome-mal van... Ki érti ezt? :D:D

(#2319) bambano válasza Daneey (#2316) üzenetére


bambano
titán

Mostanában testinget ne. Nemrég lett stabil az előző, várható, hogy összeborogatnak mindent a fejlesztői verzióban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2320) oati


oati
csendes tag

Nyontató probléba

Debian Linx alatt szerettem volna nyomtatni EPSON EPL-6200L lézer nyomtatóval. Az op rendszer fel is ismeri, de nem tudok nyomtatni. Az alábbi üzelet jelenik meg az állapotnál: "Leállítva: Job-stopped"
Próbáltam újra telepíteni a nyomtatót, majd azt is megcsináltam, hogy az EPS GhostScriptet forrásból újra telepítettem, de semmi nem segít. Keresgéltem a google-n, ezerszer feltették már ezt a kérdést, de értelmes válasz sehol sem volt.
Egy kis kivonat az error.log ból
I [25/Oct/2007:15:29:13 +0200] Job 42 queued on "EPL-6200L" by "olbrich".
I [25/Oct/2007:15:29:13 +0200] Started filter /usr/lib/cups/filter/pstops (PID 5728) for job 42.
I [25/Oct/2007:15:29:13 +0200] Started filter /usr/lib/cups/filter/foomatic-rip (PID 5729) for job 42.
I [25/Oct/2007:15:29:13 +0200] Started backend /usr/lib/cups/backend/usb (PID 5730) for job 42.
E [25/Oct/2007:15:29:13 +0200] PID 5729 (/usr/lib/cups/filter/foomatic-rip) stopped with status 3!
I [25/Oct/2007:15:29:13 +0200] Hint: Try setting the LogLevel to "debug" to find out more.
I [25/Oct/2007:15:29:44 +0200] Started "/usr/lib/cups/cgi-bin/admin.cgi" (pid=5798)
I [25/Oct/2007:15:29:44 +0200] Started "/usr/lib/cups/daemon/cups-deviced" (pid=5799)

Igazán azt kellene tudnom, hogy a status 3! vajon mi. Mi lehet a megoldás?

Előre is köszi.

Attila
ui: A debian legújabb verzióját 4 est használom

Attila

(#2321) GD válasza oati (#2320) üzenetére


GD
őstag

rootként sem tudsz nyomtatni?
lehet valami jogosultság problem..
esetleg próbáld úgy telepíteni a nyomtatót mintha vmi régi A4-es lézer HP lenne.. a HP-hez írt driverek stabilak szoktak lenni, ha le tudod nyomni a rendszer torkán akkor még jó is lehet
csak tippelgetek.. de egy próbát sztem megér

(#2322) bocX


bocX
tag

sziasztok!

telepíteni szeretném a debian4.0-t, de telepítésnél megakad..pontosabban ennél a sornál:
"Freeing unused kernel memory: 256k freed

mi lehet a baj? másik disztrib felmegy minden gond nélkül, meg ez a disztrib is felemgy másik gépekre simán, de most a jelenlegi konfigon nem akarja az igazságot.
vélemény? mi a baja pontosan? mit kellene beállítani neki hogy jó legyen?

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#2323) GD válasza bocX (#2322) üzenetére


GD
őstag

valami indító kernel paraméter sztem megoldja a dolgot, de vmi log még jó lenne
sztem vmi bios pci vagy acpi dolog lehet
pci=routeirq mondjuk megér egy próbát

a legújabb etch telepítő? r1?

(#2324) Daneey válasza GD (#2323) üzenetére


Daneey
tag

Bocs, másik témába akartam postolni...

[ Szerkesztve ]

(#2325) bambano válasza bocX (#2322) üzenetére


bambano
titán

f1-fsok gombokat nyomogatva kiír helpet, ott meg kellene keresni, hogy kell noacpi paraméterrel bootolni. Nem biztos, hogy ez a jó megoldás, de egy próbát megér.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2326) ngabor2


ngabor2
nagyúr

adott egy WM5-tel felszerelt eten x500 pda (ami mobiltelefon is), meg egy debian lenny-vel erősített noti. e kettőt kellene összekapcsolni, hogy a pda netjét (mobil internet, pl. edge-en vagy gprs-en keresztül, vagy akármi más módon jön) notin lehessen használni. simán rádugva nem sokmindent tud vele kezdeni. ötletek/tapasztalatok?

az azonnali pda-s kérdések órájában már kérdeztem az egyik oldal megvan.

(#2327) ngabor2


ngabor2
nagyúr

új probléma...pcmcia-s wlan-kártya... nem tudok vele mit kezdeni. lspci nem látja (valahogy nem is számítottam rá), lshal szerint prism3. mivel csak prism54 modult találtam, azt húztam be, de túl sokmindent nem tudok vele kezdeni...

igazából azt se tudom, merre induljak (a google után, hamarosan az is lesz, csak most friss az élmény :D).

mod: linux-wlan-ng talán ez lesz a barátom. remélem...

mod2: vagy mégse :( legalábbis nem igazán jöttem rá, hogy hogyan is használjam...

[ Szerkesztve ]

(#2328) lansz


lansz
csendes tag

Üdv. Adott egy Toshiba A100-784 laptop. Sok mindent felismert a linux, de a wifit nem ( vga-ba sem vagyok biztos h jó drivert tett fel ). Hogyan tudnám feltelepíteni a wifi driverét? lécci részletesen írjátok le, mert most használok először linuxot!

Köszi

(#2329) ngabor2 válasza lansz (#2328) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha most használsz először linuxot, nem biztos, hogy a debian a legjobb választás... bár az alatt is mindent meg lehet oldani. látom, az ubuntut is próbáltad. az alatt ment? ha igen, itt is fog.

egy lspci kimenetet ha be tudsz szúrni, különös tekintettel a wireless network tartalmú sorról, az igen sokat segítene.

[ Szerkesztve ]

(#2330) lansz válasza ngabor2 (#2329) üzenetére


lansz
csendes tag

ezt kellene megcsinálni, hát ubuntu volt fent, de nem sokáig... ott alabból felismerte a wifit. lspci kimenetet hol találom meg? sry a lámázásért :S

[ Szerkesztve ]

(#2331) ngabor2 válasza lansz (#2330) üzenetére


ngabor2
nagyúr

indítassz egy terminált (alkalmazások/kellékek/terminál), beírod, hogy lspci
szépen kiad egy listát, átolvasod, és ami leginkább a wlan-karira emlékeztet, abból a "lényegi részt" (a chip/kártya típusa) beírod.

nálam pl:
05:00.0 Network controller: RaLink RT2500 802.11g Cardbus/mini-PCI (rev 01)

ha máshogy nem menne, akkor ubuntu alatt meg lehet nézni, hogy milyen modullal megy, és deb alatt fenn van-e alapból.

(#2332) lansz válasza ngabor2 (#2331) üzenetére


lansz
csendes tag

nincs ilyen parancs azt irja :(

(#2333) bambano válasza lansz (#2332) üzenetére


bambano
titán

dpkg -S lspci
pciutils: /usr/bin/lspci
pciutils: /usr/share/man/man8/lspci.8.gz
pciutils: /bin/lspci

az újabb debianok már nem rakják fel alapból.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2334) lansz válasza bambano (#2333) üzenetére


lansz
csendes tag

első parancs nem mukodik, a tobbit megtalaltam nem tudtam vele mit kezdeni.
intel pro/wireless 3945ABG network connection ennek kellene a linuxos drivere

(#2335) bambano válasza lansz (#2334) üzenetére


bambano
titán

Ha a dpkg nem működik, akkor szerintem neked nem debianod van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2336) lansz válasza bambano (#2335) üzenetére


lansz
csendes tag

mukodik, de olyan nem talál h lscpi

[ Szerkesztve ]

(#2337) bambano válasza lansz (#2336) üzenetére


bambano
titán

apt-get install és amit az első oszlopba kiírt.
egyébként beírtam a saját linuxomon:
apt-cache search 3945ABG
és annyi találatot kaptam, hogy nem másolom ide.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2338) ngabor2 válasza lansz (#2336) üzenetére


ngabor2
nagyúr

lscpi-t valszeg nem véletlenül nem talál... lspci-t keress, az többre képes. a wlanhoz meg ipw3945 modul kell. nálam az ubu elsőre, minden kérdés nélkül megtalálta. deb alatt valszeg minimális bogarászás kell neki (alias a /etc/modules.conf-ba, majd okosék elmondják, egy darab ideje kijöttem a debből, de lassan vissza kell rázódnom).

(#2339) bambano válasza ngabor2 (#2338) üzenetére


bambano
titán

nem kell, udev meg hotplug mindent intéz.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2340) ngabor2 válasza bambano (#2339) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akkor miért nem találta meg neki? :F modprobe ipw3945, és menni fog? vagy mi?

amúgy nem önérdek nélküli a kérdés, az én prism3 chippes wlan-kártyámat is életre kellene keltenem, csak fogalmam nincs, hogy kezdjek hozzá. ubu alatt elkényelmesedtem :U

(#2341) bambano válasza ngabor2 (#2340) üzenetére


bambano
titán

erősen skubizod a logokban, hogy hol keresett chipset firmware-t, azt összeszeded az install cd-ről és odateszed, ahol kereste.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2342) ngabor2


ngabor2
nagyúr

no, a következőt vettem a fejembe: pda-ra debiant telepítek :Y a cuccban s3c2442 chip van. arm-architektúrára van s3c2410-re fordítva, de nem teljes. ami baj, hogy az installerben sincs benne. valaki csinált már ilyet?

olyasmire gondolok például, hogy forrásban letöltöm az alaprendszert, majd valami cross-compilerrel megpróbálom lefordítani az asztali gépen, és úgy felvarázsolni a pda-ra. azért debian, mert azt nagyjából már ismerem. előre tudom, hogy tele lesz buktatókkal, és sokáig fog tartani a belövés (ha sikerül egyáltalán :U), de egy próbát megér. vélemények?

(#2343) ngabor2


ngabor2
nagyúr

újabb probléma:

debian:/home/ngabor2# apt-get install -f
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése... Kész
0 frissített, 0 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.
3 nincs teljesen telepítve/eltávolítva.
Letöltés az archívumokból: 0B
Kicsomagolás után 0B lemezterületet használok fel
Beállítás: acpid (1.0.6-4) ...
tar: A kezdő "/" eltávolítása a nevek elejéről
tar: /etc/logrotate.d/acpid*: a következő függvény meghiúsult: stat: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
tar: /var/log/acpid*: a következő függvény meghiúsult: stat: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
tar: /etc/acpi/powerbtn.sh*: a következő függvény meghiúsult: stat: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
tar: /etc/acpi/events/powerbtn*: a következő függvény meghiúsult: stat: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
tar: A hibás kilépés késleltetve a korábbi hibákból
Stopping Hardware abstraction layer: hald.
Loading ACPI modules....
Starting Advanced Configuration and Power Interface daemon...invoke-rc.d: initscript acpid, action "start" failed.
dpkg: hibás feldolgozás: acpid (--configure):
post-installation script alfolyamat 1 hibakóddal kilépett
dpkg: függőségi gondok miatt nem beállítható e csomag: acpi-support-base:
acpi-support-base függőségek: acpid (>= 1.0.4); ám:
acpid csomag még beállítatlan.
dpkg: hibás feldolgozás: acpi-support-base (--configure):
függőségi hibák - e csomag beállítatlan maradt
dpkg: függőségi gondok miatt nem beállítható e csomag: acpi-support:
acpi-support függőségek: acpi-support-base; ám:
acpi-support-base csomag még beállítatlan.
acpi-support függőségek: acpid (>= 1.0.4); ám:
acpid csomag még beállítatlan.
dpkg: hibás feldolgozás: acpi-support (--configure):
függőségi hibák - e csomag beállítatlan maradt
Hibák történtek a feldolgozáskor:
acpid
acpi-support-base
acpi-support
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

frissen telepített etch, frissen dist-upgradelve sid-re. tippek? teljesen belassult a rendszer :( semmi extra nincs még telepítvve, tehát ha nem lesz megoldás, akkor egy gyors reinstall lesz belőle.

(#2344) bambano válasza ngabor2 (#2343) üzenetére


bambano
titán

Lehet bug az acpi-ban, vagy lehet olyan, hogy nagyon új az alaplapod és még nem ismeri a debian vagy a kernel az alaplapban futó acpi interpretert. Nekem volt olyan, hogy bootolás fél óra, amikor be tudtam lépni, top 6-7 közötti loadot mutatott.
Az acpi kernel paraméterként történő kikapcsolása segített csak, ettől egy halom kényelmi funkció fejreállt, de ez van.

Teszteld még le azt, hogy az lspci felismeri-e az összes alaplapi eszközt. Ha sokat nem ismer, akkor az alaplap fiatal korával van a baj szerintem, legalábbis az enyémmel ez volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2345) retes


retes
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy AMILO Pi 2515 notit, és a linux debian dvdről nem ismerte fel a wifi drivert. tudnétok segíteni, hogy honnan lehet megszerezni ehhez a drvert, csak mert a hivatalos .com és a .hu nem ad hozzá csak windows drvert...

Előre is köszi a segítséget!

A tudás mindenkié!!!

(#2346) ngabor2 válasza bambano (#2344) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ez még mindig egy p3 laptop, úgyhogy a túl friss lap opció kiesett. a nagyobb baj az, hogy a postinst scriptet se találom a debben, hogy lássam, mit barmol el.

retes: először is tudni kellene, hogy milyen wifi. pcmcia-s? deb alatt sajna nem tudom, hogy lehet megnézni, hogy milyen pcmcia-kártyát lát a rendszer. ha integrált, akkor lspci megmondja.

de ha nincs nincs linuxos natív driver, akkor még mindig ott az ndiswrapper nevű csoda, az a wines driverrel tudja a wlant használni.

[ Szerkesztve ]

(#2347) retes válasza ngabor2 (#2346) üzenetére


retes
aktív tag

Köszi ezt megpóbálom!

A tudás mindenkié!!!

(#2348) arpi6k


arpi6k
addikt

Sziasztok!

Egy Debian alapú levelezőszerver-t szeretnénk beüzemelni. Az érdekelne hogy milyen szerver -vasat tegyük alá. Kb 1000 felhasználót kellene kiszolgálnia. Konkrét ajánlatok érdekelnek procira, memre, meg hogy mire kell odafigyelni egy ilyen eszköz beszerzésénél.

Intel & ATI

(#2349) bambano válasza arpi6k (#2348) üzenetére


bambano
titán

Mennyi lesz a napi levélforgalom? 300 ezer levélig elég egy p1/100Mhz meg 64 mega ram.

3000 postafiók egy 3 gigás xeon procis, 3g ramos, scsi diszkes gépen nem okoz mérhető terhelést.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2350) ngabor2


ngabor2
nagyúr

02:00.0 Network controller: RaLink RT2561/RT61 802.11g PCI

van nekem egy ilyenem, ami a szöveg ellenére nem pci-os, hanem pcmcia csatlkozós. nem szeretem a ralinket... de ez van :( valakinek sikerült már ilyenbe életet lehelni?

a legszebb az egészben az, hogy a notin egy picimaci van, és a háló is azon jön. tehát vagy próbálgatni tudom a wlan-kártyát, vagy van vezetékes háló.

a háló leállításán kívül kell még valami a kártyák cserélgetéséhez? absz nincs tapasztalatom a pcmcia-val.

pótkérdés: már egy párszor feltettem a rendszert, de mindig elfelejtem, hogy modulok fordításához a build-essential-on kívül mi kell. ami a modul-könyvtárba megcsinálja a build linket a kernelforráshoz/include-okhoz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.