Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  CSS topic

Hozzászólások

(#101) Protezis


Protezis
őstag

hupp. :B

(#102) Gulliver válasza Protezis (#1) üzenetére


Gulliver
tag

Most fejlesztek egy honlapot és a bal oldalon a hírekben a ''tovább'' link, a képgalériában pedg a képlinkek nem működnek Firefoxban. Eddig csak olyanom volt hogy FF igen de IE nem most az 1x+ fordítva. Valaki vágja?

Big and small in one time...

(#103) Protezis válasza Gulliver (#102) üzenetére


Protezis
őstag

Egyrészt így látatlanban elég nehéz megtalálni a hibát, másrészt kötve hiszem, hogy CSS problémáról lenne szó. Ajánlom a Kérdések html szerkesztésről című topikot: [link]

(#104) Gulliver válasza Protezis (#103) üzenetére


Gulliver
tag

nézd meg http://bnbrowndesign.com/graviterm

css: http://bnbrowndesign.com/graviterm/graviterm.css

Big and small in one time...

(#105) Protezis válasza Gulliver (#104) üzenetére


Protezis
őstag

Tévedtem, mégis CSS probléma :)
A div.right 100%-os magasságával van a probléma, ugyanis ha kikommentezem, akkor működnek a linkek (ellenben nem lesz háttere a jobb szövegnek). Most sajnos nincs időm többet foglalkozni ezzel (holnap vizsga) :(

(#106) Gulliver válasza Protezis (#105) üzenetére


Gulliver
tag

Annak mi köze van a linkekhez??? Ezt nem értem. Komolyan mikor elkezdtem ezt a css-t tökre tetszett, most meg már azon gondolkozom hogy visszatérek a <table> höz, meg a <font face=''arial''> -hoz...

Big and small in one time...

(#107) Gulliver válasza Gulliver (#106) üzenetére


Gulliver
tag

Mindenesetre tényleg igaz, ha autora állítom akkor működik a link. De NEM értem!!!
(persze a háttér meg nem működik)

Big and small in one time...

(#108) Protezis válasza Gulliver (#107) üzenetére


Protezis
őstag

A div.right a linkes div fölött van ha beállítod fixen a magasságát. Ezt a ColorZilla extensionnel látszik: ha a link felé viszem az egeret, azt írja ki, hogy a div.right felett vagyok. Ez eltakarja a linkeket, ezért nem működnek, ergo nem a linken, hanem a div.righton van az egér. Valahogy próbáld meg átszerkeszteni a diveket. Lehetőleg a rightot.

(#109) Gulliver válasza Protezis (#108) üzenetére


Gulliver
tag

Detto igazad van. Viszont még mindig nem tökéletes a dolog. Nézd meg a frissített linket. Most pontosan meghatároztam a ''right'' div leftjét, azaz 200px-re tettem azt a main divhez viszonyítva, viszont az eredmény: 200px -re a left divtől. Próbáltam a 0; -t is és akkor megint jó a layout viszont a link meg megint nem működik??? :F :F :F :F

Egyszer akkor is CSS prof leszek! :C

Big and small in one time...

(#110) Gulliver válasza Gulliver (#109) üzenetére


Gulliver
tag

Ja és alink most már itt lesz elérhető: http://bnbrowndesign.com/graviterm/problem

CSS: http://bnbrowndesign.com/graviterm/problem/graviterm.css

Ezer kösz,
bnbrown

Big and small in one time...

(#111) Tyrael


Tyrael
senior tag

egy rövid tömör kérdésem lenne:
ha csinálok egy html/css valid oldal-t, akkor az minden normális böngészőn ugyanugy fog/kellene megjelennie?
Pl. csináltam egy oldalt, elméletileg valid, de pl. linux alatt konqueror-ban nem ugyanúgy néz ki, mint mondjuk firefoxban. Ez a böngésző nem szabvány szerinti működése okozza?
Érdemes/kell foglalkoznom vele, hogy az ilyen szabványtól eltérő böngészőkben is jól jelenjen meg az oldal, vagy elég, ha ie, gecko motoros böngészőkben jó.
Illetve tegnap még belefutottam egy érdekes hibába:
Szürke háttérre ráraktam egy félig átlátszó png-t.
Firefox alatt, ott ahol átlátszó a kép, látszik szépen a háttérszín, de ie alatt a szürke helyett valami kékesszürke szín látszik. Ha nem rakom oda a képet, akkor ie is jól mutatja a szürke hátteret.
Konkréten ez az az oldal, jah, meg írjatok róla véleményt, 5leteket, kritikát, bár előre bocsájtom, hogy ez az első saját kézzel írt oldalam.
[link]
Jah, az oldalam firefox plugin szerint valid, csak az atw által beszúrt banner, meg js. miatt jelez hibát.

Tyrael

(#112) Protezis válasza Tyrael (#111) üzenetére


Protezis
őstag

Az, hogy valid, sajnos nem azt jelenti, hogy mindenhol ugyanúgy fog kinézni. Sajnos sok böngésző sok dologban nem a szabványt követi.
Az IE nem kezeli megfelelően az transzparens png képeket, az IE7 azt hiszem megfelelően fogja (vagy lehet már a mostani beta is tudja) megjeleníteni.

(#113) Tyrael válasza Protezis (#112) üzenetére


Tyrael
senior tag

csak a png-vel van ilyen gondja, vagy minden atlatszo kepet rosszul kezel?
amugy mar megoldottam, mert a kepek teljes meretet kitoltottem szurkevel, de azert jo lett volna, ha megy igy is.
css-sel meg lehet azt oldani, hogy egy tablazatot kozepre igazitsak?
html-ben <table align=''center'' es kesz is, de css-ben csak text-align-t, meg vertical-align-ot talaltam.
Ezek meg ha jol lattam, akkor a tablazatban talalhato szoveg elhelyezkedeset igazitjak, nem maganak a tablazatnak.

Tyrael

(#114) Protezis válasza Tyrael (#113) üzenetére


Protezis
őstag

Csak png-vel, gifet jól jeleníti meg.
A táblázatnak add meg ezt a tulajdonságot: margin: 0 auto;
Remélem működik

(#115) Tyrael válasza Protezis (#114) üzenetére


Tyrael
senior tag

jo kozben nagyjabol megoldottam, csak neten nincs meg fent a legfrissebb verzio.
majd.

Tyrael

(#116) PGee


PGee
tag

Sziasztok!

Nagy gondom van, szeretnék egy normális kinézetű oldalt alkotni CSS segítségével, de egy sor problémába ütköztem.

Pl:
Vegyünk két dobozt, az egyik 700px széles, a másik 680 px széles, 10px padding értékkel, ekkor a két doboz firefoxban egyforma széles, az opera viszont már a másodkat 20px-el kisebre veszi.

Igazság szerint per pillanat ez a legnagyobb gondom, ezt ki lehet küszöbölni valami trükkel? Biztosan lehet, de lövésem sincsen hogyan...

(#117) faster válasza PGee (#116) üzenetére


faster
nagyúr

Konkrét html kód kéne, az alapján többet tudnék mondani.

(#118) PGee válasza faster (#117) üzenetére


PGee
tag

Köszi, megoldottam, igazából pofon egyszerű volt maga a probléma, csak sikerült túlbonyolítanom.

(#119) Tyrael válasza PGee (#116) üzenetére


Tyrael
senior tag

opera internet explorer motort hasznal
iexplorer ha jol vettem eszre rosszul meretezi a div-eket
szerinte egy div olyan szeles, mint a tartalom
szabvany szerint(amit a firefox hasznal) a div olyan szeles, mint a tartalom+margin+padding+border
ezert ha csinalsz egy 700 szeles divet, aminek van 30 marginja mindket szelen, akkor firefox szerint ez 700 szeles, amibol 640 a tartalom, es 60 a margin.
IE szerint viszont ez 760px (700 tartalom + 60 margin)
en ugy oldottam meg, hogy csinaltam egy nagyobb div-et, meg egy kissebbet, es a kicsit a nagy fole raktam, a nagy a hatter, a kicsiben van a szoveg, es igy olyan, mintha margoja lenne.

Tyrael

(#120) hz hefti


hz hefti
tag

az lenne a kerdesem, h van 1 div -em, aminek van egy hatterszine az ezt befoglalo divbol, es azt szeretnem, ha az egeret foleviszem akkor megvaltozzon a belso div hatterszine.

remelem ertheto volt :)

amugy ide szeretnem: [link]

lowfast

(#121) faster válasza hz hefti (#120) üzenetére


faster
nagyúr


<div onmouseover="this.style.backgroundColor='#AAAAAA'" onmouseout="this.style.backgroundColor='#FFFFFF'">
tartalom
</div>


[Szerkesztve]

(#122) hz hefti válasza faster (#121) üzenetére


hz hefti
tag

hmm koszi viszont gondban vagyok igy a sok aposztroffal a php miatt

js nelkul nincs ra megoldas?

lowfast

(#123) faster válasza hz hefti (#122) üzenetére


faster
nagyúr

Egye fene, kiescape-elem neked. :D


echo "
<div onmouseover=\"this.style.backgroundColor='#AAAAAA'\" onmouseout=\"this.style.backgroundColor='#FFFFFF'\">
tartalom
</div>";


vagy


echo '
<div onmouseover="this.style.backgroundColor=\'#AAAAAA\'" onmouseout="this.style.backgroundColor=\'#FFFFFF\'">
tartalom
</div>";


vagy


?><div onmouseover="this.style.backgroundColor='#AAAAAA'" onmouseout="this.style.backgroundColor='#FFFFFF'">
tartalom
</div><?



js nelkul nincs ra megoldas?

Olyan, ami Explorerben is működik, nem igazán, illetve, elméletileg megoldaható, de bonyolultabá válik a kód, mintha js-t használnál. A CSS-ben a '':hover'' pseudoclass-szal lehet mouseover effekteket csinálni, de sajnos az Explorerben ez csak anchoron működik, a többi elemnél nem.

(#124) faster válasza faster (#123) üzenetére


faster
nagyúr

A második példánál a string-et nem dupla, hanem sima aposztróf zárja, csak már nem akarom módosítani, mert akkor az idézőjeleket a fórummotor szokás szerint elcseszi.

Tényleg, a heredoc formátumú kiírást kihagytam: :D

echo <<< EOS
<div onmouseover="this.style.backgroundColor='#AAAAAA'" onmouseout="this.style.backgroundColor='#FFFFFF'">
tartalom
</div>
EOS


[Szerkesztve]

(#125) hz hefti válasza faster (#124) üzenetére


hz hefti
tag

:R :R :R
uuuuubaker :)

koszikoszi :)

lowfast

(#126) Tyrael


Tyrael
senior tag

ja igen, eszembe jutott mit akartam megkerdezni.
ahogy latom ie nem tamogatja sem a minlength, sem a maxlength-t. Hogy lehet akkor megoldani, hogy egy div olyan hosszu legyen, mint a benne levo tartalom, de ha nincs benne tartalom, akkor se legyen kissebb, mint mondjuk 600px.

Tyrael

(#127) Tyrael


Tyrael
senior tag

fress
latom mindenki a html-es topicot hasznalja a css-es diskurzusokra

Tyrael

(#128) supi0070 válasza Tyrael (#126) üzenetére


supi0070
tag

pont ez érdekel engem is csak én a html es topicban kérdezgetek :DDD

Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

(#129) Tyrael válasza supi0070 (#128) üzenetére


Tyrael
senior tag

asszem rajottem a megoldasra, de majd otthon kiprobalom:
mi van akkor, ha 2 divet csinalok egy container-t, meg egy child-ot, container-t meretet autora rakom, hogy akkora legyen, mint a tartalom, a child div-et pedig berakom fix 600px-re, es az overflow-val beallitom azt, hogy atfollyon a kovetkezo div-be a szoveg.
igy ELMELETILEG: ha 600px-nel kevessebb szoveg van, akkor 600px lesz a doboz merete, ha pedig tobb mind 600px, akkor pedig akkora lesz, mint a szoveg.

Tyrael

(#130) Tyrael válasza Tyrael (#129) üzenetére


Tyrael
senior tag

overflow: visible; -vel lehet kifolyatni a szoveget a divbol

Tyrael

(#131) Tyrael


Tyrael
senior tag

meg mindig nem koser. :S
szal ez lenne az oldal:
<div class='main'>
<div class='header'></div>
<div class='body'>
<div class='menu'></div>
<div class='page'>
<div class='pagetext'></div>
</div>
</div>
<div class='footer'></div>
</div>

A cel az lenne, hogy a pagetext-be barmennyi szoveget irok, akkorara ''nyuljon'', es ehhez igazodjon a parent elem, illetve a footer ne logjon bele a szovegbe, hanem lebegjen be ala.

Tyrael

(#132) supi0070 válasza Tyrael (#131) üzenetére


supi0070
tag

[link] :F

Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

(#133) supi0070


supi0070
tag

[link]

miért nem érvényes ez?
a[link] -lól szedtem. ez az alap index.html
valamit nem értek
kezdek belekavarodni. segítség :Y

Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

(#134) Gregorius válasza supi0070 (#133) üzenetére


Gregorius
őstag

Jobban jársz, ha a text-et kézzel töltöd bele a validatorba, különben esetleg az uw reklám frameset-jét fogod validálni, ami minden, csak nem valid.
Egyébként meg validnak tűnik az oldal, kivéve az üres tag-eket, merthogy XHTML-ben azokat így szokás írni:
<meta http-equiv=''content-type'' content=''text/html; charset=iso-8859-1''/>


[Szerkesztve]

(#135) faster válasza supi0070 (#133) üzenetére


faster
nagyúr

Ezt a linket írtad be a validatorba:

www.szarember.uw.hu/index.html Hmm, érdekes domain név. :D

Az uw ilyenkor egy átirányítást csinál erre:

http://szarember.uw.hu/

Ami egy frameset, és ez sajnos nem valid.

Ha a saját kódodat akarod validállni, akkor így add meg a validálni kívánt html elérését:

szarember.uw.hu/index.html

[link]

Egyébként ez a kód alapjába véve jó, egy hiba van, a meta tagok nincsenek lezárva, ami xhtml-ben kötelező.

Pl.
<meta http-equiv=''content-type'' content=''text/html; charset=iso-8859-1''>

helyett

<meta http-equiv=''content-type'' content=''text/html; charset=iso-8859-1'' />

A csszengardenen is így van, annak a forrása hibátlan.



Na, miközben ennyit szövegeltem, Gregorius beírta a lényeget.

[Szerkesztve]

(#136) supi0070 válasza faster (#135) üzenetére


supi0070
tag

Hmm, érdekes domain név. :D

ennek története van. :DDD

Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

(#137) supi0070


supi0070
tag

szevasztok.

légyszíves minősítsétek ezt az oldalt: [link] hogy elmerjem-e küldeni a zengardenbe vagy inkább hallgassak és figyeljem még hogy csinálják a nagyok.
keményen, ne kíméljetek, kiváncsi vagyok mindenre és nem fogok megsértődni

Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

(#138) paramparya válasza supi0070 (#137) üzenetére


paramparya
őstag

Hát, nálam ie-ben, a ''Download sample...'' rész kilóg jobbra (kb. a load o és a betűje közt lép ki a keretből), plusz a menük headerjei picit rálógnak az első menüpontra...
És ott vannak a validator linkek, csak az xhtml-t és css-t néztem, de nem gratulált egyik sem :)

Ezek csak a hibák gyors kivonatai, gondolom nem arra voltál kíváncsi, hogy ''Hű, de szép; de ügyes vagy, stb.'' ;)

(#139) Protezis válasza supi0070 (#137) üzenetére


Protezis
őstag

Alapvetően szép, de van egy-két része, amit szépíthetnél még.
A szöveg, melyek képként vannak megjelenítve (So what is this about, stb.), szóval ezeknél a betűk körvonalainál látszódik a tömörítés rossz hatása.
A baloldali menük talán lehetnének szebbek, picit több grafikai elemet is tartralmazhatnának.
Amúgy szép, küldd be
Én is csináltam egy oldalt, de sosincs időm befejezni :(

(#140) Tyrael válasza supi0070 (#132) üzenetére


Tyrael
senior tag

magat a divet akarom nyujtani, nem a tartalmat.
amugy mar megoldottam firefox alatt lehet hasznalni a min-height height max-height kapcsolokat, ie alatt pedig a height alapbol ugy viselkedik, hogy dinamikusan koveti a tartalmat a div merete
szal mar megoldottam :)

Tyrael

(#141) supi0070 válasza paramparya (#138) üzenetére


supi0070
tag

nem bizony.
kritikákra vagyok kíváncsi. és köszönöm, hogy szántál rá időt.
a hibákból lehet tanulni :DDD

Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

(#142) supi0070


supi0070
tag

valahol már láttam egszer hogy ajánlott vki menükkel fogllkozó oldalt. valakinek nem rémlik hogy melyik lap foglalkozik menükkel ?? :F

Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

(#143) hz hefti válasza supi0070 (#142) üzenetére


hz hefti
tag

[link]

sztem ez az

lowfast

(#144) skera válasza supi0070 (#137) üzenetére


skera
tag

Jó ez! Bár nem tudom, hogy ez magyar oldal-e? Ezt az idézet miatt kérdezem :)
Másik dolog pedig az, hogy nekem firefox alatt kinyújtva jelenik meg. Ezalatt azt értem, hogy sok a bal oldali térköz, így görgetni kell az oldalt. Amúgy grafikailag (színek, stb.) ott van.

import szte.ttk.ptm.*;

(#145) Tyrael válasza skera (#144) üzenetére


Tyrael
senior tag

nekem nincs also csuszka(marmint nem log ki oldalra)
1.5.0.1 es firefox, windows xp, 1024*768

Tyrael

(#146) skera válasza Tyrael (#145) üzenetére


skera
tag

Nekem is a legújabb FajaFox van 1.5.x, de csak 800*600-ban, szintén XP oprendszerrel, bár az semmit se számít. Apropó, ha lehet javasolni valamit, akkor pont ez volna. Végülis ma már 640*480 nincs ''forgalomban'', viszont a 800*600 még igen. Éppen ezért a bal oldali nagy térközt be lehetne állítani úgy, hogy szélessége változó legyen, míg a jobb oldali rész fix maradjon. Így a bal oldal szélessége a felbontással változna csak.

import szte.ttk.ptm.*;

(#147) paramparya


paramparya
őstag

Bizony, érdemes 800x600-ra tervezni alapból, jobb oldalt legfeljebb több üres tér/háttér lesz, de az zavaró tud lenni nagyon, ha jobbra-balra kell scrollozni..

(#148) Tyrael


Tyrael
senior tag

ja, amugy k anyjat az iexplorernek.
meg csak 1 honapja szenvedek a css-sel, de mar vagy 1000× elatkoztam az IT-t. :)
Amugy talalt valaki olyan megoldast (ami megy mind ie-vel, mind ff-fel), amivel egy min-height-os diven belul fuggolegesen kozepre lehetne igazitani egy gyermek divet, aminek szinten valtozo a merete?
talaltam egy-ket megoldast, egyikhez ie-nek relative, absololute pozicionalas mellett el kellett 50%-al tolni a kulso top-jat, a belsonek meg -50% margo, ez mukodne is, csak adott korulmenyek kozott nekem static kellene hogy legyen a position. :S
ff-re meg table, table-cell-es megoldas volt vertical-align: middle-vel, de az sem jo, mert a table-cell-nel a kivant child elem raterpeszkedett a ''testvereire'' (tehat a vele egy szinten levo masik ket divet eltakarta, vagy talan be is olvasztotta, nemtom.)
5let?

Tyrael

(#149) supi0070 válasza hz hefti (#143) üzenetére


supi0070
tag

igen ez az. köszönöm :)

Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

(#150) supi0070 válasza skera (#144) üzenetére


supi0070
tag

köszönöm.
igyekszem kijavítani a hibákat. :DDD
IE alatt nekem is sok vele a gondom, de nem tudok néhány hibára rájönni. :F
''sok kell tanulnom mami'' :(((

Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  CSS topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.