Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  CSS topic

Hozzászólások

(#301) czappa válasza RedAnt (#297) üzenetére


czappa
aktív tag

Módosítottam a tanácsodra a kódon (most csak a css-t másolom ide)
<style type=''text/css''>
body {
margin: 0;
padding: 0;
border: none;
/*position: relative;*/
/*font-family: verdana, arial, sans-serif;*/
}
div {
margin: 0;
padding: 0;
border: none;
}
.top {
height: 60px;
background-color: teal;
color: #fff;
font-size: 36px;
}
.container {
}
.menu {
float: left;
/*display: inline;*/
width: 180px;
background-color: teal;
overflow: none;
}
.inner {
background-color:#D6F0F0;
overflow: auto; /* This property will allow the block to be scrollable */
font-size: 14px;

}
.bottom {
/*width: auto;*/
height: 30px;
background-color: teal;
/*color: #fff;*/
font-size: 12px;
}
</style>


Így néz ki ie6 alatt:
[link]
[link]
és ff2 alatt:
[link]

Ahogy ff2 alatt megjelenik az majdnem jó, kivéve (2b)

(1) Látható, hogy ie6 mintha tenne egy kis paddingot, csak azt nem értem miért. Ennek elvileg nem kéne ott lennie
(2a)ff alatt a menü és a belső rész két külön oszlopban jelenik meg, így szeretném. Ie esetén a menüt körbefogja az inner rész. Ez az ie vagy az én hibám?
(2b)Igazság szerint azt szeretném, hogy a menü addig érjen, amíg a bottom részbe nem ütközik, magyarul olyan magas legyen, mint az inner rész. Ám ez állandóan változik, nem állandó, azt szeretném, hogy az inner magasságához igazodjon a menü magassága is.

Lehet, hogy most sem tudtam pontosan elmondani, de a képek beszédesebbek.

[Szerkesztve]

(#302) RedAnt válasza czappa (#301) üzenetére


RedAnt
aktív tag

1. Paddingot nem tudom mi okozza, látni kéne a htmlt mert ennyi alapján nem kéne lennie. Próbáld ki, akkor is van e ha az innerben csak egyszerű szöveg van.

2a. Adjál float: left tulajdonságot a container és a content classeknek is. btw, erre a célra inkább id-k használatát javasolnám class-ek helyett

2b. Ezt nem a menü magasságának állításával fogod tudni elérni, hanem a hátterekkel kell ügyeskedni. Pl. a containernek megadsz egy ilyesféle hátteret:
background: #d6f0f0 url('teal.png') repat-y top left;
ez betesz az egész conatiner mögé egy függőlegesen isméllődő teal.png képet, ahol a kép egy 180x1 pixeles zöld vagy milyen mező, a többi helyen meg az inner háttérszíne lesz.
Vagy ha tudod hogy melyik mező lesz mindig magasabb, akkor a másik háttérszínét megadod a containernek, így az üres helyeken az jelenik meg, tehát a rövidebb blokk alatt.

+ Az overflow: auto szvsz nem kell oda, hacsak nem görgethető mezőt akarsz, de mivel nem kötöd ki a méreteit, úgyis ''továbbnől'' ha kell.
A bottom résznél meg egy clear: both részt hiányolok még hogy az egész alá kerüljön, ne floatoljon.


[Szerkesztve]

╚╦╦╦

(#303) czappa válasza RedAnt (#302) üzenetére


czappa
aktív tag

1)A honlapnál URL-ben adom át h mi legyen az inner tartalma, de ha nem kap semmit (pl amikor a user beírja az url-t), akkor a ''kezdő oldal'' lesz az inner tartalma. Ideáig mivel még csak készülget az oldal, ezért a kezdő lap helyett adatbázis lekérdezés eredménye volt a kezdő oldal.
Na a lényeg h megcsináltam rendesebben, így alapból egy statikus oldal a kezdő oldal és most már minden rendesen néz ki. Magyarul nem tudom pontosan miért, de eltünt a ''mű'' padding, és most már jó.:)

A többit is köszi, egy kis plusz próbálgatás árán sikerült megcsinálnom, hogy most már (minimális pixelnyi eltéréseket leszámítva) ugyan úgy néz ki az oldal, FF-en és IE-n is.

Szóval köszi mégegyszer. :R
(egy időre hanyagolom a topicot vizsgák miatt, később talán még leszek itt)

[Szerkesztve]

(#304) czappa


czappa
aktív tag

Hááát újra itt vagyok... Csak egy fél napom ment el az ie6 baromsága miatt.:(
No a lényeg:
Van egy div-em benne 3 db floatolt div. Két menü meg egy tartalom rész. A tartalom (inner) háttérszíne látszódik a két menü-é nem...
Tudom ez egy ismert ie6 bug, elvben tudom is rá a megoldást, de most nem... Egyébként csak annyi kéne, hogy a tartalmazóban ott a legyen a ''position: relative;'' sor, ez még kéne, hogy oldja a problémát, de semmi.
Néztem guglival, találtam más megoldást is, de nekem nem működött.
Feltöltöm a css és a html file-t:
[link] és
[link]

Ha beírod az URL-t ''http://czappa.fw.hu/2.html'' látható lesz a különbség ie6 és ff2 között. (Ehh fáradt vagyok; a 2. link az ez az URL.)
Előre is köszi.

[Szerkesztve]

(#305) czappa válasza czappa (#304) üzenetére


czappa
aktív tag

Fel!

(#306) czappa válasza czappa (#305) üzenetére


czappa
aktív tag

Höhö, ez mekkora lol.
Eszembe jutott a W3C CSS validátora, ezért leellenőríztem, azt írja, hogy:
''3 #bal_menu Invalid number : background-color grey is not a color value : grey''

Kicsréltem cyan-ra és már látszódik ie-ben...
Végülis egy du. + este alatt rájöttem...

mod.: Az más kérdés, hogy a W3C szerint a cyan sem jó szin, de látszódik ie-ben és ez a lényeg.:)
megj.: Ezek persze csak próba színek az oldal nem így fog kinézni.

[Szerkesztve]

(#307) czappa


czappa
aktív tag

Bocs, hogy itt elbeszélgeték magamban, de találtam vmit amit nem értek.
Úgy tudtam, hogy ie6 rendesen használja a margint, szóval lehet én csinálok valamit rosszul.
az oldal:
[link]
és a css:
[link]

Ha megnézitek az oldalt ff2-vel és ie6-tal, akkor látható, hogy ie6 betesz még egy kis margint a jobb oldalra. (nem vészes, de ott van)
Na mára joccakát, mindjárt holnap. :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#308) M@tt|-|3W


M@tt|-|3W
csendes tag

Sziasztok, dinamikus oldalt készítek css felépítéssel azonban van egy kis problémám! Szeretném ha a flash elemeim középen lennének ami sikerül is! Azonban a flash mögött lévő ismétlődő háttér nem jelenik meg Kérlek benneteket segítsetek! Itt az oldal forrása!


html{
border:1px #515151 dashed;
margin:0px;
background:#333333;
height:auto;
}

body {
background-position: center;
background-color: #333333;
font-family: arial,''arial, helvetica, sans-sherif'', sans-sherif;
color: #FFFFFF;
}

#fejlec {
width: 100%;
height: 147px;
background-image: url(images/fejlecrep.gif);
margin-bottom: 0px;
}
#menu{
width: 400px;
margin:0 auto;
background-image: url(images/menurep.gif);

}

div#menusor {
background-image: url(images/menurep.gif);
height:33px;
width:100%;
}

#menusor {
width: 696px;
margin:0 auto;
height: 33px;
background-image: url(images/menurep.gif);
}


div#tartalom{
min-height:400px;
height: auto !important;
height: 400px;
}

#tartalom p{
margin:0;
padding:0;
}

#tartalom {
margin-top: 0px;
width: 100%;
min-height:400px;
height: auto !important;
height: 400px;
background-color: #606060;
background-image: url(images/tartrep.gif);
background-repeat:repeat-x
}





#lablec {
margin-top: 0px;
width: 100%;
height: 56px;
background: url(images/lablec.gif);
}


/* */

h1 {
font-size: 30px;
color: #b77134;
}

li {
font-size: 16px;
margin-left: 30px;
}
li a {
color: #ffffff;
}
li a:hover {
font-weight: bold;
}

(#309) supesz


supesz
aktív tag

Hello,

FF alatt miért nem tudom használni a z-index elemet? Más is küzdött már ezzel a probémával? IE alatt működik, FF alatt meg nem! :(

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#310) RedAnt válasza supesz (#309) üzenetére


RedAnt
aktív tag

valószínűleg valamit rosszul csinálsz. (konkrét példa!!)

╚╦╦╦

(#311) supesz válasza RedAnt (#310) üzenetére


supesz
aktív tag

<style type=''text/css''>
body {font-family: georgia; margin: 0 0 0 350px; background: #ffe1b7;}
#duma p {width:310px; text-align: justify; border: 1px solid #000; padding: 2px 5px 2px 5px; background: #ffe1b7;}
p {width:310px; text-align: justify; border: 1px solid #000; padding: 2px 5px 2px 5px; background: #ffe1b7; text-align: right;}
.extra1 {position: absolute; z-index: -1; top: 300px; left: 240px;}
.extra2 {position: absolute; z-index: -1; top: 550px; left: 590px;}
#box1 {position: absolute; top: 262px; left:670px; width: 190px; border: 1px solid #000; padding: 2px 5px 2px 5px; text-align: justify; background: #ffe1b7;}
.extra3 {position: absolute; z-index: -1; top: 160px; left: 670px;}
#box2 {position: absolute; top: 462px; left: 150px; width: 190px; border: 1px solid #000; padding: 2px 5px 2px 5px; text-align: justify; background: #ffe1b7;}
.extra4 {position: absolute; z-index: -1; top: 630px; left: 150px;}
</style>


[Szerkesztve]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#312) supesz válasza RedAnt (#310) üzenetére


supesz
aktív tag

Itt az oldal:
[link]
Nézd meg IE és FF alatt is! :(

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#313) RedAnt válasza supesz (#312) üzenetére


RedAnt
aktív tag

ne a képeknek adj z-indexet, hanem a #duma p-nek 1-et, és position:absolute-ot hogy hasson. [link] - ekkor mondjuk a filozófia kkt-s doboz nem kerül a helyére, de az egy másik történet.

╚╦╦╦

(#314) supesz válasza RedAnt (#313) üzenetére


supesz
aktív tag

Ma este már elzsibadt az agyam, de utánanézek annak, amit mondtál. Mindenesetre fura, hogy az IE értelmezi, ha a képnek adok z-index paramétert az FF pedig nem. Eddig nálam ez rendszerint fordítva történt. Ennek vajon mi lehet a magyarázata? :F /*A kérdés költői, de ha tudod a választ, ne fogd vissza magad! */ :U

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#315) RedAnt válasza supesz (#314) üzenetére


RedAnt
aktív tag

értelmezte, csak nem úgy ahogy vártad. Az volt a baj hogy -1-et adtál a képeknek, amit a firefox úgy értelmezett, hogy betette őket az egész háttér és minden mögé, ezért egyáltalán nem jelentek meg.

Ha megnézed a linkemet, látod a megoldást: ne a képeknek adj -1-et, hanem amit eléjük akarsz rakni, azoknak +1-et, így helyesen fog működni.

╚╦╦╦

(#316) supesz válasza RedAnt (#315) üzenetére


supesz
aktív tag

Köszönöm a magyarázatot és a segítséget. :R

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#317) TIV


TIV
tag

hello.

van egy <span class=''vmi''>iasdfmai</span>
CSSben meg
.vmi{
text-align: right;
}

de nem teszi jobb oldalra a szöveget.. hogy lehetne mégis megkérni rá CSSel?
köszii

(#318) RedAnt válasza TIV (#317) üzenetére


RedAnt
aktív tag

A text-align csak blokk-szintű elemekkel működik, a span nem ilyen, illetve azzá tehető egy display:block; tulajdonsággal.

Valamint, bár ez lehet hogy triviális, de azért mondom, hogy amit csinálni akarsz, az nem a span-t fogja jobbra tenni az őt körülvevő elemekben, hanem a spanon belüli szöveget.

╚╦╦╦

(#319) vancha2


vancha2
aktív tag

Van 3 div elemem, azt első 14px, a második 962px, a harmadik szintén 14px széles. Ezeket szeretném egymás mellé középre igazítani. A közére igazítás sikerül, de akkor egymás alá rakta őket. Fontos lenne a segítség! :U

(#320) RedAnt válasza vancha2 (#319) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Középre igazításhoz gondolom egy 990px széles konténer divbe beletetted őket, és azt igazítottad középre. Ha ennek adsz egy position:relative értéket, akkor ami benne van, tudod abszolút pozícionálni. De float-tal is megoldható hogy egymás mellé kerüljenek a dobozok.

╚╦╦╦

(#321) vakondka


vakondka
őstag

Sziasztok,

Van egy listaelemes css-javascript kinyílós menüm a weboldalon a bal oszlopban.
mellette van a tartalom, ahová be akartam rakni egy wmv fájlt, azzal nincs is semmi gond...
...viszont a menü a videó alá nyílik ki és most a főoldalamon nem lehet használni a menüt... :O

Valami ötlet erre ?

z-index el próbálkoztam, de semmi változás...

[Szerkesztve]

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#322) vakondka válasza vakondka (#321) üzenetére


vakondka
őstag

nahát, még ezt se tudod ...?

írd be: <param name=''windowlessVideo'' value=''true''>

az object elemek között term. :D

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#323) D.R.O.


D.R.O.
tag

Hello mindenkinek!

Segítségre lenne szükségem:

Van egy div-em 150px magas meg 400px széles, amiben szintén egy div elem van amiben három sornyi szöveg található.
A kérdésem: hogy igazítom vertikálisan középre a szöveges divet, a másik diven belül?

Találtam valami vertical-align parancsot de nem működött. Nem csinált semmit.

A válaszokat előrre is köszönöm,

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#324) RedAnt válasza D.R.O. (#323) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Ha így tudod a konkrét méreteket, akkor legegyszerűbb ha adsz neki egy megfelelő felső margót. Pl. ha egy sorod 14px, akkor a három együtt 42px, hogy ezek középen legyenek, 54px-es margó kell neki fentre.

╚╦╦╦

(#325) alitak


alitak
senior tag

Van egy oldal, amiben div-ekkel pozicionálok. Miért van az, hogy nem adott koordinátára teszi amit akarok?
A style.css -ben van ilyenem:
#hirek{
width:350px;
height:auto;
background-color:#0066cc;
top:290px;
left:260px;
}

Az oldalban meg ez van:
<div id=''hirek''> ... </div>

Ezt a boxot viszont az előző alá rakja. mit kell még beállítani?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#326) RedAnt válasza alitak (#325) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Meg kell adni a pozícionálás módját is, neked valószínűleg position:absolute fog kelleni.
[link] [link]

╚╦╦╦

(#327) alitak válasza RedAnt (#326) üzenetére


alitak
senior tag

Ez is működik, köszi.

Kezd megtetszeni ez a css, télleg egyszerűbb, mint a table.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#328) RedAnt válasza alitak (#327) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Helyes :) nem mindig egyszerűbb, pláne ha dinamikus szélsségű oldalakat csinálsz, bár általában azok is megoldhatóak css-sel. Viszont egyrészt az lapok sokkal jobban kezelhetők pl. látássérültek (igen, vannak, neteznek) vagy keresőmotorok számára, a kód általában jóval kisebb és áttekinthetőbb lesz (td, tr-ek tömkelege megszűnik), és megoldhatóak olyan dolgok, amiket táblázatokkal nem mindig lehet, pl. pont az abszolút pozícionálással gyakorlatilag oda teszed a tartalmakat, ahova akarod.

[Szerkesztve]

╚╦╦╦

(#329) tkazmer


tkazmer
addikt

Van egy #balsav-om(150px széles), egy #tartalom(700px széles)-om, és egy #jobbsav-om(150px széles). A balsávban van a menü, a jobbsávban meg első sorban a bejelentkezés után fontos informácók. Ezek fix magasságúak. Viszont a tartalom váltózó magasságú. A #tartalom-nál a height-et auto-ra állítottam, viszont nem tudom, mire állítsam a balsav-nál és a jobbsav-nál, ha ott is auto-ra állítom, elszáll az egész(főleg a #lablec), és nem lesz csak olyan magas, amilyen a menü pl, nekem pedig az kellene, hogy mind a 3 mindig egyenlő magasságú legyen, mégpedig elsősorban a tartalom határozza meg, hogy milyen magasak.(de amikor a tartalom alacsonyabb mondjuk a menünél, akkor abból ne legyen probléma)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#330) vakondka válasza tkazmer (#329) üzenetére


vakondka
őstag

esetleg próbálkozz a min-height paraméterrel.
így minimum annyi lesz a magassága mint amit beállítasz, de ha kell magasabb.

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#331) tkazmer válasza vakondka (#330) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát...talán jó lehet ff alatt, IE alatt viszont rémes: [link]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#332) RedAnt válasza tkazmer (#329) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Neten sok megoldást találni erre a problémára, a legegyszerűbb szerintem ha nem a magasságot növeled, hanem a három oszlopot beteszed egy divbe, és ennek adsz egy olyan hátteret ami egy 1px magas kép függőlegesen ismételve. Ha megnézed itt a PH! fórumon is ez van [link], nem az oszlopoknak van hátterük, azok átlátszóak, hanem az egész mögé van téve ez a csík, és ettől úgy néz ki mintha ugyanolyan magasak lennének az oszlopok. néha érdemes ezt megjátszani, hogy meglévő oldalaknál megnézed, hogy csinálták, sokat lehet tőlük tanulni. Firebug kiterjesztés jól jöhet ehhez.

╚╦╦╦

(#333) tkazmer


tkazmer
addikt

Meg lehet valahogy azt csinálni, hogy adott két könyvtár, az egyikben vannak a css-ek, a másikban pedig a képek, és egy css-ből egy olyan képet betölteni, amelyik a képes könyvtárban van.(a képes könyvtár viszont nem a css-es könyvtárban van)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#334) RedAnt válasza tkazmer (#333) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Háttérképnek megadhatsz relatív vagy abszolút URI-t is. [link]
pl. body { background-image(../kepek/kep.png); }
vagy body { background-image(http://example.com/kepek/kep.png); }

╚╦╦╦

(#335) tkazmer válasza RedAnt (#334) üzenetére


tkazmer
addikt

Igen, ezt elfelejtettem írni: sajna egyik sem jó, mert ha localhostot írok, akkor csak nekem jó, ha mást, akkor meg csak másnak. De akkor úgy tűnik, jobb lesz, ha átrendezem a könyvtárakat...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#336) RedAnt válasza tkazmer (#335) üzenetére


RedAnt
aktív tag

mint írtam, megadhatsz relatív url-t is, ../../../-okkal addig mászol fel a fájlrendszerben, ameddig nem szégyellsz :) Viszonyítási alap a css-t tartalmazó könyvtár.

╚╦╦╦

(#337) Louloudaki


Louloudaki
aktív tag

létezik az, hogy ie-ben a div magasságával nem lehet egy bizonyos érték alá menni?

div#csik {float:left; width: 769px; height: 5px; background-color: #81d100; margin-bottom: 2px;}

ez ff-ben 5px magas, ie-ben majdnem 20. (margin, padding lenullázva a css legelején, nem az a baj.) van erre valami megoldás, vagy csináljak egy ekkora hr-t, esetleg szúrjak be képként egy ekkora csíkot?

(#338) RedAnt válasza Louloudaki (#337) üzenetére


RedAnt
aktív tag

ha jól emlékszem a line-height levételével (pl 1px) lehet megoldani ezt a problémát.

╚╦╦╦

(#339) D.R.O.


D.R.O.
tag

Hello!

Lenne egykérdésem.

Van nekem egy fáljfeltöltő szkriptem, ami frankón működik, és meg szeretném formázni CSS-el. De. Van ugye maga a form:
<input type=''file'' name=''felh_fajl''>

Ehhez jár egy szövegmező, meg egy tallóz gomb. Nah én anak a tallóz gombnak a képét szeretném megváltoztatni egy általam (vagy más által) készített gombra.

Hogy tudom én ezt megcsinálni, mert próbáltam class-t dobni a formra ugyanúgy ahogy az ilyen gombokra szokás (submit-nál működött), de nem csinált semmit.

Ha esetleg valaki tudja hogy ezt hogy kell megoldani, annak a segítségétmegköszönném.

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#340) Louloudaki válasza RedAnt (#338) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

:C igeeen, köszi. de azon kívül még egy & nbsp; is kell bele, különben azzal sem működik.

(#341) Louloudaki válasza D.R.O. (#339) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

css-sel sehogy, oprendszer függő a dolog. :U

(#342) D.R.O. válasza Louloudaki (#341) üzenetére


D.R.O.
tag

Tudtam, hogy nem lesz egyszerű a dolog.

Azé köszi.

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#343) tildy


tildy
nagyúr

Sziasztok!
Ékletemben először cssezve az alábbi problémával kerültem szembe.
Adott egy táblázat, amiben a sorokat ki kéne színezni.

Próbáltam úgy megadni, hogy:

tr.smoke {
background: #F5F5DC;
}


de ekkor ha a tr-en belül több td is van, akkor egy fehér függőleges csík jelenik meg minden td előtt. Na én emg azt akarom, hogy ne legyen.

Mindenképpen kell a táblázatos forma, mobilok ezt preferálják leginkább. Ötlet?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#344) Louloudaki válasza tildy (#343) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

a table tag legyen így: <table cellspacing=''0''>

(#345) tildy válasza Louloudaki (#344) üzenetére


tildy
nagyúr

border-spacing :0
border-style: none

lett a jó:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#346) Louloudaki válasza tildy (#345) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

nekem az is működött, amit írtam.

(#347) tildy válasza Louloudaki (#346) üzenetére


tildy
nagyúr

Az lehet, csak ami megjelenést illeti azokat szerettük volna cssben kezelni , hogy a html kódban már ne nagyon legyen ilyesmi.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#348) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Sziasztok!

Nem tud valaki egy jó kis css alábolmló (dropdown) menü kódot?
Függőleges (vertikális) menü kéne.
Az almenüknek az egér ráhúzásakor kéne megjelenni.
A menüt relatív szeretném pozicionálni.

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#349) Forest_roby


Forest_roby
őstag

Hi!

Egy weboldalon a td elemek némelyikére alkalmazom ezt:

#transp50 {background: #ffffff;
opacity: 0.5; filter: alpha(opacity=50);}

Ettől szép transparens lesz és az alatta lévő kép szépen látszik.
Ez idáig szép és jó, de ha ebbe a td -be írok vmi szöveget, akkor az is homályos lesz, transparens.

Van rá vmi megoldás, hogy a td -n bellül lévő szöveg ne legyen transparens?

Előre is köszi!

Forest :R

mod:
valahogy így néz ki:

...
<head>
...
<link href=''transp.css'' rel=''stylesheet'' type=''text/css''>
...
</head>
...
<table><tr>
<td id=''transp50''></td>
</tr></table>
...


[Szerkesztve]

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#350) Reiko válasza Forest_roby (#349) üzenetére


Reiko
tag

Elsőnek lehet, hogy jobban járnál gif vagy png kit. képek alkalmazásával a td hátterén, ugyanis az nem befolyásolja a td tartalmát!
Annyi a bibi, hogy a gif csak 256 színt tud és ebből csak 1 lehet transparens, a png tudja az alpha-t, de viszont a támogatottságával lesznek problémáid (én is ezzel szívok :D)!
Ha mégse akkor másodiknak google :))
Beírtam, hogy opacity és meg is találtam ezt pl: [link]
..szóval nem próbáltam ki a kódot, amit írtál, de szerintem azért csinálja, mert a tulajdonság, amit adtál a td-nek átöröklődik a tartalmára is...
Én nem szoktam opacityt használni, mert úgy tudom, hogy nem minden böngészde tudja normálisan kezelni :F
Remélem helpfúl voltam :DD

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  CSS topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.