Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) dany27 válasza Dexter68 (#650) üzenetére


dany27
őstag

na igen közben én is megtaláltam benne h burkológöbe de olyant nem taliztam benne ami meghajtja majdnem fékörbe vagy abba az írást! lehet vhonnét szedni mégg hozzá ilyeneket??

(#652) dany27


dany27
őstag

egy olyan kérdésem lenne h azt hogyan tudom megcsinálni h minden sor között pont ugyan akkor távolság legyen segéd vonalak segítségével csináltam meg a sorokat de nem tom azt megcsinálni h mindíg ugyan annyi hely legyen a sorok közt vagy esetleg az lenne jó ha minden sorba pont a vonalra tudnák írni!

előre is köszi!

(#653) rvs válasza dany27 (#651) üzenetére


rvs
aktív tag

no, szóval mit szeretnél pontosan? ha 'hasat' adni a szövegnek, ahhoz az kell, h bepötyögöd a szöveget, utána convert to curves (ctrl+q angol verzióban), majd az interactive envelope tool kell (bal oldalt, default esetben a szöveg eszköz ( A ikon) alatt), és már lehet is torzitgatni.
ekkor ez lesz a szövegből: [link]

ha a szöveget szeretnéd egy félkörre igazítani, akkor kell a szöveg, és egy megfelelő görbe; megfogod a szöveget, és keresel egy ilyen gombot: [link]
ezzel szépen rárakod a görbédre, majd utána convert to curves (ctrl+q), és kidarabolod alóla a görbét a shape toollal pl (F10).
ekkor ilyen lesz: [link]

a magyar forditásokat passzolom, én is csak angolt használtam eddig. (tuti van mindkettőre egyszerűbb megoldás, régen nem használtam a draw-t.)

másik kérdésre: az miért nem jó, ha sorkizárt módón rakod be a szöveget? akkor automatikus a sortávolság. (sőt, paragraph (bekezdés) formázásnál lehet állítgatni is.)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#654) Jucus87


Jucus87
csendes tag

Valaki nem tudja, hogy lehet letörölni? Nincs uninstall file, a programok módosítása vagy eltávolításánál meg azt írja, hogy a CMFFld80.dll fut és ezért nem lehet törölni.
Előre is köszi a segítséget.

[Szerkesztve]

(#655) pilóta


pilóta
nagyúr

Olyat tesz az X3, hogy ha elmozdítok egy ojjektumot, akkor nem csak szimplán arréb viszi, hanem egy rakat másolatot csinál, ahogy húzom arrébb.
Nem emléxem, hogy állítottam volna bármit.
Nagyon gáz, mert gyakorlatilag használhatatlan a corel így... :O

Aki él és nem boldog, az téved!

(#656) Dexter68 válasza pilóta (#655) üzenetére


Dexter68
addikt

Olyan, mintha beragadt volna egy segédbillentyű... vagy a jobbegérgomb.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#657) pilóta válasza Dexter68 (#656) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem nagyon ragadós egyik sem. Most újraindítottam és jó. Az előbb is újraindítottam és nem változott, de most jó lett.
Minyon, nem értem :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#658) pilóta


pilóta
nagyúr

Van viszont más gond. Megnyitottam egy régebbi fájlt, amiben van jó kis garamond opentype font. Corel 12 alatt nem volt semmi gondja vele, de most nem kezeli rendesen. A betűlistában ott van, de csak halványan, a fájlban meg az ékezetes betűk helyett kockák vannak. Pl. wordben van hosszú ű és ő a garamondban. Corelben miért nincs?
Adtak ugye magyarított fontkészletet a corelhez, de abban a garamond_pfl nem ugyanolyan, mint a sima garamond, szélesebb és kicsit vastagabb, ezért aztán széttördeli a szöveget, ha azzal helyettesítem :O

Aki él és nem boldog, az téved!

(#659) Met válasza pilóta (#658) üzenetére


Met
nagyúr

valószínűleg ott van a normál ékezet is a karakter táblában
hogy a listában miért halványabb azt nem tudom

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#660) Dexter68 válasza pilóta (#658) üzenetére


Dexter68
addikt

Ez a mizéria az Unicode óta van, az Adobe CS csomagokban ezért van egy Glyphs paletta, ahonnan ki lehet csemegézni a karaktereket. A többihez egy Popchar nevű progit lehet használni.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#661) pilóta válasza Met (#659) üzenetére


pilóta
nagyúr

De miért nem rak ű betűt, ha lenyomom az ''ű''-t? Miért kockát rak? Nem látni a karaktertáblán sem, csak kalapos ű van...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#662) pilóta válasza Dexter68 (#660) üzenetére


pilóta
nagyúr

És corelben?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#663) pilóta


pilóta
nagyúr

Vagy valaki nem tud küldeni egy garamondot, ami nem opentype, van benne ő meg ű és pont olyan, mint a rendes garamond?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#664) Ted_Beneky válasza pilóta (#663) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Küldtem egy mail-t

Csillagkaput a Csillag térre!

(#665) pilóta válasza Ted_Beneky (#664) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszi, ment válasz.

Sajnos ebben nincs ő és ű.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#666) Met válasza pilóta (#665) üzenetére


Met
nagyúr

Mail ment, az összes létező garamond fontommal :D
Ami benne van most a Corelben abban van rendes üő.

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#667) pilóta válasza Met (#666) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszi, ebben benne van :R

Aki él és nem boldog, az téved!

(#668) pilóta válasza pilóta (#667) üzenetére


pilóta
nagyúr

Bár a bold-italicban nincs ő és ű...
Nincs meg véletlen a garamond normal-hol tartozó bold-italic valahol?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#669) Met válasza pilóta (#668) üzenetére


Met
nagyúr

azom nincsen sajna

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#670) delta9 válasza pilóta (#668) üzenetére


delta9
senior tag

check mail

(#671) pilóta válasza delta9 (#670) üzenetére


pilóta
nagyúr

:R

Aki él és nem boldog, az téved!

(#672) VickeyDFT


VickeyDFT
csendes tag

Sziasztok!

Lelkes kezdő Coreldraw használó vagyok, és szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek.

13-as verziót használom, hozzá vettem egy Coreldraw-val foglalkozó könyvet. Igyekszek minden képet megrajzolni, amit a könyvben látok, de a formázási résznél elakadtam.

A problémám a következő:

Van egy adott szöveg. A szöveget egy ''szabálytalan alakú'' nyitott görbével vágták ketté, majd adtak egy kontúrhatást és átmenetesen töltötték ki.

Tudok egy képet is mutatni, így jobban lehet érteni a problémát:

[link]

Előre is köszönöm a segítséget.

The vampires invite you to dance!

(#673) ssolitude


ssolitude
őstag

Hogyan lehet egy szöveget úgy görbére illeszteni, hogy ne a szöveg aljához igazítsa a görbét, hanem a tetejéhez?(Magyarul: hogy ne ''lefele'' görbüljön, hanem ''felfele''.)

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#674) Dexter68 válasza ssolitude (#673) üzenetére


Dexter68
addikt

[kép]
Balról a második legördülő szirszart kell piszkálni.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#675) ssolitude válasza Dexter68 (#674) üzenetére


ssolitude
őstag

Nem egészen erre gondoltam, bár azt hiszem elég kukán írtam le.
Közben sikerült megcsinálnom, de maradtak fehér foltok.Tehát a lényeg:
képzelj el egy szabályos kört. Ha a Szöveg/Szöveg görbére illesztése parancsot használom, akkor a szöveget mindig a kör FELSŐ ívére, KÍVÜLRE helyezi. Ez ugyan elforgatható, illetve az általad javasolt módon áthelyezhető, de vagy mindig FELÜL marad, vagy ha a kör aljára forgatom, akkor meg ugye fejjel lefelé van.Ezzel szemben nekem a BELSŐ íven kellene hogy legyen, értelemszerűen olvashatóan.
A kérdés tehát: miért nem engedi egy kör BELSEJÉBE, ALULRA görbére illeszteni a szöveget, illetve mitől függ, hogy engedi, vagy sem?
Hosszas kísérletezgetés után egy egyenes végeit felfelé görbítve létrehoztam egy szabályos félkörívet. Ennek a BELSEJÉBE minden további nélkül be lehet illeszteni a szöveget, a kívánt módon.(3.ábra) Ha ezt a körívet az Ív eszközzel hoztam létre(1.ábra), akkor már nem engedi belülre helyezni. Ha kört készítek, akkor pedig default mindig a tetejéhez illeszti, innen aztán nem lehet letenni(2.ábra)
[kép]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#676) Dexter68 válasza ssolitude (#675) üzenetére


Dexter68
addikt

Hahh! Megvan! Régen piszkáltam már a Corelt, de most visszamerészkedtem. Amikor megcsinálod a fit text to path-t, akkor felül, a beállító ikonok közül nálam az utolsó a Place on Other Side. [kép] Ez kő neked, csak nem tudom, hogy mi a neve magyarul.

Teljes tutor itt: [link]

[Szerkesztve]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#677) ssolitude válasza Dexter68 (#676) üzenetére


ssolitude
őstag

Thx. :R Sose találtam volna meg.A gomb a Másik oldalra fantáziadús nevet kapta a magyar keresztségben.
Sajna a kis 17''-os monitoromon az utolsó gomb már nem fért el, de a Tulajdonságsort lehúzva egyből láthatóvá vált. Erre nem gondoltam.
[kép]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#678) Dexter68 válasza ssolitude (#677) üzenetére


Dexter68
addikt

Hát mindenki óvva intek a magyar nyelvű szakszoftverek használatától. A magyar fordítás általában nem érthetőbbé teszik, hanem csak összezavarnak.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#679) Met válasza Dexter68 (#678) üzenetére


Met
nagyúr

Sajnos rengetegen hiszik azt, hogy ha egy programot (Corel, PS stb.) magyarul tesznek fel akkor megtanulhatják a használatát is. Aztán jönnek sírva a topicba, hogy elakadtak a tutorialban és nem tudják, hogy mi a magyar megfelelője, persze a szótár is luxus...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#680) #00809728


#00809728
törölt tag

Hy!

Aki corel progiban jártas és segitene egy cd elejét megtervezni annk üres cd ill dvd lenne a jutalma.Db-számban megeggyezünk! :R

[Szerkesztve]

(#681) Met válasza #00809728 (#680) üzenetére


Met
nagyúr

Mit szeretnél rá?
MSN?

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#682) #00809728 válasza Met (#681) üzenetére


#00809728
törölt tag

Nem ez egy mixeket tartalmazó lemez lesz kb 10perces mindegyik és ugy 6-7db lesz rajta.
Szóval egy valami faszi kéne rá aki fog egy cd-t láttam a corel sablonjában is anno.

Msn nálam nem mükszik de skypem az van.De csak 22:30után...


[Szerkesztve]

(#683) Met válasza #00809728 (#682) üzenetére


Met
nagyúr

Holnap melóhelyen megnézem a Corel clipart könyvben.
Borítóra vagy lemezre kell?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#684) #00809728 válasza Met (#683) üzenetére


#00809728
törölt tag

Lemezre nyomtatnák rá,De ha van őtleted azt is elfogadom.

(#685) ssolitude válasza #00809728 (#684) üzenetére


ssolitude
őstag

Lightscribe. Vagy az túl egyszerű?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#686) #00809728 válasza ssolitude (#685) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Sajna az nem tetszik mert az nem szines stb...De köcce a tippet. :R

(#687) pilóta


pilóta
nagyúr

Van ez a próbapad nevű nagyon hasznos, ámde roppant idegesítő funkció. Biztos nagyon jó, de azon kívül, hogy tököl egy csomót, még soha nem volt semmi haszna.

Egyszóval ki lehet ezt kapcsolni valahogyan?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#688) Dexter68 válasza pilóta (#687) üzenetére


Dexter68
addikt

Én egyszer régen láttam, de most nem tudom, hogy hogy lehet előhalászni :DDD
Tahát van remény

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#689) pilóta válasza Dexter68 (#688) üzenetére


pilóta
nagyúr

Megnyugtattál :D

De tényleg, mert mindenütt kerestem és nem találtam, de ha van az már reményt ad... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#690) pilóta


pilóta
nagyúr

Senki mást nem idegesít a próbapad okosság?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#691) Dexter68 válasza pilóta (#690) üzenetére


Dexter68
addikt

Én mondjuk Illustratort használok, az utóbbi években már max. csak exportálok Corelből, úgyhogy nem idegesít. ;)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#692) pilóta válasza Dexter68 (#691) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én nem szeretem, mert nehéz vele dolgozni, corel jobb. A színhelyesség biztos jobb az illustratorban, de mivel közvetlen nyomtatóra dolgozok, ezzel nincs gondom...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#693) Met válasza pilóta (#687) üzenetére


Met
nagyúr

Hogy néz az ki? :B

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#694) Dexter68 válasza pilóta (#692) üzenetére


Dexter68
addikt

Eleinte én is azt hittem, hogy nehéz... aztán kiderült, hogy nem. Sőt, a CS3-ban már egy csomó minden úgy működik, ahogy azt a Corelben szerettük :)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#695) pilóta válasza Met (#693) üzenetére


pilóta
nagyúr

Amikor nyomtatsz valamit, akkor a nyomtatási ablakban a jobb szélső fül. Arról lehet megismerni, hogy ha nagyon összetett egy dokumentum, akkor fél órát keringeti a kis nagyítóját :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#696) pilóta válasza Dexter68 (#694) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nekem sima CS van, de azzal kínszenvedés olyan egyszerű művelet, hogy egy névjegykártyát közép re tegyek a lapon... Ha valaki illustrátorban hoz valamit, akkor illustrátorban megynyitom, tiffet csinálok belőle és importálom corelbe.
Mindenesetre nem szánnék rá a CS3-ra most kb. fél millát, hogy tudjak vele dolgozni, főleg, hogy a corel már megvan...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#697) Dexter68 válasza pilóta (#696) üzenetére


Dexter68
addikt

Pedig tökeccerű ez is: Align paletta balfelső kisnyíl, ott meg lehet adni, hogy az artboard közepe, vagy nem közepe. De monnyuk a printelős névjegyekhez télleg nem kell jobb, mint a Corel. Ezt aláírom.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#698) pilóta


pilóta
nagyúr

Na egy mai utolsó up, hátha valaki reggelig tud valami próbapadtalanító megoldást :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#699) delta9 válasza pilóta (#695) üzenetére


delta9
senior tag

ott az issues tabon a settings gomb megnyomása után vedd ki mindenhonnan a pipát. ha egyre gondolunk...

(#700) pilóta válasza delta9 (#699) üzenetére


pilóta
nagyúr

És ezt mondjuk magyarul? :D

Aki él és nem boldog, az téved!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.