Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dexter68 válasza pilóta (#48) üzenetére


Dexter68
addikt

Ösmerem a helyzetet, nehezen váltottam én is. Nem is akarok feltétlen rábeszélni senkit.
Ha valaki tisztában van az általa használt program korlátaival, akkor szinte mindegy, hogy mit használ.
Csak időnként frászt kapok, amikor valaki azt hiszi, hogy a sok effekt azért van, hogy használjuk őket. Tudod: Corelben csinál egy márványos hátteret, azt teleírja legalább 8 féle betűtípussal, persze színátmenetesen, és az egésznek ad egy vetett árnyék-effektet. Aztán meg csodálkozik (jó esetben) ;]

Van egy haverom, ő Word-ben (!) tördel könyveket. És korrekt a dolog. Soregyen, meg minden, ami kell. Ő érti a dolgát, tudja a Wordöt, de nem ajánlom senkinek, hogy így csinálja.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#52) Dexter68 válasza pilóta (#50) üzenetére


Dexter68
addikt

XP alatt én a 7-est is használtam...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#53) mirkoc válasza Certee (#1) üzenetére


mirkoc
csendes tag

Gruppoltad a munkádat?

(#54) ugux


ugux
tag

Sziasztok!

A Corel Draw Graphics Suite v12-vel kapcsolatban kerdeznek!
A problemam az hogy csak kb 10 betustilust lehet valasztani az irasokhoz, mert a tobbi csak szurke szinu a legordulo menuben, es nem lehet valasztani!
Hogyan lehet ezt feloldani? Lehet hogy az a baj, hogy nincs a progi regisztralva?

Egyaltalan, hogyan lehet a corellhez uj betustilusokat adni?

Segitsetek legysz, ha tudtok!
koszi

(#55) Csipi válasza tanti (#49) üzenetére


Csipi
aktív tag

Eleinte 11-es volt fent, de rém lassan vánszorgott, ezért cseréltem le 9-re. Javításokkal nem foglalkozom elvböl. Lehet nem jól teszem... de ez van.

Nemes dolog azokon segíteni akik annyit tudnak most, mint amennyit te is tudtál valamikor az elején...

(#56) Csipi válasza Dexter68 (#51) üzenetére


Csipi
aktív tag

''Aztán meg csodálkozik (jó esetben)''

Min csodálkozik? Már megbocsáss de nem értem...vagy én vagyok a nehézfejü? :)
Nem azt jelenti, hogy ilyen agyontelített összevisszaságokat szerkesztek én is; minden grafikus arra inti az embereket, hogy nem arra való a sok effektus, hogy azt mind egyszerre használja az ember. És igazuk van. :D

''Van egy haverom, ő Word-ben (!) tördel könyveket. És korrekt a dolog. Soregyen, meg minden, ami kell. Ő érti a dolgát, tudja a Wordöt, de nem ajánlom senkinek, hogy így csinálja.''

Lehet, hogy el vagyok maradva, de a Word nem arra való, hogy ilyesmit is csináljon az ember vele?

Nemes dolog azokon segíteni akik annyit tudnak most, mint amennyit te is tudtál valamikor az elején...

(#57) pilóta válasza Csipi (#56) üzenetére


pilóta
nagyúr

Igazad van. Tényleg el vagy maradva! :D
A word arra való, hogy a titkárnéni beírja, hogy ''Tisztelt megrendelőnk...''

Könyvek tördelésére tördelőprogramok valók (gy.k.: QuarkXpress, Indesign)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#58) Csipi válasza pilóta (#57) üzenetére


Csipi
aktív tag

Aháááá :D
Nekem ezek nincsenek meg; a Quarkról hallottam már, a másik nem ismerös. Úgyhogy maradok a Word-nál. ;)

Nemes dolog azokon segíteni akik annyit tudnak most, mint amennyit te is tudtál valamikor az elején...

(#59) pilóta válasza ugux (#54) üzenetére


pilóta
nagyúr

Betűtípust nem a corelhez lehet telepíteni, hanem a windowshoz. (vezérlőpult-megjelenéséstémák-betűtípusok, majd ott file-újbetűtípusoktelepítése)

Egyébként attól, hogy szürke, még lehet választani...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#60) pilóta válasza Csipi (#58) üzenetére


pilóta
nagyúr

Bátor ember... :D

De jó is az, amikor átviszed egy másik gépre, ahol más az alapértelmezett nyomtató, és szétdobálja az egész dokumentumot... (ennyit a wördben szerkesztett könyvekről...)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#61) Csipi válasza pilóta (#60) üzenetére


Csipi
aktív tag

Az igazság az hogy még nem szerkesztettem könyvet Wordban. ;]
De jó, hogy ideát adtál, hogy ne is csináljam! :C
Még írhatnék többet, de ez nem erre a topicra vonatkozik. :)

Nemes dolog azokon segíteni akik annyit tudnak most, mint amennyit te is tudtál valamikor az elején...

(#62) Dexter68 válasza Csipi (#58) üzenetére


Dexter68
addikt

Meg a Word nem nagyon jeleskedik a vágójelek elhelyezésében, színbontásban, kilövésben... A soregyen sem támogatott.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#63) Csipi válasza Dexter68 (#62) üzenetére


Csipi
aktív tag

Magyarázd meg légyszi, mit értesz te a kilövésen? Már többször használtad, de nem tudom miröl van szó :U
Egyszóval nem Word-dal kell könyveket írni. Világos.
De elolvastad az ezelötti oldalon való kérdésemet a Corel-es összevisszaságról? Mindjárt megkeresem, hogy hányadik hozzászólás volt. :)

Nemes dolog azokon segíteni akik annyit tudnak most, mint amennyit te is tudtál valamikor az elején...

(#64) Csipi


Csipi
aktív tag

#56-ik. A felsö pár sor. :DDD

Óóó... TAG lettem! :))

[Szerkesztve]

Nemes dolog azokon segíteni akik annyit tudnak most, mint amennyit te is tudtál valamikor az elején...

(#65) Dexter68 válasza Csipi (#63) üzenetére


Dexter68
addikt

A kilövés igazából az, amikor az ember egy adott ívre felpakolja a kiadvány oldalait. Akkor ugye a 4-es oldal mellett nem az 5-ös van... Ha szétszedsz egy újságot, akkor látod Te is.
De én kilövésnek hívom azt a montírozást is, amikor van 32 féle névjegyünk és azt felpakoljuk vágójelekkel, meg ami kell. Ezt nem minden nyomdász szereti kilövésnek hívni, de akivel én dolgoztatok azzal ismerjük egymást 9 éve... Így aztán fél szavakból is :)

A csodálkozósra gondolsz? A gyári effektekkel az szokott lenni a fő baj, hogy nem működnek rendesen. Corelkében a vetett árnyék pl egy szürkeárnyalatos homály, ami szürkéből fehérbe megy át. Nem veszi figyelembe a háttér színét, így ha nem fehér a háttér az árnyék mögött, baromi randa hatást tud kelteni. Ezek kb. arra jók, hogy a marketingesek felírhassák a dobozra és eggyel növelhessék a verziószámot.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#66) Dexter68 válasza Csipi (#29) üzenetére


Dexter68
addikt

Sőt, lehet, hogy ha ''downgrade''-lnéd Win98SE-re, akkor jobban ficánkolna. Az xp sajna elég rendesen ''kihasználja'' az erőforrásokat. De ezért a tanácsért lehet, hogy megköveznek. Én az XP-vel akkor mertem szóbaállni, amikor lett 1,2 Gigás procim 1 giga rammal.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#67) Csipi válasza Dexter68 (#65) üzenetére


Csipi
aktív tag

Igen, valamikor én is tudtam hogyan kell az oldalakat öszzepászítani. Végül is nyomdában dolgoztam. :) Rendben, most már megértettem.
Corelben az árnyékolást igazán eddig csak fehér alapon használtam. Meg fogom próbálni színes háttérrel is ;]

Nemes dolog azokon segíteni akik annyit tudnak most, mint amennyit te is tudtál valamikor az elején...

(#68) Csipi válasza Dexter68 (#66) üzenetére


Csipi
aktív tag

A win98SE-on Corel 8-as fut. :D És méghozzá nagyon helyesen. Mondjuk leszámítva azt hogy nem bírja a jpg-ket. Ezt nem tudom miért, valahol valami hiba lehet. Szóval két gépem van, egyik okosabb, a másik lassúbb eszü és internetezö :P
Akkor tehát megnövelni a ram-ot és a mhz-eket! a nagyobb gépen ;]

Nemes dolog azokon segíteni akik annyit tudnak most, mint amennyit te is tudtál valamikor az elején...

(#69) Dexter68 válasza Csipi (#68) üzenetére


Dexter68
addikt

98SE alatt én rengeteget használtam a C9-et. Gond nélkül ment. De ahogy elnézem a konfigodat, ha tudsz bele olcsón ram-ot szerezni, az is felturbósíthatja a géped. A megahertzek növelése általában teljes gépcserével szokott járni és az jobban fáj anyagilag.
:)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#70) Csipi válasza Dexter68 (#69) üzenetére


Csipi
aktív tag

Szóval azt a pc-t amelyen a 8-as fut csak internetezni használom már. Amelyiken dolgozom az az ''okosabbik'', azt meg alig vettük múlt évben, tehát szó sem lehet kicserélésröl. :(
A ramot fogom növelni, remélem 512 megfelelö lesz egyelöre. :U

Nemes dolog azokon segíteni akik annyit tudnak most, mint amennyit te is tudtál valamikor az elején...

(#71) Dexter68 válasza Csipi (#70) üzenetére


Dexter68
addikt

Én csak akkor fejlesztem a gépet, ha az ''kitermeli'' az árát. Az előző gép egy 200mhz-s pentiumka volt 64 mega rammal... A vége felé megszánt egy haverom (rendszergazda a lelkem) és a kezembe nyomott egy 256-os ram-modult. Akkorát lódult a gépem, mint az állat. Szóval segített a rambővítés.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#72) Csipi válasza Dexter68 (#71) üzenetére


Csipi
aktív tag

Nézd meg az adataimnál, az AMD a régi gép, az is elég jól bírja. Legalábbis a 8-as Corel-t, meg a 4-es Photoshop-ot. Vajon menne rá 7-es Photoshop is? Mit szólsz?

Nemes dolog azokon segíteni akik annyit tudnak most, mint amennyit te is tudtál valamikor az elején...

(#73) bebean válasza Csipi (#72) üzenetére


bebean
aktív tag

Üdv! en 233MMX-en 128 mb rammal zuztam a corel 8-at, meg a quark 4et. nem volt gond a geppel (lassusagot leszamitva), inkabb az oprendszer miatt voltak problemaim (w98). aztan valtottam 400cel.-ra 256mb rammal, amivel minden nagyon jol ment, meg ugy tünt a 98 is jobban birja. amiota ''jobb'' (honnan nezzük...) gepem van nem csinalok grafikus melokat :)...

...

(#74) Csipi válasza bebean (#73) üzenetére


Csipi
aktív tag

A win98-om nekem is leragadt eleinte, de megtanultam kicselezni. A Corel 8 meg nem bírja a jpg-ket. Fogalmam sincs miért.

Nemes dolog azokon segíteni akik annyit tudnak most, mint amennyit te is tudtál valamikor az elején...

(#75) bebean válasza Csipi (#74) üzenetére


bebean
aktív tag

ha veszel meg ramot hegeszd fel a win2000-et, azzal jobban jarsz. en csak kb. 2 honapig hasznaltam, de eleg stabilnak tünt az ilyen munkakhoz... (meg biztos mashoz is)

[Szerkesztve]

...

(#76) Csipi válasza bebean (#75) üzenetére


Csipi
aktív tag

Nincs csak XP-m. Az meg túl nagy, és nincs szükségem rá, internetezni böven elég az ami van. A ramot a másik gépre teszem fel. A pentiumra.
A Corel 8 az internetes gépemen van :DDD


[Szerkesztve]

Nemes dolog azokon segíteni akik annyit tudnak most, mint amennyit te is tudtál valamikor az elején...

(#77) Dexter68


Dexter68
addikt

Na, ismét csalódnom kellett Corelkében :O
Terveztem két táblát Illu.-ban, az alvállalkozó is azt mondta, hogy .ai fájlt adjak neki. Ehhez képest, amit kézhez kaptam, az katasztrofális. Kiderült, hogy Corelkéből nyomja. A gradientek tönkrementek. az egyik táblán teljesen szétdobálta a grafikai elemeket... Próbáltam én is kinyitni, hát katasztrófa :o Gyakorlatilag semmilyen postscript formátumot nem tud korrekten megnyitni. Csináltam ai-t mindenféle verziószámmal, eps-t is, pdf-et is. Egyikkel sem boldogult... Hogy lehet, hogy egy saját magát dtp-programnak beállító monstrum nem boldogul a postscriptekkel? Mondjuk eddig sem volt híres a ps-kimenetéről, de most már a bemenetet is sikerült elb*szni...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#78) pilóta válasza Dexter68 (#77) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nekem a 12-es szépen behozza az illustratort. Még olyat is, ami tele volt színátmenettel meg flikkflakkal...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#79) Dexter68 válasza pilóta (#78) üzenetére


Dexter68
addikt

Nekem is 12-es a Kureldróm... De bizony elkurelja... ha esetleg átnyomom Neked mélen az anyagot, meg tudod nézni, hogy milyen különbséget mutat Nálad Illu-hoz képest? Most már kiváncsi vagyok...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#80) pilóta válasza Dexter68 (#79) üzenetére


pilóta
nagyúr

küldjed. Vipmailos címemre küldjed. (ugyanaz, mint a freemailes, csak vipmail)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#81) Dexter68 válasza pilóta (#80) üzenetére


Dexter68
addikt

mél ment... kösz.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#82) pilóta válasza Dexter68 (#81) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na. Nekem ugyanúgy néz ki Corelban, ha beimportálom, mint az illustratorban.
Elküldjem a corel filet?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#83) Dexter68 válasza pilóta (#82) üzenetére


Dexter68
addikt

A bogyon is ugyanúgy vannak a fények? naná, hogy küldd! :DD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#84) pilóta válasza Dexter68 (#83) üzenetére


pilóta
nagyúr

Elvileg elment. Bár nincs benne az ''elküldött levelek'' között. Majd szólj, hogy megkaptad-e.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#85) Dexter68 válasza pilóta (#84) üzenetére


Dexter68
addikt

Köszi, megjött... Kétségkívül, eddig ez a legjobb, de azért a bogyó gradientjei nem ugyanolyanok. :( Valszeg ez már így marad. De még egyszer kösz.
:)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#86) pilóta válasza Dexter68 (#85) üzenetére


pilóta
nagyúr

Érdekes, nálam ugyan az. A piros egy kicsit sötétebb az illustratorban, de az átmenet ugyanaz. Ez valszeg valami színbeállítási amália, mert a photoshopban is mindíg kicsit másképp néznek ki a képek, mint a corelben. Viszont nyomtatva ugyanolyan :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#87) zsiga667 válasza pilóta (#86) üzenetére


zsiga667
addikt

És a kinyomtatott verzió a Coreles vagy a Photoshopos eredetihez hasonlít jobban?

(#88) Dexter68 válasza pilóta (#86) üzenetére


Dexter68
addikt

nyomnál egy screenshotot mailen a corelről?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#89) pilóta válasza zsiga667 (#87) üzenetére


pilóta
nagyúr

Coreleshez.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#90) pilóta válasza Dexter68 (#88) üzenetére


pilóta
nagyúr

Meghótt a vipmail, majd küldök freemailről a gmailos címedre.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#91) zsiga667 válasza pilóta (#89) üzenetére


zsiga667
addikt

Thx.

(#92) chicken


chicken
senior tag

Corel 9ben miért kalaposak az ékezetek? Nekem 12-esben teljesen jók, ismerősömnek a 9esben sima arial vagy más font esetén is minden ékezetes betű szétcsúszik.

mens sana in campari soda

(#93) pilóta válasza chicken (#92) üzenetére


pilóta
nagyúr

A 9-es kicsit másként kezeli a fontokat, mint a 12. Az inkább a ps fontokat szereti, de a megeszi a CE és a HU fontokat is. A 12 például a HU fontokat nem szereti, ahol a 9-es simán kirakta a hosszú ő/ű betűket, a 12-es üres kockát rak. Ez van, én is most cserélem le az összes fontot...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#94) chicken válasza pilóta (#93) üzenetére


chicken
senior tag

Akkor mi a teendő?

mens sana in campari soda

(#95) pilóta válasza chicken (#94) üzenetére


pilóta
nagyúr

Venni kell HU-s fontokat...
Én vettem, valami 4000 db van rajta, és 2k körül volt az ára...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#96) chicken válasza pilóta (#95) üzenetére


chicken
senior tag

Ja értem, köszönöm, akkor ez lesz.

mens sana in campari soda

(#97) Dexter68 válasza chicken (#92) üzenetére


Dexter68
addikt

Ez asszem azért van, mert a 9-es nem kezeli az Unicode-os betűket rendesen. De mondjuk a Win-en kívül szinte semmi sem kezeli, utálom is. Amiból csak lehet, Type1-et használok.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#98) jaccso_


jaccso_
csendes tag

Sziasztok!

A szakdogámat írom Corelben (12), a problémám az, hogy ha van egy szöveges oldalam és képet illesztek egy bekezdés közepére, hogy tudom megoldani, hogy ha a bekezdés előtt javítok, akkor a kép helye fix maradjon az adott bekezdésben.

A két layert kéne vhogy egymásbaágyzni...??

Jaccso

(#99) Dexter68 válasza jaccso_ (#98) üzenetére


Dexter68
addikt

Tehát azt akarod, hogy vigye magával a szöveg a képet?
Kipróbálgattam, de nem tudok róla, hogy lehetne ilyet csinálni. Általában a dtp-ben nem nagyon van erre igény. Többnyire egy oldalon meg vannak tervezve a képek helyei és nem lenne szerencsés, ha egy-egy javításnál folyton elmászkálnának. De asszem beleszaladtunk abba a problémába is, hogy a Corelke alapvetően nem tördelőprogram, hanem vektorgrafikus-illusztrációs...
Persze a dobozra ráírják, dehát ilyen a marketing élet. :U Ez olyan, mintha pl. a Suzuki Ignis dobozára ráírnák, hogy lehet vele szántani is. Persze azt nem, hogy csak korlátozottan. De egyszerűen nem arra való. Aztán persze egy csomóan csodálkoznának, hogy nem teljesen sikerült a szántás, inkább traktort kellett volna használni, vagy lovat (esetleg az asszonyt :DDD )
Sztem a szakdolira a leg fájdalommentesebb a Word nevű írógép-monstrum. Az még lehet, hogy a problémádat is meg tudja oldani.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#100) pilóta válasza Dexter68 (#99) üzenetére


pilóta
nagyúr

Jaja. Aztat naggyon tudja a word, hogy a képeket táncoltatja :D

Aki él és nem boldog, az téved!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.