Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Met válasza Dexter68 (#500) üzenetére


Met
nagyúr

Emlékszel azokra az eps-ekre? Múltkor megint jött pár, pdf-ként is, gondoltam kipróbálom a Scitex-el görbésíteni, abban is ugyan úgy benne van az alsó réteg :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#502) jasszer válasza Dexter68 (#500) üzenetére


jasszer
senior tag

Ehh, köszi. Hát erre is rájöhettem volna magamtól...

Még vmi eszembejutott: van vmi konverter ami különféle vektoros cuccokat *.cdr/*.ai-ba át tud pakolni? Csak konvertálgatni fölöslegesnek érzem az Illustratort, időm meg nincs megtanulni azt használni...

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#503) Met válasza jasszer (#502) üzenetére


Met
nagyúr

Corel tud ai-ba exportálni, vagy mi a cél?

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#504) jasszer válasza Met (#503) üzenetére


jasszer
senior tag

Igen, meg többnyire olvasni is belőle, nekem épp az ellenkezője kellene: Corel-be berántani *.eps-t és egyéb vektorgrafikus formátumot.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#505) Met válasza jasszer (#504) üzenetére


Met
nagyúr

elég sok fajtát be tud importálni pl. eps-t egyenesen meg is nyitja

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#506) jasszer válasza Met (#505) üzenetére


jasszer
senior tag

:F

Nekem bitmap-et csinál belőle...

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#507) Dexter68 válasza jasszer (#506) üzenetére


Dexter68
addikt

A másik importot próbáld. Az Encapsulated PostScript bitmapot csinál (ill. asszem linkeli, de elég barom) a PostScript Interpreted viszont jóbarát :)
A corel viszont rosszbarát... feltéve, ha az eps tartalamaz gradienteket... és ellenőrizt a színeket is, mert corelke megbízhatatlan e téren. Én ezért szoktam le róla.

[Szerkesztve]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#508) jasszer válasza Dexter68 (#507) üzenetére


jasszer
senior tag

Nahh, lehalok. Importtal/áthúzással nem, de mezei open-nel frankón behozott most egy eps-t. Csak számomra nem logikus így, v... ? :)

Szerk.: a színnekkel már automatice óvatos vagyok, ha van kéznél akkor Pantone-skálából nyomatom.

[Szerkesztve]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#509) Dexter68 válasza jasszer (#508) üzenetére


Dexter68
addikt

Impotnál, áthúzásnál encapsulatedként kezeli. Ha importálsz, interpretedként kell, akkor ''értelmezi'' is.
A színkezeléssel az volt a bajom, hogy van egy beépített UCR/GCR szolgáltatása, ami rosszul működik és kikapcsolhatatlan. Tehát a Pantone-színeket is rosszul bontja. Ez főleg a sötétebb árnyalatoknál jelenik meg.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#510) Totiska válasza Certee (#1) üzenetére


Totiska
csendes tag

Fogd össze az egészet, aztán ''Bitmap'', ''Convert to Bitmap...'', így azonnal fotóvá alakul, és küldheted akárhová...
Üdv: Totis

(#511) Dexter68 válasza Totiska (#510) üzenetére


Dexter68
addikt

A megoldásod tök jó, csak kár, hogy nem két éve regisztráltál :DDD
De sebaj... Certee most letörölgetheti a két éve összekönnyezett billentyűjét és mégis lesz VW papírautója :DDD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#512) Met válasza Dexter68 (#509) üzenetére


Met
nagyúr

Nem próbáltad az X3-as Corelt? Állítólag javítottak a szinkezelésén. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#513) Dexter68 válasza Met (#512) üzenetére


Dexter68
addikt

A színkezelést lehet, hogy javították, de a program kezelését sztem totál elrontották. A 12-est még megnéztem, de pánikszerűen tértem vissza a 9-eshez. Amit muszáj, megcsinálom abban, aztán irány az illu. Nem szeretem a meglepiket. Nyomdaiparban drága mulatság. ;)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#514) pilóta


pilóta
nagyúr

Corel Photopaintban (12-es) hogy működik a stamp? Clone-nak hívja, de nem működik sehogy. Hiába mutatja, hogy honnan veszi a mintát, de nem csinál semmit. Valami trükkje van?
Photoshopban szokok ilyesmit csinálni, de amikor már bennevan corelben a kép, és csak egy maszatot kell kezelni, akkor kényelmesebb kettőt kattintani rajta, mint kiexportálni, aztán photoshopan megnyitni, elmenteni, beimportálni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#515) pilóta


pilóta
nagyúr

Használja valaki egyáltalán a Photoapaintet? :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#516) Met válasza pilóta (#515) üzenetére


Met
nagyúr

én nem :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#517) pilóta


pilóta
nagyúr

Ha valakinek van fenn a gépén, az kipróbálná, hogy nála működik-e?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#518) pilóta


pilóta
nagyúr

:O

Aki él és nem boldog, az téved!

(#519) Dexter68 válasza pilóta (#518) üzenetére


Dexter68
addikt

...most ménem jó neked a fotosopp? Én még nem találkoztam olyan emberrel, aki ezt télleg használta volna. De komolyan.

[Szerkesztve]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#520) pilóta válasza Dexter68 (#519) üzenetére


pilóta
nagyúr

De nagyon jó, írtam is, hogy azt használom inkább, de amikor mondjuk megvan a cucc corelben, benne a képpel, csillió reteggel a szövegek alatt, más objektumok fölött stb., akkor ha photoshopban akarnék egy fekete pöttyet kiszedni, akkor a következőt kell tennem: a képet kiexportálni, photoshopba betölteni, kiszedni a pöttyet, elmenteni, corelba beimportálni, betenni a megfelelő rétegbe. Ezzel szemben photopaintben: dupla katt a képen, pötty kiszed, photopaint bezár.

Szóval alapból minden ilyesmire photoshopot használok (nyilván ezért is kérdezek ebben a topicban a photopainttel kapcsolatban, és nem válaszolok :D), de néha egyszerűbb a photopainthez folyamodni.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#521) pilóta


pilóta
nagyúr

Próbálja ki valakíííííííííí :O

Aki él és nem boldog, az téved!

(#522) Dexter68 válasza pilóta (#521) üzenetére


Dexter68
addikt

Sorry, de hadd ne installáljam fel. A Draw-t is lájtosan rakom fel, az egyetlen cucc, amit engedélyezek neki, a barcode wizard.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#523) pilóta válasza Dexter68 (#522) üzenetére


pilóta
nagyúr

Csak emiatt ne tedd fel.
De hátha van itt más is, akinek már fennvan...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#524) Met válasza pilóta (#523) üzenetére


Met
nagyúr

a helpben nem nézted?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#525) pilóta válasza Met (#524) üzenetére


pilóta
nagyúr

A help annyit ír a szokásos rizsán kívül, amit csinálok, vagyis ctrl kattintás a mintavételezés helye, aztán azt a területet másolja oda, ahová kattintok. Pedig nem.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#526) pilóta


pilóta
nagyúr

Valakinek csak van egy Photopaint a gépén széles e hazában... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#527) pilóta


pilóta
nagyúr

UP :O

Aki él és nem boldog, az téved!

(#528) pilóta


pilóta
nagyúr

Naaaa. Ugyaaaaan. Léccilécci...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#529) Dexter68 válasza pilóta (#528) üzenetére


Dexter68
addikt

Némmegezt:
[link]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#530) pilóta válasza Dexter68 (#529) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszi!
Mindent úgy csinálok, ahogy írja, de nem működik. Az egyetlen különbség, amit látok, hogy ott, ahol a weblapon a ''small hard clone'' van,

[kép]

ott nálam annyi van, hogy ''custom clone'', és hiába nyitom le, nem lehet mást választani.
Lehet, hogy hibás a photopaintem? :F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#531) Met válasza pilóta (#530) üzenetére


Met
nagyúr

másik képpel próbáltad? photopaint is rétegeket kezel? az a réteg aktív amit módosítani akarsz?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#532) pilóta válasza Met (#531) üzenetére


pilóta
nagyúr

Bármilyen képpel. Nincsenek rétegek.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#533) pilóta


pilóta
nagyúr

Valaki kipróbálná, hogy neki megy-e?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#534) Met válasza pilóta (#533) üzenetére


Met
nagyúr

szerintem telepítsd újra

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#535) pilóta válasza Met (#534) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát lehet hogy az lesz. De azért örülnék, ha valaki akinek fenn van a gépén kipróbálná, mert ha ez a 12-es hibája, akkor hiába telepítek...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#536) Met válasza pilóta (#535) üzenetére


Met
nagyúr

mire itt valaki válaszol neked addigra 5x újra telepíted ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#537) pilóta válasza Met (#536) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát ja. Pörög a topic :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#538) Dexter68 válasza pilóta (#537) üzenetére


Dexter68
addikt

Halkan jegyzem meg hogy ez egy CorelDraw topic. Lehet, ha nyitnál egy Photopaint topicot, észrevenné az is, aki használ ilyet, de nem bámészkodik itt, mert a Draw nem érdekli.
Én hiába nézegetem, hogy kinek tudok segíteni, csak a Draw-hoz értek – történelmi okokból. Ma már alig használom ezt is.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#539) pilóta válasza Dexter68 (#538) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szvsz photopaintje annak van, akinek drawja is van, mert ezek együtt járnak. Nem is lehet külön photopaintet venni. Szóval jó ez a topic :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#540) pilóta


pilóta
nagyúr

Nemadom fel, míg egydarabban látsz... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#541) ssolitude


ssolitude
őstag

Tegyük fel, szabadkézzel(vagy bárhogy) rajzolok egy objektumot. A kezdő és végpontok összezárnak, gyakorlatilag egy görbének számít.Ezen a görbén egy tetszőleges ponthoz hogyan tudok(egyáltalán lehet-e?) hozzáforrasztani még egy, vagy akár több végpontot, úgy , hogy azokat együtt lehessen mozgatni.
(Lehet, hogy egy kicsit ködös, ha nem érthető, akkor inkább csinálok képet.)

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#542) pilóta válasza ssolitude (#541) üzenetére


pilóta
nagyúr

Igen, lehet. Kijelölöd mind a két görbét, kombájnolod :D (ctrl-L), majd a shape tool-lal (F10) összeilleszted, ahol kell.

Cserébe viszont biztos van photopainted, megnéznéd, hogy működik-e a clone? (fentebb részletezve a probléma...)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#543) ssolitude válasza pilóta (#542) üzenetére


ssolitude
őstag

Köszi a segítséget.
Sajna nem használom a PhotoPaint-et.
[kép]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#544) jasszer


jasszer
senior tag

Tudja vki h honnan lehet Pantone-skálát szerezni?

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#545) Dexter68 válasza jasszer (#544) üzenetére


Dexter68
addikt

Én pl. a Panton-nál vettem majd` 30 ezerért. De a szoftver.hu is forgalmazza.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#546) jasszer válasza Dexter68 (#545) üzenetére


jasszer
senior tag

Köszi. Sejtem h nem lesz olcsó buli, de hogy ennyire... :(

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#547) Met válasza jasszer (#546) üzenetére


Met
nagyúr

Általában olyan veszi meg aki sokat sok pénzért dolgozik vele. Jó esetben 4-5 munka után visszahozza az árát :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#548) jasszer válasza Met (#547) üzenetére


jasszer
senior tag

Persze, érthető. Nyilván nem az anyagát kell megfizetni és nincs is konkurencia feltehetően. Nekem csak közelítőleg lenne szükségem az árnyalatokra, ugyanis a skála alapján kevernek festékanyagot, az meg messze van a tökéletes színhűségtől. Valszeg elmegyek a volt munkahelyemre, bekalibrálom a gépet pöccre és nyomtatok egyet. A semminél még az is jobb.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#549) pilóta válasza jasszer (#548) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát azért a skála elég közel van a tökéletes színhűséghez :D
A árba meg gondolj bele: mennyiért vállalnál egy több mint 200 oldalas, oldalanként 14 színnel nyomott kiadványt, aminek ráadásul minden oldalán másik 14 szín van? :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#550) pilóta válasza pilóta (#549) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na jó, csak 11, mert az egyik oldal CMYK :D

Aki él és nem boldog, az téved!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.