Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) dunio válasza Dexter68 (#750) üzenetére


dunio
csendes tag

Nagyon köszi Dexter, a jobb és balegérrel variálva sikerült a dolog!!!

(#752) beniman


beniman
csendes tag

Tudna segíteni valaki, hogy a corelből, virtuális postscript-nyomtatóval (Linotronic) készült *.ps vagy *.prn file-okat miben lehet megnézni? (Rippelni)
Az ingyenes Ghostview nem működik, valami hibaüzenetet küld.

beniman

(#753) Dexter68 válasza beniman (#752) üzenetére


Dexter68
addikt

Acrobat Distillerrel lehet belőle pdf-et csinálni, és azt már lehet nézegetni.
Illetve bizonyos korlátokkal Corelke is visszaolvassa eps-ként.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#754) beniman válasza Dexter68 (#753) üzenetére


beniman
csendes tag

A distillerrel sem megy. Pedig amúgy jók a fájlok, nyomdából jól jön ki az anyag. A múltkor volt először egy bosszantó hiba, amiatt szeretnék belenézni.

beniman

(#755) Dexter68 válasza beniman (#754) üzenetére


Dexter68
addikt

Distiller mit mond, ménem? Neki kéne, mert erre való. Esetleg, ha .prn, akkor nevezd át .ps-re... sose lehet tudni.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#756) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Sziasztok!

Eddig CorelDraw-val nem igen dolgoztam, viszont most egy-két grafikát el kéne készítenem. A grafika megvan, csak Flashbe. Hogy tudnám a Flash alatt készített rajzokat a Corelbe importálni?

Előre is köszi a segítséget :K

(#757) Dexter68 válasza Cartman002 (#756) üzenetére


Dexter68
addikt

Meg kéne nézni, hogy a Flash milyen vektoros kimeneti formátumot támogat. (esetleg *.ai; *.eps) Ha a Flash-sel nem tudod széjjelszedni, akkor ajánlom a Sothink Flash Decompilert

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#758) beniman válasza Dexter68 (#755) üzenetére


beniman
csendes tag

A distiller azt monnya:

%%[ Warning: PostScript error. No PDF file produced. ] %%
Distill Time: 0 seconds (00:00:00)
**** End of Job ****

de a postscript nem hibás, mert olyannal is próbáltam ami réges-rég kijött a nyomdából és próbáltam prn-ként, ps-ként (ezt a verziót is felajánlja a corel).
Esetleg megpróbálnád, hogy neked működik-e, mármint corelből? Vagy csak az én készülékemben van a hiba?

Előre is köszi

beniman

(#759) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok!
Egy ideje dolgozom Corel X3 HU-val, Acer Aspire 5920G notebookon. Vista Home Premium 32 bit.
Amikor nagyobb dokumentumokat nyitok, vagy mentek, akkor azt írja: "nem válaszol" (felül)
A legutóbbi az 315 MB, előtte 378 MB volt. Néha ki is fehéredik a kép. Nem fagy le, semmi gáz, de idegesítő kissé.
Nem vagyok profi benne, csak csinálgatom, így ha lehet ne szakmai nyelven, vagy informatikus kifelyezéseket használjatok!
Nagyon szépen köszönöm előre is!
:R

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#760) beniman válasza TigerCat (#759) üzenetére


beniman
csendes tag

Szia TigerCat,
ekkora méretű fájlokat biztosan nem tud kezelni a corel. Szerintem senki sem dolgozik ilyen méretűekkel ezen a programon. Gondolom jócsomó nagyméretű kép van benne, mástól nem lehet ilyen nagy. Ha így van, akkor a képek felbontását le kell csökkenteni olyanra ami a szükséges minimális pixelszám. Ez talán nem iformatikus szakkifejezés.

beniman

(#761) Dexter68 válasza TigerCat (#759) üzenetére


Dexter68
addikt

Jó lenne tudni, hogy mitől ekkorák a fájlok. Beágyazott képek vannak benne vagy esetleg rengeteg görbévé konvertált szöveg, illetve nagyon sok görbe...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#762) TigerCat válasza beniman (#760) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szia!
Köszi a választ, elég egyértelmű. Sajnos azonban nyomdai munka készül vele, aminél nagy méretű képek kellenek. (ezek készülnek)
A kiadvány A/2 méretű. Van más ötlet esetleg? Soha nem tanultam, csak nekem jutott...
Milyen hasonló progival leehetne megoldani, ami könnyeben lekezeli?
Szeretem a Corelt, nem szívesen váltanék...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#763) Dexter68 válasza TigerCat (#762) üzenetére


Dexter68
addikt

Az ilyet igazán nem grafikus programmal kéne csinálni, hanem kiadványszerkesztővel. pl. QuarkXpress vagy InDesign. Ezek nem teszik a file részévé a képet, csak hivatkoznak rá, így aztán könnyen kezelhető az egész kiadvány. Ez komoly váltás, tudom, mert én is így kezdtem. :) 15 éve :DDD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#764) hakrisz


hakrisz
csendes tag

Sziasztok!

Extrán gyors segítségre lenne szükségem, eltünt a corel9 cd-m tehát a progit le kellenne töltenem valahonnan, tud valaki segíteni??

Nagyon sürgős lenne, mert dolgozom kell!!!!

Teljes kétségbeesés........ :)

(#765) hakrisz


hakrisz
csendes tag

Honnan tudok corel9-et letölteni?????

Please, help me!!!!!!!!!

:F

(#766) Dexter68 válasza hakrisz (#765) üzenetére


Dexter68
addikt

11-es itt.
9-esre nincs sok esély, de bogarássz ezek közt, hátha mégis van valami

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#767) beniman válasza TigerCat (#762) üzenetére


beniman
csendes tag

Azt nem értem, hogyan lesz neked egy A/2 oldal 320 Mb, amikor az 250 dpi esetén 32 bites TIF file-ként is csak 80 mega körül van.. Szerintem te a képek fizikai méretét nézed, és a felbontást nem, de mindegy
Corelben a képek importálásakor kapcsold be a "link bitmap externally"-t, és akkor csak a nyomtatáskor fog betöltődni a teljes kép, addig egy kisfelbontású előképpel dolgozhatsz.

beniman

(#768) VectorworksH válasza TigerCat (#762) üzenetére


VectorworksH
tag

Ha szükséged van külsős emberre, nagyon szívesen vállalom. Közel 10 éves reklámügynökségi gyakorlattal, Quark-Illustartor-Photoshop ismerettel. És persze fehéremberi áron. Ha esetleg meg melót tudsz, arról külön beszéljünk, te is jól jársz..:)

Grafikai tervezest vallalok! Kivitelezes is megoldhato! behance.net/vectorworkshun

(#769) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Köszi a segítséget!

Nagyon jó kis fórum ez, igazán gyorsak a reagálások!

1. Dexter - Köszi a tippet, sajnos ez nem igazán járható út, pláne, hogy most gondolkodom az Ubuntura áttérést. Ott a 9-es változattal állítólag menni fog. Ha van ötlet Ubuntu alatti grafikai programhoz, akkor azt szívesen várom! Amúgy soha nem tanultam, csak csinálom. Közben alakul minden... Ha most még egy másik progit meg kellene tanulnom, biztosan nem lennék boldog! Köszönöm a segítséget! :)

2. Beniman - Nekem a teljes anyag van 1 dokumentumban. 2 külső és a belső oldalak. Így lett 320 MB a mérete. Amit ajánlottál, azt kipróbálom a következő munkámnál! Nagyon köszi az ötletet! :R

3. VectorworksH - Tetszik az ajánlatod, de az ár meglehetősen sarkallatos pont! Illetve az is számít, hogy milyen távolságra vagyunk egymástól, mivel fotózás is van, amit szintén én csinálok. De biztosan megoldható lenne ez is, esetleg ez marad nálam és küldöm FTP-n ami kell... Szóval, lécci mondj egy árat, amiért elvállalod az anyag nyomdai előkészítését, milyen formában képzeled a munkát! Lécci az e-mail címemre küldd a választ! Köszi! :)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#770) Dexter68 válasza TigerCat (#769) üzenetére


Dexter68
addikt

Hát... ahogy gondolod. Vannak alternatívák, asszem, a Scribus talán megy linuxon, de jelenleg a DTP Win és Mac alatt működik normálisan, bejáratottan, minden egyéb elég szivatós, inkompatibilis és bizonytalan a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#771) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni CorelDraw-ban!

Egy 10,2 x 2,6 cm-es téglalap közepébe kellene beírni azt, hogy Tullius', SWGothe betütípussal, 36-os méretben, a "Tulliu" szakaszra pedig egy 14,5 pontos betűközt tenni.

Egy üveg sört fel tudok ajánlani annak, aki ez megcsinálja. Egy gravírozási művelethez kell, ilyen formában kéri a cég a "grafikát", de én még nem is láttam Corelt. :(
Azt mondták, az a lényeg, hogy Corel-ben legyen, s vektoros legyen...

Word-ben készen van, a dokumentumot és a betütípust természetesen el tudom küldeni. Kérem, aki tud, segítsen! :R

[ Szerkesztve ]

(#772) Met válasza #72042496 (#771) üzenetére


Met
nagyúr

küld át mailben
de vektoros formátum, eps, plt, ai, dwg, dxf, de pdf-ből is meg lehet oldani

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#773) #72042496 válasza Met (#772) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elküldtem! :R

(#774) #72042496 válasza Met (#772) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszönöm Mester, igazán gyors volt! :R

A válasz e-mailben elég szerencsétlenül fogalmaztam. (Késő van már...) Tehát a plexi vastagsága 12 mm, s ezt a feliratot szeretném belegravíroztatni, a lehető legszebben (lézerrel), lehetőség szerint gömbölyded betűkkel. Ezt elvállalod-e, s ha igen, mennyiért? :B

A plexit méretre vágva jövő héten oda is tudnám adni. :R

[ Szerkesztve ]

(#775) dany27


dany27
őstag

hi

egy kis segítségre lenne szükségem!
Alkottam egy névjegy kártyát(szabványos 90X50)
De nem tudom hogy hogyan kell azt elérni h rápakoljon annyit egy A4es lapra amennyi ráfér!
Egyik ismerősöm nagy spíler benne és ő mondta h csináljam meg egy 90X50es lapon majda nyomtatási képnél kell valami buherálni csak szóban mondta el és nem jó jegyeztem meg!

Előre is köszi!

(#776) Met válasza dany27 (#775) üzenetére


Met
nagyúr

Autómatikusan nem tudom, hogy tudja megcsinálni.
Manuálisan szoktam klónozni vagy simán ctrl+c ctrl+v. Aztán szépen egymás mellé illeszteni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#777) dany27 válasza Met (#776) üzenetére


dany27
őstag

hi

már megvan be mész a nyomtatási képbe ott és akilövési formát választod és akko tod fen cseszegetni h mennyi legyen egy sorba ésmenyni egy oszlopba....

(#778) Dexter68 válasza Met (#776) üzenetére


Dexter68
addikt

Én úgy termeltem még a 7-essel és a 9-essel utoljára, hogy Alt-F7-ttel állítottam pont egy névjegynyivel a pozíciót és copyzva raktam odébb. Aztán Ctrl-D-vel ismételgettem az odébbrakást.
Mert anno pl. nem tudott olyat a printeléskor-klónozásnál, hogy vágójeleket is pakolgasson, így azt is nekem kellett gyalog. Persze csak egyszer kellett megcsinálni a vágójeles megoldást, utána csak abból a fájlból lenyúlva lehetett melózni vele. De azóta leszoktam corelkéről (és teljes az életem :DDD ).

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#779) bapisti


bapisti
csendes tag

Sziasztok
Régi Corel felhasználó vagyok, de most egy olyan problémával találkoztam, amit nem tudom hogy oldjak meg.
Corel X3-t használok, és több oldalas dokumentumnál ha az egyik oldalon csinálok valamit, akkor az megjelenik a többi oldalon is, amire egyáltalán nincs szükségem. Korábbi verziókkal nem volt ilyen gondom.
Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#780) pilóta válasza bapisti (#779) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az ojjektumkezelőt keresd meg a dokkolóknál, és ott a rétegekkel kell játszani.

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#781) Dexter68 válasza bapisti (#779) üzenetére


Dexter68
addikt

Biztos valahogy Master layerré tetted az aktuális layert. Ezt kell mexüntetni.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#782) doroti


doroti
csendes tag

Sziasztok!

Corel X3-at használok, és a következő problémában kérem segítségeteket.
A segédvonalaknál, ha megpróbálom a koordinátáit pontosan beállítani, beírom pl.: 5 mm, olyankor nem a megadott helyre rakja át a segédvonalat, hanem a már meglévő koordinátájához adja hozzá az 5 mm-t! Ez szörnyű, nem lehet segédvonalak nélkül dolgozni, számolgatni pedig, ááá... segítsetek!

Doroti

(#783) bapisti válasza bapisti (#779) üzenetére


bapisti
csendes tag

Kipróbálom majd azt is amit javasoltatok, de közben részben megoldódott.
Amit csinálni akarok az egy 3m hosszú "banner" többféle variációban (ezért kellett volna a több oldal). És persze a papírméretet A4-re állítottam, merthogy arra lesz nyomtatva. Ami nem fért rá a papírra, az jelent meg minden oldalon. Átállítottam a papírt 3m-re és megszűnt a problémám.
Köszönöm a gyors válaszotokat!
Pisti

(#784) Met válasza bapisti (#783) üzenetére


Met
nagyúr

igen, csak azt viszi át a többi oldalra, ami a lap mellett van

Klónozás: én klónozok és előre beállított koordinációs értékekkel helyezem egymás mellé őket, vágó jel nem nagyon kell mert gép vágja össze

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#785) beniman válasza Met (#784) üzenetére


beniman
csendes tag

Régen én is a klónozást csináltam de sokkal egyszerűbb és tisztább megoldás (főleg hosszabb távon, későbi megrendelések, stb.) a méretre állított papír (pl.50x90 mm) és printeléskor megadni az oszlopok és sorok számát. Főleg, mert a vágójelekkel nem kell szarakodni, kifutónál is tök profin felrakja. Ha meg sok fajta a névjegy, akkor még jobban könnyíti a dolgot.

beniman

(#786) Met válasza beniman (#785) üzenetére


Met
nagyúr

Na, kipróbáltam, tényleg jó, csak a függőleges vonalakhoz nem rakott vágójelet.
Így nem kell tökölni a klónozással és az egymásmellé rakosgatással.
Módosítani a klónozottat is lehet csak annak az a baja, hogy a pozición nem változtathatok csak formázni lehet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#787) ByB


ByB
addikt

SOS HELP >> A létrehozott tárgyat ha mozgatom, egyfolytában duplikálja, még sosem találkoztam ilyennel! Ötletek? Nagyon kellene dolgoznom... :(

ui.: Magától megjavult! :F

[ Szerkesztve ]

(#788) csaba1029


csaba1029
csendes tag

Sziasztok!

Látom megindult az élet a corel témában is.

Lenne is egy kérdésem: épp kártyanaptárakat csinálok corelkében, amelyek majd mennek egy B2-es ívre. Ezzel semmi gondom nincs, de kaptam most egy külsős anyagot, amit indi cs3-ban löttek ki pdf-be, jelekkel, skálával stb. Megpróbáltam behúzni a corelbe, eredmény egy színes téglalap (azt hiszem). Utána hirtelen felindulásból az acrobathoz nyúltam, hogy újra pdf-et csináljak belőle (gondoltam én kis naív hátha úgy). Corelbe importáláskor egyszer hibás volt a fájl, máskor (más beállítással) betöltötte de a szöveget szövegként és természetesen olyan betűm nincs.

Most én vagyok a béna, vagy én vagyok a béna???

Nem igazán szoktam használni az acrobatot, meg a pdf-et sem.

Előre is köszönöm!

Ha az élet citromot adott, kérj hozzá Tequilát is!

(#789) Dexter68 válasza csaba1029 (#788) üzenetére


Dexter68
addikt

Sajna a Corel a béna. De miért kell a pdf-et Corelbe behúzni?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#790) csaba1029 válasza Dexter68 (#789) üzenetére


csaba1029
csendes tag

Ezt lehetne ici-picit bővebben? :)

Ha az élet citromot adott, kérj hozzá Tequilát is!

(#791) Met válasza csaba1029 (#788) üzenetére


Met
nagyúr

Jaja, a Corel béna.
Kaptam egy tiff-et amit sehogy se tudtam behívni Corelbe, PSCS3 és Illu se nyitotta meg (utóbbi 2 portablecucc).
Az a baj (szerintem), hogy amikor elmentik akkor nem butítják le olyan szintre amit a Corel már ismer. Találkoztam ilyen ai, eps, pdf fileokkal.
Néha azon gondolkozok, hogy mire jó egyáltalán a Corel :)

Ha ilyen pdfel találkozok akkor legvégső esetben acrobatból kimásolom és úgy illesztem be képként a Corelbe, aztán majd kiderül milyen lesz a minősége.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#792) beniman válasza Met (#791) üzenetére


beniman
csendes tag

Úgy látom, kezdünk átmenni Corel-csesztetős fórumba, na, akkor én leszek az ördög ügyvédje:
Miért baj az, ha a Corel nem nyitja meg azokat a fájlokat, amiket más program se tud?
És még valami, a baromi sok hibája és bénasága mellet a corelt nem véletlenül használjuk, hanem azért, mert sokoldalú. (Talán a legnagyobb hibája, hogy túlságosan is az.)
Egyébként valaki importált már be mondjuk illustratorba corelből készült pdf-et, úgy hogy nem voltak meg a fontok?

beniman

(#793) jasszer


jasszer
senior tag

Nagyon off, de nem találtam idevágó topikot:

Mennyi idő míg az ember (közel a nulláról) alkalmazható (főállású) DTP-ssé/nyomdai előkészítővé/mittudomain válik? Netes tutorialokkal célszerű fejlődni, vagy érdemes egyből vmi tanfolyással kezdeni? Mennyit keres (-tól -ig) egy ilyen munkakörben dolgozó? Minden kicsit is idevágó info érdekelne. :)

[ Szerkesztve ]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#794) Dexter68 válasza beniman (#792) üzenetére


Dexter68
addikt

Nem véletlen csesztetem.
Én a Corelen „nőttem fel”. Az első windowsos változaton (asszem v1.2) tanultam. Azóta eltelt kb. 16 év. Iszonyú sokat dolgoztam vele, rengeteg hülyeségét megtapasztaltam. A legbosszantóbbak azok voltak, amiket nem lehetett kikerülni. Az illesztési, pozicionálási pontatlanságait még némi utómunkával lehetett javítgatni, de a kikapcsolhatatlan UCR/GCR metódusa, ami hibásan dolgozott és rémes színeket állított elő, amiknek semmi közük nem volt az általam beállítotakhoz, na az nálam kiverte a biztosítékot. Ráadásul bármilyen képet importáltam, azt szépen RGB-vé alakítva tette a magáévá és nem sikerült kétszer ugyanúgy színrebontania. A szövegboxok tartalmát is állandóan újraszámolgatta, tehát ha beraktam egy karikát, hogy körbefolyassa, aztán kivettem nem ugyanazt az eredményt kaptam, mint berakás előtt. A gradienteket felbontotta (bontja?) körökre,
Úgyhogy úgy alakult, hogy a munkamenet a következő volt: corelkében rajzoltam, hiszen szerettem és kényelmes volt, aztán az exportált eps-t illustratorban átszíneztem, és a szövegeket quarkban tettem fel. Ez a 7-es corelig volt így, aztán szépen lassan leszoktam róla. Biztos a hibák nagy része javításra került azóta, de már mindegy is.
De pl. egy sima illustrator eps-t, amiben gradientek vannak, még mindig nem képes korrekten importálni. A gradienteket garantáltan elb*ssza.
Az, hogy nem nyitja meg a pdf-et egészen addig nem baj, amíg a kedves felhasználó nem akarja megnyitni a pdf-et. Alapvetően ha az ember ismeri a program korlátait (nem hiszi el azt, amit a marketing-osztál a dobozra írt), és elviseli azokat akkor jól lehet használni. De nem szabad sokat várni tőle.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#795) csaba1029


csaba1029
csendes tag

Igazából én Dexternek nem értettem azt a kérdését, hogy miért kell bevinni corelbe a cuccot.

Elviekben ezt úgy kellene csinálni, hogy ahány k.naptár annyi fül és ps íráskor beállítani a kilövést (miből, mennyit, hova). Ehhez viszont a pdf fájlt is valahogy meg kellene mutatni a corelnek, nem? Vagy létezik erre vmi külső hivatkozás?

Ha az élet citromot adott, kérj hozzá Tequilát is!

(#796) Dexter68 válasza jasszer (#793) üzenetére


Dexter68
addikt

Korrekt válasz a kérdéseidre: az attól függ. :)
Mennyire vagy tehetséges, mennyire fogékony... Ismerek olyat, akinek elmondtam valamit és tudta, és olyat is, aki 10 éve nyomul a szakmában és nem tud sz*rt sem. Ismerek olyat, aki sokat tud és keveset keres, és olyat is, aki nem tud sz*rt sem és sokat.
Itt van pl. egy fizetéses beszélgetés.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#797) Dexter68 válasza csaba1029 (#795) üzenetére


Dexter68
addikt

Na de ha nem tudod importálni a pdf-et Corelbe, akkor ne importáld. Akkor el kéne felejteni azt, hogy a kedves ügyfélnek azt mondjátok, hogy küldjön pdf-et. Kérjél cdr-t vagy jpg-t - tiffet 600 dpi-s felbontással. Vagy generáld le Te a pdf-ből. Ha már Corelkéből kell levilágítani feltétlenül.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#798) csaba1029 válasza Dexter68 (#797) üzenetére


csaba1029
csendes tag

Azt hittem másra gondolsz!

Nem én mondtam! Ezt kaptam! :) Olyan könnyen azért nem szoktam feladni, hogy ha valami nem megy elsőre, akkor az nem is jó.
Egyébként közben rájöttem, hogy nem is voltam béna, jó volt az acrobatos elgondolásom, csak nincs olyan plug-inem, ami legörbézi a betűt. --> Vissza a feladónak!

Ha az élet citromot adott, kérj hozzá Tequilát is!

(#799) jasszer válasza Dexter68 (#796) üzenetére


jasszer
senior tag

Köszi, átolvasom. És a szakmai része, h hogyan érdemes belecsapni?

[ Szerkesztve ]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#800) beniman válasza csaba1029 (#798) üzenetére


beniman
csendes tag

Csaba, nem tudod elkérni a fontot is a pdf mellé?

beniman

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.