Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) csaba1029 válasza beniman (#800) üzenetére


csaba1029
csendes tag

Már szóltam nekik. Remélem még ebben az életemben megkapom!

Ha az élet citromot adott, kérj hozzá Tequilát is!

(#802) Met válasza csaba1029 (#801) üzenetére


Met
nagyúr

ha esetleg megmondod milyen fontot kér talán megvan valakinek

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#803) csaba1029 válasza Met (#802) üzenetére


csaba1029
csendes tag

Közben megoldottam. A panelen "hieroglifákkal" kezdte a fontok nevét, ezért nem ismerte fel. Behelyettesítve az enyémmel szinte ua. lett.

Láttam már a corelkének néhány idegesítő hülyeségét, de amit most művelt az már lenyűgözött. Mostanában azzal próbál az agyambra menni, hogy a lap szélein kívűl lévő objektumokat egyszerűen nem hajlandó exportálni. Nyomtatásnál is csak a lapon belüli részeket nyomja ki. Feltételezem az új telepítés sok mindent megoldana, de hátha találkozott már ezzel valaki.

Ha az élet citromot adott, kérj hozzá Tequilát is!

(#804) Met válasza csaba1029 (#803) üzenetére


Met
nagyúr

Mostanában azzal próbál az agyambra menni, hogy a lap szélein kívűl lévő objektumokat egyszerűen nem hajlandó exportálni.

Ezzel már én is találkoztam, de nem tudom, hogy miért csinálja.
Az szerintem természetes, hogy azt nem nyomtatja ami a lapon kívül van, nem kapnál hülyét ha egyszercsak mégis megtenné ?:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#805) csaba1029 válasza Met (#804) üzenetére


csaba1029
csendes tag

Nah, ja! A4 méret esetén!

A szitu a következő volt:
Névjegy méret, amit A4 papírra szándékoztam kinyomni. Ugye, élből középre rakja be ... Fő a takaréskosság! :) Gondoltam feljebb húzom (nyomtatási képben) és érdekes módon a névjegy méreten kívüli dolgok egyszer csak képzeletbeli dolgokká váltak. Utána visszaléptem és a cuccot félig lehúztam a névjegy méretről, utána megint nyomtatási kép és a látvány ... Ahol a vágásnak kellene lenni, ott le is vágta a kieső részeket. Na, erre varjunk gombot! :)
Mielőtt ezt megírtam kipróbáltam mégegyszer (nehogy teljesen hülyévé váljak) és most meg nyomtatási képben jó volt. X akta?! :)

Ha az élet citromot adott, kérj hozzá Tequilát is!

(#806) Met válasza csaba1029 (#805) üzenetére


Met
nagyúr

Nem X akta :)
Néha "meghülyül" és újra kell indítani

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#807) csaba1029 válasza Met (#806) üzenetére


csaba1029
csendes tag

Igen, erre a "meghülyülésre" gondoltam én is és el is fogadom. Habár 1-2 éve használom már, de eddig ilyet nem tapasztalta, csak az utóbbi hetekben. Front érzékeny lenne?! :)

Viszont egy másik kérdés, ami most jutott eszembe:
Még régebben futottam bele abba, hogy kiadvány kész, szöveg ctrl+Q, aztán ps levilágításra és rippeléskor... véletlenszerűen az "o" vagy a "p" hasa teli. Van egy sejtésem, hogy miért lehet, de igazából kielégítő választ még erre nem kaptam. Remélem itt megvilágosodok! :)

Ha az élet citromot adott, kérj hozzá Tequilát is!

(#808) Met válasza csaba1029 (#807) üzenetére


Met
nagyúr

Ebben talán Dexter tud segíteni. Én még sose találkoztam ilyennel. max ha ctrl+q után nyomok egy ctrl+k-t is :DDD
Csak arra tudok gondolni, hogy a font hibája, de ha nem mindíg ugyan annál a fajtánál csinálja akkor passz :)
Viszont nekem meg az lenne a bajom, hogy néha duplán kattintok az eszköztár gombja mellé, ilyenkor kis "dock" lesz az az eszköztár rész, nem lehet valahogy le lockolni? Kerestem de nem találtam ilyen lehetőságet.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#809) beniman válasza csaba1029 (#805) üzenetére


beniman
csendes tag

Megint kell egy kicsit védenem a Corelt, mert most a program hiányos ismerete miatt van hőzöngés. Mármint, hogy a lapon kívüli dolgok.
Nyissátok meg és használjátok a Layer managert!
A lapon kívüli dolgokat alapból a Desktop layer-re rakja, ami gyárilag nem-nyomtatandóra van beállítva. (amúgy azt is be lehet kapcsolni, ugyanúgy mint a guideline-ok]nyomtatását, vagy láthatóságát). Ez azért van, mert így egy többoldalas doksiban ki lehet pakolni cuccokat a desktopra (lapon kívülre), amit aztán minden oldalon el lehet érni. Aztán, ha behúzza az ember valamelyik oldalra, akkor vissza kerül az aktív layerre, alapban a Layer1-re. A Layerek láthatóságát, nyomtathatóságát, egymás feletti-allattiságát lehet állítgatni, a color override-al pedig egy tetszőleges színnel mutat mindent, ami azon a layeren van. Saját layereket, saqját nevekkel és beállításokkal lehet csinálni.
A corelnek ez az egyik legjobban megoldott része, ezt legalább ne szídjuk

Bocs attól, akinek ez egyértelmű, de van akinek nem.
halihó

beniman

(#810) csaba1029 válasza Met (#808) üzenetére


csaba1029
csendes tag

Nem nyomtam utána ctrl+k-t és mégis sikerült! ... Szűz kéz! :) (ez még az első nyomdai cuccaim közt volt). Hiba sztem mindenképpen a ps írás körül van. Ha jó a sejtésem, ilyenkor a level 1-nek tól sok a csomópont.

Az eszköztár problemódra szerintem megoldás lehet reggelente egy feles! Tuti jó a kézremegésre! :DD Engem, amúgy az kerget az őrületbe, amikor vmilyen eszközről, mondjuk kattintok a mozgatóra és nem vált át, DE az ikonon látszik, hogy érzékelte kattintást és mégse vált át. Baromi dühítő!!!

beniman:
Ezt gondolom nekem címezted. Valóban egész jó a leírásod, de erre nem adnék 5-öst! :)Egy elég lényeges dolog kimaradt ám ebből. És igazából nem is erről írtam.

Ha az élet citromot adott, kérj hozzá Tequilát is!

(#811) beniman válasza csaba1029 (#810) üzenetére


beniman
csendes tag

Akkor bocsesz, valamit nagyon félreérthettem.
Minden visszavonva.

beniman

(#812) Dexter68 válasza csaba1029 (#810) üzenetére


Dexter68
addikt

Bingó! A maximális levilágítható csomópont szám 1440. És a maximális objektumszám is ennyi.
Eszköztár problémákra a gyorsbillentyűk használatát javasolnám, bár olyan shortcutot még nem láttam, hogy „duplaklikk mellé” :)

Beniman: általában minden programmal kapcsolatos hőzöngés az ismeretek hiányából ered. Hiszen az a hiba, amiről tudunk, már nem hiba, hanem tulajdonság. :DDD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#813) Met válasza Dexter68 (#812) üzenetére


Met
nagyúr

A shortcutokat használom, furcsán is néztek rám amikor látták, ctrl+c, ctrl+v, ctrl+l stb. meg amikor a klónozást rátettem a ctrl+í-re, ők még ezeket menükből intézik.
Annak a boxnak mi a shortcutja ahova az objektum kívánt méretét tudom beírni/módosítani? :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#814) Dexter68 válasza Met (#813) üzenetére


Dexter68
addikt

Régen Ctrl-F11 volt a méretezés és Ctrl-F7 a pozicionálás.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#815) Met válasza Dexter68 (#814) üzenetére


Met
nagyúr

Most Ctrl-F11 karakter beszúrás, Alt-F7 a transzformálás
Jövőre tökölhetek a monitor és a Corel színbeállításával, nyomtattam ma barnát és baromira nem az jött ki a nyomtatóból aminek kellett volna :DDD
Már 2 melóhelyen is láttam kinyomtatva kis négyzeteket mindenféle szinnel, beleírva az RGB kódjával, ezt a Corel képes autómatikusan előállítani vagy manuálisan kell? (valahogy kétlem)

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#816) Dexter68 válasza Met (#815) üzenetére


Dexter68
addikt

Hűűűűű... tényleg! Nem Ctrl, hanem Alt. Sorry.
Nekem még Corelt sosem sikerült kalibrálni.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#817) Met válasza Dexter68 (#816) üzenetére


Met
nagyúr

Igazából csodát nem várok :)
Viszont van PS, majd azzal kell jól beállítani a színeket.
Sajnos magyar, kb. 50x mondtam, hogy angolt vegyenek mert az velem kibaszás ha magyar és milyet vettek? Adtak hozzá valami könyvet a színharmóniáról... :(((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#818) Dexter68 válasza Met (#817) üzenetére


Dexter68
addikt

...és úgy vették a magyart, hogy csak neked és csak Te használod? Én ráhúznám a fejükre a dobozt, az biztos. :W

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#819) Met válasza Dexter68 (#818) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, én "értek" hozzá. Mondtam, hogy nekik mindegy, hogy mit tanulnak meg (ha egyáltalán hozzányúlnak valaha) és semmi előny nincs abból ha magyar nyelvű. Ez egy baromi nagy fekete pontot jelentett a munkahelynek, lehet lassan odébb kellene állnom :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#820) vicus75


vicus75
csendes tag

Sziasztok,
Az lenne a gondom, hogy nincs tul nagy gyakorlatom Corel-ben.
X3-at hasznalok es adott egy kep (mondjuk egy allo embert abrazolo) amihez jegyzeteket kellene illeszteni nyilakkal, mondjuk olyanokat, hogy itt a feje, itt a laba, itt a keze stb...
A szoveg nem gond, de a nyilak igen mert nem egy egyenes nyilrol van szo hanem egy megtortrol. Nem akarom vonalakbol osszerakni a nyilakat. Valami otlet???

(#821) Dexter68 válasza vicus75 (#820) üzenetére


Dexter68
addikt

Van valahol egy párbeszédablak, ahol tudod a vonal tulajdonságait állítani. Itt van lehetőség nyílhegyek definiálására. (F12 - Arrows)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#822) tsyl válasza vicus75 (#820) üzenetére


tsyl
aktív tag

...megoldás lehet még, ha segítségül hívod a Clipart cd-n levő Arrow's könyvtárat, melyben rengeteg grafikus nyíl van. Ezt beillesztve tudod nyújtani, kisebbre venni..ahogy tetszik.
Egyszerű és fel is dobja a jegyzetet.

17 éve a PH-n....

(#823) Met válasza tsyl (#822) üzenetére


Met
nagyúr

feltéve ha van clipart cd ;]

esetleg egy nyilat megrajzolni és azt tükrözni, forgatni, nyújtani, hogy változatos legyen

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#824) tsyl válasza Met (#823) üzenetére


tsyl
aktív tag

..feltételeztem hogy díszdobozos verzió van...:)

17 éve a PH-n....

(#825) pilóta


pilóta
nagyúr

64 bites Vistán használ valaki X3-at? Megy rendesen?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#826) Met válasza pilóta (#825) üzenetére


Met
nagyúr

corel oldalán nem nézted mit írnak róla?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#827) pilóta válasza Met (#826) üzenetére


pilóta
nagyúr

De néztem, semmit...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#828) Met válasza pilóta (#827) üzenetére


Met
nagyúr

Gugli nem haverod? :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#829) pilóta válasza Met (#828) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát a 64 bitről itt se sokat ír, vagy mondgatjuk úgy, hogy semmit :D
Azért köszi.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#830) Met válasza pilóta (#829) üzenetére


Met
nagyúr

Lap allján a szöveg bekezdés 2 .sora
Ebből következik, hogy használható

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#831) pilóta válasza Met (#830) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszi. :R

Aki él és nem boldog, az téved!

(#832) Met válasza pilóta (#831) üzenetére


Met
nagyúr

Van már X4-es Corel, az tuti Vista Ready és szerintem 64-bites is:)

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#833) pilóta válasza Met (#832) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát kíváncsi leszek rá, hogy megoldották-e benne a fekvő lapok nyomtatását Creo rip-re. Csak akkor van esélyük, hogy megvegyem :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#834) pilóta válasza pilóta (#833) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na letöltöttem a trialt. Nem tud fekvő oldalt nyomni, úgyhogy felejtős. Majd az X5 :D
A design meg elég retró, az sem jön be...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#835) Met válasza pilóta (#834) üzenetére


Met
nagyúr

Fekvő oldalt nem tud nyomni?? Azt meg, hogy?
A design meg szerintem is fura, sőt, mondhatni randa
Azt írják: Modernized user interface:
The new, more intuitive user interface features redesigned icons, menus and control

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#836) pilóta válasza Met (#835) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem tudom miért, senki se tudja.
De csak CREO RIP-re nem tud, máshová igen.
A 12-vel semmi gond nem volt, de az X3-ban valamit átvariáltak a nyomatásnál, és azóta nem tud. Elég érdekes a probléma, mert más nyomtatóra tud, más programok tudnak a Creo-ra, csak X3+Creo kombináció nem megy :D
A Creo PPD-jét kell használni, és akkor tud, de az meg nem jegyzi meg a custom page méreteket, és hát persze én custom méretet használok :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#837) egmoncs


egmoncs
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy problémám Corel 12-ben: hiába állítom át a beviteli nyelvet magyarra, egy csomó betűtípusnál nem írja az ékezetes betűket. Még azoknál sem, amelyeket egy "magyar betűtípusok" cd-ről tettem fel.

Tudna valaki segíteni, hogy mit és hol állítsak be? Előre is köszi.

(#838) tsyl válasza egmoncs (#837) üzenetére


tsyl
aktív tag

hasonló problémám nekem is volt a 12-es verziónál, sőt van a 13-asnál is. Kényszer megoldásként karakterkódokat használok erre.

17 éve a PH-n....

(#839) Dexter68 válasza egmoncs (#837) üzenetére


Dexter68
addikt

Esetleg próbáljátok meg ezt hátha segít.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#840) egmoncs


egmoncs
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítségeket. Ki fogom próbálni - máris! :-)

(#841) egmoncs


egmoncs
csendes tag

Feltelepítettem. A betűtípusok egy részénél jó, másoknál nem. De legalább ez már fél megoldás. Mégegyszer köszönöm.

(#842) tsyl válasza egmoncs (#841) üzenetére


tsyl
aktív tag

Így van, ahogy írod...de már ez is valami:)

17 éve a PH-n....

(#843) egmoncs


egmoncs
csendes tag

Köszönöm az eddigi segítségeket. Jön az újabb kérdés. Corel 9-10-11-ben meg tudtam oldani, 12-ben már másképp megy:
Rajzolsz egy négyzetet vagy téglalapot. Hogy kerekíted le a sarkait?
(Ugye a korábbi verziókban egyszerűen kettőt rákattintottunk, és a sarkainál nagyobb háromszöggé alakult a kurzor és egyszerűen behúztuk, begömbölyítettük úgy, ahogy akartuk.)
Ez a 12-ben nem működik (legalábbis nálam nem). Tudja valaki hogy kell ezt csinálni az újabb verziókban?
Előre is köszi.

(#844) tsyl válasza egmoncs (#843) üzenetére


tsyl
aktív tag

X3-ban:
1 Megrajzoltad a téglalapot (négyzetet)
2. felül az alsó menüsorban (eredetileg) van 4 (a négyzet sarkait ábrázoló) jelölés
nevén nevezve: Rectangle Corner Roundness.
3. Itt van még egy kis lakat is, amit ha feloldasz, akkor a négy sarkot különbözőképpen is lehet állítani a számok növelésével vagy csökkentésével.

Vagy van még a Shape Tool a mutatónyíl ikon alatt. Erre kattintva kocka jelöli a sarkokat és hasonlóan a régi verziókhoz, arányosan lehet gömbölyíteni, alakítani.

[ Szerkesztve ]

17 éve a PH-n....

(#845) Met válasza tsyl (#844) üzenetére


Met
nagyúr

Ha nem négyzetből indulsz ki akkor torz lesz a lekerekítés.
Tehát ha négyzetet szeretnél akkor négyzet rajzoláskor tartsd lenyomva a Ctrl-t, így egyforma lesz a magasság és szélesség.
Ha lekerekített sarkú téglalap a végcél akkor rajzolj négyzetet a fenti módon, úgy, hogy a szélessége vagy magassága egyezik a kívánt téglalap méretével, kerekítsd le, konvertáld görbévé (Ctrl+q) és a shape tool-al húzd a kívánt méretre.
Görbésíteni azért kell mert különben torzul a kerekítés.
Én így szoktam csinálni mert nem találtam más módszert.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#846) Dexter68 válasza Met (#845) üzenetére


Dexter68
addikt

Régen úg működött, hogy az eredetileg rajzolt téglalap utólagos torzításának mértékében torzul a lekerekítés. Tehát ha rajzoltam mondjuk egy 90 × 50 -es téglalapot és nem torzítgattam tovább, akkor a kerekítés jó volt. Csak az ember ritkán találja el elsőre, hogy pont mekkora téglalapot kell rajzolni.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#847) Met válasza Dexter68 (#846) üzenetére


Met
nagyúr

LOL és tényleg működik.
De tényleg elég nehéz elsőre eltalálni, hogy mekkora kell, mondjuk segédvonalakkal könnyebb de az meg már macerás

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#848) egmoncs


egmoncs
csendes tag

És tényleg! Működik! Köszönöm!

(#849) pilóta


pilóta
nagyúr

Az mitől lehet, hogy a színek úgy jelennek meg, mintha RGB lenne, pedig CMYK. Tehát kitöltöm mondjuk zölddel az ojjektumot, ami 100% cyan és 100% yellow, de úgy néz ki, mintha 100% green lenne. De csak a megjelenítése a képernyőn, a nyomtatás jó. A paletta is a standard CMYK, de úgy néz ki, mint az RGB. Nem állítottam elvileg semmit sehová...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#850) Met válasza pilóta (#849) üzenetére


Met
nagyúr

A Color Management-ben nincs elállítodva a szinprofil? Esetleg a vga driverben?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.