Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Dexter68 válasza mdk01 (#278) üzenetére


Dexter68
addikt

Ilyenkor máskor: Ctrl - K (break apart)
Jóvan, látom elkéstem, de nem baj. :)

[Szerkesztve]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#302) Dexter68 válasza mdk01 (#296) üzenetére


Dexter68
addikt

elvben létezik hozzá meagyarítás, a gyakorlatban meg nem érdemes, mert minden leírás az angolt veszi alapul, sőt, aki télleg dolgozik vele és tudja a progit, az is az angolt fogja tudni, tehát, ha segítséget kérsz, senki nem fogja tudni, hogy miről van szó... Ugyanez a helyzet a photshoppal is...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#303) mdk01 válasza Dexter68 (#302) üzenetére


mdk01
addikt

MEg szerintem minden más nagyobb programba is az angol előnyösebb..de nem nekem kellene hanem főnökömnek aki egy fax de nem érdekel:).....szóval magyarosítást keresek neki.

köszi

MOD:#300ra tudsz vmi okosat mert eddig nem tudott senki sem segíteni....nem hiszem el hogy corel12nél járunk és erre még nemgondoltak..tök zavaró egykupacba az a rengeted segédvonal.

[Szerkesztve]

(#304) Dexter68 válasza mdk01 (#303) üzenetére


Dexter68
addikt

HÁt... az a baj, hogy effektív munkára már rég nem használom Corelkét, mert (párszor kifejtettem hátrébb) sokba kerül az a kár, amit a pontatlanságával okoz.
De. Ha jól emléxem, mintha lehetne a segédvonalakat layerenként külön kezelni. Tehát, szerintem próbáld meg egy layerre összeszedni azokat az objektumokat, segédvonalakat, amik zavarnak és tedd ideiglenesen láthatatlanná. (ha jól értem a problémádat...) Felmerül még a kérdés, hogy kell-e minden segédvonal?... Én pl. a fölöslegeseket simán törlöm. De van még olyan ötletem is, hogy csinálsz a fájlról egy másolatot, abból törölsz minden cuccot, ami zavar, megcsinálod az objektumod, aztán copy-paste és hurrá :D

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#305) mdk01 válasza Dexter68 (#304) üzenetére


mdk01
addikt

Igen ez a problémám ...köszi kipróbálom őket.:R





Más:
A ''corel magyarosáítása'' című kérdés még mindig él.Vki?

THX

(#306) mdk01 válasza mdk01 (#305) üzenetére


mdk01
addikt

Most rájöttem miért is jó még1 doogért a segédvonal
Mikor méretezed azt amit rajzoltál akkor lhet állítani hogy az objetumot, segédvonalat, vagy a rácsot vegye a kezdőpontnak.
Rácsot hülyeség, objektum nem pontos, marad a segédvonal.:)
Ezért is jó meghagyni őket pl......de lehet átkellene állnom CAD-re.:)

(#307) Pacák válasza Dexter68 (#304) üzenetére


Pacák
senior tag

Effektív munka..

Amikor kénytelen vagyok Corelből kivenni valamit, szembesülök vele, hogy csak pixeles eps -t tud exportálni. Egy vonalas program nem vonalas eps -t ment. :Y

Mától adobe illustrator formátumba mentem a cuccot. Onnan meg átteszem eps -be. Azt már megeszi minden: Freehand, Photshop, Quark, Illustrator meg még kismillió dolog. És erre csak ma jöttem rá, mikor kínomban elkezdtem tallózni az egyetlen példény corel draw -ban, ami megvan nálunk Mac -re. :DDD

Nálunk is szanaszét futnak a grafikusok, mikor kiderül, hogy egy ügyfél corelben küldi az anyagát. De már én is csak ős PC -s koromból emlékszem az alapjaira. :D

Nuclear launch detected

(#308) Dexter68 válasza Pacák (#307) üzenetére


Dexter68
addikt

Én is szanaszét futok, ha corelben kapok anyagot :DDD bár még mindig jobb, mint amikor internetről lehúzott 72 dpi-s gifeket betesznek egy word doksiba...
De a szanaszét futás általában attól van, hogy az, aki corelkében rak össze egy bármit, nincs tisztában a program valódi képességeivel, és benyalta a marketinget. Aztán meg csodálkozik, hogy a vetett árnyék miért néz ki úgy, ahogy. A többi ''zseniális'' effektről nem is szólva. Viszont illu.-ban nem tudom végigszkrollozni a betűtípusokat, hogy lássam is közben, bizonyos munkák esetében a csomópontszerkesztési szolgáltatások sokkal kényelmesebbek, mint illu.-ban. Csak ismerni kell a progit. És tudni, hogy honnantól illu.
Egyébként tud vektoros eps-t is, csak elk*rja a szineket, gradienteket. (sőt, én még nem is próbáltam a pixeles eps exportot...) Ugyanakkor valóban jobban jársz, ha ai. formátumban nyomod ki az anyagot. :)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#309) Dexter68 válasza mdk01 (#305) üzenetére


Dexter68
addikt

mél ment...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#310) Rickenstein válasza Pacák (#307) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Már csak, hogy én is offoljak egy kicsit. Adobe Illustrator formátumnál vigyázzál, mert ha nincsenek a betűk görbévé konvertálva, és ki vannak színezve, akkor függőlegesen ketté lesznek vágva. Nekérdezd miért.

[Szerkesztve]

PS C:\>_

(#311) Rickenstein válasza Pacák (#307) üzenetére


Rickenstein
senior tag

De irigyellek, hogy Mac-en dolgozhatsz. Nekem is vmi jó kis grafikusi munka kellene már.

PS C:\>_

(#312) Pacák


Pacák
senior tag

Emberek, hol tartunk most verzószámok terén?
Most a cégnél a 11 -es van meg Mac -re. PC -s verzió is van valahová megvéve, csak más területen (nem a grafikán) használják szerencsére. :D
PC -n a 2.0 is volt a kezem alatt, de igazán a 4.0, 5.0 volt az, amin megtanultam anno. Igen, volt olyan, csak ott még asszem nyakatekert módon a Shift+Ins ill. a Ctrl+Ins volt a Ctrl+C ill. a Ctrl+V. :DDD A 9.0 volt ott az utolsó,a mit láttam.

Csak azért kérdezem, mert a az exportnál az eps -t következetesen pixelesen exportálja a 11 -es verzió Mac -en. Lehet, hogy ez még egy nem létező feature ebben a változatban? :F Vonalas eps export csak pár verzóval arrébb van?

[Szerkesztve]

Nuclear launch detected

(#313) badamoa válasza Pacák (#312) üzenetére


badamoa
tag

PC-s téren a Corel 12 az utolsó. Magyarítás készült a Corell 11-hez és a Corel 12-höz is. Azt hogy ki mit szeret az a maga dolga. Szerintem abszolút kezdők szeretik a magyaritottat, aki megtanul(ta)ja az meg a leírástól függöen a magyar vagy az angol verziót keresi. A magyarítás csak az ablak szövegeit ''fordítja le'' így ugyanaz a program fut. Az igaz, hogy a magyar-angol szöveg megfeleltetése kissé zavaró lehet, főleg annak aki angolul tanulta/olvasta a doksikat, könyveket. De meg lehet szokni.

Nincs más hátra - mint előre

(#314) <Adamsky> válasza badamoa (#313) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''PC-s téren a Corel 12 az utolsó.''

Van már X3-as is. [link]

(#315) Dexter68 válasza Pacák (#312) üzenetére


Dexter68
addikt

Szegénykém mindig tudott vonalas eps-t exportálni, csak mindig elb*szott valamit. Szineket sosem találta el, a gradienteket szépen megrajzolta 1024 db objektumból. Sajnos nem beszélik anyanyelvi szinten a postscript nyelvet a fejlesztők, csak ilyen ''Tarzan lenni barát...'' stílusban törik.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#316) Dexter68 válasza mdk01 (#305) üzenetére


Dexter68
addikt

Te nem nézel mélt? Tudnék segíteni magyarítás-ügyben, de ahhoz levelezni kéne.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#317) junk_corp.


junk_corp.
csendes tag

Sziasztok!

A hyphenation-t (elválasztás) be lehetne lőni valahogyan hogy működjön?

Ezt a hibaüzenetet kapom:

''Cannot initialize hyphenation''

Gondolom a nyelvvel kellene variálni valahol valamit, de gyorsan kellene és fogalmam sincs. Egyáltalán magyar nyelvre ez működhet valahogyan?

Köszönöm.



[Szerkesztve]

(#318) vbm


vbm
csendes tag

Corel 9-ben, ill 10-ben elmentett fájl betűtipusa 11-ben megnyitva másként jelenik meg,
a legördülő font listában a kivánt betűtipus *-ozódik és nem aktiválható. Amit eddig meg
tudtam tenni: 11-ben való megnyitás után elmentem C-re, gépet ki- majd bekapcsolom,
C-ről megnyitom és ekkor be tudom állítani a helyes fontot.
Hogy lehetne egyszerűbben? Köszi.

[Szerkesztve]

(#319) mdk01 válasza Dexter68 (#316) üzenetére


mdk01
addikt

De nézek csak xar a walla....
Privit írtam neked még aznap..vagy másnap
Ha privi nem jó akkro írok máshonnan mélt.
THX

(#320) Dexter68 válasza mdk01 (#319) üzenetére


Dexter68
addikt

Akkor írj máshonnan, mert nem kaptam egy levelet sem.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#321) mdk01 válasza Dexter68 (#320) üzenetére


mdk01
addikt

írtam mélt-......és bocsi de azt hittem jobb ez a rendszer

(#322) junk_corp.


junk_corp.
csendes tag

Helo,

miért van hogy ha egy guideline-t hozzáigazítok (természetesen snap to obj. bekapcsolva) valamihez, ráközelítve az 'illeszkedésre' látni hogy az nem pontos? Iyen pontatlan a corel vagy én bénázok? Tenksz.

(#323) junk_corp. válasza junk_corp. (#322) üzenetére


junk_corp.
csendes tag

Én bénáztam!

De van más. Ez pl. micsoda? :)

[link]

(#324) junk_corp.


junk_corp.
csendes tag


Az hogyan lehetséges hogy beállítom CorelDrawban pl. a kék színt (RGB, 0,0,255 ) és az teljesen lilás?? Corel Photo-Paint -ben ugyanez a szín korrekt. Tehát a két szoftverben teljesen különböző színeket kapok.

(#325) junk_corp. válasza junk_corp. (#324) üzenetére


junk_corp.
csendes tag

Megőrülök. Újraindítottam a cdraw-t és helyrejöttek a színek, viszont most egy régebben már telepített és felhasznált fontot nem akar kezelni(?). Látni a font listában, de a karakterek helyére téglalapot pakol.

(#326) Bandus99 válasza junk_corp. (#324) üzenetére


Bandus99
őstag

azt mar eszrevettem, ha beirom szinkent pl black az alapban nyomtatasnal sotet szurke lesz. egesz addig szenvedtem ezzel mig ra nem jottem, hogy alapban CMYK-ban dolgozik es at nem allitottam RGB re. Persze ez rajtad nem segit, csak eszembe jutott es hatha segit vkinek

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#327) mdk01


mdk01
addikt

hali

Az hogy néha hülyeésgeket csinál a a corel mint pl. eltünnek a segédvonlak és egy mentés betöltés segít csak, meg elcsúsznak dolgok, az azért van mert gyenge a gépem vagy alapból hibás a corel?
Vagy mert nem ****lis?... esetelg vidkari?

köszi

[Szerkesztve]

(#328) Dexter68 válasza mdk01 (#327) üzenetére


Dexter68
addikt

Egy vidkari cserét mindenképp próbálj ki, mielőtt gyalulod...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#329) Dexter68 válasza Bandus99 (#326) üzenetére


Dexter68
addikt

Azért, ha nyomdai célra dolgozol, mégsem kéne RGB-ben csinálni, mert nagyobb meglepetések érnek majd. Mellesleg az egyik legfőbb oka a pontatlan színkezelés volt annak, hogy áttértem illustratorra.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#330) sbazsi


sbazsi
veterán

adott egy corel file, beleimportáltam néhány képet.
na ezeket nem akarja kinyomtatni.
mit hagytam ki :F

(#331) Dexter68 válasza sbazsi (#330) üzenetére


Dexter68
addikt

Egy dolgot hagytál ki: Nem kerülted el messzir Corelkét.
De, hamár... Hanyas Corel, milyen képek?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#332) sbazsi válasza Dexter68 (#331) üzenetére


sbazsi
veterán

12
psd. lehet ez a gond?! :D

(#333) Dexter68 válasza sbazsi (#332) üzenetére


Dexter68
addikt

Próbálj meg jpg-t csinálni belőle, esetleg tiff-et.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#334) sbazsi válasza Dexter68 (#333) üzenetére


sbazsi
veterán

egyiket lecseréltem jpg-re de nem változott semmi.
:F

(#335) Dexter68 válasza sbazsi (#334) üzenetére


Dexter68
addikt

... és a print ablakban a preflight info-nál ír valamit?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#336) sbazsi válasza Dexter68 (#335) üzenetére


sbazsi
veterán

Na ezt hol kellene nézni?

más ügyben privi ment

(#337) sbazsi válasza Dexter68 (#335) üzenetére


sbazsi
veterán

Megvan!
Ezeket mondja a preflight for printing beállításnál:
Image resolution below 96 dpi
The resulting output will contain RGB Bitmaps
The resulting output will contain RGB vector object
There are one or more rotated images.

:F :F :F



/mondjuk már kiexportáltam jpg-be és kinyomtattam, de attól függetlenül érdekel :)

[Szerkesztve]

(#338) pka


pka
csendes tag

Sziasztok!

Corel X3-mal lenne egy olyan ''apro'' problemam, ami a korabbi verzioknal nem volt.
Most, hogy attertem Corel X3-ra, a levilagito studio mindig visszadobja az altalam (Linotronic 930-al) krealt prn-eket, holott a korabbi Corel verziokban ezzel semmi problema nem volt.
Kiprobaltam meg 2-3 PS nyomtatot is, de egyikkel sem mukodik. Sot, a prn-eket nem is tudom Corelben behozni.
Talalkoztatok ezzel a problemaval, vagy csak en kuzkolodok vele?

KOszi!
pka

(#339) Corel(King)


Corel(King)
csendes tag

A következő problémába ütköztem a CorelDrawban:

A feladat a következő:

A CorelDrawban van egy ábra, ebből 50 db helyezkedik el az oldalon. Ezen két sor szerepel. Azt kell megoldani, hogy a feliratok különbözőek legyenek úgy hogy ezeket a feliratokat egy Excel tábla tartalmazza, és innen vegye automatikusan. Hasonlóan a Word körlevél funkciójához. Ezen kívül kell rá egy automata sorszámozás.
Tehát pl: Egy konferencia résztvevőinek kitűzőjét kell elkészíteni, úgy hogy a forrás adatok Excelben álnak rendelkezésre és egyedi sorszámot kap mindegyik kitűző.

A copy+paste, újra gépelni és társai nem megoldások.

Szoftver környezet: Windows XP Prof HUN, CorelDraw 11 HUN, Microsoft Office Prof. E 2003 HUN.

A segítségeket előre is köszönöm.

(#340) Dexter68 válasza pka (#338) üzenetére


Dexter68
addikt

szokásos tanácsom: használj illustratort. bocs.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#341) Dexter68 válasza Corel(King) (#339) üzenetére


Dexter68
addikt

Nem tudom, hogy az X3 tudja-e, de a 2-9 tudott ilyen funkciót. Viszont nem közvetlen excelből, hanem az alapján kellett csinálni egy speciális szövegfájlt, ahol az elején meghatároztam a mezőket, utána meg ömlesztve jöttek az adatok. Rengeteg ilyet csináltam... Print Merge volt a funkció neve. Ha megtaláltad a funkciót, segítek előállítani a textfájlt.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#342) Dexter68 válasza sbazsi (#337) üzenetére


Dexter68
addikt

Lehet, hogy az elforgatás volt a nyűge. ilyenkor lehet olyat csinálni, hogy convert to bitmap... de Corelben veszélyes bitmap-eket kezelni.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#343) mugnijeh


mugnijeh
csendes tag

sziasztok!

corel 9-ben rajzolok és egy apró bökkenő jött közbe. A word-ből akarok átmásolni kínai karaktereket a corel-be de ott nem jelenik meg normálisan hanem mindenféle más jeleket ír ki a program helyette. mit kéne beállítanom vagy átállítanom hogy ezen speciális jeleket is felismerje a progi??
előre is köszi a segítséget!

(#344) Dexter68 válasza mugnijeh (#343) üzenetére


Dexter68
addikt

sztem ezt buktad. Nem fogja.
Ctrl-f11 (Symbols paletta) behozza annak a betűnek a karaktereit?
A megoldás: wordben nagyjából betördeled a szöveget, printelsz egyet ps fájlba, majd importálod a ps-t (text to curves) aztán tudod tologatni őket még.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#345) fasyrt


fasyrt
őstag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani,hogy a CD12-es alá milyen masinát érdemees alárakni? Csak 2D-s ábrák lennének vele készítve!
Milyen proccgyártó, sebesség, ram.... remélem világos! :)

Köszi :B

(#346) mugnijeh válasza Dexter68 (#344) üzenetére


mugnijeh
csendes tag

Gyors volt a válasz köszi. A ctrl-f11 nem hozza be a kínai karaktereket csak az alap abc betűit. tehát akkor ez bukta.
viszont megpróbálom ezt a ps-es megoldást.
mégegyszer köszi

(#347) Dexter68 válasza fasyrt (#345) üzenetére


Dexter68
addikt

Mé? Tud 3D-t is? Monnyuk azt el tudom képzelni, hogy a dobozra ráírták a marketingesek. ;] Az enyém épp, hogy elég neki. (Intel P4 1,6 Ghz - 1024 Mb RAM - Matrox G550 - 400 Gbyte HDD) Monnyuk most 4 éves a gépem :)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#348) fasyrt válasza Dexter68 (#347) üzenetére


fasyrt
őstag

Najó... :)
Dehogy milyen platform kell neki; mennyi memória (1 vs.2 GB)... Ez itt a fő kérdés! Illetve, hogy számíte hogy int. vga van vagy pedig egy alap 3D-s kari.

(#349) kew


kew
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám, remélem tudtok segíteni:)
CorelDraw X3-am van, és adott egy cdr formátumú doksim. namost nekem ebből pdf-et kéne kreálnom valahogy. publish to pdf lefuttatása után meg is csinál egy 4-5 megás pdf-et, de megnyitás után csak egy darab üres oldalt látok :(
én baxok el valamit, vagy a doksival nemjo vmi? most először használok corelt, ugyhogy lehet, bennem van a hiba:)

köszi előre is!

(#350) Corel(King)


Corel(King)
csendes tag

Dexter!

Nagyon szépen köszönöm a tippet. A megoldás tökéletesen működik és nagyon nagy segítség és nem is bonyolult.
Mivel nem specifikáltam le pontosan az előző beírásban az egész feladatot így fárasztanálak egy kis kiegészítésével:
Tehát a print merge abban az esetben működik, ha van egy megszerkesztett grafikám és abba beszúrom a mezőket. A nyomtatásnál kiválasztom a kilövési formát és kész is vagyok.

A probléma akkor keletkezik, ha úgy szeretném elkészíteni a grafikát, hogy egy filébe legyen (egy oldalon) mondjuk 50 db. Ekkor hiába szúrom a mezőt (mint a neve is mutatja) csak a különböző oldalakon lesz más adat benne.
Tehát ha egyszerre szeretnék megszerkeszteni, egy oldalon különböző alakú grafikákat, amit sorszámozni kell és egy nyomtatásba kiküldeni, azt nem sikerült megoldanom. Ha esetleg még így se teljesen érthető, amit szeretnék és látsz esélyt az esetleges megoldásra akkor küldök emailbe egy manuálisan elkészített filét.

Még egyszer köszönöm szépen a gyors és hatásos segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.