Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) wegener


wegener
tag

Sziasztok!
Corel Draw 12-ben néha a master rétegen lévő cuccok eltakarják a felette lévő nem master rétegen lévő dolgokat, néha meg nem. Tehát felül egy nem master réteg, alatta egy master réteg és mégis a master látszik. Néha meg a nem master látszik. (Én azt szeretném, hogy ami felül van, az valóban felette lenne a többinek.) Lehet ezt valahol állítani? (Természetesen nem a láthatóság ki-be kapcsolással van a gond.)
Köszönöm előre is.

(#1902) wegener


wegener
tag

Szóval ilyenkor miért nem a kék van legalul? Miért a sárga van legalul? Valamit sejtek, hogy hogyan lehet összekavarni a dolgokat, de a logikát nem látom benne. Vannak erre beállítások?

[ Szerkesztve ]

(#1903) jhos910 válasza wegener (#1901) üzenetére


jhos910
aktív tag

A mester réteg nem azt jelenti, hogy az mindegyik réteg fölött van, hanem hogy minden oldalon látható, minden oldal eleme.

(#1904) wegener válasza jhos910 (#1903) üzenetére


wegener
tag

Én is így gondolom, épp ezért nem értem :)

(#1905) jhos910 válasza wegener (#1904) üzenetére


jhos910
aktív tag

Nem értem mi nem világos :N
Ha minden oldal eleme akkor minden oldalon a többi elem eltakarja és ő is takar el elemeket.
Így hát el kell rendezni minden oldalon.

(#1906) wegener válasza jhos910 (#1905) üzenetére


wegener
tag

Az alábbi példában a kék master miért takarja el a sárgát és miért nem takarja el a pirosat? A kék van legalul, mégis eltakarja a sárgát. Hogy lehet beállítani, hogy az alul lévő szint (master) melyik felette lévőt takarja és melyiket nem? Valamit már látok, a létrehozás sorrendjével van kapcsolatban, de én a beállítást szeretném megváltoztatni, ha utólag úgy alakul. Tehát ebben a helyzetben pl. most azt akarom beállítani, hogy a sárga is a kék felett legyen.

(#1907) jhos910 válasza wegener (#1906) üzenetére


jhos910
aktív tag

Arrange menü / Order-el tudod rendezni őket, hogy melyik legyen felül melyik alul.

A master page az mindig legalul lesz az object managerben... nem a többihez képest jelöli a helyzetét.

[ Szerkesztve ]

(#1908) jhos910


jhos910
aktív tag

Hogy tudom kiküszöbölni azt a hibát ha 1-nél kevesebbet akarok beütni a Corelen belül bárhova és nem adja hozzá, nem csinál semmit?

(#1909) wegener válasza jhos910 (#1907) üzenetére


wegener
tag

At order csak a layer-en belüli helyzetét változtatja meg az elemnek. Nekem viszont a layer-ek egymáshoz való helyzete a problémám. HA megnézed a mellékelt képet, láthatod, hogy a masteren lévő elem (kék) az egyik nem master layer elemet eltakarja (sárga), a másikat nem (piros). Ilyenkor hiába nyomogatod az ordert.

(#1910) pilóta válasza jhos910 (#1908) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mármint egynél kevesebb mit, és hová akarod írni?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1911) zzolika válasza wegener (#1909) üzenetére


zzolika
aktív tag

Az Object Managerben tudod megváltoztatni a layerek egymáshoz való viszonyát, egérrel fentebb húzod amelyiket felülre szeretnéd rakni.
Ha nem látod az Object Managerben minden Layered egyszerre, akkor kapcsolj a harmadik ikonra, a Layer Manager View-ra, ott tudod átrendezni a rétegek sorrendjét.

[ Szerkesztve ]

(#1912) jhos910 válasza pilóta (#1910) üzenetére


jhos910
aktív tag

Ahova értéket lehet megadni ott nem veszi be pl a 0,1-et. Bárhova pl, lapméret beállítás.

(#1913) pilóta válasza jhos910 (#1912) üzenetére


pilóta
nagyúr

Pontot tegyél, ne vesszőt.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1914) jhos910 válasza pilóta (#1913) üzenetére


jhos910
aktív tag

Nem fogyatékosságból tettem fel a kérdést. Talán láttam már normálisan működni Corelt.
Nem pontot teszünk az 1-nél kisebb számok jelölésénél. Ha pontot teszek amúgy sem veszi be az értéket.

(#1915) pilóta válasza jhos910 (#1914) üzenetére


pilóta
nagyúr

Elnézést, hogy segíteni próbáltam, ígérem nem fog többet előfordulni :(((

Amúgy elvileg függ a beállított nyelvtől, hogy pontot vagy vesszőt fogad el...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1916) jhos910 válasza pilóta (#1915) üzenetére


jhos910
aktív tag

Bocsánat. :)

(#1917) Met


Met
nagyúr

Már régóta keresem a lehetőséget hogy egy megnyitott dokumentumba egy fix helyre az aktuális dátumot berakja a Corel automatikusan. Egy munkalap sablonról van szó.
Találtam macro-t, azt most beraktam a sablonba, ha esetleg holnap nem futna le magától hogy tudom automatizálni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1918) wegener válasza zzolika (#1911) üzenetére


wegener
tag

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni, de úgy látszik nem jól írom le a problémát.

(#1919) zzolika válasza wegener (#1918) üzenetére


zzolika
aktív tag

Értem, hogy mi a gondod.
Az objektumok sorrendje a dokumentumban:
piros négyzet - layer 1
kék négyzet - layer 3
sárga négyzet - layer 2

Azért, mert a rétegek sorrendje:
layer 1
layer 3
layer 2
Ezért van a fenti objektum sorrend is a dokumentumban.
Elsõdleges a rétegek sorrendje, csak egy rétegen belül tudod az elõre/hátra hozás paranccsal változtatni az objektumok helyzetét.

Ha kéket akarod legalulra, akkor a layer 3-at tedd legalulra.

A mester layer nem csak legalul lehet, változtathatod a helyzetét a többihez képest.

[ Szerkesztve ]

(#1920) Ginbo


Ginbo
csendes tag

Sziasztok, nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy milyen hardvert kéne fejlesztenem ahhoz, hogy gyorsan működjön a Corel x6.
Adott rajzoknál, színes matrica képek, amiből kivágógéppel matrica készülne, ha nagyítom, vagy kicsinyítem a képet nagyon sokáig tart amíg újra rajzolja.
Mi szükséges hozzá? Processzor, vagy Videókártya?
Jelenleg C2D E8400 proci van
4gb ram
és ati 6550 videókártya
Corel kihasználja az Nvidia quadro kártyákat?

Köszi

(#1921) Met válasza Ginbo (#1920) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem E8400, 8 giga ram és HD 4830.
Szóval szerintem a vga a kevés de nem tudom hogy a 6550 jobb vagy rosszabb mint az enyém :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1922) zzolika válasza Ginbo (#1920) üzenetére


zzolika
aktív tag

X6-ot még nem próbáltam, de a korábbi Coreleknek a proci kellett, leginkább ami egymagon.gyors.
A ram egy idõ után megtelik és belessul, hiába van sok a gépben nem használja mindet (kilépek a corelbõl meg vissza és rendbe jön). A többmagos cpu-kat is ritkán használja ki, nem mindenhol. Videogyorsításról nem tudok hogy lenne.

Az X6 már 64 bites? Megnéztem a weboldalán, 64 bites.
Kíváncsi vagyok hogy mennyit profitál belõle, gyorsabb-e?

A Use offscreen image be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#1923) Adrienne69


Adrienne69
csendes tag

Sziasztok!

Hogy lehet Coreldraw x6-ban úgy szöveget írni, amit ha kivágatok plotterrel, felveszi a pohár formáját?
Tehát, egy egyenesen megírt szövegű matricát nem tudok felragasztani úgy hogy a betűk ne csússzanak el.
Segítség!!!

(#1924) Met válasza Adrienne69 (#1923) üzenetére


Met
nagyúr

Nem egészen értem mi a gondod. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1925) Adrienne69 válasza Met (#1924) üzenetére


Adrienne69
csendes tag

Szia Met!

Megpróbálom leírni. Homokfújáshoz matricákat szoktam kivágatni plotterrel, amin vagy egy kép vagy szöveg van. Egy képet sem egyszerű hibátlanul felragasztani pl. egy borospohárra, de egy szöveget szinte lehetetlen szépen. Egy egyenes falú pohárral persze nincs gond, de egy borospohárra vagy söröskehelyre lehetetlen. Például ha valaki a pohár szájához kér szöveget körben, az csak akkor megy fel, ha több helyen bevagdosom a matricát alul, de akkor elcsúszik betű. Vagy egy kerek formát (pl. labdát) , hogy ragasztasz fel, hogy ne ovális legyen a végeredmény?
Tehát az lenne a kérdésem, hogy ha van egy adott poharam, akkor a szöveget vagy a képet, hogy kell megszerkeszteni a Corelben, anélkül, hogy össze-vissza kelljen vagdosnom a matricát? Gondolom le kell mérni a pohár kerületét alul- felül stb., de hogy lesz ebből olyan matricám, ami pontosan ráfekszik a pohárra? Remélem most érthetőbb voltam. Tudom, hogy van ilyen effektus a corelben, de nem tudom, hogy kell használni. Tudnál segíteni?

(#1926) Met válasza Adrienne69 (#1925) üzenetére


Met
nagyúr

Envelope tool kell neked. [link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1927) Adrienne69 válasza Met (#1926) üzenetére


Adrienne69
csendes tag

Tehát megkeresem valahol a corelben az "Envelope tool -t" és azzal kell valahogy variálni?

(#1928) Met válasza Adrienne69 (#1927) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, azzal tudod torzítani, rákeresel hogy envelope tool corel tutorial biztos találsz segítséget, videó formájában is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1929) Adrienne69 válasza Met (#1928) üzenetére


Adrienne69
csendes tag

Megtaláltam. Pl. ha a nevemet szeretném felragasztani egy domború pohárra, akkor kell a pohár felső kerülete és az alsó. Meg hogy milyen magas legyen a betűsor. Az így kapott ábrát nyugodtan fel tudom, majd ragasztani anélkül, hogy a betűk torzulnának a poháron?

(#1930) Met válasza Adrienne69 (#1929) üzenetére


Met
nagyúr

Fogalmam sincs:)
Csinálsz egyet, kivágod, rápróbálod, ha nem jó akkor módosítasz rajta és újra próba.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1931) Adrienne69 válasza Met (#1930) üzenetére


Adrienne69
csendes tag

Szerintem így kell valahogy. Szuper vagy! Nagyon köszönöm a segítségedet! Örök hála!!!!!!!! Szia

(#1932) Met válasza Adrienne69 (#1931) üzenetére


Met
nagyúr

nm

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1933) Adrienne69 válasza Met (#1932) üzenetére


Adrienne69
csendes tag

Szia!
Még se jó, mert a szöveg is torzul, azt meg én nem akarom. :(

(#1934) Met válasza Adrienne69 (#1933) üzenetére


Met
nagyúr

Nem mutatnád meg hogy mit szeretnél is milyen lett a végeredmény?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1935) zetecR válasza Met (#1934) üzenetére


zetecR
addikt

Sokat segítene. :K

(#1936) Adrienne69 válasza zetecR (#1935) üzenetére


Adrienne69
csendes tag

Sziasztok!

Küldök két képet. Ezeket fizikai képtelenség egy kocka alakú matricával felrgasztani, mivel a pohár alul vékonyabb, felül szélesebb. Tehát jelenleg csak feldarabolva tudom feltenni a szöveget vagy a képet, hogy ne görbüljenek el felfelé v. lefelé. Tehát van e a corelben olyan megoldás, ha mondjuk lemérem a pohár kerületét alul-felül vagy ilyesmi, akkor kapjak egy olyan alakú matricát, amit ha egyben felragasztok, akkor a szöveg nem fog ide-oda görbülni?

(#1937) Adrienne69 válasza Adrienne69 (#1936) üzenetére


Adrienne69
csendes tag

(#1938) Adrienne69 válasza Adrienne69 (#1936) üzenetére


Adrienne69
csendes tag

(#1939) Met válasza Adrienne69 (#1936) üzenetére


Met
nagyúr

Nincs ilyen.

Ha megy úgy hogy több darabból rakod fel akkor csináld úgy mert gyorsabb mint kitökölni hogy mennyire kell megtorzítani.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1940) jhos910 válasza Adrienne69 (#1936) üzenetére


jhos910
aktív tag

Corel-el nem fogsz tudni ilyet mert ez nem erre van kitalálva.
Amit te szeretnél az egy palást kiterítve és azt csak mérnöki 3d tervező programmal tudod cisnálni.

Az envelope tool nem jó erre, mást csinál.

(#1941) jhos910 válasza Adrienne69 (#1937) üzenetére


jhos910
aktív tag

Ezt soronként tudod felragasztani úgy, hogy ne tartsanak egymás fele. Javaslom, hogy vagy közelebb tedd a sorokat egymáshoz mert így egyrészt nem túl szép, hogy 4 sor között van 2-2 cm...másrészt ha íves a pohár minél távolabb teszed egymáshoz a sorokat annál jobban fognak egymás fele tartani. Ha a sorok közel vannak egymáshoz akkor kevésbé észrevehető lesz. Alulra meg valami grafikát dobsz.

(#1942) Adrienne69


Adrienne69
csendes tag

Valóban ez a pohár nem lett a legjobb, ezért is kérdeztem van e erre valami megoldás. Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!!!!!! Ilyen formában nem lehet regényt felrakni pohárra, hogy ki is nézzen valahogy. Köszi mindenkinek!

(#1943) pilóta válasza Adrienne69 (#1942) üzenetére


pilóta
nagyúr

Gravíroztasd. Ott a forgató megoldja, bár az összeszűkülő részen nem lesz tökéletes, de legalább párhuzamos marad...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1944) Adrienne69 válasza pilóta (#1943) üzenetére


Adrienne69
csendes tag

Ezeket én csinálom homokfújással. Kicsit bonyolultabb, mint a gravírozás, de nem is olyan drága.

(#1945) Formaster


Formaster
addikt

Üdv, Kérnék egy kis segítséget corel-hez. Az alábbi képnél, szeretném, ha a B-betű kijelölt belseje teljesen átlátszó lenne. Viszont, ha a no fillre kattintok, akkor fekete lesz a kijelölt rész.

Nagyon nem tudok rájönni a megoldásra :(

(#1946) Met válasza Formaster (#1945) üzenetére


Met
nagyúr

Kijelölöd a B betűt (a feketét) ahhoz hozzá jelölöd a bézst és Ctrl+L (combine)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1947) Formaster válasza Met (#1946) üzenetére


Formaster
addikt

:R :R :R
Im so stupd :C

(#1948) Tendd


Tendd
tag

Hali!
Coreldraw x3-ban ha png formátumban mentek és az átlátszóságot engedélyezem, akkor az objektum és az átlátszó háttér között egy fehér vonal keletkezik. De csak ott ahol már áttetszőek a pixelek. Ezt szeretném kiküszöbölni. A képen látható szürke elemet exportáltam png-ben, majd egy másik képszerkesztőben megnyitottam fekete háttérre. Így jól látszik a fehér vékony vonal, ami a mentést követően megjelent.
Örülnék ha segítenétek, mert addig nem tudok továbblépni... Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1949) zzolika válasza Tendd (#1948) üzenetére


zzolika
aktív tag

Kapcsold ki exportnál az anti-aliasing-et.

(#1950) Tendd válasza zzolika (#1949) üzenetére


Tendd
tag

Jó lenne, csak ugyebár recés lesz, ami szintén nem túl szép. Élsimítás megtartásával nem is lehet ezt megoldani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.