Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) zzolika válasza Tendd (#1950) üzenetére


zzolika
aktív tag

Azért rakja oda a lágy peremet, hogy ne legyen recés. Vagy ez vagy az.
Esetleg nagyobb felbontással kiexportálni?
Vagy körbemaszkolod photoshopban egy puha brush-sal. Mondjuk a png formátum nem tudom hogy kezeli az átlátszó maszkot, ha csak 1 bites akkor nincs rá megoldás.
Vagy nem rakod átlátszóra, hanem kitöltöd a megfelelõ háttérszínnel az átlátszó részt.

[ Szerkesztve ]

(#1952) Tendd válasza zzolika (#1951) üzenetére


Tendd
tag

Attól hogy lágy pereme van még nem kellene fehér pixeleket tennie alá. A többi lehetőség sajnos kiesik, mert corelben kellene megoldani, ráadásul a Ps jól menti el, ott nincs ilyen probléma. Arra gyanakszom, hogy esetleg régi a szoftver és még nem kezeli megfelelően.

(#1953) Met válasza Tendd (#1952) üzenetére


Met
nagyúr

A Corel az ilyen xarul ment png-t.

Először én is Corelben próbálkoztam mindenféle png mentésével de belefutottam ebbe mint Te és rájöttem hogy a Corel nem erre való.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1954) jhos910 válasza Tendd (#1952) üzenetére


jhos910
aktív tag

Esetleg?

Corel->pdf export---->photoshop-> png

(#1955) Met


Met
nagyúr

Esetleg exportnál a color mode palettedre és ott lehet valamit mahinálni azt hiszem hogy a plusz körvonal színét kiveszed. De attól még ragyás marad

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1956) Tendd válasza Met (#1955) üzenetére


Tendd
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

A pdf-es mentés nálam nem működne, nem részletezem miért. Marad az antialiasing elhagyása.

(#1957) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

szitázáshoz kellene 60lpi-t beállítani, de úgy tűnik, hogy a mi módszerünkkel nem történik semmi.
(Print -> Composite -> Screen frequency és mindezt Device Independent Postscript fileba nyomnánk)

Milyen más megoldás lenne, akár közvetlenül pdf-be nyomva?

(#1958) zzolika válasza zetecR (#1957) üzenetére


zzolika
aktív tag

Hogy készül az output? Lézernyomtató? Levilágító? Helyben vagy elviszed? Minek a Ps file?
Ha te nyomtatod közvetlenül a gépre kötött nyomtatóval, akkor neked kell állítani.
Van olyan nyomtató driver, amivel nem mûködik amit corelben állítasz, csak ha ott is jól van beállítva. A régi HP printereimmel mûködött az a rács, amit Corelben beírtam. Az új Xerox csak akkor állítja jól a rácsot, ha a driverében a nyomtatási minõséget átállítom.
Ha külsõ cégnél levilágítón készül a szitafilm, akkor semmi dolgod vele, megmondod hogy 60 lpi-t kérsz, beállítják a rippen, mindegy az input beállítása, a végén felülírja azt amit te beállítasz.

[ Szerkesztve ]

(#1959) Bagor1


Bagor1
csendes tag

Sziasztok! Tudna nekem segíteni valaki? Egy PDF-ben kellene bizonyos helyeken szürke színt feketére cserélni. Photoshopban fél perc alatt megcsináltam, de az elmentett PDF már hibás. Gondolom a vektoros Corellel lehet ezt jól megoldani, de nincs Corelem, és sosem használtam.
Előre is kösz, ha valaki bevállalja!

(#1960) Met válasza Bagor1 (#1959) üzenetére


Met
nagyúr

Ilustratorral jobban jársz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1961) zzolika válasza Bagor1 (#1959) üzenetére


zzolika
aktív tag

Vagy Acrobat-ban is meg tudod csinálni, igaz csak a rendes fizetõs csomaggal, nem a Reader-rel.
Ha nem vektoros akkor Photoshop-ban is csinálhatod, nem lesz rosszabb a végeredmény.

Mit értesz azon hogy az elmentett Pdf hibás??? Nem úgy van benne ahogy átszínezted, vagy meg sem lehet nyitni?

[ Szerkesztve ]

(#1962) jhos910 válasza Bagor1 (#1959) üzenetére


jhos910
aktív tag

A bizonyos helyeken pl oldalakon? Mert ha sokat kell kijelölnöd gyorsan akkor tudsz szín alapján keresni rájuk Edit/Find and replace menüpont alatt. Majd ha olyan van akkor egyesével szűkíted a kijelölést. stb stb.

De mivel nem ismerem a teljes feladatot csak fél választ tudok/tudunk adni.

(#1963) jhos910


jhos910
aktív tag

Hali
Ha vonal végnek valami alakzatot állítok be pl nyilat, akkor tudom-e a vonalvastagságtól függetlenül a méretét beállítani?

(#1964) zzolika válasza jhos910 (#1963) üzenetére


zzolika
aktív tag

Nem (X6-ban nem tudom, azt nem próbáltam).
A szerkesztésnél tudod külön méretezni, de ha a vonalvastagságot módosítod ez is mindig változik.

[ Szerkesztve ]

(#1965) Bagor1 válasza jhos910 (#1962) üzenetére


Bagor1
csendes tag

Visszatértem az átszínezős problémával. Végül nem is pdf az átszínezendő állomány, hanem dxf.
Egy vektorgrafikus ábra, tele fura alakú 3-4-sokszögekkel. Ezeket kell 100% fehér ill. 100% fekete színnel beszínezni.
A program, amiből a dxf-et exportáltuk, nem tud más formátumba vektorgrafikusan menteni.

Tudna valaki segíteni az átszínezésben? Vagy ha egyszerűen elmagyarázható, hogyan tudom Corelben pontosan kijelölni az egyes alakzatokat?
Van valami varázsló, ami egy külső keretig kijelöli a bezárt területet?

(#1966) Met válasza Bagor1 (#1965) üzenetére


Met
nagyúr

Ha kijelölöd mindet és adsz nekik egy kitöltő színt akkor mi történik?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1967) Bagor1 válasza Met (#1966) üzenetére


Bagor1
csendes tag

Szerkesztés / Kijelölve minden/... -> Kitöltés verzióval?
Konkrétan semmi.

A nagyítás alatti oldalmenüben megtaláltam az Összekötővonal eszközt, amivel egyesével ki tudok jelölni területeket, de ez baromi macerásnak tűnik, főleg, mivel ha felnagyítom a képet akkorára, hogy pontosan eltaláljam az egyes sarkokat, akkor csak az aktuálisan a képernyőn látható területtel tudok dolgozni - ha görgetem a képernyőt, ott nem rajzolja tovább az alakzatot. Ez normális amúgy?

(#1968) Met válasza Bagor1 (#1967) üzenetére


Met
nagyúr

Amikor más programból exportált grafikát nyitsz meg corelben előfordul hogy nincsenek összekötve a csomópontok, sőt előfordulhat hogy több vonal van egymáson.
Ezt szopás lesz mindenképpen rendbe rakni, kijelölöd a vonalakat ctrl+l és egyesével join two nodes.

Amíg görgeted nem látszik, ha megállsz kirajzolja.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1969) Bagor1 válasza Met (#1968) üzenetére


Bagor1
csendes tag

Az egész egyben van, nincsenek benne külön vonalak. Vektorgrafikus, de nem darabokból áll.
Ahogy néztem, a bézierrel tudom majd a legegyszerűbben végigvenni az alakzatokat, ott tudom mellette görgetni az ablakot. Az Összekötővonalat használva hiába állok meg görgetés után, nem rajzolja ki a képet, üres fehér képernyőt látok. Ahogy inaktiválom az Összekötővonal eszközt egy ESC-kel, kirajzolja. Szóval marad a bézier, sarkonként összekötöm mindet.

(#1970) pilóta válasza Bagor1 (#1969) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az a baj, hogy de, darabokból áll. Vagyis nincsenek összekötve a csomópontok. Attól, hogy egy objektum, még nincs összekötve, ezt neked kell megcsinálni.
A görgetés után nyomj egy ctrl+w-t, akkor frissíti a képet.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1971) Bagor1 válasza pilóta (#1970) üzenetére


Bagor1
csendes tag

Kösz, a CTRL+W működik, ettől függetlenül lehet, hogy a bézier kényelmesebb, mint az Összekötővonal.
Akkor gyűjtök egy kis erőt, és nekiállok...

(#1972) pilóta válasza Bagor1 (#1971) üzenetére


pilóta
nagyúr

Jaja, bézier kurzorral szépen összekötöd. Kapcsold be az objektumhoz igazítást, és akkor odapattan, ha a közel viszed a csomópontokat.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1973) Bagor1 válasza pilóta (#1972) üzenetére


Bagor1
csendes tag

:R így egész gyorsan fog menni, az ívelt vonalaknál kell csak tökölnöm, hogy sok ponttal kössem össze őket. Még a végén megtanulok Corelt kezelni :D

(#1974) jhos910 válasza Bagor1 (#1965) üzenetére


jhos910
aktív tag

Szerintem gyorsabb megoldás és nem is annyira macerás, ha smart fillel néhányat kattintassz minden objektum közepére és a régi vonalakat meg kitörlöd. 30 mp, ~25 kattintás és meg is vagy.

(#1975) zzolika válasza Bagor1 (#1973) üzenetére


zzolika
aktív tag

Ha külön vonalakból van, nem kell újra végigrajzolnod, össze is kombinálhatod õket. Vagy ha nem objektum, hanem csak körvonal, akkor széttöröd és lehet a belsejét külön színezni.
Ha felraknád a CAD-bõl exportált dxf-et, akkor többet tudnánk mondani róla.
Szoptam én is olyan dxf-el, ahol egy lekerekített sarok többszáz különálló pontból állt, egyszerûbb volt újra rajzolni.
Vagy ha elég jó minõségû (vektorosnak annak kéne lenni), akkor konvertáld bitmappé és traceld le. :) Akkor normális corel vonalak lesznek belõle.

(#1976) Bagor1 válasza zzolika (#1975) üzenetére


Bagor1
csendes tag

Az Elrendezés / Csoportfelbontással eljutottam odáig, hogy külön-külön vannak az egyes vonalak.
Viszont az Elrendezés / Kombinálás, tehát a CTRL-L inaktív.
Mit kéne még átkapcsolnom, hogy engedje összekombinálni, vagy hogyan kössem össze őket?
Itt a .dxf: [link]

(#1977) zzolika válasza Bagor1 (#1976) üzenetére


zzolika
aktív tag

Ilyet szeretnél csinálni?

Na csak sikerült a cdr-t is belinkelni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1978) Bagor1 válasza zzolika (#1977) üzenetére


Bagor1
csendes tag

:R és ezerszer :R
2 apró helyen maradt benne hiba:
- a közepétől felfelé álló háromszög eltűnt/kimaradt
- a közepétől két irányba vízszintesen futó vékony csík a módosítottnál már nem megy ki végig
Javítanád ezeket? :F
Aztán már csak az a kérdés, hogy hova küldjem a sört :D

(#1979) Bagor1 válasza zzolika (#1977) üzenetére


Bagor1
csendes tag

Azért elárulod, hogy miként csoportosítottad össze ilyen gyorsan a különálló vonalakat?

(#1980) Bagor1 válasza zzolika (#1977) üzenetére


Bagor1
csendes tag

ööööö, az létezik, hogy pár helyen hullámosak lettek az eredetileg egyenesek?

(#1981) zzolika válasza Bagor1 (#1978) üzenetére


zzolika
aktív tag

[link]
nem csoportosítottam, mert sok van és nem érnek pontosan össze.
Ahogy írtam:
convert bitmap -> trace
fél perc munka, 20 év rutin :)

Igen lehet, a trace nem olyan pontos. Töröld ki kézzel a plusz pontokat, akkor egyenes lesz.
A corel trace még mindig nem a legjobb, de a streamline nem indul be az új rendszeremen.

[ Szerkesztve ]

(#1982) Bagor1 válasza zzolika (#1981) üzenetére


Bagor1
csendes tag

Kösz még1x, a konvertálást és a Trace-t én is próbáltam, de nálam sokkal csúnyább vége lett :DDD
Akkor még eljátszom a kiegyenesítesekkel, de legalább a nagyja megvan.

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, további szép napot!

(#1983) jhos910 válasza Bagor1 (#1978) üzenetére


jhos910
aktív tag

Az én megoldásomat nem értetted vagy mi a baj? Pedig a legjobb megoldás az összes közül...

[ Szerkesztve ]

(#1984) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

van egy 26 oldalas pdf állomány, amiben csak szöveg van, egyfajta lista.
Egy részét el kell távolítani belőle, azonban a Corel nem importálja be normálisan, az egész szétesik, ezért Illustratorral lett ai-ba kimentegetve a 26 oldal, azok egyesében beemelve a Corelbe.
Az összes karaktert - egyesével - 600dpi-s monochrome bitmapként mentette az Illustrator, amivel szépen lehet dolgozni, de az eredeti minőséget megtartva csak hatalmas pdf-et (5-60MB) tudok menteni belőle, holott az eredeti file mindössze 296kB volt.

Hol siklott félre a történet? :)

(#1985) zzolika válasza zetecR (#1984) üzenetére


zzolika
aktív tag

Nem betûként lett a szöveg elmentve. Próbáld meg a pdf mentésnél átállítani, hogy rakja bele a fontokat és ne konvertálja a betûket görbévé/bitmappé. Mentsd valami régebbi pdf-be, tömörítés nélkül, azt behozza a Corel. Esetleg a betûket keresi majd hozzá, azt cseréld ki olyanra ami telepítve van a gépeden.

Ha így is szétesik, konvertáld görbévé a szöveget, akkor nem fog. Bár szerkeszteni nehezebb lesz, ha a sorokon belül is törölni kell.

[ Szerkesztve ]

(#1986) Met válasza zetecR (#1984) üzenetére


Met
nagyúr

Ha már Illuba sikerült berakni minek vitted át Corelbe?
Illuban is kér fontot?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1987) zetecR válasza zzolika (#1985) üzenetére


zetecR
addikt

Már az Illustrator is bitmapként jeleníti meg a betűket; a kérdés az, hogy miért csinál sokszor akkora pdfet belőle, mint az eredeti?

Met: mert a Corelhez értek, az Illuhoz nem. :P

(#1988) Met válasza zetecR (#1987) üzenetére


Met
nagyúr

Próbálj printelni belőle pdf nyomtatóra.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1989) zzolika válasza zetecR (#1987) üzenetére


zzolika
aktív tag

Mert az eredetiben betûként van benne, nem minden karakter bitmapként, azért sokkal kisebb.
Az Acrobatban szövegként jelenik meg? Próbáld meg kicopyzni, ha csak a szöveg kell.
Ha nem Readered van, mentsd el más formára (pdf/a, ps) amit a Corel jól behoz.

(#1990) zetecR válasza zzolika (#1989) üzenetére


zetecR
addikt

Az Acrobat szövegként jeleníti meg, de egyesével kicopyzni marha nagy meló lenne, mert 1 oldal kb 1000db különálló elemből áll.
Ezért lett volna jó egyből Corelbe behúzni és megcsinálni a módosításokat.

Csak azt nem értem, hogy az AI miért nem görbeként hozza be a betűket, miért csinál belőle monochrome bitmapet?

(#1991) zzolika válasza zetecR (#1990) üzenetére


zzolika
aktív tag

Nem tudom, nem ismerem ennyire az Illustratort. Lehet hogy nem találja a fontot és ezért raszterizálja. Nem kérdezni amikor megnyitod?
Próbáld meg Acrobatból (pro csomag) lementeni, azt nekem be szokta hozni a Corel. Ha Acrobatban görbévé konvertálod akkor biztos hogy nem dobja szét.
Vagy a bitmapet valamilyen OCR programmal (Recognita, Finereader) visszaalakítod szöveggé :) Volt hogy nekem is csak így sikerült valami egzotikus programból áthozni: printscreen+ocr :)

Ha nem túl titkos a tartalom, dobd fel az eredeti pdf-et és megnézem nekem hogy hozza be.

[ Szerkesztve ]

(#1992) Met válasza zzolika (#1991) üzenetére


Met
nagyúr

Illu ugyan úgy viselkedik mint a Corel ha nincs meg a font de tudtommal nem raszterizálja.
Néha találkozok olyan agyament file-al amiben bitkép a kitöltőszíne a betűnek, nem tudom mi a jó benne :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1993) pilóta válasza Met (#1992) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azt photoshoppal csinálták, én is falra mászok tőle...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1994) zzolika válasza Met (#1992) üzenetére


zzolika
aktív tag

Ilyet már én is kaptam, megvolt a betû vektoros körvonala kitöltés és körvonal szín nélkül (drótvázasban látszott), és ugyanott felette egy fehér bitmapból kimaszkolva a betûk.
Az átlátszóságot rakja talán valami módon bitmap kitöltésre?
Nem tudom hogy csinálják, én nem vagyok ilyen "hozzáértõ" :D hogy ilyet tudjak csinálni...

(#1995) kislaci


kislaci
senior tag

Sziasztok, van egy corel draw filem amin az angol billentyűzet kiosztás szerepel. Annyi lenne a feladat, hogy átírni magyarra layoutra. Valaki megtudná csinálni? Nincs hozzá programom, meg béna is vagyok az ilyenekben. Ha valaki lenne kedves, akkor átküldeném neki a filet.4
Köszi

(#1996) pilóta válasza kislaci (#1995) üzenetére


pilóta
nagyúr

A fájlban nincs olyan, hogy billentyűzet kiosztás. Azt a windowsban tudod állítani, a coreltől függetlenül.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1997) kislaci válasza pilóta (#1996) üzenetére


kislaci
senior tag

lol, ez egy billentyűket gyártó cég fileja, és át kéne írni, hogy magyar karakteres billentyűt gyártsanak, ők az alapján "nyomtatják" rá a billentyűre a szöveget.
Tudom, hogy a Windowsban kell állítani, de ez nem arról szól :DD

[ Szerkesztve ]

(#1998) pilóta válasza kislaci (#1997) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ja :DD

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1999) zzolika válasza kislaci (#1995) üzenetére


zzolika
aktív tag

Küldjed, meg azt is milyen kiosztást szeretnél ha nem a hagyományos 101-es magyart ami nekem van.

(#2000) kislaci válasza zzolika (#1999) üzenetére


kislaci
senior tag

Szia, átküldtem a megadott e-mail címedre, köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.