Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) elemérke


elemérke
csendes tag

Köszi a választ. Azt tudod esetleg Pantone legyezőt mennyiért lehet beszerzni?

Igen jól írod, a Corel kiakad az általad említett okok miatt.
Olyan portfólión dolgozom, - kb.20-25 oldalas lesz - amely tele van fotókkal. 2600x1900 képpontos, 72dpi felbontásúak, mit tegyek szted, hogy nyomtatáskor jók legyenek, a Corel fusson. (A/3 a méret) Nemtom a képeket hogy kéne méretezni és talán jobb lenne 4oldalanként külön-külön dolgozgatni?

(#1252) beniman válasza elemérke (#1251) üzenetére


beniman
csendes tag

Én a corelt ismerve mindenképpen a szétszedést javaslom.
Amúgy A/3-méretben a 72 dpi-az csak 842x1191 képpont. Ha ez a helyzet, és nem az általad írt 2600 x1900, akkor meg nem kell szétszedni.

beniman

(#1253) elemérke


elemérke
csendes tag

Ezt hogy kell kiszámolni, kiokítanál? A nagyobb nyomdák 300dpi-t kérnek, nem lesz gond a 72-vel?

(#1254) Met válasza elemérke (#1253) üzenetére


Met
nagyúr

Nyomdára kevés a 72 dpi.
Lehet jobban járnál ha Indesigban raknád össze.

Más, ki lehet kapcsolni X4-es Corelben, hogy amikor léptetem a betűtípusokat akkor ne realben változtassa a szövegen a formázást hanem kis ablakban mint a régi corelekben.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1255) beniman válasza elemérke (#1253) üzenetére


beniman
csendes tag

A 300 dpi az általános nyomdai felbontás, vagyis 300 képpont inchenként (25,4 mm-ként) így egy aránypárral könnyen kiszámolhatod a méretből a felbontást.
Mellesleg én csaltam: rajzoltam egy A3 méretű téglalapot, átkovertáltam bitmap-be 72dpi-vel, megadtam a 72 dp-it, és a kép tulajdonságainál megnéztem azt, hogy hányszor hány képpont, igy nem kellett számolgatni :)

beniman

(#1256) elemérke


elemérke
csendes tag

köszönöm a tippet, a segítségeteket

(#1257) zzolika válasza elemérke (#1251) üzenetére


zzolika
aktív tag

Én több mint 10 éve vettem Pantone-skálát, akkor olyan 20-30.000 körül volt, azóta gondolom még drágább lett.
Ha már összeraktad nagyjából Corelben és nem akarsz nagyítani a képeken, akkor konvertáld át 300 dpi-re (Convert to bitmap vagy Resample) a képeket.
Ha drop shadowt használtál, szeparáld szét, az is gyorsít, de ekkor már nem tudod változtatni (csak kitörölni az árnyékot és újat rárakni).
Nagyobb dokumentumnál jobban jársz ha szétszeded több fileba, gyorsabb és biztonságosabb.

(#1258) knifemaster


knifemaster
tag

Kívánok,
útmutatást kérnék teljesen kezdőként,mert csak egy adott problémát szeretnék megoldani,nincs szándékom és időm grafikusnak tanulni.
Egy bitkép vektorizálása után,az ívek,görbék javításra szorulnak.
A kérdés az,hogy ezt hogyan mivel milyen technikával trükkel tehetném?
Ja és mikor? Bitképnél vagy vektorizálás után?
A választ előre is köszönöm.

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#1259) Met válasza knifemaster (#1258) üzenetére


Met
nagyúr

Vektorizálás után tudod csak javítani az íveket.
Itt egy videó, leírni nehezebb lenne...

Próbáld meg Ilustratorban tracelni, szerintem jobb munkát végez mint a Corel trace-e.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1260) Dexter68 válasza Met (#1259) üzenetére


Dexter68
addikt

Amennyiben automatikus vektorizálást választatsz, annyit azért hozzátennék, hogy vektorizálás előtt célszerű a nagyobb hibákat javítani (pl. ha valami nem ér össze, pedig össze kéne érjen, vagy pl. „lyukas”), mert nehezebb utána.
Ha kézzel vektorizálsz, akkor persze nem kell, csak figyelni. Az eredmény meg mindenképpen pontosabb lesz.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1261) FazekasLaci válasza knifemaster (#1258) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Vektorizálás után a Shape Tool-lal (ha jól emlékszem, a bal oldali eszköztron felülről a második, a magyar nevét nem tudom) tudod javítani a görbék megjelenését, új csomópontokat tudsz hozzáadni, vagy elvenni a régiből. Fontos még, hogy melyik Corelből vektorizálsz, az X4 és X5 vektorizálása egész jó, a többi csapnivaló. X3 alatt kísérletezni sem érdemes, gyorsabban újrarajzolod, ha mondjuk átrajzolod egy digitális tollal: [link]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1262) fzsolte válasza Dexter68 (#674) üzenetére


fzsolte
tag

Sziasztok!

A lentebb található kép Corel3-ban megtalálható. Az lenne a kérdésem, hogy ezt corel9-ben hol találom?

Mert Tudok egy vonal tetejére írni, de nekem egy körbe kellene írnom belülre és alulra balról jobbra tartó szöveget és sehogy sem tudok rájönni. :(

(#1263) fzsolte válasza fzsolte (#1262) üzenetére


fzsolte
tag

Na tessék évek óta nem találtam, erre most, hogy feltettem a kérdést megvan. Jobbklikk és "Property bar".

(#1264) Aspen


Aspen
csendes tag

Kis segítséget kérnék, sz'tem nem nehéz a feladat, csak én vagyok hozzá kevés egyenlőre. Olyan táblázatot szeretnék ahol egy-egy szövegdoboz körszelet alakú. Hogyan tudom én ezt véghez vinni, ha van valakinek ötlete megköszönöm

(#1265) zzolika válasza Aspen (#1264) üzenetére


zzolika
aktív tag

Körszelet rajzolás: rajzolsz egy kört, majd a Shape Tool-lal megfogod a kis négyzetet a köríven és elhúzod a körvonalon.
Ha több körcikket akarsz ugyanabból a körbõl, duplikálod (numerikus +, az eredeti helyén marad), Snap to Objects-et bekapcsolni, hogy tapadjon az elõzõ körcikk széléhez, majd a Shape Toolal a megfelelõ méretre mozgatod.
Ha szövegdobozt akarsz belõle csinálni, akkor: Text Tool, odaviszed a körcikk belsõ széléhez, amikor a pointer átvált AB egy kis négyzetben alakúra akkor vagy jó helyen, kattintasz és beírod a szöveget. De jobban jársz a sima Artistic Texttel.

(#1266) Met


Met
nagyúr

X5-höz kint az SP1 (végre)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1267) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Exportálnék egy kész képet erre:

:C

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#1268) Met válasza $p@rr0w (#1267) üzenetére


Met
nagyúr

Ha a file méret az érdekes akkor nyomj a preview-ra, akkor írja ki az export utáni méretet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1269) scream


scream
veterán

Hali!

Segítséget kérnék.

Hogy tudok törölni ? :DDD mmint valami radírra gondolok vagy hasonlóra ... sehol sem találtam ... :B

(#1270) zzolika válasza scream (#1269) üzenetére


zzolika
aktív tag

A Shape Toolra hosszan nyomod az egeret, kinyilik oldalra egy pár ikon, abban van a radír.
Vagy billentyûzeten megnyomod az X-et.

[ Szerkesztve ]

(#1271) scream válasza zzolika (#1270) üzenetére


scream
veterán

köszöntem :R

(#1272) $p@rr0w válasza Met (#1268) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Tudom, de ez bug, több percig töltött mire kiírta ezt... Utána kiléptem majd vissza egyből jó lett csak érdekességnek linkeltem.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#1273) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Gusztustalan szar ez a Corel: Photopaintben megadok bármilyen papírméretet, és 30.000 px-re állítja magát amint leokézom...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#1274) Met válasza $p@rr0w (#1273) üzenetére


Met
nagyúr

Az én véleményem az, hogy a Corel vektoros rajzprogram (leszámítva a színkezelését) jól lehet benne rajzolni.
Ezek a plussz programjai, photopaint stb. csak azért vannak, hogy nagyjából lépést tartson a konkurenciával (Adobe).
Tehát csak annyit várj tőle amire ténylegesen való.
De ez csak az én véleményem ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1275) BaziJoe00 válasza Met (#1274) üzenetére


BaziJoe00
tag

Tiszteletem!
Az lenne a problémám hogy beszereztem egy corel draw 12 suitot és le is magyarosítottam minden faszán működik de a corel photo painttet amikor megnyitom akkor egyszerűen leáll és ki is lép win hibaüzivel! (WIN7 x64)
mi lehet a probléma?

(#1276) Saskatchewan válasza elemérke (#1251) üzenetére


Saskatchewan
csendes tag

Ennyiért...

Halmi

(#1277) Saskatchewan válasza BaziJoe00 (#1275) üzenetére


Saskatchewan
csendes tag

A Corel 12 nem Win 7-es program, uh ne várj tőle sokat. Ráadásul a magyarítás hibákat is tartalmaz, pl. nem fogsz tudni rá telepíteni javítócsomagot. Szóval esetleg még megpróbálhatod újratelepíteni. Jobban jársz ha frissíted. Keresd meg a képviseletüket, ott mindíg van valami akciójuk.

Halmi

(#1278) Saskatchewan válasza Aspen (#1264) üzenetére


Saskatchewan
csendes tag

Van egy csomó makró oldal, szerintem ott kellene keresgetned, esetleg a templatek között. http://www.google.hu/#hl=hu&source=hp&q=corel+macros&aq=4&aqi=g10&aql=&oq=corel+ma&gs_rfai=&fp=eee5069e313361ae

Halmi

(#1279) BaziJoe00 válasza Saskatchewan (#1277) üzenetére


BaziJoe00
tag

köszönöm a gyors választ már megoldódott feltettem a 13-at gond nélkül megy!

(#1280) FazekasLaci válasza BaziJoe00 (#1279) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

A lefagyás a magyarítás következménye, mivel a magyarítás DLL-eket kezel. Nem biztos, hogy egyezik a verziószáma a szoftvernek és a magyarosításra használt változatnak. A CorelDRAW 12-ből kétféle csomag volt: egy olyan, ami angol dobozos magyar nyelvi kezelőfelület CD-vel (abból is kettő, de a legutolsó SP1-es volt), valamint egy olyan, ami már eleve magyar dobozos volt, alapból magyarul töltődött be mindene, mert a Corel így dobozolta. Ez az utóbbi kb. 34e +ÁFÁ-ért volt forgalomban egészen áprilisig. A Photo-Paint és a CorelDRAW 12 is tökéletesen megy Windows 7 64 bit alatt, én rendszeresen használtam/használom azon, bár X5-ösöm is van. A telepítése persze trükkös, mert alapértelmezésben nem minden gépre megy fel rendesen, de ha be vannak állítva a Windows jogosultságok (UAC, stb.), akkor nagy gáz egyáltalán nincs a termékkel.

De az tény, hogy a 13 tényleg jobb.

Fentebb láttam egy képet, hogy nem azt exportálja, ami kellene? Valószínűleg az exportálásnál a fájl megnevezésénél nem volt használva az a gomb, ami a bővített opcióknál bejelölhető: csak a kijelölt részt exportálja. Ha ez be van állítva, az összes CorelDRAW jól exportál, naponta használom.

Persze trialból tört változatoknál érdekességek előfordulhatnak, a teljes dobozos példányoknál ez abszolút nincs, ugyanúgy, ahogy az oldalt is tökéletesen be lehet állítani méretezésre, hiszen ez akkora bug lenne, ha csak 30000 pixeles oldalt kezelne, hogy a termék eladhatatlan lenne a teljes piacon. Ha pontos hibaleírást küld nekem bárki a fazekas@grasshopper.hu címre (ezt a fórumot ritkábban látogatom csak időhiány miatt), akkor szívesen megnézem a problémát, és valószínűleg megoldást is találunk rá (legrosszabb esetben megkerüljük a problémát egy másik munkafázissal) ha nem trialból generált szoftverről van szó. Az esetek 95%-ában van megoldás a probémákra, a fennmaradóaknál meg lehet, hogy programjavításra kell várni, dehát ugyebár az minden gyártónál rendszeres (az Adobe-nál is).

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1281) FazekasLaci válasza Met (#1274) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Érdemes lenne kipróbálnod az X5 színkezelését :)
Sokan panaszkodtak arra, hogy gagyi, pedig csak egyszerűbb volt beállítani a konkurenciánál, ezért tűnt annak. X3 felett egész jó a színkezelése, ha valaki rendes színprofilokkal dolgozik. Az X5-nél azonban a "gagyi" kinézetet megszüntették és átalakították, így már az Adobe színkezelési rendszeréhez hasonló profi kinézetet kapott.
Tény: több mindent be lehet állítani, viszont a kezdőbbek a színkezelésben nagyon elvesznek, ha nem alapbeállítással dolgoznak. Érdemes belekukkantani, amikor én először láttam (2-es CorelDRAW óta használom a terméket), leestem a székről első pillanatban, és azt gondoltam, hogy kész, innentől a mezei irodistáknak annyi.

Tény és való: a színtant általában külön tanítják egyetemeken, tehát ez soha nem az a terület volt, ahol csak egyet kattintunk és már minden a helyén van. (nekem volt ügyfelem, aki piros papírra fehéret szeretett volna nyomtatni CMYK proof nyomtatóval). Aki a színtanban kicsit is járatos, az tudja, hogy mi volt az eredmény :) és miért. Az ötlet persze jó volt, az információ hiánya azonban csak bosszúságot okozott neki és azt hitte, ez megint egy Corel bug :)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1282) Met válasza FazekasLaci (#1281) üzenetére


Met
nagyúr

Azt nem lehet megoldani, hogy ha a bal oldali eszköztár egyik elemén nyomva tartom az egeret akkor a lenyíló menü vízszintesen legyen elrendezve ne függőlegesen?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1283) batsa


batsa
csendes tag

Fazekas Lacit kérdezném: Corel11 vagy X5? Kezdőnek persze (magyarítva) Néhány jó tanácsot elfogadok és megköszönök....Melyikkel tudtál-tudsz hatékonyabban-jobban-megbízhatóbban dolgozni...

Másik kérdésem: PDF íráskor hogyan lehet vágójelet beállítani a lap közepére?(Pl.képeslapok, könyvjelzők)

(#1284) jack982


jack982
aktív tag

Sziasztok!

Szükségem lenne magyar helyesírás ellenőrzőre coreldraw x3-hoz.
Tudom, hogy gyárlilag nem létezik, de azt is hallottam, hogy van mód külső szótár konvertálására és beillesztésére corelba, és ezzel működik a dolog.

Ha valaki tud megoldást, légyszi írjon.

Köszi előre is.

(#1285) FazekasLaci válasza Dexter68 (#47) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

A színkezelés miatt érdemes lenne kipróbálnod az X5-öt. Gyakorlatilag tiszta Adobe kinézetű, sokkal több mindent be lehet benne állítani. A régi verziók nagy hibája inkább az a mai viszonyok között, hogy a betűkezelést az újabbak jobban csinálják, tehát egy OpenType vagy más Unicode betűkészlet csak 12-estől felfele jelenik meg helyesen...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1286) FazekasLaci válasza batsa (#1283) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Hali, bocsi - most olvastam az írásod... X5 kezdőknek. Miért? Mert a legújabbat megtanulni jobb, mint egy régivel elkezdeni, aztán az új előtt bambán állni. Sok minden másként van már az újban, mint a 11-esben, ami kb. 2002-es technológia.

PDF-írás: 11-esben szerintem sehogy, az X5-ben külön vágó és illesztési jeleket tudsz PDF-re rátenni a PDF-beállítási panelon.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1287) FazekasLaci válasza jack982 (#1284) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Nincs. X5-höz sem. Igen, jól hallottad a konvertert. Nekünk minden rendelkezésre áll hozzá, de külső a modul (nem Corel), így a magyar nyelv szépsége miatt (jó nagy szóadatbázisa van a magyar nyelvnek) az angol motor L betűnél kiakad. Így meg használhatatlan. Évek óta probléma ez....

Javaslat: Word-ben helyesírás-ellenőrzés, majd beimportálás (vagy copy-paste) a Corel-be. Így kikerülöd a helyesírás-ellenőrző hiányát...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1288) jack982 válasza FazekasLaci (#1287) üzenetére


jack982
aktív tag

Köszi a választ, kár hogy nem lehet megoldani. Hát akkor ez van...
(Amúgy már openoffice-t használok nem word-t. remélem annak is jó helyesírás ellenőrzője :-) )

(#1289) mitbrille


mitbrille
csendes tag

sziasztok,

akit érdekelnek a filmek, s lenne kedve és kreatív ötlete egy filmritkaságokkal foglalkozó oldalon pár gombot és design elemet készíteni, írjon privat üzenetet!

Sex and Drugs and Tarkovsky!

jelentkezzen, aki tudja mobilom tartózkodási helyét!!!

(#1290) helo-mee


helo-mee
csendes tag

Corel X3 - "a nagy betűkészlet beállítós csiki-csuki"
Elkezdtem visszaolvasni az egészet.. viszont munkaidőben reménytelen - a megoldás pedig minél előbb jól jönne. Szóval: valószínüleg lámáknak aknapélda a dolog...
Gondolom sokatoknak ismerős a betűkészlet listában a SZÜRKE színű betűkészletnév... pedig rendesen feltelepített készletekről van szó. Eddig rendben is van, lehet használni, működik. Apró szépséghiba, ha egy másik gépen ugyancsak X3-ban készült .cdr-t megnyitok, és belejavítanék a szürkebetűs betűvel, akkor valami idegesítően kalligrafikus betűkészlettel írja a javítást, és lehet ismét beállítani az eredeti betűkészletet.

ad1) hogyan lehet ezt a "default" átíró/újraíró készletet mondjuk ARIAL vagy minionPro,
vagy bármi másra állítani
ad2) a szürkékből hogy lesznek fullfunkciós betűkészletek???

ad3) ugyanazon X3 egy másik gépen, ugyanazon feltelepített betűkészletek, és a cdr megnyitásánál jön a "betűkészlethelyettesítős" panel...
a vicc az, h. az Arial (középeurópai) helyett Arial (nyugateurópai)-t ismeer fel....most akkor ugyanazt a készletet miért különbözőnek ismeri fel???

(#1291) Totiska válasza helo-mee (#1290) üzenetére


Totiska
csendes tag

Hi!
Mi ez, mi ez a fontokkal?!
Bocsibocs, nem voltam képben, de rengeteget szenvedek ilyenekkel..

[ Módosította: #65675776 ]

(#1294) DBAtti


DBAtti
aktív tag

A beírt problémára megtaláltam MOD időn belül a választ
SRY :B

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#1295) scream


scream
veterán

Hali!

Szeretnek egy adott kepet (gyertya vonal-rajz) bevinni CorelDraw X5be es atszinezni.

Viszont az a baj ezzel, hogy van hattere , azt hogy tudnam eltuntetni ? Az is jo ,ha valaki egy unnepi gyertyat linkel google-rol vagy akarhonnan aminek nincs hattere.

Koszi

(#1296) pilóta


pilóta
nagyúr

Olyat lehet-e valahogyan, hogy megtudjam egy körvonalról (pl betű vagy logó), hogy milyen hosszú a vonal?
Ha mondjuk van egy téglalap vagy kör, akkor elég könnyű kiszámolni, de egy bonyolultabb alakzatnál ezt nem tudom megoldani. Van erre valami megoldás?

Szerk.: X3-am van.

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1297) Huvi00


Huvi00
tag

Hali
Nem tudom pontosan ide tartozik-e de nagy szükségem lenne hogy valaki segítsen :S nem találtam ehhez a problémára megfelelő fórum témát
Problémám kövi:

Lenne a videó szerkesztő progi a Corel Videostudio x3 már jó rég használtam és most újból kellene leszedtem hivatalos webről és valami gebasz van telepítőjénél :S csináltam 1 képet : Ez lenne azbejön az ablak és itt el kéne tudni fogadni a szerződés feltételeket de nem jön be semmi :S Win 7 van régen működött :S
Valaki pls help

.

(#1298) zzolika válasza pilóta (#1296) üzenetére


zzolika
aktív tag

Direkt megoldásról nem tudok, talán a vágó plotterek szoftverében lehet ilyen hogy mennyit megy a kés, én még nem találkoztam vele.

De egy jó trükk ami mûködik:
- írsz szövegként egy pár aláhúzó vonal karaktert
___________
azért ezt, mert ezek összeérnek
- fit text to path (ráilleszted a görbére mintha szöveg volna)
- addig íród hozzá/törlöd a vonalakat amíg végig nem éri az egész görbét
- separate
- straighten text (kiegyenesedik)
- ezt már meg tudod nézni milyen hosszú
Érdemes kis betûkkel írni, hogy pontosabban kövesse a görbét.

Remélem segítettem :)

(#1299) pilóta válasza zzolika (#1298) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez azért nem jó, mert nem egyenes vonalakról van szó, ha nem betűkről, logókról stb.
Tehát ha az "Elkelkáposztásíthatatlanítottátok" szót kell kivágnom, akkor az összes hossza kell, tehát az "á" betűnek minden kis görbülete kívül-belül, ékezettel együtt.
Úgy képzeld el, mintha mondjuk madzagból formáznál egy á betűt, amikor kész van elvágod a tekercsből, és amennyi madzagod elfogyott összesen, az a hossz kell nekem.
Sajnos a program nem tudja, a megrendelőimnek meg programja sincs, úgyhogy valami corelben kiszámolás kellene.
Esetleg valami ingyenes program, ami vektoros formából, (amit a corel tud exportálni) kiszámolja...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1300) pilóta válasza pilóta (#1299) üzenetére


pilóta
nagyúr

UP

Aki él és nem boldog, az téved!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.