Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) szasanyi válasza Morpheee (#200) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez teljesen normális, mindegyik procinál így van. Orthos alatt 55fok az nagyon jó :)

(#202) Veriakilis válasza mycso (#195) üzenetére


Veriakilis
senior tag

'Valakinek ilyesmivel tapasztalat?'

Nekem van, mert passzívan hűtöm a procimat.
Nem elég a 'future', ami miatt először elindul, majd megáll az alaplap(ASUS P5WDH-Deluxe), csak azért, hogy aztán a távirányítóval is be lehessen kapcsolni.
Ha elindítom, akkor meg mindig csipog a vacak ventillátor miatt, hogy:
CPU-Fan error.
Erre F1, és 'végre nekiáll elindulni'...

Így kell 3X elindítani a gépet, mire méltóztatik egyszer elindulni.
De legalább nincs hangja,- csak a HDD-nek.

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#203) mycso válasza Veriakilis (#202) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

No, azért ez egy kicsit másabb téma....

Passzívba persze, hogy pofázik, mivel nem megy a cpu cooler (ez a dolga, hogy szóljon)

Nekem az igazi problémám az lett volna, hogy ezzel a coolerrel nem igazán működik a q-fan, vagyis csak a fent leírt módon.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#204) Morpheee


Morpheee
csendes tag

lehet h megint nagyon amatőr kérdést teszek fel a rögzítésről de nincs mit tenni, az vagyok:)
szóval. mint fentebb említettem, nekem is kilógott a proci 1-2mm-rel. ezen igazítottam, és most le is fedi a procit a hűtő, viszont nem vízszintesen van rajta, hanem 1-2°-os eltéréssel. Nos, ez lehet probléma, vagy jobb így, hogy lefedi az egész tok felületét?

(#205) Interceptor


Interceptor
addikt

Ezt a hűtőt néztem ki magamnak a s775-öst ugye,a kérdés hol/hogy jutok hozzá a legolcsóbban?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#206) Nortid válasza Interceptor (#205) üzenetére


Nortid
aktív tag

5k banditnál itt a ph-n én is töle vettem, ha jol tom van is neki raktáron...

[ Szerkesztve! ]

(#207) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Hyper TX
[link]

Hyper TX2 New Release!!! Arrival in May
[link]

A táblázatok szerint ugyan olyan az új TX2 mint a régi. Akkor miben más :F

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#208) Morpheee válasza Anubis_9 (#207) üzenetére


Morpheee
csendes tag

Universal Design for Intel LGA775 and AMD AM2/754/939/940 socket

szóval nem kétféle változat lesz, hanem egy, kétféle talppal a dobozban. sztem ennyi.
viszont annak örültem volna h ha a hyper tx-en is az amd leszorító mind a 3 izére (lábra, v nemtommire) rámenne a leszorításkor (nem csak 1re)

(#209) Anubis_9 válasza Morpheee (#208) üzenetére


Anubis_9
őstag

Akkor drágább lesz a TX2-es, mivel az Inteleseknek ki kell fizetni az AMD-s csatolófelületet és fordítva! :((( (nem mintha venni akartam volna egyet! :) )

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#210) mycso válasza Anubis_9 (#207) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

TX: (intel) 650 - 1800rpm, 484g, 4 pin fan connector + intelligent fan spedd controller

TX: (AMD) 650 - 1800rpm, 452g, 4 pin fan connector + intelligent fan spedd controller

TX2: 1800rpm, 482g, 3pin fan connector, (am2 + lga ''leszorítók'')


Tehát itt igazából nem látom a TX2 előnyeit (ja persze, hogy 1 csomagban van mind2 platformhoz a ''leszorító'' --> de minek????)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#211) joshua7


joshua7
veterán

Valaki váltott Freezer64-ről TX-re? Érdekelne, érdemes-e.

Semper Fi

(#212) mycso válasza joshua7 (#211) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nem olyan hosszú még ez a topic, no meg kereső is van ;)

tessék:
[link]

[Szerkesztve]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#213) joshua7 válasza mycso (#212) üzenetére


joshua7
veterán

:)
Ellentmondóak bizonyos mértékben. Jobb a tx, de nem tudom, ér-e +2-3k-t.

Semper Fi

(#214) mycso válasza joshua7 (#213) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

[link] --> 650 forint...

[Szerkesztve]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#215) joshua7 válasza mycso (#214) üzenetére


joshua7
veterán

Jó ár. Csak használt, sima Freezer64-hez hasonlítom az új tx árát. De jó ár, kétségtelen.

Semper Fi

(#216) mob_zzz


mob_zzz
aktív tag

Ennek a hűtőnek cserélhető a ventije (másik 9cm-esre)?

(#217) szandro


szandro
aktív tag

Hello!

Érdekelne, hogy van e olyan, aki a gyári pasztát másra cserélte? Ha ige, akkor mire is pontosan és mivel lett jobb, rosszabb?

Előre is köszönöm!

Üdv:
szandro

(#218) szandro válasza mob_zzz (#216) üzenetére


szandro
aktív tag

Mivel, szabvány 90mmes ezért elég valószínűnek tartom, hogy igen :) !

(#219) mob_zzz válasza szandro (#218) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Igen, erre lettem volna kíváncsi. Mármint, hogy szabvány-e.

(#220) szandro válasza szandro (#217) üzenetére


szandro
aktív tag

:U
Kihalt a topic pöppet...

(#221) JoHnni


JoHnni
senior tag

Üdv!!

vki vett mostanság ilyen hütőőt?? hol lehet legolcsóbban megkapni? ready-be 4800

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#222) mob_zzz válasza JoHnni (#221) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Én most vettem nála: [link] kereken 100 forinttal olcsóbban. :)

[Szerkesztve]

(#223) bargeszt


bargeszt
tag

Hali!

Szerintetek abit kn9S lapkára feltudom majd küzdeni?

(#224) Dr.Én válasza bargeszt (#223) üzenetére


Dr.Én
veterán

Hali

AM2-es foglalatos a tied igaz akkor igen.[link]
Hyper tx AMD foglalatos.

WOT: kissio

(#225) JoHnni válasza bargeszt (#223) üzenetére


JoHnni
senior tag

elvileg rámegy 754/939/am2-re is, szóval igen

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#226) bargeszt


bargeszt
tag

Köszi a választ. Azt hiszem most már csak az én tudásomon múlik, hogy fel tudom rakni vagy sem. :) Kicsit szűkös lesz de majd megoldom. Nem túl nagy a házam és a táp kábelei pont a ramok fölött/mögött van összekötegelve. Attól félek ha felszerelem a venti nem tud elég levegőt szívni a ház elejéről a kábelek miatt.

(#227) mycso válasza Dr.Én (#224) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ez jó, a linken a TX AMD leírása, tulajdonságai, a képen pedig egy 775-ös cooler. :DDD

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#228) Dr.Én válasza mycso (#227) üzenetére


Dr.Én
veterán

Ez van... :DDD

WOT: kissio

(#229) FaTHI válasza szandro (#217) üzenetére


FaTHI
őstag

Helo!
Én Lecseréltem Zalman pasztára a gyárit kb.marardtak a höfokok,ill. talán 1-2 fokkal hűvösebb a Zalman pasztával!! Próbáltam a boltokban található ezüstöt, ha jól emlékszem ''Spire'' nevüt, de az nagyon ócska volt+10-fok legalább.
Üdv

(#230) szandro válasza FaTHI (#229) üzenetére


szandro
aktív tag

értem, köszi! Nekem most szilikonpasztával van megkenve, ez sem rossz:)

(#231) Asador


Asador
tag

Hellósztok!

Sok dícséret érte a hardvert így én is beruháztam egybe.
A 6400-as procimat egy kiválóan szellőztetett házban /5db 12cm venti/ alapjáraton 45 fokon tartja, mármint a magokat a CPU-t 35 fokon. Mindezt 1000-1300-as fordulatnál.
Így még elég halk de 2000 felé már zavaró.
Ha kap egy kiss stresszt a cpu akkor a magok 50-55 C-ra mennek fel a cpu 40-45 C-ra a külső hőmérséklettől függően, a fordulat meg 1500-1700-ig.

Igazából csak lélektanilag zavar, hogy az előző 3700+-om gyári hűtővel 25 C fölé alapon sose ment.
Da ha azt mondjátok normális az a 45 fokos maghő alapjáraton akkor nyugodt vagyok.

(#232) Asador


Asador
tag

ja persze kellően bezalmanzsírozva minden

(#233) Morpheee válasza Asador (#231) üzenetére


Morpheee
csendes tag

60°C alatt normális. de azért gondolj bele. itt már két mag termel hőt, nem csak 1, mint a 3700+ban

(#234) szandro válasza Asador (#231) üzenetére


szandro
aktív tag

Nekem a 6400asom 3.2-n jár ezzel a hűtővel, meg szilikonpasztával és alapon a magok 47-50fokosak...

(#235) G@ß! válasza joshua7 (#211) üzenetére


G@ß!
őstag

Az első oldalon volt egy HSZ!

(#236) Asador


Asador
tag

No akkor megnyugodtam. Már csak azt kéne kifundálni, érdemes-e halkabb vantit ráapplikálni vagy sem. Pillanatnyilag ez a gépem leghangosabb alkatrésze.
Na de asszem körülnézek ventipiacon aztán meglátjuk...
Kösz a válaszokat :R

(#237) Anubis_9 válasza Asador (#236) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nekem az E6400-essel 3200 Mhz-en nulla házhűzéssel, zárt házban kb. 1400-es furdulaton terhelés nélkül 40-41 fokosak a magok, terheléssel meg ugyanilyen körülmények közt maximális fordulaton legfeljebb 60-61 fokosak.

Tudna valaki nekem ötletet adni, hogy alakíthatnám át a 4 tűs csatiját 3 tűssé, hogy Zalman Fan Mate 2-essel tudjam maunálisan vezérelni a fordulatát? :B Nem szeretném szétbarkácsolni a vezetékeket, csak valamilyen átalakító kellene...

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#238) amerigo válasza Anubis_9 (#237) üzenetére


amerigo
aktív tag

Egy egyszerű hosszabbítóval, mer a 4 tűs csatit rá lehet rakni 3 tűs aljzatra ha jobban megnézed. Elrontani sem lehet, mer csak 1 féle módon megy rá. :)

(#239) tupacamaru válasza Asador (#231) üzenetére


tupacamaru
veterán

''Igazából csak lélektanilag zavar, hogy az előző 3700+-om gyári hűtővel 25 C fölé alapon sose ment.'' Azt szeretném megkérdezni hogy ezt a hőmérsékletet levegővel tatottad???? Hány fokos szobában laksz???? Vagy iglutok van???? Nem bántás képpen kérdezem, de a szobának minimum 10 fokkal hidegebbnek kellene lennie ehhez az értékhez. Szerintem. ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#240) Anubis_9 válasza amerigo (#238) üzenetére


Anubis_9
őstag

Hú, köszi! Akkor egyszerűen kell vennem egy 3 tűs hosszabítót és meg van oldva? Abból kiindulva, hogy az alaplapon lévő 4 tűs csatira rá lehet dugni egy három tűs ventit is, így a 3 tűs hosszabító nyitott végére rá fogom tudni tenni a 4 tűs CPU venti csatiját? :B
[link]

Örök hála! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#241) amerigo válasza Anubis_9 (#240) üzenetére


amerigo
aktív tag

Úgy valahogy.

(#242) Asador válasza tupacamaru (#239) üzenetére


Asador
tag

No igen ez logikusan hangzik el is gondolkodtam rajta és ellenőriztem. Amúgy meg így visszagondolva tényleg nem a proci hanem az alaplap /a8n-sli/ volt ilyen hőmérsékletű. Most visszanézve 33 C-os corehőt mutat a bios. :))

Kösz a meglátást!

(#243) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Hy all!

Ma feltettem én is a cooler master hyper tx-et a procimra. Az normális hogy a proci 60°C-os és a hűtő még csak nem is langyos? A venti 1000-n megy.

(#244) Dr.Én válasza Brumi˘ (#243) üzenetére


Dr.Én
veterán

Hali
Szerintem normális ilyen fordulatnál,de ha emelsz a fordulaton akkor még jobban lemegy a magok hője.
Én is jövö héten tudok ilyen hütöt venni.Nagyon várom már.

WOT: kissio

(#245) Anubis_9 válasza Brumi˘ (#243) üzenetére


Anubis_9
őstag

A 60 fok a magok hője, vagy a CPU-é? Tehlés alatt vagy nélkül? Az én 3200-re húzott CPU-m maghőfoka terhelés nélkül zárt házban, házventi nélkül 40-41 fok, 100%-os órákon át tartó terheléssel ugyanilyen körülmények közt max. 60-61 fok.

Amúgy a borda nálam is mindig csak éppen hogy langyos. ;)

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#246) Brumi˘ válasza Anubis_9 (#245) üzenetére


Brumi˘
addikt

Orthos tesztnél 60-61°C a magok hője core tempel mérve. Idle 37-38°C.
Köcce a válaszokat, megnyugodtam. Csak azt hittem szarul raktam fel. :B

(#247) Asador


Asador
tag

Most, hogy leszedtem róla ezt a műanyag keretet, mintha még jobban muzsikálna...
illetve így hatékonyabb picit úgy tűnik..

(#248) jayjay


jayjay
tag

Hello!
Van egy X2 4600+ EE procim, amin volt egy gyári hűtő.Evvel 61fokos körüli volt a hőmérséklete.Everesttel néztem.A vinyóm 31fokot mutatott.Lecseréltem a gyári hűtőt egy Coolermaster Hyper TX-re, de a hőmérséklet igy is majdnem ugyanaz.Pár óra netezés után 65fokra is felmegy.Mi lenne ha játszanék????7
Arra gondoltam, hogy talán a biosban be van állitva, hogy a hűtő csak 60fok után kapcsoljon be.Ha igazam van,akkor pontosan hol lehet átállitani, ha nem ,akkor mi a megoldás?Le is van lassulva kicsit.

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#249) Morpheee válasza jayjay (#248) üzenetére


Morpheee
csendes tag

Ha négy pin-es az alaplapon a cooler csatlakozója, akkor biosban tiltsd le a 4pin-es funkciókat. és akkor mindig max fordulaton fog menni (mint pl nálam)

(#250) jayjay válasza Morpheee (#249) üzenetére


jayjay
tag

Hy!Igen 4 pines a csatlakozója.Pontosan hol tudnám ott letiltani?Neked igy hány fokos lett a proci?
Köszönöm

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.