Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Oibacsi válasza mmdms (#892) üzenetére


Oibacsi
őstag

szerintem a tied pwm-es a gyári...és ha a házhűtő helyére dugod, akkor a 3 tűset is szabályozza

(#902) bnss válasza wagi (#899) üzenetére


bnss
veterán

Ez így önmagában semmitmondó érték, idle-ben ennyi?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#903) mmdms válasza Oibacsi (#901) üzenetére


mmdms
addikt

3 pöcsű PWM-es :F
olyan is van???

d@minator: na ezt jó tudni, mert nem szeretem a zajt. nforce4 ultrára te mit tettél? vagy hagytad a gyárit?

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#904) d@minator válasza Oibacsi (#901) üzenetére


d@minator
addikt

Elvileg 3 pöcsön nincs PWM.
V+ / test / fordulatszám visszajelzés. A negyedik lenne a négyszögjeles fordulatszám szabályozás azaz a PWM.
Érdekes, hogy egy újabb P5B alaplap nem szabályozza a 3 pöcsös ventit. Egyik ismerősömnél a TX2 1800-on megy a P5K-ban pedig a qfan be van kapcsolva. Még majd személyesen is megnézem, mert elég hihetetlen. :F

(#905) d@minator válasza mmdms (#903) üzenetére


d@minator
addikt

A 7600GT-m hangosabb volt ezért nem cseréltem az nforce hűtőt. Most, hogy eladtam a lapot és egy passzív 8600GT került bele így marha hangos.

A megoldás Evercool chipset hűtő kit. Vannak benne bordák, paszta és egy 4cm-es venti. A ventit az alaplap valamelyik szabályzott vagy kisebb feszültségű kimenetére kell dugni. Ez a legolcsóbb megoldás. - 1100 Ft

A tápod nem szerepel a konfigodban de az is nagy zajforrás. Most volt szerencsém egy Codegen-hez amiben 8cm-es venti van...No komment. Már csak ezért megéri egy FSP táp 12cm-es ventivel 7k-ért.

[ Szerkesztve ]

(#906) Oibacsi válasza mmdms (#903) üzenetére


Oibacsi
őstag

jah hogy a tied 3 tűs? a gyári?

(#907) mmdms válasza Oibacsi (#906) üzenetére


mmdms
addikt

aham 3 tűs.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#908) mmdms válasza d@minator (#905) üzenetére


mmdms
addikt

nekem a 7600GT nem hangos :DDD
a chip hűtőről adhatnál egy linket :U
tápom az egy 400W super flower 12cm-es venti van benn 0 hanggal.
le van tesztelve, megfogtam a chipset ventijét és semmi zaj.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#909) mmdms válasza Oibacsi (#906) üzenetére


mmdms
addikt

jah egyébként egy 3000+ venice-nek a gyári hűtője, nem x2-es gyári cooler.azért is lessz lecserélve.x2-es gyári az 4 tűs?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#910) d@minator válasza mmdms (#908) üzenetére


d@minator
addikt

Evercool. Olcsó oszt jó. :)

(#911) d@minator válasza mmdms (#908) üzenetére


d@minator
addikt

Vagy egy ilyen zalman + venti.

(#912) Oibacsi válasza mmdms (#909) üzenetére


Oibacsi
őstag

én úgy tudom hogy az.

(#913) biofarkas válasza d@minator (#881) üzenetére


biofarkas
csendes tag

Nekem egy 3,2-re húzott E2160-os proci TX2-es hűtővel , alapon, winxp+internet: 32-33 fokos a maghőmérsékletem.Az jó vagy sok? Nálatok mennyi?

(#914) d@minator válasza biofarkas (#913) üzenetére


d@minator
addikt

3,2 gigán 29-33 fok úgy, hogy nincs házban a gépem.

(#915) biofarkas válasza d@minator (#914) üzenetére


biofarkas
csendes tag

Hát hol van? :) Kinn a szabadban?

(#916) d@minator válasza biofarkas (#915) üzenetére


d@minator
addikt

Neeem. :) A szobában. De így hogy mondod a héten még kiteszem a erkélyre, mert sehogy sem akar összejönni a 3400MHz 1,5V-on sem.

(#917) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Hello!

Quad 6600 2.4Mhz procira is jo lenne ez a hűtő,mert gyári van most rajta (9*266=2400) és a hőmérő szerint alapon terheletlenül 40-50 fok között megy, terhelt állapotban pedig 60 körül.
Nem tom ez nem e tul sok.Eddig AMD-s gépem volt ,nem volt ilyen gondom.
OLvastam erről a hűtöröl és tervbe vettem megvételét csak az a kérdés elég e a procimhoz.
Vélemények???

(#918) d@minator válasza s.s.j.goku (#917) üzenetére


d@minator
addikt

Ha nem tuningulod jó a gyári is az arra lett kitalálva.
Ha tuningolni akarsz akkor kevés a Hyper TX. Ami neked legjobb választás:
Thermaltake Big Typhoon 120vx
Thermalright Ultra 120 extreme
Scythe Ninja Plus Revision B
Vagy valami hasonló nagyobb darab. De inkább ezt a Quad topikban kérdezd.

(#919) D@ni88


D@ni88
addikt

hali, nálatok terhelés mellett meleg a heatpipe? mert nekem maga a borda, és a heatpipe se forró.. és 40fokos alapjárat, terhelve 60. E2160@3200(1,43V)

(#920) d@minator válasza D@ni88 (#919) üzenetére


d@minator
addikt

Abszolút hideg.

(#921) D@ni88 válasza d@minator (#920) üzenetére


D@ni88
addikt

pedig ne maz a lényeg a heatpipe-nak h szállítsa a meleget? pl havernál az nb meg az SB meg a feteket összekötő heatpip süt...

(#922) d@minator válasza D@ni88 (#921) üzenetére


d@minator
addikt

Szállítja az. A TX2 nagy bordája a ventivel le is hűti. A haverodnál szerintem azért süt a heatpipe, mert nincs ventije az sb és nb bordáknak.

(#923) Tigi


Tigi
őstag

Na, visszavittem a törött ventis TX2-őt és szónélkül cserélték. :R
Remélem az új tovább fogja bírni. :D

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#924) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Na már nagyon rég igértem adatokat a TX2 hűtéséről ;] :
Crysis 1280 x 1024 Fele High-Fele medium úgy a proci 46fokot produkált max...alapon meg 35körül szokott lenni....(Pc Probe II-vel mérem)

Egyébként olyan érdekesség volt hogy elindítottam az everestet és azonnal leesett a proci hőmérséklete 17 fokra..amit az everest is írt...elég érdekes...újraindítottam a gépet és megint az alap hőmérséklet vagyis 34fok lett....érdekes mindenesetre :B

(#925) Psych0


Psych0
őstag

Én is beújítottam egy ilyenre. Az ip35 gond nélkül variálja a nem pwm-es ventik fordulatszámát is, úgyhogy nálam nem probléma a csatlakozó

A proci: E6550. Az EIST be van kapcsolva, tehát ha nem megy a proci, akkor leveszi a feszt 1,2V-ra és a szorzót 6-ra.

Gyári hűtő:
idle: cpu:27°C core:39°C fan:1300RPM
load: cpu:56°C core:71°C fan:2250RPM

Hyper TX2:
idle: cpu:25°C core:37°C fan: 700RPM
load: cpu:46°C core:59°C fan:1800RPM

Egész jól hűt :D A hangjukról meg annyit hogy 1800-on hallható a szélzaja a TX2-nek, de 700-on viszont hallhatatlan :) A gyári Intel 2000 felett rezonál, ami rosszabb.

Remélem ezzel már stabil lesz 500 as fsb-vel a rendszer. Akarommondani mostmár merek neki adni feszt :)

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#926) d@minator válasza Psych0 (#925) üzenetére


d@minator
addikt

Reméljük nem csak hallhatatlan hanem halhatatlan is. (A Tigi-é nem volt az)
7x530-ig meg sem állj. :)

(#927) Psych0 válasza d@minator (#926) üzenetére


Psych0
őstag

fenébe... :W nem megy többet a ramom. de azért sikerült 2 mhz-vel többen hajtani, ami a procinál 14 Egy 286-os 20 mhz-s volt, akkor ez a 3/4-e. :DD Legalább csendebb van.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#928) mmdms válasza Psych0 (#927) üzenetére


mmdms
addikt

Legalább csendebb van.
LoL ez a mondat :DD

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#929) d@minator válasza Psych0 (#927) üzenetére


d@minator
addikt

Csere. Kingmax 1066MHz. :)

(#930) Psych0 válasza mmdms (#928) üzenetére


Psych0
őstag

hát... csend még nincs. Így céloztam arra, hogy van még mit csendesíteni.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#931) bnss válasza d@minator (#929) üzenetére


bnss
veterán

Főleg, ha az alaplap kezeli/úgy hajtja ahogy kell. 800-as tuningram, ha fontos a sebesség.

szerk.: a második mondat Psych0-nak szól.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#932) Rivaul


Rivaul
addikt

Most tettem egy tx-et az x2 4400+ os am2+ ra........ Alapbol: 23-27 fok közt megy.
Terhelés alatt nem ment 33 fölé. Nekem teccik :) Viszont nem halk.. Bár mind1 a 625 venti miatt de nekem akkorse valami csendes. Mindenesetre tiszt a hűtőnek. :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#933) Speed® válasza Rivaul (#932) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nincs szabályozva, tényleg nem halk, bár nem is olyan vészes.
Viszont ha le van szabályozva 1000rpm környékére, halk és jól hűt továbbra is.

(#934) RECSKA


RECSKA
veterán

Sziasztok!

Nekem is ilyen hűtőm van, de szeretnék majd egy Quad-ot, amire azt mondják, hogy nem elég... Persze húzva, és 1.35V körüli feszhez. Én azt találtam ki, hogy egy erősebb ventit rakok rá, ami tud 2500-as RPM-et is, vagy pedig egy átalakítóval 12cm-es ventit dobok rá...

Szerintetek?

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#935) Rivaul válasza Speed® (#933) üzenetére


Rivaul
addikt

Esetleg valami progi amivel le tudnám venni? Próbáltam jópár programot de az alaplapnál minden csődötmond. Egyszerüen nem ismerik fel hogy mi is ez és nem jeleznek semmitse nemhogy még állítást is engednének. Everest+sandra is ezzel küzködik... Az alaplapomnál csak ismeretlent ír és off.
Asus M3A........ valami tipp?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#936) Speed® válasza Rivaul (#935) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A lényegében ismeretlen "ocsó" lapok átka. Szerezz egy potmétert, ennyi.

(#937) DeadMeat válasza Rivaul (#935) üzenetére


DeadMeat
veterán

Es melyik aljzatra dugtat a huto csatijat?Ami a cpu socket mellett van,vagy arra ami a memoria slotok mellett a sarokban van?
A users manual azt irja,hogy csak a cpu es a cha fan vezerelheto.Az asus q fan opcioval.
Ezt megtalaltad a biosban?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#938) DeadMeat válasza Speed® (#936) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ismeretlen,mert uj,szar mert anus ;]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#939) Oibacsi válasza Rivaul (#935) üzenetére


Oibacsi
őstag

nálam a cpu fan helyen csak a pwm-es szabályoszható, de a 2 házhűtő helyen a 3tűsek is....próbáld meg átdugni

(#940) Rivaul válasza Speed® (#936) üzenetére


Rivaul
addikt

M3A a legujabb Asus lap AM2+ os tehát am3 at és phenomokat is fogad 25 ezerért :D Kb 1 hete lehet a boltba kapni igazábol inkább ez a baj minthogy olcsó ismeretlen lenne ;) Amúgy thx szerválok eggyet :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#941) Rivaul válasza DeadMeat (#937) üzenetére


Rivaul
addikt

A jó hejre dugtam de a bios nem enged variállni :S

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#942) DeadMeat válasza Rivaul (#941) üzenetére


DeadMeat
veterán

frissits biost.Az asus progija sem tud belenyulni?Speedfant probaltad?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#943) Rivaul válasza DeadMeat (#942) üzenetére


Rivaul
addikt

Biossal nem akarok nagyon baxakodni. Asus progija nem foglalkozik vele de legalább az ad adatokat a hőfokrol meg stb. Speedfannak is annyi fogalma van mint az everestnek :D tehát semmi. :W :DDD

De mind1 azért köszi talán a következő verziós progik már ismerik addig meg kibírom :R

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#944) DeadMeat válasza Rivaul (#943) üzenetére


DeadMeat
veterán

biost muszaj lesz frissitened,mert ha az nem kezeli le normalisan a programok sem fogjak tudni.
:U

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#945) Rivaul válasza DeadMeat (#944) üzenetére


Rivaul
addikt

Oks akkor lehet mégis nekiállok köszi a segítséget :DD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#946) BlackPriest


BlackPriest
őstag

keresnék egy eladó ilyen hűtőventit, akinek van, ne kíméljen, bombázzon ajánlatokkal pls!

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#947) mmdms válasza BlackPriest (#946) üzenetére


mmdms
addikt

milyent?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#948) mmdms válasza mmdms (#947) üzenetére


mmdms
addikt

lol nem ebbe a topikba akartam jönni ;]

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#949) neumanki


neumanki
tag

sziasztok!

hyper tx2-esre ki hol vett 92mm-es PWM ventillátort? sehol nem találok google-be, csak 1db online argep.hu-t. Voltam 3t-ben, de azt mondták, h nagyker nem is hoz magyarországra artic cooling-ból pvm-eset.

köszönöm, balázs

(#950) gs20


gs20
tag

Sziasztok!
Én is beruháztam egy ilyen hűtőre, és azt kell mondjam, meg vagyok lepve :))
Bár a talp kidolgozása elég igénytelen, de vízpapírral, meg 2-3 óra feláldozásával szép tükrössé lehet tenni. Ez a művelet nekem 4 fokot jelentett egy 346-os cerkánál, szóval szerintem mindenképp érdemes. :D
Amúgy egy vízhűtőblokk "maszek" lefogatóját felhasználva egy 2500+ os Bartonra került a hűtő, egyenlőre alapórajelen jár alatta a proci, alapjáraton 40-41 fok KIKAPCSOLT!!!!! ventivel, terhelve 45ig kúszik fel úgy, hogy a speedfan-t belőttem h kb 1400-1500ig engedi felpörögni a ventit.
Házhűtő venti nincs, csak a táp szív a hűtő fölött.
Szóval el vok ájulva tőle, erre álmaimban sem gondoltam volna:D
Hűt, halk, és még olcsó is. :))

E=MZ²

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.