Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) (Bundás) válasza Tivi32 (#50) üzenetére


(Bundás)
addikt

Legjobb lenne, ha a hűtő ventilátora elé fújná a frisset a 12-es. Ha jut oda is nincs gond.

(#52) Tivi32 válasza (Bundás) (#51) üzenetére


Tivi32
aktív tag

Értem de még azt még ki is tudom kapcsolni de netán az egy kicsit is zavará!! :DD

(#53) -zolee-


-zolee-
tag

Hali. Én is most vettem egy HyperTX-et. Székesfehérvárról kellett rendelnem mert mindenhol elkapkodják (az eladó azt mondta, hogy szerencsém van mert szinte azonnal széthordták az összeset amit rendeltek). Szerintem jól néz ki a hűtő igaz még nem tudtam felszerelni de kíváncsi leszek mit ''művel'' majd egy E6400 -al. :D

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#54) Tivi32 válasza -zolee- (#53) üzenetére


Tivi32
aktív tag

Várjuk az ''eredményeket''! :DD

(#55) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Ilyesmi problémával senki sem találkozott?

[kép]
[link]
Ha a kupakra pontosan rá van helyezbe a hűtő talpa, ekkor a leszorító pöcköt nem lehet felhúzni, bele akad a műanyag légterelőbe, sőt a lamellákba is.

[kép]
[link]
Elcsúztatva a egészen addig, míg a leszorító elfér a légterelő mellett a kupakról nem kevéssel lecsúszik a talp. Picit ügyeskedve ámbár vissza lehet tolni még a teljes leszorítás előtt, de a leszorító sín középső fele (hegye) nem a talp fölötti sín középső felén helyezkedik el, így nem a súlypontban kerül leszorításra, ami tapasztalatom szerint nem megfelelő fekvést eredményez, ergo hőmérséklet emelkedés.
Az alaplap Abit KN8 SLI, de hasonlóan kellett ügyeskedni Abit AX8 esetén is. Hogy tökéletes legyen a pozíció a légterelőt le(vagyis fel)húztam a bordáról félig, így pontosabban lehetett rögzíteni.

(#56) (Bundás) válasza (Bundás) (#55) üzenetére


(Bundás)
addikt

Mindenki eladta a hűtőjét vagy? :F :)

(#57) solarix45


solarix45
senior tag

Nekem sincs rendesen középen, hasonló okokból, és gondolom ezért a két mag (AMD X2) hőmérséklete nem azonos, mint a gyári hűtővel volt...

A még érdekesebb jelenség: Az alaplapomon (MSI K9N SLI Platinum) lehet állítani, hogy 4, vagy 3 pines hűtő van-é a procin, hogy hogy szabályozza a sebességet. 4 pines módban a hűtő szörnyű sípoló hangot ad ki.

Fel is vettem, milyen hangja van: http://szucsati.atw.hu/pub/zaj.mp3
Ezen az hallatszik, hogy megy a hűtő, aztán megfogom a ventit, ekkor egy rövid időre felhangosodik a sípolás, utána abbamarad. Aztán ha elengedem, akkor megint elkezd sípolni. Ez valami motorhang. Nem tudom, miért ilyen. Másnál is van ilyen jelenség?

Egy kép, hogy hol volt a mikrofon: http://szucsati.atw.hu/pub/mic.jpg

3pines módban teljesen jó, tényleg csöndes, és 49 fok fölé nem ment a procim egy óra terhelés után. Szóval jó, csak vannak bajai.

(#58) (Bundás) válasza solarix45 (#57) üzenetére


(Bundás)
addikt

Hm, érdekes. Sajna nincs 4 tű a lapon, így nem tudom megnézni, de szerintem ne bibelődj ezzel a PWM-mel.
Meddig van nyúzva a proci? Nekem Venice 1800@2600 MHz 1.525 Volt mellett OCCT fél órás tesztje alatt 38 °C. :P

(#59) Tivi32 válasza (Bundás) (#58) üzenetére


Tivi32
aktív tag

Télleg ? ? ? :Y :F :Y :F :Y
Ez csodás !!! :R

(#60) laci06 válasza (Bundás) (#58) üzenetére


laci06
senior tag

vagy csak félremér:)

(#61) solarix45


solarix45
senior tag

AMD X2 Windsor 220*10, alapfeszen 3/4 óra Everest Stress Test után (is) max 52°C, ugyanez 200*10-en 50°C.

(#62) (Bundás) válasza laci06 (#60) üzenetére


(Bundás)
addikt

Nem-nem! :P 100%-on pörgött a venti + nyitott házoldal. Volt ezelőtt egy (helytelenül) újrakupakolt E6-osom 2000@2500 MHz-et 50 °C-on tartotta ez a hűtő, a Freezer ezt 55-59 °C között. Ez a Venice még szűzkupakos, terheletlenül épp 23 °C, igaz 1325 MHz-en okoskodik. ;]

mod: ja és faszásan középre van helyezve a hűtő, rá a kupakra precízen...

[Szerkesztve]

(#63) -zolee-


-zolee-
tag

Most tettem fel a Cooler Master HyperTX-et egy Athlon64 3500+ -ra (s939, alapfesz, 2,2GHz Cool 'n' Quiet kikapcsolva) 39 fokon megy a proci 2D-ben úgy, hogy megy a winamp, total commander, firefox, messenger. A venti 800 -at pörög de kb. 1500- ig zárt házból semmi hangja nincs. :C

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#64) solarix45 válasza -zolee- (#63) üzenetére


solarix45
senior tag

800-at? Leszabályoztad? Az enyémnek 1300 az alacsony fordulata, ha az alaplapra dugom.

(#65) cirkus


cirkus
aktív tag

a hypert tx-en a proci érintkezésénél található valami anyag rákenve
az miért van ott ???
és nem is kell leszedni ???

(#66) (Bundás) válasza cirkus (#65) üzenetére


(Bundás)
addikt

Gyári pasztának hívják. :) Egyszeri felhelyezésre tökéletes, de kapard le, csak ha megint leszeded a hűtőt.

(#67) bnss válasza (Bundás) (#66) üzenetére


bnss
veterán

Üdv!

Engem az érdekelne, hogy ez a gyári paszta mennyire ''jó'', mert a coolaermaster paszták tudomásom szerint nem rosszak. Ha nincs ilyen hűtőd, akkor bocs a zaklatásért! :B

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#68) (Bundás) válasza bnss (#67) üzenetére


(Bundás)
addikt

Jó a gyári paszta, de sajnos nálam legalább 20-szor fel kell rakni a hűtőt mire kész lett a gép, így le kellett kaparni. :(
Mondjuk érdekes, hogy a talp közepén van csak anyag, pasztával az egész felületet bekentem, igaz így a talp rögzítésére szolgáló csavarhelyek is töltődnek. :D

(#69) bnss válasza (Bundás) (#68) üzenetére


bnss
veterán

Köszi az infót, akkor rajta fogom hagyni! :R /Egy darabig... :D/

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#70) -zolee- válasza solarix45 (#64) üzenetére


-zolee-
tag

Dehogy szabályoztam le ennyin megy mert CoreCenter-ben bekapcsoltam az automatikus fordulatszámszabályozást és ennél jobban nem pörgeti fel (nem is kell). Kipróbáltam játék alatt is. FarCry alatt 1280-ban játszogatva nem sikerült 47C' fölé vinni a hőmérsékletet és akkor is csak 800rpm körül ment a venti. :))

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#71) cirkus


cirkus
aktív tag

hogy rakjam fel a hyper tx-et ???

1 .hogy a tx ventillátora a ház hátuljára nézzen és igy szembe kerül az ott lévő légkavaróval
2. vagy pedig a ház elejére nézzen a tx ventillátora ??

(#72) Lyobag válasza cirkus (#71) üzenetére


Lyobag
csendes tag

attól függ...
általában az a szokás, hogy a levegő előről megy hátrafele. az a lényeg, hogy ne egymással szembe fújják a levegőt a ventik (és azért az se árt, ha a meleg levegő minél rövidebbúton távozik a házból, az meg hátrafele szokott lenni a proci esetében. éltaléban)

Lassú felfogású lehetek, de HÜLYE nem vagyok

(#73) amerigo válasza cirkus (#71) üzenetére


amerigo
aktív tag

Csak úgy, hogy a ventilátor a ház elejére nézzen, mert a rajta lévő műanyag terelő szerepe az, hogy a foglalat mögötti fesz. szabályzó és áramellátó alkatrészekre vezesse a levegőt

(#74) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Ma vettem énis egy ilyen hűtőt E6400-as procira P5B alaplap,eddig gyárival alapon 47-50 körül volt,alaplap meg 44,most a két mag 40 fok alatt van stabilan,az alaplap pedig 37 fokos:) Márcsak a vidkártya hűtőjét kell lecserélnem meg leszabályozni a hátsó 12-es ventit hogy halk is legyen.

(#75) Tivi32 válasza amerigo (#73) üzenetére


Tivi32
aktív tag

JAh a FET ek hűtése az nagyon fontos ! :DDD

(#76) Kaics


Kaics
tag

Szevasztok!

Vajon elég egy HYPER TX, hogy az egész házból kiszívja a levegőt passzív videokari és táphűtés mellett?

(#77) (Bundás) válasza Kaics (#76) üzenetére


(Bundás)
addikt

Pf, hát erre nem lehet okosat mondani. :D
A ventilátora nem szívja ki a meleget, mivel a hűtőre van szerelve, legfeljebb hátraköpi és ha van rés kiszáll a levegő hátul, vagy fel a tápba.
Kéményhatást így nem nem tudsz elérni, maximum ha a ventilátorát a ház hátuljára szereled, ekkor ''passzívan'' menne a hűtésed, csak megfelelő mennyiségű levegő beáramlását, helyét is biztosítani kéne.

(#78) Kaics válasza (Bundás) (#77) üzenetére


Kaics
tag

THX! Igen, arra nem gondoltam, hogy valahogy a gép alsó részéből kellene áramoltatni a levegőt legalább a prockóig. De megoldom egy S-Flex ventivel.

(#79) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Hello Hyper TX tulajok/FAN-ok!

Hivatalos oldal szerint:
Fan Speed: 650 ~ 1800 R.P.M.
Sound Pressure Level: 22dBA


Ez a 22 dBA most a 650-es minimális vagy a 1800-as maximális fordulatra vonatkozik... :F

Én is ilyet szeretnék venni, csak még ezt szeretném tudni... Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#80) (Bundás) válasza Anubis_9 (#79) üzenetére


(Bundás)
addikt

Maximálisra Teee! :D

(#81) Anubis_9 válasza (Bundás) (#80) üzenetére


Anubis_9
őstag

Maximálisra?! Ha ez tényleg így van (és miért ne lenne így), akkor ez nagggggyon jó! :C Őszintén megvallva álmaimban sem mertem volna hinni, hogy ez az érték a maximális fordulatszámra vonatkozik... :B

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#82) Tivi32 válasza Anubis_9 (#81) üzenetére


Tivi32
aktív tag

Márpedig a turbina halk ! :DD

(#83) Anubis_9 válasza Tivi32 (#82) üzenetére


Anubis_9
őstag

Szombatra már nekem is meglesz a saját Hyper TX-em! :R Hurrá!!! :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#84) Speed® válasza Tivi32 (#82) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

áhhh..nem éri meg.

[Szerkesztve]

(#85) Kaics válasza Speed® (#84) üzenetére


Kaics
tag

Miért nem éri meg? A tesztekben elég jól szerepelt!

Tudtok valami jobbat?

[Szerkesztve]

(#86) Tivi32 válasza Speed® (#84) üzenetére


Tivi32
aktív tag

Én sem értem miért nem éri meg neked 5k és halk+teljesítmény is tásul mellé ! :F

(#87) Speed® válasza Kaics (#85) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem a hűtőre írtam..az teljesen rendben van.
Arra írtam, amit először beírtam, majd később kitöröltem. Tivi ismételten bámulatosan tartalmas hsz.eire reagáltam, de aztán rájöttem, hogy nem kell ban miatta.. :(((
hagyjuk..


Tivi32 Sok mindent nem értesz, pedig már el lett magyarázva párszor..

A hyperTX árában ma a legjobb hűtő amit lehet venni, egy U8-120 után is bőven elegendő hűtési teljesítménnyel bír. Persze passzívan ez nem visz el egy húzott procit ;]



[Szerkesztve]

(#88) Kaics válasza Speed® (#87) üzenetére


Kaics
tag

Akkor ezt jól félreértettem. :B

Annak viszont örülök, hogy szerinted is nagyon jó az ár/érték arány. Azért szeretnék ilyet, mert fontos a hangtalan működés. Húzni nem akarom a prockót.

Akadt még egy olyan problémám, hogy a tápom 24-es csatlakozója nem elég hosszú. Ha fel akarom rakni a hyper TX-et, akkor kellene valami hosszabbító. 24/24-es hosszabbítóról még nem hallottam, pedig más megoldást nem nagyon tudok elképzelni.

(#89) Tivi32 válasza Kaics (#88) üzenetére


Tivi32
aktív tag

Ha nem szeretnéd a procid húzni és ilyet veszel rá akkor szerintem 400rpm bőven elég lesz és az már olyan halk mit egy passziv hűtés (majdnem) ! :Y

(#90) Kaics válasza Tivi32 (#89) üzenetére


Kaics
tag

BINGO! Magam is így gondolom, de a deszka tápellátásához még így is kell valami hosszabbító... Annyira nem kicsi ez a hűtés és nem fér oda minden.

(#91) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Hellosztok!

Felszereltem az új Hypet TX hűtőm. Az eredményeim:
gyári hűtővel bármilyen terhelés nélül QFAN PERFORMANCE-szal (lezárt házban, házventi nélkül):
CORE 0: 42 fok
CORE 1: 42 fok


gyári hűtővel 5 perces 100%-os terhelés alatt maximális fordulaton (lezárt házban, házventi nélkül):
CORE 0: 66 fok
CORE 1: 66 fok

---
Hyper TX-szel bármilyen terhelés nélül QFAN PERFORMANCE-szal (lezárt házban, házventi nélkül):
CORE 0: 35 fok
CORE 1: 35 fok


Hyper TX-szel 5 perces 100%-os terhelés alatt maximális fordulaton (lezárt házban, házventi nélkül):
CORE 0: 56 fok
CORE 1: 56 fok


SZERINTETEK JÓNAK MONDHATÓK AZ ÉRTÉKEK? ÉN MEG VAGYOK ELÉGEDVE VELÜK.

[Szerkesztve]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#92) Kaics válasza Anubis_9 (#91) üzenetére


Kaics
tag

Az eredmények jók. ;) A zajról tudnál valamit mondani? Milyen házat használsz?

[Szerkesztve]

(#93) péter007


péter007
senior tag

hy mindenkinek

az lenne a kérdésem h. érdeems-e lecserélni egy freezer7pro-t egy ilyenre?
a freezerrel csak az a gond ha a d805-ös le van terhelve 3.6 ghz 1.45 v akkor bizony a venti olyan mint a porszívó (mármint a hangja) és 100% terhelés altt ez 60-61 fokot jelent

érdemes lehet ilyenre cserélni a freezert vagy vmi nagyobbra cseréljem?

(#94) (Bundás) válasza péter007 (#93) üzenetére


(Bundás)
addikt

Jó kérdés. Kicsit jobban hűt a TX, hangügyileg 22 dB az elméletileg Freezer féle 28 dB-hez képest...

(#95) Anubis_9 válasza Kaics (#92) üzenetére


Anubis_9
őstag

TA-861-es Asus házam van. Semmilyen hűzventi nincs benne.
[link]

Zaj... Hát igen. Kényes kérdés. Eddig mindenki azt mondtad, hogy max fordulaton semmilyen hangja nincs. Ezen felbuzdulva kikapcsoltam a Q-fan-t és úgy indítottam maximális 1900-as fordulaton a gépet. De azzal a lendülettlel már léptem is vissza a BIOS-ba, hogy újra engedélyezzem a Q-fan-t. Szerintem kicsit nagy hangja van úgy, legalábbis nagyobb mint vártam. :B (bár talán csak én vagyok túl vájtfülű) Q-fan performance-szal 1400-1500-at pörög ha nincs annyira terhelve, így alig hallható. És hűt is. Így tökéletes.

[Szerkesztve]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#96) Tivi32 válasza Kaics (#90) üzenetére


Tivi32
aktív tag

Gondolat olvasó vagyok ! ;]

(#97) Tivi32 válasza péter007 (#93) üzenetére


Tivi32
aktív tag

Szerintem megéri mert láttad az eredményeket ! :U

(#98) Tivi32 válasza Anubis_9 (#91) üzenetére


Tivi32
aktív tag

Szép eredményeid vannak !

Arra vagyok kiványcsi hogy vajon mi lenne ha az (Asus on jól láttam van elől 2 vent hely)első 2 ventit 100 ra kapcsolnád és hátulra is tennél egy 12cm 100% ot rögő ventit ! :Y

Erre nagyon kiváncsi vagyok ! Kipóbálhatod ! ;]

(#99) Anubis_9 válasza Tivi32 (#98) üzenetére


Anubis_9
őstag

Jól látod, elöl 2 db 8 cm-est tehetnék be, de hátul viszont szintén csak 8-as szerelhető be gyárilag.
Front: 120 x 1 or 80 x 2
Rear: 80 x 2

Talán meg is csinálnám, ha nem félnék már akkor a túl nagy ventillátorzajtól. :U

Kár hogy nem 12-es ventinek való hely van elöl és hátul. Így talán kipróbálnám. A házat viszont nem akarom átalakítás céljából ezért átfabrikálni.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#100) Tivi32 válasza Anubis_9 (#99) üzenetére


Tivi32
aktív tag

Rögzitsd csak egy helyen hátoul a 12cm est az is elég és igy nem kell barkácsolni !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.