Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Calibos válasza Krissz22 (#400) üzenetére


Calibos
addikt

Liquid Pro 0.15ml ---de csak rézhűtőre és elég nehéz leszedni
AK-TC5022 --- Magyarországon nem láttam
Coolermaster nano Fusion --- Magyarországon szintén nem kapható?!

Artic Silver5 volt sokáig a legjobb, de az előző paszták mind jobban teljesítettek.

Én ismerőssel külföldről hozzatok magamnak...meglátjuk hogy külföldi tesztek igazat mondanak e?! Zalman gyári pasztái elég gyengék voltak ezekhez képest.

(#402) Ebit válasza Calibos (#399) üzenetére


Ebit
addikt

Drágább, minőségi paszták akár 10Celsiust is javíthat.

saját tapasztalatod is van?

Szerintem egy bármilyen hútőn, házilagosan kb 1 óra alatt elvégezhető polirozás valóban használ.néhány fokot.

(#403) Calibos válasza Ebit (#402) üzenetére


Calibos
addikt

Saját tapasztalat Artic Silver3/5-el volt a valamelyik noname-el szemben. Nem csináltam teszteket mivel nem a tesztelgetős fajta vagyok...

Külföldi teszteket olvasgattam, 2004 és 2007-est elő tudom kaparni amit újságban van meg.

Látom nem nagyon hiszel nekem....



[Szerkesztve]

(#404) Ebit válasza Calibos (#403) üzenetére


Ebit
addikt

Azt elfogadom, hogy lehet néhány fok külőnbség, de az általad leirt 10 fok túlzás.

Természetesen a tapasztalat más, én anno használtam sok spécit, amivel kapcsolatban leirták, hogy milyen király, de a valóság az mindig más.

(#405) Sdi


Sdi
addikt

Hali

Ezt a pasztát [link], próbálta már valaki közületek, mert a Pixelnél egész tűrhető áron kapható.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#406) mycso válasza Ebit (#404) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Teljesen egyet értek.

1-2 pár fok eltérés lehet, de az a 10 fok már ''kicsit'' erős. (vagy inkább vicces???)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#407) Ebit válasza mycso (#406) üzenetére


Ebit
addikt

Sajnos egyes helyeken, bizonyos '' tesztkészitők'' arra vetemednek, hogy nem korrekt, megismételhető teszteket tesznek közé.

(#408) Jhonny06 válasza Sdi (#405) üzenetére


Jhonny06
veterán

És ez az ecsetes megoldás még kényelmesebb is. Lehet, hogy kipróbálom, mert ez a gyári paszta nem túl jó.

(#409) Ace Ventura válasza Jhonny06 (#408) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Mi a baj a gyári pasztával?
42 fokba hiába ecseteled bármivel is. :(

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#410) Gucunja


Gucunja
aktív tag

fiuk 40 fokos os kinti melegbe ne is várjatok csodát egy hűtőtöl se!
én most cseréltem le a hyper tx-et egy fordulatszabályozos igloo 5700 MC -re ez pár fokkal jobb de csodát ez se tesz sajnos éjszaka simán 31-32 fok a proci de nappal 42-45 netezés közbe!
sajnos ez van a meleg nyár nekünk akik összenőtttünk az egerünkel nem jelent mást mint meleg cpu-t gpu-t süvítve pörgö ventiket....
ez van de újra jön a tél és a -10 fokba erkélyre kirakott gépekkel újra lehet cpu fok rekordokat döntögetni!
egyébként jó a tx is az igloo 5700/7700 MC is na meg még a scythe ninja plus-t ajánlom ezek baromi jó hűtők.
de ahogy elnézem az árlistákat a boltokba és látom az egyre olcsobb quad core(80k alatt!)
procikat talán lassan egyre nagyobb réteg gondolkodhat el a néma de annál profibb vízhűtésen! addig is hideget és jó szellőzést kivánok nektek hisz tudjátok semmit nem ér a jó proci hűtő jól szellőző ház nélkül!

(#411) Calibos válasza Ebit (#404) üzenetére


Calibos
addikt

Vegyük például a Liquid Pro 0.15ml aminek jelenleg a legjobbnak számít és vegyük valami fehér noname szart amit pár száz forintért megkapsz.

Kettő között lehet akár 10 fok is... elözőben is írtam hogy ''akár'' ami nem jelent 100%-ot ;)



[Szerkesztve]

(#412) Calibos válasza Ebit (#407) üzenetére


Calibos
addikt

www.pcgameshardware.de

(#413) Nortid válasza Calibos (#411) üzenetére


Nortid
aktív tag

Nálam a VGA-n egy ilyen 200ft-os fehér ''hűtőzsír'' és az Accelero -hoz adott AC paszta keveréke van ;]

[ Szerkesztve! ]

(#414) Senhi


Senhi
aktív tag

Hát nem birtam ellenállni a kisértésnek és én is beszereztem egyet :)) Most rakom fel...

(#415) GyL


GyL
csendes tag

Tegnap végigrágtam a topikot, ma megrendeltem, holnap megjön! :C

Aztán ''szénné'' húzom a jó öreg A64 3000+ -t! :DD

(jó a topik -> mindent leírtatok, nincs mit kérdeznem :R )

Mindenki a saját baklövéseit nevezi tapasztalatnak...

(#416) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Valaki haználta a hűtőt 4200+ vagy 4400+ dual core procin?

Tapasztalatok?

(#417) Thommyboj


Thommyboj
aktív tag

Valaki rakott már ilyen hűtőt 4 magos procira, és ha igen hogy alakultak a hőmérsékletek.

Kösz.

(#418) Ace Ventura válasza juliabrilke (#416) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Én 4200 X2-esen használom.Tegnap levettem a ház oldalát, és megnéztem ugy mennyi a hőfok.Én persze nem tuningolok soha, és igy Idle 25 fok volt :Y C&Q-el

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#419) katt777


katt777
félisten

Sziasztok!

4200+ AM2 procira tervezek hűtőt venni, és javasolták a HyperTX2-t.
Gyári hűtéssel 28-38 fok között van a proci terheléstől függően, tuningolva 36-47 fok, zárt házban.
Mennyit nyerhetek a HyperTX2-vel?

[Szerkesztve]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#420) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!
Szerintem elég meggyőző a hűtő teljesítménye, nekem egy 3.4 GHz-n járatott E 6320-at tart alapon 42 fokon, 2 óra orthos futtatása után sem megy 64 fok főlé, s mindezt teszi egy nem éppen kereszthuzatos házikóban :C

(#421) juliabrilke válasza Ace Ventura (#418) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hm...ez jónak hangzik. 4 ilyenen gondolkozok, de Aerocool High Tower 102-t [link] is dicsérték nagyon. Viszont árban sajnos dupla annyi.

Jobb lehet az annyival?

(#422) y@no


y@no
tag

holnap megyek a hyper tx2-m ért.3tűs csatis, kíváncsi leszek asus q-fan tudja e szabályozni.Amúgy sima TX-et intelhez nem is tudtak rendelni :(((

[Szerkesztve]

www.UNICEF.hu

(#423) Ace Ventura válasza juliabrilke (#421) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Én a High Towert nem ismerem annyira.Ami tény, hogy a TX-TX2 szerintem messze a legjobb az ár/teljesitmény arányban.Nagyon jól hüt, és amellett teljesen hangtalan.
Én mindenkinek csak ajánlani tudom.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#424) Ace Ventura válasza y@no (#422) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nyugi.Tudja szabályozni. :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#425) pitman válasza Ace Ventura (#424) üzenetére


pitman
őstag

Mitől függ, hogy tudja-e szabályozni a lap, mert nálam nem foglalkozik vele (P5b-plus)?

(#426) y@no


y@no
tag

nah beszerelve , 3Ghz 1.272v Orthos teszt alatt:
CPU Északi Híd
Gyári intel hűtő: 66-70° 50-51°
CM Hyper TX2 : 55-59° 43-47°
ui.: szerelésnél mindenféleképpen vegyétek le ventit, mert
amúgy szinte lehetetlen pöcre feltenni

[Szerkesztve]

www.UNICEF.hu

(#427) Undeadthomas


Undeadthomas
csendes tag

Most gondolkozok Cooler Master Hyper TX 2-őt venni am2 es lapra é s zat kérdezném hogy ez felmegy a gyári foglallatra avgy külön kell neki? És menyire nehéz a beépitése?

[Szerkesztve]

(#428) y@no


y@no
tag

nah fél napos tesztelés után jöjjön a feketeleves :
mivel TX2 3tűs és nincs pwm támogatás, P5K q-fanja nem tudja szabályozni, így fullon 19xx rpm-en elég hangos,maradt nekem zalman Noiseless Connector RC56 12 -> 5.5v-os átalakító, ezzel 12xx rpm-re csökkent fordulat így már tűrhető a hangja.A gyári hűtéshez képest kb. -10° a különbség.

www.UNICEF.hu

(#429) luciferk válasza Ace Ventura (#423) üzenetére


luciferk
senior tag

Teljesen hangtalan? milyen fordulatnál?,mert 1800-nál bőven 22dBa felett van a hangja ;)

(#430) P00By


P00By
nagyúr

Sziasztok!Új gépemhez,vagyis procimhoz(E4500) beszereztem ezt a kis édest :) Nagyon meg vagyok elégedve!Egyátalan nincsen hangja(kis tulzással) és a 3,3 GHz-en járó procimnak a max hőfoka 59 fok!
Mindnekinek csak ajánlani tudom :DD

Üdvözletem :R

(#431) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Megrendeltem én is akkor a 4db hyper tx-et a procikra. :C :C 4200Ft/darab áron.

Kiváncsi vagyok, hogy milyen lesz, mert csak jót olvasta róla. Viszont lesz majd egy kis gond a felfogatással.

Szerintetek csökken a hatékonysága, ha egy sorban 2 hyper TX egymással szembe lesz és úgy működnek. A másik verzió az lenne, hogy a venti egy iránybe néz (felfele), de akkor ebben az esetben lehet, hogy az utolsó hűtő egy kicsit melegebb levegőt kap majd. :F

(#432) y@no válasza P00By (#430) üzenetére


y@no
tag

HYPER TX vagy TX2 ?

www.UNICEF.hu

(#433) P00By válasza y@no (#432) üzenetére


P00By
nagyúr

TX2-es mert?van különbség? :U

(#434) y@no válasza P00By (#433) üzenetére


y@no
tag

Egyátalan nincsen hangja(kis tulzással)

Erre kaptam fel a fejem, mert nekem elég zavaró maxon , 40%-on is hallom ...
TX1-es 4tűs pwm-es gumibakos így valszeg jóval halkabb is.
Bár lehet, hogy Giga lapod tudja szabályozni !?

[Szerkesztve]

www.UNICEF.hu

(#435) P00By válasza y@no (#434) üzenetére


P00By
nagyúr

Persze szabályozza!

(#436) Ace Ventura válasza luciferk (#429) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nekem teljesen le van véve, és a Seasonic S12-es tápom hangosabb mint a TX2.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#437) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Az érdekelne hogy milyen zajos ez a hűtő, max fordulaton, illetve ha az alaplap szabályozza. És egy idő után elkezd ''csapágyas'' lenni vagy ilyen nincs?

"Csak úgy mondom"

(#438) P00By válasza Csapi007 (#437) üzenetére


P00By
nagyúr

Egy picit aze vissza lehetne olvasni :)) :)) :))
:DDD :R :DDD

(#439) Csapi007 válasza P00By (#438) üzenetére


Csapi007
veterán

Este van már... :U

"Csak úgy mondom"

(#440) P00By válasza Csapi007 (#439) üzenetére


P00By
nagyúr

Látod nem is válaszolnak,megsértetted őket :DDD :)) :DDD

(#441) Csapi007 válasza P00By (#440) üzenetére


Csapi007
veterán

Kitagdtak mert nincs ilyen hűtőm. :DDD

"Csak úgy mondom"

(#442) éN79 válasza Csapi007 (#437) üzenetére


éN79
addikt

Teljes fordulaton azért már egyálalán nem mondanám csendesnek, de leszabályozva 8V-ra már halk, ahogy anno én használtam, 5V környékén, még mindíg teljesen jól hűtött és hangja egy szál se volt. (bár ez igaz a mostani freezerre is 5V környékén :) )

(#443) Ace Ventura válasza éN79 (#442) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nekem is volt Freezerem ezelőtt.Szerintem a hütési teljesitménye is jobb pár fokkal 4-5 fok kb, de a hangja ami miatt lecseréltem TX2-re.A Freezer iszonyatos volt teljes fordulaton.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#444) luciferk válasza Ace Ventura (#436) üzenetére


luciferk
senior tag

Ja,hogy le van véve a fordulata?,így hihető,hogy hangtalan ;) ,amúgy a legtöbb hűtő visszaszabályozva halk.Az IPON computernél is olyan marketing szöveggel van reklámozva az TX2-tő,hogy ultra csendes processzor hűtő,csak azt felejtették el hozzátenni,hogy ez csak visszaszabályozva igaz ;) ,de az viszont igaz,hogy a TX2-tő visszaszabályozva is nagyon jó hűtést produkál.

(#445) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Akkor leírom én is a tapasztalatokat.

Ezért az árért jobbat nem is lehet venni. Nagyon jól hűt! :C Mondjuk nekem gondok voltak egy kicsit a légterelővel, ezért kettőről le kellett szednem. Mondjuk a hűtését egyátalán nem befolyásolja.

Aki még nem vett, az gyorsan vegyen egyet. :))

(#446) Ace Ventura válasza luciferk (#444) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nekem is ez volt a bajom, hogy levettem a Freezer fordulatát, és nem tudta olyan hatékonyan hüteni a processzort, mint most a TX2 minimumon.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#447) luciferk válasza Ace Ventura (#446) üzenetére


luciferk
senior tag

Kár,hogy a TX2-nél lespórolták a venti rögzitő gumi rezgéscsillapítókat mert akkor még csendesebb lehetne.

(#448) Ace Ventura válasza luciferk (#447) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Hát lehet, de nekem tökéletesen megfelel.Ebben az árban ez a legjobb vétel.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#449) luciferk válasza Ace Ventura (#448) üzenetére


luciferk
senior tag

Hát ebben eggyet értek,valóban ár/érték arányban ez a hűtő a legjobb választás ;)

(#450) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Az normális, ha egy Hyper TX2 egy X2 6000-et játék közben 55 celsius körül tart? Csak nekem tűnik soknak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.