Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Morpheee válasza jayjay (#250) üzenetére


Morpheee
csendes tag

nos, nekem a 939es x2 3800@2,4-et levitte annyira, hogy fél óra orthos után is max 58°C. azt hogy hol tudod beállítani, nézd meg az alaplap kézikönyvében vagy a gyártó honlapján. de általában a biosban a thőmérsékleteknél van

(#252) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Tervezek az AC 64 freezer prom helyett egy CM Hyper TX-et venni, viszont ahonnan venném, ott 1K val drágább csak a TX2.Miben különbözik a TX 2 a simától , azt leszámitva, hogy univerzális a foglalata?Hütési teljesitménye is ugyanolyan jó?
Szerintetek megéri lecserélni a freezert?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#253) Anubis_9 válasza Ace Ventura (#252) üzenetére


Anubis_9
őstag

Csak a foglalata lesz más, semmi több. Minden értéke egyezik a sima TX-szel. :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#254) Ace Ventura válasza Anubis_9 (#253) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Köszi.
És megéri a cserét?A 64 freezer proval most teljes fordulaton felmegy 60 fokra is a hőmérséklet.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#255) Anubis_9 válasza Ace Ventura (#254) üzenetére


Anubis_9
őstag

Hyper TX maximális (kb 1900-as) fordulaton 22 dBa hangos. A tied mennyire hangos ilyenkor? Sajnos nem ismerem a Freezert, ezért nem akarok róla nyilatkozni.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#256) (Bundás) válasza Ace Ventura (#254) üzenetére


(Bundás)
addikt

Csendesebb maximum fordulaton is, mint a Freezer, jobban is hűt picivel. Ha rákeresel a topikban ezzel a hűtővel is 50-60 °C között van terhelve az X2, szóval nem lesz egetverő különbség.

(#257) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Nekem a freezer hangja nem nagyon jön be.Teljes fordulaton eléggé dübörög, ha meg leveszem akkor nem az igazi a hütés.
Azért én beinvesztálok egy TX2-be, legalább Intelre is jó lesz ha esetleg váltanék.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#258) Brumi˘ válasza Ace Ventura (#257) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nem tudom a freezer mennyier hangos de a hyper txnek is van már hangja fullon. De hálisten az semmihez nem kell hogy fullon menjen. Még így a nagy melegbe is 1000en pörög és simán bírja a túlhajtott a core2-t.

(#259) Zájec válasza Brumi˘ (#258) üzenetére


Zájec
veterán

annyira nem vészes :) nem hangos, de van hangja mert hallani..
de,,..,, a gyári cooler, az hangos,, nehogy túlragozzuk..
szoval ez a freezer7pro.. a hyperTX egy továbbfejlesztése a dolognak..
persze hogy jobb..,, a core2duo is jobb mint a dualcore1 , :P

(#260) mycso válasza Ace Ventura (#252) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

[link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#261) freezysight


freezysight
csendes tag

Sziasztok!

Lassan fél éve használok egy ilyen cpu hűtőt (tx), azonban most így a nyári nagymelegnek köszönhetően elbizonytalanodtam. A helyzet a következő:
- adott: AMD X2-5000, gyári sebességen hajtva , rajta Cm hyper Tx.
- szitu: a hetekben több alkalommal is történt, hogy játék közben fogta magát és leállt a gépem. Minden előjel nélkül (hang, füst, szikra), csakúgy, mintha kihúztam volna a konnektorból az egészet.
Újra elindítva biosban 110 fokot láttam a hardver adatoknál a CPU temperature mellett.
Feltételezem, hogy az alaplap biztonsági okokból lekapcsolta magát a CPU védelme érdekében. (ASUS M2N32-SLI)
Felnyitva a gépházat, azt tapasztaltam, hogy a hűtőborda oly mértékben fel van melegedve, hogy hozzáérve megégetett. A ventillátor természetesen pörgött alatta, és a bios is mutatta az 1800-as RPM értéket.
Mindez azt követően is megismétlődött, hogy a gépház fedelét nyitva hagytam, hátha segit valamit a szellőzésen.
Tegnap egy számtech szaküzletben konzultáltam egy eladóval, pasztát kérve, (gondoltam hátha a CM gyári ragacsa száradt már ki a borda és a cpu között, majd jól átkenem és jó lesz) de ő értetlenül állt az egész előtt, ugyanis arra utalt, hogy nem jól van kenve a borda alja, viszont akkor nem szabadna ennyire felhevülnie az egésznek. Az újrakenést követően sem változott a helyzet sajnos.

Még annyit hozzáteszek, hogy a szobaventit odaraktam a gépházhoz, hogy a bordára fújja a levegőt, és így maradt stabil a rendszer. Persze ekkor már későeste volt, pár órát használtam csak így.

Van-e valami ötletetek, hogy mivel próbálkozzak?

[Szerkesztve]

(#262) Lyobag


Lyobag
csendes tag

vannak dúrva esetek.
nekem egész stabilan tartja a pentium D 805-ös procimon alapjáraton 37°-on. ebben a hőségben felmászik 40°-ra. bár ha teljesen megterhelem, felmegy 50-52 fokra, de ezt a maxot eddig télen-nyáron tartotta.

Lassú felfogású lehetek, de HÜLYE nem vagyok

(#263) Ace Ventura válasza freezysight (#261) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia.
Én 100%-ig biztos vagyok benne, hogy nincsen jól rögzitve a hütő a procihoz.Nem lenne szabad ennyire felmennie.
Én most vettem meg a hütőt, és mindjárt szerelem is fel.Kiváncsi vagyok mit produkál.
Még venti nélkül sem lenne szabad 100 fok fölé mennie.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#264) D.Zsolty


D.Zsolty
csendes tag

Sziasztok!
van vkinek tx2 -e? mi a különbség a tx és tx2 között?
a tx2 ventisebességét tényleg nem lehet szabályozni? mert ahogy látom csak 3pines a csatlakozója!
segítséget köszi

-Intel E6600 , ASUS P5b-Deluxe, Asus Geforce 7950gt, 2*1GB Geil, Thermaltake ház 3db ventivel , Samsung 931BF

(#265) Ace Ventura válasza D.Zsolty (#264) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia.
Most szereltem be a TX2-t.
Az különbözteti meg a TX-től, hogy minden platformhoz van lefogató hozzá.Én AMD-n használom, de S775-re is rá lehet rakni.A ventisebességet nem lehet szabályozni.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#266) D.Zsolty válasza Ace Ventura (#265) üzenetére


D.Zsolty
csendes tag

Szia!
Fix 1800 on pörög?
3 pines a csatlakozója?

-Intel E6600 , ASUS P5b-Deluxe, Asus Geforce 7950gt, 2*1GB Geil, Thermaltake ház 3db ventivel , Samsung 931BF

(#267) Ace Ventura válasza D.Zsolty (#266) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Igen, 1800-at forog.3 pines csatija van.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#268) D.Zsolty válasza Ace Ventura (#267) üzenetére


D.Zsolty
csendes tag

Szia!

Ma megrendeltem a TX et, remélem jo lesz. Mondjuk most gyári van rajta. Az eladó azt mondta ,hogy a TX2 -n is lehet állítani a fordulatot, de hogy? :F Biosba se lehet ??
jobb mint a freezer? köszi a segítséget!

-Intel E6600 , ASUS P5b-Deluxe, Asus Geforce 7950gt, 2*1GB Geil, Thermaltake ház 3db ventivel , Samsung 931BF

(#269) D.Zsolty válasza Anubis_9 (#237) üzenetére


D.Zsolty
csendes tag

Szia !
sikerült megoldani a manuális szabályozást a fan mate2-vel?
Én is ezt szeretném majd.köszi a választ

-Intel E6600 , ASUS P5b-Deluxe, Asus Geforce 7950gt, 2*1GB Geil, Thermaltake ház 3db ventivel , Samsung 931BF

(#270) D.Zsolty


D.Zsolty
csendes tag

Még egy kérdés!
Van vkinek asus p5b-deluxe-on hyper tx ventije?
jol elfér?

-Intel E6600 , ASUS P5b-Deluxe, Asus Geforce 7950gt, 2*1GB Geil, Thermaltake ház 3db ventivel , Samsung 931BF

(#271) Anubis_9 válasza D.Zsolty (#270) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nekem P5B-E van és Hyper TX. Simán elfér, gond nélkül! :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#272) Ace Ventura válasza D.Zsolty (#268) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia.
Gratula.Biosba természetesen lehet állitani.Én azt hittem azt kérded adnak e mellé fanmate-t :B

Nekem 3-4 fokkal jobban hüt mint a freezer, de annyira halk hogy hihetetlen.szerintem az egyik legjobb procihütő most a piacon.Veri a ninja-t is, hiszen lényegesen olcsóbb, és nem teljesit sokkal rosszabbul.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#273) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Akad esetleg itt olyan aki ezt a Coolermaster Hyer TX hűtőt egy Gigabyte GA-P35-DS4, DQ6 esetleg GA-P965-DS4/DQ6 (lényegében hasonló kiépítésűek, de azért nem egyformák) alaplapon használja vagy egyéb forrásból tudja hogy elfér-e ez a hűtő az alaplapra hőcsövelt FET-ek hűtőbordáitól?

[Szerkesztve]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#274) Ace Ventura válasza janos666 (#273) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Valószinűleg elfér, mert elég magasan kezdödnek a TX lamellái.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#275) D.Zsolty válasza Anubis_9 (#271) üzenetére


D.Zsolty
csendes tag

Szia!
Köszi a választ!
Anno te írtad , hogy a fan mate-el akarod vezérelni,ugye?
sikerült megoldani? Ja és még egy , függőlegesen van az alaplapod? Nem terheli nagyon a procihűtő a súlyával? Bár úgy tudom ,hogy kb 800 grammig lehet terhelni az alaplapot.
Köszi a segítséget.

-Intel E6600 , ASUS P5b-Deluxe, Asus Geforce 7950gt, 2*1GB Geil, Thermaltake ház 3db ventivel , Samsung 931BF

(#276) D.Zsolty válasza Ace Ventura (#272) üzenetére


D.Zsolty
csendes tag

Szia!
Köszi a választ! én a sima tx et rendeltem.van különbség igazából? Teljesitménybe? Felépítésbe?

-Intel E6600 , ASUS P5b-Deluxe, Asus Geforce 7950gt, 2*1GB Geil, Thermaltake ház 3db ventivel , Samsung 931BF

(#277) Anubis_9 válasza D.Zsolty (#275) üzenetére


Anubis_9
őstag

Igen, én írtam. Azóta meg is valósítottam. Vettem 1000 Ft-ért egy Fan Mate 2-t, a Hyper TX 4 tűs csatiját átalakítottam, úgy higy a kék színű kivételével kipatintottam a vezetékeket és átdugtam egy 3 tűs csatlakozóházba. Így már tudta fogadni a Fan Mate 2.

Az alaplapom függőlegesen van. Abszolút nem terheli, mert ez a hűtő könyebb, mint pl. a Zalman 9700-es, vagy a Ninja. :DDD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#278) Ace Ventura válasza D.Zsolty (#276) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nincsen semmi különbség, csak annyi, hogy a TX egy bizonyos foglalatra jó, mig a TX2 -t rá tudod variálni minden platformra. Intel+AMD :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#279) D.Zsolty


D.Zsolty
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a választ! :R :R :R :R

-Intel E6600 , ASUS P5b-Deluxe, Asus Geforce 7950gt, 2*1GB Geil, Thermaltake ház 3db ventivel , Samsung 931BF

(#280) D.Zsolty


D.Zsolty
csendes tag

Sziasztok!
megvan a hyper tx.Intel-re. Eredmény:CPU: 5-6fokkal kevesebb. Core hőfokok kb 4 fokkal kevesebb. max fordulaton megy.Ti milyen fordulaton használjátok????

-Intel E6600 , ASUS P5b-Deluxe, Asus Geforce 7950gt, 2*1GB Geil, Thermaltake ház 3db ventivel , Samsung 931BF

(#281) Ace Ventura válasza D.Zsolty (#280) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nekem 3 db 12 centis venti szellőztet, ezért én legtöbbször alapon hajtom, de ha kevés akkor a jó kis Zalman MFC-1-el feltekerem maxra.Még úgy is alig hallani.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#282) Anubis_9 válasza D.Zsolty (#280) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nekem 6400-esem van. Ha nincs rajta tuning, akkor 1000-1100-as fordulaton, terhelés nélkül 41-néhány maghőfok körüli hőmérsékleten tartja a CPU-t. A házam zárt, nincs benne semmilyen házventi. Ha feltuningolom 3200 Mhz-re, akkor oda már kell olyan 1400-es fordulat, hogy maradjon ez a 41 fok körüli maghőmérséklet, szintén terhelés nélkül. 1100-as fordulaton HANGTALAN (szó szerint), de 1400-ason is csak egy ici-pici zaj van!

UI: kitölthetnéd a konfigodat! :B

[Szerkesztve]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#283) Ace Ventura válasza Anubis_9 (#282) üzenetére


Ace Ventura
addikt

3200-on maximum terhelésen mennyire engedi fel a maghőt?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#284) D.Zsolty


D.Zsolty
csendes tag

Sziasztok!
most 47,43 fok a két maghő és max fordulaton megy a venti, és kb 3órája megy a net. Ez normális????
Ti hagytátok a gyári pasztát a tx-en?

-Intel E6600 , ASUS P5b-Deluxe, Asus Geforce 7950gt, 2*1GB Geil, Thermaltake ház 3db ventivel , Samsung 931BF

(#285) Anubis_9 válasza Ace Ventura (#283) üzenetére


Anubis_9
őstag

Zárt házban, házventi nélkül kb. 51 fokra engedi fel 100%-os terhelés mellett. De ilyenkor, amikor a szobámban 28 fok van és nincs házventim, zárt házban ez az érték olyan 3-4 fokkal magasabb.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#286) D.Zsolty válasza Anubis_9 (#282) üzenetére


D.Zsolty
csendes tag

Kitöltöttem. és mégse jelenik meg! miert?

-Intel E6600 , ASUS P5b-Deluxe, Asus Geforce 7950gt, 2*1GB Geil, Thermaltake ház 3db ventivel , Samsung 931BF

(#287) Anubis_9 válasza D.Zsolty (#284) üzenetére


Anubis_9
őstag

Szóval terhelés nélküli érték ez. A 47 szerintem sok (pláne ha mennek a házventijeid és maxon pörög a Hyper), a 43 ideális. Bár nem tudom, hogy fok van a szobádban. Mint lentebb írtam, amióta beköszöntött a nyár, plussz 3-4 fokkal melegebb nálam minden a gépben. :(((

Nekem gyári paszta van rajta, nem bántottam.

UI: másold be a konfig sort az aláíráshoz is. :)

[Szerkesztve]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#288) D.Zsolty válasza Anubis_9 (#287) üzenetére


D.Zsolty
csendes tag

milyen progival nézed a hőfokot?

-Intel E6600 , ASUS P5b-Deluxe, Asus Geforce 7950gt, 2*1GB Geil, Thermaltake ház 3db ventivel , Samsung 931BF

(#289) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Nekem a X2-es 4200+ alapon 29-32 fok, terhelve 40-42, persze ez teljes fordulat, és max házszellőzés.Ha minden ventit lecsavarok, és úgy terhelem akkor 4-5 fokot emelkedik, de még ez is tökéletes ebben a hőségben.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#290) D.Zsolty válasza D.Zsolty (#288) üzenetére


D.Zsolty
csendes tag

Megnéztem terhelve. 59 és 64 fok a 2mag. Miert ilyen sok? neked hogy lesz 51 fok????????

-Intel E6600 , ASUS P5b-Deluxe, Asus Geforce 7950gt, 2*1GB Geil, Thermaltake ház 3db ventivel , Samsung 931BF

(#291) D.Zsolty válasza Ace Ventura (#289) üzenetére


D.Zsolty
csendes tag

De az AMD proci,nem???

-Intel E6600 , ASUS P5b-Deluxe, Asus Geforce 7950gt, 2*1GB Geil, Thermaltake ház 3db ventivel , Samsung 931BF

(#292) Ace Ventura válasza D.Zsolty (#291) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Igen, nekem AMD procim van, és nem tuningolom.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#293) Anubis_9 válasza D.Zsolty (#288) üzenetére


Anubis_9
őstag

Core Temp, Everest, TAT

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#294) D.Zsolty válasza Anubis_9 (#293) üzenetére


D.Zsolty
csendes tag

megkérhetlek vmire?
A speedfan 4.32 vel csinálnál egy hőfok tesztet?! terhelés nélkül.És elküldenéd a képet amit mutat?
Köszi a segítséget

-Intel E6600 , ASUS P5b-Deluxe, Asus Geforce 7950gt, 2*1GB Geil, Thermaltake ház 3db ventivel , Samsung 931BF

(#295) Anubis_9 válasza D.Zsolty (#294) üzenetére


Anubis_9
őstag

Tessék!

30 perce mehet a gép, ment egy DVD írás, csak 4x-esen (mivel RW), így hát vehetjük, hogy nem volt terhelés alatt a gép. A ház oldala zárt, venti nincs benne. CPU venti 1200-at pörög.
[link]

Amúgy most, mint láthatod, alapon fut a CPU. Nincs rajta tuning.

[Szerkesztve]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#296) D.Zsolty válasza Anubis_9 (#295) üzenetére


D.Zsolty
csendes tag

Köszi!
a Cpu-d hogy lett 58fok?
nekem a két mag hőmérséklet mindig eltér.most 47 és 43 fok. neked miert nem tér el?
hogy csinálod hogy csak 42 fok?

-Intel E6600 , ASUS P5b-Deluxe, Asus Geforce 7950gt, 2*1GB Geil, Thermaltake ház 3db ventivel , Samsung 931BF

(#297) Anubis_9 válasza D.Zsolty (#296) üzenetére


Anubis_9
őstag

Rossz a CPU hőfokérzékelője ezért magasabb ez az érték. Ez az 58 fok persze hibás adat. :((( Nálam mindig egyezik a két mag hője. Sosincs eltérés. :) Közrejátszik az is, hogy mivel nem éri terhelés a CPU-t, leveszi 6-os szorzóra és így kevesebb lesz az órajel. :DDD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#298) D.Zsolty válasza Anubis_9 (#297) üzenetére


D.Zsolty
csendes tag

Én ezt nem értem, hogy lesz egyforma?????? hogy tudom még lejjebb vinni a hőfokot?

-Intel E6600 , ASUS P5b-Deluxe, Asus Geforce 7950gt, 2*1GB Geil, Thermaltake ház 3db ventivel , Samsung 931BF

(#299) Gucunja


Gucunja
aktív tag

D820al D805el vagy más intel D procival használja valaki ezt a hűtőt?
van rajt gyári paszta??
tényleg ez most az egyik legjobb légűtő a piacon?(ár/érték)
előre is köszi

(#300) Anubis_9 válasza D.Zsolty (#298) üzenetére


Anubis_9
őstag

Mennek a házventijeid? Hány fok van a szobádban? Hány vinyó van a gépedben? Gyári hűtő van a 7950GT-den? Nekem Zalman VF900-as van rajta (10 fokkal hűvösebb velem, mint a gyárival. Ez is melegíti a házat).

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.