Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) neumanki


neumanki
tag

ja, meg azt akartam kérdezni, hogy mi különbség a cpu hőmérséklet között amit bios mér, meg a core1, core2 amit az everest? Mert nekem e6750-re hyper tx2-vel 22fok-ot ír a bios cpu, és 36, meg 31 fokot a core-okra az everest. Rossz az alaplap, vagy máshol mér?

(#952) neumanki


neumanki
tag

Egyb ilyen hőmérséklet normális ilyen procinál?

Nekem hyper tx2-vel csak az volt a bajom, hogy intelhez nagyon nehezen tudtam felrakni, és nem túl biztatóak, hogy azok a pöckök, amire ráforgatja az ember a tartokat, hogy majd jól megtartják fullgagyi műanyagból vannak, nem tudom mennyire feszíti az oda, meg lehogy eloldjon. Szereléskor egy csomószor volt olyan, hogy azt hittem beakadt, aztán mégse,vagy be volt rendesen akadva csak egyszerűen kiugrott :S nem tudom, mindenesetre nem tünt túl bíztató konstrukciónak.

(#953) Psych0 válasza neumanki (#951) üzenetére


Psych0
őstag

a bios az az alaplap saját diódájából olvassa ki az adatokat, amit a procihoz közel raktak, a core meg értelemszerűen a magban levő diódából jön és onnan olvassa ki közvetlen a progi.

Amikor felraktam azthittem eltöröm a lapot, annyira hajlott, és úgy is maradt. szóval nálam stabil.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#954) Oibacsi válasza neumanki (#949) üzenetére


Oibacsi
őstag

keresd meg tts-t, nála olcsó az ac venti

(#955) Kloden válasza neumanki (#952) üzenetére


Kloden
senior tag

Fel lehet azt tenni rendesen, éppen az a "baj" inkább hogy túlontúl odafeszíti. Csak figyelni kell hogy az a gagyi műanyag be is pattanjon, nem elég csak lenyomni.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#956) neumanki válasza Kloden (#955) üzenetére


neumanki
tag

pont attól féltem, hogy olyan iszonyat erővel kellett odanyomnom, hogy nem úgy nézett ki, mint ha az a 1-2mm műanyag kitülemkedés vissza tudná tartani. Egy csomószor volt, h azt hittem bepattant, aztán huzom le a túloldalt, és kiugrott. Most rajta van, csak félek, nehogy kipattanjon.

(#957) Psych0 válasza neumanki (#956) üzenetére


Psych0
őstag

hát, ha már 2-t kattant, akkor fizikailag sem tud kijönni, mert a két pöcök között van egy ék(azt nyomod bele) és szétfeszíti, mint egy tiplit a betekert csavar

egyébként én is megküzdöttem vele :) ha nem lenne kupak a procin, rommá törtem volna :)

[ Szerkesztve ]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#958) blu3


blu3
tag

Hali! Én is lecserélném a TX2-őm ventijét egy ilyenre: Scythe Kama PWM 92mm Cooling Fan ő például meg is tud állni mint a gyári C2D hűtőventi, ha nincs túl meleg :C
Itthon nem találok 1 db-ot sem :O

'72

(#959) Oibacsi válasza blu3 (#958) üzenetére


Oibacsi
őstag

tts tud hozni...én is tőle vettem, bár nem ilyet de ilyen is van

(#960) Kristof86


Kristof86
tag

Helok.
Tervezem, hogy veszek egy q6600 ast a jövő héten és az lenne a kérdésem , hogy a tx2 proci birja a tuningot vele????????????????

(#961) mmdms válasza Kristof86 (#960) üzenetére


mmdms
addikt

és azt minek akarod tuningolni???

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#962) Kristof86 válasza mmdms (#961) üzenetére


Kristof86
tag

Felhúznám a cpu órajelét, miért szerinted 1 ghz plussz nem számít semmit a procinál?

(#963) mmdms válasza Kristof86 (#962) üzenetére


mmdms
addikt

egy szóval se mondtam hogy nem számít...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#964) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Vettem egy ilyen hűtőt egy C2D procihoz de ez a felfogatás... :Y

Vagy én vagyok iszonyat béna vagy nem tudom, de sehogy se akart bepattanni normálisan. A végén már kivettem az alaplapot a helyéről és nyomkodtam ahogy le van írva (két ellentétes oldalát egyszerre) de olyan egyszersem volt, hogy mindkettő bepattant volna a helyére. Majdnem egy óráig szoptam vele de ha úgy látszódott, hogy bent is van a helyén egy kis mozgatástól kiugrott.
Más nem szopott ezzel beszereléskor? Végén már feladtam, most sincs 100%osan rajta de legalább ha megmozgatom nem ugrik ki a helyéről, egyszerűen nem bírtam vele mit csinálni.

Van valami extra trükkje ennek vagy csak én vagyok iszonyat béna? Már ott voltam vele, hogy rápróbálom inkább a gyári ventit, hátha,,,

AMDnél sosem volt ilyen problémám ott másfajta felfogatás volt és pofonegyszerűen működött.

(#965) ocso


ocso
tag

Használja valaki ezt a CPU hűtőt ASUS PKC alaplapon?
A 3 pin-es TX2-es verziót vettem meg, még nem szereltem fel. Valóban nem szabályozza az alaplap a fordulatszámot (feszt.) a 3 pin-es csatlakozó esetében ennél a lapnál? :U

(#966) Dr.Én válasza BaLee (#964) üzenetére


Dr.Én
veterán

Nem csak te vagy igy vele, én is kb fél órát szenvedtem vele mire felraktam, de nekem nem ugrik ki azota.Remekül rajt van :)

WOT: kissio

(#967) Psych0 válasza Dr.Én (#966) üzenetére


Psych0
őstag

Nekem is meggyűlt vele a bajom. Úgy nyomtam a pöcköket, hogy majdnem eltört a hüvelykujjam, de nem ment, aztán rájöttem, hogy miközben illesztettem a helyükre véletlen elfordult kettő :W ... no comment. Miután iránybaforgattam a pöcköket 15mp alatt fent volt a borda.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#968) ocso


ocso
tag

Sikerült végre felraknom 45 perc alatt. Nekem is elfodult egyik pöcök közben. Elötte kicsit megjárattam a pöcköket, hogy könnyebben belecsússzon a fekete a fehérbe.
Így sem ment könnyen, mert mindig kiugrott azegyik, az ujjaim már szétmentek, ki kellett vennem a lapot és a szönyegen csináltam, mert attól féltem, hogy kettétörik a lap. :)
Aztán fogtam egy Kéthetes TV műsor magazin és feldaraboltam akkora darabokra, hogy a proci alá férjen, ezeket összeragasztottam, beraktam a proci alá az alaplap és a szőnyeg közé. Így már könnyebben ment a feltétel, mert nem hajlott meg az alaplap. :))
Everest szerint 24 fokos a CPU... :DD

(#969) Psych0 válasza ocso (#968) üzenetére


Psych0
őstag

Az emberi találékonyság...:) A procinál meg a magot kell nézni, mert az alaplapi dióda kitudja hol van. A magok meg mindig ugyanott vannak :DD

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#970) ocso válasza Psych0 (#969) üzenetére


ocso
tag

Tudom, mindig a magokat nézem, csak érdekességképpen írtam...eddig 38 C körül volt...a gyári hűtővel...( a magok 32 C most)
Szerintem nagyon jó kis hűtő ennyi pénzért...

[ Szerkesztve ]

(#971) trblaise


trblaise
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy ilyen hűtőt, csak nem tudom, hogy beférne-e a házba...
[link]
[link]

Szerintetek ide beférne? :F

[ Szerkesztve ]

(#972) ocso válasza trblaise (#971) üzenetére


ocso
tag

A tápod méretéből (12 cm venti az alján) itélve befér. Nekem is ekkor a tápom... :))

(#973) fzr600r


fzr600r
csendes tag

Én is elég sokat szívtam a felrakással,ma vettem de az egyik tartó az istenért se akart bepattanni.A végén már én is kivettem a lapot h meggyőződjek róla hogy sikerült bepattintani.Akkor láttam hogy ez a hűtő elég szépen meghajlítja az alaplapom.Visszaszerelés után nem is működött a gépem minden mennt csak kép nem volt.Sok agyalás után megmozgattam a chipesetet hűtő bordát mert onnan hallottam vmi kattanás szerü hangot mikor felszereltem a hűtőt.Azóta bakapcsolás után leáll a gép egy pillanatra és újraindítja magát majd tökéletesen működik.Nem tom mi lehet.A magok hőfoka 100% terhelés alatt bő 10 fokot csökkent a gyári hűtőhöz képest,úgyhogy szerintem a hűtő jól van rajta.Ha valakinek van ötlete írjon.

(#974) trblaise válasza ocso (#972) üzenetére


trblaise
tag

Rendben, köszönöm az infót! :R

(#975) Gabis


Gabis
őstag

hali
az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mivel lehetne megoldani a TX2 venti a vezérlését mert sajna az Abit alaplapom rosszul méri a Brisbane magos procimat (a legújabb bios-al már valamivel reálisabbak az értékek de valamiért azzal meg pocsék a mem. kezelése)
szal az alaplapi vezérlés kilőve, ÖTLETEK
előre is köszönöm :R

(#976) ocso válasza Gabis (#975) üzenetére


ocso
tag

Szia,

vagy manuálisan Zalman Fanmate vagy előlapi vezérlő panel. Vagy a következő trükkel, 3 féle sebességet tudsz állítani: [link] How to Create a Three-Speed Fan Control Without Spending a Dime | Hardware Secrets

[ Szerkesztve ]

(#977) Gabis válasza ocso (#976) üzenetére


Gabis
őstag

húúúúúúú
ezer hála és köszönet :R :R :R

(#978) donpel0


donpel0
aktív tag

kb egy hónapja van tx2-es hűtőm, hazavittem és mint egy kisgyerek azonnal nekiugrottam a felszerelésnek.
kb én is egy 40-50 percet szívtam vele, közben izzadtam, káromkodtam stb. :D nagyon hitvány ez a felfogatási rendszer, de maga a hűtő nagyon faja. stock kúlerhoz képest kb -15°C.

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#979) ocso válasza Gabis (#977) üzenetére


ocso
tag

Amágy én 10 perce csináltam meg ezzel a megoldással az enyémet:
fekete a feketébe és piros a pirosba, tehát a legkisebb fordulaton megy most: 1017RPM
alapon 25 és 35 C között van a CPU, terhelve Everest Stress test-tel sem megy 50 C fölé.

(#980) Solten válasza donpel0 (#978) üzenetére


Solten
addikt

Mit bénáztál ennyit, nem volt több 2 percnél a felszerelése... :U

Saor Alba

(#981) Solten


Solten
addikt

Qrvajó ez a cooler, iszonyat halk.

Saor Alba

(#982) éN79 válasza Solten (#980) üzenetére


éN79
addikt

AM2-re nekem is pikk-pakk szokott menni, viszont az intel féle 4 fekete pöcök rendesen megízzaszt engem is, főleg úgy ha a lap már be van szerelve a házba.

(#983) drlovi


drlovi
aktív tag

Hali,
Használja vki ezt a hütőt 5200+ -al.Vagy hasonló procival?
nekem everest stressnél 53 C ig felmegy a proci hőfo,de sztem az alaplapom
nem méri rendessen,mert ez kicsit talán magas.
:F

(#984) d@minator válasza donpel0 (#978) üzenetére


d@minator
addikt

2 perc pasztázással együtt...

(#985) Kazimír


Kazimír
őstag

Üdv!
Leendő gépembe ilyen hűtőt szeretnék.
Kérdések: Mellékelnek hozzá pasztát, és ha igen, milyet? Használható, vagy valami más/jobb illik alá?
Illetve tényleg ennyire macerás a lapra szerelni (Giga P35 lesz)?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#986) RexpecT válasza Kazimír (#985) üzenetére


RexpecT
addikt

Ezüst paszta van rajta (gyárilag a bordán).Mivel elég nagy nem a legegyszerűbb felrakni,de egyáltalán nem vészes.

(#987) Oibacsi válasza Kazimír (#985) üzenetére


Oibacsi
őstag

Tiszteletem!
A borda aljára kennek pasztát, teljesítménye megfelelő volt, thermalright pasztával is csak 1-2 fokkal lett jobb. Ha többször fel akarod tenni, akkor viszont külön is kell venned.
A szerelésről meg annyit hogy 2 perc.

(#988) donpel0 válasza d@minator (#984) üzenetére


donpel0
aktív tag

grat akkor :D hajlott nekem az alaplap, meg a hátsó műanyag terelő alatti két pöcök rögzítésével szívtam igen sokat.

[ Szerkesztve ]

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#989) Oibacsi válasza donpel0 (#988) üzenetére


Oibacsi
őstag

tompavégű fém pálcával egyszerű, vagy kereszthornyos csavarhúzó fejével:)

(#990) d@minator válasza donpel0 (#988) üzenetére


d@minator
addikt

Nem te vagy béna hanem ha hajlik az alaplap akkor eléri a pöcök a ház alját és nem akar bekattanni, ezért legjobb kiszedni azt és úgy felrakni a hűtőt.

A paszták közül az Artic Cooling MX-2-t istenítik. A Coollaboratory liquid folyékony fémet nem ajánlom senkinek, mert "összeolvad" a proci a hűtővel.

[ Szerkesztve ]

(#991) xbombs


xbombs
csendes tag

amd sempron 3300+ s754 es procimra rámegy a tx 2???

(#992) Oibacsi válasza xbombs (#991) üzenetére


Oibacsi
őstag

igen, az összes k8-as foglalatra rámegy

(#993) donpel0 válasza d@minator (#990) üzenetére


donpel0
aktív tag

igen, és a legnagyobb problémám az volt, hogy ugye kemény felületre nem tehettem rá a kivett alaplapot, mert a hátulján apró tüskéket nem akartam tönkre tenni, ezért egy középen lyukas hungarocellre tettem a deszkát és így sikerült. most már biztos gyorsabban menne :B

[ Szerkesztve ]

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#994) Kazimír válasza RexpecT (#986) üzenetére


Kazimír
őstag

Jó, mert nekem itthon szintén csak ezüst pasztám van egy tubus valahol elfekvőben. :) Akkor jó lesz nekem a gyári is.
Kössz neked is Oibacsi!

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#995) mmdms


mmdms
addikt

és 939-es foglalatra könnyű feltenni mint az AM2-re, vagy macerás mint az intelnél?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#996) Oibacsi válasza mmdms (#995) üzenetére


Oibacsi
őstag

az intelnél se macerás...amd-nél meg beakasztod és ráhúzod a feszítőt...pofonegyszerű

(#997) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Üdv nektek

Érdeklődnék, hogy milyen PWM-es 92mm-es ventilátort ajánlotok a TX2-höz?
(persze lényeges, hogy Mo.-on beszerezhető legyen)
:)

(#998) Oibacsi válasza JockeyEwing (#997) üzenetére


Oibacsi
őstag

Szia! Arctic cooling, keretes, nekem is az van, picit halkabb, folyadékcsapágyas és olcsó...mi kell még?:)

(#999) trblaise


trblaise
tag

Lehet a kérdés már elhangzott, én kérek előre elnézést! :B
Ha 4 tűs az alaplapom, akkoris lehetséges, hogy nekem tx2-es hűtőm legyen? :)

(#1000) ocso válasza trblaise (#999) üzenetére


ocso
tag

Szia,

persze, úgy kell rádugnod, hogy szemből jobbra az utolsó 3 tűre. De általában már így van kialakítva az alaplapi csatlakozó is, hogy fogadja a 3 pines csatikat is. Sajnos ASUS alaplapnál 3 pin-es ventivel nem működik a PWM. De lehet a kábelekkel trükközni, hogy 5-7-12 V-ot kapjon, vagy marad a külső szabályozó...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.