Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) P00By válasza Jhonny06 (#450) üzenetére


P00By
nagyúr

Igen,csak neked

(#452) juliabrilke válasza Jhonny06 (#450) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ha nyáron ennyin tartja, akkro szerintem az nem olyan vészes. Esetleg 3-4 fokot lehet faragni pasztával, jobb szellőzéssel és hasonló okosságokkal.

(#453) Ace Ventura válasza Jhonny06 (#450) üzenetére


Ace Ventura
addikt

X2 6000 res 125W TDP-vel 55 fokon tökkkéletes eredmény.
Ha sokallod nyomj alá valami jobb pasztát, de sztem felesleges.
Alapon terheletlenül mennyi?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#454) Zájec válasza Ace Ventura (#443) üzenetére


Zájec
veterán

és megmérted azonos körülmények közt :F vagy mire alapozod az állitásodat..

(#455) juliabrilke válasza Zájec (#454) üzenetére


juliabrilke
addikt

~100W TDP-nél kb. 45-47° szokott lenni kb.
A 125W 55° nem rossz, hidd el.

(#456) Ace Ventura válasza Zájec (#454) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Természetesen, megmértem.Saját tapasztalatból irok.

juliabrilke ezt nem az előző hsz-re irta Zájec kolléga



[Szerkesztve]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#457) juliabrilke válasza Ace Ventura (#456) üzenetére


juliabrilke
addikt

:B :B

Bocs akkor Zájec. :R Elnéztem. :R
(a hozzászólást már törölni sajnos nem tudom)

[Szerkesztve]

(#458) Zájec válasza Ace Ventura (#456) üzenetére


Zájec
veterán

érdekel a dolog azért kérdezem.. nem vitázni jöttem.
mert ugy lehet igazábol lemérni, ha azonos körülmények vannak..
befolyásolo tényező a szobahőmérséklet is.. attol is függ milyen meleg van , pár hete
amikor igazi kánikula volt,.. akkor is más.. egy légkondis lakásba is más...
egy húzatos vagy nemhúzatos házban is más...

mert a hütö felülete a két hütönek nagyjából u.a. 2x3hőcső van mindkettőnél.
a TX-nek a ventije nagyobb és erősebb 1-2 lapáttal .. ugye :F

(#459) Jhonny06 válasza Ace Ventura (#453) üzenetére


Jhonny06
veterán

Attól függ. Délelőtt, amikor még nincs olyan meleg és még csak 1-2 órája megy a gép, akkor 40 körül szokott lenni és játéknál is kevesebb, de este, amikor befülled a szobába a levegő, akkor 43-44 és játéknál olyan 55.

(#460) P00By válasza Jhonny06 (#459) üzenetére


P00By
nagyúr

Ezeke teljesen jő hőmérsékleti adatok!Föleg egy 5000 Ft-os hűtőtől!Én kiváncsi lennék már az új 120 mmesre is :)

(#461) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Hőmérsékletadatok 1,5 óra terheletlen működést követően (szobahőmérséklet: 20° körül, nincs hőmérőm :DDD) Cooler Master Hyper TX-el (Everest szerint):

Alaplap (ASUS A8N32-SLI Delux) [link] : 42°
AMD A64 x2 4400+ (s939) CPU: 36° (1. mag: 31°, 2. mag: 39°)

Ford.: 1918 RPM

[kép]

Ház: Cooler Master Elit 330 [link]

Házhűtő ventillátorok:
házban lévő (gyárilag) hátsó 12cm-es Cooler Master ventillátor előre szerelve.
hátul: GlacialTech Silent Blade 12cm 19 bBA (950 RPM, 37 CFM)
/ a képen még másképp volt :DDD /


[Szerkesztve]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#462) Pulsar


Pulsar
veterán

Sziasztok!

Elolvastam az 1.hsz-t mégmielött megszoltok :) De arra lennék kíváncsi, hogy a TX, vagy a TX2 ami jobban hűt?

(#463) P00By válasza Pulsar (#462) üzenetére


P00By
nagyúr

SZtem hűtés beli különbség nincsen!A TX2-ről lesporolták azokat a kis gumi bigyokat igy az kicsit hangosabb(én ezt nem tapasztalom..) :) De írjon más is vmit,mert nem értek a lovakhoz :DDD

(#464) Pulsar válasza P00By (#463) üzenetére


Pulsar
veterán

Kicsit visszaolvastam, úgyhogy egtaláltam mindenféle kérdésemre a választ!

Köszi :R

szerk.:Úgyhogy már meg is rendeltem egyet :)

[Szerkesztve]

(#465) P00By válasza Pulsar (#464) üzenetére


P00By
nagyúr

;) :R

(#466) GyL válasza Pulsar (#464) üzenetére


GyL
csendes tag

Nem fogsz csalódni!

Biztos, hogy vannak ennél jobb hűtők is a piacon, de ezért a pénzért ez 1 best-buy kategória. :C

Mindenki a saját baklövéseit nevezi tapasztalatnak...

(#467) Pulsar válasza GyL (#466) üzenetére


Pulsar
veterán

ennél jobb....? kizárt!!! :DDD

(#468) Foxmulder89


Foxmulder89
senior tag

üdv!
Próbáltam már AC Freezer7 pro és Zalman 7700cu hűtőt is, most egy TX2-m van és teljesen megvagyok vele elégedve, ez idáig a legjobb :)
E6400 at 3,2 alapfeszen terheletlen 50 fokon, terhelten 60 fokon tartja , 3,6 1,47v real mellett sem megy sokkal 70 fok fölé, le a kalappal elötte :R

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#469) bull60


bull60
csendes tag

Ma vettem 1et nagyon jól muzsikál core2duo 6300 procit 2800-on járatva 100%-on 10 perc után is csak 53 fokos.Az eredeti intellel 64 fok volt.

(#470) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

ÜDV!!..
Azt szeretném kérdezni, hogy ezek a hűtők...a sima és a 2es is...gyárilag pasztázottak?...Csakmert mintha az 1es ne mlenne az...mármint így neten, képeken.. :F :U Köki a választ.. :R

(#471) P00By válasza dzsóbácsi (#470) üzenetére


P00By
nagyúr

Igen, gyárilag pasztázott mind a kettő!

[Szerkesztve]

(#472) Vigneau


Vigneau
félisten

Nos, terveim szerint hétfőn már én is okosabb leszek. Az AC Freezer 7 Pro és a TX2 között nézem meg, hogy alakul a meccs. Olvastam már róluk itt, de ha van lehetőség egy pici tesztre, akkor miért hagynám ki. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#473) Remington


Remington
őstag

sziasztok
e6300-am van ilyen hűtővel és ebben a melegben orthos alatt felmegy 75 fokra. a proci alapfeszen üzemel 2.8ghz-n, a venti pedig 1000-en jár
nem sok ez egy kicsit?

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#474) Vigneau válasza Remington (#473) üzenetére


Vigneau
félisten

Lehetséges, hogy ez a fordulatszám már kevésnek bizonyul ilyen terhelésnél ezen az órajelen.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#475) y@no válasza Remington (#473) üzenetére


y@no
tag

esetleg nézd meg, hogy jól vannake bepattintva a hűtő lábai

www.UNICEF.hu

(#476) politomi


politomi
tag

Sziasztok. Én is mostanában szeretnék ilyen hűtőt vásárolni és nem tudom melyiket (TX Vs TX2) válasszam. Mivel a TX2-nek nem lehet állítani a fordulatszámát nem hangos 1800 rpm-n? Válaszaitokat előre is köszönöm

(#477) nemtabo


nemtabo
aktív tag

Hi!

Én inkább sima tx amd-s változatát vettem, korábbi hozzászólásokban olvastam, hogy a tx2 zajosabb lehet, mert a ventije nem gumis csillapítású.
Korábban sima Freezer 64-et használtam a64 4000+-hoz, de x2 4200+-ra váltottam, és a Freezer nem bírta hűteni. Alapon a freezerrel 42 és 38 fokos voltak a magok, a tx-el 34 és 29 fokos.
Itt nekem max fordulattal megy állandóan a hűtő, de nem hallom.
A procit megrántottam 2200-ról 2650-re és orthossal sem ment a hőmérséglet 60 fok felé.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#478) Pulsar válasza politomi (#476) üzenetére


Pulsar
veterán

hát ha inteled van csak a tx2 marad. amd-re még találsz tx-et, de intelre már nem. Én úgy tudom a 4 tűs ventik is fordulatszámszabályzottak, csak nem lehet olyanfinoman, kis lépésekben szabályozni, mint a 4 tűset.
Különben meg 1800-as fordulat nem jelenti azt, hogy hangos :) Ez függ a venti lapátaitól, illetve attol, amire ráfújja a levegőt. Én úgy tudom azért is lett egy kicsit ritkbb a Hyper-ekbe a kereszt borda, mert így halkabb a rajta áthaladó levegő.

(#479) nemtabo válasza Pulsar (#478) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Hi!

Már hogy ne lenne a tx-nek inteles változata.

http://www.argep.hu/product_395723.html

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#480) nemtabo válasza nemtabo (#479) üzenetére


nemtabo
aktív tag

itt is kínálják:

http://www.birdpc.hu/index.php?mit=30&t_kat1_id=1&t_kat2_id=2170

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#481) Pulsar válasza nemtabo (#480) üzenetére


Pulsar
veterán

hát az hogy egy listán rajtavan az nem mérvadó.. legalábbis szerintem :)
Én próbáltam beszerezni, de nem sikerült. De aztán lehet csak én lámultam el valamit :)

(#482) politomi válasza Pulsar (#481) üzenetére


politomi
tag

Köszönöm válaszaitokat. Be is fogok egyet szerezni a héten:)

(#483) mycso válasza Pulsar (#478) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hogyne lenne már intelre!

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#484) beneszilo


beneszilo
tag

sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy fölraktam a hűtőt ahogy volt, a gyári pasztával, de érdemes lenne újrapasztázni?

(#485) nemtabo válasza beneszilo (#484) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Hello!

Sztem várj 2-3 napot, és akkor nézd meg a proci hőmérsékletét. Nekem a felrakás után 2 nappal még visszakolbászoltak 1-2 fokot a magok. Szerintem nem lehet olyan rossz ez a paszta.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#486) eastsider


eastsider
nagyúr

Hy
a Hyper TX2 hol van teljesítményben / hangban a freezer 64/7 prohoz képest? (azom volt már)

(#487) politomi


politomi
tag

Be is szereltem a Tx2-t.C2D E4300(1,8Ghz) 1 óra netezgetés+dvdírás és kicsomagolás mellett max 13 fokot mutatott az everest.Azt hozzá kell tenni hogy a szobában sincs 22 foknál több ebben az esős időben.Egy gyors tuning (200fsb-300ra igy 2,7ghz megy) után alapon 17 fok és 20 perc orthos stress test után sem ment fel 47fok fölé.Meg vagyok a hütővel elégedve és ráadásul még nagyon halk is. Alapon 800 körül forog, de ha terhelés van akkor kb 1600-at és igy sem hallom a hangját. Bátran ajánlom mindenkinek ennyiért szerintem nem találtok jobbat.

(#488) pitman válasza politomi (#487) üzenetére


pitman
őstag

Akkor az everest valószínűleg hülyeséget mutat, próbált megnézni a coretemp új verziójával vagy tat-tal. Ezek fognak korrekt hőfokot mutatni. (Neked nem furcsa a 13 fok a 22 fokos szobában?)

(#489) politomi válasza pitman (#488) üzenetére


politomi
tag

Rendben megnézem, és azt hozzátenném hogy még nem volt visszatéve a ház oldala és ugy mértem.

(#490) pitman válasza politomi (#489) üzenetére


pitman
őstag

Rendben.
(Akár rajta volt a házon az oldala, akár nem, szobahőmérséklet alá nem hűthetted léghűtéssel, hacsak a levegőt nem hűtötted valamilyen módszerrel.)

(#491) nemtabo válasza pitman (#488) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Hello!

Kicsit más, de nem tud valaki segíteni, hogy miért van az, hogy rendszeresen amikor el akarom indítani a core temp-et ujraindul a gépem.

Köszi!

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#492) luciferk válasza nemtabo (#491) üzenetére


luciferk
senior tag

A hyper tx biztos nem felelős az újraindulásért,de pl egy vírus az igen ;)

(#493) Pulsar


Pulsar
veterán

Na megvan a cucc... Igen jó. :) A kis kazán procimat idle-be passzívba 50 fokon tartotta :) 60 fok fölé normálistan, terhelve meg még nem ment :)
Hyper TX :R

(#494) Gykor


Gykor
csendes tag

Sziasztok nekem az lenne kérdésem hogy a Hyper tx2 hűtőnek 3 pin-es a csatlakozója ezt rá lehet e tenni a Gigabyte p35 ds3R 4 pin-es cpu fan-ra ?

Köszi a választ

(#495) Hawk1979 válasza Gykor (#494) üzenetére


Hawk1979
őstag

:DDD

(#496) Hawk1979 válasza Gykor (#494) üzenetére


Hawk1979
őstag

:DDD

(#497) Hawk1979 válasza Gykor (#494) üzenetére


Hawk1979
őstag

:DDD

(#498) Hawk1979 válasza Hawk1979 (#497) üzenetére


Hawk1979
őstag

Elnézést a triplázásért,de valami gebasz volt a FireFox-al,és 2szer nyomtam a post data újraküldésre,mert nem akart menni a dolog,azt hittem beroggyant az oldal.. :B

(#499) Gykor válasza Hawk1979 (#495) üzenetére


Gykor
csendes tag

Köszi a választ gondoltam én is hogy rálehet tenni csak biztos akartam lenni benne. Már elhatározztam hogy megveszem csak még várok egy kicsit várom az új videokártyákat és 45nm inteleket. Teljesen új gépet kell összeállítanom melynek ez lesz az egyik fontos eleme

(#500) Pulsar válasza Gykor (#499) üzenetére


Pulsar
veterán

arra azért számíts, hogy nem nagyon fogja vezérelgetni az alaplap a ventit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.