Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) pimmi válasza Alex123 (#700) üzenetére


pimmi
senior tag

A képet nézve, van egy hülye kérdésem.
Olyan nagynak néz ki, ez nekem a s755 foglalaton meg fog állni, nem húzza a súja majd lefelé.
Arra gondolok hogy akkor nem fog aprocira feküdni rendesen.
Vélemény? :W

(#702) mycso válasza pimmi (#701) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nekem is 775-ön van és felfekszik normálisan, hűt normálisan sőt le sem törik! ;)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#703) mycso válasza Daneeka (#696) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Természetesen hátra fele fújjon a tx.

Mivel gondolom a házadban is úgy van kialakítva a megfelelő légáramlás, hogy az első venti befele szívja a levegőt kintről, a hátsó pedig kifele fújja bentről.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#704) ZCoyote válasza pimmi (#698) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nekem a TX2 egy E4400-on van, pörög 850 körül és nem hallom, igaz van két 12 cm-es házhűtő is 800-as fordulaton a házban de azoknak sincs nagyon hangja.
A tápom egy FSP 350 Bluestorm. Az is csendes.

Úgyhogy vegyél nyugodtan egy TX2-őt.

Romani ite domum.

(#705) Alex123 válasza pimmi (#701) üzenetére


Alex123
senior tag

"Arra gondolok hogy akkor nem fog aprocira feküdni rendesen"

Rendesen ráfekszik a procira, sőt mintha egy minimálisan meg is hajlítota volna az alaplapot, annyira "ragaszkodnak" egymáshoz... :)

Hűt, mint az állat és csendes, szerintm ne gondolkozz tovább! :)

- Alex -

[ Szerkesztve ]

(#707) Alex123 válasza pimmi (#706) üzenetére


Alex123
senior tag

:C

(#708) pitman válasza ZCoyote (#704) üzenetére


pitman
őstag

Meg tudnál nekem nézni valamit?
Ha a tx2-n kívül minden más ventit leállítasz, a tx vagy a táp a hangosabb?
(tápot akarok cserélni és az egyik jelöltem pont olyan, mint a tápod).
Illetve, ha a táp lenne a hangosabb, meg tudnád nézni, hogy a tx2 milyen fordulat mellett ugyanolyan hangos?

Előre is köszi.

(#709) ZCoyote válasza pitman (#708) üzenetére


ZCoyote
őstag

Kb 6-ra érek haza, akkor megnézem ha jó úgy.

Romani ite domum.

(#710) pitman válasza ZCoyote (#709) üzenetére


pitman
őstag

Nem sürgős, ha holnapra megvan az nagyon jó. Valószínűleg ma már nem leszek netközelben.

(#711) ZCoyote válasza pitman (#710) üzenetére


ZCoyote
őstag

OK

Romani ite domum.

(#712) Pochee


Pochee
csendes tag

figy hol találtál,,,,4 pin-es Intel-t mer nekem nem sikerült csk használtat eddig :D

Peace not war

(#715) ZCoyote válasza pitman (#708) üzenetére


ZCoyote
őstag

Na megvan a monstre teszt :)
Az FSP fényévekkel hangosabb mint a TX2 850-en.
A TX2-es olyan 1500-nél egyenlít.
Viszont más a hangfekvésük. A táp olyan surrogós a prochűtő meg 1500-nél élesebb hangon süvít.
Talán bejátszik az is hogy a táp már 2 éves és lehet hogy a venticsapágy már kopott.
Ennyi, remélem tudtam segíteni ezzel a tudományosan megalapozott teszttel. :DDD

Romani ite domum.

(#717) pimmi válasza ZCoyote (#715) üzenetére


pimmi
senior tag

Süvít? Akkor mégse full halk?
Nekem volt egy thermaltheke hűtőm az 1400en full halk volt szinte teljesen,nem süvített mint ahogy írod.

(#718) Kloden válasza Pochee (#714) üzenetére


Kloden
senior tag

Székesfehérvár, Inex Computer . Vitrinjükben láttam egyet, áráról semmit nem tudok. :DD

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#719) ZCoyote válasza pimmi (#717) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nem úgy süvít mint egy turbina.
Azt akartam kifejezni a "süvít" szóval, hogy magasabb hangot ad nem azt hogy hangos.

Romani ite domum.

(#720) pimmi válasza ZCoyote (#719) üzenetére


pimmi
senior tag

Akkor tesztelj még valamit légyszi.
Kb 2méterröl lehet hallani, vagy nem?
Persze úgy hogy a ház nincs szétszedve.Mert az én termalom kb 2méterröl nem volt hallható szinte eggyáltalán és 1200-1400 et forgott. :))

(#721) ZCoyote válasza pimmi (#720) üzenetére


ZCoyote
őstag

Megvan.
Nem hallatszik hangosodás 2 méterről 1500-ön a 850-hez képest.
Bár a táp hangja ugye bezavar. Azt meg 2 méterről nem tudom leállítani mert nem akarok seprűnyelet dugni a lapátjai közé. :D

Most már nem fogom 1,8-1,5-1,25-1,0 és 0,8 méterről is megnézni :DDD

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#722) pimmi válasza ZCoyote (#721) üzenetére


pimmi
senior tag

:DD Most már nem fogom 1,8-1,5-1,25-1,0 és 0,8 méterről is megnézni :DD

Igazából azt kérdeztem hogy 2 méterröl hallatszik vagy nem, nem azt hogy hangosodik vagy nem. :R

(#723) ZCoyote válasza pimmi (#722) üzenetére


ZCoyote
őstag

Azt írtam hogy 850-hez képest nem hangosabb 2 méterre 1500-ön.
2 méterről 850-nél ~néma tehát 1500-nél is az.
Persze nem akarok senkit félrevezetni mert egy vájtfülű passzív táppal hangszigetelt szobában biztos hallja de én nem hallottam.

Na jó ennél bonyolultabban már nem is írhattam volna. :)

Romani ite domum.

(#726) pitman válasza ZCoyote (#715) üzenetére


pitman
őstag

Köszi, ez nem jó hír.

(#727) ZCoyote válasza pitman (#726) üzenetére


ZCoyote
őstag

Milyen szempontból?

Romani ite domum.

(#728) pimmi


pimmi
senior tag

"A kettőt fogdosva a Freezer robosztusabb, vagányabb hűtő, előnye hogy nem akad a propellerbe semmilyen vezeték, viszont a Hyper TX jobban hűt, ha nem is sokkal"

Részelet a 40-es hozzászólásból.Ezt hogy érti,hogy vagányabb.A tx nem vagány?Vagy ?
:))

(#729) pimmi


pimmi
senior tag

A másik hogyha a frezer a robosztusabb akkor hogy lehet hogy a kissebb lamellás tx hűt jobban?

(#730) éN79 válasza pimmi (#729) üzenetére


éN79
addikt

Igen, valahogy filigránabbnak néz ki a TX de saját tapasztalatom szerint is jobban hűt. Volt AMD-s rendszereken mindkettő, volt inteles rendszereken ez is az is, de valahogy mindig a TX lett a végén, mert az lett a jobb, pedig én eddig mindig mindkettő hűtőt direkt 5V-on járatom, szóval ezen teljesítményen jobb számomra.

(#731) pimmi


pimmi
senior tag

Jövőhét közepefelé lessz egy pár darab inteles orig négypines,ha valakit érdekel keressen meg. pimmi@freemail.hu :DD :DD :DD

(#735) End-ru


End-ru
aktív tag

Ma sikerült egy ilyen hűtőcsodás beszerezni az új X2 4200+-ra. Nem fogjátok elhinni, de találtam még első generációs TX-et. Az Ufós boltban vételeztem 4950 volt. Azt mondták az utolsó, de egy kérdést megér lesz-e még esetleg késöbb, ha valakinek a régire fáj a foga.

Viszont a lefogatója egyáltalán nem gumis, vagy ez csak az Inteles rögzítésre vonatkozott?

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#736) Atlantis


Atlantis
veterán

Takarítva. A chat-jellegű megnyilvánulásokat mindenki mellőzze. pimmi, érthető?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#737) pimmi válasza Atlantis (#736) üzenetére


pimmi
senior tag

ok bocs, még tanulok. :W

(#738) pimmi válasza End-ru (#735) üzenetére


pimmi
senior tag

Az melyik bolt?

(#739) Atlantis válasza pimmi (#737) üzenetére


Atlantis
veterán

Tanulni lehet csendben olvasgatva is, nem pedig felesleges kérdésekkel teleszórva a topicokat.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#740) fdisk


fdisk
őstag

Azt tudja vki,h a tx/tx2 között melyik a csendesebb?Ha csendesebb 1általán vmelyik-
Gondolok itt a pwm szab/nélküli szabályozásról.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#741) pimmi válasza fdisk (#740) üzenetére


pimmi
senior tag

Szerintem a tx2 hangosabb,mert az mindig a max fordulaton megy.Viszont ha tényleg olyan jó a hűtő mint ahogy irják /sajna még az enyém a postán van/ akkor az is lehet hogy a pwm nem is fogja változtatni a fordulatot.Ezt azért gondolom mert nekem a 3,2ghz-es forrófejü prescotton volt egy tmg i2 hűtő, a pmw levette 1400 körülire a fordulatot /max2700/ és bármit csináltam nem emelte fel mert 55-58 c volt csak max a procc.Tehát ha tényleg jó akkor nem lessz hangja. :C

(#742) pimmi válasza pimmi (#741) üzenetére


pimmi
senior tag

Ja, de ha a tx2-öt leszabájozza valaki ,mondjuk fan... nemtudom mivel kb úgy mint a tx-et a pwm akkor a hangjuk ,már ha lessz egyforma.A pwm csak inteligensebb mert nem kell a fordulatot és a höfokot figyelni hanem ezt elvégzi a lap.

(#743) fdisk


fdisk
őstag

A tx2 gyári pasztája amivel szállítják a coolert érdemes-e leszedni róla,és másik pasztát rakni rá?
Mennyi fokot nyerek vele?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#744) Csöves válasza fdisk (#743) üzenetére


Csöves
senior tag

Hagyd rajta.

Aquila non captat muscas.

(#745) pitman válasza ZCoyote (#727) üzenetére


pitman
őstag

Olyan szempontból, hogy ezek szerint ezek a halknak mondott fsp tápok hangosabbak a jelenlegi tápomnál.

(#746) zsocy


zsocy
őstag

Urak,

Hol lehet TX-et vagy TX2-őt kapni? Akiket eddig próbáltam azoknak nincs, állítólag hiánycikk.

Valaki aki mostanában vett hol járt sikerrel?

(#747) pimmi válasza zsocy (#746) üzenetére


pimmi
senior tag

Nekem lessz új eladó szerdára vagy a hét végére de inteles.
Keress meg az emilemen.

(#748) zsocy válasza pimmi (#747) üzenetére


zsocy
őstag

Köszi, de AMD-s kellett volna amúgy is.

Közben sikerült megoldani máshogy...

(#749) -AD4M-


-AD4M-
tag

Hali!

A hűtőt hogy kell felrakni, mert úgy tudom nem mindegy hogy állnak a heatpipeok, vagyis nem megfelelő szögben aszem ha függőlegesen vannak akkor nem hűtenek olyan jól, mert nem kerül a cputömbhöz a víz.

Thnx!

Allons-y!

(#750) SP!T válasza -AD4M- (#749) üzenetére


SP!T
addikt

Célszerű úgy felrakni, h a ház hátulja fele fujja a levegőt! Amúgy mindegy hogy áll tudomásom szerint, a benne lévő gáz a hidegebb területek fele megy, ott lehül, ennyi a lényeg...

There's a device that I've been using called a whoop.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.