Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) total90


total90
veterán

Hello!
Adott egy Intel Q6600-as proci,amit nem szándékozok tuningolni.Egy viszonylag jól szellőző házban kb. milyen hőfokokra számíthatok egy TX2-vel?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2002) zsolt1129 válasza total90 (#2001) üzenetére


zsolt1129
addikt

35-40 terhelés nélkül,terhelbe max 60.Legalábbis nekem annyi.

(#2003) sgergi válasza xardas (#1998) üzenetére


sgergi
veterán

Sajnos a venti hajlamos a törésre, sokan mondták már. :( Elvileg 42 cfm a légszállítása, de lehet rá tenni kisebb légszállítású, halkabb ventit is, a teljesítményén nem sokat változtat (pár fok). Nem nagyon érzékeny a borda a ventire.

(#2004) d@minator válasza Hunter2 (#2000) üzenetére


d@minator
addikt

Most vagy be van kapcsolva pl. a C1state a BIOS-ban és a procid órajele leszabályozódik (bár akkor terhelve magasabb lenne a hőfok) vagy rossz a venti beállítás a BIOS-ban. A TX2 ugyanis nem PWM-es. Állítsd Voltage-ra ha van ilyen. Már nem emlékszem, hogy volt a P-35C lapomban.

(#2005) total90 válasza zsolt1129 (#2002) üzenetére


total90
veterán

Az tök jóóó.Köcce :C

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2008) GreenBO


GreenBO
csendes tag

valakinek nincs véletlenül egy eladó
Cooler Master Hyper TX2
elöre is köszönöm :R :R

(#2009) Jámbor válasza GreenBO (#2008) üzenetére


Jámbor
tag

Itt a legolcsóbb újonnan.

Soha ne mondd, hogy soha.

(#2010) Hunter2 válasza d@minator (#2004) üzenetére


Hunter2
addikt

C1state bevan kapcsolva , de ha leterhelem és visszateszi teljes sebességre akkor sem viszi feljebb a fordulatszámot.Voltage opció van a lapomon, alapban úgy próbáltam, akkor is csak 500-on ment.
Most ráraktam egy zalmant azzal rendesen megy.Csak ugye a zalman 2x annyiba kerülne.(még nem vettem meg egyiket se, csak kipróbálásra van nálam)

[ Szerkesztve ]

(#2011) d@minator válasza Hunter2 (#2010) üzenetére


d@minator
addikt

Ha majd otthon leszek megnézem az enyémet tervelve. Az biztos,hogy IDLE-ben 42fok és most 2800MHz-en megy az ugyanolyan proci, mint a tiéd.

(#2012) xardas válasza DemonDani (#2007) üzenetére


xardas
tag

már leszedtem (most a gyári pörög 5000-t... :U ). viszont a gari papírt nem tom hová tettem de asszem vszek rá egy 9cm-s glacialtech-s ventit. 19db~37CFM. nem is rosz. sztem...

Helyesírási hibák ejtésére minden jog fenttartva.

(#2013) GreenBO válasza Jámbor (#2009) üzenetére


GreenBO
csendes tag

thx. :R

(#2014) Racecam válasza GreenBO (#2008) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Légy szíves fejezd be az értelmetlen hozzászólások gyártását és a mértéktelen smiley használatot, mert gondok lesznek!!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#2015) GreenBO válasza Racecam (#2014) üzenetére


GreenBO
csendes tag

ok sry :R

(#2016) DemonDani válasza Racecam (#2014) üzenetére


DemonDani
addikt

Az enyémet miért törölted ki?
Kicsit csúnya dolog indok nélkül törölni... :U

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#2017) Careesh


Careesh
csendes tag

Sziasztok.
Kérdésem lenne nem is 1 :)
Kilátásban van egy E8400 proci. Ki tudná megmondani hogy ha alapon használnám akkor TX2-el
kb. mennyi lesz a hője? (azaz hány fokos)
Válaszokat ha lehet priviben köszi

[ Szerkesztve ]

(#2018) psykie


psykie
aktív tag

Sziasztok!

A gondom a következő, a Hyper TX2 ventillátora 2 hét alatt megadta magát, letört a ventiből egy darab fogalmam sincs, hogy hogyan csak egyszer el kezdett zörögni, levettem az oldalát és csodálkozva néztem hogy ott ficereg egy nem kis darab a ventiből. Félek, hogy nem cserélik ki gariban, szerintetek...!? Járt már esetleg valaki így!?

(#2019) d@minator válasza psykie (#2018) üzenetére


d@minator
addikt

Emlékszek korábban volt már ilyen problémája itt valakinek és kicserélték neki.

(#2020) scream


scream
veterán

sziasztok!nekem egy olyan kérdésem lenne hogylehet-e hogy a TX2-es nemhűti rendesen a wolfdale-t?mert alapjáraton 60 fok körül van a proci(e8200).már kiporoltam,ujrapasztáztam,de semmi...még mindig 60 fokos...vagy ennek 60fokosnak kell lennie :F

(#2021) Skizz válasza scream (#2020) üzenetére


Skizz
addikt

Mivel méred? Próbáld meg Real Temppel.

(#2022) sgergi válasza scream (#2020) üzenetére


sgergi
veterán

A wolfdale prociknak rossz a hőmérő szenzoruk, így nem lehet rá támaszkodni. Alapjáraton 60 fokos? Ha normálisan van rajta a hűtő (felment mind a 4 pöcök), akkor nem lehet ilyen meleg. A hőmérséklet emelkedik, ha terheled? A borda meleg? Ha nincs húzva, és nincs neki plusz fesz adva, akkor nem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

(#2023) scream válasza sgergi (#2022) üzenetére


scream
veterán

teljesen rendesen van rajta a procin.csak annyi a hőmérséklet változás terhelésnél hogy az 1.mag marad 62 fokos a 2.mag meg 57 fokról felmegy 62 fokra...nincsen húzva,nememeltem feszt se és a borda csak langyos

(#2024) sgergi válasza scream (#2023) üzenetére


sgergi
veterán

Akkor nem lesz semmi gond, csak rossz a szenzor. :(

(#2025) scream


scream
veterán

(#2026) scream


scream
veterán

az előző az alapjáraton volt.

és itttvan töltésnél(szőrös fánk 1000x1000 8x 5 perc) : link

(#2027) Ladakiller


Ladakiller
csendes tag

Ha érdekel vkit, Debrecenben a Decomnál van polcon TX2-es. Br. 4360Ft.

Gigabyte P35 DS-3, Intel E4300 1,8Ghz@3Ghz, Asus Radeon HD3850, Kingmax 1066 4x1Gb, Cooler Master Hyper TX2, Thermaltake Spirit, Cooler Master CM 690, FSP Saga 450+, Sound Blaster Audigy SE, Windows Vista Home Premium(eredeti:)

(#2028) scream válasza Ladakiller (#2027) üzenetére


scream
veterán

Posta megoldható(budapestre)? :B :F

(#2029) Jámbor válasza scream (#2028) üzenetére


Jámbor
tag

Itt sokkal olcsóbb! :Y
És Bp.

Soha ne mondd, hogy soha.

(#2030) dave93


dave93
őstag

Hali!
Egy Cooler Master Hyper TX2 simán rámegy egy P35-DS3ra ugye? Nem akadályozza semmi? :R

(#2031) sgergi válasza dave93 (#2030) üzenetére


sgergi
veterán

Simán rámegy, nem akadályozza semmi, de lehet kicsit hajlítani fogja a lapot, ami nem baj.

(#2032) dave93 válasza sgergi (#2031) üzenetére


dave93
őstag

ok, köszi :R

(#2033) scream


scream
veterán

azért hogy csak kicsit hajlítja elég túlzás...szegény alaplapom szinte eltörik:)

(#2034) Genesis87 válasza scream (#2033) üzenetére


Genesis87
tag

Az lenne a kérdésem, hogy a gigabyte p35-ds3 valóban tudja szabályozni a tx2 ventijét, mintha pwm verzió lenne?

AppTransTeam a szoftverhonosító csapat (http://apptransteam.atw.hu)

(#2035) sgergi válasza Genesis87 (#2034) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, a biosban nem pwm-re kell tenni a szabályzást, hanem auto-ra, és akkor szabályozza.

(#2036) Genesis87 válasza sgergi (#2035) üzenetére


Genesis87
tag

nálam csak a szokásos enable/disable opciók vannak a BIOS-ban. Ez pontosan melyik menüben van, amit mondasz. A Pc Health menüben?!

AppTransTeam a szoftverhonosító csapat (http://apptransteam.atw.hu)

(#2037) sgergi válasza Genesis87 (#2036) üzenetére


sgergi
veterán

pc health status/ smart fan control method. Milyen biosod van? , mert úgy tudom, hogy a legújabbakból már hiányzik a voltage beállítás.

(#2038) Genesis87 válasza sgergi (#2037) üzenetére


Genesis87
tag

f13i bios van fent.

AppTransTeam a szoftverhonosító csapat (http://apptransteam.atw.hu)

(#2039) sgergi válasza Genesis87 (#2038) üzenetére


sgergi
veterán

A rev 2.1-es és E-s verziókból, illetve új biosokból kivették az állítási lehetőséget, mert állítólag némely hűtők károsodhatnak. Potival lehet szabályozni a hűtőt, esetleg easytune, speedfan.

[ Szerkesztve ]

(#2040) Genesis87 válasza sgergi (#2039) üzenetére


Genesis87
tag

Köszönöm a segítséget. Akkor marad a szoftverrel szabályzás, ha a TX2-t választom.

AppTransTeam a szoftverhonosító csapat (http://apptransteam.atw.hu)

(#2041) fody73


fody73
tag

Sziasztok.

Ma nekem is megadta magát a venti. Az egyik lapát a tövénél majdnem végigrepedt, :O
,de sikerült megoldanom a problémát. :) Rápattintottam az intel gyári hűtőjéről a ventit a tx bordájára. :D Most már legalább pwm-es lett. :)) Ja. És így is csak 37 fokos a 3.2 Ghz-re húzott 2140sm alapjáraton.

[ Szerkesztve ]

(#2042) DemonDani válasza fody73 (#2041) üzenetére


DemonDani
addikt

Mennyit javult a fok? :U

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#2043) d@minator válasza fody73 (#2041) üzenetére


d@minator
addikt

Úgy nézem ugyanolyan konfigunk van...Az érdekelne, hogy hangosabb lett e gyári ventivel a TX2 és a BIOS, hogy van beállítva és mennyit forog IDLE állapotban a venti.
Most a TX2-t kisérleti jelleggel a táp +5V-os ágára kötöttem. Így 46 fok IDLE-ben de terhelve eléri a 65 fokot és nincs rajta a ház burkolata.

(#2044) fody73


fody73
tag

Nem javult a hőmérséklet, viszont idáig a tx venti fullon pörgött de az intel pwm-es így csendesebb lett. :) A biosban optimálra állítottam és így idle állapotban kb 1200-t pörög, terhelve pedig ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

(#2045) tresh


tresh
addikt

Beújítottam én is egy tx2-es ventit üresbe 28-29 fokon tartja a gépet szal jó kis cucc :)terhelve is max 36 fok volt:)ez jó hőfok ugye?:)

(#2046) d@minator válasza fody73 (#2044) üzenetére


d@minator
addikt

Köszi, hogy utánanéztél. Lehet, hogy én is kipróbálom.
Egyébként nekem szabályozta az alaplap, mert a CHA_FAN1-re dugtam és 60%-ra levettem biosban. Így 1350-től 1950-ig pörgött terheléstől függően 2800MHz-nél. De az nekem hangos volt.
Most levettem 2600MHz-re és csak 5V-ot kap a tápból. Így orthossal terhelve 65fok.
IDLE-ben 1950MHz-en megy (internethez elég) és 37-40fok.
tresh: mekkora fordulatnál? vagy ennyire hüvös a 45nm-es 8xxx-as sorozat?

[ Szerkesztve ]

(#2047) Jámbor válasza d@minator (#2046) üzenetére


Jámbor
tag

5 Volton mennyit forog?

Soha ne mondd, hogy soha.

(#2048) tresh válasza d@minator (#2046) üzenetére


tresh
addikt

hali
1800-as fordulaton teljesített így de majd holnap lesz időm és még jobban megpiszkálom :)meg tuning alatt is meglesem mit bír:)

(#2049) d@minator válasza Jámbor (#2047) üzenetére


d@minator
addikt

1055-öt forog 5V-on.
tresh:sok az 1800 egy olyan procinak, nem szabályozza semmi? Bár nagyon hűt...

(#2050) Jámbor válasza d@minator (#2049) üzenetére


Jámbor
tag

Kösz, az nekem bőven elég lenne.
Kapható vmi átalakító, amivel 5 Voltra tudom kötni?

Soha ne mondd, hogy soha.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.