Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) elfelejtette válasza Dr.Én (#800) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
A tiédhez hasonló gépet rakok össze holnap havernak, tehát CM Elite 331 ház + Giga P35-DS3 lap + CM Hyper TX2, csak a hűtő alatt egy E2180 lesz, meg FSP BS2 lesz a táp.
Nálad hogyan müxik a rendszer? Milyen tuning mellett milyen hőfokon megy a proci? Tettél plusz ventit elölre?
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#802) d@minator válasza elfelejtette (#801) üzenetére


d@minator
addikt

COD4 full 1680x1050 alatt:
E2140@1600MHz - 1350RPM - CPU:35fok
E2140@3300MHz - 1500RPM - CPU:43fok

(#803) Dr.Én válasza elfelejtette (#801) üzenetére


Dr.Én
veterán

Hali

A tuningot még nem kezdtem el, majd valamikor neki állok a tuningnak is.(amint veszek a VGA-ra VF900-at)
A rendszer nálam tökéletesen megy, idáig semmi probléma vele.
A házhoz nekem gyárilag adtak egy 12cm-es ventit, amit alapbol elöre szereltem,és hátra tettem egy picivel erösebb 12cm-es ventit.
Mivel a TX2-t az alaplapom a fordulat számát tudja szabályozni, (ennek nagyon örülök)Alapban 800-900rpm-en 25-30C, terhelve 40-41C-nál eddig nem ment feljebb
Magok höjét nem tudom leírni mert a speedfan egyikre -2C-ot ir a másikra 12c-ot,(Everest szerint most a magok 15 - 15C-ak)Majd még valami megfelelö progit szerzek ezen mérérsekre.

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#804) elfelejtette válasza Dr.Én (#803) üzenetére


elfelejtette
veterán

Köszi az infókat!
Magok hőmérsékletének figyelésére a Coretemp nevű progit szokták ajánlani.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#805) Dr.Én válasza elfelejtette (#804) üzenetére


Dr.Én
veterán

Na megnéztem a Coretemp-et, mellette az Orthos-t futattam 5percig és a magok 42Cnál nem mentek feljebb, a TX2 1300rpm.en ment ez alatt.

WOT: kissio

(#806) d@minator válasza Dr.Én (#803) üzenetére


d@minator
addikt

A SpeedFan 4.33 már jól mér. Kettőt kell megnyitni és akkor folyamatosan monitorozhatod a FAN-t és a CPU hőfokot. A régebbi verzió hülyeséget mért.

(#807) Dr.Én válasza d@minator (#806) üzenetére


Dr.Én
veterán

A Speedfan 4.33-t használok.Hát igen a régebbi tényleg hülyeséget ir, pl.: 450000Rpm-en megy CPU venti

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#808) elfelejtette válasza Dr.Én (#805) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Mi sajnos nem sokra jutottunk, annyi történt, hogy felhúztuk a procit 3.2GHz-re (10x320MHz) 1.4V mellett (CPU-Z szerint 1.376V), a hátsó házventit elölre raktuk, és az Everest (3.50.761) stabilitástesztet ráeresztettük. Érdekes módon csak 50%-os terhelést írt az Everest, de még így is max. 39 fokot mértünk úgy, hogy a TX2 1050-et forgott.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#809) Dr.Én válasza elfelejtette (#808) üzenetére


Dr.Én
veterán

Majd én is kiprobálom hogy mit bír tuning terén(csak elöbb a VGA hütöt cserélem le).

WOT: kissio

(#810) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Hali!
Van valakinek tapasztalata hyper tx2 vs. gigabyte g-power pro-val kapcsolatban? Most sikerult gy tuningosabb x2 4200+ t beszereznem, viszont a gpower játék közben 2200 rpmig felpörög, és ott már elég hangosnak mondható. Igaz 47 fok körül tartja a procit, viszont engem zavar a hangja... Szerintetek cseréljem le?

Köszi előre is a helpet!

üdv: mad

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#811) RedMantis


RedMantis
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Ma vettem egy TX2-t (AM2-re). Az első tapasztalataim nem túl jók. A leszorító nagyon gyenge, alig nyomja rá a procira az érintkező felületet. A lapom nem szabályozza a ventit, (mert csak a 4 tűseket hajlandó) így viszont hangos. A tápot és a két plusz ventit nem is hallani csak a TX2-t. Hűtése: alapon 35-36 fok, terhelve 39-40.

(#812) Frigate


Frigate
csendes tag

Sziasztok,

Döntés elött állok és úgymond, szeretném kikérni "szakértők" véleményét. Mert hát olvastam én mindenféle jóságot erröl is arról is de ha valaki tudna nekem egy konkrét indokolt választ mondani arra, hogy melyik hütő mellett döntsek azt nagyon megköszönném. Szóval két hütőt néztem ki CM Hyper TX vs Asus Silent Square! Egy D820-at kellene jól meghüteni. :) PH-s tesztek szerint kb egyforma teljesítményüek, de kicsit érdekes hogy ekkora az árkülömbség. Gondoltam beírok ide is, hátha tud valaki nekem egy épkézláb ötletet mondani. Sokat vaciláltam ezen, de nem tudtam még dönteni. Szerintetek melyik lenne a helyes döntés?
Előre is köszönöm a választ.

Üdv.

Megkérek minden kedves fórumtársat, hogy privátban vagy telefonon tessék érdeklődni. Köszönöm!

(#813) d@minator válasza RedMantis (#811) üzenetére


d@minator
addikt

Próbáld meg egy másik csatira dugni akár négy akár három tűs. Nézd meg a BIOS-t van e valami venti leszabályozó opció, mint pl az asusnál a qfan. Szerimtem ezektől nem lesz jó. Megoldás viszont van. Ellenállás vagy potméter beiktatása. Ezekkel csökkentheted a fordulatszámot.

(#814) RedMantis válasza d@minator (#813) üzenetére


RedMantis
csendes tag

Természetesen megnéztem a BIOS-t, a qfan rész nem választható, ki van írva, hogy csak 4 tűs venti esetén aktiválódik. Valami fordulatszámcsökkentő megoldás viszont kell, mert direkt a halkítás volt a cél. :)

(#815) Dr.Én válasza RedMantis (#814) üzenetére


Dr.Én
veterán

Hali

Zalman Fanmate2 fordulatszám szabályzó
Fanmate

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#816) RedMantis válasza Dr.Én (#815) üzenetére


RedMantis
csendes tag

Szia!

Ezt megnézem.
Köszi.

(#817) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.

Ha nem PWM-es a venti, attól még lehet szabályozni a windowsba mondjuk speedfannal?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#818) Speed® válasza Pubszon (#817) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha az alaplapodon Speedfan által szabályozható csati van, igen.

(#819) Pubszon válasza Speed® (#818) üzenetére


Pubszon
veterán

Az alaplapon MSI P6N-e SLI v2, és ezen 4 tűs cpu csati van.
A sima TX-en 4 tűs dugó van?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#820) Speed® válasza Pubszon (#819) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ezt olyan nehéz lenne végigolvasni? Sőt, elég a képek nézegetése is..
Igen.

(#821) Pubszon válasza Speed® (#820) üzenetére


Pubszon
veterán

Ok, köszi, ezt el is felejtettem megnézni. :B

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#822) Tuco Ramirez válasza d@minator (#792) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Megvettem a TX2-t, mivel a boltos szerint sima TX-et már gyakorlatilag nem lehet kapni és a TX2 gyártása is hamarosan megszűnik.
Príma CPU hűtő, nagyon meg vagyok vele elégedve. :C Pofonegyszerű felrakni, csendesen és jól hűt. A 50% tuninggal, ráadásul némi feszemeléssel üzemelő procimat még több órányi max terhelés (Orthos) alatt sem engedte 50 fok fölé melegedni. Az alaplapom is szépen szabályozza a venti fordulatszámát. :)

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#823) Cyno válasza Tuco Ramirez (#822) üzenetére


Cyno
tag

Pasztát adnak a coolerhez vagy van rajta?

(#824) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Melyiket vegyem?
Cooler Master Hyper TX AMD 5 244.- Ft
Cooler Master Hyper TX2 6 048.- Ft

(#825) Speed® válasza bogarfx (#824) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Egyiket se. Az alaplapod/procid S462(A)s, arra meg nem jó a HyperTX/TX2.

[ Szerkesztve ]

(#826) bogarfx válasza Speed® (#825) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Tudom de most vettem hasznaltan egy Dfi infinityt es egy 939-es tuningos 3700+ San Diegot es arra kellene:)

[ Szerkesztve ]

(#827) Tom5 válasza Cyno (#823) üzenetére


Tom5
addikt

Van rajta , nem adnak hozzá pasztát

bogarfx arra tökéletes a TX2 :R

[ Szerkesztve ]

(#828) Speed® válasza bogarfx (#826) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Akkor ezt mi a picsáért nem írtad a kérdésedhez vagy az adatlapodra? :W

TXet vegyél, a TX2 PWMes ventijét nem tudja szabályozni az alaplapod.

(#829) Cyno válasza bogarfx (#824) üzenetére


Cyno
tag

Hehe, érdekes, nem tudom honnan vetted az árakat, de általában a TX szokott a drágább lenni.

Tom5 köcce

[ Szerkesztve ]

(#830) bogarfx válasza Speed® (#828) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Mert meg azt a konfigot hasznalom mivel meg nem vettem pci-e vga-t :B

(#831) Speed® válasza bogarfx (#830) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez szép és jó, de a kérdésed helyes megválaszolásában nem segít.
Mindenki azt mondaná, hogy TX2, ha AM2es A64ről lenne szó, ez helyén is lenne. Csakhogy S939es, ott meg még sima feszültség alapú ventiszabályozás van, nem PWMes, amivel a TX2 ventije vezérelhető. Tehát sima TX(AMD)t kell venned.

[ Szerkesztve ]

(#832) bogarfx válasza Speed® (#831) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Ok.THX a gyors valaszt :)

(#833) KTompi


KTompi
aktív tag

Tervezem a héten a Core2Duo E6400-em leváltását Q6600-ra. Szerintetek elegendő még a Hyper TX a Q6600 lehűtésére? 3.2-re volt húzva a 6400, szeretném legalább ennyin használni a Q6600-ot is, úgy hogy közben azért nem fűtöm szét. A házikó szép nagy Chieftec szerverház. Alaplap egy P965-DS3 rev. 1.0, de lecserélt északi híd hűtéssel, így pl. a Big Typhoon már biztosan nem menne rá... Vizet meg nem szeretnék a gépembe :D

KTTech névre váltottam...

(#834) Speed® válasza KTompi (#833) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem fogja tuninggal elbírni. A Quad topikban is páran ezzel kezdték, aztán a 80+ fokok láttán hamar lett a HyperTXből Ninja/Infinity/Ultra120(eX)..2 ventivel...
Szóval kezdj el gondolkodni ;]

(#835) Tuco Ramirez válasza Cyno (#823) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Gyárilag van egy vékony pasztaréteg az érintkező felületen, de külön tubussal nem adtak.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#836) KTompi válasza Speed® (#834) üzenetére


KTompi
aktív tag

Elkezdtem akkor gondolkodni, valószínűleg egy Thermalright Ultra120 Extreme + Scythe S-Flex SFF21F lesz az utód, csak elférjen a Thermalright HR-05 mellett...

KTTech névre váltottam...

(#837) Cyno válasza Tuco Ramirez (#835) üzenetére


Cyno
tag

Kicsit off. Mivel érdemes eltávolítani a prociról a ráragadt/égett :) pasztát, mielőtt ráapplikálom az új hűtőt?

(#838) Pubszon


Pubszon
veterán

A PWM szabályozáson kívül mi a künönbség a TX meg a TX2 között?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#839) Tuco Ramirez válasza Cyno (#837) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

A mostani hűtőcserénél egyszerűen letöröltem egy ronggyal. (Az a gyári kencefice volt rajta, amit alapból a Core 2 procikon van.)
Mindenesetre ha rá lenne száradva, én valami polírpapírt használnék. :)

Pubszon: #760 hsz. ;)

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#840) Tom5 válasza Cyno (#837) üzenetére


Tom5
addikt

Alkohol + vatta,nekem bevált...finomtakarításra meg fülpiszkáló + alkohol

(#841) pd válasza Pubszon (#838) üzenetére


pd
tag

A TX-ből külön készült AMD és Intel processzorokhoz, a TX2 univerzális, mindkettő fajtához felszerelhető. Teljesítményben semmi különbség nincs köztük.

(#842) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

sziasztok. azt szeretném kérdezni, hogy az mennyire normális jelenség, hogy a Cooler Master Hyper TX2-esem a GA-P35C-DS3R-es alaplapot kissé processzor tájékon meghajlítja. kb úgy hogy a szívem összeszorul.
Rátettem utána a gyári hűtőt és azzal semmi hajlítást nem észleltem, holott mindkettőt ugyanúgy kell feltenni (megjegyzem, a gyári könnyebben ment fel)
Ilyenkor a Cooler a rossz vagy az alaplap?
Köszönöm válaszotok

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#843) Speed® válasza Tutivesztes (#842) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tök normális. Ha az alaplapod normálisan le van csavarozva, ne parázz.
Ha nagyon nem bírsz magaddal, hajlíts picit vissza a karmokon, de ezáltal csökkenhet a hőátadás hatékonysága is, szóval óvatosan duhajkodj ;)

(#844) ruan


ruan
tag

Sziasztok
Egy Ac 64 freezer pro után vettem, a TX2-őt egyáltalán nem bántam meg, sőt.
Kis tuningal (x2 4200@4400MHz egyelőre ;] ) is általában 30 fok körüli, terhelten max 50 :)
Felrakásnál le kellett csavaroznom a 4 szélső lábat, mert nem volt az alaplapomon lyuk ahová bepattinthattam volna őket, így most a karom tartja, aminek a karját sokkal könnyebb volt lecsukni mint a Freezernek, nem hajlította meg a deszkámat.
Érdekes hogy mintha alig szorítaná le, mégis jó a hőátadás.
Ja és árgép-nek hála, spóroltam 1Mátyást :R

[ Szerkesztve ]

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

(#845) audi100td


audi100td
nagyúr

sziasztok,

Kb. fél éve használok egy Hyper TX-et, de úgy néz ki, hogy sajnos kezdi megadni magát a venti, mert valami hangos egyenletlen búgó hangot ad ki és nagyon zavaró. Hogy lehet ezen a hűtőn ventilátort cserélni? Mert a sima ventilátorokon nincsenek ilyen szűk furatok a gumi felfogatásnak, hanem csak a megszokott lyukak a csavarokhoz. Valahogy csavarozva nem lehet megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#846) Oibacsi válasza audi100td (#845) üzenetére


Oibacsi
őstag

leveszed az egész műanyagot a bordáról, és a belső oldaláról fel tudod csavarozni, én is kicseréltem

(#847) VW_Beetle


VW_Beetle
tag

Egyébként az UC mivel jobb mint mondjuk a TX2 vagy a TX??

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#848) audi100td válasza Oibacsi (#846) üzenetére


audi100td
nagyúr

ok. kösz szépen

(#849) Oibacsi válasza VW_Beetle (#847) üzenetére


Oibacsi
őstag

semmivel...még gyengébb is

(#850) SP!T


SP!T
addikt

X2 3800+ sAM2 TX2-vel:

2000@2800MHz 1.35V = max 48°C :R

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.