Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolly Dy07

    senior tag

    válasz hermanyi #4540 üzenetére

    Ú tényleg! :B :B :R :R
    AHCI-ban azért mégis csak gyorsabb lesz, de hát ki fene gondolt erre. Nemrég jött a felvilágosulás. És még nem is raidben, hanem IDE módban ment a Sata nálam. Szörnyű :N

    A radiről köszönöm a felvilágosítást, asszem az 1TB és 250Gb vagy 500Gb(attól függ milyet kapok cserére) nem igazán "RAID0 barát".

  • hermanyi

    addikt

    válasz hermanyi #4540 üzenetére

    Kicsúsztam a szerkesztésből
    teszt a gyorsulásrol
    és rosszul tudtam használható a fennmaradó rész

    "RAID 0 (összefűzés)

    RAID Level 0

    A RAID 0 az egyes lemezek egyszerű összefűzését jelenti, viszont semmilyen redundanciát nem ad, így nem biztosít hibatűrést, azaz egyetlen meghajtó meghibásodása az egész tömb hibáját okozza. Mind az írási, mind az olvasási műveletek párhuzamosítva történnek, ideális esetben a sebesség az egyes lemezek sebességének összege lesz, így a módszer a RAID szintek közül a legjobb teljesítményt nyújtja (a többi módszernél a redundancia kezelése lassítja a rendszert). A megoldás lehetővé teszi különböző kapacitású lemezek összekapcsolását is, viszont a nagyobb kapacitású lemezeken is csak a tömb legkisebb kapacitású lemezének méretét lehet használni (tehát egy 120 GB és egy 100 GB méretű lemez összefűzésekor mindössze egy 200 GB-os logikai meghajtót fogunk kapni, a 120 GB-os lemezen 20 GB szabad terület marad, amit más célokra természetesen felhasználhatunk).

    A RAID 0 főleg olyan helyeken alkalmazható, ahol nem szempont az adatbiztonság vagy kevés merevlemez csatolható fel az operációs rendszer korlátozása miatt. (Például a régebbi Microsoft Windows rendszerek esetében összesen 26 meghajtó betűjelet tesznek elérhetővé, ezzel 24 eszközre korlátozva a partíciók számát. Az újabb rendszerek, mint a Windows 2000 Professional és az ezt követő Windowsok, valamint a Unix rendszerek lehetőséget adnak a partíciók könyvtárként való felcsatolására.) A másik pozitív tulajdonsága viszont továbbra is csábító lehet olyan, kifejezetten csak játékra épített rendszereknél, ahol ezzel tetemes teljesítménynövekedést érhetünk el. Ilyen célú alkalmazásra mégsem túl ajánlott, mivel az egyszer már összekapcsolt diszkek különálló alkalmazása csak újraszervezés után, a teljes adattartalom eltávolításával és újraformázással lehetséges."

Új hozzászólás Aktív témák