Hirdetés

2024. július 8., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1041) BÁ Nutrition válasza Rohnie (#1040) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

En meg 99ben vizsgaztam ugyhogy passz. A suliban miert nem csinaljatok h elosszatok 20 fele mindenki kidolgoz 1et aztan megvan. Elozo evfolyam, tanar esetleg segithet meg

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1042) TGWH válasza Rohnie (#1040) üzenetére


TGWH
őstag

Sosem értettem ezeket a tetelkidolgozasokat, főleg hogy keresik őket... ezt tanultad bzdmeg, mit kell ezen kidolgozni? Első tétel, cnc szerszámgépek felépítése. Felutod a könyvet, aztán ott van, elolvasod, elvileg meg is kellett volna tanulnod. Mi a fszt kell ezen kidolgozni? De minden egyes szakmai vizsga előtt ezeket keresik, a takarítónőtől a bölcsészen át az építészig mindenki, mint ha nem lenne elég szájbaragosan leírva, hogy mit tartalmaz az adott tétel, és miről kéne beszelned.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#1043) BÁ Nutrition válasza TGWH (#1042) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Azert mert kb a tetelben kidolgozva=roviden le van irva a lenyeg mondjuk max 1 oldalban az ami a konyvben 30. Mivel gyakorlati tapasztalat nincs ezert hiaba mondjak el oran a tobbseg mar ora vegen se emlekszik tobb mint 50%ra. Foleg igy van ez ha csomo tok kulonbozo tantargy van egy nap

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1044) TGWH válasza BÁ Nutrition (#1043) üzenetére


TGWH
őstag

Akkor még ne harminc oldalt kérjenek számon, hanem csak egyet. Max nyolc-tiz oldal egy tétel, harom-negy témát ölel fel.
Oks, akkor megértem, ha úgy vannak mint mi, hogy tankönyv sem volt, úgy nehéz. Bár volt jegyzet, és a kettesért hajtott mindenki, annyira hülyeség és magolos volt a tananyag.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#1045) BÁ Nutrition válasza TGWH (#1044) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nekem csak fosulin volt olyan h jo a kettes is. erre nem emlekszek mennyi volt de valszeg 4es 5os.
mi technikum mellett csinaltuk a suliban kb 8000 forintert. eleg jo befektetes lett vegul :D
azt sajnalom h lustasagbol az autocad rajzolo papirt nem csinaltam meg. pedig szerettem. mondjuk a szemem lehet orul neki h nem a monitort lesem egesz nap

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1046) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok, hallotatok-e már a magyar daben cncrol es ha igen mi a véleményetek róluk? Használ valaki esetleg tőlük vásárolt szerszámgépet? Maró stb

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#1047) soldi3r válasza nesh_019 (#1046) üzenetére


soldi3r
veterán

Nekem 1:1-ben kinainak tunik.

E30 (oo=[][]=oo)

(#1048) nesh_019


nesh_019
senior tag

Szép napot mindenkinek.
Egy problémával fordulok hozzátok és a segítségeteket kérem,
Daben 300/160 CNC marógéppel problémánk akadt,
körülbelül egy hónapja van beüzemelve és ment is megfelelően,
dolgoztunk a géppel,
De egyik napról a másikra valami baja lett a gépnek, relé kattog a
vezérlőn belül és ingadozik a főorsó fordulatszáma, van hogy el
sem indul, aztán elindul és megáll.
A felvételeken látszik a probléma.

a szerelők rajta vannak az ügyön de azért kíváncsiak vagyunk a ti véleményetekre is.

Esetleg találkozott már valaki hasonló problémával, mi a megoldása?

Munkaterület: Y-3000X-1600, Z-200mm
Asztal méret: 3400x1760mm
Asztal anyaga: bútorlap munkaasztal
Vázszerkezet: acél vázszerkezet 2 tengely és dupla kocsis
kialakítással
Vezérlés: 3 tengelyes microstep vezérlő Estoppal ellátva,
marómotor ki-bekapcsolása szoftverből vezérelve.
Dell vezérlő számítógép
vezérlő szoftver: Mach3
Erőátvitel :golyósorsó
Meghajtás :léptetőmotorok
Vezetősín :Hiwin lineáris vezeték
Főorsó motor :2.2kW-os marómotor frekvenciaváltóval
Teljesítmény: 2200W
Maximális fordulatszám: 24000rpm
Feszültség: 230V
Áram: 8.0A
Maximális frekvencia: 400Hz
Csapágyazás: 2 x 7005C P4 + 2 x 7002C P4
Nyomaték: 0.91Nm
Tengelyvég: ER20
Súly: 5.0kg
Sebességek: visszaállási pontosság:0.01
Védelmi módul vészstop gomb
Tömeg 450kg

>>>[link]
>>>>[link]

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#1049) soldi3r válasza nesh_019 (#1048) üzenetére


soldi3r
veterán

Frekivalto betapja stabil? Kontakthiba a maromotornal nem lehet? Ott stabil a tap?
Gondolom valamelyik analog bemeneten van vezerlve, ha atrakod a potira akkor mukodik rendesen?

E30 (oo=[][]=oo)

(#1050) #04331520


#04331520
törölt tag

Üdvözletem!

Kb. 150x50x50mm nagyságú üveg-/szénszál epoxy laminátum (esetleg titán) megmunkálására melyik a legolcsóbb 3 tengelyes gép ami 3D-ben megtervezett forma alapján munkál?

(#1051) nesh_019 válasza soldi3r (#1049) üzenetére


nesh_019
senior tag

Bios reset után nem volt a biosban beállítva hogy a nyomtató kábelel komunikál a vezérlő és a pc...
Azóta már rég jó.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#1052) tekes


tekes
tag

Ennek örülök, meg annak is, hogy jó fej voltál, és megírtad a megoldást!
(Én jövőre akarok tőlük vásárolni. Jobbnak tűnik, mint a kínai alternatívák.)
A bios resetre miért volt szükség?

[ Szerkesztve ]

RedmiNote3 Kenzo LOS14.1-20180623 AGNI_v13.0 - MiMax2 Oxigen LOS15.1-20181020 by ashwin007

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.