Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#502) blasko92 válasza aram01 (#501) üzenetére


blasko92
őstag

Nem mindegy miben ;]
Én szeretek hagyományoson is esztergálni.

Van nálunk egy nagy zmm bulgaria c10ms eszterga, hát azon is szívesen eldolgozgatnék :)) Én azon csak ilyen kisebb csapokat szoktam esztergálni.

(#503) aram01 válasza blasko92 (#502) üzenetére


aram01
nagyúr

ha valamit meg kell csinálni az nem gond, de egész nap rajta, hát azt nem szeretném

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#504) blasko92 válasza aram01 (#503) üzenetére


blasko92
őstag

Ha valami nagy alkatrészeket kellene csinálnom, mondjuk D250-es anyagból, olyan 1500-2000 hosszan, nekem a 24 óra se lenne gond :)

(#505) aram01 válasza blasko92 (#504) üzenetére


aram01
nagyúr

Lehet hogy azért van ez az idegenkedés mert soha nem dolgoztam rajta, később változhat a dolog

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#506) nepszter1


nepszter1
addikt

Szeretnék valami egyszerűbb AUTOCAD programot amivel testeket tudok rajozlni és aztán vetületbe rakni . Persze a testeket össze visszakaszabolni lehessen . Köszönöm

(#507) aram01 válasza nepszter1 (#506) üzenetére


aram01
nagyúr

én is, csak kéne rá pénz

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#508) BÁ Nutrition válasza nepszter1 (#506) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Solidedge? :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#509) aram01


aram01
nagyúr

Urak ma modul záróm lesz szak/géprajzból, de az érdesség jelölést annyira nem vágom :)
nincs valami anyagotok róla?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#510) blasko92 válasza aram01 (#509) üzenetére


blasko92
őstag

En legutobb googlen talaltam rola egy nagyon fasza anyagot leirassal, jelolesekkel. Ra Rz kulonbseget is leirta.

Ha talalnal valamit, akkor olyan word docot keress, amiben vannak piros szinek is, az lesz az :R

[ Szerkesztve ]

(#511) aram01 válasza blasko92 (#510) üzenetére


aram01
nagyúr

köszi
az utolsó pillanatban írtál :Y :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#512) blasko92 válasza aram01 (#511) üzenetére


blasko92
őstag

Őőő pont melóból írtam telóról, bocsi, a pirosas szöveggel hülyeséget mondtam :F

Ez volt az!

Viszont lehet már késő...

[ Szerkesztve ]

(#513) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

lehet hogy át tudok menni egy egyedi gyártós céghez, kb dupla kereseti lehetőséggel
viszont 3 évet alá kell írni próbaidő után(magyarisztán :U )

de legalább a szakmát rendesen lehetne művelni, elég jó munkáik vannak ahogy látom, bár főleg marós melókat láttam.

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#514) aram01 válasza blasko92 (#512) üzenetére


aram01
nagyúr

72% lett lett a modulzáróm, szerintem nem lett olyan rossz, akkoz képest hogy úgy éreztem hogy semmit nem tudok

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#515) blasko92 válasza aram01 (#514) üzenetére


blasko92
őstag

Gratulálok! :)
Nem hogy rossz, szerintem jó.

(#516) aram01 válasza blasko92 (#515) üzenetére


aram01
nagyúr

köszi, én is meglepődtem rajta.már csak anyag ismeret és mérés van hátra, aztán csütörtökön kezdődnek a vizsgák

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#517) nepszter1 válasza aram01 (#516) üzenetére


nepszter1
addikt

Szabad tudni hogy minek tanulsz pontosan és hol ? :B

(#518) aram01 válasza nepszter1 (#517) üzenetére


aram01
nagyúr

Persze
cnc forgácsoló nappali képzés a Gyöngyösi VBJ-ben 1000 óra, de már szerencsére csak 2 hét és végzek

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#519) nepszter1 válasza aram01 (#518) üzenetére


nepszter1
addikt

Szép én még csak sima gépi forgácsolónak tanulok de terveim között van a CNC természetesen :)

(#520) aram01 válasza nepszter1 (#519) üzenetére


aram01
nagyúr

lehet hogy most mondok baromságot, de talán modul szerűen rátudod majd építeni a cnc-t, de ha tévedek valaki helyre igazit, amúgy mindenki azt mondja hogy a cnc-é a jövő(egy darabig) szerintem érdemes lene tovább lépned :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#521) blasko92 válasza aram01 (#520) üzenetére


blasko92
őstag

Nem mondasz hülyeséget. A modulos rendszerben az a legjobb, ha megvan már egy modulod, akkor abból nem kell többet vizsgáznod. A sima gépi forgácsoló, és a cnc forgácsoló moduljaiból 3 megegyezik, úgyhogy különbözeti vizsgát kell csak tenni

(#522) nchelp válasza blasko92 (#521) üzenetére


nchelp
tag

Uraim, mától él a cégem, amennyiben van rá érdeklődés (kellő számú), fogok szervezni otthon Fanuc sulit. Azért kell a kellő számú, mert én nem akarom az egyes embereket százezrekkel megvágni, de ahhoz, hogy tartósabban otthon legyek, nekem is kifizetődő kell, hogy legyen.

Ez nem lesz OKJ-s papír, de a cégem kiadja a tanúsítványt, hogy részt vettek, valamint, hogy a vezérlést milyen mélységig sajátították el garantáltan. Azon vagyok, hogy ehhez tudjak gépet is biztosítani, "éles" munkákkal.

nchelp

(#523) blasko92 válasza nchelp (#522) üzenetére


blasko92
őstag

Nocsak nocsak. Pár kérdés, ha nem gond.

Valami tervezet van, hogy mennyi embert tudnál felvenni a képzésre, és kb. mennyi idő, és mennyi pénz lenne? Helyileg hol lenne, valamint a hét mely napjain lenne az oktatás?
Makró, és paraméteres programozást is tanítanál?

Engem spec érdekelne a dolog, szeretem a fanucot :) Lehet, hogy érdekelné bátyámat is.

Ja, valamit eszterga vagy maró lenne? Bár ez lehet hülye kérdés volt, látván a munkásságodat

(#524) aram01 válasza blasko92 (#521) üzenetére


aram01
nagyúr

akkor jó, sokkal egyszerűbb lesz neki mint pl: nekem

(#522) nchelp: enged meg hogy gratuláljak, helyileg merre vagy amúgy? ha tehetem népszerűsítem a baráti és ismerősi körömben

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#525) nchelp válasza aram01 (#524) üzenetére


nchelp
tag

Ne népszerűsítsd, német földön van a műhely :)

nchelp

(#526) BÁ Nutrition válasza blasko92 (#523) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

te nem siemens-en dolgozol?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#527) blasko92 válasza BÁ Nutrition (#526) üzenetére


blasko92
őstag

De, nem kívánságműsor volt. A fanuc nekem jobban bejön. Eredetileg egy fanucos taiwan takisawa ex110-es gépre kerültem volna

(#528) nchelp válasza blasko92 (#523) üzenetére


nchelp
tag

Még egyenlőre ne tervezz semmire, ez hosszú kifutású dolog. Csoportonként 15-20 fő lenne az ideális (vagy cégek számára szervezve), és rendesen munkanapokon, így az egyes embert nem kínozná meg anyagilag. Csak olyanok számára, akik esztergálni/marni már tudnak... A képzés a CNC-ről szólna, nem a megmunkálási technológiákról. Igen, a makrózásnál megállnánk, mert a valós idejű makrók (döbbenetes jó megoldás) már csak a 30-as szériákon működnek, és ott is opcionális.

Lehetne szó esztergáról/marásról egyaránt, de ez még attól függ, hogy ha valamikor eljön az ideje, hol sikerül hozzá műhelyt lekötnöm.

nchelp

(#529) aram01 válasza nchelp (#525) üzenetére


aram01
nagyúr

ja értem, nehogy egy pár év múlva összefussunk odakint :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#530) F34R válasza aram01 (#518) üzenetére


F34R
nagyúr

Hi, azt megtudod nekem mondani mennyibe kerul a kepzes ? ha jol gondolom melo mellett csinalod ugye ?

(#531) aram01 válasza F34R (#530) üzenetére


aram01
nagyúr

hétfőtől-péntekig tart, nappali
unió által támogatott képzés(átképzés)
nekem 1M kell vissza fizetnem ha nem sikerül, de tesóm hétvégire jár neki tán havi 20k (1 éves) plusz a vizsgák ami kb 60k,de ott tuti hogy átmész, igaz a tananyag is gyengébb(kevesebb könyv,tanár,gép)
nekem kb 8 könyvem van és gépészmérnök tanárok tanítanak neki 1 könyv és nem tudom mennyi tanár.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#532) F34R válasza aram01 (#531) üzenetére


F34R
nagyúr

Ertem , nekem nem sok kozom volt eddig hozza csak kivancsisagbol megkerdeztem megis erdemes lenne-e megcsinalni a kesobbiekben. Ugy nez ki hogy ez biztosabb szakma lenne mint akarmi mas. Most idobe kiesne mert dolgozok ezert a nappali az kiesne.

Kicsit off kerdes de egy CNC elhajlito mennyit kereshet itt Heves megyeben ?

(#533) aram01 válasza F34R (#532) üzenetére


aram01
nagyúr

hol itt heves megyében? én is itt lakom, nekem se sok közöm volt hozzá eddig, eredeti szakmám dísznövény kertész/kertépítő ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#534) F34R válasza aram01 (#533) üzenetére


F34R
nagyúr

lear-be en ugy tudom hogy kerestek egy feleve elhajlitokat. bakker errol lecsusztam , az eu altal tamogatott az hasonlo mint amik a munkaugyon szoktak inditani , ertsd: kepzes koltseget alljak.

Nekem kicsit neccesebb lenne mert a beutazast is allnom kellene, es mindenkeppen a hetvegi lenne jo. Errol a kepzesrol akar PM-be is kuldhetsz infot. (hol talaltal ra stb)

(#535) aram01 válasza F34R (#534) üzenetére


aram01
nagyúr

lear-be mindig van felvétel, és sok ismerősöm is van ott (nyomtam én is ott 6 évet), de élhajlitó ott minek van? ezt nem értem

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#536) MuZ353


MuZ353
csendes tag

bemásolom a másik topikból a hozzászólásom, itt lesz a helye:

Sziasztok!
{Beleolvastam a beszélgetésetekbe pár száz hozzászólást, vannak itt érdekes dolgok, bár sokszor nem értem miről beszéltek
Engedjetek meg néhány kérdést, ha nem ide való, akkor irányítsatok a megfelelő topikba, nem vagyok errefelé ismerős, köszönöm.}
Ha minden jól megy pár hét múlva elkezdek egy CNC-forgácsoló tanfolyamot a Munkaügyi Központon keresztül, Baján. Ismerős itt valaki? Nem sok derült ki a tanfolyamról, kíváncsi vagyok mire számíthatok. Amit tudok, hogy több, mint fél évig minden munkanap lesz oktatás, majdnem 800 órában, ennyi idő alatt szerintem meg lehet tanulni elég sok mindent, tanulunk majd programozást is.
Kb egy hete, amióta tudom, hogy indul majd a tanfolyam, elkezdtem utánanézni mi is az a forgács, meg CNC. Netről, könyvekből, youtube-ról, munkanélküli itthonülőként volt időm és rájöttem, hogy EZ EGY NAGYON SZÉP SZAKMA! nem is értem eddig miért nem foglalkoztam vele?! Nagyjából elméletben össze is állt a fejemben miről szól ez a CNC-dolog és tetszik, naggyon tetszik.
Egyébként gépészmérnöknek tanulok, most levelező szakon(hogy tudjak mellette dolgozni, persze nem találok semmit egy éve, 3 műszakot nem akartam a suli miatt), CAD/CAM téma nagyon érdekel, arra gondoltam, hogy hosszútávú célnak kitűzöm magamnak, hogy egyedi alkatrészeket gyártó cégnél találjak helyet, mint CNC-programozó vagy mérnök vagy valami ilyesmi, persze nagyon szivesen dolgoznék a gépen is. Szerintetek hogyan kéne végigjárni ezt az utat? Gondolom, ha meglenne a CNC-forgácsoló, azzal már találhatok valami melót. Ezzel csak eszterGÁLYÁZhatok zöldgombosként? Talán bemérhetek/korrekciózhatok néhány szerszámot? Vagy még betölthetek egy programot is? Előfordulhat, hogy írhatok is néhány egyszerűbbet? Ti hogyan kezdtétek?
És hogyan tovább? CNC-programozó esetleg CAD/CAM informatikus? Vagy milyen képzés? Persze sok-sok tanulás és gyakorlás.
Ti mit gondoltok erről? Mit tanácsolnátok?

[ Szerkesztve ]

(#537) aram01 válasza MuZ353 (#536) üzenetére


aram01
nagyúr

igen forgácsolóként, mindjárt befejezek egy gépet és válaszolgatok, addig állítsd össze a kérdéseket :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#538) MuZ353 válasza aram01 (#537) üzenetére


MuZ353
csendes tag

kérdés az van :D
milyen melókra számítasz, friss CNC-forgácsolóként?
esetleg Te is a Munkaügyi Központon keresztül végezted, vagy ismersz valakit, aki igen? a felvételi eljárásra lennék kíváncsi, milyen kérdések voltak, mit akarnak tudni, ilyesmi....
nagyon rá vagyok pörögve a témára, nagyon rosszul esne, ha nem kerülnék be, még a napi 3óránál is több buszozást is bevállalom.
nektek hány órás volt az oktatás? mennyi volt a gyakorlat és mennyi programozást tanultatok? esetleg van valami anyagod, amit elkérhetek?

lenne még, de visszafogom magam :D

(#539) aram01 válasza MuZ353 (#538) üzenetére


aram01
nagyúr

van ajánlat nem kevés, még én válogathatok
igen azon keresztül egy 1000 órást
felvételin általános felmérést csináltak pl: románia pénzneme, spanyolo-nak mi a fővárosa hasonlók
volt belső és külső gyakorlat is a külső 360 órás
tanultunk programozni is, simán leprogramozok pár könnyebb dolgot
anyagom is van
majd elküldöm ha adsz egy mail címet

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#540) MuZ353 válasza aram01 (#539) üzenetére


MuZ353
csendes tag

ment pü, 2is mellényomtam, bocsi

(#541) aram01 válasza MuZ353 (#540) üzenetére


aram01
nagyúr

láttam, mindjárt megy vissza is

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#542) BÁ Nutrition válasza aram01 (#539) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ilyen felmérést én is csináltam a cégnél, és 3 most végzett esztergályos srácból 2 nem tudta melyik földrészen van norvégia :)
először azt hittem szivatnak de nem :(

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#543) nchelp válasza BÁ Nutrition (#542) üzenetére


nchelp
tag

Lassan felzárkózunk az amerikai műveltséghez... A németet már csaknem teljesen beértük...

nchelp

(#544) aram01 válasza BÁ Nutrition (#542) üzenetére


aram01
nagyúr

ez kemény :Y
nálunk is volt aki már az elején felállt és kiment :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#545) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Szeretnék elvégezni egy CNC-Forgácsolói OKJ-s képzést Budapesten.
Nem nagyon találtam véleményeket különböző iskolákról ezért titeket kérdezlek, hogy esetleg van amit tudnátok ajánlani (mármint iskolát)?
Drégelyvár Oktatási Központ-ban néztem egy 9 hónaposat ami április 14.-én indul.

Köszönöm előre is a segítségeteket! :R :R :R

(#546) BÁ Nutrition válasza Daffchy (#545) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ha jól tudom az nct akadémia pesten van és már volt is róla szó

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#547) Phülöp válasza Daffchy (#545) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha a Dregelyvar az alternativa, akkor foleg NCT Akademia.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#548) aram01


aram01
nagyúr

ma modulzáró a "kötésekből" szeptemberben volt ezzel kapcsolatban 3x45 perc oktatás, mit írjak róla? :F

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#549) Phülöp válasza aram01 (#548) üzenetére


Phülöp
addikt

Oldhato kotesek: menetes kotes, csapszeg, sasszeg, miazmas
nem oldhato kotesek: forrasztas, hegesztes, homersekletkulonbsegen alapulo sajtolas
Innen meg mar csak a fantazia es a raszant ido szab hatart... kulon-kulon is konyveket lehet megtolteni a temakorokkel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#550) aram01 válasza Phülöp (#549) üzenetére


aram01
nagyúr

igen, ennyire emlékszem én is, remélem elég lesz :B

jah: és köszi

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.