Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) soldi3r válasza Klaus Duran (#1000) üzenetére


soldi3r
veterán

Igazan nincs mit.

E30 (oo=[][]=oo)

(#1002) kpityu2 válasza Klaus Duran (#998) üzenetére


kpityu2
őstag

Mutatóvonallal se tudsz menetméretet megadni?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#1003) Klaus Duran válasza kpityu2 (#1002) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Most ismerkedem vele. Mutatni csak így tudok [kép]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#1004) kpityu2 válasza Klaus Duran (#1003) üzenetére


kpityu2
őstag

Ezzel mi a baj? Nem a metszetre teszed, hanem a furat felőli nézetre és kész.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#1005) Klaus Duran válasza kpityu2 (#1004) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Salyát hülyeségem. :DDD

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#1006) TGWH válasza Klaus Duran (#1005) üzenetére


TGWH
őstag

Én is kipróbáltam, nekem a menetet szó szerint átvette a rajzon :D szóval láttam a menetemelkedést is :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#1007) Klaus Duran válasza TGWH (#1006) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Az nekem is sikerült beállítani. :DDD
A hivatalos videón is csak oda biggyesztették hogy M10 oszt kész

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#1008) TGWH válasza Klaus Duran (#1007) üzenetére


TGWH
őstag

Nem is olyan egyszerű, mint amilyennek tűnik... oks, ami egyszerű, azt röhögve összedobja az ember, gyorsabban mint gép előtt programozva. De ha van egy kis csavar, ott már tud szivatni rendesen.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#1009) kpityu2


kpityu2
őstag

Vegyétek figyelembe, hogy amikor az MSZ készült, még nem voltak ezek a programok, és ha voltak is, nem az MSZ szerint készülnek. Iskolákban persze megkövetelhetik a mi szabványunk szerinti tökéletes rajzot, ami sok farigcsálással kézi barkácsolással jár. Ott ez nem számít, de a gyárban ezt súlyos munkaórákat, költséget, időcsúszást, kötbért jelent.
Szóval sokszor célszerűbb elfogadni a program által biztosított lehetőséget, ha a gyártáshoz szükséges információ egyértelműen leolvasható.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#1010) WiZARD


WiZARD
addikt

Sziasztok!

Segitseget szeretnek kerni, hogy az alabbi eszkoznek mi a magyar neve, esetleg van-e tippetek, hogy hol kaphato minel olcsobban (akar hasznaltan)?

angolul: single stage (micrometer)
konkret tipus (de hasonlo is jo) - Newport 423

(fotozashoz kellene, allvanyra a fenykepezo finom mozgatasahoz, 1 tengely eleg, legalabb 2-3 cm mozgasterrel)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1011) WiZARD válasza WiZARD (#1010) üzenetére


WiZARD
addikt

single linear stage

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1012) soldi3r válasza WiZARD (#1010) üzenetére


soldi3r
veterán

Ezek nem olcso dolgok. Nem tudom mekkora pontossag a lenyeg, kinabol is beszerezheto.
Meroeszkozoket forgalmazo biztosan tud segiteni, esetleg powerbelt, klavio es hasonlo cegek is talan.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#1013) WiZARD válasza soldi3r (#1012) üzenetére


WiZARD
addikt

thx.

(Ar relativ, fotos cucckent 30k a legolcsobb, ami minosegben, pontossagban tavol ven ettol. Ami jo az inkabb 50-60 korul kezdodik...
Ebayen talatam hasznaltakat 15-30ezer korul, csak nincs turelmem 2-4 hetet postara varni. De lehet marad az ebay.)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1014) JóGéza válasza WiZARD (#1011) üzenetére


JóGéza
aktív tag

(#1015) WiZARD válasza JóGéza (#1014) üzenetére


WiZARD
addikt

Igen, arra kéne...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1016) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a következőhöz: Nagyon érdekelne ez a CNC programozó szakma, viszont keveset tudok még róla. (Szakmát szeretnék váltani.) Milyen előismeretek szükségesek ehhez a szakmához? Hogyan kezdjek hozzá? Hol érdemes tanfolyamat kezdeni? Milyen könyveket érdemes megvásárolni, hogy kicsit előképezzem magam? (Gondolok itt matematika könyvekre is.)

Minden érdekel, a legelső lépéstől kezdve a legutolsóig!

(4 évet dolgoztam rendszergazda/helpdesk-esként egy állami cégnél.)

Első körben a szakmai CNC topikba írtam, előre is köszönöm!

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1017) BÁ Nutrition válasza Phobion (#1016) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

szia, csak programozo szinten nem nagyon erdemes gondolkodni mert kellenek a forgacsolasi tapasztalatok is h ertsd mit csinalsz, hetvegen raerek valszeg, irj privit email cimmel es kuldok tananyagokat meg youtube csatornakat amit kovethetsz. ma mar vannak facebook csoportok is ahol szoktak felvetni aktualis problemakat, es a tobbiek segitenek nekik meg hat ugye szemelyeskednek egymassal szal rohogni is lehet ;]
osszessegeben jolval egyszerubb dolgod van ha fejlodni akarsz mint regebben

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1018) Phobion válasza BÁ Nutrition (#1017) üzenetére


Phobion
őstag

Rendben, köszönöm. Természetesen nem csak a programozás érdekel, hanem minden ami ehhez szükséges. Amúgy meglehet élni ebből a szakmából? Vagy itthon nem annyira?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1019) BÁ Nutrition válasza Phobion (#1018) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ez tag fogalom h kinek mit jelent es kinek mennyi ido miee jo lesz ill jo helyet talal.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1020) TGWH válasza Phobion (#1016) üzenetére


TGWH
őstag

Üdv.
Merre laksz? Zalaegerszegen van ingyen is alaptanfolyam. Igaz hogy csak hagyományos gépekre, de ártani nem árt, és onnan tudsz továbblépni.
Tele a net tananyaggal, scribd.com, ncore, nct.hu, stb. Valószínűleg Dr. Boza Pák könyvéből fogtok tanulni, az s fent van a neten. De a tapasztalat mindenképpen kell.
Keresel egy tanfolyamot és beiratkozol, pl. nct akadémia. Vagy elmész biorobotnak egy olyan helyre, ahol tanítanak is, papír nem fontos a jobb helyeken.
Előismeret igazából nem nagyon van, a matekot nézd át erősen. Átnézed a tartalomjegyzéket, és ismételsz egyet :D
[link]
Olvashatsz az anyagismeretet tantárgy keretein belül is.
Megnézed miket tanítanak az egyetemen a gépészeknek, és azokból csemegézel ami értelemszerűen kapcsolódik a témához.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#1021) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írom-e. Van egy számítógép ház aminek a tetejét szeretném kivágni, de egy másik topikban felhívták rá a figyelmemet, hogy lehet túl kevés lenne a távolság két minta között a cnc gépnek.
Egy kb 1,5 vtg alumínium lemezről van szó egyébként. Szerintetek milyen minimum távolság lenne jó?
Erről lenne szó:

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1022) kpityu2 válasza Nerazim (#1021) üzenetére


kpityu2
őstag

Ez nem "szerintem" kérdés. Azzal beszéld meg akivel vágatni akarod.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#1023) Nerazim válasza kpityu2 (#1022) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi, közben valószínű, hogy el is vetem a témát, mert valószínűleg elég hangos lenne emiatt a venti.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1024) TGWH válasza Nerazim (#1023) üzenetére


TGWH
őstag

Hogyan lenne hangos, ne hülyéskedj :D alacsonyabb fordulatszámra állítod és kész is, nekem is úgy mennek. Ha a vga hűtést kér, akkor feltekeri és jobban pörög, de pl. ha játékra használod, akkor tökmindegy, mert a hangfal úgyis elnyomja. Nekem pl. a Fusion 360 pörgeti meg, de akkor meg úgyis szól az Iron Maiden, szóval tökmindegy :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#1025) kpityu2 válasza TGWH (#1024) üzenetére


kpityu2
őstag

Sűrű rácson elég zavaró tud lenni a kiáramló levegő hangja.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#1026) TGWH válasza kpityu2 (#1025) üzenetére


TGWH
őstag

Jááájjj, hát ott beszívni köll ;) :DDD kinyomni meg ott, ahol nem látszik :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#1027) kpityu2 válasza TGWH (#1026) üzenetére


kpityu2
őstag

Mer ha beszívod akkor csendesebb? :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#1028) TGWH válasza kpityu2 (#1027) üzenetére


TGWH
őstag

Hát azt nem írtad, hogy beszívásnál is hangos, hanem kifejezetten csak kifújáskor :DDD
Nekem sok apró lyuk van, bocsánat, furat :DDD és semmi hangja. Igaz engem nem érdekel, akartam marni kelta keresztet a ventinek, de ugye csak a gép eleje látszik ki az asztalból, jobbról-balró vagy 5-6 cm hely van, szóval minek. Jobb is ha el van dugva, nem látni ha poros :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#1029) Doctor46


Doctor46
csendes tag

Sziasztok!

Esti képzésre szeretnék jelentkezni de nehezen tudok dönteni. Gépgyártástechnológus vagy a gépi forgácsolón gondolkodom. Esetleg tudnátok segíteni abban hogy melyiket és miért érné meg jobban választani?

Köszönöm előre is.

(#1030) Klaus Duran válasza Doctor46 (#1029) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Gépi forgácsoló jobb ha nem tudsz semmit a szakmáról mert csak azzal foglalkozik. És tuti több a gyakorlat.

Gépgyártás tudtommal érettségire épül és van benne egy kevés elektronikai mérés is.

Most az utóbbira járok, viszont az esti iskola mivolta miatt kicsit light-os. Főleg érettségi után ami szintén esti volt 3 műszak mellet.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#1031) BÁ Nutrition válasza Doctor46 (#1029) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

elsodleges kerdes h milyen poziciora tervezed magad? mi erdekel igazan?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1032) Doctor46


Doctor46
csendes tag

Már van egy CAD-CAM informatikus okj szakmám de mivel nincs benne tapasztalatom így nagyon nehéz ezzel elhelyezkedni és ezért szeretnék egy másik szakmát mellé
Igazából gondolom a gépi forgácsoló szakmával könnyebben lehetne munkát találni, de mivel már 24 évesen mind a 2 térdem műtve lett így nem hiszem,hogy bírnám a gép melletti állást 8 órában, 3 műszakban pedig az anyagi kereseti lehetőség elég jó ebben a szakmában ha az embert tényleg érdekli és érti is amit csinál.
Viszont ez az esti képzéstől kicsit azért tartok mert én szerintem nem ad olyan tudást mint egy rendes nappali képzés.
Amúgy most plazmavágó programozóként dolgozom (szabásterveket, lemezterveket készítek) és vannak mellettem technológusok (mérnökök) akiknek látom a munkáit, hogy mit csinálnak és az tetszik.
De igazából még fiatal vagyok így lehet mind a kettőt elvégzem. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#1033) TGWH válasza Doctor46 (#1032) üzenetére


TGWH
őstag

Gépgyártástechnológus az nem mérnök, tehát acélszerkezeteket tervezni nem fogsz. Persze már ezt is program csinálja helyetted, szóval lehet hogy igen.
Technológus lehetsz, aki elindítja a projectet, gépet, módszert, szerszámokat választ, de ahhoz még kellene a tapasztalat, amit meg a forgácsoló képzettséggel szerezhetsz legkönnyebben.
Ha elvégzed mind a kettőt akkor szépen lassan felépítheted magad. De ha csak az nct forgácsolót végzed el, azzal is bőven lehet egyedi gyártásban jól keresni. Ami tetszik.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#1034) Borzoló


Borzoló
senior tag

Sziasztok!
Felteszem itt is a kérdésem, hátha itt válaszol valaki....közbe lett pár új fejlemény am,i t a végére irok.

Ismeri valaki a 1610-es mini CNC gépet?
Használtan venném 45k-ért.
4mm vastag tömör PVC vagy plexibe marnék, illetve vágnám is vele...illetve a munkafelülete kisebb mint amire szükségem van, de nyilván meg lehet osztani a munkát(1 oldal 2 részletbe)
A programja mennyire húzós? Esetleg kompatibilis valamelyik más CNC progijával(márhogy megirt programsort esetleg tud e küldeni nekem más CNC géppel rendelkező)
1. ilyen próbálkozásom, nem nagy-bonyolult a munka amit el kell végeznie szerintem, igazság szerint plexivágót is ajánlottak nekem a projektre, de ott sok az utómunka...
Mennyire, melyik alkatrészei kopnak, mire figyeljek a vásárláskor? Esetleg valakinek eladó gépe?

Minden javaslatot szivesen fogadok, előre köszi nektek!

Fejlemény:
Lett ismerős, aki számitogépre visz fel mozgást, igy 3D-be le tudja fotózni a sablont tized-század mm pontossággal és a CNC gép nyelvére tudja konvertálni...a többi kérdésem még áll.

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#1035) kavalkád


kavalkád
aktív tag

ez a topik halott?

(#1036) BÁ Nutrition válasza kavalkád (#1035) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

van egy masik is, de mi a kerdes?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1037) Borzoló válasza BÁ Nutrition (#1036) üzenetére


Borzoló
senior tag

Te cnc-s vagy? Kérdezhetek?

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#1038) BÁ Nutrition válasza Borzoló (#1037) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

csak eszetergan de kerdezz batran
[link] ez a masik topic amugy

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1039) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Hello.
Philips 532-nél van olyan hogy aktuális gépi pozíció mutatása, és abból ki lehet tölteni a nullpontokat?
Vagy a nullpont felvételhez elég az aktuális pozíció nullázása?
Milyen logika alapján érdemes használni a gépet?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#1040) Rohnie válasza BÁ Nutrition (#801) üzenetére


Rohnie
újonc

Sziasztok!
Május közepén vizsgázom CnC-ből és a szóbeli tételek 2014.02.06.-osból file:///C:/Users/DELL/Downloads/3552101_CNC_gepkezelo.pdf kellene a 20 tétel kidolgozva.A neten nem találtam sehol segítséget evvel kapcsolatban.Ha valaki dobna egy linket azt megköszönném :)

(#1041) BÁ Nutrition válasza Rohnie (#1040) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

En meg 99ben vizsgaztam ugyhogy passz. A suliban miert nem csinaljatok h elosszatok 20 fele mindenki kidolgoz 1et aztan megvan. Elozo evfolyam, tanar esetleg segithet meg

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1042) TGWH válasza Rohnie (#1040) üzenetére


TGWH
őstag

Sosem értettem ezeket a tetelkidolgozasokat, főleg hogy keresik őket... ezt tanultad bzdmeg, mit kell ezen kidolgozni? Első tétel, cnc szerszámgépek felépítése. Felutod a könyvet, aztán ott van, elolvasod, elvileg meg is kellett volna tanulnod. Mi a fszt kell ezen kidolgozni? De minden egyes szakmai vizsga előtt ezeket keresik, a takarítónőtől a bölcsészen át az építészig mindenki, mint ha nem lenne elég szájbaragosan leírva, hogy mit tartalmaz az adott tétel, és miről kéne beszelned.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#1043) BÁ Nutrition válasza TGWH (#1042) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Azert mert kb a tetelben kidolgozva=roviden le van irva a lenyeg mondjuk max 1 oldalban az ami a konyvben 30. Mivel gyakorlati tapasztalat nincs ezert hiaba mondjak el oran a tobbseg mar ora vegen se emlekszik tobb mint 50%ra. Foleg igy van ez ha csomo tok kulonbozo tantargy van egy nap

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1044) TGWH válasza BÁ Nutrition (#1043) üzenetére


TGWH
őstag

Akkor még ne harminc oldalt kérjenek számon, hanem csak egyet. Max nyolc-tiz oldal egy tétel, harom-negy témát ölel fel.
Oks, akkor megértem, ha úgy vannak mint mi, hogy tankönyv sem volt, úgy nehéz. Bár volt jegyzet, és a kettesért hajtott mindenki, annyira hülyeség és magolos volt a tananyag.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#1045) BÁ Nutrition válasza TGWH (#1044) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nekem csak fosulin volt olyan h jo a kettes is. erre nem emlekszek mennyi volt de valszeg 4es 5os.
mi technikum mellett csinaltuk a suliban kb 8000 forintert. eleg jo befektetes lett vegul :D
azt sajnalom h lustasagbol az autocad rajzolo papirt nem csinaltam meg. pedig szerettem. mondjuk a szemem lehet orul neki h nem a monitort lesem egesz nap

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1046) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok, hallotatok-e már a magyar daben cncrol es ha igen mi a véleményetek róluk? Használ valaki esetleg tőlük vásárolt szerszámgépet? Maró stb

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#1047) soldi3r válasza nesh_019 (#1046) üzenetére


soldi3r
veterán

Nekem 1:1-ben kinainak tunik.

E30 (oo=[][]=oo)

(#1048) nesh_019


nesh_019
senior tag

Szép napot mindenkinek.
Egy problémával fordulok hozzátok és a segítségeteket kérem,
Daben 300/160 CNC marógéppel problémánk akadt,
körülbelül egy hónapja van beüzemelve és ment is megfelelően,
dolgoztunk a géppel,
De egyik napról a másikra valami baja lett a gépnek, relé kattog a
vezérlőn belül és ingadozik a főorsó fordulatszáma, van hogy el
sem indul, aztán elindul és megáll.
A felvételeken látszik a probléma.

a szerelők rajta vannak az ügyön de azért kíváncsiak vagyunk a ti véleményetekre is.

Esetleg találkozott már valaki hasonló problémával, mi a megoldása?

Munkaterület: Y-3000X-1600, Z-200mm
Asztal méret: 3400x1760mm
Asztal anyaga: bútorlap munkaasztal
Vázszerkezet: acél vázszerkezet 2 tengely és dupla kocsis
kialakítással
Vezérlés: 3 tengelyes microstep vezérlő Estoppal ellátva,
marómotor ki-bekapcsolása szoftverből vezérelve.
Dell vezérlő számítógép
vezérlő szoftver: Mach3
Erőátvitel :golyósorsó
Meghajtás :léptetőmotorok
Vezetősín :Hiwin lineáris vezeték
Főorsó motor :2.2kW-os marómotor frekvenciaváltóval
Teljesítmény: 2200W
Maximális fordulatszám: 24000rpm
Feszültség: 230V
Áram: 8.0A
Maximális frekvencia: 400Hz
Csapágyazás: 2 x 7005C P4 + 2 x 7002C P4
Nyomaték: 0.91Nm
Tengelyvég: ER20
Súly: 5.0kg
Sebességek: visszaállási pontosság:0.01
Védelmi módul vészstop gomb
Tömeg 450kg

>>>[link]
>>>>[link]

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#1049) soldi3r válasza nesh_019 (#1048) üzenetére


soldi3r
veterán

Frekivalto betapja stabil? Kontakthiba a maromotornal nem lehet? Ott stabil a tap?
Gondolom valamelyik analog bemeneten van vezerlve, ha atrakod a potira akkor mukodik rendesen?

E30 (oo=[][]=oo)

(#1050) #04331520


#04331520
törölt tag

Üdvözletem!

Kb. 150x50x50mm nagyságú üveg-/szénszál epoxy laminátum (esetleg titán) megmunkálására melyik a legolcsóbb 3 tengelyes gép ami 3D-ben megtervezett forma alapján munkál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.