Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) csiben1


csiben1
tag

Persze mindig a melós a szar, az irodában pedig ma született bárányok dolgoznak ... :U

You can walk straight through hell with a smile

(#952) kpityu2


kpityu2
őstag

Én viszont úgy látom, hogy ez vezetői lustaság. A lovak közé dobja a gyeplőt, mert nem akar a szervezéssel és a korrekt szabályok kiépítésével vesződni. Majd csak elműködnek valahogy a dolgok. Azután meg megy a jajveszékelés, hogy micsodás emberek vannak, pedig én mijjen jófej voltam velük... persze a korrekt szabályokkal az a baj, hogy kétoldalúak.

WC papírt itt is lopják, de valamiért senki nem tudja, h ki. Javasoltam a kollégának, h mindenkinek vonjunk le egy 5-öst a papírra... 2-3 hónap és kiderülne ki az, nem hagynák a többiek annyiban. ;]

Erről beszélek. Ez nem a melósok dolga, hogy oldják meg maguk közott. Ez a főnök dolga. Ahol sokan dolgoznak, ott sokféle ember megfordul. Ezt a vezetőnek tudnia kell, és számolnia kell vele.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#953) kpityu2


kpityu2
őstag

Upsz. már nem lehet szerkeszteni.

De azt mondta, neki mindegy, este takarítónő kirakja, ha nincs, akkor nincs, napközben nem hozhatnak újat.

Ki van számolva a vécépapír kockára? Mennyi jut fejenként? Akármibe lefogadom, hogy a legolcsóbb, jó ritkára tekert fajta. Mert errefelé úgy szokás, hogy nem súlyra veszik, hanem gurigára. :C

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#954) ViZion válasza kpityu2 (#952) üzenetére


ViZion
félisten

"Én viszont úgy látom, hogy ez vezetői lustaság."

Nem állhatok az ajtóban, kamerát sem lehet oda rakni... mégis mit kellene tennem? Nyilván ez a legnagyobb dolgom egész nap, h figyeljem a papírt... :D
Várom a javaslatokat. Időket mérik, munkadarabonként tudja a kolléga ellenőrözni. Most jön egy kis változtatás, még átbeszéljük a részleteket, de nem lehet támasztani a géet, h XY nem hozta ide a melót, vagy ilyesmi. Nem, nincs az az idegbeteg tempó nálunk, de van, aki ezzel is visszaél, mondjuk jelemzően nem a CNC részen, ott elég jól megy.

Vannak itt is szabályok, korrektek is. Ha maszekja van, saját részre akkor szóljon, ha kis érték, akkor mehet, ha nagyobb, akkor vmi normális ár, kész. De csak úgy nem lehet -mégis volt rá példa.
Mondhatnám, h korrekt szabályokat elvárni is lustaság, érdekelne, h mit értesz ez alatt... Minél több a szabály, annál inkább úgy érzik, h hülyének vannak nézve, meg főnökösködünk, hisztizünk apróságon. Szal. mi a javaslatod?

Szerk.: elég normális papír van, nincs kigrammozva. Irodai részen is ki van rakva több, mégsem tűnik el. Itt ha 5 van kirakva minden WC-be, akkor sincs már délben.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#955) TGWH válasza ViZion (#954) üzenetére


TGWH
őstag

Alap lenne, hogy kell még egy ember, aki figyeli a többit. Aztán ha fogy a papír, akkor elő lehet venni :DDD
De sok helyen ez sem járható. Mondjuk itt odáig nem jutunk el, hogy időt mérjünk, meg visszaszámoljunk, hogy mégis hány óráig vakarta az ürge a tökeit meló helyett. Mert az azért már durva, hogy az egész napi melóját le lehetne hozni kb. 4-5 óra alatt maximum...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#956) kpityu2 válasza ViZion (#954) üzenetére


kpityu2
őstag

A dolog egyszerű: elvileg azért megy be valaki dolgozni, hogy elvégezze a melót, és ezért pénzt kapjon. Ennyi. Ezt kell elvárni, és ehhez kell biztosítani a feltételeket.
Ami azt is jelenti, hogy pl. mire befejezi az adott feladatot, addigra tudja hogy mi a következő. Mert ha ez nincs, akkor szépen széthúzza a munkát, nehogy úgy nézzen ki hogy nem csinál semmit. Mindenhol van némi lébecolás, mert az ember nem robot, de ez max. annyi, hogy amíg megy a gép, ott van mellette, nem kell elrohanni mondjuk az udvart sepregetni.

A szabályokon azt értem, hogy nem lehet a lovak közé dobni a gyeplőt, ami az "oldjátok meg magatok között, engem nem érdekel, van jobb dolgom" felkiáltásban szokott megnyilvánulni. Teccik nem teccik, a vezető azért kapja a fizetését, hogy menedzselje nem csak a munkát, hanem a dolgozókat is mint közösséget. Ha ezt nem teszi, az olyan mintha a melós nem csinálná meg a marást, esztergálást. Ebbe beletartozik az is, hogy figyeli, hogy ki az aki nem kooperál, ki az aki lop, stb. Ez bizony sok meló, de hát ugyi a vezető is azért megy be, hogy elvégezze a munkáját, nem azért hogy a wifin lógjon. :)

Ami az a bizonyos papírt illeti, Vagy a kézmosót, vagy bármi ilyesmit. Két út van: vagy tesztek ki 10-et naponta, vagy 15-öt, vagy 20-at ha kell (alig hinném, hogy ennek a költsége sokat nyomna az egyéb költségek mellett), vagy pedig megoldjátok hogy folyamatosan legyen. Technikailag ez úgy oldható meg, hogy a főnök úr, vagy műhelyvezető a körútján nem csak azt nézi meg, hogy elkészült-e már a munka, hanem azt is, hogy van-e papír, törüközö, kézmosó a retyón. Vagy pedig biztosítja, hogy lehessen vételezni amikor elfogyott. Ha valaki összecsődít 5-10-20 embert egy épületbe, akik egész nap ott vannak, az bizony ne lepődjön meg, ha ilyesmikkel is foglalkoznia kell.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#957) Danivagyok válasza TGWH (#955) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Ez a WC papír téma önmagában elég vicces lenne, ha nem tudnám, hogy aki ilyesmit elvisz, az elvisz bármit amihez hozzáfér.
Egy évezreddel ezelőtt a Tauszernél (most talán Z-form) voltam ipari tanuló, ott egy szaki sem hőbörgött azon, hogy távozáskor a portás beletúrkál a táskába. Az is igaz ha kellett, simán átdobták a kerítésen a cuccot :D:D.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#958) aram01


aram01
nagyúr

Sziasztok valaki hallotta ezt az új jaguár gyárat ami most nyílik a szlovákoknál? Állítólag M.o-N is toboroznak.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#959) TGWH válasza aram01 (#958) üzenetére


TGWH
őstag

Én is ennyit hallottam, meg hogy 200 ezer felett lesz a nettó fizetés, és 1500 helyre jelentkeztek eddig 35 ezren. Aztán hogy mennyi a kamu belőle, kérdéses.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#960) aram01 válasza TGWH (#959) üzenetére


aram01
nagyúr

Mintha 1200 eurót olvastam volna valahol.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#961) TGWH válasza aram01 (#960) üzenetére


TGWH
őstag

Bruttó talán. De mindegy is, addig talán még pár év van minimum, aztán ha megépül, akkor sem biztos hogy úgy lesz ahogy. Meg amúgy is messze van :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#962) aram01 válasza TGWH (#961) üzenetére


aram01
nagyúr

Persze, igazából csak kíváncsiságból kérdeztem. :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#963) #47106304


#47106304
törölt tag

Fehérváron 160 nettó cnc-s állások vannak a multiknál egy két maszek fizet ennél többet de ott már sok a variáció.

(#964) aram01 válasza #47106304 (#963) üzenetére


aram01
nagyúr

Akkor én az átlag 200-ál meg befoghatom a számat. Pedig én sem vagyok tulfizetve.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#965) #47106304 válasza aram01 (#964) üzenetére


#47106304
törölt tag

Hát ez van Fehérváron más városokat nem ismerek mi a nettó pestre többször próbáltak csábitani de ott sok helyen 10-12 óra a munka több pénzért.

(#966) aram01 válasza #47106304 (#965) üzenetére


aram01
nagyúr

Sajnos nekem is folyamatosban van meg ez a pénz, 3 nap 12 3 nap pihenő. De rohadt fárasztó, nem jo ez így.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#967) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Sziasztok

Fanuc 31i Model B vezérlőn BG-EDIT módban hogy tudok 2 megnyitott program esetén egyikből a másikba átlépni?

Válaszokat előre is köszönöm.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#968) nchelp válasza Klaus Duran (#967) üzenetére


nchelp
tag

az osztott ablakot használod a gyorsedit menüben?vagy egymás mögött vannak?

nchelp

(#969) Klaus Duran válasza nchelp (#968) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Egymás mellet.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#970) Klaus Duran válasza Klaus Duran (#969) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Osztott ablak. Megnyitom az egyiket utána újra BG EDIT és mellé rakja a másikat.

Egymás mögött hogy lehet?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#971) nchelp válasza Klaus Duran (#970) üzenetére


nchelp
tag

semmi-semmi, hülyeséget készültem beszélni...

na szóval, osztott ablakok közt is a nyilakat használod, csak előtte kell Shiftet ütnöd.

nchelp

(#972) Klaus Duran válasza nchelp (#971) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Köszönöm.
Ha el nem felejtem akkor kipróbálom.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#973) littlejohnny


littlejohnny
tag

Tiszteletem Uraim! Anayak marógépünk Y tengelyén lévő csúszólemezek (vagy nevezzük fém pályavédő harmónikának) felújításhoz, vagy akár újragyártásához keresnék céget. Ha esetleg valakinek volt dolga ilyenekkel, kérem priviben jelezze! Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#974) Krisztián34


Krisztián34
újonc

Sziasztok!
Nagyon èrdekel a cnc-s szakma, szeretnèk elkezdeni egy programozói tanfolyamot.
Mennyi esèlyem lenne megtanulni egy 8-9 hónapos oktatáson, ha nincs semmilyen gèpismerete

(#975) TGWH válasza Krisztián34 (#974) üzenetére


TGWH
őstag

Több, mint ha el sem kezdenéd :DDD
Attól függ, hogy intenzív 8-9 hónap, vagy csak hétvégi kocogós. Utóbbinál erősen kérdéses, de minden csak akarat és hozzáállás kérdése (erről jut eszembe, meg kéne már kóstolni, beérett-e a kapott pájinka a hűtőben :DDD). Egy biztos, ha 8-9 hónapig napi szinten 4-6 órás a tanfolyam, még akkor is sokat kell olvasgatnod otthon, és bújnod a netet.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#976) Krisztián34 válasza TGWH (#975) üzenetére


Krisztián34
újonc

Köszönöm a választ! : :R Arra gondoltam èn is hogy olyan tanfolyamot kellene elkezdenem ahol nem csak hètvègente van oktatás. Csak azt nem tudom hogy az alapoktól kezdőik-e. Nem akarok jelentkezni úgy hogy ezzel nem vagyok tisztában, mert magam szeretnèm finanszírozni. Számitógèpes ismeretem van, szabadidőm is akad az olvasgatásra, meg persze èrdekel is a dolog. Ja, ès igen, a páleszt tessèk meozni :DD

[ Szerkesztve ]

(#977) TGWH válasza Krisztián34 (#976) üzenetére


TGWH
őstag

Megkérdezed őket úgyis, de általában az alapoktól indítják, vagy ha nem, akkor ezt közlik már a tanfolyam hirdetésénél. De megpróbálhatsz tanfolyam nélkül elhelyezkedni, előképzed magad gépkezelésből, ott is ragad rád valami ha szerencséd van, aztán munka mellett meg elmész hétvégenkénti tanfolyamra, úgy már könnyebb ha benne vagy a szakmában. Vagy a munkáltató elküld hogy szerezd meg az okj-s papírt, ilyen is van.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#978) BÁ Nutrition válasza Krisztián34 (#974) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Semmilyen. Megtanulsz par dolgot hasznalni, de egy kartyavarat epitesz. Jol kibaxol majd azokkal akiknek dolgozni kene a programjaiddal ameddig a fonok hajlando fizetni erte.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#979) szabi41


szabi41
csendes tag

Üdv

Segítséget szeretnék kérni ezeknek a daraboknak a leprogramozásában fanuc21TB ben.

Hogyan lehet megadni a rádiusz centerponttól való megmunkálást esztergán úgy hogy a gép számoljon ki minden adatot.

A teljes programsorra lennék kíváncsi elejétől a végéig.

Segítséget előre is köszönöm.

Üdv: Szabi41

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-11/20/286798_yzxdd8lriennmfef_rajz2.png

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-11/20/286798_lv39nco8j0fvt0sf_rajz1.png

(#980) BÁ Nutrition válasza szabi41 (#979) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

[link]
25. oldaltol megtalalod

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#981) soldi3r


soldi3r
veterán

Jo reggelt!
Tudtok olyan kereskedot orszagon belul, akinel akadhatnak regi, hagyomanyos gepek? Jofogasrol, innen-onnan nem tudom szabad e ilyet venni.

E30 (oo=[][]=oo)

(#982) TGWH válasza soldi3r (#981) üzenetére


TGWH
őstag

Üdv.
http://www.iparihasznaltgepek.hu ???
Van egy-két (lehet több) cég aki ezzel foglalkozik, elvileg a fővárosban van az egyik.
Esetleg az nct-t kérdezd meg, felújítás során biztos szedtek össze némi infót, biztos tudnak egy-két céget, ahol van eladó. Esetleg még a nav-ot, van-e valami lefoglalt cuccuk :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#983) soldi3r válasza TGWH (#982) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez mar kiindulni jo, kossz.

E30 (oo=[][]=oo)

(#984) soldi3r válasza soldi3r (#983) üzenetére


soldi3r
veterán

Az arakat vegignezve marad a szerszampiac, hobby szintre eleg lesz onnan is.

E30 (oo=[][]=oo)

(#985) TGWH válasza soldi3r (#984) üzenetére


TGWH
őstag

Ja hát miért nem így kezdted, Praktikerben kapni esztergát is :DDD ;] :P :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#986) soldi3r válasza TGWH (#985) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha van EU400, akkor benezek majd oda is :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#987) TGWH válasza soldi3r (#986) üzenetére


TGWH
őstag

Nem egészen az a fajta minőség :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#988) Danivagyok válasza soldi3r (#986) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Van egy öreg Strigon maróm eladó, ha érdekel.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#989) soldi3r válasza Danivagyok (#988) üzenetére


soldi3r
veterán

Az igazabol nem annyira. De erdekelne a velemenyed rola. Eddig nem tul sok jo allapotut lattam.

E30 (oo=[][]=oo)

(#990) Danivagyok válasza soldi3r (#989) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

A típus az egy igazi fos. Az enyém ráadásul még kopott is. Viszont olcsó. Eccerű feladatokra jó lehet.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#991) soldi3r válasza Danivagyok (#990) üzenetére


soldi3r
veterán

:) Akkor kihagyom. De igazabol en is erre szamitottam.

E30 (oo=[][]=oo)

(#992) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

talaltam egy egesz igeretes hirdetést, meglássuk tényleg munkaerohiany van-e :)
angliaban eddig meg sosem palyaztam meg egy allast se, itt az ideje kiprobalni

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#993) soldi3r válasza BÁ Nutrition (#992) üzenetére


soldi3r
veterán

En januarra tervezem :) Bar epp most keresnek CNC szervizest...

E30 (oo=[][]=oo)

(#994) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Üdv.
Valószínűleg user error de nem sikerült megoldanom hogy menetet tudjak rajzon jelölni.
Mi lehet a hiba? [kép]
6,8 furatba csináltam egy M8x1,25 menetet.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#995) soldi3r válasza Klaus Duran (#994) üzenetére


soldi3r
veterán

Marmint a kepen? Az, hogy szaggatott vonalhoz nem meretezunk :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#996) Klaus Duran válasza soldi3r (#995) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

próbálom érhetöen megfogalmazni.
Modell alapján szeretnék egy rajzot készíteni, de a fusion csak ezt a valamit köpi ki nekem.
Hogy tudnék rendes metszet rajzot készíteni?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#997) soldi3r válasza Klaus Duran (#996) üzenetére


soldi3r
veterán

Bal felul lesz olyan, hogy Section view.
Persze elobb le kell raknod a nezetet, amibol metszetet akarsz csinalni.
A kepeden van olyan, hogy Thread edges, pipald ki. Mi tortenik?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#998) Klaus Duran válasza soldi3r (#997) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Thread edges mutatja a menetet de akkor is csak átmérőt ír méretezésnél és nem menetet. Erre van megoldás?
Metszésnél is.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#999) soldi3r válasza Klaus Duran (#998) üzenetére


soldi3r
veterán

"Smart hole" opciot igerik. Egyelore tudtommal csak manualisan tudod szerkeszteni a mereteket.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#1000) Klaus Duran válasza soldi3r (#999) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Köszönöm. :R

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.