Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Phülöp válasza BÁ Nutrition (#598) üzenetére


Phülöp
addikt

15 darabnal en mar csinalnek hozza egy felfogokeszuleket es felhajitanam marogepre. Legalabbis a masodik oldalhoz - hacsak nem olyan kacifantok vannak a rajzon, hogy marogepen nem lehet megoldani.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#602) BÁ Nutrition válasza Phülöp (#601) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

úgy csinálták aztán

de gondolom kipróbáltatják velem is hátha mégis összejön vhogy :)

olyanra is gondoltam hogy a külső átmérőm mondjuk a széltől befele 20 mm-t 25mm szélesre ha meghagynék akkor az felerősítené a peremét és stabilabb lenne. és hátha meglehetne csinálni a belsejét normálisra majd csak a legvégén munkálnám le
vagy maróval letolnák róla

csak ez már megint annyi szarakodással jár hogy lesz vagy 3 nap mire kiderül mit csináltam :)

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#603) nchelp válasza BÁ Nutrition (#598) üzenetére


nchelp
tag

remélem vizezitek, és az oldalazást borotvaéles késsel kéne csinálni a végére max 0.2-es fogással. 0.1 tolással. A szorítást meg vegyétek el 12-14 barra a húszról, ha még fent van.

nchelp

(#604) BÁ Nutrition válasza nchelp (#603) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

reggel még csak a puha pofát kell kiesztergálni, aztán kezdem el csinálni az elejét
az akkor szar ötlet hogy hagyjak vhogy rajta peremet ami felerősíti?

a szorításból vettünk vissza, víz az megy rá annyi mint az állat :)
kés elvileg 0.4es rádiuszú :S azzal 0,1et fogni nem biztos hogy jó, de én is így csinálnám ahogy mondtad

gondolom nekem kéne köszörülnöm kést, és akkor lehetne kisebb rádiuszú is
de akkor idén nem lesz kész :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#605) nchelp válasza BÁ Nutrition (#604) üzenetére


nchelp
tag

A 04-es tökéletesen jó, én is azzal simogatok, Sandvik simítólapkákkal. Ha peremen fog, és nem elég hosszan, akkor fennáll a veszély, hogy egész egyszerűen kinyomja magát, és "tányér" lesz belőle. Legalább 4 mm-t fognod kéne a 9-ből. Milyen nyersméretről indulsz?

nchelp

(#606) BÁ Nutrition válasza nchelp (#605) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nyers

oldalazas

múltkori(190*31)

ez is hasonló lesz csak keskenyebb, nagyobb 370*23 csak több perem lesz rajta
és leghosszabb szakaszon 9 mm ill a legszéle csak 5 de arról egyenlőre lemondtak, hogy majd a marós ledolgozza helyettem
furaton se lesz 8 mm-nél nagyobb szakaszon egyenes z hossz

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#607) nchelp válasza BÁ Nutrition (#606) üzenetére


nchelp
tag

Igazából nem értem, ennek ebben a vastagságban még nem lenne szabad problémásnak lennie... A második oldalról van gondod?

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#608) aram01


aram01
nagyúr

hali ide is beírom, beléptem a klubba hivatalosan :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#609) nepszter1 válasza aram01 (#597) üzenetére


nepszter1
addikt

Szerintem igen , alá fogom írni ezt a tanulmányi szerződést már a nyáron és én személy szerint örülnék hogy olyan feltétellel hogy 2évet még ott le kell dolgoznom . Mondta ez a gyakorlat vezető hogy rengeteg fejlődési lehetőség van ugye gépi forgácsoló után szerintem a CNC-re gondolt amit természetesen nem akarok kihagyni . A cég rettentően szimpatikus mondta még hogy iskolázzák be akik akarnak menni egyetemre csak tanuljál mindent fizetnek nekik . + van lehetőség Kanadába kimenni tapasztalatot szerezni :)

[ Szerkesztve ]

(#610) aram01 válasza nepszter1 (#609) üzenetére


aram01
nagyúr

örülök neki hogy van hozzá affinitásod, sok sikert kívánok neked, jó szakma ez és van menne lovesz

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#611) MuZ353


MuZ353
csendes tag

hali, kicsit off, de szeretném, ha tobnátok pár tippet.
honnan tudnék forgácsolási, CNC, CAD, CAM, vagy csak általánosságban gépészeti anyagokat letölteni? persze imerem a guglit, meg jópár oldalt, de biztos van olyan, amit nem találok meg nélkületek. leginkább magyar esetleg angol nyelvű érdekel.
megosztaná velem valaki a "házi könyvtárát", természetesen nekem is vannak anyagaim, mehetne a csere-bere.

szeretnék valamelyik CAM-programmal ismerkedni, ti melyiket ajánljátok? solidworks-szel szoktam gyakorolni, majd, ha esetleg egyszer mást kéne használom, akkor megtanulom azt, de most elég egy is. próbálkozzak az ez alá épülő solidcam-mel vagy inkább más lenne a jobb elsőre? oktatóanyag ide is jól jönne.

köszi, MuZ

ja, erre sokat kerestem, de nem találtam semmit olyat, amire gondolok. konkrét alkatrészekről szeretnék letölteni műszaki rajzokat, hogy solidworks-ben tudjam gyakorolni a modellezést, nem riadok vissza a bonyolultabb daraboktól sem, inkább ülök rajta pár órát, ha egymáshoz kapcsolódó alkatrészek lennének, tehát az összeállítást is tudnám gyakorolni, az még jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#612) Phülöp válasza MuZ353 (#611) üzenetére


Phülöp
addikt

Szakmai anyagok tekinteteben ajanlom a cncbank.hu-t. Fizetos, de megeri.

A Solidworks/Solidcam nagyon jo valasztas, ha ezt a rendszert ismered, nagy baj mar nem erhet a kesobbiekben. Esetleg a Solidedge/Edgecam parost tennem melle kiegeszitesnek a kesobbiekben. Ha mas szemlelettel is meg akarsz ismerkedni, akkor a Catia is jo valasztas, de az egesz embert kivan.
Ha CNC programokat akarsz generalni, tudom ajanlani a Vector XT-t is, a maga egyszerusegevel neha nagyon megkonnyitette az eletemet (ez, ill. a regebbi verziok, amik meg egyszerubbek voltak).

Alkatreszes anyagom csak olyan van, ahol a kesz, ingyen elerheto modellek vannak fent - szerintem jobb, mintha rajzrol dolgoznal, hiszen a modellbol tudsz magadnak muhelyrajzot kesziteni nehany kattintassal, innentol meg tudsz rajzrol dolgozni.

Traceparts Online

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#613) MésziGab


MésziGab
tag

CNC Programozó munkakörben Magyarországon milyen fizetésekre lehet számítani?
NCT-nél tanulok CAD/CAM CNC Programozó Technológusnak :B

(#614) BÁ Nutrition válasza MésziGab (#613) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

kezdőként örühetsz ha kapsz lehetőséget.
+120k szvsz nem rossz
aztán ha tudsz is vmit akkor 200 felett
attól függően mihez értesz

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#615) aram01 válasza MésziGab (#613) üzenetére


aram01
nagyúr

az angol mennyire megy? anélkül kár is fárasztanod magad

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#616) MésziGab válasza aram01 (#615) üzenetére


MésziGab
tag

Angol - Német alapszinten megy!
Most akarok majd ráhasalni jobban a témára!
Angol szakmaira a következő könyvet gondoltam,szerintetek mennyire jó döntés?
[link]

(#617) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

Sziasztok!

Robotokkal kapcsolatba lenne egy házi feladatom amihez hozzá se tudok kezdeni valaki tudna benne segíteni?
Ezeket a koordinátákat kéne valami hasonló koordináta
a transzformációba felírni.

(#618) nonee


nonee
aktív tag

sziasztok!
eléggé uj vok ebben a témában,a névtáblámat kéne kimarnom ,a cncsimulator.om oldalrol letöltött progival..egyszerüen azt se tudom hogy milyen szerszámot tegyek be ,vagy hogyan kezdjem el..valaki tudna segíteni?

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#619) aram01 válasza nonee (#618) üzenetére


aram01
nagyúr

megírod alprogiba a betűket és beilleszted, a fő-be ennyi :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#620) nonee válasza aram01 (#619) üzenetére


nonee
aktív tag

Megvan a szerszám,remélem összejön:)

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#621) Phülöp válasza MésziGab (#616) üzenetére


Phülöp
addikt

Nylevtanulashoz/frissiteshez ezt ajanlom:

livemocha

Nem szakmai, de hat egyebkent is tudni kell beszelgetni.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#622) aram01


aram01
nagyúr

ha valakinek ekll 840d szimulátor jelezze felém :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#623) aram01 válasza nonee (#620) üzenetére


aram01
nagyúr

na, alakul a dolog?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#624) blasko92 válasza aram01 (#622) üzenetére


blasko92
őstag

Jelen!

(#625) nonee válasza aram01 (#623) üzenetére


nonee
aktív tag

szia!
alakul vmit nemtudok jelzek!:)

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#626) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

eheti érdekesebb melóim
két részből összefogatott 400as gyűrű
[link]
róka fogta csuka
[link]
[link]

lassan már igazi zöldgombos leszek :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#627) Flender


Flender
újonc

Sziasztok! Szükségem lenne kb. 10perces segítségre cnc marás témában programírásnál. remélem segít valaki és tudtok rám 10percet áldezni! köszönöm szépen előre is! Dávid

(#628) Phülöp válasza Flender (#627) üzenetére


Phülöp
addikt

Ird le a problemat, valaki biztosan tud segiteni. Remelhetoleg.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#629) Salix75


Salix75
újonc

Tisztelt fórumozók!

Ti hogyan látjátok a dolgot? Kiváncsi vagyok a véleményeitekre!
A történetem a következő: Faipari technikus vagyok, 12 évig dolgoztam faipari CNC megmunkáló központon. Nem csak gombnyomogató voltam, én írtam a programokat (sokszor több száz soros, parametrikus programokat), állítottam be a gépet és gyártottam. Építettem egy saját faipari CNC felsőmaró gépet is. Sok pénzt beleöltem, a válalkozásom alapja lett volna. Aztán jött a válság és lapátra tettek (bezzeg a nálam dilettánsabb, igaz olcsóbb munkaerő meg maradhatott a helyemen :W ). A CNC-mben benne a pénz, a továbblépéshez meg már nincs több. Aztán már csak mezei asztalosként tudtam elhelyezkedni, a céges CNC-t meg csak nézhetem, mert azon csak zöldgombosok dolgozhatnak. A cégvezetést itt most inkább nem minősítem....
Aztán gondoltam egyet, hogy elvégzek egy király kategóriás (fémes) OKJ-s tanfolyamot. Itt jobbra is hírdetnek az oldalsávon. Na ígértek mindent: sok gyakorlatot, megpályázható külföldi állásokat stb. A végén kiderült, hogy csak ezek nem voltak. Mindegy a papír az papír, megvan a CNC forgácsoló bizonyítvány :DD ! De 'osztán gyakorlat meg semmi :O ! Az állásajánlatok meg úgy kezdődnek, hogy: minimum 2-3 év releváns szakmai gyakorlat a 86 műszak vállalásról meg nem is beszélve. A pénz kérdésig meg el se jut az ember, mert az túl titkos, hogy kiírják. (Itt jegyzem meg azt a számomra egyik legundorítóbb dolgot, hogy te mond meg a bérigényedet, így egyértelmű, hogy a legolcsóbbat fogják választani...)

Van olyan hely ebben a kib****** országban ahol hajlandók a kezdőkkel is foglalkozni? Vagy mindenhol csak a rabszolgát keresik: legyél 25 éves, 20 év szakmai gyakorlattal, ne legyen magánéleted, költözz be a céghez és örülj, hogy dolgozhatsz a gazdádnak éhbérért, a maradékot meg az állam elveszi... A tanfolyam után (most lesz kb 1 éve) találkoztam egy volt tanfolyamtárssal és ő mondta, hogy a csoportból mindenki így járt ! A kezdő nem kell sehová ?!

Köszi, ha elolvastátok és szívesen veszem a véleményeket, tapasztalatokat !

(#630) BÁ Nutrition válasza Salix75 (#629) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

hol laksz?
győr felé sok állást hirdetnek. zöldgombost is, és tapasztalt embereket is keresnek
olyat már nehezebb ahol egyszerre mindent megengednek tapasztalat nélkül, de ilyen is van, csak keresni kell

az hogy mennyit kérhetsz a tudásodtól is függ, és hogy milyen melóra pályázol
szal be lehet lőni hogy mennyit kérj, de ahhoz ismerni kell a részleteket

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#631) beryke válasza Salix75 (#629) üzenetére


beryke
csendes tag

Szabolcsban dettó ugyanez a helyzet.KIÁBRÁNDÍTÓ EZ AZ EGÉSZ! :O :O :O

(#632) aram01 válasza beryke (#631) üzenetére


aram01
nagyúr

én mióta leraktam sofőrként dolgozom, pedig erre vágytam pár éve, de 80k-ért nem megyek el 3 műszakba

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#633) nonee válasza aram01 (#632) üzenetére


nonee
aktív tag

nemár...S

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#634) beryke válasza aram01 (#632) üzenetére


beryke
csendes tag

Én tavaly ősszel végeztem el végig kítűnő eredménnyel a tanfolyamot.Érdekelt.tanultam.olvastam,gyakoroltam,szerettem benne a kihívásokat,a logikus gondolkodásmódot.Közben mindig ment a duma hogy HIÁNYSZAKMA meg így-meg úgy.A vizsga végén is kiemelték a munkámat-hogy így kell ezt csinálni!Azután jött az álláskeresés,és rá kellett jönnöm hogy mivel elmultam 40 éves és nem vagyok tartós munkanélküli,semmi esélyem sincs.Egyetlen egy helyre sem hívtak be elbeszélgetésre a k.b. 20-25 beadott jelenkezésem alapján.Esélyt sem adtak a bizonyításra a nagyokos HR-esek.Azóta egy multinál dolgozom gépkezelőként/semmi köze a cnc-hez/.Azóta is fáj hogy nem tudtam a forgácsolás közelében maradni mert imádtam csinálni,de belefásultam a hiába való jelentkezésekbe. :(((

(#635) blasko92 válasza aram01 (#632) üzenetére


blasko92
őstag

Nem mondod, hogy nem sikerült melót találni :F

(#636) BÁ Nutrition válasza beryke (#634) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

itt a környéken keresnek forgácsolókat folyamatosan. (GY-M-S)

persze sok helyen bejátszik a zöld gomb ha kezdő vagy, de mégis csak gép mellett vagy legalább. ha kitartó vagy akkor előbb utóbb lehetőség is lesz..

aram: az nem jo :U

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#637) aram01


aram01
nagyúr

ahova felvennének nem megyek(80k 3 műszak) a "tuti" helyemen meg azt mondták legyek türelemmel,azóta eltelt 2 hónap, már azon filozom hogy felcuccolunk pestre de nehéz összhangba hozni a dolgokat, pesten amúgy van kereslet?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#638) BÁ Nutrition válasza aram01 (#637) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

hirdetések szoktak lenni, de hogy mennyire telített az kérdés.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#639) aram01 válasza BÁ Nutrition (#638) üzenetére


aram01
nagyúr

jár jobline meg ilyenek, de konkrétan semmit sem ír

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#640) BÁ Nutrition válasza aram01 (#639) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

párat láttam a jobmonitoron csak min 1 év gyakorlatokat írt

itt mifelénk kb holnap, vagy akkor úgy mondom kedden kezdhetnél :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#641) BÁ Nutrition válasza aram01 (#639) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

az is megoldás ha bemész a munkaügyi központba és másnap kiközvetítenek

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#642) aram01 válasza BÁ Nutrition (#640) üzenetére


aram01
nagyúr

itt mifelénk kb holnap, vagy akkor úgy mondom kedden kezdhetnél- ezt hogy érted? :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#643) BÁ Nutrition válasza aram01 (#642) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

úgy hogy itt hiány van céencés emberkékből
van pár cég ahová folyamatos a felvétel. (szériameló)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#644) aram01 válasza BÁ Nutrition (#643) üzenetére


aram01
nagyúr

értem uram :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#645) nepszter1 válasza BÁ Nutrition (#643) üzenetére


nepszter1
addikt

egy full kezdő cnc-s tapasztalat nélkül felétek mennyit kereshet?

(#646) BÁ Nutrition válasza nepszter1 (#645) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

90től 180ig :)
cége válogatja

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#647) peregizsolt


peregizsolt
újonc

Sziasztok CNC-s kollégák! Olyan dolgot keresnék ha valakinek a gépén lennének a következő macró ciklusok és eltudná küldeni számomra. Szereztem egy darab használt Renishaw OMP40-2 és egy TS27R bemérőket, de igy macrók nélkül nem nagyon lehet használni (Gondolok itt az Inspection Plus és a Tool setting macrókra, amik a 9000-es fölötti paraméterek, de ha programozási dolgok vannak azért se haragszok meg :) ) Fanuc 18M vezérlőre lesz csatlakoztatva a hardver. Ha valakinek van ötlete és meglennének hálássan meg köszöném asegítségét igy előre is.
Köszi ha válaszol valaki.

[ Szerkesztve ]

(#648) nepszter1


nepszter1
addikt

Majd a gépi forgácsoló után szeretnék elmenni CNC gépi forgácsolónak , az iskola biztosít nekem egy CNC gépkezelői képzést féléves de én ezt nem szeretném kihasználni . Valahol DÉL -KELET Magyarországon keresnék egy nappali tagozatos iskolát esetleg ötletek vannak majd ? persze ez ráér még jövőre végzek elméletileg.

(#649) aram01 válasza nepszter1 (#648) üzenetére


aram01
nagyúr

tessék [link]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#650) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Sziasztok!
A másik topikban visszaolvasva, többen javasoltátok,hogy aki kezdő az írja be az önéletrajzba, hogy valahol már dolgozott.. Nos, én valóban dolgoztam a szakmában, de nem sokat, ha ezt egy kicsit átkorrigálnám és több időt mondok, mint amennyit eltöltöttem az előző munkahelyen azt szerintetek jó ötlet? ;] Csak azért kérdem mert a kiskönyben ott van minden, mikor hol dolgoztál, mennyi ideig stb..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.