Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#298) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Gondolom a 32 bites kiadást használjátok. Pár hete jött a hír a weboldal news részén, hogy abbahagyják a 32 bites vonalat és már csak a 64 bites Chakrát csinálnak. [link]

Ahogy olvastam egyrészt már a fejlesztőknek se nagyon van 32 bites gépe a tesztelésre, már kvázi kihaltnak tekintik a dolgot továbbá az a gondjuk, hogy 2-3 csomag karbantartóra jut 5-6000 csomag, és így h. dobják a 32 bitet, a mennyiség megfeleződik.

Lehetséges lépések most:
-ha tudja a gép a 64 bitet, akkor egy friss telepítés a Claire iso-ból,
-ha nem tudja, akkor másik disztró keresése. Elég hasonló a Manjaro Linux KDE-s verziója: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.