Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Borderlands 2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-13 23:47:41

LOGOUT.hu

A Borderlands 2 egy cel-shaded grafikájú rpg elemeket tartalmazó fps. A játék folyamán küldetéseket kell teljesíteni (a Pandora nevű bolygón) a kiválasztott karakterrel, egy úgynevezett Vault Hunterrel. Ezek a küldetések lehetnek a főszálhoz tartozóak, illetve opcionálisan teljesíthető mellékküldetések.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) [Prolixus] válasza jambiyya (#12400) üzenetére


[Prolixus]
addikt

58, vettem. Class mod-ot farmolni kell, az minden, csak nem élvezetes. Úgyhogy az a saját dolog lesz. :P

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#12402) gbors válasza jambiyya (#12400) üzenetére


gbors
nagyúr

A Leg Soldierben nem nagyon tudunk segíteni, Tubby-t ugyanannyira lehet egyedül vadászni, mint többen.

... ja, nem lapoztam :)

"Gunzerker here, people will die!" :D

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12403) jambiyya válasza gbors (#12402) üzenetére


jambiyya
őstag

Ehhh, nem akarnak álmosodni a gyerekek...
Bontottam egy Jacket a mai hentelés örömére, lehet adni kéne nekik! :)

(#12404) gbors válasza jambiyya (#12403) üzenetére


gbors
nagyúr

Az bizony nehéz ügy. Hát hajrá :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12405) jambiyya


jambiyya
őstag

Még mindig érnek meglepetések: bee+harold együtt durva! :)

(#12406) gbors válasza jambiyya (#12405) üzenetére


gbors
nagyúr

Ja, mind a 7 golyóbisra beadja az amp damage-et, elég morcos lesz. Kevés ilyen fegyver van, a Sandhawk a másik jelentősebb. Próbálj rá vele Pete raid verziójára :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12407) [Prolixus] válasza gbors (#12406) üzenetére


[Prolixus]
addikt

A Lyuda jó még, relatíve könnyen farmolható sniper rifle.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#12408) jambiyya válasza gbors (#12406) üzenetére


jambiyya
őstag

Ha nincs társ, aki előrerohan és lefoglalja az ellent, akkor gyorsan eltalálnak, és ha nincs fullon, bee nem adja a pluszt. Antagonist lesz az én pajzsom.
Ráadásul piszok kemények az ellenfelek, és szintugrásnál nem kicsit erősödnek. Két marauder kinyírt, pedig két slages turret kint volt, bee+harold is megvan, de alig akartak veszteni az életerejükből.
Na ezek után nem hiszem, hogy egyedül nekimegyek ultra-pete-nek. :)
Mondjuk cserébe gyorsan jönnek a szintek, már 60-as vagyok.

Prolixus: sniper...imádtam őket, egészen UVHM-ig. Itt vagy nincs elég jó puskám, vagy nem csinálok valamit jól, de mintha csak simogatnám az ellenfeleket. Megpróbálok találni egy ludmillát, amit említettél.

[ Szerkesztve ]

(#12409) [Prolixus] válasza jambiyya (#12408) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Bee-vel nem lehet durr-bele-a-közepébe módon játszani ez biztos. Csak óvatosan, hátulról. Ha van egy Psycho vagy egy Gunzi aki lefoglalja az ellent úgy nyilván sokkal könnyebb, vagy solo-ban a Siren talán a legjobb, mert van Phaselock+Converge. Mondjuk a turret-eket is lehet valamennyire figyelemelterelésre használni, csak kissé bizonytalan, ki mikor harap rá.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#12410) Amartus válasza [Prolixus] (#12409) üzenetére


Amartus
senior tag

Igen, a Bee talán siren-nel a legjobb. Bár, ha a mecro-nak van egy jó Fiber a kezében a Bee mellett, akkor azzal és az anarchi-val képes aratni. Persze itt a robi a foglaló.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#12411) gbors


gbors
nagyúr

Pete pont szereti mind a turreteket, mind DeathTrapet, úgyhogy ott működnie kell a dolognak. Gaige-dzsel amúgy nekem nagyon bevált a Bee (Intense Unkempt Harold volt mellette, a DP a Smaller, Lighter, Faster skill miatt nem volt az igazi), sokkal jobban is, mint Maya-val. De lehet, hogy azért, mert Gaige-dzsel tudok a háttérben maradni, Maya-val meg nem :DDD

(#12408) jambiyya: a Maraudereknél van valami gond a hitbox-szal, rengetegszer van, hogy megszórom őket, és elsétálnak a lövedékek között. Vigyázni kell velük.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12412) prolad


prolad
őstag

Tubbykat hol lehet a legkönnyebben találni? Tegnap rászántam eg csomó időt, de egyet se találtam (pedig itt-ott jöttek már korábban).
Varkidoknál meg mit kell csinálni,hogy nőjenek? Badassig még eljutnak, de onnan már nem nőnek tovább, talán egyszer let egy super badass.De az se dobott semmit.

(#12413) Amartus válasza prolad (#12412) üzenetére


Amartus
senior tag

Sivatagban pl., az autóbontó elött és mögött, egész végig a templomig.Egyébként bárhol, de talán itt találkoztam velük a legtöbbet.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#12414) jambiyya válasza gbors (#12411) üzenetére


jambiyya
őstag

Vettem észre. :P

Tubbyk: http://borderlands.wikia.com/wiki/Chubby

Én DUST-on nem találtam belőlük, illetve megkerestem Black Queent, de nem dobott semmit.

Itt írja az esélyeket, de elég sok idő lesz míg összejön :( http://borderlands.wikia.com/wiki/Vermivorous_the_Invincible

(#12415) [Prolixus] válasza prolad (#12412) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Solo-ban a Varkid-ok nagyon ritkán mennek Badass Varkid fölé. Minél több játékos van, annál nagyobb az esélye, hogy továbbfejlődnek. Csinálni nem kell velük semmit, megy az magától. :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#12416) prolad válasza Amartus (#12413) üzenetére


prolad
őstag

Próbáltam ott is, de nem találtam egyet se, majd megyek még pár kört.

jambiyya

Azok a százalékok...nem csoda, hogy alig fejlődnek.

Más
Később OP szinteknél lehet questet megismételni? Pl. love thumper, flame of the firehawk vagy swordsplosion (most szereztem egyet 70-es szinten, még mindig pusztít) miatt.

(#12417) jambiyya válasza prolad (#12416) üzenetére


jambiyya
őstag

Naja, ez engem is idegesít, hogy 5 szintenként újra kell farmolni a cuccokat. Vagy nem kéne? Van jobb tipp? :)
Froston a pocsolyában újratermelődik az a franciás nevű SMG, na azért legalább nem kell sokat szenvedni.

[ Szerkesztve ]

(#12418) prolad válasza jambiyya (#12417) üzenetére


prolad
őstag

Igen, az egy jó smg, de nálam valamiért eltűnt UVHM alatt.
Bad/Good touch is elég jó, Sanctuaryben ha Moxxinak elég pénzt adsz, akkor tőle megkapod. Játék eleje óta egyik fix fegyverem.

Sikerült találni egy tubby-t, egyből dobott egy legendary class modot, de pont a Hellborn ágra adta bónuszt,amit eddig nem használtam. Gondoltam semmi gond, ha már így jártam, megnéztem mit tud az az ág... Sokkal erősebb lett, aminek árt a tűz, annak esélye sincs. Good touch ellen esélyük sincs, mondjuk a lőszer hamar el tud fogyni. Már csak egy flame of the firehawk kéne egy erős slag gránát meg egy corrosive SMG és tényleg megállíthatatlan lenne.

Mondjuk eddig se volt olyan nehéz az UVHM (kivéve a repülő ellenfelek) de így kimondottan könnyű lett.

(#12419) gbors válasza prolad (#12418) üzenetére


gbors
nagyúr

Scarlett DLC-ben a remete melletti hajónál szokott nekem gyakran felbukkanni Tubby.

Firehawk pajzs relatíve egyszerűen megugorható - reseteled a progresst, és végigjátszod addig a játékot, amíg megkapod azt a küldetést. 1-2 óra alatt megvan.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12420) jambiyya válasza gbors (#12419) üzenetére


jambiyya
őstag

Mi ez a progress reset?

(#12421) [Prolixus] válasza jambiyya (#12420) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Törli a teljesített küldetéseket UVHM-en. Fegyvereket, szintet megtartod, küldetések nullázódnak. Egy hátránya van, hogy minden teljesített küldit lenulláz, szal olyan, mintha az elejéről csinálnád a játékot.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#12422) jambiyya


jambiyya
őstag

No mégis nekimentem Pete-nek, de a legjobb próbálkozásomnál is a csak a pajzsa feléig jutottam.
Utána publicra állítottam, és jöttek is hárman, de csak annyit értünk el, hogy teljesen elfogyott a pajzsa mire mindenkit kinyírt.
Bors úr, a maga gunzija gyanús nekem, tekintve hogy egyedül is ki tudta végezni Pete barátunkat...és van egy gyanúm, hogy ez a bravúr Prolixus úrnak is sikerült volna. :D

[ Szerkesztve ]

(#12423) gbors válasza jambiyya (#12422) üzenetére


gbors
nagyúr

Gunzit extrém módon ki lehet gyúrni DPS-re. Kb. így néz ki a skillfa, hangulattól függően szoktam variálni rajta.

A Gun Lust fa a Money Shot nélkül is majdnem duplázza a damage-et (ha pisztolyt használok). A Money Shot magáért beszél, főleg, hogy a class modból +6 jön hozzá, így az utolsó lövés 11.5-szeres erejű.
A Rampage a lőszerre és a folyamatos gunzerkingre megy rá (mert ugye az is damage x 2), kivéve a Keep Firing nevű gyönyörűséget a végén, ahol a +88% fire rate magáért beszél, ill. az Inconcievable-t, amit lejjebb írok.
A Brawn fa a mozgékonyságról és a strapabírásról szól, a Sexual Tyrannosaurusra szoktam egyet tenni, mert a class mod hozzátesz +5-öt. Kivéve Bubblegum, ld. lejjebb.

Gear is fontos, de nem kell semmi extra nehezen beszerezhető cucc.
Class mod: Chaotic Evil Monk. Sanctuary ládában vagy Tina DLC-ben található.
Pajzs: Rough Rider (Bulwarktól kapható elég jó %-kal). 0 capacity-vel rendelkezik (cserébe +health és damage reduction), ezért egyrészt folyamatosan megy a Bubblegum (+35% fire rate), ill. az Inconcievable 50% eséllyel procol. Ha az utolsó lövésnél teszi ezt, akkor az +1 money shot, ha az utolsó lövésnél 5-6x teszi ezt (amire a gunzerking esetén bugos kalkuláció miatt van esély), akkor az egy szép Money Shot chain.
Gránát: valami tranfusiont szoktam használni, mellékes.
Relic: Blood of the Ancients (ez kicsit nehezebb ügy), de bármelyik stockpile relic jó, ami a pisztoly munícióját növeli.
Fegyverek: két DP Harold (automatából vehető) + egy bármilyen slages pisztoly (hogy menjen a Divergent Likeness). Healing miatt Rubi vagy Grog Nozzle, utóbbi relatíve gyorsan szerezhető.

Ha van türelmed, számold össze a fentieket - gunzerking forevah! :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12424) jambiyya válasza gbors (#12423) üzenetére


jambiyya
őstag

Huhh, 11-szeres sebzés két harolddal, bee-vel...és igen, végigolvastam! :)
Első karakterem gunzi volt és nagyon szerettem (de rég volt, el is veszett egy reinstall alkalmával), de másodiknak ki akartam próbálni a katonát.
Ha most újrakezdeném gunzival, az nagyon sok idő lenne.
Btw, a 72. szint a vége? Ennél több pontot nem lehet szétosztani?

(#12425) [Prolixus] válasza jambiyya (#12422) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Gunzi a legerősebb karakter vitán felül, egy optimális gear-rel eléggé brutális tud lenni. A siren SMG damage-re rágyúrva meg tudja közelíteni. Namost nekem nem volt annál a karakternél Leg. Cat class mod, de volt Bee + DPS-re kigyúrt Sandhawk. A harcok nagy részében aktív volt a Bee, szóval ment az amp. damage ezerrel. A két tényező együtt + Axton figyelemelterelő turretje eredményezte azt, hogy Pete gyorsan szétolvadt.

Pete amúgy a legkönnyebb raid boss. Ez sem mellékes azért. :) Ha mondjuk Vora-ra mennénk rá, az már nem lenne ilyen kellemes.

Amúgy jól gondolod, 72-es szint a max a skill-pontok szempontjából. OP szintek elérésével már nem oszthatsz ki több skill pontot. Karaktert tudsz gyártani egyébként a save editor segítségével. Oké, értem, hogy csalás. De ha valamit mindenképpen ki szeretnél próbálni, de nem akarsz belerakni még 80 órát a játékba, míg eljutsz addig a pontig, akkor azért lehet megfontolandó a dolog.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#12426) jambiyya válasza [Prolixus] (#12425) üzenetére


jambiyya
őstag

Hmmm. Akkor rá kell vegyelek valamikor megint benneteket egy kis játékra, ha kristályokat akarok. :)

Karaktergenerálást megjegyzem, de szerintem felejtős. Van egy fajta bája, ahogy végigszenvedjük a játékot együtt (kár hogy nem beszélnek többet a karakterek, de tudom ez FPS), és ez hiányozna, nem érezném magaménak a karaktert.

[ Szerkesztve ]

(#12427) gbors válasza jambiyya (#12424) üzenetére


gbors
nagyúr

A Money Shot a Bee amp damage-ét nem befolyásolja, az már über durva lenne - akkor nem csak Zer0-val lennének OP8 raid boss killek level 1 fehér pisztollyal :D

A Gunzi onnantól kezdve nagyon durva, amikor a Rampage tree-re rá tudsz tenni 25 pontot (a Get Some miatt), valamint a Gun Luston megvan a Money Shot és a Down Not Out (16 pont) - ez 46-os szint. Szerintem fogd meg a Gibbedet, és műtsd át a Commandot csak a fun kedvéért. Előtte mentsd le, és akkor visszaműteni is tudod, vagy vissza is térhetsz a megelőző állapotra.
Igen, 72 a max, a 8 OP szint már nem ad skillpontokat.

szerk. ja látom közben már haladtak az események :) Én a Bee-t annyira nem szeretem (csak amikor Mechro vagyok), de tényleg nagyon hatékony tud lenni.
Ezzel a Gunzi builddel a legtöbb raid boss kezelhető (legalábbis L72-ig bezárólag), Pete annyiban egyszerűbb valóban, hogy nincs olyan faktor nála, amitől hirtelen meghalsz vagy vesztes pályára állítod magad (ie. Master Gee gilisztái), a többieknél óvatosabbnak kell lenni.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12428) jambiyya válasza gbors (#12427) üzenetére


jambiyya
őstag

Vagy egy nemátalakító műtét keretében Maya-vá alakítom! :P

(#12429) gbors válasza jambiyya (#12428) üzenetére


gbors
nagyúr

Maya is igen jó, a [Prolixus]-szal és Edem05-tel tolt három szirénes OP8 meccsek nagyon állatok voltak :C

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12430) Edem05 válasza gbors (#12429) üzenetére


Edem05
őstag

(#12431) Fortian


Fortian
tag

Tegnap sikerült újra játszanom :) Gyorsan csináltam is egy Gagie-t és csatlakoztam egy másik gaige-hez /gbors igaz?/...azt kell mondjam normálon eléggé OP. Boss nehéz vele ez tény de még csak lvl 15.ön vagyok. Remélem sikerül pár teszt órát beleölnöm még :)))

[ Szerkesztve ]

(#12432) gbors válasza Fortian (#12431) üzenetére


gbors
nagyúr

Az nem én voltam :F :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12433) Fortian válasza gbors (#12432) üzenetére


Fortian
tag

Rájöttem közben elnézést ez a hétfő átka :) Jöhetsz azért te is :))

(#12434) gbors válasza Fortian (#12433) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát, IGP-vel attól tartok nem lenne az igazi. Majd kipróbálom :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12435) [Prolixus] válasza gbors (#12434) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Nosza, mi lett a kártyáddal?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#12436) gbors válasza [Prolixus] (#12435) üzenetére


gbors
nagyúr

Eladósorba került - túlhaladt a mágikus 2.5 éves életkoron :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12437) [Prolixus] válasza gbors (#12436) üzenetére


[Prolixus]
addikt

És mi lesz az utód?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#12438) gbors válasza [Prolixus] (#12437) üzenetére


gbors
nagyúr

Elsősorban a júliusban érkező Radeon kártyákban gondolkodom, de azért megvárom, pontosan mit is fognak tudni. Ha nem azok, akkor valami, ami kb. annyit tud, mint a leköszönő 660, és normális áron hozzá lehet jutni.

Túl sok időm amúgy sem lesz játszani a következő hetekben, meg amúgy is kíváncsi voltam, hogy mennyire élhető az i3-6100 IGP-je :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12439) Fortian válasza gbors (#12434) üzenetére


Fortian
tag

Okés amint megoldódik a probléma várunk :)

[ Szerkesztve ]

(#12440) jambiyya válasza gbors (#12436) üzenetére


jambiyya
őstag

Mindig csak a szabályok. :P

[ Szerkesztve ]

(#12441) [Prolixus] válasza gbors (#12438) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Mennyire biztos ez a júliusi start? Én is húzom a gépújítást, pont emiatt, de már nagyon viszket a tenyerem. Augusztusig nem várok, de ha júliusban jönnek, az még elviselhető lenne.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#12442) gbors válasza [Prolixus] (#12441) üzenetére


gbors
nagyúr

A start az elég biztosnak tűnik, június 29 és hard launch azonnali retail elérhetőséggel. Ami izgalmasabb, hogy itthon mikor lesz elérhető, és mikor állnak be az árak a jelenleg is ismert arányra az USD-s MSRP és a forintár között. Nem biztos, hogy az július lesz.

(#12440) jambiyya: drága hobbi az IT, ha nem vigyáz az ember :)

(#12439) Fortian: köszi :) Magamat ismerve úgyis bepróbálkozom IGP-vel is, aztán maximum fail lesz. Legfeljebb átváltok Gaige-re, vele elég a célpont kb. irányába tüzelni :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12443) [Prolixus] válasza gbors (#12442) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ehh. Akkor lehet egyik szemem nevetni fog, a másik meg sírni. No hátha beállnak az árak gyorsan. Köszi az infókat, off vége. :)

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#12444) Fortian válasza gbors (#12442) üzenetére


Fortian
tag

Okés várunk :) Feltornázom magam addig nagyobb szintre.
No célzás a jelszó :))

(#12445) gbors válasza Fortian (#12444) üzenetére


gbors
nagyúr

Accuracy is overrated anyway :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12446) gbors


gbors
nagyúr

Na, beteszteltem a játékot a HD530-cal :C 1280x720 minimum detail mellett 35-50 FPS-t produkált outdoor, keményebb tűzharcokban lement 20 környékére is. Egész tisztessséges eredmény, igazából játszani is lehet vele, a "legyilkolom a teljes Sawtooth Cauldront" c. műsor a szokásos funt hozta. Viszont a szemem elég hamar elfáradt tőle.

Ami azonban a legdurvább: a teljes gép fogyasztása 48-54W között mozgott! :Y :D

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12447) Rimuru válasza gbors (#12446) üzenetére


Rimuru
veterán

Adatlapomon levo notebookon jatszok, es hasonlo eredmeny produkal (Linux alatt). Sot a procit le is szoktam korlatozni hogy ne futson annyira. Azt hogy mennyit vesz fel nem tudom, elvileg a max az 90W.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#12448) gbors válasza Rimuru (#12447) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát az kemény. Én nem bírnék így hosszabb ideig játszani, tegnap 20-25 perc után tikitakiztak a szemeim :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12449) jambiyya


jambiyya
őstag

Nagyon off: a metroban 25%-al tolják az irodai foteleket még pár napig.
Ha valaki pont ilyet használ a gép előtt, és pont mostanában adta meg magát az előző (mint nekem), akkor most jó áron vehet másikat. Én ma 23-ért vettem egy kimondottan kényelmes executive chairt. :)

(#12450) sss válasza jambiyya (#12449) üzenetére


sss
senior tag

Hát ez tényleg nagyon off. :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Borderlands 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.