Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Borderlands 2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-13 23:47:41

LOGOUT.hu

A Borderlands 2 egy cel-shaded grafikájú rpg elemeket tartalmazó fps. A játék folyamán küldetéseket kell teljesíteni (a Pandora nevű bolygón) a kiválasztott karakterrel, egy úgynevezett Vault Hunterrel. Ezek a küldetések lehetnek a főszálhoz tartozóak, illetve opcionálisan teljesíthető mellékküldetések.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

A community patch-eket próbálgatta amúgy valaki? Már 3.0-nál járnak...elég szignifikáns változtatásokat eszközölnek ezek a játékban, érdemes lenne kipróbálni lassan.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#12752) gbors válasza [Prolixus] (#12751) üzenetére


gbors
nagyúr

Not yet, de ahogy elnézem, elég komoly rebalancing ment. Ez különösen tetszett:

Increased the shield, health, and damage of Super Badass Stalkers - thank you sooooooo very much :DDD

Egyszer tényleg nekiállok megint elölről :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12753) jambiyya válasza gbors (#12752) üzenetére


jambiyya
őstag

Tegye ki valaki a linket, jöjjünk össze páran, és hajrá! Én benne vagyok, új játékok ide vagy oda, még mindig ezzel játszok a legtöbbet (ami persze játékidőben elenyésző, mint ahogy a gép előtt töltött idő is).
Pre sequelt próbáltam ki nemrég...hááát, érdekes.

(#12754) PeL válasza [Prolixus] (#12751) üzenetére


PeL
addikt

Hát azért nem olyan egyszerű ezt telepíteni (no rajtam ugyan nem fogna ki de biztos van akin igen), hex editorral bele kell nyúlni az exe fájlba stb.

(#12755) [Prolixus] válasza PeL (#12754) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Elég szájbarágósan el van magyarázva youtube videóban, szóval nehéznek nem mondanám, 2 lépéssel bonyolultabb mint egy copy/paste .exe felülírás.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#12756) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

szevasztok

Borderlands: The Handsome Collection-ben ha jól értelmeztem, benne van a 2. rész az összes DLC-vel, + a The Pre-Sequel sima, DLC nélküli gém?!...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#12757) Edem05 válasza - = Zk = - (#12756) üzenetére


Edem05
őstag

Nem, az első rész nincs benne úgy tudom. Csak a 2 és a TPS az összes dlc-vel.

(#12758) - = Zk = - válasza Edem05 (#12757) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hmm..
akkor nem kell. megveszem egyenként, GOTY edition-ben

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#12759) [Prolixus] válasza - = Zk = - (#12758) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Uff, ez kemény volt. Azért sok sikert hozzá. :))

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#12760) - = Zk = - válasza [Prolixus] (#12759) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mármint, B1 GOTY és B2 GOTY :D...
na nem ám külön az össze DLC-ét ... :C

de a B1 GOTY meg van steamen, az nem kell... a lényeg a B2 + DLC-k

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#12761) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

SZiasztok!

Igaz PC topik, de van itt olyan, aki PS4-en nyomja?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#12763) jambiyya válasza #68686080 (#12762) üzenetére


jambiyya
őstag

Ismerős. :)
Hányszor mentél el idáig behajtás nélkül?

(#12765) jambiyya válasza #68686080 (#12764) üzenetére


jambiyya
őstag

Amíg a küldetést nem hajtod be, bármikor visszatérsz, a dobozból kiugrálnak a rosszfiúk. :)

(#12767) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Hogy lehet valami jobb fegyót szerezni? Mert ha elmegyek pl a Hunter's Grotto-ba True vault hunter mode-ban, akkor kb. 40-es szintű ellenfelek várnak. Mondjuk ezt nem értem hogy miért nem az én szintem, de az most mind1.
A karim egy 58-as Axton gyerek , rajta 50-es Legendary Terramorphous Commando Class Mod , egy Dupla Penetrációs Dirty Harry Legendary stukker van leginkább használatban amin +26% Pistol Damage a Relic-el , gyakorlatilag mindenki egy lövés.
Viszont ha a főmenüben átváltok Ultimate VH módba, akkor azonnal 59-60as ellenfeleket találok, és a fent említett paraméterekkel a leggyengébb elllenfél is alig ölhető már, nem hogy egy Badass vagy Super Badass. Tehát hogyan szerezzek jobb fegyvereket, ha a loot alig vagy nem elérhető mert a meglévő paraméterekkel szinte nem jutok el odáig hogy lootoljak egy dögöt :D

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#12768) vitaro válasza DrTechnoid (#12767) üzenetére


vitaro
senior tag

Ha végigjátszottad a sztorit True Vault Hunter Mode-ban, akkor az ellenfelek és az összes még fel nem vett mellékküldetés szintje felugrik 50-re. Lehet, hogy még korábban álltál neki a DLC-nek és azért olyan alacsony szintű mindenki, ebben nem vagyok biztos.

UVHM-ben minden a te szintedhez igazodik, megfelelő felszerelést már csak ebben a módban találhatsz. Kezdésnek tudom ajánlani a Lascaux SMG-t, az egy fix spawn Frostburn Canyon-ban.

Vagy ami még könnyebb, nyisd ki párszor az aranyládát Santuary-ban, itt a két legfrissebb kód hozzá:
CTCB3-FKHKJ-6XTFW-3BBTB-S3J6T (ez tuti működik, 4-én tették fel)
K3CB3-ZJH53-X6T6K-3JTJJ-3KT69 (lehet, hogy már lejárt, július 20-án osztották meg)

És ami még nagyon fontos: Slag-elj mindenkit!

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#12769) jambiyya válasza DrTechnoid (#12767) üzenetére


jambiyya
őstag

Nekem van egy rakás jó fegyóm, gyűjtögetem a fiamnak, de nyári szünet van, nem játszik. :)
Ma is tolom majd, ha összefutunk, feltuningoljuk a cuccaidat. Nem feltétlenül legendary, meg pearl mind, de erősek.
Steamen Jambiyya vagyok.

(#12771) gbors válasza DrTechnoid (#12767) üzenetére


gbors
nagyúr

A két legegyszerűbb módszer a lentebb már említett aranykulcsos láda, ill. egyszerűen a fegyverautomaták. 1-2 zöld szokott lenni a standard választékban, ill. a sonderangebot zöld vagy lila. Meg a Torgue automatákban vannak jó cuccok, ha van tokened - azt tudsz farmolni TVHM-ben is a Bar Brawl (vagy mi a neve) küldetésben.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12772) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Szóval senki nem mondja, hogy UVHM-ben farmoljon fegyvereket? Ehh... :DDD

MÁS

Destiny 2 érdekel innen valakit a topicból amúgy? Nem tűnik nagy számnak, meg tuti lesz egy rakás piszok lehúzós DLC, de csak egy looter-shooter. Hiányzik a műfaj.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#12773) gbors válasza [Prolixus] (#12772) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát, ha egyszer azzal kezdte, hogy UVHM-ben állandóan bedarálják... :)

A műfaj nekem is hiányzik, de nincsenek jó érzéseim a D2 kapcsán. Az első eleve nincs is PC-re (-> konzolitisz), a kettesnél meg erősen gyanús a windows gaming wonders általi megnyomorítás. Jelenjen meg, mondja iszonyú sok ember, hogy mennyire jó, akkor majd ránézek :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12774) jambiyya válasza [Prolixus] (#12772) üzenetére


jambiyya
őstag

Egyedül farmoljon UVHM-ben, 50-es cuccokkal? Nekem is Ti segítettetek az elején. :)

(#12775) [Prolixus] válasza jambiyya (#12774) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Szenvedés nélkül nincs *igazi* győzelem. ;]

(#12773) gbors

"A műfaj nekem is hiányzik, de nincsenek jó érzéseim a D2 kapcsán. Az első eleve nincs is PC-re (-> konzolitisz), a kettesnél meg erősen gyanús a windows gaming wonders általi megnyomorítás."

Milyen megnyomorításra gondolsz, nem teljesen értem. Mondom amúgy nekem sem tűnik nagy számnak, de van az a mondás, hogy ha ló nincs jó lesz az a szamár is... :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#12776) TESCO-Zsömle válasza [Prolixus] (#12772) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én Fortnite-ra fizettem be minap, az is ilyesmi, csak meseszerűbb grafikával + éptős-defense vonulattal.

Fent a cinematic, itt pedig a gameplay-trailer.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12777) gbors válasza [Prolixus] (#12775) üzenetére


gbors
nagyúr

Windows Store, fullscreen helyett borderless window, esetleg DX12 only, meg az összes többi, amire az új generációs Windows játékok "rajongói" panaszkodnak...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12778) [Prolixus] válasza gbors (#12777) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Utóbbi kettőről nem tudok semmit, bár azt szerintem már a teszterek írták volna az első sajtós preview-kban, hogy nem tud fullscreen-t a játék...Windows store viszont nemtom hogy jön ide, a Bungie lepaktál a Blizzard-dal, úgyhogy PC-n a Battle.net kliensen keresztül fog menni a játék, venni is alighanem csak a saját platformjukon lehet majd, windows store-ba be nem teszi majd a lábát.

(#12776) TESCO-Zsömle

Köszi a tippet, de pont nem tetszik a grafika, építeni meg nem akarok semmit, úgyhogy inkább kihagyom. :)

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#12779) gbors válasza [Prolixus] (#12778) üzenetére


gbors
nagyúr

Akko' lemaradtam egy körrel, én még ott tartottam, hogy a Bungie az MS-sel kooperál. Ez jó hír :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12780) vitaro válasza [Prolixus] (#12772) üzenetére


vitaro
senior tag

A bétát biztosan ki fogom próbálni. Díjaznám ha jó lenne, kéne valami a BL3-ig.

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#12781) BandiHUN válasza [Prolixus] (#12772) üzenetére


BandiHUN
veterán

Én szereztem valami 200ft-ért bétakulcsot,belepislantok...elvileg csak előrendelőknek lenne bétázás,28-adika tájától PC-n.Konzolon viszont talán free béta rémlik,de ennyi baj legyen.A D1 nekem se jött át annyira videók alapján,de nem nagyon van más,a BL-eket rongyosra játszottam.Bár igazából még annyira hasonlónak se mondanám,a sci-fi világgal,humormentesen,kraftolás,ilyenek mellett,annyi közös van kábé,hogy lőni kell ebben is,és ugyanúgy van bossfarmolás és a színjelölés a lootoknál

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#12782) vitaro válasza BandiHUN (#12781) üzenetére


vitaro
senior tag

Mindenki számára elérhető lesz a beta, csak az előrendelőknek előbb.

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#12783) [Prolixus] válasza BandiHUN (#12781) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Igen, sokkal sótlanabbnak, unalmasabbnak, konformistábbnak és szürkébbnek tűnik, mint a BL franchise legrosszabb pillanataiban (bár állítólag a lore, amit nagyrészt a grimoire kártyák formájában meséltek el (LOL) egész jó, sőt, bár erről csak hallottam olyantól akinek adok a véleményére, magam nem sokat tudok róla), ha párhuzamosan jönne egy Bl3-mal, szerintem nem kérdést mit preferálnánk itt a topicban. De nem is ezért érdekel, hanem mert looter-shooter. Mondj még egy olyan játékot PC-re, ami loot orientált, FPS, és mostanában jött ki vagy mostanában fog kijönni, a Destiny 2-őn kívül. Naugye. :)

Biztos vannak ilyen vadhajtások mint amit TESCO-Zsömle linkelt, de egyéb játékelemeket én nem akarok, a core gameplay legyen a csúcsra járatva. Illetve a Shadow Warrior 2 kacsingatott állítólag eléggé Bl irányba, csak az tudtommal elég rövid, nem egy kaliberű a SW2 meg egy BL2 tartalom szintjén.

És ahogy vtomy írta, a PC béta aug 28-án kezdődik előrendelőknek, aug 29-től már nyílt béta lesz, mindenkinek aug 31-ig fog tartani. Állítólag már bizonyos stat-okat is változtatnak majd a konzolos bétás visszajelzések alapján.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#12784) jambiyya válasza vitaro (#12782) üzenetére


jambiyya
őstag

DESTINY 2 - DIGITAL DELUXE EDITION
€99,99

ááááá :O

(#12785) Edem05 válasza jambiyya (#12784) üzenetére


Edem05
őstag

Áhh ez felejtős, maximum 40€-t adok érte, de még az sem biztos. Alap verziót már lehet annyiért előrendelni szürke boltból.

(#12786) [Prolixus] válasza Edem05 (#12785) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Na ja, valahogy én is így gondoltam. :) Ha végül kiderül, hogy jó, akkor esetleg megengedem magam lehúzni a DLC árakkal...

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#12787) Fortian


Fortian
tag

Megvettem ps4-re akciósan az egész pakkot kivéve az elsőt azt nem tartalmazza a csomag. Rengeteget játszottam PC-n vele, de kiszorultam a gép elől és most akciós volt, gondoltam solozok kicsit, felhúzok egy karit. Beléptem a matcmakingbe hátha azért van élet...majd leestem a kanapéról 18-30 lobby volt egész nap..sokan tolják ps4-en. Akinek van kedve csatlakozhat hozzám lvl 16 vagyok. Nagy ritkán Pc-n is nyomulok igaz ott most az első részt játszom. :DD

(#12788) Edem05 válasza Fortian (#12787) üzenetére


Edem05
őstag

Én a Tales from the Borderlands-et kezdtem el, de azt nem értem, hogy én ezt miért ignoráltam eddig, fogalmam sincs. Nagyon sok vicces rész van benne. Az EP2-ben volt egy olyan jelenet, hogy majdnem lefordultam a székről, úgy nevettem :DDD Ha nem ismered ezt a játékot mindenképpen ajánlom.

(#12789) jambiyya válasza Edem05 (#12788) üzenetére


jambiyya
őstag

Ja, láttalak tegnap. Néztem is gameplay-t, de nem jött át: ez valami nyomozós játék, vagy rajzfilm, vagy mi?

(#12790) Fortian válasza Edem05 (#12788) üzenetére


Fortian
tag

Köszi az ajánlást már beszereztem az egészet csak Pc-re ami foglalt, így tolódik a nézése :(

(#12791) [Prolixus] válasza Edem05 (#12788) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Szvsz konkrétan a legjobb Telltale játék a TWD által kezdett korszakból...legalábbis kb odáig, amíg elkezdtek Mincecraft sztorijátékot (!) csinálni, meg lassan mindenből Telltale cím lesz aminek kicsit is van piaci potenciálja és futószalagon fosnak ki mint ami eszükbe jut. Lehet to date is a legjobb címnek gondolnám, de egy ideje ignorálom az egész céget inkább...

(#12789) jambiyya

Olyan mint a többi újgenerációs Telltale játék. Azokat sem ismered? Igazából játéknak egyik sem játék, inkább egy valamennyire interaktívan elmesélt, animált sztori amit kapsz a pénzedért. Elvileg vannak benne döntések is meg következmények, de persze leginkább csak parasztvakítás ez az aspektus, minimális következményei vannak a döntéseidnek, előbb-utóbb ugyanoda lyukad ki mindig a sztori a lényegét tekintve.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#12792) Edem05 válasza jambiyya (#12789) üzenetére


Edem05
őstag

Na, úgy látom Prolixus elég jól összefoglalta helyettem :D

Köszönöm, én sem tudtam volna szebben megfogalmazni.

(#12793) Doki16 válasza Edem05 (#12788) üzenetére


Doki16
addikt

Örülök neki, hogy az élménybeszámolóm hatására végre belekezdtél ebbe a szenzációs játékba :)

Itt van az én összefoglalom is :)

Imádom a Telltale féle játékokat. A The Walking Dead magasan a kedvencem tőlük. Azzal a játékkal ismertem meg az egész mesélős vonalat amit ez a játékkiadó képvisel. Kíváncsi voltam, hogy ezt az egészet mégis, hogy lehet átültetni a Borderlands (Pandora) világába. Azt kell, hogy mondjam le a kalappal az egész fejlesztő csapat előtt. Egy zseniális játékot tettek le az asztalra ezzel az alkotással. Először féltem Rhys karakterétől, mert nem volt a legszimpatikusabb, de elég volt hozzá 10-20 perc, hogy tökéletesen lejöjjön ki is lesz ő ebben a történetben :)
Nagyon jó történetvezetést kapott a játék és szerethető karaktereket akikért mindig lehetett izgulni. Csak gratulálni lehet a történet íróknak mert tényleg jól beváltak pár merészebb húzást :) Egy két jeleneten kerekedett a szemem az tuti. :) Aki játszott vele annak elég csak annyit mondani, hogy Vasquez arca :D

Összességében nagyon szerettem a játékot. Minden percét élveztem. Üdvözölendő volt pár régi ismerős karakter a korábbi 3 játékból. Mindenkinek csak ajánlani tudom aki egy kicsit is szereti Pandora vicces, erőszakos, elmebeteg világát :) Nálam 10/10 a játék.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#12794) Edem05 válasza Doki16 (#12793) üzenetére


Edem05
őstag

Hát még én! 😀👍

(#12795) gbors


gbors
nagyúr

Erősen off: valaki itt játszik a Prey-jel? Eltöltöttem a demoval 20 percet (amiből játéknak nevezni max. 5-öt lehetett), egyelőre leginkább sírhatnékom van tőle. Lesz ebből értelmes lövölde?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12796) Edem05 válasza gbors (#12795) üzenetére


Edem05
őstag

Én ugyan nem játszottam vele csak videókat néztem róla de nekem nem tűnt túl élvezetesnek.

Viszont van egy másik játék amit ugyan csak az Arkane Studios csinált, az a neve, hogy Dishonored 2. Nekem piszkosul tetszett. Kétféle játékstílussal is végig lehet vinni a játékot, full chaosban, képességekkel és mindenkit megölsz akit látsz vagy tolhatod full stealthben figyelve arra hogy senki se vegyen észre. Mind a két variánssal végigvittem, amikor a lopakodásos végigjátszást csináltam az jobban tetszett. Szeretem az ilyet. :) De jól eltértem a tárgytól, majd jön valaki aki végigvitte a Preyt és jól megmondja milyen is a játék igazából.

(#12797) vitaro válasza gbors (#12795) üzenetére


vitaro
senior tag

Mi számít értelmes lövöldének? Ha Borderlands vagy mondjuk Wolfenstein féle pörgős játékra gondolsz, akkor a válasz nem. Ezt nem a gunplay adja el, sokkal fontosabb benne a hangulat meg a történet. Inkább Deus Ex-hez vagy az előbb már említett Dishonored-hez áll közelebb. Nekem eddig simán az év játéka.

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#12798) gbors


gbors
nagyúr

Edem05 & v_tomy: köszi a válaszokat. Nem elsősorban a pörgősséget hiányolom, az eredeti Prey sem volt egy high speed rampage, mégis nagyon szerettem. Sajnos egyre inkább allergiás vagyok a hosszú cutscene-ekre és az értelmetlen forced tutorialokra, és a Prey első 15-18 perce ezekkel ment el. Persze kedvenc csavarkulcsunkat jó érzés volt kézbe fogni, de valami borzalmas vele harcolni, úgyhogy ha nem lesz hamarosan valami lőfegyver, akkor megy a kukába. Ezért kérdem, hogy milyen a harc benne, mert pusztán a történet és az atmoszféra miatt biztosan nem veszem meg.

A Dishonored jó, hogy előjött, valahol kallódik az első rész a Steam könyvtáramban, előszedem :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12799) [Prolixus] válasza gbors (#12798) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Nem toltam még, de amennyit láttam belőle, leginkább a System shock 2 szellemi örököse a játék...ergo a harc semmiképpen nem egy hangsúlyos eleme a játéknak, inkább horror/lopakódos irányba húz. De majd kijavítanak ha tévedek.

HA már OFF: Destiny 2-t kivel fogok tudni majd játszani innen?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#12800) Edem05 válasza [Prolixus] (#12799) üzenetére


Edem05
őstag

Jelen! Valószínűleg én megveszem, elég jól elvoltam vele a bétában. Kipróbáltam mind a 3 karaktert és csak utána mentem be megnézni a pvp részét. A karakterek közül ez a Hunter és a Titan tetszik, a Warlock valahogy nem állt kézre.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Borderlands 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.