Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) ati700


ati700
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy 4.0 gembird bluetooth adaptert , xbox one controllerhez és egy hama calypso fejhallgatóhoz akarom használni. Tegnapi nap folyamán tesztelgettem kicsit és egyszerre a kettőt nem igazán akarja kiszolgálni. Hol a hang késik kicsit , néha pattog is, hol a controller laggol be. Külön külön tökéletesen működnek az adapterrel.Milyen megoldást tudnátok javasolni hogy tudjam PC-n mind a kettő eszközt használni bluetooth kapcsolattal?

Köszönöm! :R

(#652) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Bose Noise Cancelling Headphones 700-hoz milyen USB Bluetooth adaptert érdemes venni?

A spec szerint a headset 5.0-t is támogat, ha nem túl drága, akkor ezt szeretném kihasználni.
Windowsal és Linuxal is szeretném használni az adaptert.

Emellett a Bose fórumán azt írják még, hogy érdemes a következő technológiák meglétére figyelni:
- H2DP
- HSP
- HFP

Tudtok olyat ajánlani ami megfelelhet ezeknek az igényeknek?

Nem sürgős, így külföldi termékek is érdekelnek, ha realisztikus a szállítási költség.

(#653) genevieve


genevieve
újonc

Sziasztok!
Asztali gépem és a fejhallgatóm kapcsolódásával vannak problémáim. Vettem egy bluetooth adaptert annak reményében, hogy a fejhallgatómmal könnyen rá tudok majd csatlakozni a gépemre. Azonban sosem csatlakozik, még csak fel sem ismeri. Sőt a bluetooth hangszórómat sem minden alkalommal ismeri fel; nehezen tudom rácsatlakoztatni.
Tudnátok segíteni, hogy vajon mi lehet a probléma? Hogyan tudnám orvosolni?
A következő eszközeim vannak:
Adapter: Nedis BLDO100V4BK Bluetooth-USB adapter
Fejhallgató: JBL T700 BTBLK fejhallgató
Bluetooth hangszóró: Huawei Ambox AM08
Számítógép specifikáció:
MSI B450M GAMING PLUS
AMD Ryzen 5 2600 3.40GHz AM4 BOX Wraith Stealth hűtővel
G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GVKB
SAMSUNG 250GB 970 EVO Plus M.2 PCIe M.2 2280 MZ-V7S250BW
TOSHIBA Desktop 3TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA3 DT01ACA300
GIGABYTE GV-N1660OC-6GD GeForce GTX 1660 6GB GDDR5 OC PCIE
FSP HEXA 85+ 450W

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#654) Ziccer


Ziccer
csendes tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni.Online suli miatt google classroomhoz szeretném használni a Plantronics E55 headsetemet PC-ről.Lehetséges ez és ha igen,milyen adaptert vegyek?

(#655) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ismer valaki olyan USB, vagy akár PCI-E BlueTooth adaptert (még a mini->full PCI-E converter is szóba jöhet, laptop-ba való WiFi+BT kártya asztaliba konvertálva, egy olcsó antenával...) , ami képes hardware memóriába menteni az eszközök jelszavát, és szoftver nélkül (újra)csatlakozni?

Van egy BT-s billentyűzetem (ez az egyetlen mechanikus kapcsolós rádiós, amit találtam), de ezt be kell kötni USB kábellel, ha belépnék az UEFI setup-ba, vagy másik OS-t indítok (pl. Live! linux-ot), pedig még indítási jelszót is szeretnék (és Bitlocker-t).

Vagy ehhez nem elég a jelszó memória, mert az UEFI-nek is kéne hozzá driver, hogy lássa az adapteren át a billentyűzetet? (Bár azt talán bele tudnám mod-olni a képfile-ba. Más driver-el már csináltam hasonlót másik gépen. Bár kéne az EFI build a driver-ből.)

(Ezt a memória dolgot csak onnan vettem, hogy a Win10 írja a naplójába üzenetként, hogy a jelenlegi adapteremen nincs ilyen).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#656) Sty01


Sty01
tag

Srácok, volna egy kis problémám. Karácsonyra kaptam egy soundbar-t. Sajnos a tv-n nincs bluetooth sem fejhallgató sem optikai kimenetel, Rca ,usb ill. 2 db Hdmi ezekkel tudok gazdálkodni. A soundbar-on viszont csak Usb, 3,5 jack ill. optikai bemenetel van., Az Usb-n próbáltam összekötni de sajnos igy nem működik. Léteznek Usb-s bluetooth adapterek nem tudom azzal működne-e esetleg ti mit javasolnátok?

(#657) TeebyKay válasza Sty01 (#656) üzenetére


TeebyKay
őstag

Bt adapterből is több féle van. Az általad linkelt az csak egy egyszerű bt hardver amihez a csatlakoztatott eszköznek kell megfelelő illesztőprogrammal rendelkezni. Ez egy pchez jó, de egy tv-hez szerintem nem. Lehet kapni olyan bluetooth receivereket, amik dekódolják is a jelet és azt küldik tovább a tv-nek, viszont ha a közvetlen usb csatlakozás nem oldotta meg a problémát, akkor szerintem ez se fogja, valószínűleg a tv-d usb bemenete csak külső adattár kezelésére való.

Esetedben a jack-rca átalakító van a legközelebb a valósághoz szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#658) janos666 válasza Sty01 (#656) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a TV tud ARC-t (kb. >=2008), akkor ~5k környékén találsz HDMI ARC -> SPDIF adaptert.
#657 TeebyKay - > #655 janos666-re tudsz olyat, ami BT billentyűzetet "dekódol"?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#659) TeebyKay válasza janos666 (#658) üzenetére


TeebyKay
őstag

Sajnos ilyennel nincs tapasztalatom :/

(#660) #16820480


#16820480
törölt tag

Sziasztok,
Vettem egy Tenda AX3000 wireless csatolót, csak van egy kis gondom vele.
Nem csatlakozik semmilyen BT eszköz hozzá :O elvileg működik a cucc, BT be van kapcsolva, driver fent, látja a gép a csatolót, csak éppen párosításnál nem talál semmilyen eszközt. Se fülest, se billentyűzetet, semmit. Wifi működik ugyanazon a kártyán simán. :U
W10 van fent, minden frissítés telepítve. Ugyanezek az eszközök telefonnal, laptoppal és egy mITX alaplappal is tökéletesen működnek, csak most ezzel nem akarnak.
Van esetleg valami ötletetek, hogy mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#661) #16820480 válasza #16820480 (#660) üzenetére


#16820480
törölt tag

Oké, szóval a kártya behelyezésekor úgy tűnik véletlen lehúzódhatott az antenna kábele, azért nem talált semmilyen eszközt :U Szinte sejthettem volna, így csak jó sok reboot és driver telepítgetés után próbáltam meg ezt :)

(#662) vami4600


vami4600
friss újonc

Sziasztok! Segítséget kérek:
Adott egy PHILIPS 32PFH 4101/88 televízió, és szeretném, ha rendelkezne Bluetooth -tal, mert nincs beépítve. Egy külső, vezeték nélküli hangszórót szeretnék "párosítani" hozzá, mert egyik családtag nagyot hall, és így tudnánk megoldani a problémáját./MacAudio Privatear a hangszóró tipusa/ Kérem az eszköz megnevezését, tipusát, amit vennem kell hozzá Köszönettel! :((

[ Szerkesztve ]

(#663) m3ss


m3ss
veterán

hello
autoba keresek aux-ra kotheto bluetooth adaptert. vettem egy ugreen cm309-et
de sajnos ennek a mikrofonja (egyaltalan ezt hasznalja hivaskor, vagy a telefonet?) eleg gyatra, telefonbeszelgetesre nem igazan alkalmas. vkinek vmi bevalt tipus? :R

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#664) kekedi válasza m3ss (#663) üzenetére


kekedi
senior tag

A zene hallgatás milyen vele? Pont keresek egy olcsó kütyüt amivel a telefonról tudnék zenét lejátszani az autoradion.

Esetleg kocigtasd meg az adaptert majd a telefont. Kiderul melyiket használja.

[ Szerkesztve ]

(#665) m3ss válasza kekedi (#664) üzenetére


m3ss
veterán

zenere teljesen jo.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#666) kekedi válasza m3ss (#665) üzenetére


kekedi
senior tag

Tud két eszköz is csatlakozni rá?

(#667) m3ss válasza kekedi (#666) üzenetére


m3ss
veterán

passz

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#668) balaaazs


balaaazs
senior tag

Sziasztok! Régebben magunknak vettem egy Taotronics típusú bluetooth adaptert TV-hez, aminek a legnagyobb tudománya az, hogy egyszerre két BT fejhallgató is tud csatlakozni így ketten tudjuk nézni egyidőben.

Most keresnék másnak is, de ezeket már sehogy sem találom... Van javaslat, hogy kinek, mi működik?

¯\_(ツ)_/¯

(#669) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!
Ma vettem kézhez az alábbi eszközt: [link]
Ez az első bluetooth-os vevő/adó eszközöm, ami ráadásul BT 5.0-ás.
Noname márka, de ELSŐRE hallgatva a nagy HIFI-n szépen szól. Támogatja az aptx HD technológiát, ami elvileg a legkisebb késéssel dolgozik és a legjobb hangminőséggel.
Azonban nem tudom, hogy a 30-50 eFt-os készülékek mennyivel jobbak.
Szerintetek hol helyezkedik el a drágább testvéreihez tudásban, minőségben?

(#670) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló,

Milyen jó bluetooth adaptert tudnátok ajánlani a Sony WH-1000XM5-öshöz ?
Alaplapban nincsen semmi, szóval kell egy áthidaló megoldás...
Vagy esetleg van rá mód, hogy kábelesen összekössem ?

(#671) arcitec


arcitec
addikt

Sziasztok. Most találtam "Bluetooth fogadó / feladó egység 2in1, AUX adapter 3.5mm jack csatlakozóval, transmitter" pc-re szeretném használni. Szerintetek, működhet-e pc-ről a
Bluetooth füles-el? Ha igen mi az amit célszerű megvenni mert van 3500eft-ért is meg jóval többért is... :U

(#672) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

Van egy usb - s bluetooth adapter, amit rákötöttem egy laptopra, és bluetooth billentyűzetnek látja a windows, és nem tudok bluetooth fejhallgatóval rácsatlakozni.
Ötlet ? :F

(#673) celf


celf
őstag

szevasztok!
nincs valakinek kölcsön egy Bluetooth adaptere (USB), amit kipróbálhatnék a régi laptopommal, hogy egyáltalán felismeri-e?
Pasarét/Moszkva tér/Buda vagy Deák közelében

(#674) Attix82


Attix82
őstag

Üdv.

Lehet 2 db bluetooth adapter 1 gépbe? Külön tudja kezelni? (Illetve csatlakozni más más eszközzel)

[ Szerkesztve ]

(#675) johny81


johny81
tag

Sziasztok!Melyik bluetooth adaptert ajánlottok tv -hez?.Fejhallgato egy JBL Tune 510 :DD

(#676) damasdi


damasdi
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Sharp mini hifim.
Szeretném Bluetooth képessé alakítani.
Van rajta USB foglalat(pendrive-ról tud zenét lejátszani). Létezik olyan BT audió vevő kütyü amit ha ebbe az USB foglalatba behelyezek akkor a hifim lejátssza a zenéimet mondjuk a telefonomról ha összepárosítom őket egymással?

(#677) repvez


repvez
addikt

üdv! egy kicist offtopic lenne a kérdésem ,de nem akartam uj topicot nyitni neki, mert valamilyen sznten illik a topichoz.
Szóval a kérdésem az lenne, hogy hogy lehet kiderüteni, hogy mi a probléma ha a BT eszköz nem párosodik össze a telefonnal vagy más eszközzel?
A lényeg hogy van egy BT pulzusmérős mellpántom, nincs rajta semmi gomb sem, automatikusan aktiválodik ha felhelyezésre kerül.

Amikor a telefonnal rákerestetek BT-s eszközökre akkor megtalálja, de amikor párositani akarom akkor kiirja, hogy az eszköz visszautasitotta a párositást.
Ha a sport alkalmazásban probálom csatlakoztatni mint a strava vagy az endomondo akkor is megtalálható és ha rányomok a csatlakoztatásra akkor kiirja, hogy csatlakozva ,de pár másodperc mulva eldobja a kapcsolatot és kezdödik a folyamat elöről, tehát nem stabil a kapcsolat ahhoz, hoyg értéket tudjon küldeni vagy fogadni egymástol az eszközök.

A mellpántban már cseréltem elemet ujra , tehát ilyenkor resetel is meg hallani is a csippanást amikor érzékeli a pulzust, tehát a pánt onmagában müködnik csak a BT kapcsolat nem akar létrejönni a telefonnal .

van valami applikácio vagy bármi info , hogy hogy lehet tesztelni és megoldani ezt a csatlakozási hibát?

(#678) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Egy ilyen elég régi laposba (és Win 8.1-hez) kellene valami mégiscsak megbízhatóan működő USB-s Bt adapter. A keret legyen mundjuk max 3500Ft. Pl. ezek a "kínai csoda gyártós" márkáktól, mint az Orico, Baseus, Vention már elég jókat kapni ennyiért? Vagy valami tuti ajánlat?

THX!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.