Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) johnywalker


johnywalker
őstag

Nohh, hogy egy kicsit feldobjam a topikot... :) Sem Blu-ray lejátszóból sem 4K-s lejátszóból, sem semmi másból nem kellene LG :))

(#12902) jeni válasza csacsi77 (#12899) üzenetére


jeni
félisten

occssó
zsííííír!!!! buta az aki erre nem csap le rá! ( még akkor is ha csak cserével szeretné megoldani)

[ Szerkesztve ]

(#12903) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok! Himedia q5pro lejátszót használok.
Távlati tervben van Bluray filmet gyűjtésének elkezdése..
Ezt a lejátszót néztem ki: Sony X800
A kérdésem az lenne, ha hálózatról (Synlogy) vagy HDDről játszok le tartalmat tudja ugyan azt mint a q5?
Ha jól látom netflix fhd-t is tud, amit a jelenlegi nem.
Köszönöm!

(#12904) ricsip válasza Hooper (#12903) üzenetére


ricsip
addikt

Te is rosszkor (későn) kaptál rá erre a hobbira. Kb alig van már idéntől kiadó, aki magyarországon szinkronos filmet megjelentet. :U

[ Szerkesztve ]

-

(#12905) jeni válasza Hooper (#12903) üzenetére


jeni
félisten

használtan keress Ultra HD lejátszót.

Ha nem szeretnél sokat költeni rá és van jól működő Q5 Pro média lejátszód,talán egy Xbox One X lemezes konzolt is vehetsz erre a célra.

(#12906) Calogero válasza jeni (#12905) üzenetére


Calogero
addikt

Ha Dolby Visionos filmet is szeretne lemezen gyűjteni, akkor az Xbox felejthető.

(#12907) koncsik válasza Calogero (#12906) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ezt nem is értem, hogy ha a játékokra megvan a Dolby licence, filmlelátszásra miért nem? Lehet segítene kicsit az eladásokon... :F

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12908) Calogero válasza koncsik (#12907) üzenetére


Calogero
addikt

Teljesen érthetetlen, hogy ha már One X és One S támogatja a DV-t média alkalmazásnál, sőt a Xbox Series X|S már a játékoknál is, akkor a lemezes lejátszás miért maradt ki.

(#12909) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Sziasztok!

Meg nem vettem eddig UHD blurayt csak simakat, a Dune lenne az elso, xpressnel rengeteg kiadas van, hosszu tanakodas utan Dűne (UHD+BD) - "Running" steelbook neztem ki. A kerdes az hogy itt az extra van sima BD-n es a film UHD-n vagy a 2 valtozat is van a filmbol, sima BD es UHD is?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#12910) Joshi válasza GeryFlash (#12909) üzenetére


Joshi
titán

Általában a sima Blu-ray lemezen a film HD verziója van.

(#12911) koncsik válasza Calogero (#12908) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:K :R köszönöm a pontosítást

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12912) ricsip válasza GeryFlash (#12909) üzenetére


ricsip
addikt

Steelbook azaz fémdoboz akkor számít, ha a dobozt magát is nézegetni akarod vitrinben. Ha csak maga a film érdekel, pár ezressel mindig olcsóbb a sima műanyagtokos változat. A lemez bennük tökugyanaz, csak a doboz miatt kérnek érte többet. A steelbook ráadásul hajlamos a karcolódásra, ha nem óvatosan tárolja az ember és mozgatáskor érintkezik a polcon vmi keménnyel a közvetlen szomszédságában. Az igazi fanatikusok vesznek hozzá fólia bugyit, és abban tartják.
Düne esetében az UHD lemezen csak a film maga van. A mellécsomagolt sima BD lemezen szintén rajta van a film és az extra tartalmak is azon a lemezen vannak.

-

(#12913) blakey válasza ricsip (#12904) üzenetére


blakey
titán

Épp azon gondolkodom, hogy a nemrég megjelent 007-et vegyem meg a csehektől vagy nálunk is megjelenik? A problémám a cseh borító, de ha itthon nem fog megjelenni akkor együtt tudok élni a cseh borítóval is, esetleg veszem a fáradságot és magyarítom. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12914) ricsip válasza blakey (#12913) üzenetére


ricsip
addikt

Az a film amúgy is elég véleményes polkorrektesdi propaganda lett (érdemes utánaolvasni, ne akkor érjen meglepetés, mikor megvetted). Előbb megnézném moziban / ncore-ról, és ha tetszett csak akkor venném meg lemezen. Engem amúgy a jamesbond sorozat egyáltalán nem érdekel.

-

(#12915) blakey válasza ricsip (#12914) üzenetére


blakey
titán

Nem véleményt kértem a filmről. Én már többször láttam, mindenkinek más a véleménye, a gyűjteményem utolsó fizikai hordozója lenne, nem szeretnék hiányos gyűjteménnyel rendelkezni, emiatt valahonnan megvenném, de ha nem lesz Mo-i megjelenés akkor kénytelen vagyok a cseh verziót megvenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12916) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Filmgyűjtés topikban eléggé képben vannak (Vikthor) a megjelenésekkel, persze itt is örülök, ha megírja valaki, nekem is csak a 4-es Craig gyűjtemény van meg, hasonlóan hozzád gondolkodom a megvételéről. :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12917) Zanik válasza ricsip (#12914) üzenetére


Zanik
addikt

Nem lett az, csak mindenki belemagyarázta, függetlenül attól, hogy PC-párti vagy PC-ellenes.
Sokszor több a médiahiszti egy-egy film körül, mint amennyire a benne szereplő esetleges PC dolgok számítanak a film szempontjából. Az átlag mozinézők jelentős része le se szarta hogy ideiglenesen megkapta egy fekete csaj a 007-es kódot, csak a pro és kontra hiszticsoportok fújták fel mesterségesen.
Engem is zavart eredetileg amit olvastam róla, aztán megnéztem a filmet és teljesen rendben volt ebből a szempontból. Én se voltam elájulva magától a filmtől, de hidd el, nem az volt vele a baj, hogy egy fekete női ügynököt raktak bele.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#12918) BBéci válasza Zanik (#12917) üzenetére


BBéci
titán

A PC a személyi számítógép rövidítése. A te értelmezésed szerint mit jelent?

James Bond rajongó vagyok, az összes filmet legalább egyszer láttam, jó részüket kétszer, a nekem igazán tetszőket sokszor.
De a legutóbbi számomra óriási csalódás, egy világ omlott össze, vége, nincs tovább. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12919) Zanik válasza BBéci (#12918) üzenetére


Zanik
addikt

Political correctness-t szokták így rövidíteni. Nem ritka hogy eltérő kifejezéseknek azonos az rövidítése. Pl. MP lehet member of parliament és military police is!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#12920) GeryFlash válasza ricsip (#12912) üzenetére


GeryFlash
veterán

+Joshi Koszi :R

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#12921) BBéci válasza Zanik (#12919) üzenetére


BBéci
titán

MP-nek csak a utóbbi jelentését ismertem, filmekből, ahogy rajtam kívül rengetegen, a másikkal soha nem találkoztam. A Political Correctness szintén olyan kifejezés, ami itthon rendkívül kis körben ismert, az emberek döntő többsége magyarul mondja, használja: politikai korrektség. Soha nem fogom megérteni, miért kell magyar fórum, magyar nyelvű topikjában angol rövidítéseket használni. hacsak nem az a célod, hogy az idejárók csekély része értse. Te angolszász nyelvterületen élsz?
Alighanem sértődés lesz ebből, de nem tudtam magamban tartani.
Köszi a tájékoztatást!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12922) GeryFlash válasza BBéci (#12921) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem viccelek en meg soha nem lattam forumokon kommenteknel kiirva eddig hogy ,,politikai korrektseg", max cikkekben, teljesen megszokott hogy annyit irnak az emberek hogy pc.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#12923) ricsip válasza GeryFlash (#12922) üzenetére


ricsip
addikt

Lehet vki most jött fel az atombunkerből 60 év után a napokban... :U

-

(#12924) johnywalker válasza BBéci (#12921) üzenetére


johnywalker
őstag

+1

(#12925) Zanik válasza BBéci (#12921) üzenetére


Zanik
addikt

Miért sértődnék meg?
Te amúgy szoktál még kompakt lemezen zenét hallgatni? ;]

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#12926) kezo0 válasza GeryFlash (#12922) üzenetére


kezo0
addikt

+1
Kiejtése pedig píszí, szemben a személyi számítógép rövidítésére használt PC-vel, ami hiába personal computer, magyarul mégis csak pécének mondjuk. Aki nem találkozott még vele – sőt, a belőle képzett píszískedni (kb. „politikailag korrektnek lenni”) igével sem, az kb. egy szatyorban él.

Az MP pedig, mint member of parliament, azaz parlamenti képviselő, legalább annyira lehet ismert a filmekből, mint a military police, azaz katonai rendőrség. Minden azon múlik, hogy ki milyen filmeket szokott nézni. Persze vannak, akik azt hiszik, hogy mindenki csak olyanokat néz, mint ő…

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#12927) koncsik válasza Zanik (#12925) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Én igen, heti 3x biztos, 2-3 órát (irodában, szerencsés vagyok)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12928) BBéci válasza Zanik (#12925) üzenetére


BBéci
titán

Igen, szoktam, az nálam a zene elsődleges forrása.

#12923ricsip
Ha attól boldogabb leszel, akkor igen, atombunkerben élek.

#12922GeryFlash
Soha nem találkoztam a PC más jelentésével, csak mint személyi számítógéppel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12929) Zanik válasza BBéci (#12928) üzenetére


Zanik
addikt

OK…akarom mondani: rendben. :U

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#12930) Hooper válasza ricsip (#12904) üzenetére


Hooper
őstag

csak eredeti nyelven nézek filmet magyar felirattal. Szinkronosan utoljára a DieHard2-t láttam szerintem még TVben XD -nyilván költői túlzással.
vagy szinkron nélkül csak felirattal sem jelennek majd meg itthon lemezek?

(#12931) ArGab válasza Hooper (#12930) üzenetére


ArGab
őstag

Disney már évek óta nem jelenik meg itthon semmilyen formában. Mivel Fox-ot megvették már az sem. Tavaly a Universal hazai kiadója adta be a kulcsot és azóta sem kapkodott senki a jogokért.
Sajnos mivel itthon totális szinkronmánia van csak felirattal szinte semmire nem kerülünk rá, inkább teljesen kihagyják a magyar lokalizációt. Ha esetleg mégis kerül valamire csak felirat, általában még akkor sem adják ki itthon mondván nem lenne rá kereslet.

(#12932) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Milyen 4k-s HDR és DV-t támogató lejátszót ajánlanátok 100k-ig bezárólag?

(#12933) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Kicsit meglepődtem, hogy a Sony UBP X700 a dolby digital plus-t csak lemezről játsza le, semmilyen file formátum esetében nem. Szerencsére a tv igen.....2022-ben kicsit fura. Aki ilyet akar venni tudjon róla.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#12934) blakey válasza Quqesz (#12933) üzenetére


blakey
titán

Sajnos ezek a gyártók már csak ilyenek, ha az egyik támogatja fájlból is akkor a kadenciahelyes lejátszást nem tudja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12935) Quqesz válasza blakey (#12934) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nos igen, nehogy rendbe legyen minden... :))

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#12936) BBéci válasza Quqesz (#12935) üzenetére


BBéci
titán

Ezért ajánlunk különálló médialejátszót a lemezpörgető mellé. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12937) Quqesz válasza BBéci (#12936) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Jogos. :K

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#12938) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Ugye en voltam az aki korabban azon vonakodott hogy amit nem adtak ki filmet magyar blurayen azt angol blurayen vegyem vagy magyar DVD vegul utobbit valasztottam, nagyon feltem tole, de megvettem ,,elso" DVD-met az In Bruge szemelyeben, es borzasztoan nagyot csalodtam pozitivan :) 106 centis Sony FHD-n PS4-rol lejatszva teljesen jol nez ki, meg kozelrol se szemcses, nem tudom hogy hoztak ki ezt 576p-bol. Es akkor meg egy jobb felkonvertalos lejatszoval/tv-vel milyen jo lesz.

Na most megvettem a Pretty womant cseh kiadasban de magyar szinkron+felirat (es a borito is angol). Hat ez valami elkepeszto. Ilyen egy hanyadek valamit. Konkretan szerintem rosszabb a minosege mint az In Bruge DVD-nek, szemcses fos meg 2.5 meterrol is.

Hihetetlen hogy mekkora zsakbamacska ez a filmgyujtes :DDD De legalabb olcso hobbi ;]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#12939) blakey válasza GeryFlash (#12938) üzenetére


blakey
titán

Ma vettem egy cseh kiadású Blu-rayt magyar szinkronnal és felirattal, kíváncsi vagyok, hogy mikor érkezik és milyen lesz. :F

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12940) koncsik válasza ssgt1981 (#12932) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Amennyiben BD lemez lejátszó a cél, a Sony X800 MKII-t ajánljuk általában, DV átkepcsolás kissé körülményesnek jellemezhető. Az I-es nem tud DV-t. Mediaplayer-ként korlátozott, sokat írtunk róla, ha visszakeresed.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12941) GeryFlash válasza koncsik (#12940) üzenetére


GeryFlash
veterán

Miben tud tobbet mint az X700? Multkor 65ert volt (talan pont a most bezaro edigitalnal)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#12942) koncsik válasza GeryFlash (#12941) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Read me :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12943) BBéci válasza GeryFlash (#12941) üzenetére


BBéci
titán

Bezáró edigital? Ezt hogyan kell értelmezni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12944) koncsik válasza BBéci (#12943) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Edigitalt, mint brand-et megszűnteti az emag.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12945) blakey válasza koncsik (#12944) üzenetére


blakey
titán

Pontosabban a tulajdonosuk egy márkanév alá veszi mindkettőt. Nem az eMag szünteti meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12946) koncsik válasza blakey (#12945) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:K I stand corrected :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12947) BBéci válasza blakey (#12945) üzenetére


BBéci
titán

Erről van szó. Téves, helytelen megfogalmazás, hogy bezár az Edigital.
Az Edigital tulajdonosa 21-22 évvel ezelőtt az Index Fórum különböző topikjaiban szerzett kuncsaftokat, mindenfélével seftelt, 50 éve azt mondták volna rá, hogy feketézett.
Ugyanezt tette a 220 volt tulajdonosa is, apósom tőle vette az első DSLR Nikonját.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12948) Joshi válasza blakey (#12945) üzenetére


Joshi
titán

"Pontosabban a tulajdonosuk egy márkanév alá veszi mindkettőt."
Ezzel az Edigital mint olyan megszűnik. ;] Egyébként ennek az első lépcsője az volt, hogy egyesültek az Emaggal, de már akkor borítékolható volt, hogy előbb-utóbb beolvad majd az Edigital az Emagba.

(#12949) blakey válasza Joshi (#12948) üzenetére


blakey
titán

Ezzel az Edigital mint olyan megszűnik. - nem szűnik meg, a név használata szűnik meg.
A UPC sem szűnt meg, mert új tulajdonosa lett, a név használata szűnt meg.
de már akkor borítékolható volt, hogy előbb-utóbb beolvad majd az Edigital az Emagba. - Mivel ugyanaz lett a tulajdonosa a két cégnek ezért egyesültek, ezután meg 1 név alatt fognak futni, lehet, hogy később valami más neve lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12950) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Úgy érzem ezt kiveséztük :DDD (zárjuk le az edigital/emag kérdést, kivéve, ha bomba áron van UHD/BD játékos).
Nem mintha nagy izgalmak elé néznénk... Best Blu-ray and 4K Blu-ray players 2022 (whathifi) - csupa régi modell, ha jól látom. Idén már nem is jelenik meg semmi új?

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.