Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-10 10:27:02

LOGOUT.hu

Baldur's Gate 3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Kotomicuki válasza Dr. Akula (#2049) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Ezen a téren nálam az IWD2 (Dungeons & Dragons 3rd edition) tűnt még a leginkább kiegyensúlyozottnak és elfogadhatónak - bár, ebben a papok voltak a nagyágyúk - , de az ellenfelek ott is eltűntek a 20. szinthez közelítve, így ezért vált (tovább) "játszhatatlanná" - a HoF mód is csak ezt támasztja alá: új ellenség nincs, csak a régiek esnek át egy szteroidkúrán, hogy azért lehessen mit csapkodni a NG+-ban is, ha a 30. szint elérése a cél.

A varázsló mellett azért van még más, hasonlóan későn érő kaszt is - pl. a szerzetes - , mégsem hagyjuk ki egy-egy végigjátszásból őket, mert csapatban és az egész játékot figyelembe véve meg már működőképesek.

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#2052) Kolbi_30 válasza Kotomicuki (#2051) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Baldurs gate 1 ben anno Varazsloval kezdtem. Akkor valami 3 vagy 4 HPval indult. Egy patkany megette ha elbasztad.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#2053) Krisztianby


Krisztianby
tag
LOGOUT blog

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni küldetésnek a fonalát elvesztettem szeretném helyre billenteni tudásom-

Szóval lementem a Mély sötétbe ahol voltak azok a rabszolga tartó törpék akiket azért küldtek hogy vissza szerezzenek egy csizmát. Kidűlt hogy rabszolga tartok ezért megöltem őket később találkoztam a növény szerű dolgokkal (Myconid Colony) és Itt Sovereign oldalára álltam.

Kérdéseim:

- Az ottani növény vezért pontosan miért akarja Nere fejét? Mit csinált?
- A törpök miért támadták meg a növényeket?
- A gnómoknak mi a szerepük az egészben? Nem értem bányásztak és törpék elfogták őket? Hogy Gyrmbe bányásszanak?
- Nere mit keres a törpéknél mi a szerepe?
- Most Gyrmbe a törpék lakó helyük van mit csinálnak ott?.

Annyira elmerültem játékba nem emlékszek a részletekre, és játékban visszamenőleg nincs pontos le írás.

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#2054) Kotomicuki válasza Kolbi_30 (#2052) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

90 (össz)pötty alatt nem nagyon érdemes karaktert indítani a BG I-II.ben - ha már a szülők egyike nem NPC kaliberű egyén volt... - , ennyiből, vagy többől meg már telik konstitúcióra, még egy varázslónál is és máris nem 3-4 HP-s a lelkem a kezdetekkor. Így meg már kibír 2-3 patkányharapást is az 1. szinten... :K

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#2055) HUN_Sector válasza Krisztianby (#2053) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Nos
A sovereign elmeséli és megmutatja, hogy Nere és a duergarok kivégezték az előző kolóniájàt
A duergarok azért tartják a mélységi gnómokat, hogy adamantiumot bányásszanak. A grymforgeban meg is mondják neked a kosoknál, hogy milyen fontos a bányászat.
Nere emellett a shar templomot is kereste, ott szakadt be a barlang mögötte

(#2056) ollie válasza Ovisbig (#2046) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azon kívül, hogy ugyanabban a világban játszódik a film meg a játék, nincs közük egymáshoz.

***

(#2057) H3XHUN


H3XHUN
csendes tag

Sikerült az Adamantine Forgból kivenni a két tárgyat. Sokadik vissza töltésre végre elidult az átvezető videó és jött a boss. Nem a Nere harc okozta a "no controll in story event" üzenetet. Tuti a goblin tábor. Remélem nem lesz több hiba, mert nincs kedvem vissza töltögetni. Értem én, hogy év játéka meg sokkal jobb mint minden ami megjelent az elmúlt időben, de ugyan úgy tiszta buggos mint a Divinity Original Sin 1-2 amiből aztán újra eladták a javított verziót Definitive Edition névem.

[ Szerkesztve ]

(#2058) HUN_Sector válasza H3XHUN (#2057) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

A korábbi patchekben stabilabb volt a játék. Majd kijavítják ezeket is

(#2059) Krisztianby válasza HUN_Sector (#2055) üzenetére


Krisztianby
tag
LOGOUT blog

Szia köszi szépen :D
Még egy kérdés:

Grymforgeban mi a szerepe? Ha jól értettem Shar imádók lakták és megtámadta valami nagy ördögi lény és első lakok elmenekültek később pedig a törpék kerültek oda?. Vagy nem teljesen értem mi fűzi össze a Shar-t a mélysötéségel? Vagy ha esetleg erről van egy le írás megköszönném :R. Vagy csak annyi hogy Shar (ott kezdett el burjánzani és ennyi? ) még csak ACT1 be vagyok 16 órával :D

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#2060) HUN_Sector válasza Krisztianby (#2059) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Grymforge history: Sharranisták építették, Ketheric Thorm dark justiciarjai lettek ott kiképezve. Majd amikor jött az agy, az Absolute erői megszállták.
Megkezdték az aboolute erői a duergarok bevonásával a mithril segítségével az adamantium kovácsolást, illetve uralmuk alá hajtották Grymet, a kovácsműhely védelmezőjét.

A selunite hit képviselői fellázadtak Ketheric uralma ellen és egyikőjük (Mordfred - act 3 pokolban találkoztok) megállapodást kötött Raphaellel, hogy pusztítsa el a Dark Justiciarokat.

Raphel elküldte Yurgirt, akik leszámoltak velük, majd ottmaradtak a templom részen.

Spoiler: Nem halt ki minden dark justiciar, maradt egy őrült, aki patkánnyá lett változtatva.

(#2061) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Végigvíve másodjára is. Karlach maradt, mint nagy szerelem :) földön-pokolban
Na most ennyi elég volt belőle egy időre, jöhet a Divinity Original Sin 2

(#2062) CPT.Pirk válasza janos666 (#2002) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Végül visszamentem a creche-be, és egyértelmű lett, hogy meg kell tagadni a cucc átadását a csajnak, akkor lesz ott egy rövid harc, majd az inkvizítor csarnokában egy újabb, őt lenyomva meg Vlaakith utasítására be kell menni az astral prism-be. Onnan kijőve La'zel-t meggyőztem, hogy szabotálták azt a gépet, így elfogadta, hogy Vlaakith-al szemben döntöttem és nem próbáltam megölni a segítőnket.

Majd pedig ezek után este a táborba eljött Kith'rak Voss és végül ő győzte meg La'zel-t róla, hogy Vlaakith csak átveri őket.

Azt hiszem ez az egyetlen módja neki, hogy meggyőzd La'zel-t Vlaakith megtagadásáról.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2063) HUN_Sector válasza CPT.Pirk (#2062) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Pontosítanék laezel meggyőzésével kapcsolatban: Azzal is meg tudod győzni ha befekszik a gépbe, ami a végén felrobban.
illetve az astral prismes látogatást meg kell osztanod telepatikusan

Ez a kettő könnyen meggyőzi.

A dokinős csata elkerülhetetlen, hisz elfajzott vagy.
A vlaakithos terembeli úgy tudom szintèn az.
De ha laezel kitart vlaakith mellett, bad endinget kap, nem éri meg :)

(#2064) CPT.Pirk válasza HUN_Sector (#2063) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A meggyőzés és a megosztás megvolt. Ezt követően jött el Voss a táborba. Csak a meggyőzés a gép megbuheráltságáról az nem volt elég ehhez.

Viszont a dokinénit meg lehet győzni a gép felrobbanása után, hogy a parazita is megpusztult és így nem kell vele harcolni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2065) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Grymforge-ban azt a leomlott kőrakást ami mögött a Gnome-ok meg az a Nere rekedt, azt smokepowder bomb-on kívül mivel lehet még eltakarítani? Mert pl. a bludgeoning sebzésre is immunityt ír, pedig arra elvileg nincs resistje.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2066) Krisztianby válasza CPT.Pirk (#2065) üzenetére


Krisztianby
tag
LOGOUT blog

Van az a aoe spell ami építmények ellen hat, Shatter.
https://bg3.wiki/wiki/Shatter

Ez az a nevető talizmán is adja ha egyik karakternél se lenne ilyen spell/tekercs ami Grymforge van.
+ van egy gnom akinél van erősebb puskapor megmutatja a többi gnom a törmeléknél hogy hol van.

[ Szerkesztve ]

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#2067) CPT.Pirk válasza Krisztianby (#2066) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na a shatter az nem sebezte, ezért sem értettem a dolgot. Pedig van skillben is és fegyver különleges képességeként is, egyik sem hatott rá.

Megkeresem azt a jobb puskaporost akkor. Thx.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2068) H3XHUN


H3XHUN
csendes tag

Még nem jutottam el az Act-2 végére, eddig nem nagyon tetszett. Jó oké a 3 nevesített ellenfél, ötletes tényleg. De a Gautlet nagyon komoly. Húha. A sárga világítós buzogány és a radinat damage / radiating orb combo ebben a fejzetben nagyon adja. Aki nem szerzi meg azt a tárgyat és / vagy nem hoz clericet az itt nagyon szív.

(#2069) HUN_Sector válasza H3XHUN (#2068) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Ne gondold. Cleric és radiant dmg nélkül is könnyedén végig lehet vinni normal fokozaton. Csak tervezni kell a csatákat. Tudni a gyengeségeket és nem lesz gond.
A legnehezebb àltalában az hogy NPC-ket védj meg, mert akkor nem tudsz a stílusodban játszani. Ilyen Act2-ben és 3-ban is akad

(#2070) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Itt egy arc, aki alsógatyák dobálásával vitte végig a játékot. Pontosabban strength lemerítő, egyébként 0 sebzésű alsógatyák dobálásával. :Y

https://www.youtube.com/watch?v=po1UmAb7ZUA

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Baldur's Gate 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.