Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47851) biggamer


biggamer
veterán

Köszönöm szépen mindenkinek. :R

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#47852) csucsbicep válasza DJ WOKKY (#47849) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem akarom, hogy elromoljon a karid. A teljesítményt nézve pedig lassan 5 éves kártyákról beszélünk és szépen megállják még a helyüket.
Esetleg figyelj arra, hogy a ramokat ne húzd túl(ha egyáltalán van OC), illetve 2d-ben próbáld visszavenni az órajelét.

(#47853) DJ WOKKY válasza csucsbicep (#47852) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem húzom a karit. Nem akarom nyaggatni már őt :) Azokhoz a játékokhoz tökéletes így is. S mivel az esetek 90%-ban tényleg csak COD2-zök, így maradhat minden alapon :)
Azért köszi :R

(#47854) csucsbicep válasza DJ WOKKY (#47853) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Akkor meg pláne nincs értelme húzni. Kímélve, talán még tovább húzza.
Nincs mit.

(#47855) DJ WOKKY válasza csucsbicep (#47854) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Igen. Remélem tényleg kiszolgálja ezt a kis időt :) na mentem :)

(#47856) PH-User válasza Motion_Blur (#47848) üzenetére


PH-User
addikt

Majd lesz egy újratelepítés, aztán akkor már remélem normális lesz.
Nem az enyém a VGA, csak a gépemben próbáltam ki! :)
Kösz a segítséget!

sephi - Köszi neked is, gondolkodtam rajta, hogy ATT-vel kellene megoldani.
Csinálni két profilt, egy IDLE-t meg egy GAME-t aztán GO! :DDD
Köszi a linket!

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#47857) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok, mennyire számit mondjuk 1680x1050 es vagy 1920x1080 as felbontásnál az hogy a VGA 512 vagy 1gb memoriával rendelkezik e?? Tesomnak 9800GTX+ VGA ja van e6400 al és több fpse van (1920x1080 ban)mint nekem Athlon X2 250 el GTS250 512mb al(1680x1050ben). Viszont neki 460Wos gigabyte tápja van nekem csak 410Wos Chieftec.Nos? :R

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#47858) fatal` válasza BogyóBP (#47857) üzenetére


fatal`
titán

A nagyobb textúrák miatt fullhdhoz már elkellhet az 1GB vram (szokták is ajánlani). 1680x1050hez szerintem egyelőre elég az 512es.

(#47859) BogyóBP válasza fatal` (#47858) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nem igazán értem mert a Canyourunit oldalon azt irja hogy a VGA jelenlegi memoriája 991MB és azt irja hogy available 896mb. Most ezt nem értem.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#47860) fatal` válasza BogyóBP (#47859) üzenetére


fatal`
titán

Semmilyen összefüggés nincs a tápod között, meg aközött sem, hogy az a szar oldal mit ír (elég sokszor hülyeséget). Sokkal inkább szoftveres / win / stb. részén kéne körülnézni miért kapsz kevesebb fps-t.

(#47861) BogyóBP válasza fatal` (#47860) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nos nekem windows 7 fut 2GB ddr3 rammal neki meg Windows Xp 4gb rammal.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#47862) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi!

kisebbik gépem passzívvá lett téve, mindenes felhasználás, kivéve játék.
32xp.
vga: gainward, gt210, passzív.
képen a jobboldali...
mivel a legigénybevevőbb felhasználás a dxva, így szeretném állandó jelleggel feszcsökkentéssel gpu órajelcsökkentésre bírni, bios flash nélkül.
(természetesen kijátszom, hogy milyen mh-hez milyen vcore-on stabil, és olyan alacsonyra beállítani, ami a filmlejátszás hardveres gyorsításást még nem befolyásolja.
most a gpu órajele 589mhz. valamiért úgy gondolom, hogy a filmezésheza fele is bőven elég.
csökkentett fesz, kisebb hőtermelés, stb.
ha a házvenit teljesen letekerem, tehát fullpasszív mód, akkor idle 65-70 fok, és 1-2 filmnél femegy 85+-ra. ami elvileg ezeknél még nem árt, de jobban szeretném 75 fok alatt látni.

tehát nem valami aktív freki föl, le vezérlést akarok, hanem egy fix, alacsonyabb órajelet, alacsonyabb fesszel.

bios flash-en és msi afterburner-en kívül van valami más mód?
egyáltalán az msi kezeli ezt a kártyát?
egy 300mhz gpu-hoz milyen vcore-ral érdemes kezdenem a tesztet?

gyakorlati tanácsokat várok, nem olyanokat, hogy miért is van rá szükségem... (csak) :K

:R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47863) fatal` válasza szab.tam (#47862) üzenetére


fatal`
titán

Rivatuner esetleg?

Ha radeonod lenne, akkor ATTben ez tutira megoldható (2dben én is így használtam a 3870et annó), de nv-n rivatuneren kívül más ilyen programot nem ismerek, abban pedig nem tudom, hogy van e erre lehetőség. Próbáld ki :)

(#47864) szab.tam válasza fatal` (#47863) üzenetére


szab.tam
nagyúr

rivatuneert már rég óta nem fejlesztik, elavult, felejtő....
szerintem a 200-as nvidia sorozatot sem támogatja már.

és abban állítható a vcore?
alaul akarok feszelni!

azért akarom körbejárni, mielőtt a kalibráló progigkat telepítgetem, mert nagyon vigyázok a rendszerre.
habár a teszteket valszeg egy előző ghost alapon fogom végezni.

nem szeretnék mindenféle progival össze-vissza próbálkozni. :N
azt itteni kérdezgetés nélkül is meg tudom magamtól csinálni.
csak miután jött egy nagyon határozott, iránymutató, konkrét válasz. :K

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47865) fatal` válasza szab.tam (#47864) üzenetére


fatal`
titán

Utoljára 2007-ben volt nv kártyám úgyhogy bocs, nem vagyok túl naprakész. :D

Nem tudom, hogy kártyafüggő e, de nekem a 3870en állítható volt a feszültség, meg most a 4850en is azt hiszem, bár ehhez nem szoktam nyúlni mert elintézi az órajeleit magától a PowerPlay. De NVket szinte majdnem biztos, hogy egyáltalán nem támogat.

(#47866) szab.tam válasza fatal` (#47865) üzenetére


szab.tam
nagyúr

semmiféle szabad vezérlést, energia menedzselést nem akarok engedni.
csak azt, hogy pl 0.9v helyett kapjon 0.7-et, és 589 mhz helyett menjen 350-en. 2d, 3d, tök mindegy. tehát minden fix-en, a gyári max-hoz képest csökkentve.

ezek has számok, csak így képzelem el. játszani nem fokok rajta, de akkor tudom, hogy nem fog 75 fok fölé menni a gpu, venti nélkül sem.

valahogy így képzelem el.

szerk:
persze az, hogy a max pl. 350-ről ő visszaveszi 50-re, amikor nem használja, nem fog zavarni. csak ne menjen vissza az én általam kitesztelten szükséges max órajel és fesz fölé.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47867) fatal` válasza szab.tam (#47866) üzenetére


fatal`
titán

ATT-ben beállítható így.

(#47868) szab.tam válasza fatal` (#47867) üzenetére


szab.tam
nagyúr

rivatunert megpróbálni sem akarom azért, mert 3 kijelzős aszatalkitejesztésem van. a nvidia kontrol panelen jól kezelhetően. ha pl. a 60 helyett más frissítés (24-25-30-50) kell a film miatt a 3. kijelzőn. a riva tuner is kezeli ezeket. és hajlamos jól összekutyulni mindent, ha az is fut. inkább csak valami tunig kalibráló kéne, mint az msi afterburner.

az att peig az nvidia karimhoz nem biztos hogy jó lenne... :U

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47869) fatal` válasza szab.tam (#47868) üzenetére


fatal`
titán

Ezt írtam, hogy biztosan nem jó. Nvhez sajnos nem tudok ilyen programot. :( Mi a baj amúgy az MSI Afterburnerrel?

(#47870) szab.tam válasza fatal` (#47869) üzenetére


szab.tam
nagyúr

semmi. csak az, hogy alapból nemszeretem. sunyi módon terheli a rendszert.

beraktam egy rébebbi verziót az oprendszeremből, (aminek a ghost-ját használom mostanság).

de hiába. engedélyezem a voltage controlt, de inaktív marad. nem bírok belepiszkáni.
pedig belenéztem egy lecseszett 1080i zenei blu-ray-be, és döntően 46-48% gpu usage.

de hiába maximalizálom a frekit, ha nem engedia feszt csökkenteni....

lehet, hogy a belépő szériáknál ez inaktív. a 480-nála másik gépen simán aktív lesz a vcore csúszka.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47871) szab.tam válasza szab.tam (#47870) üzenetére


szab.tam
nagyúr

röhögve visz mindent a minimálisan álítható core clock 290mhz (linkelt 690 shader) beállításon.

csak a tetves feszt nem tudom manuálisan lejjebb vinni.

én bénázok valamit, vagy ez a széria (még mindig gt210), nem is engedi?

unlock voltage control
unlock voltage monitoring
force constant voltage
mind bepipálva, restart megvolt. de inaktív a csúszka... :((

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47872) fatal` válasza szab.tam (#47870) üzenetére


fatal`
titán

Ha inaktív a vcore csúszka, akkor valószínűleg a kártya nem támogatja ezt, így marad a biosos szarakodás. :(

(#47873) szab.tam válasza fatal` (#47872) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ha így lenne, akkor annyi. nem tudok min elindulni. vakon meg nem írhatom át a bios-t hasra ütött fesszel, ami vagy jó, vagy nem.... :(

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47874) fatal` válasza szab.tam (#47873) üzenetére


fatal`
titán

Az nem célszerű. :(

Esetleg azt tudom javasolni, hogyha tudsz szerezni egy másik ugyanilyen vga-t, hogy nézd meg avval. Vagy add el és vegyél egy radeont, bár ott sem kizárt, hogy az olcsó kártyákon le van tiltva a vcore állítás lehetősége, ezután a kártyák topicjában kell érdeklődni szerintem.

(#47875) szab.tam válasza fatal` (#47874) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem bántás képp, de hasonlóan általános és "hasznos" jótanács lehetne pl, hogy húzzam újra a wint... :DDD

adott minden. ezért nem fogok változtatni. egyébként eszem ágában sincs még 1x atit venni, pláne nem egy ilyen, másodlagos probléma miatt. de véletlenül se másszunk bele egy végleáthatlan fan vitába. legfőbb ok, hogy van 2 párhuzamosított oprendszerem, ami mindkét gépen fut, és nem fogok eltérő vga drivereket telepíteni. a másik, hogy idegen környezetben ugyan, de megizzadtam a többkijelzős beállításokal ati alatt. vaalmi mindig keresztbevert. a ccc-től meg heveny sikítófrászt kapok. nvidia control panelt megszoktam, 2 perc alatt mindent beállítok. és nem vagyok benne biztos, hgoy ott a belépő szint engedélyezné az alulfeszelést. na, de hosszú. nem cserélek semmit.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47876) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

Hali!

Kéne egy videókari exnőm gépébe.. Egy gainward 7300gt van bent neki és eléggé akadnak rajta a játékok, mondjuk nem csodálom.. Milyen kártyát érdemes belerakni? Lényeg h olcsó legyen és fusson rajta a sims meg hasonló játékok. Bőven jó a használt is.. Ötlet?

(#47877) szab.tam válasza -=Vacsek=- (#47876) üzenetére


szab.tam
nagyúr

milyen videokártyát topic.
érdemes majd megadnod bővebben a környezetet. proci, stb...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47878) DJ WOKKY válasza BogyóBP (#47861) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

azért win 7-hez nem ártana legalább +1 gb, de inkább 2gb ram.
az xp-hez meg elég lenne a 2. Cseréljetek :) Mindenki jól jár :)

(#47879) fatal` válasza szab.tam (#47875) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudtam, hogy mennyire fontos probléma. :) A wint hiába húzod újra ha tiltva van a vcore :D

Nekem még nem volt problémám ati karikkal (pedig volt már jópár), igaz különösebben nv-vel sem. Én sem szeretnék belemenni semmilyen vitába, szimplán segíteni próbáltam, most nem jött össze. :(

(#47880) szab.tam válasza fatal` (#47879) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47881) fagy53 válasza szab.tam (#47873) üzenetére


fagy53
nagyúr

Annál a kártyánál nem biztos, hogy a feszt szoftveresen lehet változtatni, akkor pedig a bios buhara felejtős. Igazad lehet a belépőszinttel, valószínű csak a hardveres fesz csökkentés, vagy az órajel csökkentés marad meg lehetőségként.
Teljesen passzívat akarsz, de lehet, hogy egy lassan forgó házventi 10°C-ot leszed a VGA hőmérsékletéből, bár ez a fogyasztást nem befolyásolja és a csendet sem zavarja. :)

(#47882) szab.tam válasza fagy53 (#47881) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ezeken a kísérteleteken már túl vagyok. volt itt passzív bordanövelés, alacsony fordulatú venti keresés. ezek már szaktopicokban agyon lettek tárgyalva. nincs már több lehetőségem a hőmérlséklet csökkentésre.
egyébként az egyszem meglévő házventi, egy 800 s-flex, a minimum elindulási kb. 350 rpm körüli befúvásával proci, gpu, chipset kb. 15-20 fokkal lesz hűvösebb.
tehát nem miden áron kapcsolom ki, de törekszem minden feleseges hőtermelés kiiktatására.
a 800-as s-flex hangja ezen a fordulaton kb. max 30-40 centiről érzékelhető. távolabbról már nem.
de célom az, hogy teljesen passszív módban a cpu 50, gpu és chipset 75 fok fölé ne menjen teljes terhelésen, nyári körülmények közt.

és nagyon közel vagyok hozzá.... :K

cpu 55, de tudom lejjebb vinni. chipset max 75 már megvan, csak a gpu száll el. igaz, az bírná, de load 75 alatt akarom azt is tartani. és idle 50.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47883) BogyóBP válasza DJ WOKKY (#47878) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nem lehet mert neki DDR 2 van, nekem meg DDR3. Énis tudom nem volna rossz a plusz 2gb, de most nincs rá keretem.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#47884) fagy53 válasza szab.tam (#47882) üzenetére


fagy53
nagyúr

Megnéztem a képet, arra a bordára egy kis ventit rá lehetne applikálni, éppen hogy csak leheljen valamit, már az is csodákat tesz! Persze csak akkor, ha elfér, mert az már még egy slot..

(#47885) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Várható valamilyen árcsökkenés a VGA szegmensben tavasszal? A HD 6990 és a GF 590 leviheti az árakat valamelyest?
Tehát érdemes még 1 (max 2) hónapot várni aki be akarna újítani egy HD 6950-es VGA-ra?

(#47886) szab.tam válasza fagy53 (#47884) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ha már leküzdöttem magam, hogy a gépben az egyszem mozgó alkatrész az alulfeszelt s-felx, ami sem megy mindig, akkor már csak elvi okokból sem fogok a vga-ra újabb ventit visszapakolni. de ez már hűti annyira, hogy 70 fok környékén megáll a gpu load.
tehát nem + ventit akarok bepakolni, hanem még ezt is végleg lelőni.

csak a tisztánlátás végett:

bélről 2 kép
és kívülről a méhsejt tetővel...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47887) manoarc


manoarc
senior tag

Sziasztok!

HIS 4850 (nem ICE-Q) ventijét WD40 vagy inkább műszerolaj segítségével csendesítsem? :R

{。^◕‿◕^。}

(#47888) RootRulez válasza manoarc (#47887) üzenetére


RootRulez
félisten

Igaz a WD40 mindenre jó, épp csak hot dogba nem, de most lehet jobban járnál műszerolajjal. :K

═════════════════════════════════════════

(#47889) Alastair' válasza manoarc (#47887) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én a műszerolajra szavazok, nekem már sokszor segített.

Mod: Nem. A 3 csavart szedd ki, ami a ventit fogja a hűtőbordára. Az alján lesz egy levonó, ha azt leszeded, ott találod alatta a tengelyt. általában egy kis fehér műanyag karika van a tengelyen, ez be van vágva, egy kis csipesszel óvatosan le lehet szedni. Ezután már ki lehet csúsztatni a tengelyt a csapágyból. Ha csúszó csapágy van benne akkor segíteni fog a műszerolaj, de ha görgős csapágy, azok zártak, azt csak cserélni lehet, az olajjal nem érsz semmit.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#47890) manoarc válasza Alastair' (#47889) üzenetére


manoarc
senior tag

ilyen a cucc elvileg csak lekaparom a matricát és találok 1 csavart amit ha kiszedek akkor hozzáférek a tengelyhez?

{。^◕‿◕^。}

(#47891) manoarc válasza Alastair' (#47889) üzenetére


manoarc
senior tag

Jó h megkérdeztem ... :B
Köszönöm :R

{。^◕‿◕^。}

(#47892) gban válasza manoarc (#47890) üzenetére


gban
Közösségépítő

Olvasd el még egyszer Lord Vader leírását...
A tengelyhez ahol hozzáférsz, ott általában egy matrica van, nem csavar, majd legtöbb esetben egy műanyag dugó.
Ha ezeket eltávolítod, akkor látod meg amit már írt Lord Vader, de ezt én még annyival egészíteném ki, hogy azzal a fehér gyűrűvel vigyázz, mert ha eltöröd, akkor annyi neki, nem tudod összerakni újra.
Márpedig az igen törékeny tud lenni, pláne ha a melegtől már elfárad az anyag. Igen-igen sokat szétszedtem, és ha nem muszály, azt békén is hagyom, becsepegtetek olajat, óvatosan, keveset, megpörgetem, ekkor benyeli, és már hat is a cucc.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#47893) manoarc válasza gban (#47892) üzenetére


manoarc
senior tag

Köszi a tanácsot megfogadok mindent,meg azt is,hogy legközelebb passzív kártyát veszek.
Ezt a karit "passzívosítani" (de szépen hangzik) nem lehet ugye?

{。^◕‿◕^。}

(#47894) Alastair' válasza gban (#47892) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én is csak akkor szedem le, ha csapágyat kell cserélni, egyébként csak feltolom a tengelyt, 2 kis csepp, és beforgatom. :R

Alister from Hell

(#47895) gban válasza manoarc (#47893) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én nem vennék passzív kártyát ha van lehetőség aktívra is, persze ha nem alapból gyenge, hideg modellről van szó.
Sokszor még az aktívat is elcseszi, alulméretezi a gyártó, nem kalkulálnak a nyári 40 fokkal meg hogy nem mindenki légkondis szobában használja a gépét.
De nem vagyunk egyformák.

Postázást nem vállalok.

(#47896) DJ WOKKY válasza BogyóBP (#47883) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Így már érthető, sajnos a pénz nagy úr... :K

(#47897) voronoi


voronoi
tag

Hi, egy 2.5 eves 9800GT kartyam van es eddig jol ment, de most osszeszemeteli mar a boot kepernyot is mindenfele karakterrel (fuggolegesen futnak karakterek sok helyen), grafikus modban meg szines pixelekkel. Mi a hibaja es javithato-e vagy kuka?

(#47898) fatal` válasza voronoi (#47897) üzenetére


fatal`
titán

Más VGAval rendesen működik?

Ja grafikus módban színes pixelek, hát ez nagyon VRAM hibának tűnik, az pedig nem javítható. :((

[ Szerkesztve ]

(#47899) voronoi válasza fatal` (#47898) üzenetére


voronoi
tag

Persze, betettem a regi kartyamat a gepbe es rendesen megy, es a hibas kartyat is egy masik gepbe es ugyanazt produkalja, szoval 100%, hogy a videokartya a hibas.

(#47900) csucsbicep válasza voronoi (#47897) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Valószínűleg a memóriák feladták a szolgálatot. Megoldás, hogy keress egy javítómestert aprón, hátha egy reball segít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.