Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21251) kem válasza MPowerPH (#21250) üzenetére


kem
addikt

Az XP összesen 4Gb-ot tud megcímezni.
2Gb rendszermemória mellé 2Gb VGA ramot még tud kezelni, de akkor a rendszermemória már valamivel kevesebb lez mint 2Gb.

Köszi!

(#21252) joi29 válasza MPowerPH (#21250) üzenetére


joi29
őstag

-Érdekes ezen már mások is rágódtak,de véleményem szerint a winxp-nek
semmi köze nincs a vga fedélzeti memóriájához,legalábbis nem fér hozzá
mint adattárolási eszközhöz.
-Így szerintem a 32bit-es verziót sújtó memória korlát alól a vga memóriája kivétel.
-Persze az integrált video-kártyák a rendszermemóriát címezik így rájuk
hatással van a memória limit.
-De ha nem akkor majd valaki megcáfol... :B

[ Szerkesztve ]

(#21253) kem válasza joi29 (#21252) üzenetére


kem
addikt

én még nem láttam olyan XP-t ami 3,5Gb-nál nagyobb operatív tárat látott.

Köszi!

(#21254) diablo1984 válasza joi29 (#21252) üzenetére


diablo1984
veterán

32 bites oprendszer lévén ezek a dolgok vonatkoznak rá(részlet a vista topic 1 hsz-ból):
Miért csak 3300 megabájtnyi memóriát ismer fel a Vista?
Mert 32 bites. A memóriacímzés úgy működik, hogy egy 36 bites címtartományból (ez 2^36-on darab címet jelent) címet kap minden memóriával rendelkező eszköz a videókártyától kezdve a hangkártyán át, minden... majd ami marad, az lesz a rendszerRAM
vagyis ha van egy 512MB-s VGA-d, akkor már annyival kevesebb...
átlagosan 3300MB körül szokott lenni a "maradék" ami végülis a RAM lesz. Most lehet belekötni abba, hogy
2^36-on az valójában 64 GB, meg akkor miért 32 bitesnek és nem 36
bitesnek hívják, és ha 64 GB, akkor miért mégis csak 4GB a max?
A Pentium óta a memóriacímzés 36 biten zajlik, ezt hívják Page Address Extensionnak (PAE). Minden nem asztali Windows operációs rendszer ki is használja ezt. Nincs tiltva egyik 32 bites Win-ben sem. Csak maga a virtuális címtartomány lett korlátozva 4GB-ra.
Így a 32 bites asztali Windows operációs rendszerek 4096MB memóriát hajlandóak megcímezni.
Röviden és egyszerűen: a 32es max 4giga, a 64es meg több.
2 kérdéssel ezelőtt azt írtad, hogy a sok memórialevonogatás után kb 3300 mega RAM marad. Nekem a Vista 4GB-t ír ki, pedig 32 bites. Akkor most nagy hacker vagyok?
Nem. A Vista tudomásul vette, hogy van 4 GB-d, használni viszont nem fogja csak a megcímzett kb 3300 megát. A többi csak úgy van.

(#21255) MPowerPH válasza joi29 (#21252) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én cáfolok. Nekem a 4870 1Gb CF tökéletesen működött 32bit -es XP -n, és megmaradt a 2Gb rendszermemória is. É persze a VGA memória se fogyott el.

Na, hol az igazság. :))

Don't Tread On Me

(#21256) MPowerPH válasza diablo1984 (#21254) üzenetére


MPowerPH
félisten

Magyarul, telepítsek 64bit -es Vistat... :U :W Mondjuk nem ez a hiba oka, az 100%.

Don't Tread On Me

(#21257) kem válasza MPowerPH (#21255) üzenetére


kem
addikt

Ezzel mit is cáfoltál meg?:)

Köszi!

(#21258) kem válasza MPowerPH (#21256) üzenetére


kem
addikt

Hiba oka?! Milyen hiba?! Nem is írtál hibát :Y
Mivan veled? :DDD

Köszi!

(#21259) joi29 válasza diablo1984 (#21254) üzenetére


joi29
őstag

-Hm érdekes ilyen megközelítési oldalról még nem vizsgáltam a témát
de mindig tanul valamit az ember. :)
-Mindenesetre érdekes az írásban szereplő állítás miszerint: ha a vga memóriáját
bevonjuk a címzési tartományba akkor az lelövi a méretének megfelelő pl 512MB
aktív rendszermemória használatát... :U

[ Szerkesztve ]

(#21260) MPowerPH válasza kem (#21258) üzenetére


MPowerPH
félisten

A hiba a 4870 X2 -es totyikban van feltüntetve. :) Ne félj, még nem bolondultam meg. :DDD Még nem... :o

Don't Tread On Me

(#21261) kem válasza MPowerPH (#21260) üzenetére


kem
addikt

ja jóvan megnyugodtam :DDD

Köszi!

(#21262) Thief87


Thief87
csendes tag

Radeon X1950 Pro-nál mik a normális hőmérsékletek GPU és főleg GPU VRM-nek? vagyis mi kellene lenni a normális hőmérsékletnek :DD ha ez a kérdés is ide tartozik!

(#21263) diablo1984 válasza joi29 (#21259) üzenetére


diablo1984
veterán

nem lelövi, de azt is megkell címezni és annyival kevesebbet tud címezni a rendszermemóriából! de mondjuk ez még ma is elég hajmeresztő álláspont, hogy valakinek telik 4870-es CF-re, a 2x1gb-osból, és akkor egy sz@ros xp-vel(dx9) kínlódik és 2 gb rendszermemóriával...... :N ilyen van? vagy tudja, hogy a vista létezik? a 4870-es az egy fullos kis dx10.1-es kari, "Let the bird fly!" :))

(#21264) joi29 válasza diablo1984 (#21263) üzenetére


joi29
őstag

-A "lelövi"-t képletesen értettem és igen ez elég valószínűtlen,
de mindig akad egy két kivétel akinek számít a látvány ellenében az a + 2~3 fps. :K

(#21265) Cyberpunk válasza MPowerPH (#21250) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen ez van a 32 bites operációs rendszerek csak 4 GB-nyi memóriát tudnak megcímezni. És ebbe beletartozik a VGA-n található is meg az összes többi ami a gépben található.
Ezeket le vonja és úgy jön ki a rendelkezésre álló mennyiség. Amúgy ha 2 GB memóriád van meg egy két gigás VGA-d akkor sem lesz gond simán menni fog. A gond ott van ha 4 GB memóriád van + 2GB-os VGA :K
De nyugodtan lehet ma már 64 bites OS-t használni én is olyan Vistát használok és teljesen jó.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#21266) orca28 válasza gooool (#21244) üzenetére


orca28
csendes tag

Köszönöm szépen,akkor holnap kell vegyek egy tápot. Kicsi. :(

(#21267) vuk777


vuk777
aktív tag

Sziasztok!
szerintetek meik a jobb kari?

MSI től
MSI R4870-T2D512-OC PCIE ?
MSI R4870-T2D1G- PCIE ?
vagy a SAPPHIRE-től
SAPPHIRE HD4870 TOXIC FULL DDR5 512MB PCIE ?
SAPPHIRE HD4870 512MB GDDR5 FULL PCIE ?

köszönöm előre is a válaszpkat!!

[ Szerkesztve ]

(#21268) kem válasza orca28 (#21266) üzenetére


kem
addikt

Előtte nézz be ide, nehogy kib@ssz magaddal.

Köszi!

(#21269) snake1977


snake1977
őstag

Hali! S.O.S. help kéne, van egy 8600gt-m, asus silent-es, (ddr3 PciE), nos riva tunerrel huztam megy szépen, de ezt át szeretném ültetni a bios-ába, valaki tudja milyen progit használjak hozzá? Kellene egy bios editor, és egy flasher progi (ha lehet windows-os flasher), anno csináltam már ilyet de az agp-s kari volt, ezzel nem merek büvészkedni a régi progikkal. Linkeket irjatok, illetve ha van konkrétabb leirás az is érdekelne! Előre is köszi!

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21270) MPowerPH válasza diablo1984 (#21263) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nagyon egyszerű a dolog. Nem CF -em van, az csak kölcsön VGA volt. 4870 X2 -vel bajlódok. A 2*1Gb meg azért annyi, mert nincs több pénzem memóriára, és a DDR3 még elég drága+tuninghoz előnyösebb mint a 2*2Gb. ;) XP -vel azért kínlódok, mert van egy olyan progi, ami Vista -n szarul fut, tehát XP -re vagyok kényszerülve. Am, őszintén mondva nekem nem tetszik a Vista, hányingert kapok tőle, elég hogy a notebook -on el kell viselnem... Persze, majd egyszer csinálok egy külön vinyóra Vista particiót, de most még ilyennel nem akarok szórakozni.

Don't Tread On Me

(#21271) norbee2244 válasza vuk777 (#21267) üzenetére


norbee2244
senior tag

az oc és a toxic edition húzott
én MSI R4870-T2D1G- PCIE-t venném ha nincs sok különbség árban a SAPPHIRE HD4870 512MB GDDR5 FULL PCIE -hoz képest

www.casehouse.hu

(#21272) MPowerPH válasza norbee2244 (#21271) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sapphire -t ne végy, vannak tapasztalataim a mostani kártyáiról... Asus nem volt?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21273) norbee2244 válasza MPowerPH (#21272) üzenetére


norbee2244
senior tag

nekem is eddig mindegyik elszált,de csak az én kezemben másnál meg mindegyik jól működik meg msi mellett szól a garancia is,de azért a sapphire is jó kártya csak nekem ne keljen hozzá érnem :))

www.casehouse.hu

(#21274) MPowerPH válasza norbee2244 (#21273) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem is azzal van a baj. Régen nekem is csak Sapphire -om volt, meg 4870 -ből is volt egy.
De szerintem selejt GPU -at kapnak mostanság az ATI -tól, mert elég passzívak a kártyái... De az tény, elég sok Sapphire romlik el a 4800 -as szériában.

MSI is jó, de Asus a legbiztosabb.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21275) tackiness


tackiness
csendes tag

Helló!

Kérdésem, hogy egy Sapphire ATI Radeon 4830-ason van-e tápcsatlakoztatási hely, mert képek alapján úgy tűnt nekem?
Másrészt ez így már normálisabb tápot igényel? :F Sajna nekem majdnem nóném tápom van... :(

Alaplap: Gigabyte GA-MA770-DS3
Processzor: AMD Athlon 64 X2 5200+ AM2 BOX
Memória: Kingston KVR800D2N5K2/2G
HDD: Samsung 7200rpm 250 GB és Seagate 7200 rpm 60GB
Optikai: LG Supermulti író
Videokártya: Gigabyte GV-N95TOC-512H Új videokártyát veszek holnap: Sapphire ATI RADEON HD4830

[ Szerkesztve ]

(#21276) norbee2244 válasza MPowerPH (#21274) üzenetére


norbee2244
senior tag

amiket eddig beszereltem azok még bírják,de msi/asus tényleg biztos
amúgy most is sapphiret hajtok bár csak kölcsön szinten hozzá értem és még bírja :DDD

tackiness: kell és inkább vegyél hozzá egy normális fsp tápot nehogy elvigye az egész rendszert a tápod..nem éri meg vele játszani

[ Szerkesztve ]

www.casehouse.hu

(#21277) MPowerPH válasza norbee2244 (#21276) üzenetére


MPowerPH
félisten

:DDD
Most lekopogom, szerencsére nekem még VGA garanciával nem kellett bajlódnom. :)

Don't Tread On Me

(#21278) Qru válasza tackiness (#21275) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van rajta a HD4670-en nincs de a 4830-on van. Adnak a kártyához molex-pci-e tápcsati átalakítót, szóval lehet elég lesz hozzá a mostani tápod.

#nincsbennetarcsi

(#21279) MPowerPH válasza tackiness (#21275) üzenetére


MPowerPH
félisten

Fogyi nem lesz nagy, de érdemes venni valami jobb tápot, az soha nem árthat. 7k -ért már simán kapsz minőségi FSP -ket pl... :)

Don't Tread On Me

(#21280) joi29 válasza tackiness (#21275) üzenetére


joi29
őstag

-Igazán nem akarom elrontani az örömödet de a táp mellé vehetnél
egy kicsivel erősebb procit is mert a tiéd jelenlegi teljesítménye nemigazán
elegendő a 4830 100%-os kihajtásához.
-Persze ha van megfelelő hűtőd és sikerül a procit felhúznod a bűvös 3Ghz fölé,
akkor van rá esély hogy nem lesznek gondjaid a vga teljesítményének
a kihasználásával. :)

(#21281) diablo1984 válasza joi29 (#21280) üzenetére


diablo1984
veterán

erősebb procit? a konfigja a memók kivételével jó tunningalany, a memókat visszaosztva 3ghz fölé lehet a prociát húzni! az már elég a 4830-ashoz! :K

(#21282) Gézengúz válasza snake1977 (#21269) üzenetére


Gézengúz
addikt

windows-os flashez... én használtam nem egyszer, műkszik..........
[link]

ez pedig a bios szerkesztő hozzá......
[link]

logouton pedig... van egy jó írás.. hasznát veszed keress rá.....

[ Szerkesztve ]

(#21283) band1103


band1103
őstag

Üdv.

Volt egy problémám egy Sapphire HD4550-el amit (#20769)-ban vetettem fel. Válaszoltatok is rá amire a (#20778)-ban reagáltam még.
A probléma annyira felizgatta a boltos kollégát hogy a nála lévő példányon elkezdett ő is próbálkozni. Ő olyan dolgot is ki tudott próbálni amit én alkatrészek hiányában nem tudtam és így megoldódott az s-video kimenet rejtélye ami a következő:
Azért nem adott ez a szerencsétlen kártya a bootolástól kezdve képet mert a d-sub-on rá volt dugva a monitorom. Amint a boltos nem a d-sub-ot használta hanem a dvi-re dugott egy kijelzőt, rögtön megjelent a jel az s-videó kimeneten. Még szerencse hogy a karin DVI-I kimenet van és így fel tudom dugni egy egyszerű dvi-i ->d-sub átalakítóval a moncsimat a dvi-re. Most már van kép a bootolástól kezdve az s-videón.

Ez egy új kérdést vet fel! Mi a tökömért lehet hogy a d-sub mondhatni blokkolja az s-videó kimenetet? Csak mert a régi HD2400-en és a még régibb Radeon9600XT-n is ilyen kimenetek voltak de ott nem volt ilyen gondom.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#21284) Gézengúz válasza band1103 (#21283) üzenetére


Gézengúz
addikt

hopsz ez nekem is ugyanígy van csak az én második kimenetem dvi-hdmi-hdtv.......

tv-n csak akkor látszódik a bootolás ha a moncsi le van húzva...

(#21285) band1103 válasza Gézengúz (#21284) üzenetére


band1103
őstag

Ha a karidon 2 dvi foglalat van akkor az egyik dvi-i a másik dvi-d.
Ha 2 olyan kijelzőt teszel rá ami digitális kimentett használnak akkor vagy csak az egyik megy vagy csak a másik mert egyszerre csak 1 digitális kijelző lehet rádugva.
Ezt tudtam. De milyen az má' hogy a d-sub mellet nem használhatom az s-videót? :((( :W

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#21286) joi29 válasza diablo1984 (#21281) üzenetére


joi29
őstag

-Igen ha a procija Brisbane magos akkor még a hűtéssel sem lesz gondja,
de az első Windsor-oknak csak úgy mint a Brisbane-nek volt néhány szériája
amit szorzózárral forgalmaztak,a lock menteseket ezért is jelölték
Black Edition-ként,tisztelet a kivételnek.

[ Szerkesztve ]

(#21287) diablo1984 válasza band1103 (#21285) üzenetére


diablo1984
veterán

hogy miért? lehet annyira geyszerű a válasz, hogy a d-sub is analóg és az s-video is és egyidőben 2 analóg csati nem tud képet adni(giga 690g- lapjával volt így, hogy az integrált vga tv-outja csak akkor működött, ha dvi-os moncsi volt rákötve, d-subról nem)

nem kizért, hogy ezt a szokást beletolják a d-sub-os vga-kba is.... :U

joi29:a konfigját nézve, valszeg a lappal együt, de nem 1 évvel korábbi lehet a procija, szerintem egy egyszerű mezei brisban g2-es lockos proci(ilyen is volt), ha mentes, akkor BE, de azt kiírta volna! naszóval ezzel a lappal 3ghz-et ki tud csavarni belőle egyszerűen, ami kell is, mert a gta4 benchmarkja is nálam a 3100mhz-as x2-esből 98%-ot használna....ergo lassan kevés a 2 mag egy ilyen optimalizálatlan sz@rhoz....

[ Szerkesztve ]

(#21288) band1103 válasza diablo1984 (#21287) üzenetére


band1103
őstag

Hát igen erre már én is rájöttem de nem ez a fő kérdés hanem az hogy mi a tökömért volt erre szükség amikor még az ezeréves Radeon9600XT-en sem volt ilyen "korlátozás" ?
Így kevesebb alkatrész kell a karihoz kisebb gyártási költség? Vajon hány penny volt a nyereség ezzel a húzással 1 karin :W ? Tudjátok mit? Kifizettem volna a különbséget! Menjenek vissza oda ahonnan kibújtak a spórolós felmenőikkel együtt! :(((
Ha meg tudtam volna hogy mi volt a giga 690g- lapjával akkor rájöttem volna a megoldásra és nem főt volna a fejem hónapokon át. Így jártam.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#21289) tackiness válasza diablo1984 (#21281) üzenetére


tackiness
csendes tag

Üdv!

Több helyen is érdeklődtem és említették, hogy a proci nem biztos, hogy elég ehhez a kártyához, de csak szép sorjában. Minden nem megy egyszerre.

Azt írtad, hogy a memók kivételével jó tuningalany a konfigem! :C Mit tegyek memóügyben? Tudom, ezt máshol kellene kérdeznem, de az esetleges tuning és további fejlesztés a videokártyacsere miatt folytatódhat... (és majd fog is, szerintem) :U

(#21290) Piero89 válasza tackiness (#21289) üzenetére


Piero89
aktív tag

Hello!

Memó ügyben azt tudod tenni,hogy tuning során visszaosztod ramokat vagy túlfeszeled őket...(én az elsőt javaslom). Egyébként 3ghz-re lazán fellehet rántani azt a procit.

[ Szerkesztve ]

(#21291) diablo1984 válasza tackiness (#21289) üzenetére


diablo1984
veterán

a memókat vagy visszaosztod(olcsóbb megoldás), vagy cseréled(drágábbik) valami geilre, vagy esetleg 1066-os kingmaxra(nem tudom, hogy csípi-e a lapod)!
de visszaosztással, ha max 800-ig megy a memó Mhz-e, akkor azzal sem kellene, hogy gond legyen!
de amúgy alapórajelen tényleg kevéske a procosod, de sok tartalék van még benne!
keresd meg a lapod topicját, ott segítenek neked, hogy mit hogy lőjj be!

band1103: a 9600xt idejében még a dvi-os moncsik nem igazán elterjedtek voltak, így kellett a 2 analóg technika támogatása, manapság meg elég sok helyen van dvi-os cucc, meg az s-video-t is felváltja a HDMI szabvány....

én még olyan kőkorszaki vagyok, aki d-sub-os 19"-os TFT-t használok és 72cm-es sík-katódsugárcsöves tv-m van, ergo nekem kell a d-sub és az s-video is! :(((

[ Szerkesztve ]

(#21292) tackiness válasza diablo1984 (#21291) üzenetére


tackiness
csendes tag

Köszi a javaslatokat! Diablo! Az alaplapom bírja az1066-ot egyébként, és alig van keretem jelenleg újabb cserékre, de a tuningot szinte azt sem tudom eszik-e vagy isszák... :(

Bár az is lehet, hogy valamikor el kell kezdeni... :) (most, pedig belebújok a tuning alfórumba és megnézem, mi is az a memória visszaosztás és milyen módon lehet procituningolni :U )

(#21293) orca28


orca28
csendes tag

Sziasztok, tegnapelött ota irok ide,most vettem egygigabyte tápot,460w-os tápot(ge-r460-v1) szerintetek ennek birnia kell a kártyám? Köszi.... Ja tegnapi kérdésem: ""sziasztok,tegnap jártam itt segitséget kérni,mert folyton széthulli,és lefagy a gépem miota betettem egy geforce9600 gt karit.egy 400-as colorsit (model:3304fpe) táp van benne. ez okozhatja?? köszi!!""
Köszönöm !! Ujfent!

(#21294) Piero89 válasza orca28 (#21293) üzenetére


Piero89
aktív tag

Hello!

Az a gigabyte táp vígan el kell vigye azt a 9600GT-t.

(#21295) diablo1984 válasza orca28 (#21293) üzenetére


diablo1984
veterán

annak már jónak kell lennie! :K

(#21296) MPowerPH válasza orca28 (#21293) üzenetére


MPowerPH
félisten

Bőven, még sok tartalék is marad benne.

Don't Tread On Me

(#21297) bubuka71


bubuka71
aktív tag

Hali ! Ha a p3-as gépembe teszek egy ati hd 2600 xt karit v. 3650-et , akkor a hd filmeket is megtudom nézni rajta ? (A proci 1ghz )

(#21298) diablo1984 válasza bubuka71 (#21297) üzenetére


diablo1984
veterán

elméletileg a hd kariknak az az előnye, hogy kevesebb terhelést ad a procinak ilyenkor...de azért arra az 1ghz-re ráférne már egy kis frissítés, pláne ekkora karikhoz!

1szóval nem tudom, hogy vajh elég-e a procid bármihez is.... :N

(#21299) Zotyik


Zotyik
csendes tag

Sziasztok!

Atikmdag probléma megoldására van valakinek vmilyen tippje?

Előre is köszi!

(#21300) simos


simos
tag

Hi All !

Segítségre volna szükségem !
Jelenlegi vga-m: 7300GS, ami nem tudja az 1680x1050-es felbontást.
(monitorom: 22" Samsung T220)
Szert tehetnék egy X1800 GTO-ra, de "elvileg" az sem tudja!

Kérdésem: új Catalyst-el esetleg ilyet majd be tudok állítani?
A driver-eket (catalyst) szokták ilyen téren fejleszteni?

Előre is KÖSZÖNÖM a segítséget !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.