Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12801) wrongduke válasza De4d (#12799) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

Szerintem érdeklődj/olvasgass itt. [link]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#12802) Dinasti


Dinasti
senior tag

Sziasztok!
Az elmúlt pár hónapban szinte csak arpg játékokkal tudtam magam lekötni.
Végigtoltam a Diablo 1 et most a 2 van teritéken.
ISzonyatosan beszippantott a világa. Érdekelne hogy Diablohoz hasonló játékot tudnátok e ajánlani. Nem gond ha 10 éves csak a hangulat meglegyen,
Amikkel játszottam vagy már képbe kerültek a következő cimek:
Grim Down
Titan Quest
Diablo 1.2.3
Poe
Torchlight 1-2
Vikings
Viktor Vran
Wolcen
Van helsing 1-2-3
Sacred sorozat
Szóval ezeken kivül ha valaki tudna ajánlani valamit nagyon örülnék-
Dungeon-fejlődés-loot Kb ennyi lenne a lényeg :D

(#12803) De4d válasza Dinasti (#12802) üzenetére


De4d
őstag

Helló Na ha ezek akkor!

Divine Divinity 1-2 de inkább az 1, én épp a minap kezdtem el újra nosztalgia gyanánt 3x.
Pár Ami nem lett akkora siker, és elég monoton is Silverfall+kieg, Loki, Dungeon Siege 1-2 ezek is klasszikusak

Minden jó, ha a vége jó!

(#12804) De4d válasza wrongduke (#12801) üzenetére


De4d
őstag

Köszi.

Minden jó, ha a vége jó!

(#12805) Dinasti válasza De4d (#12803) üzenetére


Dinasti
senior tag

Köszi! Videók alapján tetszetősek. Megnézem őket!

(#12806) wrongduke válasza Dinasti (#12802) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

Az elhangzottakon felül még egy free-to-play ami szerintem kimondottan jó és Diablo 2 klón: Path of Exile

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#12807) #65675776 válasza wrongduke (#12806) üzenetére


#65675776
törölt tag

Írta, hogy már próbálta (hint: Poe).

(#12808) wrongduke válasza #65675776 (#12807) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Igaz, benéztem. Köszi!

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#12809) MageRG válasza Dinasti (#12802) üzenetére


MageRG
addikt

Darkstone
Nox
Harbinger
(sorry a nosztalgiázásért)

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#12810) Dinasti válasza MageRG (#12809) üzenetére


Dinasti
senior tag

:R

(#12811) fecaga21


fecaga21
senior tag

Ez a Farcry jól felcseszte az agyamat. Nem elég hogy lopakodnom kell, meg alig van töltényem, meg csendben kell maradnom, hanem még a tigrisek, meg ezek a hattyúk vagy mik azok is kinyírnak :W :W :W , ha valakinek túl alacsony a vérnyomása, azt javaslom indítsa el párszor, hamar beáll a vérnyomás

(#12812) nem_tom


nem_tom
őstag

Üdv!

Kicsit összeakasztottuk a bajuszt az Easy Anti-Cheat -el. Na persze nem lettem bannolva, nem cheatelek. Egyszerűen csak nem hajlandó működni. Reggel még gond nélkül tudtam játszani a Rust-tal, viszont mire hazaértem így délutánra már nem működik. 10011 -es hibát írja ki, nem indul. Rákerestem és sok mindent kipróbáltam amit javasolnak, de semmi sem működik. Kilőttem a vírusirtót, a tűzfal alapból kikapcsolva, manuális indításra van állítva, de próbáltam kényszeríteni is feladatkezelőből, úgy sem hajlandó. Javítás és reinstalálás is megtörtént az EasyAntiCheat_Setup.exe -vel, még azt is beállítottam, hogy a gép rendszergazdaként futtassa. Hiába. Nem értem, tényleg csak annyi történt, hogy rendesen kiléptem és leállítottam a gépet pár órára. Amennyit meg értettem a sok angol nyelvű google találatból, azt kipróbáltam. Valakinek valami elképzelése, esetleg találkozott hasonlóval?
Win7 64bit

(#12813) morfondőr válasza nem_tom (#12812) üzenetére


morfondőr
őstag

Afterburner, RivaTuner, vagy bármilyen osd alkalmazás kikapcsolva?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#12814) nem_tom válasza morfondőr (#12813) üzenetére


nem_tom
őstag

Semmi ilyesmi nem megy a háttérben.

(#12815) nem_tom válasza nem_tom (#12812) üzenetére


nem_tom
őstag

Néhány órás gépleállás után újra működik. Furcsa. Azért ha valakinek van elképzelése mi kavarhatott be, megköszönöm ha megosztja velem. Hátha megint előjön. :R

(#12816) Dinasti


Dinasti
senior tag

Sziasztok!
Hero Siege,Pocket Rogue ,rogue like,dungeon clawler,Rpg ,Arpg stilusban kategóriában tudnátok ajánlani pixel grafikás tartalmas játékot. Néztem ilyen toplistákat nyilván,de azért szinte minden héten előbukkan olyan cim ami elkerülte a figyelmem. Diablo 1 stilus is favorit lenne. Grafika ár nem számit csak a tartalom játszhatóság és az élvezeti faktor. Előre is köszönöm!

(#12817) erahurka


erahurka
félisten

Srácok, Vampire The Masquerade - Bloodlines-szal kapcsolatban vannak tippeitek? Kikészít a lopakodás, kb. két méterenként menteni kell mert sose lehet tudni mi lesz. Egy ajtón kimenni kb. 10 újratöltés volt, mert ha csukva volt nem láttam mehetek-e, amikor meg kinyitottam mindig úgy jött ki hogy pont elindult az őr és beleakadt a nyitott ajtóba.

(#12818) Pahli


Pahli
tag

Nvidia control panelen belül a Shader Cache az magyarul az árnyékoló gyorsítótár?
Ha nem akkor melyik?
köszi

(#12819) #65675776 válasza Pahli (#12818) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az.

(#12820) Cheesus


Cheesus
senior tag

Sziasztok :)

Létezik olyan módszer, amivel egyszerre tudom rögzíteni és streamelni is a játékot? ShadowPlay-el szoktam játékfelvételt készíteni, de ilyenkor nem engedi streamelni.

Válaszotokat előre is köszönöm :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#12821) oriic válasza Cheesus (#12820) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

OBS-nek szerintem van ilyen funkciója, hogy stream+record egyben.

Ez egy nagyon régi videó már, de kiindulási alapnak jó lehet. [link]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#12822) KFORboy


KFORboy
senior tag

Valaki tud nekem segíteni egy olyan kérdésben, hogy nem jut eszembe egy játék neve... És mi lehet az ?

Anno valami PC újságos CD-n volt rajta, talán demo volt, nem tudom már.

Ami még megvan fejben, hogy 3D, fps-rpg talán, inventory, stb...Csávóval felkeltem a (modern?) házában.. Lehetett mászkálni, ruhát felvenni..
Kimentem kertbe ott találtam egy lovagi páncélt, kardot, még kötélen lógó szalmababa is, hogy lehessen csapkodni, gyakorolni, aztán kimentem a kertből kapun egy erdőbe és ott átment fantasy jellegbe a dolog, mindenfélével találkoztam amit lelehet csapkodni, íjjazni, meg portál aminek túloldalán valami várszerű belső tér fogadott meg valami erősebb kis boss...

Mintha olyan lett volna, hogy a játékban haladva, kronológiailag a játék egyre jobban elrugaszkodna a valóságtól és átmenne a normálisból fantasy világba...

Valakinek esetleg beugrik ? :"D

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#12823) wrongduke válasza KFORboy (#12822) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

Évet meg tudod saccolni? Nekem ezek jutottak eszembe ami itt-ott hasonló:

Dark Messiah of Might and Magic
Two Worlds
Dungeon Siege
Fable (The Lost Chapters)
Gothic
Risen

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#12824) xFreex válasza wrongduke (#12823) üzenetére


xFreex
aktív tag

Two Worlds -t és Risen-t kilőném a listából... Egyik sem így kezdődik. :N

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#12825) wasdffafaaff


wasdffafaaff
junior tag

helo
olyan kérdésem lenne hogy a gothic 3 ba hogy lehet beálitani hogy a ládákat kitudjam üriteni anélkül hogy ne legyen ládanyitási animáció?ahogy ebbe a videóba is van [link]

(#12826) MageRG válasza KFORboy (#12822) üzenetére


MageRG
addikt

Ez biza kőkeményen az Ultima 9.
Egyébként sajnos elég xar játék. Kár érte.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#12827) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!

Van manapság olyasmi stratégiai játék, mint anno az Age of Empires II. vagy a Stronghold?

(#12828) morfondőr válasza acsati (#12827) üzenetére


morfondőr
őstag

Age of Empires 3, Cossacks 3, és elvileg nemsokára jön az Age of Empires 4.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#12829) KFORboy válasza wrongduke (#12823) üzenetére


KFORboy
senior tag

Nem tudom igazán... 98 és 2005 között valahol...

Tényleg nem viccből írtam az annót meg, hogy PC-s újság mellékelt lemezén :"D

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#12830) MageRG válasza KFORboy (#12829) üzenetére


MageRG
addikt

Nézd má' meg, és akkor legalább el tudod dönteni, hogy az-e.
Az elmondásod alapján 90%, hogy az.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#12831) KFORboy válasza MageRG (#12826) üzenetére


KFORboy
senior tag

És banyek, tényleg ezaz ! :"D
Tizen sok év relytéje zárult le... Gameplayeket nézve tényleg igazad lehet, sokat szépítettek rajta az emlékek :"D mint amilyen a valóság...

12830: Szerk; igen, épp most néztem és írtam neked :"D
Köszi !

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#12832) wasdffafaaff


wasdffafaaff
junior tag

valaki tudna segíteni az elöbbi kérdésembe?mert eléggé sokáig tart az amikor egy bányába van 10 érc tellér és mindegyiket egyesével kell kibányászni,láttam videóba hogy valahogyan meglehet csinálni hogy csak rákatintok és azonnal kivan bányászva,és a ládákkal is meglehet csinálni a gothic 3 ba

(#12833) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Sziasztok!

Egy őskövület játékkal kapcsolatban szeretnék kérdezni, és mivel nincs saját hivatalos topikja, ezért ide írok. :B ToCa 2 Touring Cars-t (1998) sikerült valakinek működésre bírnia Windows 10-es gépen (vagy legalább 7-esen)? Mindenféle patchet és kompatibilitási módot próbáltam, de nem tudok továbbjutni a Race Menu-n. :( Minden egyes opció szürke, és csak a Network-öt tudom kiválasztani (de még az sem működik).

Ha esetleg valakinek eszébe jutott teljesen véletlenül ez a játék a közelmúltban és találkozott hasonló problémával, akkor az legyen szíves írjon, mert nagyon szeretnék nosztalgiázni egyet életem első videójátékával. :D

Előre is köszönöm a segítséget!

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#12834) laceszgamer válasza Patrick76496 (#12833) üzenetére


laceszgamer
addikt

Virtual box és abba egy XP-t telepíteni?

Egyébként régi játékokhoz talán a legjobb egy régi PC-t összedobni, 15-20k-ból már kényelmesen össze elhet vadászni egy teljesen jó P4 / Athlon alapú rendszert. :)

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#12835) Patrick76496 válasza laceszgamer (#12834) üzenetére


Patrick76496
őstag

Most éppen azt próbálom. :D Win 98-at nem sikerült működőre bírnom, mert a VirtualBoxos változatnak baja volt a driverekkel, szóval bízok benne, hogy ez már jó lesz, mert telepítős. Külön gépet most nem szeretnék építeni, mert helyem meg pénzem sincs rá, szóval ha eznem megy, akkor max beletörődök. :DDD Köszi a választ. :)

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#12836) FehérHolló válasza wasdffafaaff (#12832) üzenetére


FehérHolló
veterán

lopakodás/gugolás közben jobb klikk?
vagy csak simán jobb klikk?

emlékeim szerint volt ehhez tutorial is, de már vagy 10 éve, hogy játszottam vele.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#12837) robogo81 válasza Patrick76496 (#12833) üzenetére


robogo81
aktív tag

Esetleg Ps1 emulátoron? videó
Az emuk mennek modern win-en is,csak a lemezt neked kell "beszerezni" hozzá. igaz a kissé pixelesebb a ps1 felbontása miatt,de vannak benne képjavító filterek.

[ Szerkesztve ]

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#12838) Vágottszemű


Vágottszemű
kezdő

Battlefield 1 vagy 5 a jobb?

(#12839) Patrick76496 válasza robogo81 (#12837) üzenetére


Patrick76496
őstag

Köszi a választ! Ezen én is gondolkodtam, ez a PS1 emulátor jónak is tűnik, de sehol sem találtam hozzá játékot/telepítőt. Amúgy PC-re még megvan eredetiben is, csak a laptopomban már DVD meghajtó sincs, mert kiszereltem. :D

Esetleg játszott már valaki valami 3D-s játékkal VirtualBoxos XP-n keresztül? Feltelepítettem a drivereket, még a Direct3D-t is, amit a dxdiag is lát, de a ToCa 2 vagy a VRAM miatt vagy a 3D grafikus gyorsító miatt panaszkodik (utóbbi inkább korábban volt). Ezt a hibát adja. A maximum 128 mega VRAM-ot allokáltam neki, plusz a 2D és a 3D acceleration is be van kapcsolva.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#12840) robogo81 válasza Patrick76496 (#12839) üzenetére


robogo81
aktív tag

Gondolom kipróbáltad kisebb vrammal is,igaz lehet 256 mb-ot is hozzárendelni,de ehhez a config fájlt kell átírni.
Vagy kisebb/nagyobb képernyő felbontás.
A 3d gyorsítás megy az xp alatt? nem a beállításokban lévő kipipálvára gondolok,hanem az amit csökkentett módban kell telepíteni az xpre, amikor a vga drivert telepíted?

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#12841) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Létezik manapság olyan történelmileg hiteles fps játék, ahol a harcrendszer, a mozgás és a sebesülések viszonylag realisztikusan vannak szimulálva? Nem csak modern kori lövöldözős, ha régebbi korokat jelenít meg, az sem baj.

Nem minden vándorút céltalan...

(#12842) laceszgamer válasza 3.Aragorn (#12841) üzenetére


laceszgamer
addikt

Arma széria, de az modern kori és a történelem úgymond nem erős vonala, viszont maga a sérülési stb rendszer kifejezetten jó.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#12843) 3.Aragorn válasza laceszgamer (#12842) üzenetére


3.Aragorn
addikt

köszönöm, megnézem.

Nem minden vándorút céltalan...

(#12844) FehérHolló válasza 3.Aragorn (#12841) üzenetére


FehérHolló
veterán

rising storm 2
mordhau

Skynet is real. It's called Google.

(#12845) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Win10 tud mit kezdeni a DirektX 9-et támogató játékokkal?
Konkrétan a Fifa07-el játszanék, csak van-e értelme bele élnem magam :))
Kolegám szerint nem kompatibilis visszafele, így nem fog futni win10-en a DX9-es játék.

:R

(#12846) morfondőr válasza forras2 (#12845) üzenetére


morfondőr
őstag

Kollégád rosszul tudja, kompatibilis visszafelé a dx! Ettől függetlenül előfordulhat, hogy valamiért nem megy a játék, de az nem a dx miatt lesz. Én is játszottam már 10-15 éves játékkal win10-en!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#12847) forras2 válasza morfondőr (#12846) üzenetére


forras2
őstag

Valami igazság lehet abban, amit a kolegám mond sajnos.
"A telepítés nem folytatódhat, mert a játékhoz Directx 9.0c vagy frissebb verzió szükséges"

(#12848) morfondőr válasza forras2 (#12847) üzenetére


morfondőr
őstag

Lehetnek problémák régebbi játékokkal, de példaként én az utóbbi időben ezekkel játszottam gond nélkül win10-en: Half-Life 2, Portal, Psychonauts, Lego Star Wars: The Complete Saga, Runaway 2: The Dream of the Turtle. Ezek mind 2010 előttiek és még hírből sem ismerik a dx 12-t! És nem is telepítettem semmilyen dx-et előtte. De igen egyszerű, feltelepíted a fifát és megnézed!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#12849) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Sziasztok!
Új vagyok az űrszimulátorok terén, sőt az árkádosabb űrlövöldék is ismeretlenek számomra. Mégis mindig vonzott a téma. Olyan játékot keresek, ahol realisztikus az űrhajókkal való mozgás, de nem csak az űrhajódban töltheted az idődet, hanem kimehetsz a bolygók felszínére is, ott vannak kidolgozott civilizált városok, npc-kel, küldetésekkel, megoldandó feladatokkal, rejtélyekkel. Lehet és érdemes is benne kereskedni, esetleg csempészni/kalózkodni. Valamiféle sci-fi rpg, mai grafikával. A mass effect 1-el játszottam annó, és nagyon tetszett, de emlékeim szerint az űrhajóval való mozgás igen korlátozott volt és a kereskedelem és társai egyáltalán nem voltak fókuszban, több volt a felszínen való fps lövöldözés, meg a hatkerekű járművel való felderítés. Az eredeti KotOR 1-2 szintén említésre méltó, de azt hiszem ott sem lehetett a hajókat repülni.
Jó lenne olyasmi ami 2-3 napnál tovább le tud kötni és nem válik végtelenül repetitívvé, mert ahogy néztem a témába tartozó játékok nem éppen olcsóak a steamen. A nap folyamán az Elite: Dangerous-ról olvasgattam, ami elsőre nagyon is tetszik, de a fene tudja meddig kötne le és ahhoz azért drága hogy pár nap után abbahagyjam. Arról nem is beszélve, hogy ehhez valamiféle joysticket vagy Hotas-t is illene venni, a kettő együtt pedig már tényleg nem kevés pénz...
Szóval MMO-kat is mondhattok, bár azokban abszolút nem vagyok otthon, lényeg hogy ne valamiféle havidíjas dolog legyen, és a pay to win játékoktól is igyekszek távol maradni.

Őszintén szólva magam sem tudom mit szeretnék, tegnap még sima fps-ekről kérdeztem... várom a gpu-m eljövetelét és az addig fennmaradó holt időben tapogatózom hogy mivel is kellene játszani ha már majd tudok... Jelenleg az űrhajós játékok vannak terítéken. Remélem nem bánjátok a kérdést... :R

Nem minden vándorút céltalan...

(#12850) wrongduke válasza 3.Aragorn (#12849) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

Amire te vágysz/vársz az a Star Citizen.

Ami esetleg tetszene, de nem felel meg minden elvárásodnak:
- Freelancer (kereskedelem, frakciók, nincs a bolygókon barangolás)
- Darkstar One (kereskedelem, frakciók, nincs a bolygókon barangolás)
- Freespace 2 (csak lövölde)
- Galaxy On Fire 2 (kereskedelem, frakciók, nincs a bolygókon barangolás)

Ahogy én tapasztaltam, elég repetatív kalózkodni, kereskedni, rendőrködni. Ahhoz hogy ezt élvezd, magát a témát kell szeretned. Én a Freelancer-be 200 óra körül raktam annak idején, pedig ma jó ha menne a 20 óra.

(#12830) MageRG
Az igen. :R

(#12829) KFORboy
Ilyenkor jól jön ha már csak 7 évre is leszükíted. Esetleg milyen géped volt akkoriban, egyszerűbb keresni. Örülök, hogy meg lett. :)

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.