Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-19 20:55:37

LOGOUT.hu

A topicba kizárólag az aktuális naptári évben, vagy az előtte lévő évben megjelent albumokat ajánljuk egymásnak. Ezzel elkerüljük azt, hogy 10-20 éves kiadványokról legyen szó, amik ugyan lehetnek kedvencek, de azt szeretném ha itt kifejezetten az aktuális dolgokról esne szó. Remélhetőleg pár év alatt elég tekintélyes mennyiségű ajánlás érkezik majd amiből lehet szemezgetni, és örülnék neki, hogy ha jól olvasható maradna a topic, ezért legyen itt egy kis útmutatás:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Tamoo válasza Tothgera30 (#847) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Most hoztam el az új hangfalkábeleimet, így meg különösen adja! :DDD

(#852) baluka26 válasza slfln (#833) üzenetére


baluka26
veterán

A zenei ízlésed még mindig nagyszerű, nem véletlen lett ez Mercury-díjas.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#853) AMDFan válasza baluka26 (#818) üzenetére


AMDFan
addikt

Végre egy tetszetős popzene. Nagyon rendben van ez az album, van hangulata, stílusa, és jó hangja a csajnak. :C

(#854) Nertpaelg


Nertpaelg
tag

Egy kis kontra-mainstream. :P

My Dying Bride - A Map Of All Our Failures (2012) Doom Metal
Ismét magára talált a banda, nagyon jó album lett, sok régi mesterművükkel egy szinten. Abandoned as Christ.

Converge - All We Love We Leave Behind (2012) Mathcore, metalcore, hardcore punk
Ez lenne a stílusa wiki szerint, hát legyen. Annyira nem súlyos, mint a jelzők gondolni engednék. Streamelhető az egész albumzat.

Ahab - The Giant (2012) Doom Metal
Doom évszakhoz szól a doom metál, abból is a jóféle. (: The Giant.

Illetve még ezt is nyomatom mostanában, hogy egy kicsi ellenpont is legyen:
Rhian Sheehan - Seven Tales Of The North Wind (2011) Ambient
Jó tanulós/alvós/plafonbámulós zene. Pár szám.

[ Szerkesztve ]

(#855) slfln


slfln
senior tag

Azt hittem ciki lenne Lana Del Ray - Lizzy Grantet linkelni, mert az már nagyon populáris ide. :)
Ha viszont ezt is megeszitek, akkor hallottam mostanában egy ritka jó pop ep-t, igazi 'pussy power' cucc.

Icona Pop - Iconic EP (2012)
Synthpop

Bedobom régi kedvenceimet is, a Stephen és David Dewaele (hihetetlenül) kreatív formációt, akiknek többek között a Soulwaxet, és a 2 many dj's-t köszönhetjük. Utóbbi felállásuk terméke az 'as heard radio soulwax' elfajzása, ami weben itt található: 2manydjs.com. Intrót végignézni!!
Almáéknál van egy app ami összeszedi az "adásokat": link
De inkább azt ajánlom, hogy aki bele akar kóstolni, az először kezdje például a Get Yer Yo Yo's Out! lemezzel, utána úgyis nekiáll beszerezni a többit. :D

[ Szerkesztve ]

(#856) AMDFan válasza slfln (#855) üzenetére


AMDFan
addikt

Ide max a "gengnemsztájlt" ciki linkelni. Volt már itt Adele is meg ilyesmi. A popzenében is vannak értékes alkotások.

[ Szerkesztve ]

(#857) slfln válasza AMDFan (#856) üzenetére


slfln
senior tag

Azon lepődtem meg inkább, hogy sokaknak tetszett, akiknek nem hittem volna, hogy fog. Amúgy nekem is nagyon, csak már unom, mert már márciusban is a Video Games-re lehetett vizelni a plaza wc-ben. :DDD Azóta meg...
A szája miatt, meg nekem olyan, mint egy sebzett szépség. A hangjában nem tudom mennyi auto-tune van, de én is sokat el tudnám még hallgatni. A hangminőség viszont katasztrofálisan siralmas a Born To Die albumon. A legtöbb szám túlvezérelt, dinamikatartomány 0 és tisztán hallani, ahogy torzít a hangja, amikor kiereszti. :(

(#858) baluka26 válasza slfln (#857) üzenetére


baluka26
veterán

Bakkert Alt-J-vel megfertőztél. Utoljára ilyen magasan a brit gitárzene 2005-ben volt. Nem bírom nem azt az albumot hallgatni :DDD :DDD

Úristen, az hogy lehet, hogy ebben a topikban Bon Iver nem volt ajánlva? Na majd ha hazajöttem csinálok egy gyors hsz-t :D

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#859) guppy válasza slfln (#857) üzenetére


guppy
őstag

Akkor ezek szerint nem vagyok egyedül a véleményemmel a hangminőség terén, már azon gondolkodtam h kereshetek másik kiadást ...

(#860) baluka26 válasza guppy (#859) üzenetére


baluka26
veterán

Nálam annyira nem vészes. Lehet, hogy azért, mert sok másik felvételem sokkal rosszabb ennél.
Én mondjuk mindig az ALAC-ot szoktam tölteni, mert általában jobb az Apple által ripel anyag, mint az userek által.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#861) guppy válasza baluka26 (#860) üzenetére


guppy
őstag

Én meg pont h nem, h ne kelljen átalakítgatni, meg felvágni, lehet megnézek egy másik verziót, azt ráeresztem az abx plugint és kiderül van e különbség :))

(#862) slfln válasza baluka26 (#858) üzenetére


slfln
senior tag

Már az első hallgatáskor örültem, hogy végre valami jót sikerült találni... Csak ne kéne ennyi ramaty albumot meghallgatnom, mire kikapálok egy ilyet.

guppy: Ez sajnos ilyen. Nem hittem volna, hogy valami übereli az utolsó RHCP albumot ebben, ami eddig vezetett ilyen téren... de ennek sikerült. :D

(#863) guppy válasza slfln (#862) üzenetére


guppy
őstag

RHCP-ből szerintem a Californication sikerült a legrosszabbul, még szerencse h sikerült beszerezni belőle a rég masterelést, ég és föld :))

[ Szerkesztve ]

(#864) Deadzone41 válasza slfln (#862) üzenetére


Deadzone41
őstag

kimehetne a divatból már ez a túlvezérlés effekt, egyszerűen behányok tőle, nem tudom elképzelni, hogy ez valakinek tetszik, az öncélúság netovábbja a hangmérnökök és producereik részéről. az rhcp albumjai gyakorlatilag hallgathatatlanok részemről emiatt.

guppy: pü-be adhatnál linket, ha elérhető még valahol :)

(#865) slfln válasza guppy (#863) üzenetére


slfln
senior tag

A '90-es évek végén, amikor azt hallgattam a már akkor 15 éves Bécsből 'importált' all in wonder Sanyo hi-fin ez nem igazán volt probléma. :DDD

deadzone: Ez nem effekt. Ez a sokat emlegetett nagy kedvencünk.
Ha hangosabb, könnyebben felfigyelnek rá. Ilyen a reklám is. Az, hogy torz a plazabudiban hallgatva nem jön át.

[ Szerkesztve ]

(#866) Deadzone41 válasza slfln (#865) üzenetére


Deadzone41
őstag

tudom, az effektet arra értettem, hogy sok zenébe nem azért használják, hogy hangosabb legyen, hanem, hogy fokozzák a "katarzist" pl. Johnny Cash - Hurt című nótájának vége. ezt lehet csak én látom így, mindegy nem a cél a lényeg, ettől a torzítás még torzítás marad.

egyébként erre persze lehet mondani azt, hogy olyan rendszert kell venni, amin nem zavaró a klippelés, de ami ezt elkeni, az mást is elfog (szerintem).

(#867) baluka26


baluka26
veterán

Bon Iver - Bon Iver, Bon Iver

2011

Folk indie

Nagyszerű album, Grammy-díjas, Bon Iver még mindig baz egyik legjobb folk banda manapság.
Holocene

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#868) Nertpaelg


Nertpaelg
tag

There ya' go.

Wovenhand - The Laughing Stalk (2012) Folk

Najó, inkább alternatív country, azaz americana, plusz sok ráhatás, de ez olyan rosszul hangzik, hogy én se hallgatnék bele. :P

Long Horn
King O King

(#869) Audison


Audison
senior tag

Night Ranger - 24 Strings and a Drummer
( Hard rock, 2012 )

Kellemes kis album, én jót szórakoztam rajta.

YouTube

(#870) attika89


attika89
senior tag

Amaranthe - Amaranthe [2011]
power (death) metal

Amaranthe - Hunger
Amaranthe - 1.000.000 Lightyears

Kamelot - Silverthorn [2012]
power metal

Kamelot - Sacrimony (Angel of Afterlife)

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#871) Audison válasza attika89 (#870) üzenetére


Audison
senior tag

Ezt a debütáló Amaranthe albumot tavaly sz*rrá hallgattam, tökéletes album. Ajánlom én is mindenkinek aki szereti az elektronikával kevert Metal-t!

(#872) blackmajesty válasza attika89 (#870) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Köszi, az Amaranthe nagyon bejön. :C

Audison: Én nem tudtam, hogy szeretem az elektronikával kevert Metal-t, de úgy néz ki igen. :)

(#873) slfln


slfln
senior tag

Dead Sara - Dead Sara [2012]

post-hardcore, post-punk, hard rock

(#874) GabN73


GabN73
addikt

The Killers - Battle Born (2012)

The Killers - Battle Born

Egyszerűen elvarázsolt az egész album, kocsiban must have dolog. Csak egy rohadt kocsi kéne, végtelen benyával, és egy végtelen út...

(#875) guppy válasza slfln (#873) üzenetére


guppy
őstag

Meghallgattam a weatherman cmű számot, eddig eléggé bejövős, kíváncsi leszek az albumra is :)

(#874) GabN73 - előzőhöz képest milyen ?

[ Szerkesztve ]

(#876) slfln


slfln
senior tag

Van itt még valami, ami külön hozzászólást és bejegyzést érdemel ide:

Godspeed You! Black Emperor - 'Allelujah! Don't Bend! Ascend! [2012]

post-rock, instrumental rock

guppy: Az egész album jó. Azért írtam. ;)

(Ma hallgattam az új Killerst... Hát nekem a klasszik rockból igen sok lett a 'klasszik', amitől jött is a hónaljszag és a negyedik szám után már kegyetlenül szenvedtem.)

[ Szerkesztve ]

(#877) GabN73 válasza guppy (#875) üzenetére


GabN73
addikt

A Battle Born-t kicsit rockosabbra ígérték, de végül csak megmaradtak a saját, számomra egyedi stílusuknál. Számomra ők olyanok mint a The National. De szerintem ezen jobb zenék vannak mint az előzőn. :K

(#878) #81556480


#81556480
törölt tag

Alvin és a mókusok - Bátorság, nyújtott kéz punk - rock

az elmult időben kétévente jelentkezett új albummal a zenekar
Most nemrég adták ki ezt a lemezt.
Nekem nagyon tetszik!

Egy kis ízelítő:

Balekok dala
Kicsit másabb hangvételű nagyszerű zeneszám:
Aludj csak

(#879) guppy


guppy
őstag

PASO Root Rockers - Lost in Space (2012) PASO Lovemonster CD2
reggae-dub

sztem nagyon jó lett, nekem mindig is bejöttek a PASO reggae-sebb számai

(#880) AMDFan


AMDFan
addikt

Úgy látom egy nagyon fincsi EP nem lett még megemlítve a topicban. Ez pedigleg nem más mint aaaa

Meshuggah - I Am Colossus EP (2012) death metal / dubstep?

Igazából csak két szám szerepel az EP-n, az egyik az eredeti szám a másik pedig az Engine-EarZ & Foreign Beggars Remix. Engem mondjuk kilóra megvettek vele, mert annyira ritka a metal - dubstep ötvözet mint a fehér holló. Erős idegzetűeknek ajánlom :)

Ideje lenne már, hogy a két irányzat egymásra találjon, szerintem nagy jövője van ennek a stílusnak.

Ja és ha már itt tartunk, megemlíteném az év metalcore albumát is, ami számomra a

Parkway Drive - Atlas (2012) metalcore

Örvendetes, hogy tudnak még újat csinálni ebben a stílusban :C

[ Szerkesztve ]

(#881) Nertpaelg válasza AMDFan (#880) üzenetére


Nertpaelg
tag

A full lengthet (Koloss) még említettem anno, azon rajta van a rendes szám(, meg még sok jó másik "riffage"). A nem rendes az nincs. :P :DDD Amúgy post/thrash metál (a rendes szám, anyhow).

/ Close-minded metalhead strikes again. /

[ Szerkesztve ]

(#882) AMDFan válasza Nertpaelg (#881) üzenetére


AMDFan
addikt

Köszi a kiegészítést ;)
A nem rendes a finomság az egészben :P Nem tetszik? :B

(#883) Nertpaelg válasza AMDFan (#882) üzenetére


Nertpaelg
tag

Kezdem megkedvelni a metál+egyéb keverékeket, de a dubstep szétesett ritmusa az én fejemben sehogy sem illeszthető össze a metál szintén (csak épp máshogy) szétesett ritmusával. Vagy lehet ezt csak azért gondolom, mert alapból nem vagyok oda a dubstepért. :) De szerintem a mással való keverési kísérletek sem jöttek össze túlságosan, pl. a Muse is eléggé kudarcot vallott ezzel a rock+dubstep dologgal. Mondjuk nagyon nem keresem ezeket az abominációkat, szóval lehet jók is születtek már. :))

(#884) AMDFan válasza Nertpaelg (#883) üzenetére


AMDFan
addikt

Egyszerűen ez az egész még gyerekcipőben jár. Szubjektív, hogy a Muse kudarcott vallott-e, szerintem nem, de az ő stílusukhoz kevésbé illik szerintem a dubstep. A Korn szerintem nagyon jó albumot csinált, illetve az Enter Shikari is nagyon előremutató dolgokat tesz le az asztalra. Én inkább azt látom problémának, hogy a megrögzött metalos közönség nem képes elfogadni a másfajta hangzást mint a jól megszokott torzított gitár. Mondhatjuk, hogy rocker közösségben nőttem fel, és ritka az aki nyitottan áll hozzá más stílusokhoz. Ami a szomorú, hogy kevés kivételtől eltekintve maguk a rockzenészek is nagyon maradiak ilyen téren. Ez okozza szerintem azt a stagnálást ami most megy a metal színtéren.

(#885) AMDFan válasza Nertpaelg (#883) üzenetére


AMDFan
addikt

Ja és ha már itt tartunk, akkor egy album ajánlás:

Enter Shikari - A Flash Flood of Colour (2012) post-hardcore / electronic / dubstep

Kicsit amúgy problémásnak érzem, hogy a dubstep jelzőt már nagyon nagyon kezdi kinőni a műfaj, de hát majd alakul ez is, egyelőre nem tudok jobbat mondani.

youtube: Enter Shikari - Sssnakepit

(#886) madgie válasza AMDFan (#884) üzenetére


madgie
titán

A Korn-féle szvsz elfogadható, sőt, koncerten baromi nagyot üt (Live at the Hollywood Palladium), de ez a Meshuggah valahogy (nekem) nem érik össze.

(#887) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Antimatter – Fear of a Unique Identity (2012) - Prog Rock

Zeneszámok:

01 – Paranova
02 – Monochrome
03 – Fear Of A Unique Identity
04 – Firewalking
05 – Here Come The Men
06 – Uniformed & Black
07 – Wide Awake In The Concrete Asylum
08 – The Parade
09 – A Place In The Sun
10 – The Parade (Remix)
11 – Fear Of A Unique Identity (Acoustic Mix)
12 – Here Come The Men (Violin Mix)
13 – Firewalking (Remix)
14 – A Place In The Sun (Demo)
15 – Monochrome (Alternate Demo)

Ízelítő:

Wide Awake In The Concrete Asylum

Uniformed & Black

Monochrome

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#888) Deadzone41


Deadzone41
őstag

royal republic - save the nation

garázsrock

[link]
[link]

(#889) SOAD19


SOAD19
addikt

Ha, jól látom még nem linkelte senki a Mumford and sons új albumát?!

Mumford & Sons - Babel (indie folk)

Ízelítőként: Mumford & Sons - Lover Of The Light (a klippje is nagyon jó szerintem)

Mumford & Sons - Hopeless Wanderer

[ Szerkesztve ]

(#890) schawo válasza Tothgera30 (#887) üzenetére


schawo
titán

:C Kösz, ez nagyon jó találat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#891) #56474624 válasza Tothgera30 (#887) üzenetére


#56474624
törölt tag

Régebbi albumaikat hallgattam. Elég depresszív zene volt akkor: My Dying Bride, Anathema vidám zenét játszott hozzájuk képest. :)

Egyébként nem hagyományos prog rock (ELP, Yes, King Crimson, korai Genesis) a stílus. Persze prog rockba sokminden belefér, de a hatvanas, hetvenes évek prog rock-ja egész más.

[ Szerkesztve ]

(#892) schawo válasza #56474624 (#891) üzenetére


schawo
titán

Aki antidepresszánzson él, annak nem javasolnám ezt se, az tuti.:P
De marha jó keverés/hangminőség.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#893) #56474624 válasza schawo (#892) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha a zenehallgató énemet nem is, de a hifista énemet sikerült kíváncsivá tenned. :P

(#894) guppy válasza #56474624 (#891) üzenetére


guppy
őstag

ha már prog rock, az ASIA-nak idén jött ki lemeze. ASIA - XXX (2012) - nekem nem lett a kedvencem, de egy említést azért megér.

(#895) schawo válasza #56474624 (#893) üzenetére


schawo
titán

Csökkentheted a várakozásaidat, második nekifutásra már nekem sem tetszik annyira...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#896) #56474624 válasza schawo (#895) üzenetére


#56474624
törölt tag

Igazából első nekifutásra se fogott meg. Mármint hangzásban sem. :)

(#897) Deadzone41


Deadzone41
őstag

nagy a pangás itt, úgyhogy:
Muse - The 2nd Law gondolom nem kell bemutatni :)

Parov Stelar - The princess electro-swing [link]

[ Szerkesztve ]

(#898) guppy válasza Deadzone41 (#897) üzenetére


guppy
őstag

Köszi az ajánlásokat, Muse-ra kíváncsi vok :)) , Parov nem lett rossz, de eddig nem ez a kedvenc album tőle. :))

Más:
Arra gondoltam év utolsó hetében lehetne csinálni ilyen év albumja dolgot, mindenki beírna 1db-ot (vagy 3at) és összesítenénk (vagy -ném) az eredményeket h melyek sikerültek a legjobban.

(#899) Audison válasza guppy (#898) üzenetére


Audison
senior tag

Ez jó gondolat! :K

(#900) Slownz válasza Deadzone41 (#897) üzenetére


Slownz
senior tag

Nekem egy szám maradt meg a Parov albumról: All Night, ezt a számot nagyon eltalálta. A második CD már kifejezetten gyengécske lett szvsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.