Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-19 20:55:37

LOGOUT.hu

A topicba kizárólag az aktuális naptári évben, vagy az előtte lévő évben megjelent albumokat ajánljuk egymásnak. Ezzel elkerüljük azt, hogy 10-20 éves kiadványokról legyen szó, amik ugyan lehetnek kedvencek, de azt szeretném ha itt kifejezetten az aktuális dolgokról esne szó. Remélhetőleg pár év alatt elég tekintélyes mennyiségű ajánlás érkezik majd amiből lehet szemezgetni, és örülnék neki, hogy ha jól olvasható maradna a topic, ezért legyen itt egy kis útmutatás:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) KMT válasza Nertpaelg (#250) üzenetére


KMT
addikt

Az előző valóban jó lett. Jó látni mástól is ilyen ajánlást.
Az új album meg még nem igazán "elérhető". :U

________________________________________________________________

The Sea and Cake - The Moonlight Butterfly (2011) - indie, rock, pop

Kellemes indie cucc. Nem tudok mit mondani róla, szóval:
pitchfork review

yt: [link] [link]

(#252) [balu] válasza Nertpaelg (#249) üzenetére


[balu]
tag

Persze, teljesen ízlés kérdése. Vikström hangja tényleg nagyon jó, csak nem jelent akkora kontrasztot a zenéjükkel, mint Levén hangja, ami nekem így hiányzik. :)

Esetleg tudsz valami példát mondani, hogy mire gondolsz? Mert nekem most nem nagyon ugrik be.
Pár számukat már hallottam, de egyelőre nem volt sok késztetésem arra, hogy bővebben utánanézzek. Úgy látszik, ezt most be kell pótolnom. :>

Elég erősen kell figyelni rá, hogy az ember ne csak káoszt halljon, de megéri szerintem. :D

Megint ajánlás rész..
Nekem az év egyik albumának számít a Deconstruction, a harmadik album a Devin Townsend Projectben. Stílust nehéz mondani rá, prog/symphonic/black metálnak mondható talán, de ez közel sem írja le. Ha másért nem, az albumon felsorakoztatott ismert vendégek (Mikael Akerfeldt, Ihsahn, Joe Duplantier, Paul Masvidal, Floor Jansen, meg még jó páran) miatt érdemes belehallgatni.

Könnyedebb
Érdekesebb :>

(#253) baluka26 válasza AMDFan (#199) üzenetére


baluka26
veterán

Ez tényleg klassz album lett!

The Vaccines - What Did You Expect From The Vaccines? - 2011 indie rock

Jó kis indie rock album, új zenekartól. Viszont már sikerült összeakadiniuk Liam Gallagherrel nekik is ;]

Belehallgatás

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#254) KMT válasza baluka26 (#253) üzenetére


KMT
addikt

Hogy lehet így kezdeni egy számot? Vagy ez amúgy nem ilyen?

Egyébként itt miért vagy off, nem zenés topikban meg on, ha zenéről beszélsz? :D

(#255) baluka26 válasza KMT (#254) üzenetére


baluka26
veterán

Véletlenül off. Meg mikor hova kattintok, nem tudom.
De, ez egyébként is így kezdődik :D

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#256) contaxg válasza baluka26 (#253) üzenetére


contaxg
veterán

Na ezeket hívtam a nagyapám hasvakaróknak...

Nálam most Mumford & Sons nagyon megy...

De jó is lesz ezt hallgatni ezt egy hónap múlva Dover fehér szikláinál!

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#257) baluka26


baluka26
veterán

Foals - Total Life Forever - 2010 post punk/indie rock/math rock
Jó kis album, érettebb mint az első albumuk, de szerintem annyira nem jó. Nagyon jó minőségű album, érdemes egyszer végighallgatni legalább.

Miami, Spanish Sahara, This Orient.

2010/2011-es post punk revival albumokat kérnék szépen, hátha tud valaki jókat, mert én kifogytam a munícióból :)
Pluszban kaptok még egy nagyon jó Nosaj Thing remixet: The xx - Islands (Nosaj Thing remix), ingyenesen letölthető Nosaj Thing weblapjáról FLAC-ban (!!!), csak ki kell keresni a postot, mert nem tegnapi ez a remix :P

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#258) baluka26 válasza baluka26 (#257) üzenetére


baluka26
veterán

És hogyha már 2010.05.10, megjelent ekkor egy másik klassz album is

The National - Hight Violet - 2010 indie rock/post rock
Szerintem ezt nem kell bemutatni, KMT-vel párszor kitárgyaltuk már, fantasztikus album!
Bloodbuzz Ohio

Csodálom, hogy eddig még nem volt itten a topikban.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#259) contaxg


contaxg
veterán

Janelle Monáe nyomta valószínűleg Glastonbury 2011 legjobb buliját. Ugyan nem néztem végig az összes felvételt, de ez a nő illetve a csapata zseniális!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#260) baluka26 válasza contaxg (#259) üzenetére


baluka26
veterán

Hogy tudod Te megnézni a videókat a BBC-s linken?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#261) contaxg válasza baluka26 (#260) üzenetére


contaxg
veterán

Melyiket szeretnéd megnézni??

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#262) contaxg válasza contaxg (#261) üzenetére


contaxg
veterán

Glastonbury 2011 legnagyobb beindulása: Best Bits? :K

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#263) contaxg válasza contaxg (#262) üzenetére


contaxg
veterán

OK elírták a nevet...szóval Chase and Status volt szerintem a legnagyobb beindulás

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#264) baluka26 válasza contaxg (#261) üzenetére


baluka26
veterán

TVotR leginkább.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#265) contaxg válasza baluka26 (#264) üzenetére


contaxg
veterán

Nem láttam egyik adásban sem...az iPlayer sem talált rá...valószínűleg nem sugározták a tévében :((

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#266) contaxg


contaxg
veterán

Viszont egy kis ízelítőt találtam....;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#267) baluka26 válasza contaxg (#266) üzenetére


baluka26
veterán

"Not available in your area"

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#268) contaxg válasza baluka26 (#267) üzenetére


contaxg
veterán

A két alsóból a jobb nálam elindul...
Egy számot találtam még egy 4 órás blokk végén.. valami sun volt a címe

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#269) baluka26 válasza contaxg (#268) üzenetére


baluka26
veterán

Nagyszerű, tényleg!
Tudtad, hogy ebben a számban (Will Do) Gerard Smith felvett basszerozása megy a koncerteken is? Azért ilyen szomorú ennek a prezentálása mindig.
Amúgy nálam az év dala.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#270) contaxg válasza baluka26 (#269) üzenetére


contaxg
veterán

Nem tudtam, de jó, hogy felhívtad rá a figyelmemet.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#271) baluka26 válasza contaxg (#270) üzenetére


baluka26
veterán

Chase&Status tényleg jó volt.
Kár, hogy nincs fent ezen az oldalon Crystal Castles, Lykke Li, Graham Coxon, Hurts koncert, azokból kíváncsi lettem volna egy-egy részletre :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#272) contaxg válasza baluka26 (#271) üzenetére


contaxg
veterán

Adásba sem kerültek szerintem...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#273) baluka26 válasza contaxg (#272) üzenetére


baluka26
veterán

Valószínű, kár értük, főleg Lykke Li-ért :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#274) AMDFan


AMDFan
addikt

Na most én is jövök egy 2009-es albummal, de ez akkora hatással volt rám, hogy muszáj beírnom :)

The Upbeats - Big Skeleton (2009) Drum and Bass / Neurofunk

Tőlük egész eddig csak remixeket hallottam, azok tetszettek, de saját számaikat még nem hallottam.
Az egész úgy kezdődött, hogy jó akkor keressünk új zenét last.fm-en. Cyantific, Danny Byrd. Meghallgattam tőlük pár számot, de hát egyik sem varázsolt el, már már kezdtem volna elaludni fülessel a fejemen amikor megszólalt a Big Skeleton, és egyszerűen behúzott. Önkéntelenül is elkezdtem vigyorogni és levegőben dobolni :D Akkor nem gondoltam, hogy tudják majd tartani a tempót és a lényeg, hogy fenn tudják tartani az érdeklődésemet is a további számok után. Szerencsére tévedtem, az album végig lendületes, sodró. Ez ritka dolog, tekintve, hogy egy eléggé minimalista zenéről van szó. De a minimalizmus is jó értelemben vett, talán erre szokták azt mondani, hogy letisztult, sallangoktól mentes a zene. Az album háromnegyede körül kezdtem érezni azt, hogy kezd kicsit unalomba fulladni a dolog, azt hittem, hogy nem tudnak újat mutatni már, de megint tévedtem :) Az utolsó számot külön kiemelném, mert az egyik legjobb női vokálos dnb amit valaha hallottam. Nagyon jól illeszkedik az ének a számba, egyáltalán nem volt az az érzésem, hogy elkészítettek egy számot, majd aláraktak egy női éneket aminek amúgy totál semmi köze a zenéhez.

A stílus eléggé veretős, minimalista és sötét hangulatú, néha már már pszichedelikus mélységekbe gázolnak, nagyon mélyre van keverve a hangzás is, de hát elvégre dob és basszus nem?

Big Skeleton

Akad azért egy két melódikus hangvételű anyag is, mint pl a

The City That Sleeps

Ebben a számban van egy egyszerű kis dallam amit egymilliószor hallottam már, és nem jut eszembe hogy mi az. Segítség! :)

[ Szerkesztve ]

(#275) contaxg válasza AMDFan (#274) üzenetére


contaxg
veterán

LTJ Bukem hova sorolható a drum&bass szkénén belül?
MC Conrad & LTJ Bukem páros nekem nagyon bejött egy időben...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#276) AMDFan válasza contaxg (#275) üzenetére


AMDFan
addikt

LTJ Bukem egy más irányzat, inkább vidámabb, jazzes, funkos, dallamos, esetleg chillout, ambient. De gondolom ezzel nem mondtam újat ha ismered :) Drum and bass-en belül elég eklektikus szerintem.

(#277) contaxg válasza AMDFan (#276) üzenetére


contaxg
veterán

Így van és nekem talán ezért is emészthetőbb! ;)

Más..

Bonaroo Festival fellépései elérhetők a neten egy webcaston keresztül. A következő fellépők lesznek a hétvégén amerikai (Manchester TN) idő szerint

FRIDAY
The Drums
12:00pm - 1:00pm
School of Seven Bells
1:00pm - 2:00pm
Bela Fleck and the Flecktones
2:00pm - 3:15pm
Grace Potter & the Nocturnals
3:15pm - 4:30pm
The Walkmen
4:30pm - 5:00pm
Best Coast
5:00pm - 5:45pm
J. Cole
5:45pm - 6:45pm
Florence + the Machine
6:45pm - 8:15pm
My Morning Jacket
8:15pm - 10:15pm

SATURDAY
Del McCoury & Preservation Hall Jazz Band
11:30am - 1:00pm
Primus
1:00pm - 2:30pm
Ratatat
2:30pm - 4:00pm
Alison Krauss & Union Station
4:00pm -5:30pm
Kylesa
5:30pm - 5:50pm
Wiz Khalifa
5:50pm - 7:00pm
Big Boi
7:00pm - 8:00pm
Mumford & Sons
8:00pm - 9:30pm
The Arcade Fire
9:30pm - 11:00pm

SUNDAY
Smith Westerns
12:30pm - 1:30pm
Mavis Staples
1:30pm - 2:30pm
Neon Trees
2:30pm - 3:00pm
Bootsy Collins
3:00pm -3:30pm
Chiddy Bang
3:30pm - 4:15pm
Galactic
4:15pm - 5:00pm
Cold War Kids
5:00pm - 6:15pm
Warren Haynes Band
6:15pm - 6:45pm
The Strokes
6:45pm - 8:15pm

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#278) cszn válasza baluka26 (#258) üzenetére


cszn
őstag

Ez tényleg egy kivételesen jó album. :) Rengeteg jó lemez van még 2010-ből szóval annyira azért nem csoda, hogy jó részük nem volt még. Későn is indult ahhoz a totyik. Igazából 2011-ben is már rengeteg jó album volt, de nem tudjuk mind ajánlani, én is csak az igazán nagy hatásúakat linkelem be inkább, mert különben nagyon sok lenne. :U

És akkor egy újabb ajánlás amire előreláthatólag senki nem fog reagálni: ;]

Panda Bear - Tomboy (2011) indie / psychedelic / freak folk
Aki tudja, hogy az Animal Collective milyen zenét csinál, az nagyjából be tudja lőni mire lehet számítani: egy erősen pszichedelikus, eklektikus világ ez furcsa dallamokkal, effektekkel, zajokkal, katyvasszal, kutyulással és izébizével megfűszerezve. :))
Nagyon különös és egységes hangulata van, de ez mondjuk az az oldala az albumnak ami nem meglepő, mert az előző (Person Pitch egyébként 10/11-es, tökéletes és egyben világmegváltó+++ kategóriájú) album esetében is így volt már. A változás inkább a dalszerkezetekben van, kevésbé súlyosak és nem is annyira hosszúak a számok. Ha úgy tetszik egyszerűbbek lettek. Könnyebbek és egyszerűbbek, de nem egyszerűek, mert minimum négy-öt meghallgatás kell hozzá, hogy elkezdjen belül megmozdulni valami. Aztán végig hajt a kíváncsiság és a kalandvágy, mert nagyon el lehet veszni benne. Mindig hallani valami újat, ezer oldala van a számoknak. Még nem tudtam megunni pedig már tizensokadszorra hallgatom. :)
Belehallgatás: Alsatian Darn, Slow Motion
Kritikák: kvart, vasvilla

[ Szerkesztve ]

(#279) eclipse006


eclipse006
őstag

Nagyon jó kis topik, találtam jó pár albumot amit megszerzek. Ha már benéztem én is ajánlanék egyet- kettőt, bár lehet ismeritek is. :B

Nagy kedvenc: Bonobo - Black Sands (2010) albuma. /Downtempo, trip-hop, electronica.../
Hangszerestől kezdve, elektronikus elemekig minden megtalálható benne. ( Amit belinkeltem számot, az pont hangszeres.)

Záró szám

Másik kedvenc:

Trentemøller - Into the Great Wide Yonder (2010) /electronical, minimal, downtempo.../
Érdekes zene, szerethető, sokszor meghallgattam már. Szerintem a felvétel minőségére sem lehet panasz.

Sycamore Feeling

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#280) Nova96 válasza baluka26 (#253) üzenetére


Nova96
őstag

Köszi ez egy nagyon jó banda :R

(#281) baluka26 válasza AMDFan (#274) üzenetére


baluka26
veterán

Én is jövök egy 2009-es albummal, amit mostanában (megint) nem tudok nem hallgatni.

The xx - xx (2009) (indie, alternative)
Szerintem 2009 egyik legjobb albuma volt ez, amellett, hogy a zene maga nagyszerű kitűnő a minőség is, nagyon ajánlom mindenkinek!

Crystalised, Islands

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#282) KMT válasza eclipse006 (#279) üzenetére


KMT
addikt

Ezek is fincsik valóban.

Egyébként tényleg nagyon jó ez az év (évek). Jobbnál jobb albumok jönnek ki. Gyakorlatilag annyi hallgatni való van, hogy időm sincs a legjobbakon többször végigmenni.

Twin Shadow - Forget (2010) - electronic, synthpop, new wave, dreampop, indie? (ilyeneket ragasztanak rá)

Debütáló albumnak nem semmi, a The Xx jutott róla emiatt eszembe. Retrós szintipop, de abszolút nem elcsépelt. Pl The Knife-ot, Pink Floyd-ot és Bowie-t fedezik fel egyesek benne. :U Valóban változatos.

yt:
[link]
[link]
[link] (igen, szándékos a videó)

(#283) eclipse006 válasza KMT (#282) üzenetére


eclipse006
őstag

Jaja, tényleg sok jó van. Én meg úgy voltam idáig, hogy nem találtam olyat amilyet kerestem, de most hogy jártam ezen a fórumon, sok jót találtam. :) Főleg amiket linkeltél, hasonló zenéket szeretek, mint te.
A Submotion Orchestrás album, kb. kevesebb mint két hét múlva a kezemben lesz.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#284) cszn válasza KMT (#282) üzenetére


cszn
őstag

+1 Nagyon jó album. :)

(#285) KMT válasza cszn (#284) üzenetére


KMT
addikt

Néha jó egy kis megerősítés. :))

Robin Guthrie & Harold Budd - Bordeaux (2011) - ambient, minimal(ism), ethereal

Utóbbi idők egyik legígéretesebb ambient albuma számomra. Súlyos, de mégsem túl sötét. Nem szívesen linkelek mintákat, mert hangulat és idő kell hozzá, de:

yt:
[link]
[link]
[link]

Csak most látom, hogy egyikük milyen idős... O:

(#286) contaxg válasza KMT (#285) üzenetére


contaxg
veterán

Nocsak, nocsak... Harold Budd! :R
Nekem a kedvenc ambinent albumom Brian Eno - Thursday Afternoon lemeze.
Igen, meg van CD-én! ;]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#287) KMT válasza contaxg (#286) üzenetére


KMT
addikt

Eno alap, de Harold Bá nekem kimaradt eddig valahogy. :B Pedig becsülendő, hogy ennyi idősen is tud olyat alkotni, amitől nem érzem magam a 70-es években.

(#288) cszn válasza KMT (#287) üzenetére


cszn
őstag

Érdekes, de nekem Eno ambient albumai sokkal kevésbé jönnek be mint az első szólómunkái (here come the warm jets (a címadó szám az egyik örök kedvencem marad), taking tiger..., another green world, before and after science). Tudom más stílus és nehéz összehasonlítani, de mégis egy ember...
Szóval egyébként se vagyok kibékülve az ambient lemezeivel. Tudom, hogy úttörő volt annak idején ezekkel, de nekem valahogy sótlanok kicsit. Tényleg csak háttérzeneként működnek. Ezzel szemben pl egy tetszőlegesen választott Stars of the Lid lemez simán érdekfeszítőbb.

[ Szerkesztve ]

(#289) contaxg válasza cszn (#288) üzenetére


contaxg
veterán

Azért egy áttombolt, végig táncolt éjszaka után a fent említett Eno lemez némi katarzist tud okozni egy sötét szobában egy quadrofon rendszeren (2x2 csatornára butítva)...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#290) cszn válasza contaxg (#289) üzenetére


cszn
őstag

Ha tényleg jó az album akkor bármilyen napszakban egy sokol rádión is ütnie kell. :U
De mivel ezt a lemezt konkréten nem ismerem, meg fogom hallgatni. :)

[ Szerkesztve ]

(#291) contaxg válasza cszn (#290) üzenetére


contaxg
veterán

Hát ez biztos nem fog ütni egy Sokol rádión. Max. azt hiszed, hogy félre van hangolva a rádió. ;] Ezen túl némi belassulás is kell hozzá. Nem egy "Kocogók kérték" ;] felvétel.

Napi ajánlat: Jeff Buckley: Grace albuma. Idejét nem tudom mikor hallgattam utoljálra, de ma a kezembe akadt a korongocska.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#292) cszn válasza contaxg (#291) üzenetére


cszn
őstag

Huhh. Akkor jó, mert épp nincs otthon Sokol rádióm. ;]
Jeff Buckley szvsz kicsit óverrétid. Nekem arról az albumról csak két szám tetszik igazán. A Last goodbye és a So real.

(#293) cszn


cszn
őstag

Írtam itt nemrég a válogatásokról. Most eszembe jutott és feltöltöttem egyet. :) Jó régi úgyhogy borító sincs. Ez volt talán a 3. amit csináltam, tehát tessék úgy kezelni, hogy még zöldfülűként csináltam. :D
Akkoriban eléggé másfajta, sokkal könnyebben emészthető zenéket hallgattam, úgyhogy ez mindenkinek jó hír. ;] Címe nem volt, de most adtam neki egy briliánsan csillogó fantáziára utaló chillout címet. Ennek megfelelően elég nyugalmas, könnyed, elektronikus zenéket tartalmaz. 56 perc. Röviden ennyit róla, tracklistet inkább nem írok, de kedvcsinálónak álljon itt néhány előadó: dj krush, aphex twin, photek, the future sound of london.
És akkor a link.
Jó hallgatózást. ;)

[ Szerkesztve ]

(#294) baluka26


baluka26
veterán

Rendhagyó "albummal" jövök:
Dirt 3 - Original Soundtrack - 2011

A játék soundtrackjéről van szó, egyik legjobb, amit valaha hallottam (Need For Speed: Pro Street és a FIFA-k után), mindenféle stílus, nagyszerű előadókkal, érdemes belehallgatni vagy játszani a játékkal!

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#295) cszn


cszn
őstag

Pörög a topik rendesen. ;] Új ajánlás egye fene:

The Horrors - Skying (2011) indie rock

Aki esetleg csak az első albumot ismeri tőlük annak meglepő lehet, mert rengeteget változtak. A másodiktól annyira azért nincs távol, kicsit eltolódott a szintik irányába a hangsúly, de ez sem áll rosszul nekik. Az ének sokat finomodott, nagyon jó hangja van a srácnak szerintem. Azért még van néhány húzós riff, de a dallamvilág ami inkább dominál. Jók a dalok és a váltások. Egész albumként is jól működik, csak pár helyen lankad a figyelmem.
Talán nálam is B+ lenne ahogy itt is.
Az első single: Still life

[ Szerkesztve ]

(#296) attika89


attika89
senior tag

Egy kicsit rendhagyó "válogatás":

Sophie Ellis-Bextor - Make A Scene [2011] pop
Armin van Buuren vs Sophie Ellis-Bextor - Not Giving Up On Love
Bittersweet

Egyszerűen csak jó :)

Guano Apes - Bel Air [2011] alternative rock
Sunday Lover
Fire in your eyes
When the ships arrive
Kicsit másabbak lettek, visszafogottabbak ez leginkább Sandra-t illetően lehet "kifogásolható" az új albumon. Sokan kritizálják is őket, hogy "Hol van a Guano Apes?"
Nekem nincs bajom vele, sőt! Nagyon tetszik az új album, bár értem mire gondolnak...

Factory Of Dreams - Melotronical [2011] Metal / Progressive / Gothic
Back to Sleep
Weight Of The World
Sonic Sensations

Női vokál [Jessica Lehto], férfi vokál [Hugo Flores]
Lényegében ők ketten alkotják az együttest...Operába hajló ének, szép kórus szerű háttér vokál, elég erős férfi vokállal kiegészíve és persze jó kis muzsika. Engem kicsit a Nighwish-re emlékeztet (emiatt is figyeltem fel rájuk). Jessica történetesen a Nighwish honlapjának angol fordításáért felel....és mégis Anette-et választották a zenekar élére :F
Szerintem nagyon szép kerek egész lett az új lemez, szívesen hallgatom

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#297) AMDFan


AMDFan
addikt

Tegnap végre megint hallottam egy nagyon jó albumot, hogyhogy még nem rakta be senki? :)

London Elektricity - Yikes! (2011) drum and bass / liquid funk / trip-hop

Ajánló - itt bele is lehet hallgatni az albumba.

(#298) slfln


slfln
senior tag

Zaz - Zaz [2010]
műfaj: jazz, sanzon

Ez is fura, hogy még nem volt. Fantasztikus album.

(#299) slfln


slfln
senior tag

Régi nagy kedvencem eddigi legjobb lemeze, hátha másnak is tetszeni fog Ketevan éteri hangja :U:

Katie Melua - The House [2010]
műfaj: akusztikus zene, jazz, blues, pop-folk

[ Szerkesztve ]

(#300) slfln


slfln
senior tag

(Remélem nem csak magamnak írom ezeket :DDD. Eszembe jutott még pár pazar album tavalyról.)

Nouvelle Vague - The Singers [2010]
műfaj: lounge, new wave, bossa nova

(és szeretném ajánlani még az összes albumukat, mert egytől egyig mind hibátlan.)

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Magnetic Man - Magnetic Man [2010]
műfaj: dubstep

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.