Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-19 20:55:37

LOGOUT.hu

A topicba kizárólag az aktuális naptári évben, vagy az előtte lévő évben megjelent albumokat ajánljuk egymásnak. Ezzel elkerüljük azt, hogy 10-20 éves kiadványokról legyen szó, amik ugyan lehetnek kedvencek, de azt szeretném ha itt kifejezetten az aktuális dolgokról esne szó. Remélhetőleg pár év alatt elég tekintélyes mennyiségű ajánlás érkezik majd amiből lehet szemezgetni, és örülnék neki, hogy ha jól olvasható maradna a topic, ezért legyen itt egy kis útmutatás:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) fattyu válasza Klaus Duran (#1700) üzenetére


fattyu
veterán

A topicba kizárólag az aktuális naptári évben, vagy az előtte lévő évben megjelent albumokat ajánljuk egymásnak.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1702) Klaus Duran válasza fattyu (#1701) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Ezt benéztem. Pedig el szoktam olvasni az 1.hsz-t. Akkor lehet törölni mindkettőt.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#1703) kemcso válasza Klaus Duran (#1700) üzenetére


kemcso
Ármester

Szerk: későn frissítettem, fattyú megelőzött :)

[ Szerkesztve ]

(#1704) Polllen válasza Klaus Duran (#1700) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amúgy ettől még a Brave New World nagyon jóra sikerült.:)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1705) Patice


Patice
nagyúr

Miryam Latrece - Una Necesidad (2016)
Jazz, Folk, Pop

Első szám: Lo Que Pienses de Mí

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1706) Patice


Patice
nagyúr

Erik Truffaz Quartet - Doni Doni (2016)
Jazz

A38 Blog

Teaser

Djiki'n

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1707) Patice


Patice
nagyúr

Scott Hamilton & Harry Allen - Live! (2016)
Jazz

iTunes

Cotton Tail @ YouTube (ez a szám nincs rajta, de ilyesmire számíthattok..)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1708) Patice


Patice
nagyúr

Kéknyúl - Crowded Universe (2016)
Jazz, Blues, Funk

recorder.blog.hu

A38.hu <-- itt van több videó is. :K

starity.hu vélemény

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1709) gubabela


gubabela
senior tag

The Man From U.N.C.L.E.: Original Motion Picture Soundtrack
soundtrack

The Man from U N C L E Soundtrack Che Vuole Questa Musica Stasera Profumo Di Donna

(#1710) Patice


Patice
nagyúr

Leo Amuedo - Guitar Stories (2016)
Jazz, World, Fusion

iTunes

Sound Check

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1711) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Wolfmother - Victorious (2016)
Stoner Rock

Victorious
Pretty Peggy
City Light
Gypsy Caravan

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1712) Patice


Patice
nagyúr

Jazz Funk Soul - More Serious Business (2016)
Smooth Jazz

YouTube

iTunes

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1713) eclipse006


eclipse006
őstag

Annó KMT fórumtársnak hála ismertem meg a Submotion Orchestra formációt, mely azóta is, töretlenül a kedvenceim között szerepel.
Idei és extra friss album a bandától, nektek:

Submotion Orchestra – Colour Theory (2016)

Mūfaj: Ambient, Downtempo, Electronic, jazz, Orchestral

Az elmúlt idõszakban rég hallotam ilyen kiemelkedõ albumot, nálam ez az év alkotása. :)

Itt is belehallgathattok a számokba.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#1714) RetepNyaraB válasza eclipse006 (#1713) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Köszike, nem tudtam, hogy megjelent új tőlük :bow:

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1715) eclipse006 válasza RetepNyaraB (#1714) üzenetére


eclipse006
őstag

Úgy egy hónapja olvastam róla, hogy közeleg az új album, de ami a legdurvább az egészben, hogy a hivatalos megjelenés elõtt majd 3 héttel már hozzáférhetõ volt a teljes anyag egy bizonyos oldalon.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#1716) Tomacko válasza eclipse006 (#1715) üzenetére


Tomacko
senior tag

Ez mindig azoknak "köszönhető" akik készítik a kritikát és egyéb zeneipari publikációkat az előadókról és lemezeikről. Tehát az ilyen megjelenés előtti kiszivárgásról, netre feltöltésről pont azok tehetnek akiknek a legnagyobb arcuk van az illegális letöltések ellenzésekor, ugyanis, a szokás az úgy megy sajnos, hogy körbe küldik a különböző számukra fontosnak tartott médiáknak az anyagot hogy hallgassák, írjanak róla beszéljenek róla, hogy evvel felhívják a figyelmet a közelgő megjelenésre és evvel is vevőket csábítsanak az anyag számára illetve növelik az olvasottságukat is..... De sajnos mindig van pár görény köztük, akik nem a szabályok szerint élik az életet.

Nyilván most csak nagy vonalakban le egyszerűsítve vázoltam az egészet, hogy könnyedén közérthető legyen, és a részleteibe nem is szeretnék bele menni.

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#1717) eclipse006 válasza Tomacko (#1716) üzenetére


eclipse006
őstag

Köszi! Teljesen értetlenül álltam a dolog elõtt, de így most már tudom hogy mi a helyzet. Szomorú dolog ez és tényleg nagyon paraszt tettt a kiszivárogtató részérõl.. :(((

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#1718) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Greenleaf - Rive Above The Meadow (2016)
Stoner Rock

A Million Fireflies
Howl

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1719) nonozoom válasza eclipse006 (#1713) üzenetére


nonozoom
tag

Uhhh, ez tényleg nagyon király! Eddig nem ismertem, de nagyon igényes! Köszönöm! :R

(#1720) eclipse006 válasza nonozoom (#1719) üzenetére


eclipse006
őstag

Örülök, hogy tetszik!
A korábbi albumaik picit másabbak, de ha kedvet kapsz hozzá, érdemes azokat is meghallgatni. ;)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#1721) fattyu válasza Bjørgersson (#1718) üzenetére


fattyu
veterán

thx. ez tecc

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1722) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Nem volt még Bowie utolsó albuma, ha jól keresgélek...
Nagyon komoly zene, de megéri

Black Star

Lazarus-Tyúb

A felvétel pocsék, mint megszokott. Faltól-falig üvöltő, 5-6 DR értékre kompresszált mp3 :(((

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1723) dunkel


dunkel
őstag

Palya Bea - Tovább Nő (2016)

Március 18. lemezbemutató koncert az Akváriumban

Deezer - kommentár album

[ Szerkesztve ]

(#1724) SOAD19 válasza dunkel (#1723) üzenetére


SOAD19
addikt

Csatlakozok!

Ha nem gond, kiegészíteném a videócsokorral is: [link]

Megint komolyat alkottak! :K

(#1725) Patice


Patice
nagyúr

Marema - Initié (2016)
World, Folk, Pop

iTunes

Deezer

Spotify

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1726) eclipse006


eclipse006
őstag

Ha már volt akkor bocsi.

Maribou State - Portraits

Mūfaj: Leftfield, House, Downtempo, Contemporary R&B

Youtube

Szerintem a "Steal" címū szám mindent visz Holly Walker közremūködésével és csodás hangjával. :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#1727) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Amon Amarth - Jomsviking (2016)
Melodic Death Metal

First Kill
At Dawn's First Light

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1728) Fandango válasza Bjørgersson (#1727) üzenetére


Fandango
veterán

Bocsánat az offért, de ez: Melodic Death Metal

(#1729) Tomacko válasza Fandango (#1728) üzenetére


Tomacko
senior tag

Bocsánat de ez a legkevésbé sem melodic death metal ! Ez death metal zene, de sokak szerint viking metal, és egyéb más elnevezések is rájuk ragadtak már. Wiki szerint sem. Discogs.com. Tudom, más helyeken viszont olvastam én is, hogy melodic, na de itt hol vannak azok a melodikus csajozós énekdallamok :) Tény, hogy agyszaggató dallamokat hoznak a gitárok, imádom, de a melódiákra még azért várni kell tőlük :) Szerintem :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#1730) Fandango válasza Tomacko (#1729) üzenetére


Fandango
veterán

Én nem tudom milyen zene ez, de a stílus megjelölés láttán elkapott a röhögés.

(#1731) Tomacko válasza Fandango (#1730) üzenetére


Tomacko
senior tag

Oké. Látom már, hogy félre csúsztam pöppet a hozzá szólással. Szóval a kiegészítés nem neked szólt valójában. Viszont ha valakinek megtetszik, jobb ha valamennyire tisztába kerül vele, bár nagyjából oly mindegy, hogy mi milyen műfaj. Egy valami számít csak, tetszik, átjön-e az amit hallgatunk :)

szerk: nem is offolnék róla tovább, ezért is elnézést.

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#1732) Bjørgersson válasza Fandango (#1730) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mi olyan vicces rajta? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1733) zsocy válasza Tomacko (#1731) üzenetére


zsocy
őstag

Ha már ennyit beszéltetek róla, gondoltam belehallgatok, és ez krva jó! :)
Irodába ideális, senki sem tudja miért bólogatok és hadonászok!

(#1734) Fandango válasza Bjørgersson (#1732) üzenetére


Fandango
veterán

Lehet, hogy neked nem az, de a Death Metal elé odarakni a melodic jelzőt, hát az szerintem vicces.
Hozzá kell tennem, hogy nem vagyok a műfajnak se ismerője se rajongója, sőt egyáltalán nem hallgatok metal zenét, így van egy elképzelésem, hogy kb mit takar a death metal, és ahhoz nem tudom a melódikus jelzőt társítani.
De elég is az offból, mert már többet jojóztunk ezen mint kellene.

(#1735) bajnokpityu válasza zsocy (#1733) üzenetére


bajnokpityu
félisten

2x láttam Amonékat koncerten, és egyszerű dallamos menetelős vikingmetált nyomtak. Ugyan elég gáz volt, amikor 2. alkalommal ugyanúgy konferálták be, hogy csak ma este, csak nektek eljátszuk XY nótát, és kopp ugyanazokat a felkonfokat mondták végig, de hát ez van, ez is csak egy munka :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1736) birno válasza Fandango (#1734) üzenetére


birno
addikt

A jelzo vicces, de valahogy meg kell kulonboztetni egy Death vagy Immolation altal jatszott, inkabb death metalnak mondhato zenetol, a viking metal rajuk lehet valoban jobban illik, bar azt a mufajt annyira nem ismerem.
Amugy ha hallgatnal ilyeneket, lehet rajonnel, hogy van benne racio, a komolyabb death metalokhoz viszonyitva, mert ugy mar tenyleg dallamosnak mondhato. :)

(#1737) Patice


Patice
nagyúr

Joe Bonamassa - Blues Of Desperation (2016)
Blues

Joe Bonamassa – Blues Of Desperation Official EPK

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1738) birno


birno
addikt

Lisa Simone - My World (2016)

Jazz/Soul/Blues

Lisa Simone - My World

[ Szerkesztve ]

(#1739) Tomacko válasza Patice (#1737) üzenetére


Tomacko
senior tag

Jó tudni, hogy ez is bekerült a boltokba már :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#1740) madgie válasza birno (#1736) üzenetére


madgie
titán

Így van, ez abszolút dallamosnak mondható a műfajon belül.

(#1741) Dorien válasza Fandango (#1728) üzenetére


Dorien
veterán

Ez kicsit olyan, mint a "romantikus horror". :)
Amúgy szerintem a Fear Factory-t a mai napig nem tudta senki überelni a kemény zene / hörgés / dallamok vegyítésében:

FF - Linchpin
FF - Resurrection

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#1742) Tomacko válasza Dorien (#1741) üzenetére


Tomacko
senior tag

Mondjuk náluk "csak" agrasszív telitorokból üvöltés van maximum. Az Obsolete egy alapmű számomra, az extrém jegyekkel bővelkedő industrial metal műfajban. Tényleg az egekbe magasztaltam őket mindig, de koncetjükre soha többet nem megyek. Playback műsort csináltak a Fezen-n pár éve. :( Az élő zenét így még nem csúfolta meg nemzetközi zenekar számomra :( Gyalázatos volt amit műveltek, rossz helyeken pengetett Dino, a basszer nem játszott a kiálláson, a dobon a lábdob bőrök meg sem remegtek a cinek álltak, az ének meg......1 számon belül volt kristálytiszta stúdió hangú, majd egész turnét végig éneelt lestrapált, kicsit hamis, és nagyon beteg lázas emberé Burton "mester" hangja. Na ilyen nincs, a hülyék máshol laknak. Viszont vesztettek egy koncertlátogatot velem, de úgy kb sok százat, talán ezret is az ott lévő sok ezer fős tömegből. :( A mai világban meg ugye a koncertezésből élhet csak meg egy ilyen banda.... Na de nem offolnám tovább a fórumot.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#1743) nonozoom


nonozoom
tag

Fourplay - Silver (2016)
Jazz

iTunes

[ Szerkesztve ]

(#1744) Patice válasza nonozoom (#1743) üzenetére


Patice
nagyúr

Vót' má' :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1745) nonozoom válasza Patice (#1744) üzenetére


nonozoom
tag

Hát akkor Sorry :DDD

(#1746) gubabela válasza Patice (#1744) üzenetére


gubabela
senior tag

Nem baj, ha volt. :P
"4. Nem számít, hogy valaki már ajánlotta azt az albumot amit te is szeretnél, hiszen minél többször szerepel valami, annál nagyobb figyelmet kap a lemez" (összefoglaló)

(#1747) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Omnium Gatherum - Grey Heavens (2016)
Melodic Death Metal

Skyline
Frontiers

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1748) Patice


Patice
nagyúr

GoGo Penguin - Man Made Object (2016)
Jazz, minimalism, electronica
Blue Note Records

All Res (Official Video)

iTunes

Review

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1749) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Church of Misery - And Then There Were None
Doom Metal

full album

Elsőre nem szerelem az album, de majd kialakul.

Másik meg, akik jókorát tekertek a stilusukon:

Deftones - Gore

Alternative Metal

[link]

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1750) SOAD19


SOAD19
addikt

Trixie Whitley - Porta Bohemica

(Alternative/Indie rock)

Ízelítő:

Hourglass
Closer
Soft Spoken Words

Full album: [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.