Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-19 20:55:37

LOGOUT.hu

A topicba kizárólag az aktuális naptári évben, vagy az előtte lévő évben megjelent albumokat ajánljuk egymásnak. Ezzel elkerüljük azt, hogy 10-20 éves kiadványokról legyen szó, amik ugyan lehetnek kedvencek, de azt szeretném ha itt kifejezetten az aktuális dolgokról esne szó. Remélhetőleg pár év alatt elég tekintélyes mennyiségű ajánlás érkezik majd amiből lehet szemezgetni, és örülnék neki, hogy ha jól olvasható maradna a topic, ezért legyen itt egy kis útmutatás:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) #93966848


#93966848
törölt tag

Azért nem kevesen élhettek itt a topikban tudatmódosító szerekkel :D(legtöbb zenét meghallgatva) Persze kinek mi jön be, eddig a felénél tartok a mazsolázásnak, volt pár album ami megtetszett :C :R

(#452) eclipse006 válasza #93966848 (#451) üzenetére


eclipse006
őstag

Pont, hogy a zenék a tudatmódosító szerek, és legalább legálisak. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#453) #93966848 válasza AMDFan (#210) üzenetére


#93966848
törölt tag

Ez nagyon tetszik, de nem találom sehol neten az albumot :B Tudnál segíteni :F :U :R

(#454) baluka26 válasza #93966848 (#453) üzenetére


baluka26
veterán

rutrackeren fent van.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#455) Shufny


Shufny
őstag

Khm... alapelvek. Mellesleg első találat google -lel. :U

(#456) AMDFan válasza eclipse006 (#452) üzenetére


AMDFan
addikt

:K

(#457) JNashville válasza eclipse006 (#452) üzenetére


JNashville
senior tag

Így van. :)

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#458) #93966848 válasza Shufny (#403) üzenetére


#93966848
törölt tag

Nagyon babaaa :K :C :R

(#459) JNashville


JNashville
senior tag

Elhűlve látom, hogy egy ilyen sok jó albumot bíró topicban még nem került elő az új M83 nagylemez, bár az is igaz, hogy annyira nem lett jó, de egyszer minimum érdemes meghallgatni, hátha elkap a feeling. Szóval:

M83 - Hurry Up, We're Dreaming [2011] electro pop, shoegaze, dream pop

aki ennél bővebben kíváncsi rá: link.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#460) JNashville


JNashville
senior tag

DJ Cam - Seven [2011] downtempo, chillout, lounge

A héten jelenik meg az új DJ Cam album, ez talán nem mond túl sokat túl sok mindenkinek, de a fazon száma nélküli az ezredforduló körül nem volt trip-hop, chillout, lounge válogatás. Ennek megfelelően a Seven se lett death metál album, de a legmeglepőbb, hogy első pár hallgatásra simán hozzá az idei Thievery Corporation szintjét. Pedig az nagy szó!

[ Szerkesztve ]

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#461) baluka26


baluka26
veterán

Kele - The Hunter EP (2011)

Szintén a héten megjelenő újdonságról van szó, tele érdekes dallammal. Úgy látszik Kele teljesen megérkezett a klubokba Martin Solveig-nek való besegítésével, amit ez az EP is igazol. Szerintem nagyon jó lett.

What did I Do?
Goodbye Horses (Q Lazzarus cover)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#462) cucka


cucka
addikt

Djerv - s/t

Alternatív rock-metál némi blackmetál hatással és egy elképesztő hangú énekesnővel. Az év egyik legjobb lemeze nálam.

(#463) eclipse006 válasza JNashville (#460) üzenetére


eclipse006
őstag

Nem tűnik rossznak, meghallgatom este. :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#464) contaxg válasza baluka26 (#461) üzenetére


contaxg
veterán

Maga vonzódik az intellektuális zenét játszó, fekete előadókért. :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#465) baluka26 válasza contaxg (#464) üzenetére


baluka26
veterán

Bloc Party, TV on the Radio :B
Amúgy az úriember az itteni arcképem, csak régi képből. Nagyon nem mellesleg a Bloc Party énekese.

Hallottad már esetleg Te is ezt az EP-t?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#466) contaxg válasza baluka26 (#465) üzenetére


contaxg
veterán

Londonban jó éve (vagy kettő?) 2 percet elcsíptünk tőle a rádióban és nem tudtuk ki az előadó. Utána a lakótársam többször noszogatott ebben a témában... Próbáltam szöveg alapján megtalálni a lyrics oldalakon, de akkor még annyira új volt a dal, hogy nem töltötték fel sehova. Aztán egyszer rábukkantunk. Megszerettük, hallgattuk párszor. De lemeze sem volt még, mikor ez történt...

Egyébként a Living Colour nem gyere be neked?
Talán Neked egy kicsit oldschool, nem is túl elektronikus, de ebbe a halmazba elhelyezhetők és jó zenészek.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#467) baluka26 válasza contaxg (#466) üzenetére


baluka26
veterán

Melyik dalból csíptetek el két percet?:)
Majd meglesem..

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#468) contaxg válasza baluka26 (#467) üzenetére


contaxg
veterán

Everything you want me??

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#469) baluka26 válasza contaxg (#468) üzenetére


baluka26
veterán

Everything you wanted. The Boxer c. albumon van, az tavaly lett kiadva, aszem június 22-én.
A dologban vicc, hogy nekem már június 18-án leszállította a finn oldal, ahonnan rendeltem, így valószínű az elsők között voltam, aki kezében foghatta ezt az albumot.
Kölcsönadjam?:)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#470) contaxg válasza baluka26 (#469) üzenetére


contaxg
veterán

Köszi, megkérdem a lakótársam! :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#471) baluka26 válasza contaxg (#470) üzenetére


baluka26
veterán

Bár sajnos nem a dedikált verzió, arra ott van a Silent Alarm dedikálva az egész Bloc Party által :)

Szólj időben, mert hétvégén tudom csak felhozni :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#472) KMT


KMT
addikt

Mára egy kis könnyebb vidámság:

Future Islands - On the Water (2011) - new wave, electropop, synthpop, indie, neo soul?

yt:
[link]
[link]
[link]
[link]

Baluka?

(#473) baluka26 válasza KMT (#472) üzenetére


baluka26
veterán

Ez elég jó az első két yt link alapján.
Leszedem, hétvégén megnézem az albumot alaposabban :)

Mondjuk az én lelki világomnak egy olyan album kellene már, mint a Silent Alarm a Bloc Party-tól, a Frandz Ferdinand-tól a You Could Have It So Much Better, de leginkább valami olyan friss, mint az Art Brut It's A Bit Complicated c. albuma volt 2007-ben.
Azóta sem volt senki képes (indie szcénában) megközelíteni ezt a dalt szerintem:
Nag Nag Nag

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#474) contaxg válasza baluka26 (#471) üzenetére


contaxg
veterán

Köszi de szerintem nem tudatos nála ez ennyire, hogy felkapja a fejét egy dedikált példányra. :N

Nag, nag, nag...Azt az akcentust :DDD :DDD

Ha teheted hallgasd meg a B52's első lemezét (1978-79?? talán).
Ha már az indie szintér előkerült.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#475) KMT válasza baluka26 (#473) üzenetére


KMT
addikt

De hát neked mindig ilyen indirokk kell. Próbállak itt eltéríteni, de akkor is ezekkel jössz. :DD

(#476) Nertpaelg


Nertpaelg
tag

Vallenfyre - A Fragile King (2011) Death Metal

"Metál szupergrúp", Paradise Lost és My Dying Bride tagokkal. Enyhén oldschoolos death, kellemesen lassú és súlyos. A borító is marha jó lett amúgy.

Link, Link

(#477) KMT


KMT
addikt

Mai komolyság:

Keith Kenniff - The Last Survivor (2010) - modern klasszikus, ambient, akusztikus

Érződik rajta, hogy filmzene, de magában is megállja a helyét.
Kicsit olyan Balmorhea + Einaudio Eno-sítva.

yt:
[link]
[link]
[link]
[link]

(#476) Nertpaelg
"Lassú." :DD

[ Szerkesztve ]

(#478) baluka26 válasza KMT (#475) üzenetére


baluka26
veterán

Igazából post-punk revival ami az én stílusom :)
Csak ezt szokás az indie rockkal párhuzamba hozni, ezért szoktam azt mondani :)

Az indie-t (manapság "indie pop") , mint magát lágynak találom, bár van pár nagyon klassz előadó.

De mint mondta, ez az album tetszik a két szám alapján. Szóval mi a hiszti tárgya?:D

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#479) KMT válasza baluka26 (#478) üzenetére


KMT
addikt

Ezeket én is csak szimplán indie-nek hívom. Találtam is a listán pár elfeledett előadót. Nosztalgia. :D

YYYs
!!!
Stellastarr - ha még nem ajánlottam volna őket, feltétlen csekkold

(#480) JNashville


JNashville
senior tag

The Field - Looping State of Mind [2011] svéd atmoszférikus techno

Szívmelengető loopok, svéd nyugalom. Szeretem.

[ Szerkesztve ]

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#481) baluka26 válasza KMT (#479) üzenetére


baluka26
veterán

Nekem erről a listáról amiket szeretek, félkövérrel a legjobbak (jó hosszú lista következik :D):
Forward Russia
Arctic Monkeys
Art Brut
Babyshambles
Bloc Party

The Bravery
Boy Kill Boy
CSS
The Cloud Room
Cut Copy
Dirty Pretty Things
Does it Offend You, Yeah?
Editors
Elefant
Foals
Franz Ferdinand
Friendly Fires
Hard-Fi
The Horrors
Kaiser Cheifs
The Killers
Ladyhawke
The Last Shadow Puppets
Libertines
The National
Phoenix
Pin Me Down
Shiny Toy Guns
TV on the Radio
The Vaccines
White Lies
The xx

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#482) KMT válasza baluka26 (#481) üzenetére


KMT
addikt

Igen, ezek nem rosszak (már amit ismerek), és elég egy kalap alá vehetők.

Még egy utolsó, csalós ajánlás. Diszkós, indie-house-szerűség egy elfeledett előadótól. Most újra elővettem, és tök jól szól, stílusához képest. Ezen maradt dinamika, bakker. Meg is hajtottam. :)

Out Hud - Let Us Never Speak of It Again

[link] (sajnos akadozik)
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#483) Nertpaelg válasza KMT (#477) üzenetére


Nertpaelg
tag

Most mondd, hogy nem az... :D

Amúgy a death metálon belül értettem. Az alap valóban nem lassú, inkább az enyhén doomos vokál ad neki egy ilyen érzést. Azt hiszem. : )

(#484) eclipse006


eclipse006
őstag

Múltkor írtam, hogy nekem jobban tetszik az új Yonderboi album mint az előző, a Shallow and Profound c. abuma. Nem tudom, miért, de valami egészen más emlék maradt meg erről az albumról. Ma elővettem, meghallgattam. Nagyon jó volt, jó rendszeren még nem is hallottam, nagyon durva. Meg is változtatnám a véleményem, sokkal jobb mint az új. :K Szóval valamit tényleg nagyon benéztem akkor amikor az ellentettjét írtam.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#485) bendeguz76 válasza eclipse006 (#484) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

szerintem az első albuma zseniális,a második nagyon jo, a harmadikon érzem azt,hogy a nagyközönségnek szol. könnyen befogadhato "slágeres"lett.

bendeguz_HUN

(#486) eclipse006 válasza bendeguz76 (#485) üzenetére


eclipse006
őstag

Akkor ezek szerint egyezik a véleményünk, tökéletesen fogalmaztál! :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#487) JNashville


JNashville
senior tag

Az albumot még nem hallgattam, de úgy nézem, nem lett szar az új Machine Head:

Locust @ YouTube

Ahhoz képest, hogy kb. 4-5 éve indie rock a leggitárosabb zene, amit hallgatok, az ilyenek még mindig be tudnak mozdítani.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#488) AMDFan válasza JNashville (#487) üzenetére


AMDFan
addikt

Neked se semmi ízlésed van azért.
Örülök, hogy vannak még akik ugyanúgy meghallgatják az electro,lounge,ambient,dnb,hiphop,rock és metal zenéket is :)

Egyébként én hallgattam már ezt az albumot, de annyira nem mozgatott meg. Nem rossz, de 4-5 szám után már unalmassá válik nekem. Ugyanez a bajom az új In Flames-el is.

Viszont ma néztem meg a RHCP lemezbemutató koncertjét és baromi jól nyomják az öregek :) Flea egy állat pedig lassan 50 éves.

(#483) Nertpaelg: nekem még ez a lassú death metal is sok :D A szélsőségeket valahogy nem tudom befogadni. Pl. elektronikus vonalon belül is, egyes noise zenéktől falra tudok mászni. Death metalon belül pedig a Dark Tranquillity a maximum amit még szeretek, épp ma hallgattam azt is. Kár hogy nagyon gyengén szólnak a felvételeik, nem is hallgattam sokat.

[ Szerkesztve ]

(#489) eclipse006 válasza AMDFan (#488) üzenetére


eclipse006
őstag

Hasonlóan vagyok én is,szinte minden műfajból meghallgatok pár előadót, de azért a trip-hop, downtempo, ami nálam a befutó.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#490) JNashville válasza AMDFan (#488) üzenetére


JNashville
senior tag

Elég hosszú zenei utat jártam be az elmúlt tíz évben, így az lenne inkább meglepő, ha ne szeretnék ennyi stílust. A skandináv black/death-től a lounge-ig minden műfajból vannak kedvenc előadóim, ugyanúgy szívesen hallgatok még ma is egy Dissection albumot, mint mondjuk az idei Thievery Corporationt.

Bár a Boards of Canada megismerése óta - 5-6 éve - végképp elköteleztem magam az elektronikus zenéhez.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#491) baluka26 válasza JNashville (#490) üzenetére


baluka26
veterán

Fú, Boards of Canada-tól a Peacock tail a legjobb relaxzene a világon.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#492) [balu]


[balu]
tag

Egy említést mindenképp megér:
Ólafur Arnalds - Living Room Songs (2011) ambient, classical (?)
Kellemes, nyugodt album, bár a tavalyi jobban tetszik nekem. Példa róla:[link] Maga az album mögötti ötlet érdekes, arról kicsit bővebben, plusz (hivatalos) ingyen letöltés: [link]

(#493) AMDFan válasza JNashville (#490) üzenetére


AMDFan
addikt

Sokan semmiféle zenei utat nem járnak be, hanem elkötelezik magukat bizonyos zenei stílusok mellett, mintha szégyen lenne nyitottnak lenni az újdonságok felé, de gondolom ezt pontosan tudod, szóval nem magyarázom.

(#494) baluka26 válasza AMDFan (#493) üzenetére


baluka26
veterán

Ilyen voltam pár éve, nem volt jó. Most már mindent szívesen hallgatok, bár a kedvenceim ugyanazok maradtak.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#495) AMDFan


AMDFan
addikt

Hogy ontopic is legyek, jöjjön egy ajánlás is.

LM1 - Redshift (2011) liquid dnb, atmospheric, ambient

Érdekes, mert elég régen hallottam először, de valahogy mindig visszatér a playlistre, így egyértelmű, hogy ajánlós :) Nagyon hangulatos zene, dnb alapokkal, de nyugis dallamokkal. Szerintem tök jó középút a dnb és az ambient között. Némi goa vonásokat is felfedezni vélek itt ott :)

[link]

(#496) AMDFan válasza baluka26 (#494) üzenetére


AMDFan
addikt

Én is ilyen voltam sok évig, a baráti körben is mindenki rockzenét hallgatott, de aztán a hifi miatt elkezdtem más stílusokat is hallgatni, aztán nem volt megállás :) Persze van néhány stílus amit nem tud az ember értékelni, de ez természetes. Van rengeteg másik amit meg igen. Nekem a régi kedvencek mellé jöttek az újak is dögivel. És mindig van új a nap alatt. Az utóbbi időben a neurofunk dnb-t kedveltem meg nagyon, de igazából rájöttem, hogy az majdnem ugyanazokat az érzéseket kelti az emberben mint a metalcore :) Érdekes dolog a zene az tuti :)

(#497) JNashville


JNashville
senior tag

Szerintem nem érdemes ebből olyan nagy ügyet csinálni. 2-3 éve még én is azt mondtam volna, amit ti, de az igazat megvallva néha már inkább problémának érzem, hogy több dolog érdekel, mint amit meg tudok hallgatni. Erre általában az év végi listák összeállításakor jövök rá, hogy bár simán össze tudok dobni egy 20 kiváló albumból álló szelekciót, de eszembe jut legalább 10-15, amihez el se jutottam. A tavalyi Hurts albumig például idén jutottam el, de a tavalyelőtti King Midas Sound is kb. idén talált el igazán.

Néha azt érzem, egyszerűen képtelenség követni 2-3-nál több stílust, szcénát. Ilyen szempontból a nyitottság inkább probléma, mint pozitív dolog. Arról nem is beszélve, hogy a sulimból kifolyólag eléggé topon kell lennem világ- és magyar irodalomból is, na, így telik meg hamar az ember agya.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#498) AMDFan válasza JNashville (#497) üzenetére


AMDFan
addikt

"lyen szempontból a nyitottság inkább probléma, mint pozitív dolog."

De csak bizonyos szempontból. Az élet minden területén fontos a nyitottság, és bár nem hiszem, hogy van ilyen felmérés, de úgy gondolom, hogy aki többféle zenei stílusban otthon van, az az élet más területén is nyitottabb, toleránsabb. Mindegy, messzire vezet nem akarok nagyon belemenni.

Az más kérdés persze, hogy túlzásba sem szabad vinni az egészet. Nekem a zenehallgatás hobbi, nem kötelezettség (neked bizonyos szempontból meg kötelezettség is). Néha rámjön, hogy most akkor megnézek 5-10 új albumot, és ha találok valami jót, már megérte.

Sokszor nem értem a haverjaimat, 10 éve járnak ugyanazokra a koncertekre, ugyanazokat a zenéket hallgatják. Évente pár új előadót ismernek meg, aztán annyi. Ez szerintem nemhogy unalmas, de talán káros is.

[ Szerkesztve ]

(#499) baluka26 válasza AMDFan (#498) üzenetére


baluka26
veterán

Én nyitott vagyok új stílusokra, de érdekesen, nagyon kevés új album kerül be a repertoáromba. Inkább csak kislemezek.
A legjelentősebb kivétel: The xx - xx. Ez az az album, ami egy új univerzumot nyitott meg számomra. A többi kedvenc albumom mind pár évvel örgebb (2004-2007 jellemzően).

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#500) AMDFan válasza baluka26 (#499) üzenetére


AMDFan
addikt

Szerintem leszel majd még nyitottabb is :)
Regelj last.fm-re az ajánl nagyon jó zenéket, a többi alapján.

Reggae-t senki sem hallgat? :) Eddig az még nem merült fel itt a topikban ha jól emlékszem.

(#501) baluka26: a fő irányvonal az egy dolog, első körben ne abban akarj újat megismerni amit nagyon jól ismersz. A többi stílusban viszont nagyon jó előadókat fogsz megismerni. Ez tuti.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.