Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-19 20:55:37

LOGOUT.hu

A topicba kizárólag az aktuális naptári évben, vagy az előtte lévő évben megjelent albumokat ajánljuk egymásnak. Ezzel elkerüljük azt, hogy 10-20 éves kiadványokról legyen szó, amik ugyan lehetnek kedvencek, de azt szeretném ha itt kifejezetten az aktuális dolgokról esne szó. Remélhetőleg pár év alatt elég tekintélyes mennyiségű ajánlás érkezik majd amiből lehet szemezgetni, és örülnék neki, hogy ha jól olvasható maradna a topic, ezért legyen itt egy kis útmutatás:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) SB93


SB93
csendes tag

Jelenlegi kedvenc:

John Newman - Tribute

[link]

www.balintsfuture.wordpress.com

(#1252) rappit4


rappit4
őstag

Sziasztok!
Remélem jó helyen kérdezek. Van valakinek itt véleménye Hans Zimmer - Man of Steel lp albumáról? Érdemes lp-ben megvenni?

(#1253) krichd1 válasza rappit4 (#1252) üzenetére


krichd1
addikt

Egy átlagos futószalagon készült Hans Zimmer filmzene album, semmi különös. Töltsd le ingyen, ha tetszik, csak azután vedd meg szerintem.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#1254) rappit4 válasza krichd1 (#1253) üzenetére


rappit4
őstag

Már kikölcsönöztem a netről és rongyosra halgattam, de azért szívesen hallgatnám a hta-30amon. Kérdés az, hogy megéri-e az lp vagy vegyem a sima cd-t? :F

(#1255) krichd1 válasza rappit4 (#1254) üzenetére


krichd1
addikt

CD-t én semmiképp nem vennék, főleg ha már megvan digitálisan. Lp-t talán, hátha jobb felvétel került rá, illetve hosszútávon anyagilag is jobb befektetés lehet az lp (főleg ha nem hallgatod rongyosra).

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#1256) rappit4 válasza krichd1 (#1255) üzenetére


rappit4
őstag

Értem, szerintem megveszem az lp-t. Köszi a segítséget.

(#1257) Audison


Audison
senior tag

Leaves`Eyes - Symphonies Of The Night
Symphonic/Gothic Metal

♫ Leaves`Eyes - Hell To The Heavens

(#1258) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Al Di Meola - All Your Life

[link]

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1259) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Quimby - Kaktuszliget

Sampler

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1260) RetepNyaraB válasza bajnokpityu (#1259) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1261) SOAD19


SOAD19
addikt

Képzelt Város - Anatolij

(post-rock)

Új énekessel, bevallom eddig még nem barátkoztam meg vele teljesen.

Ízelítő gyanánt:

Theodor
Kepler

Teljes album meghallgatása: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1263) krichd1 válasza Nertpaelg (#1262) üzenetére


krichd1
addikt

Új hozzászólásnak szántam, félrenyomtam. :B

Janine Jansen - Bach Concertos (2013)

Műfaj: komolyzene

Sampler

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#1264) Vanir


Vanir
veterán

Kalmah - Seventh Swamphony (2013)

(Melodeath / Swamp Metal)

[ Szerkesztve ]

(#1265) RetepNyaraB válasza krichd1 (#1263) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Szepen huzza a csaj, ez meg a szutyok Jutyub samplerböl is halllatszik :K

Kicsit mas :DDD :

Rettenetesen jo koncert, pedig nem vagyok nagy Nightwish rajongo. A Floor Jansen egyszerüen szenzaciosan enekel (Tarja es Anette egy szemelyben) es teljesen egy huron pendül a Marco Hietalaval, aki szinten nincs rossz formaban ;]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1266) DarkByte


DarkByte
addikt

Remélem nem leszek érte kiutálva, a dátum kitételek közé sajnos nem fér be de nem láttam eddig itt. Munkatársak mutatták nem rég és bár nagyon elüt attól a fajta zenétől amit alap estben hallgatok tökre beleszerettem.

Princess Chelsea - Lil' Golden Book (2011)
Alternative Indie Pop

Bandcamp-en hallgatható és megvehető.

[ Szerkesztve ]

(#1267) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Moderat - II [MTR035/036] - 2013

Electro / Techno / Glitch / IDM

A Modeselektor és Apparat kollaboráció második közös albuma. Továbbra is a meleg, analóg hangzás dominál. Modeselektor albumokhoz képest lényegesen úszósabb és kevésbé ugrál a stílusok között (pl a Happy Birthsdayhez képest), ugyanakkor végig precízen és tökéletesen kikeverve.

Picit vicces, hogy bár évek óta nem a BPitchen ad ki a Modeselektor (ez is a saját labelükön, a Monkeytown recordsnál jelent meg), még mindig mennyire hasonlítanak hangzásban. Ami alapvetően nem egy rossz dolog, ld a szintén idei "Where the wind blows" válogatást (pl a Dillon & Telefon Tel Aviv - Feel the Fallja tökéletes).

Csúcspont egyértelműen a Bad Kingdom, de nagyon érdekes az idm/breakbe hajló Ilona és a legszebb glitch/microhouse időket idéző Milk. Aki szereti a (berlini) electrot, annak mindenképpen ajánlható, remek darab.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1268) kolosanyi válasza RetepNyaraB (#1265) üzenetére


kolosanyi
veterán

Megmondom őszintén, nem követtem az eseményeket, így ez meglepett. Gyorsan elkezdtem kutakodni, de nem találtam így hirtelen, ezért megkérdem. Nem tudod, hogy miért vált ki Anette Olzon? Nekem tetszett így a felállás, az utóbbi két albumuk talán még jobb is, mint a Tarjával készültek, meg ment is a szekér, így furcsállom ezt.

(#1269) attika89 válasza kolosanyi (#1268) üzenetére


attika89
senior tag

Szerintem már elsőre is Floort kellett volna választani :DDD
Anettet egyébként állítólag azért tették ki, mert mikor betegeskedett le a akart mondani egy koncertet, arra hivatkozva, hogy ez csak zene. Erre Tuomas azt mondta neki, hogy akkor hellószia.....

RetepNyaraB (#1265) +1 :))

Epica - Retrospect [2013] symphonic metal, power metal
10th Anniversary

Jó 3 órás kis szösszenet, magyar orchestra, csak mint a Miskolci Opera Rock Show-n anno.
Floor Jansen itt is feltűnik régi szokásukhoz híven ;)

EPICA - The Phantom Agony
EPICA - Unleashed

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#1270) bmakszim válasza DarkByte (#1266) üzenetére


bmakszim
senior tag

:R Egyik kedvencem. Nyáron voltak Bp-n, úgy sajnáltam, hogy nem tudtam elmenni.

Hogy ne csak offoljak:

The Limiñanas - Costa Blanca [2013]
Psychedelic, Pop, Garage

The Limiñanas - My Black Sabbath

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1271) DarkByte válasza bmakszim (#1270) üzenetére


DarkByte
addikt

Az hagyján. Tavasszal voltak itt Szegeden az egyik kocsmában. 10 perc séta sincs a lakástól. :DDD Csak hát ugye akkor még nem ismertem őket. :(

[ Szerkesztve ]

(#1272) DarkByte válasza attika89 (#1269) üzenetére


DarkByte
addikt

Most nézem én is a koncert filmet. Nem tagadom én a Nightwish-től a Nemo-t hallgattam a legtöbbet, ott volt a legtöbb viszonyítási alapom Tarja felé. Egyáltalán nem volt idegen mellette Floor előadás nekem. Nagyon jó hangja van a csajnak, és szimpatikus :) Hogy bírja ezt a koncertet így végigénekelni. Én megszólalni nem tudnék ha ennyit kellene ordítanom, nem hogy tökéletes énekelni is még ennyi ideig :)

(#1273) RetepNyaraB válasza DarkByte (#1272) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Off on: Jaja en is neztem csak tatott szajjal... Vikingnek született, az a megoldas :)) Egy fejjel magasabb, mint barmelyik masik tag a zenekarbol es sulyra se lehet kevesebb, pedig csinos. Van benne anyag :K Amugy ö torokbol nyomja vegig, amit a Tarja operas hangkepzessel csinalt (az kevesbe nyirja az ember torkat) es csak effektnek hasznalja a klasszikus hangkepzest; viszont tudja es ez nagy elönye a Frau Olzonnal szemben, akinek (ez) nem ment, bar en is szerettem es sajnalom, hogy a kishitler Holopainen kirugta (öt is). Off uff.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1274) attika89 válasza RetepNyaraB (#1273) üzenetére


attika89
senior tag

"kishitler Holopainen"
Jajj! Sírok :DDD
De Anette legalább nem csak egy levelet kapott, mint Tarja (és anno Sami)!

DarkByte Floor inkább power metal oldalról jött, és tényleg erősen végigtolja.
Az én szívemnek azért különösen kedves, mert a régi dalok is méltó(bb)an szólnak végre. Bár azért Anette-nek is sikerül 1-2 dalt szépen magáévá tenni.

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#1275) baluka26


baluka26
veterán

The Haxan Cloak - Excavation

2013

Ambient, electronic, IDM

AMDFan-nak különösen ajánlom!

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#1276) AMDFan válasza baluka26 (#1275) üzenetére


AMDFan
addikt

Huh, köszi. Érdekes, bár elsőre nagyon zavar hogy ennyire mélytúlsúlyosra van keverve. Ráadásul a mélyek jórésze amolyan "szinusz pulzálás". De a dark hangulat az megvan keményen.

(#1277) baluka26 válasza AMDFan (#1276) üzenetére


baluka26
veterán

A halálról szól ez az album, fejhallgatóval hallgasd!

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#1278) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Necrophobic - Womb Of Lilithu
Death / Black Metal

Furfur

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1279) krichd1


krichd1
addikt

Aki szereti a Lynyrd Skynyrd, ZZ Top, Zac Brown Band, The Black Crowes féle déli rock hangzást, azoknak különösen ajánlom az alábbi két albumot:

Blackberry Smoke - The Whippoorwill (2012)

Műfaj: Pop/Rock, Country, Southern Rock, Contemporary Country, Country-Rock

Teljes album

Turnpike Troubadours - Goodbye Normal Street (2012)

Műfaj: Country, Alternative Country-Rock, Americana

Ízelítő:
Gin, Smoke, Lies

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#1280) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Nem találtam itt volt-e már a nőtől valami, hát beírom, mert elég nagyformátumú egyéniségnek gondolom:

Patricia Barber: Smash

Nem tudom rendesen besorolni; fúziós-modern-énekelt (de nem improvizatívan) jazz songs. A csaj zongorázik is, meglehetősen jól. A lemez pl. enkóron 192Khz/24bit verzióban megszerezhető, rettenetesen jól szól. Érdemes :K
Vagy megvehető horror árakon mindenféle verzióban :DDD

Patricia Barber_Smash

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1281) Ear001 válasza RetepNyaraB (#1280) üzenetére


Ear001
addikt

"Nem tudom rendesen besorolni"

Ezt hívják popzenének... ;]

(#1282) RetepNyaraB válasza Ear001 (#1281) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A nagy szart, még viccnek is rossz. Tedd ezt be gonoszul David Guetta helyett a dizsiben - megnézem hány foggal jössz ki a kapun utána...

Mindig szerettem a besorolhatatlan zenéket, amelyek több stílus egyesítésén munkálkodnak. Ez is ilyen.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1283) Mikulásbá válasza RetepNyaraB (#1282) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Patricia Barber is a crack jazz pianist, an innovative composer, a singular vocal stylist, and among the most original lyricists/song-poets to come down the pipe in 40 years. Her use of metaphor and metonymy is woven inextricably into her trademark melodies, which create mental and sonic images that evoke insight and emotion. Smash, Barber's debut for Concord, is comprised of original material performed by an excellent band that includes guitarist John Kregor, bassist Larry Kohut, and drummer Jon Deitemyer. The predominant subject matter of these songs is love's loss: the frustrated desire, grief, acceptance, longing, and healing its aftermath brings. Barber is as empathic and insightful as a depth psychologist. Her language is rich, precise, and devoid of trite sentimentality. Lyrically, these songs are wound with the elastic imagery of poetry, but their rhyme schemes are taut, given air by the fluidity of her jazz. Opener "Code Cool" is introduced by Deitemyer's snare and hi-hat in a constant thrum that emulates the pulse of electronic dance music. It's underscored by a one-note vamp from Kohut. Barber's piano illustrates with a series of glissando chords as Kregor fills the space expressionistically, highlighting the well of images and urgency in lyrics which reference science, Keats, and medical treatment before concluding she is "...Michaelangelo's David/Tested and worn..." Barber employs space between sections, stilling the proceeding with a single chord, before that pulse returns to her protagonist's realization that she needs to fake it until she makes it: "I will live/As if/I were loving." "The Wind Song" is a brooding, mysterious ballad, whose lyric drama is spacious, highlighted by brushed symbols, acoustic guitar, nearly gossamer pianism, and a physical bassline to bind it to earth. In the title track's first half, the piano and bass offer the tender illustration of "the sound of a heart breaking..." But at the halfway point, the physical fury of that emotion is laid bare by Kregor's screaming electric guitar solo, which allows for the held, breathless emotional power in this and all the previous songs, release. The companion piece is "Scream," where a jazz piano ballad opens into a nearly full-blown rocker. "Redshift" is a crystalline bossa nova; its lyrics unite love's loss with physics in clever, hip associations punctuated by a syncopated groove. "Bashful" is a swinging post-bop instrumental that features great soloing by everyone. "Missing" is introduced by Kregor's acoustic and Barber's sparse piano. It's a musically metaphorical illustration of the tune's subject matter: waiting in vain, hoping against hope that the truth of loss isn't, in fact, true. It's raw, vulnerable, and fearful. Kregor's gorgeous solo and Kohut's economical bassline offer room for Barber's piano to illuminate the lyric with tenderness. Smash is an extraordinary achievement. Here, jazz is popular music without being anything other than itself. Its depth, creativity, searing poetry, and artisan musicianship make it a peerless accomplishment. ~ Thom Jurek

(#1284) RetepNyaraB válasza Mikulásbá (#1283) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mosmivammá :Y
Minden zenekritikusnak van egy saját bugyra a pokolban; nem akartam itt flémelni egy szimpla lemezajánláson :R
Van saját véleményem általában (Ti mind egyéniségek vagytok! // tömeg: Igen, mi mind egyéniségek vagyunk!! //Brian: Nem én nem! //Te kussoljál!), de köszi a linket :K

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1285) Ear001 válasza RetepNyaraB (#1282) üzenetére


Ear001
addikt

Na jó, kifejtem. :)

Szóval Patricia, meg Rebecca meg Diana és társaik számomra azért nem jazz énekesnők, mert énektechnikájuk arra alapul, hogy mikrofonon keresztül szólaljanak meg. Egyszerűen képtelenek lennének olyasmire, mint monjuk Anita O'Day, hogy egy egész színháztermet beénekeljen big band kisérettel, hangosítás nélkül. Persze érdekes az ő hangját, technikai változásait megfigyelni a legkorábbi és mondjuk az ötvenes évek beli felvételein.

Van egy történet arról, hogy Yehudi Menuhin, aki kedvelte a cigányzenét, egyszer elkérte a Mátyás pincében a prímástól a hegedűt és néhány nóta erejéig ő vezette a zenekart. Aztán megkérdezték a pírmástól, hogy milyen volt. -Hát jól húzza, jól húzza, de az asztalnál meghalna, az biztos.

Attól tartok, hogy Patricia jazzénekesnői képeeségei is csak az első áramszünetig tartanának ki. Pont mint David Guetta zenéi. ;]

(#1286) RetepNyaraB válasza Ear001 (#1285) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Basszus akkor jön a flém, amíg ki nem moderálnak minket :(((

A kiinduló pontod teljesen hibás. Ez esetben minden erősítést használó hangszer mehet a francba, a Dzsásztintimberléket kísérni bőrtangában, hiszen mikrofon/pickup nélkül méghálnánák...
Nehogymá a zenei minőséget/invenciót az döntse el ki mekkorát tud ordítani :Y
Így csak a rezek dobbal (nádi hegedűvel) maradnak a listán, meg egy-két héttojásos donikozák.
Ez a hangerő és általában "A HANG" mizéria egy második világháború utáni találmány és ritka káros, valamint nem látom visszafordíthatónak :( :(( :(((
Arról lehet beszélni (csak nem ebben a topikban, mert nem az a témája), hogy tetszik, vagy nem tetszik a hangnélküli bige. De minőségi kritériumként felhozni a hangerő kérdését nagyon gyenge alap. A hivatkozás is gyenge alap, mert ez nem bigbend, hanem egy átértelmezett poszt-cool stíl (megvan a műfajbesorolás :C ). Hova üvöltsön dagadó erekkel?? Ha valaki remek dalénekes és a közönség állva megy haza a koncert után, de az illető mondjuk nem énekel Wagnert, mert a hajlékony hangja nem pont arra való; akkor az nem igazi zenész??

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1287) Ear001 válasza RetepNyaraB (#1286) üzenetére


Ear001
addikt

Ha figyelmesen elolvasod az írásom, kiderül, hogy nem hangerőről, hanem énektechnikáról beszélek.

Semmi baj vele, érdekes előadó, csak rossz polcra teszik. És hogy nem én vagyok az egyetlen aki így gondolja, arra a legjobb példa a Companion albumán van, (amin egészen remek a Black Magic Woman feldolgozás, amikor már nincs benne ének), az If This Isn't Jazz, amit állítólag pont azért énekel, mert mások szerint sem jazz.

(#1288) RetepNyaraB válasza Ear001 (#1287) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jó. Az énektechnikába is felesleges belekötni, mert más ligában játszik, mintha bebopot tolna (pl hálistennek nem improvizatív, de ez aztán végképp nem tartozik a tárgyhoz). A zene kategóriákkal közelebb fexik a jazznek nevezhető halmazhoz, mint a popzenének nevezetthez. Tehát kénytelenek vagyunk az énekesnőt is - jobb híján - jazzénekesnőnek bélyegezni és az egész műfajmegnevezésnek nem sok értelme van a (konkrétan emlegetett) zene stíluskeverő jellege miatt.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#1289) AMDFan válasza KMT (#1247) üzenetére


AMDFan
addikt

Hűha... Most szemezgetek a topik terméséből, de erre most nehezen találok szavakat. Még nyelni is elfelejtettem miközben néztem, csak pislogtam. Elképesztő amit művel a fazon. :R

(#1290) brownus


brownus
veterán

Aes Dana - Pollen [Full Album] - (2012)

[ Szerkesztve ]

(#1291) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Satyricon - Satyricon

Voice of Shadows

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1292) donpe válasza Ear001 (#1285) üzenetére


donpe
aktív tag

Fiona Apple - Dull Tool

Mindenesetre ebben az Anita O'Day-ben volt kurázsi rendesen... :B ;]

[ Szerkesztve ]

(#1293) robi-k


robi-k
őstag

Mylene Farmer / Timeless:
LPCM 2.0 (96 kHz / 4608 kbps / 24-bit)
DTS-HD MA 2.0 (96 kHz / 3657 kbps / 24-bit)
Dolby TrueHD 2.0 (96 kHz / 3057 kbps / 24-bit)

(#1294) Slownz


Slownz
senior tag

Srácok, ebben az évben is lesz év albuma szavazás?! Én nagyon kíváncsi lennék, hogy ki, mit mondana... :)

[ Szerkesztve ]

(#1295) AMDFan válasza Slownz (#1294) üzenetére


AMDFan
addikt

Miért ne?

Nálam az év albuma és egyben az év előadója:

Pretty Lights - A Color Map of the Sun (2013) electro/glitch/funk/hip-hop/breakbeat

[ Szerkesztve ]

(#1296) madgie válasza Slownz (#1294) üzenetére


madgie
titán

Fates Warning: Darkness in a Different Light

Itt egy friss klip az albumról. Elsőre furcsa volt, nekem a szintis/borulós Disconnected az etalon tőük, ehhez képest ebben egy deka szinti nincs, csak kőkemény, régivonalas, dallamos Fates Warning.

Fenemód bánom, hogy kihagytam az idei itthoni bulijukat :(

(#1297) krichd1 válasza Slownz (#1294) üzenetére


krichd1
addikt

Nekem ez.

Akit érdekelnek az érdekes, különleges albumok az idei évből, annak ajánlom ezt a listát.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#1298) Slownz


Slownz
senior tag

Vájávájávájá, okés, de legyen úgy, hogy mindenki a saját top3-ját mondja. :)) (így volt tavaly is)

(#1299) guppy válasza Slownz (#1298) üzenetére


guppy
őstag

Ha úgy jó ahogy tavaly volt, akkor vállalom h idén is összesítem az eredményeket, de akkor sztem a szavazás legyen 23-adika és 1-je között, 1-én v másodikán meg majd kikerülnek az eredmények is.

Ebben az esetben sztem legyen max 3 jelölje mindenkinek, 2013-ból, előadó - album formátumban, és a hszás elején szerepeljen h 2013 legjobb albuma v vmi hasonló félkövéren :)

(#1300) Slownz válasza guppy (#1299) üzenetére


Slownz
senior tag

Nekem tökéletes. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.