Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-19 20:55:37

LOGOUT.hu

A topicba kizárólag az aktuális naptári évben, vagy az előtte lévő évben megjelent albumokat ajánljuk egymásnak. Ezzel elkerüljük azt, hogy 10-20 éves kiadványokról legyen szó, amik ugyan lehetnek kedvencek, de azt szeretném ha itt kifejezetten az aktuális dolgokról esne szó. Remélhetőleg pár év alatt elég tekintélyes mennyiségű ajánlás érkezik majd amiből lehet szemezgetni, és örülnék neki, hogy ha jól olvasható maradna a topic, ezért legyen itt egy kis útmutatás:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Deadzone41 válasza j0k3r! (#599) üzenetére


Deadzone41
őstag

not bad

(#602) Audison válasza Deadzone41 (#601) üzenetére


Audison
senior tag

Nálam most Adele - Live at the Royal Albert Hall koncertje megy pár napja. Nagyon odatették magukat. Gyönyörű, ajánlom. :K

[ Szerkesztve ]

(#603) SOAD19 válasza Audison (#602) üzenetére


SOAD19
addikt

+1 Szeretem az ilyen igényes felvételeket. :K Persze Adele-t mostanában én is sokat hallgatom. Őszinte, hiteles személyiségnek tűnik, remélem nem változik rossz irányba. :R

(#604) baluka26 válasza Audison (#602) üzenetére


baluka26
veterán

A 21 egy annyira túlsztárolt album egyébként, közben meg egy átlagos eresztés...

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#605) Audison válasza SOAD19 (#603) üzenetére


Audison
senior tag

Pontosan! Ez nagyon igényesre sikerült, és gyönyörű maga a hely is. Nemsokára megnézem magát a koncertet is, persze 21gigásban :DDD

baluka26: A stúdióalbum nekem sem jött be igazán csak pár nóta.... de ez a koncertlemez teljesen más... :K

[ Szerkesztve ]

(#606) baluka26


baluka26
veterán

Ajánlok valami hazai árut :)

Zorán - Körtánc-Kóló -rock, folk rock (2011)

Remélem nem kell senkinek bemutatnom az úriembert. Nagyszerű dalszövegek, remek zenei aláfestés mindez kiváló minőségben. Nagyon ajánlom mindenkinek, aki egy kicsit pihenni szeretne :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#607) eclipse006


eclipse006
őstag

Bár még meg sem jelent, de hamarosan érkezik:

Bonobo - Black Sands Remixed c. albuma

Igaz még csak egy kis ízelítőt raktak fel a hivatalos oldalra, de nekem már ez az egy szám is annyira megtetszett, hogy érzem, nálam ez az év remix albuma lesz.( Csak el ne szóljam magam.) :B

Itt az az egy track(szerintem csak egy részlet): Bonobo - Eyesdown (Machinedrum Remix 5'' Edit)

Nagyon pörgős szám, valamiért nagyon magával ragadó.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#608) Nertpaelg


Nertpaelg
tag

Alcest - Les Voyages De L'âme (2012) Black Metal/Shoegaze ("Blackgaze")

Link

First Aid Kit - The Lion's Roar (2012) Folk Rock

Link

Falloch - Where Distant Spirits Remain (2011) "Blackgaze"

Link

Verwüstung - I First Saw You On That Snowy Night And Couldn't Shake An Overwhelming Feeling Of Sadness (2012) Black Metal + Drone Doom + Post Rock

Egész album tölthető és hallgatható itt. Tavalyi egyszámos EP (Beyond the Watercolor Sunset, We Feel New Life) kicsit jobban tetszett tőle, az itt fülelhető.

Woods Of Desolation - Torn Beyond Reason (2011) Black Metal

Link.

Tombs - Path Of Totality (2011) Post Metal

Link.

The Man-Eating Tree - Harvest (2011) Gothic Metal

Link. (Ez egy rossz példa, mert nem egészen ilyesmi az album [van ének...], de imádom ezt az outrot.)

[ Szerkesztve ]

(#609) Slownz


Slownz
senior tag

Dj Hidden - Drastic / Dying Star (Single)

Stílusát tekintve közel áll a dubstephez (esetleg drumstep), de valahogy még sem az a populáris vonal, amivel mellesleg nekem már a tököm tele van. Persze ezt majd eldönti a nagyérdemű

[ Szerkesztve ]

(#610) King Unique válasza Audison (#602) üzenetére


King Unique
titán

Rákattantam én is mostanság :K ,még leragadtam a "Rolling in the deep"-nél,de petótolom/leszedem ezeket is,sőt ha egy album igazán jó - én még azok közé tartozom,akik vesznek eredetibe CD,DVD (BD)-t - mint az övéi,akkor meg is veszem. :K
Idén nálunk fellép,nem tudja vki,mert el kéne menni rá,biztos élőbe is jól tolja a csaj :F

(#611) Audison válasza King Unique (#610) üzenetére


Audison
senior tag

Tuti jól tolja a csaj élőbe, mert ez a koncert rá a bizonyíték! :K Érdemes akkor ezt is megvenni a gyűjteményedbe. :U :DDD

(#612) King Unique válasza Audison (#611) üzenetére


King Unique
titán

Majd meghallgatom ma,azt meglátom... :) ,vsz jó, meg ha elhozzák,akkor dedikálás miatt is szoktam megvenni őket,már ha közélébe lehet férkőzni.

(#613) Audison válasza King Unique (#612) üzenetére


Audison
senior tag

Az szép dolog! :K

(#614) baluka26


baluka26
veterán

Magyar Rádió Szimfonik Live -élő, klasszikus és egyéb stílusok ötvözete, 2011

Biztos mindenki hallott már erről. Aki szereti ezeket a dalokat alapból, azoknak biztosan tetszik. De egyébként nagyon jók ezek a bandák nagyzenekarral, nekem nagyon tetszik :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#615) Slownz


Slownz
senior tag

DJ Bootsie Akoustik Big Band - MR2 Akusztik(2011)

Hip-Hop, Instrumental, Turntableism, Jazz, Folk, Elektronic

kedvcsináló

(#616) SOAD19


SOAD19
addikt

Fókatelep - Fokadelic 2011 Folk Rock

Ajánló: Real, Bosszúdal

2009-es albumukból is egy ajánló: Kerek a szőlő levele (az elején a zongora megtréfált... Fejemen a fejes, elindítom a számot és tisztára az az érzésem volt, mintha a hifim hangszórójából jönne a zene, nem pedig a fejesből, pedig bizony a fejesből :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#617) Audison


Audison
senior tag

Lacuna Coil - Dark Adrenaline - 2012 (Alternative/Gothic Metal)

Nem vártam semmi jót ettől az albumtól, de gondoltam egy próbát megér...Jó kis albumot dobott össze az olasz csapat. Aki szereti a female vokált annak ajánlom. YouTube

[ Szerkesztve ]

(#618) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

The Black Keys - El Camino (2011) (Garage Rock, Blues Rock)

mostani albumrol:
The Black Keys - Lonely Boy
The Black Keys - Gold On The Ceiling

regebbi albumokrol:
The Black Keys - Tighten Up
The Black Keys - Girl Is On My Mind

szerintem egesz jo lett, foleg igy, hogy mar egy par honapja nem igazan jott ki semmi kedvemrevalo.

some men just wanna watch the world burn...

(#619) JNashville


JNashville
senior tag

Rég jártam itt, cserébe annál jobb zenét ajánlok :)

Goth-Trad - New Epoch [2012] dubstep, experimental, absztrakt hiphop

Goth-Trad az egyik legjelentősebb élő japán dubstep producer, azon kevesek egyike, akiknek sikerült szigetországtól szigetországig - Japántól Angliáig, ofkorz - jutni a stílben. A Deep Medi Musik adta ki, vagyis a Digital Mystikz kiadója - ez talán segít belőni azt is, hogy milyen jellegű dubstepre érdemes számítani rajta. Sokkal inkább jungle, sokkal inkább dub, mint partizene, a wobblerek és dropok szerelmesei nem erre fognak elmenni. Bővebben.

Man in the Maze
Walking Together

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#620) Nertpaelg


Nertpaelg
tag

Swallow the Sun - Emerald Forest and the Blackbird (2012) Melodic Doom/Death Metal

Egészen jó lett a legújabb albumuk is, kicsit letisztultabb és melodikusabb hangzású, ami nem is baj, talán könnyebben befogadható a nem ehhez szokott füleknek. Link.

(#621) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Most, hogy megtaláltam ezt a jó kis témát, hadd ragadjam meg az alkalmat, hogy elmondjam, 2011. szeptember 18-án megjelent az első nagylemezünk, szerzői kiadásban! :)

Tehát:

End of Paradise - Ne add fel (2011) - Hard Rock/Heavy Metal

A dalok mindegyike saját szerzemény, és magyar nyelven íródott; a műfaj valahol a dallamos hard rock és a klasszikus heavy metal között helyezkedik el.

Az album teljes mértékben saját munka; a borítóval együtt letölthető a honlapunlról.

A zenekarunk honlapja

Facebook elérhetőségünk

Aki kedveli ezt a stílusú zenét, az legyen szíves ossza meg a hírt a hasonló zenei ízlésű ismerőseivel! ;)

Legközelebb február 17-én és 24-én, Székesfehérváron játszunk a FEZEN Klub színpadán a Scylla és Power együttesek, valamint a Scylla, Demonlord és Ego Project zenekarok társaságában.

Minden rock és metal zene rajongót szeretettel várunk! :K

Akinek pedig tetszik a nagylemezünk, az legyen szíves szavazzon rá a Viharock.hu Online Zenei Magazin szavazásán, ahol a 2011-es év "Top 10 Magyar Metal Albuma" kerül kiválasztásra!

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#622) Shufny válasza Nertpaelg (#620) üzenetére


Shufny
őstag

Köszi. Nekem néhol már határeset, de többségében tetszik.

Akkor plusszolok is párat:

Tina Dico (Tina Dickow) - Welcome Back Colour
The Man-Eating Tree - Harvest
Woods Of Desolation - Torn Beyond Reason
First Aid Kit - The Lion's Roar
The Black Keys - El Camino

Dark Adrenaline nálam ilyen "egynek jó lesz" kategória, szóval úgy néz ki osztom Audison véleményét.

Persze szokás szerint nem hallgattam meg mindent rendesen.

És akkor párat én is:

Steve Hackett - Beyond the Shrouded Horizon [September 26, 2011]
Progressive rock

Loch Lomond@yt

Portico Quartet – Portico Quartet [January 30, 2012]
Electronic, Contemporary Jazz, Ambient

Black Sun Aeon - Blacklight Deliverance [October 28, 2011]
melodic death metal

Brothers@yt

[ Szerkesztve ]

(#623) AMDFan


AMDFan
addikt

Akkor én is ajánlanék két nagyon kellemes albumot ugyanattól az előadótól.

Long Arm - Organic (2011) illetve
Long Arm - The Branches (2011) Hip Hop / Nu-Jazz / Trip Hop

Long Arm - The Branches (Project: Mooncircle)

Immár nyolcadik éve működik a német hhv online hip hop lemezbolt házi kiadója, a Project Mooncircle. A minőségi, mainstream-től távoli, lassabb ütemek szerelmeseinek talán nem kell bemutatni Cyne, The Q4, Robot Koch, vagy fLako nevét, mely sorba most az orosz beat válogatásról már ismert Long Arm is feliratkozik. A név mögött álló Georgy Kotunovról mindössze annyi ismert, hogy zongorázni tanult, majd egyetemi éveiben kezdett zenéket írni, illetve zenekarokban játszani. Hogy pontosan milyen hangszereken, azt nem tudni (nyilván billentyűs), de a The Branches szó szerint instrumentális album, felvértezve a jazz minden eszközével. A produkció pont attól izgalmas, hogy nem pusztán zenekart hallassz, és nem is sample alapú hálószoba-produkciót, hanem valahol a kettő között egy hosszú kész manipulál és rakja össze egy organikus, merengő, szomorkás utazássá. A muzikalitásban és kvalitásban is a The Cinematic Orchestra, vagy a Bonobo mellé sorolható Long Arm albuma legalább akkora kellemes meglepetés számomra, mint a tavaly (szintén taglalt) Hidden Orchestra lemez.

forrás: drumandbass.hu

Belehallgatás

[ Szerkesztve ]

(#624) guppy


guppy
őstag

Zebrahead: Get Nice! (2011) Punk Rock, Rapcore, Pop Punk, Alternative Rock, Alternative Metal, Funk Metal

stílusilag még mindig kilóg a topikból, de egy meghallgatást megérhet mindenkinek, sztem fesztiválzene :))

(#625) Audison válasza guppy (#624) üzenetére


Audison
senior tag

Kössz, nekem bejön :K Ha egy kis pörgésre vágyik az ember, akkor ez az album megadja hozzá a lendületet.

(#626) boygabi_


boygabi_
aktív tag

The Flashbulb - Opus At The End Of Everything

Szerintem nagyon hallgatható kellemes lett. Nincs benne olyan durvulás ami egyes régebbi albumoknál előfordult.

Belehallgatás

[ Szerkesztve ]

(#627) [balu] válasza boygabi_ (#626) üzenetére


[balu]
tag

Nekem is tetszett, főleg a 14. számtól kezdve. Előtte kicsit sok volt az IDM az ízlésemnek. Egyébként meg akármilyen jó, egyelőre kis csalódás nekem, mert A Soundtrack to a Vacant Life közelébe se ér, pedig ahhoz hasonlították előtte sokan.

(#628) eclipse006


eclipse006
őstag

Végre megjelent a Bonobo Black Sands Remixed album!!!!

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#629) Deadzone41 válasza guppy (#624) üzenetére


Deadzone41
őstag

imádom őket :)

(#630) baluka26 válasza boygabi_ (#626) üzenetére


baluka26
veterán

Fú, ezt le kell szedni :)

Kicsit más, nem tudom, másnak is feltünt, hogy az az album, amelynek Paul Epworth a producere jórészt nagy király?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#631) [balu] válasza baluka26 (#630) üzenetére


[balu]
tag

Mivel általában nem olyan stílusokban alkotó együttesekkel dolgozik, amit én különösebben szeretek, nem nagyon tudok nyilatkozni a minőségről. Viszont a pár album alapján amit hallottam nem vagyok teljesen megelégedve a produceri munkájával, túl hangos.

(#632) baluka26 válasza [balu] (#631) üzenetére


baluka26
veterán

Nem tudom, melyik albumokat ismered a munkásságából?:)

Szerintem csak a harmadik Bloc Party album sikerült szörnyűre, amiket ismerek a munkásságából. De az nagyon vacak.

Pl. a Florence and the Machine album kifejezetten jól szól.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#633) [balu] válasza baluka26 (#632) üzenetére


[balu]
tag

Nekem is az volt az egyik ami annyira nem tetszett, de a legerősebben nekem ez a tavalyi Florence and the Machine albumon volt érezhető.
Persze lehet, hogy ha többet hallottam volna, ami az ő közreműködésével készült, pozitívabb lenne a véleményem. :)

Kicsit elmosolyodtam a szerkesztésedet látva. Úgy tűnik kicsit máshogy látjuk. :D

[ Szerkesztve ]

(#634) baluka26 válasza [balu] (#633) üzenetére


baluka26
veterán

Én nem a tavalyira gondoltam :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#635) [balu] válasza baluka26 (#634) üzenetére


[balu]
tag

Így már érthető, az első az tényleg nem volt rossz. A tavalyiról mi a véleményed? :)

(#636) baluka26 válasza [balu] (#635) üzenetére


baluka26
veterán

Én zenék terén kb 3-4 évvel le vagyok maradva, ráadásul mostanában újra 2005-ben járok a Franz Ferdinand, Hard-Fi, meg első Bloc Party lemez környékén, szóval majd pár év múlva :)

Egyébként érdekes, hogy Epworth pont azáltal az előadó által lett híres, aki szerintem egyáltalán nem kiemelkedő, csak populáris.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#637) [balu] válasza baluka26 (#636) üzenetére


[balu]
tag

Ah, akkor nem sieted el a dolgot. :D Én nehezen bírnám ki, ha nem hallgatnék meg egy albumot, ami érdekel amint tudok.

Annyira nem tudok ehhez hozzászólni, az ilyesmi zenék terén igencsak korlátozott a tudásom, csak egy kis töredéke annak, amik általában hallgatok. :)

Amúgy ha már szóba került a produceri munka, sajnos kevés igazán jót hallok az utóbbi időben. Rock-közeli stílusokban csak Steven Wilson munkáit tartom kiemelkedőnek.

(#638) baluka26 válasza [balu] (#637) üzenetére


baluka26
veterán

Voltak azért jól szóló albumok az utóbbi pár évben is, hogy csak pár előadót említsek: TV on the Radio, The National, The xx, The Rural Alberta Advantage.

(Ráadásul az RAA-ban szerintem a világ egyik legjobb dobosa van szerintem)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#639) [balu] válasza baluka26 (#638) üzenetére


[balu]
tag

Ebből The National szól nálam néha, ott csak kellemesnek tudnám a hangzást nevezni, semmi kiemelkedő. A többit majd megnézem/hallgatom. :)

Szerk.: Tényleg jó, a szám meg kifejezetten tetszett. Bár nekem hogyha dobos, akkor inkább, de persze stílusban semmi közük nincs egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#640) baluka26 válasza [balu] (#639) üzenetére


baluka26
veterán

National már csak a Matt Berninger bariton hangja miatt különleges. Hasonlóan énekel az Editors énekese, Tom Smith is, egészen fantasztikus mindkét banda.

Jajj, még egy, ha jó minőségű albumot szeretnél hallgatni: Noel Gallagher's High Flying Birds :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#641) [balu] válasza baluka26 (#640) üzenetére


[balu]
tag

Úgy tűnik őket is kénytelen leszek meghallgatni. :D Igazából az a baj, hogy bár nagyon tudom élvezni az ilyesmi indie (?) rockot (a stílusok megnevezése sose volt az erősségem), egy idő után megunom.

Úgy tűnik lesz mit hallgatnom a következő napokban... :D

[ Szerkesztve ]

(#642) baluka26 válasza [balu] (#641) üzenetére


baluka26
veterán

Igen, indie rock, nekem ez a kedvencem, vagyis a Bloc Party leginkább. :)

Hogy ON is legyek már egy kicsit, remélem Noel Gallagher megkapja a Brit Awards díjat és NME-n is kap illetve a Dream On sikeres single lesz, szerintem ez volt a legjobb szám az albumon, csodálkozom is, hogy csak negyedik single...

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#643) eclipse006


eclipse006
őstag

Nem tudom hogy ajánlotta-e már valaki,

Juli Fabian & Zoohacker - Girly [EP] albumát.

Műfaj: "elektroakusztik, jazz"

Én a Like a child c. számukat hallottam először a Petőfin, akkor azt hittem, hogy valami külföldi banda, erre kiderült hogy magyarok. Nekem nagyon szimpi ez az EP. :)

Juli Fabian & Zoohacker - Liberation

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#644) slfln


slfln
senior tag

Gotye - Making Mirrors [2011]

Indie rock, experimental rock

(#645) baluka26 válasza slfln (#644) üzenetére


baluka26
veterán

Ez telitalálat most nálam. Köszi!

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#646) slfln válasza baluka26 (#645) üzenetére


slfln
senior tag

[link] A 2623656-ból én vagyok legalább 40. :D
Meg ez a cover is hatalmas.

(#647) Shufny válasza slfln (#644) üzenetére


Shufny
őstag

Nekem is bejött.

(#648) baluka26 válasza slfln (#646) üzenetére


baluka26
veterán

Fú, ez az élő oda van rakva rendesen. Ilyen jót eléh kevés előadótól lehet hallani.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#649) slfln válasza baluka26 (#648) üzenetére


slfln
senior tag

Eszembe jutott még egy album mostanából, ami szerintem tetszene neked:

Grouplove - Never Trust a Happy Song [2011]

Indie rock, alternative rock, Indie pop

[ Szerkesztve ]

(#650) baluka26 válasza slfln (#649) üzenetére


baluka26
veterán

Melyik számot hallgassam meg, amitől kedved kapnék?:)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.