Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-19 20:55:37

LOGOUT.hu

A topicba kizárólag az aktuális naptári évben, vagy az előtte lévő évben megjelent albumokat ajánljuk egymásnak. Ezzel elkerüljük azt, hogy 10-20 éves kiadványokról legyen szó, amik ugyan lehetnek kedvencek, de azt szeretném ha itt kifejezetten az aktuális dolgokról esne szó. Remélhetőleg pár év alatt elég tekintélyes mennyiségű ajánlás érkezik majd amiből lehet szemezgetni, és örülnék neki, hogy ha jól olvasható maradna a topic, ezért legyen itt egy kis útmutatás:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) baluka26 válasza AMDFan (#500) üzenetére


baluka26
veterán

Már fél éve tervbe van véve. Az a baj, hogy a fő irányvonalam 99%-ban le van fedve (lásd pár hsz-szel lejjebb)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#502) JNashville válasza AMDFan (#500) üzenetére


JNashville
senior tag

Reggae-t nem nagyon, dub szokott becsörrenni néha a lejátszóba. De még inkább dubtechno. Én úgy látom, hogy a reggae visszahúzódott egy underground szintre, ahonnan nem is nagyon látom, hogy kitörhetne a jövőben. A populárisabb stílusok totál kiszívták, kizsigerelték. Ami továbbvitte valamennyire a szellemiséget, az a dub, de még inkább a dubtechno. Ebben a műfajban viszont brutálisan jó albumok vannak a közelmúltból is. Ezt az egyik barátom-kollégám írta, jó összefoglaló.

Hogy lemezajánljak is a közelmúltból:

Deadbeat - Roots and Wire 2009 (10/10)
Andy Stott - Passed Me By 2011 (9/10)

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#503) eclipse006 válasza AMDFan (#495) üzenetére


eclipse006
őstag

Tetszik! :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#504) baluka26 válasza JNashville (#502) üzenetére


baluka26
veterán

Ezt pont rosszkor írtad, Rihanna-nak nem rég jelent meg egy eléggé reggae befolyású kislemeze: Man Down, rádióban 20 percenként megy ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#505) Nertpaelg válasza AMDFan (#488) üzenetére


Nertpaelg
tag

Megértem, hogy sok, az extrémebb metál eléggé "bináris", hogy tetszik-e vagy sem. Emlékszem, én is nagyon sokáig nem bírtam, szinte csak powert hallgattam. Aztán már nem tudom miért, de egy teljesen meredek váltással jött a black metál. Lehet ért valami trauma, ami mára a tudattalanba süllyedt. :D Mindenesetre azóta naponta érnek újabb traumák, szóval létszükséglet a karcosabb zene, illetve küldetésemmé vált a legelborultabb, de nem primitív muzsikák felkutatása.

A Dark Tranquillity amúgy melodeth, ami igazából egy kicsit másik alstílus, amit viszont nem ismerek annyira, hogy meg tudjam mondani, merre érdemes próbálkozni, ha esetleg el akarsz jutni az extrémebb fajtákhoz. A rossz minőség meg a metálnak sajnos elég gyakori velejárója. : )

(#506) AMDFan válasza Nertpaelg (#505) üzenetére


AMDFan
addikt

"A Dark Tranquillity amúgy melodeth, ami igazából egy kicsit másik alstílus, amit viszont nem ismerek annyira, hogy meg tudjam mondani, merre érdemes próbálkozni, ha esetleg el akarsz jutni az extrémebb fajtákhoz."

Én nagyon sok metalt hallgattam már, úgyhogy 99%, hogy nem fogok a black metal irányába haladni. Régen a Children of Bodom volt nagy kedvencem, esetleg Cradle of filth, de az Emperort már nem nagyon tudtam befogadni. Death vonalon meg a régi In Flames, Amon Amarth, At The Gates a maximum, meg nagyon nagy kedvencem volt az Arch Enemy. Tőlük az Anthems Of Rebellion szerintem egy zseniális album, amit bármikor szívesen hallgatok.

Amit még szerettem régebben az a folk black metal (ha lehet ezt mondani :) ), például a Finntroll,Moonsorrow,Suidakra,Korpiklaani.

Szóval összességében a tradícionális death/black metal hangulatát én nem tudtam soha átérezni, befogadni, az alműfajokat szerettem inkább, illetve később amikor jöttek az amerikai metalcore zenék akkor elmozdultam kicsit a hardcore/metalcore irányába (Killswitch Engage,Chimaira,Hatebreed,Shadows Fall!!! stb.)

[ Szerkesztve ]

(#507) AMDFan válasza AMDFan (#506) üzenetére


AMDFan
addikt

Hmm, ezzel kapcsolatban eszembe jutott a 2007es novarock fesztivál, ami nagyon durva volt. 3 napon belül élőben látni őket: In Flames,Machine Head, Papa Roach,Il Nino, Chimaira, Clawfinger,CoB,Slayer.

2009-ben meg Sonic Syndicate,Caliban,Disturbed,Slipknot,Metallica,Staind,Limp Bizkit,Killswitch Engage,Static-X. Hmm, nem volt rossz :)

(#508) Shufny válasza Nertpaelg (#505) üzenetére


Shufny
őstag

Fura, azt hittem ezt pont a viszonylag könnyű emészthetősége miatt írtad. Nekem tetszett.

Akkor ajánlok én is a "témában" (köszönet érte tdd587 -nek a szomszédból)

Before The Dawn - Deathstar Rising [2011] , melodic death metal

Deathstar@yt

Más: Bár talán a Lumiere jobban tetszett, de ez nagyon jó lett szerintem:

A Winged Victory For The Sullen [2011] , modern classical, ambient

Moesko

Utána kicsit nézelődtem boomkat -en, és belefutottam ebbe: Idiot Savant
A formáció alapján itt többeket is érdekelhet, ha esetleg nem találkoztak volna még vele.

Nagyon nagy plusz még az Emancipator albumoknak. Csak azért nem írtam be, mert akinél jártam nyáron, annál mindenkinél maradt belőle. :)
Továbbá bejött a Kuedo - Severant , Keith Kenniff - The Last Survivor meg most az LM1 - Redshift is. Persze most sem hallgattam meg mindent, szóval a maradékból is biztosan van még ami tetszik. Ez a Redshift viszont most kifejezetten jól jött, mert már hiányzott az ilyen dnb. :)

[ Szerkesztve ]

(#509) Nertpaelg válasza AMDFan (#506) üzenetére


Nertpaelg
tag

Hehe, ahogy látom akkor pont az ellentétes oldalán állunk a dolgoknak, én jobbszeretem a stílusok ortodox értelmezését. :)

Ezeket a "mainstreamebb" zenekarokat annyira nem tudtam soha igazán megszeretni. Illetve az At the Gates az még elég korrekt, de pl. az Arch Enemy énekesétől, vagy épp a Kréta és Filctől feláll a szőr a hátamon.

Finntroll-t és a hasonlókat csak partyfolknak nevezem, mert némileg komolytalanok. Persze nem mondom, hogy nem volt jó egy hete ilyesmikre őrjöngeni a Heidenfesten, de azért nem az a stílus, amit olyan gyakran elővennék itthon. A Moonsorrow az tényleg nevezhető blackened folknak, és jók is. Hasonló, ami még ismertebb az a Falkenbach, nem tudom ismered-e.

A -core zenék viszont nem nekem készülnek, az is biztos. :)

(#508) Shufny: De, valóban azért írtam, mert könnyebben befogadható, ide inkább csak ilyesmiket postolok. Az elborultabb dolgokat megtartom magamnak, nem sok feneke lenne beraknom, illetve az elmúlt időszakból nem is tudok sok jót. A legutóbbi gondolatmenetet csak általánosságban írtam a kifordult ízlésemre.

[ Szerkesztve ]

(#510) JNashville válasza baluka26 (#504) üzenetére


JNashville
senior tag

No offense, de nem érzem úgy, hogy nagyon meg lettem cáfolva ;]

Emika - Emika [2011] bass music, dubstep, experimental

Súlyos zene megtört hangú női vokálokkal a Ninja Tune háztájiból. Kicsit megülte a délutánt. (Egyébként nekem erős Portishead-feelingem van, az szokott ennyire lehúzni.)

Emika - Professional Loving

[ Szerkesztve ]

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#511) AMDFan válasza baluka26 (#504) üzenetére


AMDFan
addikt

Az underground zenék mainstreambe jutásáról ugrott be a múltkori cikk a quartról amit linkeltem a hifis topikban, de ide is berakom, talán itt is érdekel pár embert.

Mi ez a lassú reszelés? A dubstep hódítása Amerikában és nálunk

[ Szerkesztve ]

(#512) JNashville válasza AMDFan (#511) üzenetére


JNashville
senior tag

Én ebből a Rihanna-számból túl sok és mély következtetést nem vonnék le. Nyilván ezt a számot is Jay-Z papa valamelyik fegyverhordozója-producere találta ki-rakta össze, a csak meg felénekelte. Nyilván az Umbrellából se lett volna giga-meg-szuperbrutál sláger, ha nem maga Carter állt volna oda a legelső albumtól kezdve a csaj mögé, hogy a harmadik albumra mindennel együtt dollármilliós forgalmú előadó legyen Rihannából.

Van néhány underground/undergroundból induló producer, akik elég okosak voltak ahhoz, hogy jó helyen legyenek jó időben és hosszú távon is tudnak gondolkozni, de szerintem ettől nem lesz egy stílus mainstreamebb. Hasonló a sztori a Diplo-Britney közös munka, vagy amikor a Booka Shade későbbi producerei kvázi rányomták a Culture Beatet a német chartokra.

Szerk: utóbbi sztorit el se akartam hinni, de igaz, sőt, írtak zenét a No Angelsnek is :DDD

[ Szerkesztve ]

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#513) eclipse006 válasza JNashville (#512) üzenetére


eclipse006
őstag

Ezen a Culture Beat számon mennyit nevettem régen, meg most is. :DDD
Egyébként ez tényleg így volt, Annó a német Viva-n, Viva+-on rengetegszer nyomatták.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#514) baluka26 válasza AMDFan (#511) üzenetére


baluka26
veterán

Érdekes cikk. Dubstepből én túl sokat nem tudtam megemészteni, kivétel az itt linkelt Kryptic Minds album és az általam linkelt DJ Fresh szám.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#515) AMDFan válasza JNashville (#512) üzenetére


AMDFan
addikt

A Rihanna számból én sem vonok le semmilyen következtetést, alapból látszik az egész klipen, hogy nem sok köze van a reggae kultúrához, csak asszociáltam a dubstep mainstreambe kerülésére.

(#514) baluka26: akkor hajrá hajrá dubstepre/last.fm-re fel :)

[ Szerkesztve ]

(#516) JNashville válasza AMDFan (#515) üzenetére


JNashville
senior tag

Ja, amúgy én is fenn vagyok last.fm-en, Nashlikesmath. Ha gondoljátok, vegyetek fel, én is sokat okosodtam onnan. :)

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#517) baluka26 válasza AMDFan (#515) üzenetére


baluka26
veterán

Az újdonságokkal kapcsolatban annyi tök érdekes, hogy amit Kele Okereke csinál, az eddig 100%-ban bejött. Amióta megvan a Hunter nem nagyon hallgattam mást. Eszméletlen, hogy minden zenéje megfelel az ízlésemnek.:)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#518) JNashville


JNashville
senior tag

Az év legszebb borítója, legjobb lemezcíme és nem mellesleg kiváló lemez:

Mogwai - Hardcore Will Never Die, But You Will [2011] post-rock

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#519) baluka26 válasza JNashville (#518) üzenetére


baluka26
veterán

A Mogwai nagyon nagy istenkirályság :R

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#520) AMDFan válasza JNashville (#510) üzenetére


AMDFan
addikt

+1
Hatalmas ez a zene, ajánlós!

(#521) JNashville


JNashville
senior tag

Most nézem, hogy nem volt még az idei The Kills lemez terítéken. Pedig nagyon nagy alaptevés ez 2011-ben, hogyan kell minden komolyabb elektronikus kütyüzés, túlgondolás és hasonlók nélkül, pár effektpedállal tökös rockzenét csinálni. A lemez legjobb száma, a Baby Says most kapott klipet, onnan jutott eszembe. Másik csúcstrack: Future Starts Slow.

The Kills - Blood Pressures [2011] rakenról

[ Szerkesztve ]

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#522) eclipse006


eclipse006
őstag

Egy jó kis album:

Jónsi - Go (2010)

"Műfaj: Baroque pop, Post-rock"

Sokat nem szeretnék írni róla, nekem nagyon tetszik, pedig ez a műfaj nem tartozik a kedvenceim közé, de valamiért megfogott ez az album. Talán azért is, mert a Sigur Rós-t is szeretem. ;)

Kedvenc számom: Tornado

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#523) AMDFan


AMDFan
addikt

Mistabishi 2009-es Drop c. albuma után itt a folytatás. Szerintem egy érettebb, nyugisabb, nem annyira csapongó, koncepciózus album lett. Letisztultabb lett a stílusa is, érdemes egyben hallgatni az albumot, nagyon jó hangulatot teremt.

Mistabishi - Trip (2011) drum and bass / liquid funk / dubstep

[ Szerkesztve ]

(#524) JNashville


JNashville
senior tag

Tudtátok, hogy van új Mogwai? Na nem nagylemez, csak egy EP, de GYÖNYÖRŰ. Teljesen más, mint az idei album, szinte végig vonósok kísérik a zenekart benne, és mégsem negédes-unalmas egyáltalán. 4 track tiszta szépség.

Mogwai - Earth Division EP [2011]

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#525) Nertpaelg


Nertpaelg
tag

Nnyö köll már ide valami temetésibb is, holnap úgyis kijött aaa:

Blut aus Nord: 777 - The Desanctification (2011) "Atmoszférikus" black metal

A 777 - Sect(s) (szintén idei album) második fele. Míg az inkább a stílus elborult, vadabb oldalát fogta meg, ez sokkal inkább az atmoszférára hajaz, persze azért beteg ez is, de BAN mércével annyira mégsem. Nevezhetném instrumentális black metálnak is akár, illetve helyenként darkwave-es is valamennyire. Blackhez képest a minősége egészen rendben van, hangzásra meg pont olyan, mint az első része, simán hallgatható a kettő egymás után. Talán erre is szánták.

Epitome XII, XIII

(#526) contaxg válasza AMDFan (#523) üzenetére


contaxg
veterán

Mistabishi jóóó!
Kiadott még egy EP-t (Three Tunes) 2011-ben, amin az első szerezeménynek igen érdekes szövege (Wannabe) van!! :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#527) AMDFan válasza contaxg (#526) üzenetére


AMDFan
addikt

Igen, a Wannabe fennvan a nagylemezen is, és hát a szövege elég fura :) Igazából én nem értem pontosan, és neten is megoszlanak a vélemények róla, hogy mi akar lenni a pontos szöveg (nekem is elsőre a "madonna" ütötte meg a fülemet, de olvastam olyat is, hogy "my donor"), meg a klipje is elég durva. Nem egyszerű eset ez a Mistabishi gyerek. Egyébként nagyon jó az a szám.

[ Szerkesztve ]

(#528) contaxg válasza AMDFan (#527) üzenetére


contaxg
veterán

Ahhh hát olyanokat mond, hogy én nedvesebb vagyok, meg jobban kefélek mint Madonna!. A kiskorú lakótársammal meresztgettük a szemünket rendesen.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#529) AMDFan válasza contaxg (#528) üzenetére


AMDFan
addikt

A "lényeget" értettem :D, csak az nem egyértelmű, hogy a "Madonna" az tényleg az-e, vagy más. A klip alapján felmerült más is, olvasd el alatta a kommenteket youtubeon.

(#530) Shufny válasza JNashville (#524) üzenetére


Shufny
őstag

Na ez most nagyon bejött! Ajánlom én is.

(#531) JNashville válasza Shufny (#530) üzenetére


JNashville
senior tag

Örülök, hogy tetszett. :)

Nekem estére finoman szólva elment tőle a hangulatom, iszonyat szétcseszték többhavi munkámat, úgyhogy Slipknotra váltottam. Bár ez nem kifejezetten on topic, mivel a Subliminal Verses óta nem nagyon követem őket, de addig, azt is beleértve az összes lemezt imádom.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#532) AMDFan válasza JNashville (#531) üzenetére


AMDFan
addikt

(#533) Nertpaelg


Nertpaelg
tag

Akkor valami egyedit. És magyart!

Thy Catafalque - Rengeteg (2011) "Avant-garde" Metal

Azt hiszem Kátai Tamás zenéje túl összetett ahhoz, hogy most megpróbáljam leírni, inkább hallgassátok meg. Nem kell megijedni az enyhén blackes nyitástól, az album irtózatosan változatos. Dalszövegek is nagyon intelligensek. Erősen ajánlós.

[ Szerkesztve ]

(#534) [balu] válasza Nertpaelg (#533) üzenetére


[balu]
tag

Pont most akartam írni.

Jól sikerült album, bár nálam nem éri el az előző szintjét. Erősen ajánlott.

(#535) Nertpaelg válasza [balu] (#534) üzenetére


Nertpaelg
tag

:)) Nekem ez jobban tetszik, az előző kicsit mesterkélt volt számomra.

(#536) [balu] válasza Nertpaelg (#535) üzenetére


[balu]
tag

Talán az erősebb black hatás miatt tetszik kevésbé, nem rajongok a stílusért. :)
Viszont mesterkéltnek se nagyon mondanám az előzőt. Igazából ez mindenhol szinte egyformán jó, az előzőn meg volt pár rosszabb rész is, de pár olyan is, ami sokkal jobban tetszett mint erről bármi (mondjuk a Molekuláris Gépezetek közepén levő furcsább rész :D).

(#537) Shufny válasza Nertpaelg (#533) üzenetére


Shufny
őstag

Kösz, ez is nagyon tetszett! Szerintem ezt is ajánlott elolvasni.

(#538) JNashville


JNashville
senior tag

Nem lett rossz az idei The Horrors lemez, van néhány igazán gyönyörű szám rajta. Én speciel örülök, hogy a grufti dolgaikat elhagyták, ez a mostani arcuk sokkal jobban tetszik.

The Horrors - Skying [2011] indie rock, shogaze

The Horrors - You Said @ YouTube
Bővebb vélemény.

[ Szerkesztve ]

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#539) Nertpaelg válasza Shufny (#537) üzenetére


Nertpaelg
tag

Nincs mit. És igen, az interjú ajánlott olvasmány. Azóta került fel "kritika" is, az már kevésbé (ie. borzalmas).

(#540) sti10p


sti10p
senior tag

Ajánlhatnátok már valami jó kis modern, dallamos metal/rock-osabb dolgot is, hiba turkálok a last.fm-en ott gyakran azokat hype-olják amik nem jönnek be.

Amik zenéket meg a közelmultban ajánlottatok azok nagy részéhez meg gondolom valami "segédlet" kéne, de mivel nem élek ilyesmivel sokszor csak meresztem a szemem (fülem :) ), a youtube-os belehallgatásoknál, mert nem tudok velük mit kezdeni...

Ez a Mogwai meg háttér zenének nem rossz, de egy egész napos güri után valami fogósabb, pörgősebb zenét rankék be inkább, ilyesmi esetleg?

[ Szerkesztve ]

XY

(#541) Nertpaelg válasza sti10p (#540) üzenetére


Nertpaelg
tag

Akkor még egyszer, mert amúgy igen jó, sokat hallgatom: Dallamosmetálosrockos. Azt hiszem. Max. annyira nem vidám.

For the record, alkoholon kívül soha semmilyen "segédlettel" nem éltem/ek. :P

(#542) sti10p válasza Nertpaelg (#541) üzenetére


sti10p
senior tag

Természetesen nem úgy értettem, hogy minden ajánlott zene "olyan", de a topic-ot elnézve mintha lenne egy jó pár köztük, főleg mostanság, persze lehet hogy nem vagyok ehez kikupálódva és azért tűnik úgy, ez esetben bocs, a rock/metal vonalról amiket látok viszont ritkán az a kategória amúgy sem, abban az érában az álltalad említetett italon kívül nem nagyon dívik az ilyesmi, márha a hallgatói oldalt nézem, persze lehet ebben is tévedek. :)

Amúgy az álltalad linkelt zene nem tűnik túl modernnek, de így reggeli előtt jó volt. :D

[ Szerkesztve ]

XY

(#543) [balu] válasza sti10p (#540) üzenetére


[balu]
tag

Elég nehéz ilyen kritériumokra ajánlani, a legközelebbi ami eszembe jutott most, az a tavalyi Machinae Supremacy album. [link]

(#544) sti10p


sti10p
senior tag

Ebből a zenéből csak az igazi riffeket és a maxi-kommersznél magasabb szinvonalú szövegeket hiányolom, de a dallam legalább (részben) kipipálva... :D

[ Szerkesztve ]

XY

(#545) [balu] válasza sti10p (#544) üzenetére


[balu]
tag

Nehéz eleget tenni az igényeidnek. :D
Igazából ha megmondanád, hogy modern alatt mit értesz, talán könnyebb lenne.

(#546) guppy


guppy
őstag

Kár h csak most találtam ide, jó kis topik, up a The kills-nek :K

(#547) guppy


guppy
őstag

H egy kicsit on is legyek:

My Chemical Romance - Danger Days (2010) emo, rock, alternative, punk rock, punk

és

The Grenma - Megszünt a jel (2010) hungarian, punk, hardcore, rock, softcore punk

könnyed kis zenék, bár ahogy látom nem igazán ez a stílus dominál a topikban, de ha vkinek tetszik akkor lesz folyt. ;)

(#548) sti10p válasza [balu] (#545) üzenetére


sti10p
senior tag

Pl. azt hogy a zenekarnak a modern nem ott kezdődik hogy Motörhead (bizonyos beosztás szerint az is modern ugye, de ezt most hagyjuk), meg Hammerfall (most direkt két amúgy merőben eltérő stílusút mondtam), hanem képesek önállóan újítani, izléssel keverni a stílusokat. Pesze ebben is el lehet vetni a súlykot, jó ellenpélda pl. a Blood Stain Child, akiknek a fotóikon először még csak mosolyogtam, aztán pár számba belehallgatva éreztem, ha többet is meg kellene hallgatnom elkerülhetetlen defektust szenvedne a hosszú távú jóizlésem (amúgy "hallásilag" még ez is rendben volna) . Itthon ez kb. úgy nézne ki mintha a nyári slágereket gyártó UFO zenekart akarnánk összehozni egy noname emócás Crabcore bandával.(Bár valljuk be ez is kétesélyes, márha a finnanciális faktort nézzük biztosan...)

Pl. a rock,metal mai napig nem tud igazan mit kezdeni az uj elektronikus mufajokkal sem, eleg gyerekes meg amit pl. dubstep+metal neven csinalnak neha, vagy pedig bocs es azt mondom inkabb, eddig nem talaltam egy olyan ertelmezest sem ami kiugro lenne.

Eh, kicsit elkalandoztam de kikivankozott... :)

*jah es amugy az eloszor emlitett 2 bandaval nincs semmi bajom, csak mint alap nem jonnek be...

[ Szerkesztve ]

XY

(#549) [balu] válasza sti10p (#548) üzenetére


[balu]
tag

Azt hiszem, értelek, viszont az, hogy mi ízléses erősen szubjektív. Persze, a Blood Stain Child jellegű zenéről viszonylag kevesen gondolják ezt, mégis vannak olyanok, akik zseniális újítóknak tartják őket.
Viszont a rock/metal teljesen érthető okokból nem nagyon keveredett a modern elektronikus műfajokkal: nem illenek össze, és nagyon keveseknek sikerült akár minimális mértékben is összehozni őket jó eredménnyel (egyik legjobb példa erre a Nertpaelg által említett Thy Catafalque), míg a legtöbb másik műfajjal (legyen az jazz, klasszikus, ambient vagy akár country) kellemes eredményekkel keveredett a rock vagy a metal. Ráadásul a komolyabb keveredések általában nem különösebben sikeresek, főleg ha ennyire eltérő stílusokról van szó (épp ezért van az, hogy bár ott közelebbi stílusokkal próbálkoztak, nem sok Unexpect vagy maudlin of the Well rajongót találok).

Az ajánlásokat akkor mondjuk kezdem az egyik személyes kedvencemmel, Devin Townsenddel, aki azon kevesek közé tartozik - szerintem -, aki képes szinte bármilyen stílusban egyedi, különleges hangulatú (és emellett jó minőségű) zenét csinálni. Most példának viszonylag "normálisabb" számokat rakok be inkább. :Đ Storm Supercrush

(#550) sti10p válasza [balu] (#549) üzenetére


sti10p
senior tag

Akkor inkább azt hangsúlyoznám, hogy a baj a "triggereléssel" (bocs de ezt nem tudom röviden és szépen magyarosítani) van inkább: (bár ezt sosem tudhatjuk biztosan, csak abban a valószínűtlen esetben ha ők maguk nyilatkoznak róla és ezért ezer bocs, ami most következik szigorúan magánvélemény, de) az említett ázsiai banda álltal létrehozott keveredés fő kiváltó motivációjaként csak másodlagos tényezőként érzem a "zene szeretetét", és a jól értelmezetten önkényes újítási szándékot, mintsem a piaci űr betöltésére tett kiszámított spekulációt.
Szerintem a stílusok közti szakadék a megfelelő szikrával könnyen áthidalható (már ha létezik ilyen szakadék egyáltalán, ha szimplán a zenei szempontokat nézzük), van néhány zenekar akik már bizonyították ezt, csak elég kevés, sokaknak jó a bevált skatulya és a langyos, álló víz is, hiába van/volt meg bennük a potenciál, beérik a "jó iparos munkával", csak ez a víz már kezd poshadni egy picit. A másik szegmenst nézve meg túltermelés is van, sokan ugranak rá egy-egy új stíilusra/kombinációra és elég sok a középszerű zenekar, akiket a promóciójuk vagy trendiségük miatt eléggé hypolnak ahoz, hogy felhigítsák a stílusokat, de hosszabb távon nem tudnának maradandót alkotni és ez vissza hat a stílus megítélésére is, nem szerencsés ha ezekkel találkozik az ember először pl a last.fm-en...

Amúgy az Unexpect most egy üde szinfolt volt a számomra, nem ismertem őket :) , viszont Devin munkásságát régebben hallgattam, tőle se tetszik minden, már el is távolodtam tőle, néha ilyesztő szélsőségekbe csap át, jobban bírom a "tiszta" énekhangját, meg a nyugisabb számait, de ez a szám pl. újdonság volt nekem is, de Anneke hagját pl. azonnal felismertem, be is pótolom ezt a lemezt...

[ Szerkesztve ]

XY

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.