Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-19 20:55:37

LOGOUT.hu

A topicba kizárólag az aktuális naptári évben, vagy az előtte lévő évben megjelent albumokat ajánljuk egymásnak. Ezzel elkerüljük azt, hogy 10-20 éves kiadványokról legyen szó, amik ugyan lehetnek kedvencek, de azt szeretném ha itt kifejezetten az aktuális dolgokról esne szó. Remélhetőleg pár év alatt elég tekintélyes mennyiségű ajánlás érkezik majd amiből lehet szemezgetni, és örülnék neki, hogy ha jól olvasható maradna a topic, ezért legyen itt egy kis útmutatás:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) cszn válasza orbano (#42) üzenetére


cszn
őstag

Ahogy nézem Last.fm-en: amire iszonyúan rákattanok és egy időben sokat hallgatom azt kb olyan 15, de maximum 20 albumhallgatást jelent abban az időszakban. Aztán később is meghallgatom párszor, de ez már random jellegű és elég ritka, mert rengeteg van amit szintén meg kell hallgatni. :D

(#52) cszn válasza Nertpaelg (#50) üzenetére


cszn
őstag

Sajnos belehallgatni most nem tudok, de ez végre nagyon jónak hangzik leírás alapján. Megy a listára. :K

(#53) AMDFan válasza KMT (#49) üzenetére


AMDFan
addikt

Én is láttam a szám címét, de ettől még nem tetszett :D
Nekem Flashbulbtól a Kirlian Selections meg a Red Extensions Of Me a kedvenc. STAVL is tetszik persze, meg Arboreal is, csak nekem az Arborealnél fura a hangzás.

(#54) cszn válasza AMDFan (#53) üzenetére


cszn
őstag

A Kirlian Selections-t én is ismerem. Nekem kicsit úgy tűnik, hogy elveszik a lényeg benne; egy jó 20-25 perccel lehetne rövidebb, mert sok a töltelék. Tipikus nem volt mellette producer eset. Pedig jó kis muzsikák vannak rajta, ígéretes. Lehet, hogy érdemes lenne mást is meghallgatni tőle. :)
Egyébként szerintem egy albumnak nem igazán lenne szabad 50 percnél hosszabbnak lennie, csak nagyon indokolt esetben. Akkor legyen inkább két lemezes, két különálló koncepcióval, mert sokkal jobban működik. Jó példa erre Joanna Newsom tavalyi lemeze: 124 perc, 3 lemezen, mindegyik remekül működik külön-külön.

(#55) orbano válasza cszn (#51) üzenetére


orbano
félisten

bazz az 50-et csak ilyen hasraütészerűen mondtam. azért ha valamit már 10x végighallgattál, arról lehet valami véleményed, ez volt a mondanivalóm lényege na! :D
mondjuk amikor voltak olyan albumaim, azokat tuti 50x végigtoltam... pl. long gone before daylight, vagy supernatural, egy imádott brand new heavies album, régebben ATB, stb. persze közben meg van 600GB FLAC-om amit hallgatok orrba-szájba... de egy kedvenc album azért nagyon más...

A vér nem válik VAZZE!™

(#56) cszn válasza orbano (#55) üzenetére


cszn
őstag

Hát látod, itt a szavaknak nagyon komoly súlya van. Vigyázni kell mit írsz le. :DDD
Sejtettem amúgy, én csak azért írtam le mert nálam ez a tapasztalat és hát amióta lásztefemezek azóta képben vagyok a tényleges számokkal is. :U

(#57) baluka26


baluka26
veterán

Jesszusom, ez még nem volt:
Gorillaz - Plastic Beach (2010)
Belehallgatás

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#58) attika89


attika89
senior tag

Anima Sound System - Tedd a Napfényt be a Számba (2010. június 15.)
/Dub / Electro / Pop/

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#59) AMDFan válasza cszn (#4) üzenetére


AMDFan
addikt

Jó, hogy még egyszer elővettem Lykke Li-t, második hallgatásra sokkal jobban tetszett. Megfelelő hangulat is kell hozzá.

baluka: legközelebb majd írj valami körülbelüli stílust is, hogy mire számíthat az emberfia.

[ Szerkesztve ]

(#60) attika89 válasza AMDFan (#59) üzenetére


attika89
senior tag

Lykke Li nekem is tetszett! Ami már elsőre bejött az az I Follow Rivers, de hamar ráhangolódtam :K

Még meg sem köszöntem, hogy megnyitottad ezt a topikot! Ezúttal köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#61) AMDFan válasza attika89 (#60) üzenetére


AMDFan
addikt

Áhh ne köszönd, önös szándék vezérelt ;]

Nekem a nagyon lágy zenékhez kell egyfajta alaphangulat különben megunom őket, nem ragadnak el.

[ Szerkesztve ]

(#62) attika89 válasza AMDFan (#61) üzenetére


attika89
senior tag

:D
Egyébként én ezért szoktam általában este, sötétben/vagy csak a tv megy amolyan háttérfénynek/ ágyon fekve zenét hallgatni, mert így nem kell másra figyeljek csak a zenére....

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#63) Nertpaelg válasza cszn (#52) üzenetére


Nertpaelg
tag

Csak nyugodtan. Nem vagyok róla meggyőződve, hogy elég jól le tudtam írni a zenét, ez valahogy sosem az én stílusom volt, bármennyire is szeretném.

Last.fm-es chartod alapján kicsit bizonytalan vagyok, hogy mennyire fog ez Neked dukálni, bár azt is látom, hogy igen széles stíluskörre nyitott vagy. (Mondjuk így is veriló' a kompatibilitásunk. :D). Azt hiszem minden igyekezetem ellenére eddig több embernél váltotta ki a "Ez meg mia a halál ...?" reakciót, mintsem tetszést. :)

Más, OFF. Lesz Ulver koncert. Meg Dream Theater. Egy napon. Egyik szemem sír, másik nevet.

[ Szerkesztve ]

(#64) Shufny válasza AMDFan (#48) üzenetére


Shufny
őstag

Rég hallgattam jó kis liquid dnb -t. Kösz. Nem vagyok fent last.fm -en egyébként. Hogy ne legyen fölösleges a post, beírom az egyik kedvenc formációm 2010 -es albumát:

Hybrid - Disappear Here (March 29, 2010) breakbeat, downtempo, progressive

Az első albumukra írták, de szerintem ez jellemzi őket a legrövidebben: progressive house and nu skool breaks with vocals and symphonic textures.

Disappear Here @juno , Youtube

Annak ellenére, hogy nálam nagyon nem I Choose Noise szint, de így is rengeteget hallgattam. Apropó, metálosok mit gondolnak itt a 2010 -es Dark Tranquillity albumról? (We Are the Void) Hasonlónak érzem a kapcsolatát a Fiction -nel, csak az ő zenéjük kevésbé a gyengém alapból. :)

(#65) KMT


KMT
addikt

Angus & Julia Stone - Down The Way (2010) - folk, acoustic, indie

Nagyon erősen ajánlott (még jól is szól)!
Yt: [link] - [link]

[ Szerkesztve ]

(#66) AMDFan válasza Shufny (#64) üzenetére


AMDFan
addikt

Áá nekem régen nagyon nagy kedvencem volt a Dark Tranquillity, csak ők már úgy érzem túl vannak a zeniten elég régen, vagy legalábbis nem melodic az amit csinálnak, hanem sima death metal. Annak idején ők szerintem csináltak 3 olyan albumot, ami a csúcs volt. Nem tudom, hogy a régi albumokat ismered-e, de a Projector, a Haven és a Damage Done alapművek. Néztem a last.fm-en a lejátszási listákat, és nem szerepelnek a top15-ben olyan számok ott mint a Therein, a Dobermann, a Cathode Ray Sunshine, vagy a The Wonders At Your Feet. Engem valahogy sokkal jobban megfogtak azok a régi albumok, van hangulatuk és dallamuk, nem csak a féktelen zúzás. A maiakon érződik szerintem az izzadtságszag, amit a Metallicán is érzek. Kiadnak új albumot, mert ki kell adni és kész. Persze ez csak az én véleményem, de szerintem ma nagyon nehéz jó metal albumot kiadni. Ez viszont nem feltétlenül a zenekarok hibája, hiszen ez egy lassan 35-40 éves műfaj (a death metal is már lassan 20 éves), és szinte minden puskaport ellőttek már. Idén az In Flames-től várom a megváltást ezen a téren, hátha kitalálnak valami jót :) BÍztató volt a Pendulummal való koprodukció :)

(#67) Nertpaelg: azt hiszem eléggé egyetértünk :)

[ Szerkesztve ]

(#67) Nertpaelg válasza Shufny (#64) üzenetére


Nertpaelg
tag

Szerintem az album címe (We Are the Void) elég jól fedi, hogy hol is jár most a banda. Tulajdonképp totális középszerűség jellemzi az egész albumot, olyasmi, mint egy "Fiction B side". Új ötletnek nyomát sem találtam az albumon, inkább számok gyűjteménye, amelyek túl rosszak vagy sablonosak voltak, hogy felkerüljenek a Fiction-re. Irtózatosan szenved attól, amitől egyébként szerintem az egész melodeath stílus általánosságban is, hogy az összes szám pont ugyan olyan, vagy legalábbis irtózatosan kicsi a variáció. Pár agyoncsépelt riff, dob az szinte csak kísér, semmi váratlan, meglepő vagy kiemelkedő, és akkor teátrális, tipp-topp, már-már power metálos szinti kíséretében eljutunk a kórushoz, ami annyit tesz, hogy akkor most háromszor elmondjuk a szám címét, a harmadikra kicsit elnyújtva, és akkor a kezdő képlettel le is zárjuk a számot, esetleg még egyszer lelassítunk tiszta vokálozni, mintha már nem lenne így is elég unalmas és túlnyújtott a szám. És akkor ezt tizenegyszer. Mikor az ember hallgatja nem lehet az mondani, hogy ez konkrétan rossz, inkább semmi speciális, különösebben érdekes, hosszútávon pedig unalmas, főleg, hogy léptetéssel pont ugyanazt kapjuk. Középszerű, nem tudok rá jobb szót. Fiction jobb volt, bár már az is hajlott ebbe az irányba, ott azért még sikerült rendes ötletekkel előjönni, ez viszont az eddigi leggyengébb albumuk.

Ajánlanék ma is, csak olyan sekélyes éveket írunk ("metálilag", legalábbis), hogy hamar kimerülne a listám. :)

[ Szerkesztve ]

(#68) cszn válasza AMDFan (#59) üzenetére


cszn
őstag

Szóltam előre. :) Adj még neki pár hallgatásnyi esélyt, be fog érni szerintem. Nálam is 3-4 kellett hozzá inkább. Az első album korábban ütött, igaz picivel jobban is tetszik mint ez.

(#63) Nertpaelg Nehéz leírni, de hát ha könnyű lenne akkor nem is lenne érdekes. :)
Ja egyébként elég sok mindent szeretek, elvetemült dolgokat is hallgatok, mint mondjuk: Throbbing Gristle, Lightning Bolt. Úgyhogy meglepni nem hiszem hogy megfognak, hogy tetszik e az majd kiderül. Sztem ma meg is hallgatom. :)

Na akkor majd én ajánlok helyettetek valami metált. Furcsa ez tőlem, mert elég számkivetett sorsa van ennek a stílusnak. Sose szerettem, nem is fogom, de különböző válfajait azért néha sikerül megszeretnem egy-egy album erejéig (Sunn O))) pl. nagy kedvenc). Igaz ti sokkal jártasabbak vagytok ezen körökben, úgyhogy biztos sokan ismeritek:

Giant Squid - The Ichthyologist (2010) doom metal / post-metal / progressive metal

Először is az az érdekes, hogy nem az egész album tetszik, de 2-3 szám kivételével mindegyik megfogott valamiért. Azok amik nem tetszenek róla azok pont a "klasszikus" metál felé húzó, gitárpengetőversenyt játszó számok. Valamiért ezt sose tudtam megkedvelni, ez van. Nem rosszak ezek se, ez az én defektusom.
De a többi. Na azok igen erősre sikerültek. Lassú, folyamként úszó, terjengős, építkezős, súlyos zenék, tökéletes egyensúllyal. Minden a megfelelő időben, a megfelelő hangsúllyal érkezik. Nagyon el lehet veszni benne. A csúcspont egyértelműen a Sevengill, a hallgatása közben maximum lekötött kézzel nem lehet léggitározni. Hallgassatok bele, ha még nem ismeritek :K

[ Szerkesztve ]

(#69) KMT válasza cszn (#68) üzenetére


KMT
addikt

A yt linked ajánlójáról jut eszembe... Igaz 2009, de volt itt már régebbi is. :P

Mono - Hymn To The Immortal Wind (2009) - post-rock, instrumental, ambient

yt / vimeo:
Burial At Sea
Ashes In The Snow
Follow The Map

_________________________________________________

És ha már ennyire visszamentünk, 2009-ből a mai napig egyik kedvenc elektronikus zeném, talán az évtized albuma:

Fever Ray - Fever Ray (2009) - electronic, ambient, pop?

A svéd The Knife duót ismerőknek valszeg nem új. Karin Dreijer szóló projektje.

vimeo:
When I Grow Up
Keep The Streets Empty For Me
Triangle Walks

(#70) cszn válasza KMT (#69) üzenetére


cszn
őstag

Fever Ray nagyon helyes. A kés összes és ez a lemez is nagy kedvenc. :K
Mono belehallgatós lesz (ha hangszóró közelbe kerülök :DDD).

(#71) AMDFan válasza cszn (#70) üzenetére


AMDFan
addikt

Csatlakozom, a Fever Ray nagyon ajánlott zene.

(#72) róbert gida


róbert gida
tag

Chicane -Giants 2010

[link]

[ Szerkesztve ]

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#73) KMT válasza cszn (#54) üzenetére


KMT
addikt

Ismét ehhez visszaoffolódva... Pont ma olvastam egy FB jegyzetét, amiben kifejti, hogy miért olyanok az utóbbi albumai, amilyenek.

"My point is, Love As A Dark Hallway isn’t supposed to be catchy, epic, or an emotional journey. It turned out, conceptually, exactly the way I wanted it to, which is why I released it. Of course a part of me wants everyone to like it, but a bigger part of me knows that if everyone immediately liked it in the first week they heard it, I would no longer be an artist. I’d be merely providing a service."

blog

Azért ebben van valami, kell ilyen is. Aztán csak kijön majd egy "ragadósabb" albummal is.

És itt egy live felvétel róla, még nem néztem végig, de érdekesnek tűnik: [link]
Egy gitárral meg néhány digitális cókmókkal mit ki nem lehet hozni a zenéből.

(#74) AMDFan válasza KMT (#73) üzenetére


AMDFan
addikt

Ő eléggé szabad zenész. Gyakorlatilag tényleg azt csinálja ami neki tetszik. És valóban kell ilyen is, jól csinálja.

(#75) cszn válasza AMDFan (#74) üzenetére


cszn
őstag

Hát igen. Ebben egyetértünk. Az ilyen előadókba lehet egyébként a legjobban beleszeretni.

(#76) cszn válasza Nertpaelg (#50) üzenetére


cszn
őstag

Ez k*rva jó! :) Tegnap kétszer is meghallgattam annyira tetszik. Nyugtató, elgondolkodtató, kalandozó és egyértelműen pozitív hangvételű (ami kicsit meglepő volt azért). Körülbelül Sunn O))), Angelo Badalamenti és Ian Boddy összegyúrva. Meg az első Fuck Buttons is eszembe jutott egy picit. Köszi, ez jó ajánlás volt. :K

[ Szerkesztve ]

(#77) KMT


KMT
addikt

Többször is ajánlottam már elszórva, de ebből sose elég. A tavalyi év egyik meghatározó albuma nekem:

Balmorhea - Constellations (2010) - acoustic, instrumental, folk, ambient, (post-rock)

Mind a hangszerelés, mind a zenészek, a hangulat, és a hangminőség is hozzájárult, hogy az egyik legnagyobb kedvenceim lettek. Szintén erősen ajánlott!

Remembrance @ vimeo
Bowsprit @ vimeo
Calmor @ sc (igaz, ez nincs ezen az albumon)

(#78) Nertpaelg válasza cszn (#76) üzenetére


Nertpaelg
tag

Nincs mit, örülök, hogy tetszik! Érdekes besorolás, de így is lehet nézni. :) Hangvétel egyébként érdekes kérdés a Lustre-nál, nagyban a hallgató és annak alaphangulata határozza meg. Személy szerint leginkább az egyik szám szövegéből kiemelt "dark serenity" kifejezéssel tudnám jellemezni. Elsőre paradoxonnak hathat e kettő szó kombinációja, de a zenét hallgatva tulajdonképp marha találó. Egyébként ez a legutóbbi album szerintem is inkább pozitív, részben talán a sample-k miatt is. Emiatt én jobban is szeretem valamivel a korábbi alkotásait, azok ridegebbek, zordabbak. Napról napra változik melyik épp a kedvenc, de legtöbbször talán a 2009-es EP, "Neath the Black Veil" címmel. Nem tudnám megmondani miért is, mert ennél a legegyszerűbb a zene úgy egészében, de valahogy mégis ez van rám leginkább hatással. Megvan kazettán (csak így lett kiadva, ebből is csak 500, úgy kellett Svédből berendelnem), az egész művelet, mondhatnám ceremónia, ami a meghallgatással jár, hát, mit is mondjak, fenomenális. Tulajdonképp értem, miért csak ilyen formátumban megy a terjesztés. :) Egyetlen hibája, hogy rövid, 8-9 perc, de ugye EP-ről beszélünk. Mindenesetre továbbhaladni nem feltétlen ezzel érdemes, hanem mondjuk a legelső albummal. "Serenity", persze, ha csak érdekel.

Oké, ennyi Lustre hype elég mára. Még annyi, hogy ha tetszik ez, meg a Sunn O))) is (azt hittem az egész országban csak én szeretem őket :D), akkor érdemes lehetne kipróbálnod a Darkspace nevű formációt. Egészen más mint a kettő említett, de tapasztalatom szerint ezek mégis jól összeférnek. Mit is lehet róluk mondani? Darkspace a nevük. Minden album címe Dark Space. Minden szám címe Dark. Kell ennél több az embernek? :)) Azért meg vannak számozva, de egyébként tényleg így van. Stílust szokás is dark metálnak nevezni, de ez nem igazán definit megnevezés. Wall of sound egy jobb kifejezés erre, black metálból sok elem van, de még máshonnan is akad bőven. A minimalista honlapjuk is megér egy misét. Első (vagy inkább -1.) albumuk ingyen letölthető innen, de én inkább a legutolsót ajánlanám kóstolgatásra (olyan nagy különbségek persze nincsenek). Minta1, minta2, YT minőségnél jobbnak hangzik.

Éjjel majd még lehet dobok egy ajánlást, ami meg is felel a topik irányelveinek, meg emészthetőbb is többek számára. Van is egy jó ötletem már, bár lehet többen ismerni fogjátok. :)

[ Szerkesztve ]

(#79) cszn válasza Nertpaelg (#78) üzenetére


cszn
őstag

Nem is tudom, van benne valami különleges amibe nagyon bele lehet szeretni. :)
Amint mondtam már korábban is, nagyon sokféle zenét meghallgatok, elég sokat is kell válogatnom ezért. Az első szűrő az kb. az szokott lenni, hogy elindítom az albumot, hallgatom pár percig, belepörgetek, ott is hallgatom pár percig, aztán egy másik számnál ugyanez... Ez alapján kiderül, hogy érdemes e foglalkozni vele egyáltalán. Na itt az első belepörgetés után már tekertem is vissza az elejére és huppantam rá a kanapéra. :DDD
Azoknál a zenéknél amiknél meg van az a plusz ami pl. ebben is, azoknál érdekes módon megmarad bennem, hogy mit és hogyan csináltam amikor először találkoztam vele és hozzá tudom kötni életem egy szakaszát. Már tudom, hogy ez is meg fog maradni. :) Biztos sok mindentől függ ez, mert ha mondjuk az életem egy más szakaszán hallgattam volna meg, vagy csak nem abban a nyugodt környezetben, vagy ha éppen aznap a főnököm felidegesített volna... Aztán az is lehet, hogy később ugyanúgy megtalál a lemez zsenialitása, ha még egyszer meghallgatom.
Na mindegy. Az a baj, hogy nem igazán tudom mire is akartam kilyukadni. :B Szóval biztos meg fogok még hallgatni mást is tőle (ahogy nézem discogs-on túl sok nincs is csak 2 album, 3 ep).

Sunn O)))-al kapcsolatban én is így éreztem idáig. :) Bár csináltam egy Sunn O))) logós pólót hátha egyszer látok valami reakciót, de eddig semmi. :DDD
Nem hangzik rosszul úgyhogy a Darspace-t is csekkolom majd. ;)

[ Szerkesztve ]

(#80) deicide


deicide
veterán

Deicide - To Hell With God (2011) , Death Metal

Lemezkritika

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#81) AMDFan válasza deicide (#80) üzenetére


AMDFan
addikt

Hú meghallgattam ebből két számot, utána megváltás volt a csend :)
De ezen felül kíváncsi lennék rá, hogy mi az ami miatt oldschool black-death metal zenéket hallgatnak az emberek? Most ne vegyük ide a dallamos zenéket mint a Children of bodom, meg Dark Tranquillity. Olyanokra gondolok mint pl a Deicide, Emperor. Én mindig nyitott voltam minden zene irányába, de valahogy ezek nem mozdítottak meg bennem soha semmit. Viszont kíváncsi vagyok.

(#82) deicide válasza AMDFan (#81) üzenetére


deicide
veterán

:DDD Ezzel párom is így van, de szerencsére jó a hangszigetelés...

Sorolok pár kedvencemet:

Necrophobic
Nile - talán a legjobb death metal zenekar mostanság
Behemoth
Unleashed
Belphegor
Dimension Zero
Immortal
stb...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#83) Nertpaelg válasza AMDFan (#81) üzenetére


Nertpaelg
tag

Nem hiszem, hogy nagyon lehetne racionális érveket találni amögött, hogy miért is tetszik egy bizonyos stílusú zene valakinek. (Pontosabban lehet, de ezek ilyen pszichológia, társadalom- és világszemléleti kérdések, amihez én nem értek, meg gondolom Te se erre vagy kiváncsi.) Kinek mi dukál jobban, ilyen egyszerű. Valakinek az, hogy lehessen rá táncolni, bulizni. Itt ez inkább az agresszió, vadság, brutalitás, illetve kevésbé felszínes filozófiai/spirituális kérdéskörök, hogy ilyen elitistán fogalmazzak (mindenféle offenzíva nékül).

A konkréten említettek közül a Deicide-ban nem vagyok annyira jártas, tehát erről nem nyilatkoznék. A korai ("oldschool") black metál zenék mögött viszont például voltak érdekes - bár eléggé kifejletlen, és részben gyermeteg - ideológiák, kérdések, melyek miatt valakinek többet is jelentenek ezek, mint zene. Sokaknak ez sosem fog "átmenni", így számukra nyilván csak zaj marad. Az Emperor viszont egy igen érdekes együttes volt, az első nagy norvégok egyike, és rájuk pont nem igaz az előbbi, ők valahogy többnyire mindig távolmaradtak ettől az ideológiásditól, szimplán jó, igényesen kidolgozott zenét játszottak. Az én fülemnek tetszik, ilyen egyszerű, nem hiszem, hogy meg lehetne magyarázni miért. Azt tudom, hogy elsőre nem volt egyszerű, de megtetszett, az In the Nightside Eclipse albumot máig a stílus egyik legjobbjának tartom, sőt, összeségében A legjobbjának, mégha nem is az Emperor a fő kedvencem és nem is ezen az albumon vannak a legkedveltebb számaim. Mára az ideológia kihalt vagy teljesen eltorzult, így értelmét is vesztette, a zenében meg sok új nincs, valójában sablonosodott és leegyszerűsödött, a riffeket felváltották a rendszertelen, céltalán gitárcibálások, így az újak közt kevés jót találni.

Kicsit elkavarodtam, meg sokat okoskodtam, aztán nem tudom mennyire volt ez válasz a kérdésedre, márha van rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#84) deicide válasza Nertpaelg (#83) üzenetére


deicide
veterán

Egyetértek, mára felhígult a felhozatal. Nemigen vannak már Dissection kaliberű bandák, a régiek is elkurvulnak/mainstreamesednek. Azért akad egy két üdítő kivétel, akiknek most is gondolkodás nélkül megveszem az albumát.

még annyit, hogy vannak azért, akik nem felejtettek el gitározni: Dallas

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#85) KMT válasza AMDFan (#81) üzenetére


KMT
addikt

Ahaha, nekem egy negyed szám sem megy. Valahogy mindig a röhögőgörcs fog el az ilyen zenéktől. :D Ezt nem gondolhatják komolyan.
Betegség.

Szorri.

(#86) AMDFan válasza Nertpaelg (#83) üzenetére


AMDFan
addikt

Köszi, végülis alapvetően az ideológiai háttérrel tisztában voltam, én azt hittem, hogy máig ez a mozgatórugója az egésznek. Igazából az érdekel, hogy mi tetszik magában a zenében, mert olyat is olvastam a Mayhem (?) magyar énekesétől, hogy kifejezetten arra mentek rá, hogy szarul szóljon az album, mert ez egy ilyen műfaj és kész. Meg a Mayhemnél voltak nagyon durva, tényleg beteges dolgok, de ebbe ne menjünk bele.

KMT: elektronikus vonalon is megvan ez az irányzat, a noise,glitch meg nem tudom minek hívják még ezeket a stílusokat. Pl ebből a stílusból Venetian Snares nálam a határvonal. Neki még van olyan száma amit meghallgatok, de van ami már sok, és nem értem, hogy ebben mi a jó. A black metal is hasonló, csak ott ugye a vokál az ami természetellenes.

(#87) KMT válasza AMDFan (#86) üzenetére


KMT
addikt

Nem, a glitch az jóval kifinomultabb, lassúbb irányvonal. Te a breakcore-ra gondolsz szerintem. Az nálam is alig/ritkán fér bele.

Ez nem pont az, csak eszembe jutott. Vélemény? Egyszer egy Apparat buliban tette be Mesterházy és majd megőrültem, ott nagyon adta.
Pedig ennél lazább zenéket csinál Clark általában: [link] , [link]. Az előbbit kifejezetten ajánlom.

(#88) AMDFan válasza KMT (#87) üzenetére


AMDFan
addikt

Jaja breakcore. Tudod mire gondolok az a lényeg.
Ez a Clark azért jóval visszafogottabb az igazi zajzenéknél. Egyébként totálisan bulizene, nem rossz :)

De a durva zenéknél maradva pl. nálam az Amon Amarth az ami szintén határvonalon van. Néhány számuk kifejezetten tetszik, de nagyon sok már túlmegy a határvonalon.
Nekik van is idei albumuk, bár az túlzás, hogy ajánlom, csak ha már idei akkor beírom :)

Amon Amarth - Surtur Rising (2011) Death Metal / Melodic Death

Nekem ez a szám tetszik erről az albumról.

[ Szerkesztve ]

(#89) cszn válasza KMT (#87) üzenetére


cszn
őstag

Nehéz így stílusra belőni ezeket a zajzenéket. Fennesz-re is inkább glitchet, experimentalt szoktak emlegetni, pedig vannak tisztán noise zenéi (igaz azért neki elég változatos a reperoárja), sőt van egy egyszerűen Plus Forty Seven Degrees 56' 37" Minus Sixteen Degrees 51' 08" névre hallgató albuma, ami majdnem tiszta fehér zaj. Nagyon nehéz kapaszkodót találni, talán az egyik legnehezebben befogadható zene amit valaha hallottam. Másik albumáról (Venice) egy nagy kedvenc, ami tényleg igazai zajzene. Gyönyörű. :B

[ Szerkesztve ]

(#90) KMT válasza cszn (#89) üzenetére


KMT
addikt

Igen, tényleg nem könnyű zene, de régebben én is csíptem egy-két számát.

Eszembe jutott egy szám, amit a mai napig nem értem, hogy miért tetszik ennyire.... de mindig kiráz a hideg, ha meghallgatom: Grouper

(#91) cszn válasza KMT (#90) üzenetére


cszn
őstag

Fú basszus. :)) Ezt nagyon csípem én is. A Dragging a dead dear up a hill c. lemezről van ha jól sejtem. Iszonyú jó hangulatzene. "Kétakkordos" szokták mondani (így egybe :DDD), de mégis megvan a kellő változatosság. Rongyosra hallgattam anno. :)

(#92) baluka26


baluka26
veterán

Annyira szívesen ajánlanám ezt:
The Rural Alberta Advantage - Hometowns (Folk rock, indie rock)
Belehallgatás
Kár, hogy 2008-as :(

;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#93) Shufny válasza baluka26 (#92) üzenetére


Shufny
őstag

hát ennyit a csak 2010/11 -ről, meg hogy csak albumok.

(#94) AMDFan válasza Shufny (#93) üzenetére


AMDFan
addikt

Moderáció hiányában így is mindenki azt ír amit akar, az első hsz inkább egy iránymutatás. Ráadásul ha kijön egy előadónak új lemeze, akkor simán lehet offolgatni régi albumokról is, meg magáról a zenéről is elmélkedni.
A zene a lényeg ;)

Esetleg lehetne nyitani egy minden idők legjobb albumai topikot is. Biztosan jobban pörögne, csak félek, hogy ott nem az újdonságokról szólna a dolog. Egyébként nekem az is tetszene, de én most ilyen újdonságvadász vagyok :D Azért is így nyitottam a totyikot.

(#95) baluka26 válasza AMDFan (#94) üzenetére


baluka26
veterán

Ha eléggé ismeretlen régebbi albumot írok, az is újdonság, vagy csak én gondolkodom fordítva?!

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#96) Shufny válasza baluka26 (#95) üzenetére


Shufny
őstag

Jól gondolod, csak valahogy el kéne kerülni, hogy olyan összevisszaság legyen, mint a másik zenés topic. Én például nem tudok használható kritériumot mondani. Gondolom így született ez.

Aztán lehet, hogy a komplett album dolog elég magában is.

[ Szerkesztve ]

(#97) baluka26 válasza Shufny (#96) üzenetére


baluka26
veterán

Igazad van, bocsi :R
Amit linkeltem, amúgy komplett album.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#98) Shufny válasza baluka26 (#97) üzenetére


Shufny
őstag

Tudom, de előtte csak azért nem volt halott a topic, mert linkeltek pár számot. :D

(#99) AMDFan válasza baluka26 (#95) üzenetére


AMDFan
addikt

Nem gondolkozol fordítva, de ha nem lenne időkorlát akkor az aki mondjuk 10 éve zenét hallgat, az tudod hogy mennyi albumot fel tudna sorolni?
100as nagyságrend. Te meghallgatnád mindet? Nem hiszem. Szószaporításnak jó lenne persze.
Meg hát jönnének az örök klasszikus rock albumok amik ugyan tényleg rohadt jók, de hát ahhoz nem kell egy ilyen ajánlós topic, hogy az ilyenekre ráleljenek a fórumozók.

Amik eddig felkerültek azok között is vannak írtó jó albumok lehet őket hallgatni, én majdnem mindbe belehallgattam, vagy meghallgattam. Elég sok ám ez is...

(#100) Shufny válasza AMDFan (#99) üzenetére


Shufny
őstag

Apropó, nem tudom veletek metálosokkal hogy van, de múltkor te is írtad, hogy már nehéz jót kiadni, mert mindent ellőttek. Utóbbi napokban keresgéltem, hogy mégis illene valami jó psychedelicet ajánlanom, de azzal kellett szembesüljek, hogy nemhogy az utóbbi két évben (mondjuk erősen le vagyok maradva már) de úgy összességében is alig tudok összekaparni pár olyan albumot, amire azt mondanám, hogy tényleg olyan nagyon kiemelkedő. A legtöbb jó album olyan váll vonós, mint ahogy írtátok is például az újabb Dark Tranquillity -kre.

Azért on is leszek egy kicsit, hogy ne öljük meg a jó kezdeményezést:

Koan - Legends (Inhale , Exhale) [19 Dec 2010] Lounge, Downtempo, Ambient (Ethnic)

Legends @Qulture Production
koan @soundcloud

Szintén szokatlanul nagy arányban szeretem a kezeik közül kikerülő munkákat. Leginkább a When The Silence Is Speaking -et, de a Two Moon Butterflies ennek ellenére komolyabb értéket képvisel számomra. :)
Tudom, hogy megint ambient, de őket legalább nem láttam említve Moesko -n. (Ami egy meglepően összeszedett blog szerintem. Érdemes olvasgatni, ha valakit érdekel a műfaj.)

Még egy aktuális kiadás:

Kid Digital - Krush Groovin w/ FreeRange DJs Remix [22 November 2010]
Bombtraxx BTX036 | Breakbeat (nuskool)

noskoolbreaks
beatport (apropó -> Koan@beatport , ráadásul itt 2010 -es a WtSiS :D )

Akkor még a nosztalgiám két eredményét is berakom, hátha tetszik majd valakinek:
Psilodump - The Somnambulist (Video Edit)@youtube
Jörg On Mushroom - The Messenger@youtube

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.